Veenendaals Ijzer industrie viert haar zestigjarig bestaan r Buurt ver. Franseweg - Eist - vierde feest RIIENEN ACHTERBERG V.C.V.-dames in slechte conditie, verliezen ook van „Die Raekse'* AMERONGEN ARAM Dipo. de donkere dwerg 3<Coopt U ^^kliipó teievióiel MARKTBERICHTEN RADIO EN TELEVISIE Voor de kantonrechter Morgen, donderdag 14 december, is het precies zestig jaar geleden dat de N.V. Vccnendaalse IJzerindustrie v/h G. H. v. Leeuwen aan de Schoolstraat te Vee- nendaal werd opgericht. Deze, vooral voor een bedrijf, belangrijke mijlpaal valt samen met het eveneens heuglijke feit dat het tevens veertig jaar geleden is dat de president-commissaris, de heer B. B. v. Leeuwen, aan het bedrijf ver bonden werd. Beide jubilea worden donderdag en vrijdag op feestelijke wijze herdacht. De president-commissaris recipieert namelijk morgenmiddag van vier tot zes uur in de Korenbeurs, terwijl het personeel vrijdagmorgen een huldiging in het bedrijf zal bijwonen en er voor de avonduren een gezellige personeels- avond in gebouw Eltheto op het programma staat. Opgevoerd zal dan worden een blijspel in drie bedrijven, waaraan o.m. meewerken Jetty Cantor, Silvia Schipper en Johan Bodegraven. The Kiholo's zorgen voor de muzikale omlijsting van de avond. KINDERWAGENS Het was in het jaar 1901 dat de broers G. H. v. Leeuwen en H. H. v. Leeuwen, die aan de Hoge Kant (Hoogstraat) een ijzerwinkel dreven (deze bestaat overi gens nog) naast de verkoop van ijzer waren, ook zelf te gaan produceren. Men betrok een pand aan de Uitweg (thans: Schoolstraat) waar met ongeveer tien man personeel gestart werd met de fabricage van kinderwagens en ledikan ten. Vele van de oudere Veenendalers zullen zich nog wel herinneren, dat door het centrum van Veenendaal af en toe een hele optocht lege kin derwagens trok, die voor transport van de fabriek naar het station ver voerd moesten worden. Men deed dit dan op de goedkoopst mogelijke wijze en reed de kinderwagens aan de hand naar het station. Later schakelde men over op de ver vaardiging van smeedwerk. Zo werd in het begin van de jaren dertig het be roemde GeHa-rijwielslot op de markt gebracht, waarvan er sindsdien al ette lijke miljoenen de fabriek hebben ver laten. UITBREIDING De Veenendaalse Stoomfabrieken voor IJzerindustrie, zoals de oprichtings- naam luidde, kwam in de oorlogsjaren vrijwel geheel stil te liggen, omdat er niet aan grondstoffen te komen was. In 1942 overleed direkteur G. H. van Leeuwen, zodat later de heer B. B. van Prof. dr. P. A. van Stempvoort 25 jaar predikant Woensdag 13 december a.s. zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat prof. dr. P. A. van Stempvoort uit Groningen werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Prof. dr. Pieter Aalbertus van Stemp voort werd op 10 oktober 1911 uit een handelsfamilie te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gym nasium te Apeldoorn; studeerde daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht en aan die van Groningen en promoveerde naderhand op 27 februari 1950 bij prof. dr. J. N. Sevenster aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam op een proef schrift „Eenheid en schisma in de ge meente van Korinthe volgens 1 Korin- thiërs" tot doctor in de fakulteit van de godgeleerdheid. Nadat de heer Van Stempvoort in 1936 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toege laten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en hij eerst enkele maanden te Zwolle werkzaam was ge weest als hulpprediker, werd hij op 13 december van datzelfde jaar (1936) door ds. C. M. Luteyn uit Groningen beves tigd als predikant van de Hervormde gemeente van Haskerhorne en Oude- haske in de classis Heerenveen. Op 1 september 1940 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Eindhoven, vanwaar hij precies vijf jaar later naar die van De Bilt in de classis Amersfoort vertrok. Deze zijn derde en laatste gemeente diende prof. dr. Van Stempvoort tot 25 maart 1956, toen hem in verband met zijn benoe ming tot hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Groningen eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd ver leend. Prof. dr. Van Stempvoort was te Groningen de opvolger van prof. dr. J. Th. Ubbink en doceert daar oud-chris telijke letterkunde, inleiding tot en uit legging van het Nieuwe Testament. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van De Bilt was prof. dr. Van Stempvoort van 1953 tot 1956 tevens ongeveer drie jaar privaat docent aan de rijksuniver siteit te Utrecht (Capita selecta) uit de theologie van het Nieuwe Testament. Prof. dr. Van Stempvoort had bijzon dere belangstelling voor het jeugdwerk en heeft te Eindhoven zeer geijverd voor een goede verhouding tot de vrij zinnigen. Behalve zijn dissertatie verscheen verder nog van zijn hand: Oud en Nieuw, de brief aan de Galatiërs; De allegorie in Galaten 4 21 tot 31 als her meneutisch probleem (een openbare rede); leerboeken voor catechese en godsdienstonderwijs op de middelbare scholen en artikelen in diverse perio dieken, o.a. in Vox Theologica en Ne derland Theologisch Tijdschrift. Verder was hij ook nog medewerker aan het Handboek voor de prediking en Het oudste Christendom en de antieke Cul tuur. Prof. dr. Van Stempvoort heeft ook bekendheid gekregen als radiospreker. Meermalen heeft hij voor de N.C.R.V. voordrachten gehouden. Leeuwen in de direktie opgenomen werd. De heer H. H. van Leeuwen is inmiddels gepensioneerd. Doordat de produktie direkt na de oorlog een steeds stijgende lijn te zien gaf, moest er uitgezien worden naar een vergroting van bedrijfsruimten om de moderne en kostbare machinerieën te kunnen plaatsen. In 1948 kwam een grote verbouwing gereed, hetgeen te vens cje beginfase betekende van de huidige moderne fabricage van hang en sluitwerk, op welk gebied het be drijf zich een klinkende naam heeft weten te verwerven. Twee jaar geleden werd het bedrijf omgezet in een N.V. met aan het hoofd Drs. H. Antvelink. In datzelfde jaar werd de Ijzerfabriek getroffen door een grote brand waardoor de voorraad-kar- tonzolder in vlammen opging. Men zat echter niet bij de pakken neer en op de geblakerde puinhoop werd direkt weer met de herbouw begonnen. THANS Het jubilerende bedrijf is thans uit gegroeid tot een van de belangrijkste industrieën van Veenendaal. Er wordt gewerkt met een kleine 160 man perso neel, waarvan ongeveer vijfentwintig administratief. De totale bedrijfsruimte bedraagt 2500 m* en men staat nu al weer voor de volgende uitbreiding. In de loop der jaren heeft de export steeds grotere vorm aangenomen, zodat bijvoorbeeld in het Midden-Oosten, Scandinavië, Amerika enz., produkten te vinden zijn die aan de Schoolstraat te Veenendaal vervaardigd zijn. Het grootste afzetge bied is uiteraard de binnenlandse markt. Behalve de vele bedrijfs-technische verbeteringen en modernisering, zijn ook de sociale omstandigheden voor de werknemers niet ten achter gebleven. Zo kent het bedrijf een moderne pen sioenregeling en een bijzonder actieve personeelsvereniging. Bovendien be schikt men over een fraaie kantine. Donderdag en vrijdag zullen beide jubilea feestelijk worden gevierd. Beide dagen zal bij de N.V. Veenendaalse IJzerindustrie v/h G. H. van Leeuwen de vlag wapperen, als bewijs dat er in die zestig jaar hard gewerkt is aan de geslaagde op- en uitbouw van deze dynamische plaatselijke industrie. Dinsdagavond was het voor de leden van de Buurtvereniging „Franseweg West" weer een geweldig feest in Sportlust. Deze buurtvereniging weet het in Etst maar aardig vol te houden, want het is de enige overgebleven buurtvereniging die in Eist nog bestaat. Na de oorlog verrezen in iedere plaats buurtverenigingen als paddestoelen uit de grond, maar op een enkele na bleken zij geen bestaans recht te hebben. Men bleek te idealistisch te zijn ge weest over de saamhorigheid en de broederschap die toen een ieder zo voelde. Maar de buurtver. „Franseweg West" bestaat nog steeds en de band tussen de leden is nog opperbest. Dat bleek wel op het feest dat dinsdagavond werd gegeven. In feite was het een wat laat Sinterklaasfeest voor de kinderen, maar ook de groten kwamen aan hun trekken. Na het bezoek van de goedheiligman en het uitdelen van prachtige cadeaus, volgde het optreden van een accordeon- gezelschap uit Mourik, dat bijzonder in de smaak viel. Hierna werden enke le leuke films vertoond, door de heer H. Kosters uit Eist, die het bijzonder goed deden, vooral de jeugd was danig enthousiast toen er enkele tekenfilms volgden. Verder Werd de avond gevuld met Unieke pensioenregeling bij N.V. Knopenfabriek Rhenen n het kader van de thans veel bespro ken bezitsvorming en winstdeling, heeft de direktie van de N.V. Knopenfabriek Rhenen besloten een even nieuwe als unieke pensioenregeling t.b.v. het perso neel in te voeren. Het is een premie- en belastingvrij pensioen, dat bij max. 40 dienstjaren een uit te keren bedrag van rond 5000,garandeert. Het bedrijf be taalt de verzekeringspremies, terwijl de uitkeringen belastingvrij zijn. De werk nemers stellen daartegenover "hun trouw aan het bedrijf en hun plichts betrachting, want voorwaarde voor deze uitkering is een aaneengesloten diensttijd, terwijl vanzelfsprekend alle rechten vervallen bij ontslag op eigen verzoek, ontslag wegens wangedrag e.d. Wanneer ontslag gegeven moet wor den wegens conjunctuurdaling, dan krijgt de verzekerde de polis mee en zal dan op 65-jarige leeftijd toch een zeker bedrag uitgekeerd krijgen. Alle werknemers die 21 jaar of ouder zijn, zijn ingekocht. De aanvangsleeftijd voor de berekening van het pensioen is ge steld op 25 jaar. Bij een 40-jarig dienst verband is men dan precies 65 jaar als het recht op deze uitkering ingaat.. De jongeren beneden de 25 jaar zien de aanvangsleeftijd voor de pensioenbere kening bij de 21 jaar aanvangen. Zij kunnen dus maximaal '44 dienstjaren halen hetgeen dan een uitkering op levert van ongeveer 5800,Dit geld dient tevens gezien te worden als een beloning voor trouwe dienst. muziek, zang en dans. Duidelijk bleek op deze avond dat het verenigingswerk nog niet op een dood spoor i§ terecht gekomen, alleen er moet voor gewerkt worden om een vereniging omhoog te brengen en dat doet het bestuur van deze buurtvereniging, dat is wel be wezen. CAFE REST. SPORTLUST HEEFT NIEUW GEZICHT Verleden week heeft het café restau rant „Sportlust" te Eist een grote ver andering ondergaan, door het verbou wen van de voorgevel. In deze gevel zijn nu vijf grote moderne ramen ge bouwd waardoor de ingang voor is ko men te vervallen. De entree is nu op zij en afgewerkt met een grote luifel, waardoor het geheel zeer smaakvol aan doet. DUI VENTENTOONSTELLING Zaterdag zal de Elsterse postduiven vereniging „De Instuif" een duiventen- toonstelling houden. De duiven zullen tentoongesteld worden in de garage van de heer J. de Kievid aan de Veenen- daalsestraat te Eist. Om de bewoners van Eist minded te maken voor de duivensport is de toegang tot deze dui- venpositie gratis. De gevleugelde vrien den zullen worden gekeurd door de bondskeurmeester, de heer Van der Zande uit Vlaardingen. Sinterklaasritjc was gezellig Het Sinterklaasritje van de motor- en autoclub „Veenendaal", dat maandag avond j.l. werd verreden, trok 80 deel nemers. De rit was niet groot, 20 km lang en er was maar één tijdcontrole. Routecontrolcs waren niet nodig, om dat de deelnemers verschillende keren een huisnummer rrioesten opnemen. Op de rit volgde een gezellig Sinter klaasbal. dat gegeven werd aan de fi nish in hotel „La Montagne". De uitslagen waren: Auto's: 1. A. v. d. Kraats, Veenendaal, 22 strafp.; 2. A. Veenendaal, Woudenberg 33; 3. M. Vee nendaal, Woudenberg 32; 4. J. Lagemaat Overberg 35; 5. J. Boers, Veenendaal 36; 6. G. de Ruiter, Veenendaal 40; 7. G. Schuilenburg, Kesteren 40; 8. H. v. d. Wetering, Woudenberg 42; 9. J. Hart- hoorn, Woudenberg 43. Motoren: 1. A. Achterberg, Veenen daal 39 strafp.; 2. J. Bebing, Wouden berg 43; 3. A. Corts, Oudewater 45; 4. E. J. Schreuder, Ederveen 40; 5. G. van Ruiswijk, Ederveen 44; 6. P. van Ruis- wijk, Ederveen 45. De volgende rit van de MAC Veenen daal wordt gehouden op 2e Kerstdag. St. Nicolaasfeest van buurtver. „Westersingcr In gebouw 't Trefpunt hebben de kin deren van de buurtvereniging „Wester- singel" - één van de weinige buurtver enigingen die sedert de oprichting kans heeft gezien aktief te blijven - zater dagmiddag een onvergetelijk St. Nico laasfeest gevierd. Nadat de voorzitter, de heer A. C. v. d. Craats, een kort openingswoord had gesproken werden de kinderen met de talrijke ouders bezig gehouden door een goochelaar en een muzikale clown. Daarna brak het grote moment aan. waarop de Sint en zijn knecht op het toneel verschenen en diverse kinderen bij zich riep. Alhoewel af en toe een vermanend woord viel, kregen toch al le kinderen een prachtig geschenk en het nodige snoepgoed. De feestmiddag werd ook nog opgeluisterd door drie jeugdige guitaristen, leden van de buurtvereniging, die met een dankbaar applaus van hun buurtgenoten werden beloond. ONGEVAL OP PATRIMONIUMLAAN Vermoedelijk tengevolge van een lichte beroerte is mej. D., wonende aan de Dijkstraat, vanmorgen in de Patri moniumlaan van haar fiets gevallen. Nadat haar medische hulp was ver leend, is zij met de politie-auto naar haar woning overgebracht. Kerstavond voor bejaarden Evenals vorige jaren zal dit jaar ook weer een kerst wijdingsavond voor de bejaarden worden gegeven. Deze zal plaats vinden op 20 december a.s. in „Eltheto", onder auspiciën van de stich ting O.C.B. Medewerking verlenen het mannen koor „De Veenzangers" met de sopraan Cobi Diepeveen, Bob van Stempvoort, orgel en de heer J. M. Meijer, die de meditatie zal verzorgen en de leiding van de avond in handen heeft. KERSTAVOND De organist Wim van der Panne uit Voorburg zal onder meer spelen tijdens de Kerstavond, die op zaterdag 23 de cember a.s. wordt gehouden in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat. Muzi kale medewerking verleent verder het Chr. Gcref. zangkoor „Chrigeza", ender leiding van de heer W. J. van Horns- veld en met orgelbegeleiding van de heer Bob van Stempvoort. Sprekers zijn Ds. C. Langbroek, die de avond zal openen en Ds. J. Keuning, die de me ditatie en de sluiting zal verzorgen. Intrede en bevestiging nieuwe predikant Kandidaat P. M. Breugum, de nieu we predikant van de Ned. Herv. Gem. te Achterberg zal op dinsdag 26 de cember (Tweede Kerstdag) in zijn ambt worden bevestigd door ds. J. VVieman te Nunspeet in de Herv. kerk te Ach terberg. Deze kerkdienst vangt aan 's mor gens om 10 uur. In dezelfde kerk hoopt ds. Breugem 's middags om half drie zijn intrede te doen. Zoals bekend is kandidaat Breugem beroepen in de va- kature, ontstaan door het vertrek van ds. v. Viegen. Met de komst van ds. Breugem is een einde gekomen aan een vakature van ruim twee jaren. Het is met het VCV-damesteam een vreemde zaak. Technisch en vooral aan vallend zijn zij beslist niet de minderen van de meeste van hun tegenstanders, doch steeds hebben ze kansloze nederlagen te incasseren. Nu is het zo, dat de VCV-sters ieder jaar een slechte start hebben gehad, zodat voor overmatige paniek nog geen reden is. Aan de andere kant is echter een elementair gebrek in deze ploeg aan te wijzen: het ontbreekt alle speelsters aan conditie. Dit wreekt zich vooral in de verdediging, waarin - doordat de speelsters als vastgenageld in het veld staan - grote gaten vallen. Hierdoor is iedere vijandelijke aanval en iedere harde service een probleem, dat te vaak niet opgelost wordt. Verdediging het zwakke punt In de eerste set bleek direct, dat een deel der VCV-sters te grote moeilijk heden had met de keiharde services van „die Raekse". Dit resulteerde in een 3-11 achterstand. Vooral door de vaak uitstekende To Wouda namen de Vee nendaalse meisjes de aanval over en nu bleek, dat VCV wat het netspel betreft de Haarlemsen kon maken en breken. Op de bovenhandse service van Hans van Schuppen bouwden de VCV-sters goede aanvallen, die bekwaam werden afgerond door Cor van Ginkel, die ove rigens in het achterveld volkomen faal de, en Mincke Dijkstra. VCV naderde tot 11-13, doch twee technische fouten in de defensie brachten deze set naar „die Raekse". De tweede set gaf een oppermachtig Haarlems team te zien, dat niet minder dan 11 punten rechtstreeks uit haar ser vice scoorde: 5-15. De derde set bracht een sterk aanval lend VC Veenendaal, dat deze activiteit direct beloond zag met een fraaie 15-7 setzege. Deze opleving had echter een anti climax. Met rustig uit de achterhoede opgezette aanvallen, goede services en vooral een goede opvangtechniek kwam „die Raekse" terug. En hoe! Met 0-15 werden de Veenendaalse dames van het veld geveegd, wat voor de speelsters een uiterst pijnlijke ervaring moet zijn geweest. Uitslag: VC Veenendaal - die Raekse: 1—3 (11-15; 5-15; 15-7; 0-15). TAFELTENNIS: Climax heeft het in de wedstrijd tegen Swift weer niet verder kunnen bren gen dan een gelijk spel en het heeft er zelfs naar uitgezien dat de overwinning naar de Wageningers zou gaan. Eerst in de laatste set werd nog een puntenver deling bereikt. Dit was te danken aan invaller Heikamp, die Vos verving en in z'n laatste wedstrijd verraste door van Abrahams te winnen. Hiervoor had Heikamp eveneens van Frederiks ge wonnen, die in de eerste game een ruime voorsprong had, maar deze door een plotselinge inzinking liet schieten. Hierdoor kreeg Heikamp z'n zelfver trouwen terug en wist ook de tweede game voor zich op te eisen. Tegen Do- demans h»d de Veenendaler heel weinig in te brengen. Van Dam won gemakkelijk van Fre deriks, maar had nogal moeite met Abrahams, terwijl hij eveneens in Do- deman z'n meerdere moest erkennen. Van Eist had tegen Abrahams, een speler die hem totaal niet ligt, weinig in te brengen, maar had zowel tegen Frederiks als Dodemans goede winst kansen. Maar deze speler mist nu een maal de finishingtouch om een gelijk- opgaandc strijd in zijn voordeel te be slissen. Tegen Frederiks b.v. haalde hij in de derde game een 16-10 achterstand in en kwam' zelfs met 20-19 voor te staan, maar zag ook nu geen kans het laatste puntje te scoren. Ook Dodeman kwam op de rand van een nederlaag. Na de eerste game te hebben verloren werden zowel de tweede als de derde game op het nippertje gewonnen en had hij Vrouwë Fortuna in deze wed strijden ook duidelijk aan z'n zijde. Het dubbelspel tenslotte werd een overwin ning voor Climax. Maandag a.s. speelt Climax thuis tegen „Ons Vermaak". Dit is een pas gepromoveerd team. dat het zeer goed doet in de Over. Klasse. Het staat op de ranglijst één punt achter op Climax en het kan de Veenendalers wel eens moeite kosten deze voprsprong te be houden. Climax speelde eveneens «gelijk tegen Tios 3 uit Arnhem. Hier leed Van Ma nen z'n eerste nederlaag sinds lange tijd in eigen zaal. Het was Roelofs die dit kunststukje uithaalde, al was het met een onhoudbare netbal, met 26-24 nu niet direct een overtuigende overwin ning. In z'n overige partijen bleef Van Manen z'n tegenstanders de baas en ook Heikamp won twee keer. In het dubbel spel veroverden deze twee spelers de halve winst. W. Vos leed deze nederla gen. Voor hedenavond staat de belangrijke wedstrijd Panter 1 Climax 2 op het programma. Daar beide teams nog on geslagen zijn, zal hier worden uitge maakt wie voorlopig de voornaamste kampioenskandidaat is. We verwachten een kleine overwinning voor Panter. LEDENVERGADERING N.C.B.O. De afdeling Amerongen-Leersum van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel hield in het Clubhuis een ledenvergade ring waar de heer K. Hofman uit Den Haag in het bijzonder de werkclassificatie en prestatiebeloning in kleine gemeenten besprak. In gemeenten waar dit beloningssysteem al langere tijd. is toegepast blijken de re sultaten niet te verwaarlozen. Het werd betreurd dat de invoering ter plaatse nog niet is gerealiseerd, al werd tot invoering besloten. De instelling van een plaatselijke com missie voor georganiseerd overleg werd noodzakelijk geacht. De afdeling groeide in de korte tijd van haar bestaan uit tot 29 leden. In de va cature secretaris werd gekozen de heer H. T. Troost, technisch ambtenaar bij de ge combineerde technische dienst der ge meenten Amerongen, Leersum en Maarn. DAMMEN Maandag j.l. speelde VDC haar laatste competitiewedstrijd in dit seizoen en wel tegen Woerden I. Daar zij met acht man naar Woerden gingen en daardoor met 4-0 achter stonden, wisten zij toch met 14-6 te winnen. Hier volgen de per soonlijke uitslagen. WOERDEN I VDC I A. Branger H. v. d. Brandhof 02 J. v. Asselt niet opg20 J. Maarsen niet opg20 J. v. d. Waaij E. de Kleuver 02 P. v. Voorbergen W. v. d. Hor 02 C. Maas J. Roks*11 J. Ravensbergen D. Bouman 02 H. Heuvelman W. de Gooijer 1—1 A. v. Mourik B. Valkenburg 02 J. Ende J. H. de Roder02 NATIONALE LOTERIJ Bij sigarenmagazijn E, Vonk, Overstraat 33 A. Knoop, de Postmeester 9 zijn de trekkingslijsten gedeponeerd van de Na tionale loterij der Kon. Nederlandse Cen trale Vereniging tot bestrijding der tube- culose. Verder zij nog meegedeeld dat op de nummers 195751 tot en met 195850 geen prijzen zijn gevallen. GOED GESPAARD Bij de spaarbank der Coöp. Boerenleen bank Amerongen-Leersum werd over het tijdvak van 1 januari tot en met 30 no vember 1961 ingelegd 2.657.404,79 en te rugbetaald 1.804.706,08, zodat het spaar tegoed steeg met 852.698, 71. AGENDA Voor de maand december staat het vol gende in Amerongen te gebeuren. Zaterdag 19 december a.s. van 15 tot 17 uur receptie van 25-jarige EHBO. 's Avonds in het Clubhuis feestavond EHBO. Dinsdag 19 dec. kerstuitvoering van Zangvereniging „Asaf" in de Sint An- driesKerk. Woensdag 20 dec. Nutsavond in Club huis. DVSA-NIEUWS Zondag-voetbal Opnieuw werd het gehele voetbalpro gramma van zaterdag en zondag j.l. door het slechte weer afgelast. IJs en weder dienende zal DVSA 1 zondag a.s. om 2 uur in Scherpenzeel tegen de koploper Scherpenzeel 1 spelen. DVSA is tot nu toe de enige vereniging, die Scherpenzeel dit seizoen heeft kunnen kloppen. Of het nu a.s. zondag weer zal lukken? DVSA 2 is vrij. DVSA 3 speelt om half 3 in Rens- woude tegen Renswoude 2. Zaterdag-voetbal DVSA 1 speelt a.s. zaterdag in Nijkerk tegen NSC 1. Een heel zware opgave, doch wij verwachten nog steeds een verrassing van het eerste elftal. DVSA 2 speelt op De Burgwal tegen het onderaan staande NSVS 2 uit Veenendaal. Dat wordt op passen voor DVSA. Beide wedstrijden be ginnen om half 3. Jcugd-voetbal Voor de jeugd a.s. zaterdag slechts één wedstrijd. Het adspiranten a-elftal speelt om half 2 op De Burgwal tegen Kulan uit Veenendaal. De andere jeugdelftallen zijn vrij. IN HOOFDSTRAAT GEVALLEN In de Hoofdstraat kwam mevr. Van de L. uit de Achterkerkstraat alhier dinsdagmorgen zo ongelukkig te vallen, dat zij met een hersenschudding naar het Julianaziekenhuis moest worden vervoerd. Eierenmarkt: aanvoer 84.000 stuks. Prijzen van 8,50 tot 12,per 100 stuks. Handel redelijk. In verband met het verbod tot het vervoeren van varkens met het oog op mond- en klauwzeer werd geen biggen- markt gehouden. UITSLAG ST. NICOLAASAKTIE VAN WINKELIERS Op onderstaande nummers zijn de vol gende geldprijzen gevallen van de St. Nicolaasaktie van de Amerongse Winke liersvereniging. 100 gulden: nr. 2035; 50 gulden: nr. 37383; 25 gulden: de nrs. 46059 en 48399; 10 gul den: de nrs. 20358; 48101; 30714; 3391; 28181; 36761; 9078; 848; 35695; 12708; 46829; 8116; 48090; 2985; 33098; 1408; 36681; 30844; 70930; 61344; 14646; 72319; 49722; 24472; 2176; 7654; 39412; 40244; 43112. Postzegels verzamelen is goed. KINDERZEGELS gebruiken is beter. Donderdagavond V.C. Veenendaal - Cito (heren) Donderdagavond speelt het eerste herenteam van VC Veenendaal een uiterst belangrijke thuiswedstrijd tegen het Zeisterse Cito II. De Veenendalers hebben prachtige kampioenskansen en zullen alles in het werk stellen deze te behouden. De kans op winst zit er ook tegen deze sterke tegenstander volledig in. Immers de Zeistenaren spelen in uitwedstrijden niet Zo sterk. Men zal er echter rekening mee moeten houden, dat oud-VC Veenendaal-speler Dick van der Meyden, die aanvoerder is van Cito II, zijn team tot een uiterste krachts inspanning op zal dwepen. Het eerste damesteam zal in Dordrecht zaterdagavond spelen tegen St. Paul. Een te moeilijke opgave vcor de VCV- sters. (40) Schouderophalend kwam Aram overeind. „Nog iemand, die *n sprookjes gelooft!" mompelde hij, toen hij de verwarring op Kiruna's gezicht zag. Plotseling begreep hij de hele situatie en nu was het hem ook duidelijk, waarom de jonge legeraan voerder hem zo onheus bejegend had. Doch veel tijd om er over na te denken, kreeg Aram niet want reeds daalde Gallash aan het hoofd van zijn ruiters de helling af. Toen zij bij de bron waren, sprong Gallash uit het zadel en ging uitdagend op Aram toe. „Kiruna en gij zullen niet samen uit deze bron drinken!" snauwde hij, doch de dwerg kwam tus senbeide en jammerde: „Maar het is de wil van Akbar!" Gallash schoof hem ongeduldig terzijde. „De plannen van de Heerser zijn mij bekend", merkte hij op. „Doch voor ditmaal zal ik mij er tegen verzetten!" En terwijl hij zijn zwaard trok, ging hij verder: „Begrijpt ge, Dipo! Bij de bron zijt ge overvallen door een bende van Maroessof. De vreemdeling werd in het gevecht gedood, voordat ik U te hulp kon komen! Dat is het verhaal, dat gij Akbar zult vertellen! En zo ge weigert, zult ge zelf de langste tijd geleefd hebben!" Hij wendde zich tot Aram. „Verdedig U!" snauwde hij hem toe, terwijl zijn zwaard dreigend in de hoogte ging. (wordt vervolgd) Dat is een wijs besluit. Doch een ketting is niet sterker dan de zwakste schakel. Blijf daarom verstandig en stapt U (als het zover is) naar RADIO BALLEGOYEN. Want bij een betrouwbaar toestel behoort een vakkundige handelaar. PHILIPS TELEVISIE reeds vanaf 645, De betaling kunnen wij, indien ge wenst, op een prettige wijze met U regelen. Komt U gerust eens kijken! U bent van harte welkom in onze zaak en wij staan altijd voor U klaar. Niet alleen nu, maar ook wanneer dat nodig mocht zijnj over velevele jaren. Philips officiële erkenning staat borg voor Uw vertrouwen. MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prachtige gebloemde flanellen DAMES P YAM A'S van 10,95 nu voor 8,45. Mooie Favoriet Fantasie SCHORTEN van l 5,45 nu voor 3,64. MANUFACTUREN BEDDENsLEDIK ANTEN •"f-woo.1 GORTSTR.39 TUI». JJï' Ter plaatse de enige door Philips erkende Radio en Televisie service werkplaats. (vervolg van pag. 1) u niet? Ik heb hem toen geantwoord: Ik dim nooit, want mijn koplamp staat zo, dat hij niet verblinden kan. Ik zag de politie-auto 200 meter voor mij langs de weg stilstaan, maar ik hoef toch ook niet te dimmen voor een geparkeerd staande auto? vroeg Van D. Een bromfiets mag nooit verblin dende verlichting voeren, ook niet als er geen tegenliggend verkeer is, legde rechter v. d. Brand uit. Maar het was ook niet verblin dend, herhaalde Van D. De lamp stond steeds in dezelfde stand en hij staat nog zo. Toch hebben de verbalisanten het geconstateerd, antwoordde de rechter. De verbalisant kan wel zoveel zeg gen, zei verdachte nijdig. Ik ben ook al eens bekeurd voor een rem, die vol gens de een veel te slecht werkte en volgens de ander prima in orde was. 't Is maar net hoe je het beoordeelt. Dat is natuurlijk onzin, meende mr. v. d. Brand, een agent schrijft niet in een ambtsedig proces-verbaal, dat uw lamp verblindt als het niet waar is. Hoe ver scheen het licht voor u uit? wilde de officier weten. Een meter of acht, schatte ver dachte. Volgens de verbalisanten was het veel verder en scheen de lichtbundel vrijwel horizontaal vooruit, wist de of ficier. Op grond van het proces-verbaal achtte het gerecht de overtreding be wezen. Mr. Hüstenberg eiste 15,of 3 dagen. Rechter v. d. Brand verlaagde tot 10,of 2 dagen. Van L., fabrieksarbeider te Rhenen, verleende toen hij met zijn bromfiets uit een zijweg kwam geen voorrang aan een op de Herenstraat te Wagenin- gen naderende scooterberijder. Een aan rijding, waarbij Van L. aan de schou der werd gewond was het gevolg. Te vens bleek, dat de bromfiets geen deug delijke voorrem bezat. Het uitzicht was daar slecht. Ik zag de scooter pas toen het te laat was, zei verdachte vrijdag voor het Wage- nings kantongerecht. De rem zou volgens hem kapot ge gaan zijn door het harde remmen, maar volgens het proces-verba al klopte dat niet, want daarin stond, dat de voor- rem al kennelijk eerder defect was ge weest. Gelet op de financiële positie van verdachte liet het gerecht het bij 20,of 4 dagen voor het niet ver lenen van voorrang en bij 7,50 of 2 dagen voor de rem. K., vertegenwoordiger te Veenendaal, botste onlangs op de Parallelweg in Veenendaal met zijn auto tegen een door v. d. B. uit Veenendaal bereden motor. K. liet verstek gaan, doch v. d. B. was er wel om een vordering tot schadevergoeding in te stellen, doch die bleek rond 360,te bedragen. U kunt voor het kantongerecht niet hoger gaan dan 100,—. Dat is het maximum en dat hebt u duidelijk op de u gezonden stukken kunnen le zen. U zult u tot een advocaat moeten wenden, zei rechter v. d. Brand. Aan deze rechtszitting heb ik dus niets, vroeg v. d. B. teleurgesteld. Zo is het, luidde het antwoord. Voortaan beter de papieren bestuderen. K. werd daarna conform de eis ver oordeeld tot 50,— of 10 dagen. 1955 786398 233208 1019606 1956 927022 188989 1116011 1957 952958 178557 1131515 1958 913501 170673 1084174 1959 965284 224146 1199430 1960 1168980 286056 1455036 Jaarverslag E.T.I. (vervolg van pag. 1) aanbieden, daar kunnen de bedrijven niet mee volstaan. „De betrokken ar beidskrachten stellen als eis dat er voor een woning wordt gezorgd", beklem toont het verslag. „Vandaar dat de vraag naar personeel zich van werk geverszijde voor een deel manifesteert als een roep om meer weningen." Er zijn ook ondernemers die besluiten hun bedrijf te verplaatsen naar gebie den met ruimere arbeidsmarkt, zoals dat ook in het verslagjaar voorkwam. „Uit een en ander valt de lering te trekken dat de provincie Utrecht - of althans bepaalde gedeelten daarvan, - uit algemeen sociaal eco nomisch standpunt, niet meer het gewest is, dat als vestigingsprovin cie in aanmerking komt voor elk willekeurig bedrijf." Het ETI gaat waarschuwend verder: „Met de bijzondere voordelen, welke de provincie biedt, zoals de uitermate cen trale ligging, de geaardheid van de be volking, de t.o.v. de grote steden relatief lage grondprijzen, lijkt een zekere zui nigheid geboden!" Enkele cijfers Aan het slot van het jaarverslag geeft het ETI interessante cijfers waarvan er hieronder enkele volgen: Globale omzetcijfers van de Utrechtse industrie. Omzetten x 1000, Vergelijking 1959 en 1960 met 1958 belang rijkste industriële centra naar aantal ves tigingen en personeel daarin werkzaam. Personeel VjTClIl. mei O Cll 5 x meer indust. vest. O) M V Tot. Amerongen 1958 1959 7 160 38 198 1960 6 204 49 253 Veenendaal 1958 32 4887 1281 6168 1959 35 5191 1587 6778 1960 39 5246 1645 6891 Rhenen 1958 31 966 201 1167 1959 28 1069 208 1277 1960 31 1055 227 1282 Woudenberg 1958 7 202 23 225 1959 7 251 17 268 1960 8 282 18 300

De Vallei | 1961 | | pagina 2