Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken 50.000 inwoners zijn in toekomst gehuisvest in een groot Veenendaals ei Agenda ADVENT E j N T WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Wederom de eeuwenoude oproep „Komt allen tezamen" EDERVEEN AMERONGEN Veenendaalse IJzerindustrie viert vandaag feest OVERBERG EDE 35e jaargang VRIJDAG 15 DECEMBER 1961 Nr. 99 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maandcrbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzcel HERZIEN STRUCTUURPLAN VEENENDAAL DOET GOOI NAAR PREDIKAAT „STAD" DRIE D.S.-JUBILARISSEN GEHULDIGD ZEVEN VERLICHTE KERSTBOMEN getiouuiale DAMES Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER WAARDE j 12,50 2 QS 064771 VOLKSKERSTZANG 1961: TOENADERING ZO WAS HET VORIG JAAR Dokter van Ringelestijn legt praktijk neer B. B. VAN LEEUWEN GERIDDERD Stroper op heterdaad betrapt Redaktie en administratie: Parallelweg: 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Kodak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,eik woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent „liet ei moet vol" heeft de Vcenendaalse wethou der van openbare werken, Ant. de Ruiter, eens in een raadsvergadering gezegd. Hij doelde hiermee op de voltooiing van het structuurplan, het eerste voor Veenendaal, dat omstreeks 1945 werd voor bereid. Zou dit structuurplan geheel zijn uitge voerd, dan zou Veenendaal een ongeveer ellip tische vorm hebben, enigszins de vorm van een ei met een inwonertal van circa 40.000. Zou men in staat zijn een luchtfoto van geheel Veenendaal te maken dan zou men aan de hand hiervan nog maar een gebrekkig ei te zien krijgen. Weliswaar begint het aan de west- en zuidkant al een beetje vorm te krijgen, maar aan de andere zijden zitten er nog aanmerkelijke „butsen" in. Hoewel het structuurplan voor Veenendaal thans is herzien heeft men toch aan de oorspronkelijke vorm vast gehouden, tenminste in grote lijnen. Wel wordt thans een wat snellere bevolkingsaanwas tot een aantal van circa 50.000 inwoners verwacht, maar toch zullen deze - mogelijk rond 1980 - op het zelfde ei moeten leven. Het nieuwe structuurplan laat Veenendaal als een afgerond geheel zien, maar de aangehouden begrenzing moet men niet zo zeer zien als een eindfase, doch meer als een voorlopig doelwit, dat te zijner tijd weer uitgangspunt zal zijn voor een verdere groei van Veenendaal. Dit is te lezen in een toelichting, welke het bureau van Veenendaals stede- bouwkundige. Ir. S. J. van Embden te Delft, bij het herziene structuurplan heeft gegeven. Deze toelichting bevat vele interessante en wetenswaardige zaken en aan de verschillende onder delen, die het structuurplan raken wordt ruim aandacht geschonken. Wij zullen trachten in enkele afleve ringen een aantal punten van dit plan naar voren te halen, om zodoende onze lezers een indruk te geven, wat er in Veenendaal - uiteraard in grote trek ken - in de komende 20 jaar te doen staat en hopelijk zal worden uitgevoerd. Het oorspronkelijke structuurplan gaf dus aan Veenendaal de reeds genoemde elliptische vorm met als centrale ver keersader een lange as via Kerkewijk, Hoofdstraat en Koninginnelaan. Het VERGADERING OUD LEDEN „PRINS BERNHARD" Het s de bedoeling van de oud leden commissie van het Chr. Tamboers- en Pjjpercorps „Prins Bernhard" om op za terdag a.s. 16 dec. een korte bijeenkomst te houden, aanvang 7 uur n.m. De commissie hoopt, dat zo niet allen, toch vele oud leden aanwezig zullen zijn omstreeks die tijd. De bespreking is van zeer korte duur en zal worden gehouden, in het gebouw van de „Zaterdagvliegers" aan de Klaas Katerstraat te Veenendaal. Enkele oud leden hebben hiertoe beslo ten in verband met het 25 jarig jubileum, waarvan al diverse feestelijkheden heb ben plaatsgevonden, waarvan als sluitstuk zal zijn de jubileum uitvoering. In verband met diverse plannen van oupd-leden, hoopt men deze op de ver gadering van a.s. zaterdagavond waar te maken. In tegenwoordigheid van de direktie, leden van de ondernemingsraad, perso neelsleden en afdelingschefs, zijn van morgen in de kantine van de Kon. Scheepjeswol fabrieken drie employes met een 40-jarig dienstverband gehul digd. Het waren de heren A. L. Takken (spinmeestcr), J. Kroes (chef cardeer- derij) en W. Diepeveen (voorspinnerij). Burgemeester Hazenberg sprak de ju bilarissen, vergezeld van familieleden, als eerste toe. Hij wilde bij deze ge legenheid een parallel trekken tussen deze gebeurtenis en een boom, waarbij de haarwortels even onmisbaar zijn als de dikste tak. Hij zei zeer verheugd te zijn om de jubilarissen een Kon onderscheiding te mogen uitreiken en wel, de heer Takken de ere-medaille in zilver en de heren Kroes en Diepeveen in brons. Namens de direktie sprak Drs. Fre- deriks een persoonlijk woord tot de jubilarissen, waarbij hij hun ijver en plichtsbetrachting roemde. Naast de draagmedaille kregen de jubilarissen ook nog een enveloppe met inhoud. Tot slot van de bijeenkomst werd nog het woord gevoerd door de heren E. van Hal, namens de Ondernemings raad. J. Slok, namens de afdeling chefs en F. F. Slotboom namens het perso neel van de spinnerij. VEENENDAAL Vrijdag 15 december: Feestavond Veenendaalse IJzerindustrie in Eltheto. Zaterdag 16 december: Judo-demonstratie in Sola Fide 7.30 uuf. Maandag 18 december: Kerstwijding NCVB in 't Tref punt, 7.30 uur. Dinsdag 19 december: Volkskerstzang Garage De Haas 8.15 uur. Woensdag 20 december: Kerstavond bejaarden in OCB- gebouw, 7.30 uur. AMERONGEN Zaterdag 16 december: Receptie EHBO in „Het Rode Hert", 35 uur. Dinsdag 19 december: Kerstuitvoering „Asaf" in An- drieskerk, 7.30 uur. RHENEN Dinsdag 19 december: Kerstfeest NCVB in Irene, 7.45 uur. ELST Zaterdag 16 december: Duivententoonstelling in garage De Kievid. winkelcentrum, reeds gevestigd aan de Hoofdstraat, zou zich daar verder ont wikkelen en het bestuurlijke centrum zou zich moeten ontwikkelen daar waar de nieuw aan te leggen spoorlijn Utr.- Arnhem de Kerkewijk zou kruisen. De toelichting bij het structuurplan spreekt over de Hoofdstraat als enige winkelstraat, een uitspraak waaraan te tornen valt. Men kan namelijk van mening verschillen over de vraag of een straat pas dan een winkelstraat is als de winkelpanden nagenoeg een aan eengesloten bebouwing vormen. In de Hoofdstraat is dit inderdaad het geval. Ondanks de beperkte lengte is het win kelapparaat hier steeds gegroeid door het opvullen van de ruimte, die woon huizen en kantoren in de Hoofdstraat nog gaven. Het etalagefront wordt daar door steeds meer gesloten en dit heeft de aantrekkelijkheid van het winkel centrum stellig vergroot. Verlenging van deze winkelstraat is echter niet mogelijk. Aan de noordkant niet door de moeilijke wegkruising en de fabriekscomplexen en het laatste geldt ook voor een uitbreiding langs de Kerkewijk. Uitbreiding zou alleen te realiseren zijn langs Hoogstraat en Gel derland, in beperkt? mate evenwel en achter de Oude Kerk (de plannen voor een doorbraak zijn klaar, maar kunnen moeilijk op korte termijn worden ver wezenlijkt). Het zal dus hoofdzakelijk moeten gaan in oostelijke richting - Tuinstraat en Schrijverswijk - waar een flinke oppervlakte van de onbe bouwde terreinen door een gelukkige regeling met de industrie kan worden benut voor uitbreiding van het stads centrum. Dc behoefte aan winkels wordt in het rapport „Veenendaal - een aanzien lijke vlek in het Stichtse" voor heel Veenendaal begroot op 300 winkels voor periodieke inkopen en 500 voor dagelijkse. Neemt men aan, dat van de winkels voor dagelijkse inkopen ongeveer de helft in de woonbuurten komt, dan zal het stadscentrum plaats moeten hebben voor tenminste 500 winkels. Thans zijn in de Hoofdstraat ruim 150 winkels en het plan Tuinstraat zal ruimte bieden voor nog 170 winkels, een totaal dus van ruim 320. Voorlopig is dit voldoende maar op de duur zal men toch een door braak langs de Oude Kerk moeten for ceren om het winkelcentrum naar het westen te kunnen uitbreiden. Het is niet bekend of men hieruit mag concluderen, dat het saneringsplan Achterkerkstraat hiermee de eerste tijd van do baan is. SCHOUWBURG Nauw met het winkelcentrum samen hangt de plaats van het culturele, be- (zie verder pag. 2) VOLKSKERSTZANG Reeds twee maal eerder is tegen Kersttijd de dringende uitnodiging uitgegaan: „komt allen tezamen". Voor de derde keer wordt z|j nu herhaald en wel voor de avond van de 19e december a.s. Enthousiast ondersteun ik deze op roep en onderstreep, dat h(j gericht is tot allen, zonder enig onder scheid. Mens in een wereld vol dreiging en vrees, komt en hoort opnieuw het eens tot de herders gesproken woord: „Vreest niet want u is de Heiland geboren". Geloof dat woord, dan kunt, neen. zult gij zingen. J. Hazenberg. Burgemeester van Veenendaal SINTERKLAASFEESTEN BIJ „SPARTA' De traditie getrouw verscheen Sint Nicolaas ook dit jaar weer bij de jong ste leden van de gymnastiekvereniging „Sparta". Zaterdagmiddag j.l. werd hij met een daverend gezang van de ruim 100 kleuters verwelkomd. Veel kinde ren mochten hun prestaties aan de Goedheiligman tonen. Na afloop ont vingen allen een traktatie, terwijl na het vertrek van St. Nicolaas de gooche laar Bossini de kinderen geruime tijd in spanning hield. We zagen St. Nicolaas na afloop nog even een bezoek brengen aan de ere voorzitter van Sparta, de heer J. Stip. Voor de groteren is woensdagavond j.l. een filmavond in het O.C.B.-gebouw gehouden. Ruim 200 kinderen waren hier tegenwoordig en hebben genoten van de films en de traktatie. De oudere adspirantcn hebben zelf een feestavond m. t eigen krachten ver zorgd. Het is geb* dat er onder de turners nog goede musici en prima to neelspelers zijn. Hedenavond wordt in het O.C.B.-ge bouw de jaarvergadering van „Sparta" gehouden. Op initiatief van de Winkeliersvereni ging „Handel Nijverheid" is de Dienst Gemeentewerken thans bezig met het plaatsen van een zevental kerstbomen op verschillende punten in Veenendaal, die waarschijnlijk begin volgende week zul len gaan branden. De bomen zullen op de volgende punten worden geplaatst: Bruineplein, Patrimo niumlaan, Stationssingel Kerkewijk, hoek Markt, Zwaaiplein, hoek Hoofdstraat/ Hoogstraat en Gortstraat. Voorzover be kend is het voor de eerste maal dat er in Veenendaal een dergelijk aantal verlicite kerstbomen zijn geplaatst. voor betere uurwerken 3UN6HANS PRISMA PONT! AC omo* HOOFDSTR 91 VEENENDAAL Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 VEENENDAAL IN DE TOEKOMST: Op deze luchtfoto van Veenendaal zijn de twee toekomstige uitbreidingsgebieden wit omlijnd. De linker driehoek is het Schrijvers park, waarin nu al gebouwd wordt. Het rechter gedeelte, met als scheidingslijn de Grift, Ie de toekomstige Engelenburg, bestemd voor woningbouw en industrieterrein. De zes aangegeven orienteringspunten zijn: 1 Julianakerk, 2 K.V.S.W., 3 Watertoren. 4 Station, 5 R.K. Kerk (V'daal-zuid) en 6 Textielfabriek .Veenendaal' in de Dijkstraat. De aarde ligt in diepe sluimer, een stilte ligt op bos en beemden. Het is advent, en alles uacht. en ademt zacht, heel zacht, A. H. De dichte nevelsluiers houden het leven stil verhuld tot straks, na spannend, zwijgend wachten, God's woord zal zijn vervuld: ',,Een kind zal U geboren worden, Dat 't licht der wereld wezen zal, Dat in de duisternis zal schijnen, en leven brengen overal". Het kerstkind kwam, maar, ach, het duister heeft niet zijn God'ljkkeid erkend, het licht der lichten niet begrepen, de blik en schreden afgewend. O, duisternis, zo diep, zo donker, als nimmer d'aarde heeft gekend, Eêns zal uw macht doorboken worden! Wij ivachten, Heer, nóg is 't Advent. De Valleiriks, vorige week uitge geven bü: Boekhandel Visser te Amerongen is weer niet gevonden. De waar de is zodoende gestegen tot 12,50 De nieuw uit te geven riks heeft het nummer: en men ontvangt, bij inlevering op ons bureau, vóór a.s. donderdag middag 12 uur, de premie a contant. Volgende week dinsdagavond zal in Veenendaal voor de derde keer de Volks kerstzang worden gehouden. Vele mensen zegt dit feit weinig of wellicht niets, maar toch zijn er ongetwijfeld ook velen die het, vooral in deze tijd, verheugend vinden dat aan jong en oud, rijk en arm, wederom de eeuwenoude oproep gedaan wordt van: Komt allen tezamen. Het Volkskerstzangcomité, dat zoveel mogelijk anoniem tewerk gaat, omdat het van mening is dat het geen nut heeft in deze op de voorgrond te treden, noemt het een massale Volkskerstzang. En in het bijzon der met dit woord „massale" wil men tot uitdrukking brengen dat op deze avond niet gelet wordt op religieuze, politieke of maatschappelijke richting. Integendeel, men wil het kerstgebeuren massaal beleven door middel van het lied. De eerste keer trok de kerstzang drieduizend mensen en de tweede keer waren het er al vijfhonderd meer. Er is in Garage De Haas plaats voor zesduizend mensen en het is natuurlijk een stille wens van het comité, dat de grote garage één mensenmassa zal zijn, die zich in deze jachtige tijd een ogenblik bezinnen op de waarde en de ernst van het Kerstevangelie. Zoals reeds opgemerkt, het Volkskerst zangcomité. bestaande uit leden van ver- Dokter W. M. van Ringelestijn, die zich op 1 mei 1947 als arts te Ederveen vestigde, legt met ingang van 1 febr. a.s. zijn praktijk neer. De dokter, die in Ederveen en omge ving zeer gezien is, wordt over een paar maanden 65 jaar en met het oog daarop gaat hij van een welverdiende rust ge nieten. Zijn opvolger, arts J. H. Rademaker, arriveerde enkele weken geleden reeds in Ederveen en nam zijn intrek in de woning van dokter Ringelestijn aan de Hoofdweg. Dokter Van Ringelestijn is voornemens zich metterwoon te Wezep bij Zwolle te vestigen. LEDENVERGADERING C. M. B. In de kleine zaal van het Clubhuis zijn de leden van de Chr. Metaal Be- drijfsbond j.l. dinsdagavond in verga dering bijeen geweest. De heer J. H. ten Hove, districtsbe stuurder uit Utrecht, noemde deze tijd een stormachtige economische ontwik keling, „maar", zo zei hij, „in wezen is het voor alle arbeiders nog lang geen weelde." Het onderwerp waarover de heer Ten Hove sprak luidde: „De achtergronden van de loonpolitiek". Spreker zag als een bezwaar en gevaar voor het eco7 nomisch evenwicht, dat de produktivi- teit niet volgens verwachting is ge stegen en dat zelfs het minimale nog niet is bereikt. „En wanneer de produk- tiviteit niet in verhouding stijgt, volgt daaruit een nieuwe inzinking en wer keloosheid, zoals we in 1958 meege maakt hebben", aldus spreker. Ook de huurverhoging alsmede de huurcompensatie werden door spreker uitvoerig behandeld. Later op de avond werden vele vragen gesteld, die door de heer Ten Hove duidelijk beantwoord werden. Bij de rondvraag kwamen stemmen naar voren om zowel in Amerongen als in Leersum ieder een eigen afdeling te stichten. De districtsbestuurder vond echter, dat hiervoor de tijd nog niet rijp was. Wel wilde hij in overweging nemen om in Leersum een bode aan te stellen. De Veenendaalse IJzerindustrie viert vandaag het 60-jarig bestaan, alsmede het 40-jarig jubileum van president-commissaris B. B. van Leeuwen. De officiële huldiging van laatstgenoemde vond gistermiddag in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" plaats, waar de sympathieke jubilaris door de burgemeester van Rhenen geridderd werd in de Orde van Oranje-N'assau en waar hij en zijn echtgenote een onafgebroken stroom van felicitaties en geschenken in ontvangst mocht nemen. schillende kerken, blijft zoveel mogelijk achter de schermen. Dit neemt niet weg dat er ieder jaar weer bergen werk wor den verzet om een goed functionerend ge heel te krijgen. De opzet is alles zo sober mogelijk te houden en het doel de toenadering tot elkaar in een verdeelde wereld. De volks kerstzang is een na-oorlogs verschijnsel en breidt zich steeds meer uit. De zang in Veenendaal is vanzelfspre kend niet uitsluitend bedoeld voor de inwoners van die plaats. Integendeel men verwacht bezoekers uit geheel zuid-oost-utrecht en vandaar ook dat in vr\jwel alle omliggende plaatsen grote affiches zjjn aangebracht. Eén van de grootste problemen waar voor de organisatoren zich ieder jaar weer gesteld zien, is de financiële zijde van de Volkskerstzang. De onkosten-pos- ten zoals stoelenverhuur, uitzending naar ziekenhuis, propagandamateriaal, geluids versterking enz., worden zoveel mogelijk gedrukt, maar desondanks is er veel geld nodig. In het verleden heeft men dat op twee manieren opgelost: er werd een giroreke ning geopend t.n.v. de penningmeester van het comité, de heer Slijderink, van Hogendorpstraat 18, (350546) voor vrijwil lige bijdragen en na afloop van de Volks kerstzang werd een kollekte gehouden. Beide keren is men er net mee uit ge komen en het is afwachten of dit nu weer zal lukken. Het is overbodig op te mer ken dat het comité geen winstbejag op het oog heeft, doch wanneer de financiële middelen iets ruimer zouden zijn, konden meer voorzieningen, zoals zitplaatsen e.d., getroffen worden. PROGRAMMA Iedere bezoeker van de Volkskerstzang krijgt bij de ingang een keurig verzorgd programma aangeboden met de compléte te zingen liederen. Vijftien plaatselijke koren en muziek- ensembles werken aan de samenzang mee. De heer A. Visser heeft de algemene en Gijsbert van Zanten de muzikale lei ding. Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg verzorgt de schriftlezing. Met het aanvangsuur (kwart over acht) is rekening gehouden met bezoekers van buiten Veenendaal. Zoals bekend zijn er 400 zitplaatsen gereserveerd voor bejaar den en zij voor wie het staan bezwaren oplevert. Tot en met zaterdag 16 decem ber worden vooraf zitplaatsbewijzen afge geven bij de volgende adressen: Hoofd straat 41, Zandstraat 3 en Patrimonium laan 22. De grote zaal was één complete bloe menzee toen om vier uur de eerste gas ten ter receptie verschenen. Onder hen bevonden zich binnen- en buitenlandse zakenrelaties, vrienden, kennissen en talrijke afgevaardigden van commissies en verenigingen, waarin de heer Van Leeuwen zitting heeft. De burgemeester van Rhenen, Jkh. Bosch ridder van Rosenthal, reikte de jubilaris namens H. M. de Ko ningin de Ridderorde uit. Tot aan het einde van de receptie was het een komen en gaan van bezoe kers, waarvan velen hun gelukwensen vergezeld deden gaan van fraaie en kostbare geschenken. Ook mevr. Van Leeuwen en de heer Van Leeuwen Jr werden in deze huldiging betrokken. OP HET BEDRIJF Op het bedrijf aan de Schoolstraat be gonnen vanmorgen om tien uur de feestelijkheden. De kantine was tot de laatste plaats bezet toen de jubilaris met enkele familieleden hun plaats in namen. Nadat de direkteur van de N.V., drs. Antvelink, een welkomstwoord had ge sproken en waarin hij het 60-jarig be staan van het bedrijf in herinnering bracht, deelde hij het personeel mee dat het een extra gratificatie te wach ten stond. De heer Verwoert, voorzitter van de personeelsraad wenste de jubi laris en zijn echtgenote nog vele ge lukkige jaren toe. Namens het perso neel boor hij de heer Van Leeuwen een draagbare autoradio met antenne aan. De heer v. d. Haar deed zijn geluk wensen vergezeld gaan van bloemen, daarbij de hoop uitsprekend dat het bedrijf in de toekomst nog meer zal uitgroeien. Het dankwoord van de jubilaris, die zichtbaar ontroerd was door zoveel huldebetoon, werd in alle stilte aan gehoord. „Dat het bedrijf geworden is wat het nu is, ligt niet aan mij", zo zei de heer Van Leeuwen. „Ik en de ande ren hebben dit grotendeels te danken aan de werklust van het personeel en in het bijzonder van dc oud-gedienden" Nadat staande een heildronk op de jubilaris en het jubilerende bedrijf was uitgebracht, spontaan gevolgd door een „Lang zal hij leven!", vond in de hal de onthulling plaats van het cadeau van het personeel aan de direktie. Dit was een zeer mooie smeedijzeren kap stok. De schenking van de heer B. B. van Leeuwen aan de direktie bestond uit gebrandschilderde deurramen. Als sluitstuk van de feestelijke her denking wordt vanavond in Eltheto een toneelavond gehouden voor het gehele personeel. De heer B. B. v. Leeuwen, president-com missaris van de N. V. Veenendaalse IJzer industrie en zojuist Ridder in de Orde van Oranje-Nassau geworden, neemt samen met zijn echtgenote de vele felicitaties op de receptie in ontvangst. Op het landgoed „Het Hek" in Overberg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee stropers op heterdaad betrapt. Een der stropers, aen zekere J. R. uit Ame rongen, kon worden gepakt. De andere zag kans om in de duisternis te ontkomen. De surveillerende jachtopziener v. d. D. zag dat er mensen bezig waren met lichtbakken en hij stelde zich verdekt op in een eikenwal. De stropers, verdiept in hun verboden werk, kwamen dicht bij de jachtopziener terecht waarop deze hen sommeerde te blijven staan. R. uit Ame rongen liep in de val, de ander zag kans te ontkomen. R. had nog een zak bij zich met een konijn er in dat in beslag geno men werd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. UIT HOOITAS GEVALLEN De landbouwer H. H. uit Overberg had het ongeluk, terwijl hij werkzaam was in een hooitas, zijn evenwicht te verliezen. Hij viel van een hoogte van ongeveer zes meter, waardoor hij een gebroken rib bekwam. Dr. v. Vulpen uit Scherpenzeel verleende eerste hulp. KERSTTENTOONSTELLING EDESE KUNSTSCHILDERS Burgemeester H. M. Oldenhof van Ede zal donderdag 21 dec. 's avonds om acht uur in de bovenzaal van Reehorst de veertiende kersttentoonstelling van Edese kunstschilders openen. De ten toonstelling wordt gehouden van 22 dec. tot en met 1 jan.

De Vallei | 1961 | | pagina 1