Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken 1960 was voor prov. Utrecht gunstig jaar Voor de KANTONRECHTER mmi$ mmm MULDER E.T.I. in jaarverslag: Nieuw itie-uniform Nieuws uit de omgeving Plechtige installatie van „Anti-Honger- actie-comité" Volkskerstzang ook in ziekenhuis Gaat Franse voetbalploeg naar Chili RENSWOUDE Zaalsporten kiezen vertegenwoordiger voor de op te richten sportraad SCIIERPENZEEL Wal nu weer Scooterrijder na frontale botsing verongelukt AMERONGEN Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Vëenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzecl assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN 35e jaargang WOENSDAG 13 DECEMBER 19G1 Nr. 98 Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Vcenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktle: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprüs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprys 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Bijna op de drempel van het nieuwe jaar - dus vrij laat - is het keurig verzorgde jaarverslag ver schenen van het Economisch Technologisch Insti tuut voor de provincie Utrecht. Dit instituut, be ter bekend onder de verkorte naam E.T.I. en on der direktie van Drs. F. J. Benoist, bestond vorig jaar elf jaar. In 1949 is het namelijk tot stand ge komen als gevolg van de samenwerking tussen het procinciaal Bestuur van Utrecht en de toen malige Kamer van Koophandel. In de loop der jaren heeft het E.T.I. en met name in Zuid-Oost- Utrecht veel en goed werk verricht. Bekend is o.m. de voorlichting die het Instituut geeft aan de industriële bedrijven over de plaats van gunstige vestiging of uitbreiding. Bovendien heeft het E.T.I. ook een goede klank bij provincie, gemeenten, wa terschappen en meer van dergelijke instellingen omdat zij veelvuldig van advies gediend zijn en vaak gebruik hebben gemaakt van rapporten op sociaal-economisch terrein. Ditzelfde E.T.I. nu, constateert dat het jaar 1960 voor de provincie in economisch opzicht een gunstig jaar is geweest. Overal was een levendige activiteit merkbaar en het bedrijfsleven haalde bemoedigende resultaten. OUD ZEER Een oud zeer dat herhaaldelijk in het jaarverslag voorkomt is de arbeids- schaarste. „Wanneer het jaar in het kort zou moeten worden gekarakteri seerd, zou men het jaar 1960 hét jaar van de arbeidsschaarste kunnen noe men", zo staat het in het verslag. „In In ons blad van j.l. vrijdag maakten wij reeds melding van het feit, dat aan de Veenendaalse politie het nieuwe uni form is uitgereikt. In verschillende plaatsen in ons land wordt dit reeds gedragen, doch in Veenendaal is het de bedoeling om het oude „pakkie" voor jaar 1962 aan de kapstok te hangen. De nieuwe uitmonstering (zie foto) bestaat uit: lage zware schoenen, ma rineblauwe pantalon met nassau-blauwe bies, blauw-grijs overhemd met zwarte zelfbindereen blauw-grijs melé tuniek met chevrons op beide mouwen, een zwarte koppel met kruissluiting en voorzien van het politie-embleem. De pet is marineblauw met nassaublauwe bies, terwijl langs de klep van de pet een metalen zilverkleurige rand is aan gebracht. Het zilverkleurige, vrij grote politie-embleem op de pet is in de plaats gekomen van de vroegere leeuw. Een zwarte rubber regenjas en een don kerblauwe overjas completeren het ge heel. Het zomertenue is precies zo, al leen de samenstelling van de stof is wat lichter. BARNEVELD: Door een overwinning op Centurion is de Barneveldse Badminton club kampioen van haar afdeling gewor den. BBC promoveert nu naar de lan delijke 2e klasse. ZEIST: De Zeister politie vond 's nachts een zwaar beschadigde Volkswagen die tegen een boom langs de weg tot stil stand was gekomen. Achter het stuur lag een bewusteloze man, een 24-jarige luitenant van de Amerikaanse lucht macht. Het slachtoffer, dat geen drank had gebruikt, is naar het ziekenhuis overgebracht. LUNTEREN: Volgens het nieuwe kern plan voor het dorp zullen er in Lunteren twee grote pleinen komen met daar achter bouwterrein voor bejaardente huizen. Hiermede denkt men ook het parkeerprobleem opgelost te hebben. VOORTHUIZEN: Aan de vooravond van haar moeders verjaardag is het acht jarig dochtertje van de fam. v. D. ver ongelukt. Bij de legerplaats De Witten berg stapte zij uit de schoolbus en liep achter de bus om, de drukke verkeers weg over. Een militaire jeep kon haar niet meer ontwijken met bovengenoemd noodlottig gevolg. zeer vele bedrijven kon men spreken van een nijpend probleem en tot op zekere hoogte is deze omstandigheid extra wrang." Wrang, omdat het bedrijfsleven uit de oorlog kwam met een noodge dwongen verouderd machinepark en men besefte geleidelijk aan, dat die achterstand moest worden inge haald. Het ETI heeft ook steeds op die nood zaak gewezen en dank zij belangrijke investeringen is het gros van het be drijfsleven erin geslaagd een ultra modern produktie-apparaat op te bou wen. „Maarzo klaagt het ETI te recht, „dit met zoveel moeite opge bouwde produktie-apparaat moet nu tengevolge van de personeelsschaarste voor een deel ongebruikt blijven." Dat hiervan economisch een belangrijke schade het gevolg is, behoeft geen be toog. Drie mogelijkheden Is dit verschijnsel tijdelijk of van lan gere duur, zo vraagt het ETI zich af. In het verslag gaat men van de veronder stelling uit dat het tekort aan personeel een verschijnsel van langere duur is. (Let wel dit verslag is eind 1960 samen gesteld). In dat geval, betoogt het ETI, zijn er drie mogelijkheden om het tekort aan arbeidskrachten op te heffen. Ten eerste is dat de vrij simpele stel ling, dat arbeid vervangen moet worden door machines. Doch direkt voegt het ETI hieraan toe: „Het moet worden be twijfeld of de ondernemers, nu bij een aantal bedrijven soms hele machine- groepen onbemand zijn, heil zullen zien in verdere investeringen. De tweede mogelijkheid is de natuur lijke bevolkingstoeneming, die uiteraard tot een verruiming van de arbeidsmarkt zal leiden. Volgens het ETI mocht begin van dit jaar worden verwacht, dat in de eerstkomende drie tot vijf jaar ge middeld een kleine 2000 arbeidskrach ten per jaar voor de nijverheid ter be schikking komen. Zo op het eerste gezicht een ver heugend feit, doch opnieuw kan het ETI niets anders dan de vreugde temperen, want met uitzonde ring van de drie wintermaanden, was er in de overige negen maan den (tfan 1960) sprake van een zo groot tekort aan mannelijke werk krachten, dat de natuurlijke be volkingstoeneming alleen niet in staat moet worden geacht, de balans in evenwicht te brengen!" Als derde mogelijkheid ziet het ETI de zogenaamde interprovinciale immi gratie. Hierover zegt het verslag o.m.: „Immers in enkele landsdelen, met name in de noordelijke provincies, be staat nog een tekort aan geschikte werkgelegenheid en het is begrijpelijk dat de in de provincie Utrechte geves tigde ondernemers, die in eigen om- Burgemeester J. Hazenberg heeft vorige week, tijdens een vergadering van vertegenwoordigers van bedrijven, scholen en verenigingen, het actie-comité Veenendaal van de grote „Anti-hongeractie" geïnstalleerd. Dit officiële ge baar betekende de staart van de actie „10 X 10" waarbij het in de bedoeling ligt dat iedere jongere in ons land 10 weken lang 10°/t van zijn of haar zak geld afstaat voor de bestrijding van honger en ondervoeding in andere werelddelen. Zoals bekend heeft de Voedsel en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties geruime tijd geleden alle aangesloten landen opgeroepen deel te nemen aan een wereldomvattende campagne tegen de honger. Men wil dan door de moderne wetenschap en techniek (o.a. voedselkunde en onderwijs) de strijd met de honger aanbinden. 10 X 10 De Nederlandse jeugd wilde hierbij niet achterblijven en zo werd de spe ciale (Jeugd)-Anti-Hongeractie ,10 X 10' in het leven geroepen. Het hoofddoel is om met de opbrengst hiervan de honger in Afrika een halt toe te roepen. De aktie wordt gehouden van 8 jan. tot 17 maart a.s. Tienmaal de 10% van het zakgeld zal worden geïnd via in verschillende kleuren gedrukte kaarten. (Rood is 10x10 cent, wit is 10x25 cent, blauw 10x50 cent en oranje 10x100 cent). Behalve deze zakgeld-inning, organi seren de jongeren zelf door het gehele land verschillende activiteiten. WAARDE De'contactbijeenkomst werd geopend door burgemeester Hazenberg, die er in zijn toespraak o.m. op wees dat de jon gelui in feite nooit echte honger hebben gekend. „Toch zijn er vele miljoenen", zo zei hij, „en ook vele miljoenen jon gelui die dagelijks veel te weinig voed sel krijgen". Veenendaals eerste burger zei het zeer verheugd te vinden, dat de jeugd, waarover al zoveel gezegd en geschre ven is, zelf dit initiatief genomen heeft. „De jeugd van tegenwoordig is beslist niet moeilijker dan vroeger, alleen is ze wel in een volkomen andere tijd opge groeid dan wij. Mijn ervaring is dat de jeugd tot grote dingen in staat is als zij de waarheid kent en ik ben er dan ook van overtuigd dat jullie het zult klaren" Hierna installeerde de burgemeester het Actiecomité voor Veenendaal, be staande uit vier jongeren van verschil lende kerkelijke richting. Voorzitter is Jaap Scholten, secretaresse Ineke van Huissteden, penningmeester Evert Re- bergen en algem. adjuncte Janny Wil- lemsen. Voorts is er een comité van aanbe veling, waarin o.m. zitting hebben hoof den van scholen, pastoor Goes, verte genwoordigers van het bedrijfsleven en jeugdwerk, predikanten en uiteraard burgemeester Hazenberg. Het actiecomité heeft inmiddels al van vele zijden steun toegezegd gekre gen, zodat er t.a.v. de 10 X 10-actie grote verwachtingen bestaan. geving niet voldoende personeel kun nen aantrekken, hun blikken op de be doelde overschotgebieden richten en daar arbeidskrachten trachten aan te trekken." Woningen Aan deze laatstgenoemde mogelijk heid is echter direkt weer het probleem „huisvesting" verbonden. Met alleen maar een aantrekkelijke werkkring (zie verder pag. 2) Personeel en patiënten van het Juliana- ziekenhuis aan de Cuneraweg zullen dins dag 19 december a.s., wanneer 's avonds in garage de Haas aan de Kerkew(jk de Volkskerstzang wordt gehouden, dit spe cifieke gebeuren via een life-uitzending op de voet kunnen volgen. Dit verheugende besluit is genomen door het Volkskerst- zangcomité in samenwerking met de PTT Arnhem die voor een direkte doorgave naar het ziekenhuis zal zorgdragen. Voor bejaarden en z(j, voor wie het staande bijwonen van de Volkskerstzang bezwaren oplevert, zyn ongeveer 400 zitplaatsen ge reserveerd. Hiertoe worden vooraf zitplaats-bewijzen afgegeven tot en met 16 december en wel bij: Hoofdstraat 41, Zandstraat 3 en Patrimoniumlaan 22. Zo niet, dan ligt het aan de oorlog in Algerië! De Franse nationale ploeg staat er na de indrukwekkende nederlaag tegen België maar slecht voor. Na de wedstrijd tegen Spanje moeten de Franse voetballers op 16 december naar Milaan om er te pogen geplaatst te worden voor Chili. En grote gebeurtenissen werpen ook in de sport hun schaduw vooruit. Men vreest met grote vreze, want de mooie dagen van 1958 toen Frankrijk in Zweden op de derde plaats eindigde, schijnen voorbij te zijn. In de afgelopen drie jaar is het Franse voetbal afgezakt. Waardoor? PLOEG IS TE OUD Met Milaan in het vooruitzicht houdt de Parijse sportpers zich de laatste da gen herhaaldelijk met deze vraag be zig en in het algemeen komen de jour nalisten er tot de conclusie, dat er twee hoofdfaktoren zijn, die het Franse voet bal „ziek" hebben gemaakt. De eerste is het te groot aantal prof- 60 JAAR N.V. VEENENDAALSE IJZERINDUSTRIE v/h G. H. van LEEUWEN. Bovenstaand een luchtopname van de fabriek vóór de modernisering, die het bedryf de laatste jaren heeft ondergaan. CONCIERGE VERTREKT Naar wij vernemen heeft de heer H. Hols, concierge van het Verenigingsgeb. „Rehoboth" per 1 januari a.s. voor deze functie bedankt. Door de Herv. kerke- raad wordt getracht vóór deze datum in de vakature te voorzien. BENOEMD IN KERKERAAD De Herv. Gemeente te Renswoude heeft in de Kerkeraad gekozen als ou derlingen, de heren H. v. d. Brandhof en E. J. Schimmel. Als diaken werden gekozen de heren A. v. d. Brandhof en G. v. Ginkel. Inmiddels is bekend dat de vier gekozenen de benoeming heb ben aangenomen. Nadat er reeds jaren in en buiten de gemeenteraad werd gesproken over de oprichting van een sportraad in Veenendaal, blijkt het recente initiatief van burgemeester Hazenberg, dat aan al deze plannen op korte termijn gestalte wil geven, ook de Veenendaalse verenigingen tot daden te inspireren. Het is niet 'vreemd, dat het juist de zaalsporten zijn, die veel heil verwach ten van een orgaan, dat als gespreks partner kan dienen in het overleg met het gemeentebestuur. Immers de Vee nendaalse zaalsporten worden sterk ge remd in hun groei door een schreeu wend gebrek aan geschikte sportzalen. Ook de veldsportverenigingen hebben echter belang bij een orgaan, waarin men overleg kan plegen. Het is - om maar iets te noemen - in het verleden te vaak voorgekomen, dat op dezelfde dag twee sportevenementen werden ge organiseerd, die ieder een deel van de totale belangstelling trokken, welke - wanneer de festijnen op verschillende dagen gezet zouden zijn - in haar ge heel op één evenement zou zijn gericht. Gezamenlijk belang dienen De vergadering, welke 6 december werd gehouden door de afgevaardigden van de Veenendaalse verenigingen die een zaalsport beoefenen, t.w.: Badmin tonclub Flash, DEOS, tafeltennisver. Climax, volleyballver. VC Veenendaal, maakte de deelnemers duidelijk, dat vele problemen der afzonderlijke ver enigingen de gezamenlijke vormden van alle plaatselijke zaalsporten. Op deze basis besloot men een gezamenlijke ver tegenwoordiger aan te wijzen voor de. nog op te richten sportraad. Met alge mene stemmen werd gekozen de heer R. J. Sipkema, secretaris van de vol leyballver. VC Veenendaal, die deze be noeming aanvaard heeft. Men onderschreef dat in de toekom stige sportraad - wil deze goed kunnen functioneren - men het algemene sport- belang zal moeten laten prevaleren bo ven het belang van de vereniging, waarvan men lid is. Alleen dan zal deze sportraad de re- W. uit Rotterdam zou op rijksweg 12 met zijn personenauto een vrachtauto met aanhangwagen zijn gaan inhalen, terwijl hij zelf reeds ingehaald werd door een andere personenauto. Bij een vorige behandeling voor het Wagenins kantongerecht ontkende W. dit ten stelligste. Hij was het eerst in gaan halen, zo betoogde hij, en de au to achter hem, waarvan hij de snelheid op 100 km per uur geschat had, was nog ver genoeg achter hem geweest. De bestuurder van die auto was toen als getuige gehoord en deze verklaarde, dat W., toen hij er al vlak bij was ge weest en er schuin links achter had gereden, plotseling naar links was ge gaan. Een aanrijding was daardoor on vermijdelijk geweest. Een bijrijder van verdachte, die eveneens als getuige ge hoord werd, herinnerde zich niet veel meer van het geval. Vrijdag werd nu nog een derde ge tuige gehoord, Van W. uit Rotterdam, die een voor verdachte rijdende per sonenauto had bestuurd en het ongeval in zijn spiegeltje had zien gebeuren. De achterste auto ging het eerst inhalen, zo verklaarde hij en daarna ging W. pas naar links. W. werd echter tot inhalen gedwongen door het zeer langzame rijden van de vrachtauto. Verdachte had onder alle omstan digheden moeten wachten tot de ander hem gepasseerd was, zei de officier, mr. Hüstenberg, in zijn requisitoir: Dat de vrachtauto bijzonder langzaam reed, was voor hem geen excuus. In feite heeft W. vorige maal zijn fout reeds toegegeven, want hij heeft toen gezegd, dat hij de inhalende auto voor het eerst zag toen deze 35 tot 100 meter links achter hem was. Bij een snelheid van 100 km zoals verdachte meende - vol gens de bestuurder was het nog meer - is dit zo'n geringe afstand, dat het on verantwoordelijk is dan zelf eerst nog in te gaan halen. In verband met de ernst van de over treding en het grote gevaar, dat hier door ontstond, eiste de officier f 100, of 20 dagen. Rechter v. d. Brand ging daarmee akkoord. F., rijwielhersteller te Lunteren, moest vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht verschijnen omdat hij op de Telefoonweg te Ede met zqn personen auto gereden had zonder de vereiste verlichting. Ik had de auto pas gekocht zo vertelde F. en wist nog niet precies hoe de lichtschakelaar werkte. Ik had de knop wel omgedraaid, maar toen de verbalisant me aanhield ontdekte ik pas, dat ik hem een klein tikje hoger had moeten zetten. Overigens had ik nog maar een paar meter zonder licht gereden. Ik was bij familie aan de Te lefoonweg op bezoek geweest en ik was daar nog maar nauwelijks weg of ik kreeg al een stopteken van de politie. Langs de Telefoonweg is een goede straatverlichting en daardoor heb ik het niet onmiddellijk gemerkt. Eerder op de avond had het licht wel gebrand, maar toen ik de auto bij die familie voor het huis zette, heb ik het uit ge daan. De eis en het vonnis luidden daarna 2 x 10,of 2 dagen. ■H- Aan Van D., uit Zetten werd vrijdag voor het Wagenings kantongerecht ten laste gelegd, dat hij in Randwijk gere den had met een bromfiets met ver blindende verlichting. De agent vroeg mij: Waarom dimt (zie verder pag. 2) sultaten kunnen opleveren, die men er van verwacht. Alleen dan is zij een aanvaardbare gesprekspartner voor een gemeentebestuur of een fabrikanten vereniging. SCHIETEN De leden van de schietvereniging Scher- penzeel schoten deze week wederom een postwedstrijd met de volgende resultaten: M. Berendse 91; A. van Dusschoten 87; P. Engelenburg 86; A. Valkenburg 85; C. Valkenburg jr. en E. v. d. Werk 84; H. Be rendse 81; J. ten Broek 80; G. van Eist en J. van Eist 76 en H. Pater 61. clubs. Er zijn er niet minder dan 39. De helft zou ruim voldoende zijn. Van vele zijden wordt er op aangedrongen om het aantal profploegen te halveren. De belangstelling voor deze oplossing groeit met de week. Bovendien zijn er nog tientallen voetbalploegen, die zich zogenaamd op „amateurisme" baseren, maar hun spelers toch betalen. Profs zijn genoodzaakt het langer uit te hou den dan amateurs. Dit werkt een scha delijke veroudering in de hand. De ge middelde leeftijd van de Franse natio nale ploeg is 28 jaar. Daarmee is ze de oudste van het continent gewor den. BESTE SPELERS LIEPEN WEG „Er is een tijd geweest" aldus een Frans blad, „dat wij de beste spelers uit Nederland weg kochten. In Amster dam stond men met tranen in de ogen. Nu staan wij met tranen in de ogen, want onze beste spelers lopen weg naar Noord-Afrika. Algerië heeft altijd al prima athleten voortgebracht. Zodra zij op de Franse sportvelden werkelijk kampioenen wer den bleven ze onder druk staan van de F.L.N., die het of met fluwelen hand schoenen of met boze dreigementen ten slotte zo ver bracht, dat de kampioen uitweek naar Tunis om „dienst te doen in het nationale, Algerijnse elftal". Al leen in 1958 en 1959 vlogen er elf naar Noord-Afrika toe. Daarna zijn er nog tien anderen gevolgd. De Algerijnse re gering bezit een voetbalelftal, dat in Chili een gooi zou maken naar de hoog ste eer. De oorlog in Algerië veroorzaakt overigens ook een verslapping van het hele, Franse sportleven. De „voetbal lers met toekomst" worden op 19-jarige leeftijd gemobiliseerd en als men de readaptatie-periode mee telt zijn ze 23 jaar alvorens ze weer kunnen voetbal len. Bovendien komt het helaas vaak voor, dat vele, veelbelovende jongelui na hun dienst in Algerië ongeschikt blijven voor sportbeoefening. Men kan uit bovenstaande wel lezen, dat de Franse sportjournalisten maar een magere kans zien om naar Chili te gaan. De nationale eer eist dan ech ter, dat tevoren de oorzaken zijn vasv gelegd. Fidel Castro heeft met ingang van 1 jan. a.s. alle paardenrennen, honderen- nen en hanengevechten op Cuba ver boden. Geleerden hebben uitgerekend dat er honderd kilo gras nodig is om één bief stuk te maken. ■B- Een vrouw in Djakarta heeft een hond van de buren zodanig in zijn hals ge beten dat het beest doodging, it Door de talrijke bomaanslagen in Parijs zijn de brandverzekeringen met 1 pro cent verhoogd, it Op een veiling is onlangs drie miljoen gulden gevraagd voor de handtekening van Shakespeare, it Een reiziger uit Bangkok is gegrepen toen hij goud smokkelde in een jasje met 168 zakken, it Binnen een half uur heeft een inwoner van Maubeuge (Fr.) een bloedworst van twee meter naar binnen weten te wer ken. ■B- Te Moskou heeft men een prijsvraag uitgeschreven voor een nieuw Russisch volkslied, omdat in het oude het woord „Stalin" voorkomt, it In de eerste zes maanden van dit jaar hebben 18.000.000 toeristen Italië be zocht. Op de Cuneraweg onder de gemeente Rhenen vond zaterdagavond omstreeks zeven uur naby het Julianaziekenhuis een frontale botsing plaats tussen een personenauto en een scooter. De bestuurder van de scooter, de 32-jarige G. van Schaik te Veenendaal, werd daarby op slag gedood. Eén slachtoffer per jaar Het slachtoffer reed op zijn scooter op de grote weg in de richting „La Montag- ne". De chauffeur van de personenwagen, de 20-jarige militair C. S., gelegerd in „De Wittenberg", kwam uit de tegenoverge stelde richting. Na een voor hem rijdende auto te heb ben ingehaald vond de frontale botsing met de scooterrijder plaats. S. verklaarde later gedacht te hebben dat zijn tegenligger een bromfietser was, ST. NICOLAASFEEST BIJ DE BEJAARDEN IN DE SOOS In Lievendaal, waar gewoonlijk de be jaarden van Amerongen samen komen, stond dinsdagmiddag in het teken van het Sinterklaasfeest. Er waren deze keer wel erg veel oudjes op komen dagen. De dames en heren werden hier de gehele middag gezellig bezig gehouden, door een goochelaar de heer v. d. Pijl, die met zijn goocheltrukjes de bejaarden best wist te vermaken, en zijn publiek herhaaldelijk in lachen deed uitbarsten en de handen verschillende keren op elkaar bracht. Verder kregen de dames een cadeautje aangeboden en de heren een goed roker tje. Het comité en de bejaarden kunnen weer op een gezellige middag terugzien. RECEPTIE 25-JARIGE E.H.B.O. Het plaatselijk bestuur van de Kon. Ncd. Ver. afd. Amerongen der E.H.B.O. maakt bekend, dat de receptie zal plaats vinden in het Hotel „Het Rode Hert". Van 15 tot 17 uur, terwijl 's avonds een feestavond zal worden gehouden in het clubhuis. die op het naast de snelweg gelegen rij wielpad reed. De gevolgen van de botsing waren ver schrikkelijk. De scooterrijder was zo zwaar gewond, dat hij vrijwel onmiddel lijk ter plaatse overleed. Hij was gehuwd en vader van één kind. Sedert de ingebruikstelling van deze nieuwe weg in november 1957, die in Rhe nen aansluit op de verkeersbrug over de Rijn, vonden er vijf verkeersongevallen plaats met dodelijke afloop. Dat is ge middeld één slachtoffer per jaar. De rijkspolitie van de groep Rhenen en de Koninklijke marechaussee hebben de zaak in onderzoek. KERKE WIJK 167 -TE 1.3000 VEEN EN OA AC Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL

De Vallei | 1961 | | pagina 1