PAUK ppAAriTcHi Aannemer JANSEN *>ï«y HP Zal voetbal eindelijk weer rollen, of blijven steken in regen en modder? MASSALE VOLKSKERSTZANG Imkersvereniging Ederveen groeit nog steeds drie verzorgde Kerstdiners Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nogmaals Pensioenregeling bij N.V. Knopenfabriek Rhenen SPORTPROGRAMMA: DOVO - D.O.S, DINSDAGKOOPJES KERSTBOOM VERLICHTING 2.98 KERST TAFELLAKEN KANDELAARTJE 1.29 025 „KOMT ALLEN TEZAMEN" op dinsdag 19 december 1961 Veenendaal over 20 jaar In 1961 weer 19 nieuwe leden TWEEDE KERSTDAG Pianomuziek Hotel Café Restaurant „DE KORENBEURS'' Ingekomen en vertrokken ZONDAGDIENST Gevonden en verloren MARKTBERICHTEN Vfcur onze oerdeegelike Hollandse be- grippe gaan de plisiemanne dur heel fees- telik uitzien. As ie de dienders in dur nije pakkies ziet is et net of ze naar een ge zellig avundje motte, Da's volges mijn alleenig mar de schijn die bedriegt, want as een plisieman 's avus ze teniek an heb dan wurdt et veur hum alles, behalve een gezellig avundjie. Of hij mot niet de moeite neeme om et uit te trekke as tie z'n eige in de luie stoel neerleit. Mar dan zelle ok zullie meer gesteld zijn op een makkelik plovertie en de sloffe. De heele achtergond van die nieuwe pakke is dat volges de hoogere lnstansjes de Nederlandse diender dur veuls te som ber uitzag. Dur most een bietjie meer fleur an gegeeve wurde. Mar dat is vol ges mijn bescheide meening niet alles. Dur zit ok nog een pisielogische achtergrond an de nije uitmonstering. Veur et pebliek, dat nou eenmaal dage- liks van menuut tot menuut mit de wet overhoop leit zag de plisieman dur te streng uit. Je kos van ze kleedij af- leeze dat ie dur gereegeld op uit was om je te snappe. Dat lag in dat zwarte op- gesloote. Die sombere uitmonstering maakte van iedere agent een straffe bekeurder. De man kon nog zo'n vrindelik en aardig mins zijn as tie ze zwarte pakkie antrok was alle vriendelikheid en aardigheid dur af. Dat zei nou allemaal anderst wurde. As tie zijn eige in ze nije pakkie laat zien hebt ie et pleit al half gewonne. Achter zo'n kostuum ken gien strenge diender schuile. Dat mot wel een vroolike Frans zijn. En as ie nou een perces van baal an je broek krijgt angemete dan neem ie dat toch wel jooviaal op. Dat steekt dur volges mijn allemaal achter en ik veur mijn vin dat handig be- keeke. Misschien werke ze dur op deuze menier nog een heel stuk van et tekurt an pliesieparseneel mee weg. 't Oog wil ommers ok wat. Dat heb ik ok altijd gedocht wat de plaats van et nije gemeentehus angaat. Et mag bekend zijn, dat dit an de Vurt komt te staan en dat je dur zoo deur de Sand- brinkstraat vanaf de Kerkewijk op kijkt. Daarom zou de Sandbrinkstraat breejer motte wurde, wat niet anders kan dan deur et opruime van twee huize en een stuk van et postkantoor. De gemeenteraad heb nou besloote om dat te doen. Niet van harte, mar omwille van de noodzaak. En die noodzaak is nou niet meer, zoo is mijn gebleeke, een mooie breeje deurkijk op het gemeente huis in de eerste plaats, mar et verkeer. Et verkeer, dat nog eens een gekkenhuis van ons land maakt en ok in et Veen nog lang niet op z'n hoogtepunt is. Nou zijn dur netuurlik minse die zegge: gooi de heele mik-mak buite om et Veen heen, mar daar bin ik et niet mee eens. In dat geval wurdt et te doods midden in de plaats en dat ken et Veen nou juust niet hebbe. Dus dan neem ie et ongemak van die afbreekerij, omdat je in zo'n ge val et beste van de twee kwaaje kiest. Toch hoop ik dat men nou in gaat zien, dat et zaak is om ok as overheid overal op te springe as dur gebouwe te koop zijn, die, al is et dan misschien later pas, van pas kenne komme bij de verbeetering van et veerkeer. In et verleede is dus wel es wat langs de gemeentelike neus heenge gaan en dat geeft later dan een hoop moeilikheede. Wout Blauwkous. DERTIENDE KERSTVOLLEYBAL- TOURNOOI Op donderdag 28 en vrijdag 29 decem ber wordt voor de dertiende maal het jaarlijkse kerstvolleybal-tournooi gehou den. Er wordt gespeeld in de zaal van het Lyceum en in Eltheto. Op donderdag spelen alle meisjesgroe- pen,' terwijl vrijdags de jongensgroepen in aktie komen. Zolang de toeschouwers dit mogelijk maken, is bij alle wedstrij den publiek toegestaan. De beker-uit reiking vindt plaats na afloop van de tweede dag in gebouw Eltheto. Door een misverstand is zeer tot onze spijt in ons blad van j.l. woensdag een foutief bericht gelanceerd over een nieuwe pensioenregeling bij de N.V. Knopenfa briek Rhenen. Om alle misverstand in deze weg te nemen, volgt onderstaande een samenvat ting van de nieuwe pensioenregeling, die mede getroffen is in het kader van be zitsvorming en winstdeling. De regeling is bedoeld als waardering voor trouwe en toegewijde dienst aan de N.V. Knopen fabriek Rhenen en geldt voor personeel, ouder dan 21 jaar en met een reeds ver vulde diensttijd van minimaal 1 jaar en omvat: a een uitkering in contanten, waarvan de grootte afhankelijk zal zijn van het aan tal jaren in de onderneming doorge bracht, wanneer de werknemer op 65- jarige leeftijd de onderneming zal ver laten. De uitkeringen kunnen varieren al naar gelang de diensttijd van onge veer 1000,— tot ongeveer 12.000. b een uitkering ten behoeve van de na bestaanden direct na overlijden wan neer dit plaats vindt gedurende het dienstverband en vóór het 65e jaar. De ze uitkering zal bedragen 2000,—, 4000,of 6000,afhankelijk van het aantal dienstjaren. De kosten van deze regeling alsmede de verschuldigde loonbelasting komen ge heel voor rekening van de onderneming. In een circulaire, die alle personeelsle den hebben ontvangen, spreekt de direktie de wens uit dat het personeel deze re geling op prijs zal stellen en dat zij zal mogen bijdragen tot verhoging van pres taties, goed verhouding en sfeer in het bedrijf. Reeds twee weken achtereen moesten de voetbalwedstrijden in de amateur sector worden afgelast. Nu er deze week weer een behoorlijk regengordijn over ons land trok, lijkt de kans op spelen weer gering. Toch wagen we het om op timistisch een prognose te geven in de hoop dat tegen het weekend de weerkansen gunstig liggen. Voor de zaterdagclubs zou het dan tevens de laatste wedstrijddag in 1961 zijn. Veencndaal krijgt zondag de destijds afgelaste thuiswedstrijd tegen Hercules uit Utrecht te spelen. Hopenlijk heeft de gedwongen voetbalrust de spelers geen afbreuk gedaan en gaat het er aan de Bergweg weer lustig op los. We zien Hercules de dupe worden van de voort varende Veenendaalse ploeg. Dovo krijgt aan het Panhuis een laat ste kansje om nog in de kop mee te marcheren nu DOS uit Kampen op visi te komt. Wint Dovo dan is er nog een, zij het minimale, kans om mee te doen. Verliezen de rood witten van deze ener- A.s. zaterdagmiddag (Kampen) AANVANG 2.30 UUR Terrein Panhuis. Toegangsprijs 0,60. gieke Kamper ploeg, dan kan men de plannen uitstellen tot een volgend sei zoen. Wanneer er tenminste gespeeld kan worden op het terrein aan het Pan huis, dan kon het wel eens gaan span nen. GVVV moet naar VVOG in Harder wijk en kan wel een gelijk spel verei ken, omdat VVOG van slag af is. Ook hier geldt dat het op een glad veld in Harderwijk niet mee zal vallen, maar GVVV zal in ieder geval proberen op de been te blijven en de puntjes te ver overen. VRC ontvangt aan de Brinkersteeg Excelsior uit Rijssen, een club in op mars. Hoewel VRC de handen vol krijgt is een verrassing aan de zijde van de Racing Club in het geheel niet uitge sloten. Ook de afdelingclubs hebben een pro gramma voor zich liggen. Hier zijn de kansen van afkeuring nog groter, zodat we de prognose maar kort houden. Merino's ontvangt Hierden en heeft een kleine overwinningskans. Panter speelt aan de Berg tegen Sova uit Amersfoort en zal alle zeilen moeten bijzetten. Meeste kans: een gelijk spel. NSVS krijgt DEV uit Doom op be zoek en moet ook al goed spelen om succes te halen, want DEV is dit seizoen goed op dreef. Kulan kan de strijd tegen Advendo uit Ederveen met twee winstpunten be ëindigen. RK Unitas heeft vrijaf op zondag. -ö- Rhenus zal op eigen terrein ongetwij feld het bezoekende Austerlitz een paar puntjes afhandig maken. De groen-wit- ten zijn prima in vorm, zodat zij voor eigen publiek zullen zetten. hun beste beentje voor Renswoude staat voor de zeer moei lijke opgave Maluka Muda in eigen vesting te bedwingen. Reëel bezien heb ben de kasteelbewoners weinig kans en met een eventueel gelijk spel zullen ze dik tevreden mogen zijn. Oranje Wit gaat naar Leersum om het tegen HDS op te nemen. Theore tisch hebben de Elsterse voetballers de beste papieren. Bij de zaterdagvoetbal staan verder nog op het programma Rhenen—Wou denberg en MusketiersHoogerheide. een feestelijke kerstboom- verlichting met 12 lampjes in verschillende kleuren en 2 reserve lampjes extra koopjes prijs plastic grote mant met echte kerstdecoratie zware uitvoering rijk gedecoreerd MET KAARS leuke plastic kandelaartjes stervorm met flinke witte kaars gezellige tafelver siering nu 5 voor Alléén dinsdag 19 dec. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3193 in de garage „De Haas" <fen de Kerkewijk te Veenendaal Aanvang 8.15 uur - Zaal open 7.45 uur TOEGANG VRIJ Aan de uitgang wordt een kollekte gehouden ter bestrijding van de onkosten. (vervolg van pag. 1) Maandagavond waren meer dan 100 bijenhouders van de imkersvereniging Ederveen in jaarvergadering bijeen in café v. d. Linden. De heer C. Vlastuin, die tijdelijk het voorzitterschap had waargenomen na het overlijden van voorzitter Van Kessel, opende de vergadering en sprak over de steeds verdergaande groei der vereniging. In 1960 waren er 15 nieuwe leden bijgekomen en daarvoor ontving de vereniging tijdens de jaarlijkse bijenmarkt te Veenendaal een wisselbeker, toegekend aan die vereniging in het land die de grootste ledenaanwas had. Welnu, dat was in 1960 Ederveen en het lijkt erop dat de beker ook dit jaar weer in de prijzenkast zal blijven, want nu kwamen er 19 nieuwe leden bij tot een gezamen lijk aantal van 175. De heer Vlastuin gewaagde van een slecht bijenjaar vanwege de weersom standigheden, het koude voorjaar en de natte zomer droegen niet bij tot een goed gedijen van de bijenstand. Alle hoop moet men nu maar weer vestigen op 1962 aldus de heer Vlastuin. Het afgelopen jaar ontvielen de ver eniging acht leden door overlijden, w.o. de eminente voorzitter, W. van Kessel en de oud-secretaris, de heer E. Vlas tuin. Over het werk van wijlen de heer Van Kessel zei de heer Vlastuin, dat hij steeds als een rots in de branding stond en ieder Jid met zijn kennis van de bijenhouderij bijstond. Het verscheiden van de heer Van Kessel in april, was een groot verlies voor de vereniging. Hij was de man, die in 1948 met 28 leden de imkersvereniging oprichtte en nu zijn er 175 leden, voor een aan zienlijk deel het werk van de overleden voorzitter. Voorts herdacht spr. nog de overleden leden E. Vlastuin, B. de Koning, A. van Beek, J. Luimers en H. Dekker, waarna de vergadering een minuut stilte be trachtte ter nagedachtenis aan de over leden collega-imkers. De secretaris, de heer A. van Voort huizen, legde in zijn jaarverslag even eens de nadruk op het wat ongunstige bijenjaar. Ook in het najaar op de heide in Speulde was het geen succes. Ook de trek naar de Betuwe in het voorjaar bleek weinig voorspoedig. Het meest verheugende was wel de groei van de vereniging, waarop ook de secretaris het accent legde. Aan de heer H. van Eek, die het 175e lid aanbracht, zal een bijenkorf worden geschonken, die hij a.s. zomer op de markt in Veenendaal in ontvangst kan nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren Van Eek, Van Egdom en A. van Voorthuizen weer herkozen, terwijl als nieuw lid van het bestuur werd toegevoegd de heer J. H. Ver meulen. Hierna volgde een grote verloting, waarbij elk der leden een prijs kreeg en die nogal spanning bracht onder de talrijke imkers. COMMUNIQUE De Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en Gravin van Lynden van Sandenburg zijn voornemens ter gelegenheid van de j aars wisseling te ontvangen op DONDERDAG 4 JANUARI 1962 van 16.00 18.00 uur in Paus huize, Kromme Nieuwe Gracht 49 te Utrecht. stuurlijke- en administratieve centrum. Aanvankelijk gepland aan de Kerke wijk bij de nieuwe spoorlijn (welk plan, zoals men weet, in de ijskast is opge borgen) zal dit centrum nu moeten ko men achter de J. G. Sandbrinkstraat. Het nieuwe gemeentehuis heeft hier, althans op papier, reeds een plaats ge vonden, terwijl hier ook ruimte be schikbaar is voor een nieuw postkan toor. Rondom deze centrale gebouwen zullen zich meerdere kantoren en ad ministratiegebouwen groeperen, waarbij o.m. zal moeten worden gedacht aan kantoren van het bedrijfsleven. Met een dergelijke bebouwing alleen zou het centrum er nogal stijfjes uitzien, maar men heeft voldoende gedacht aan „opvrolijking" in de vorm van een sporthal, een over dekt zwembad en zelfs een schouw burg, die vooral bij avond aan de feestelijkheid van dit stadsgedeelte zon kunnen bijdragen. BELEMMERING VERKEER Hiernaast moeten nog een aantal voor zieningen worden getroffen, die bij uit stek in het stadscentrum thuis horen. Gedacht wordt hierbij aan speciale win kels, bioscopen, restaurants enz., die een gezellige concentratie van het publiek vereisen en voor dit publiek goed be reikbaar moeten zijn. Zo ook toneel zalen, bibliotheken en kantoren. Ook deze horen in de binnenstad thuis. Het werk in kantoren en winkels neemt toe en als regel zijn de aanwezige kernen van een plaats niet op deze ont wikkeling berekend. De toenemende drukte en tenslotte het vastlopen van de verkeersstromen zijn daarvan de meest opvallende symptomen. Toch is, volgens het rapport van Ir. Van Embden, de oplossing van ver keersproblemen niet het belangrijkste deel van de stedebouwkundige zorg voor een stadskern, al moet men deze kant ook niet verwaarlozen. Hoofdzaak is en blijft de ontwikkeling van het winkelcentrum met daar on middellijk aan vast de andere econo mische, sociale of culturele voorzienin gen. Enige belemmering van het ver keer moet men daarbij maar voor lief nemen. Veenendaal heeft nu eenmaal maar een bescheiden centrum, dat in feite niet meer dan de Hoofdstraat met aan beide kanten winkels bevat. Dwars straten ontbreken en de Hoofdstraat wordt omsingeld door grote fabrieken. Dit alles houdt in, dat in het centrum ingrijpende maatregelen nodig zijn om een verdere ontplooiing van Veenendaal mogelijk te maken. BUURTWINKELCENTRA Tot nu is er vrijwel uitsluitend gespro ken over de winkelvoorziening in het centrum van de plaats. Het merendeel van de winkels zal ook in dit centrum moeten komen, maar daarnaast is er nog voldoende gelegenheid om in de verschillende woonwijken eigen buurt winkelcentra tot ontwikkeling te bren gen. In Veenendaal-zuid heeft men reeds een dergelijk centrum in de vorm van het Dr. Slotemaker de Bruïneplein en -straat, terwijl ook de Patrimonium laan het karakter van een winkelstraat begint te krijgen. Verder wordt gedacht aan deze soort van winkelcentra bij de Kerkewijk in de zuid-oostelijke uitbrei ding en in de omgeving van de Ven- delseweg voor het noord-westen. Industrie, handel en nijverheid zijn drie begrippen, die in geen enkel rap port over de structuur van Veenendaal zullen ontbreken. Het rapport van Ir. Van Embden laat zich nogal optimistisch uit over indu strievestiging en meer speciaal de mo gelijkheden daartoe. Hiervoor is nog flinke ruimte beschikbaar op het be staande industrieterrein en bovendien kan dit tussen de Wageningselaan en de spoorlijn nog vrijwel onbeperkt worden uitgebreid. Via de Wageningselaan is (zie verder kolom 6) ^/j nwici caic ivcsiHUiam „un nuivon olliv-t Markt 16 - Veenendaal JL serveren wij in ons restaurant. Menu's op aanvraag. Gaarne vroegtijdig bestellen, tel. K 8385-2412. Markt 16 - Veenendaal GISTEREN werden de allerlaatste woningen betrokken op het uit breidingsplan „Domineesberg", gebouwd door de heer A. Jansen, aannemer te Rhenen, die daarmee kans heeft gezien in goed anderhalf jaar niet minder dan 94 gezinnen in de Grebbestad onderdak te verschaf fen. Het gehele complex is boven dien zijn eigendom en hij zal het in eigen beheer blijven exploiteren. Daarmee is deze Rhenenaar, die een gezellige bungalow bewoont aan de Bergweg en vandaar héél toevallig op zijn huizenbezit uitziet, tevens na de gemeente Rhenen de grootste huiseigenaar geworden met een in eigen exploitatie zijnd bezit. De heer Jansen en zijn personeel hebben dit heuglijke feit gisteren in alle eenvoud gevierd. Er werd een enorme steigerpaal in de grond ge zet en al ras wapperde hoog in top de Vaderlandse driekleur. Voor ons een reden om in deze ru briek de heer Jansen eens aan het woord te laten. o-o-o Hij blijkt al direct een vlot causeur te zijn, geboortig uit Friesland. „Maar denkt u niet, dat ik nou di rect van dat vlakke land houd", zegt hij veelbetekenend. „Geef mij maar de bossen. Ik voel me hier in Rhenen dan ook best thuis, beter nog dan op de vlakke weilanden rond Leeuwar den." Hem een compliment makend over zijn bungalow, zegt hij „die heb ik zelf gebouwd in de goedkope tijd. Mijn plan was destijds realiseerbaar door middel van een overgenomen herbouwplicht." De heer Jansen is namelijk niet al leen aannemer zonder meer, hij is de vakman in eigen persoon. „Ik studeerde aan de M.T.S. in Leeuwarden, waar ik ook al eens aan de start heb gestaan van een elf stedentocht. Op het laatste nippertje kwam er echter bericht door de ra- V-^et woord io aan dio, dat de tocht voor de zoveelste maal weer eens was uitgesteld. Zo doende is het er eigenlijk nooit van gekomen." Aannemer Jansen is gelijk een trekvogel naar zuidelijker oorden vertrokken. Komende uit Friesland vestigde hij zich aanvankelijk in Tiel. Daar heeft hij vijftien jaar gewoond. „Ik bouwde daar ook al. Onder andere een honderdtal woningen voor de technische dienst kring Kes- teren. Die werden gebouwd in een prima verstandhouding met deze dienst. In Tiel trad ik ook toe als lid van de Nederlandse Aannemers en Patroons Bond afdeling Tiel. Na en kele jaren werd ik als één van de jongste leden gekozen tot voorzitter en dat ben ik nu nog. Met veel animo werk ik in 't organisatieleven van de aannemers. Door de Betuwse afde lingen werd ik ruim drie jaar ge leden kandidaat gesteld en als dis trictscommissaris voor Gelderland west in het hoofdbestuur van de N.A.P.B. gekozen. Met name in de 94 gezinnen in Rhenen in 11/2 jaar tijds onderdak Betuwe geniet ik veel medewerking en vertrouwen van de collega's. Ik heb ook geprobeerd in Rhenen de aannemersorganisatie nieuw le ven in te blazen, maar de Rhenense medewerking verslapte al heel spoe dig en alleen kan ik het ook niet. Dat vind ik heel erg jammer. Trou wens dat schijnt in andere branches in Rhenen ook zo te zijn." Dan legt de heer Jansen uit, dat hij een voorstander is vana eerlijke concurrentie. Op initiatief van de Tielse aannemers, onder zijn voor zittersschap, wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een mel dingsplicht voor aannemingen in de Betuwe, om op die manier oneerlijke concurrentie tegen te gaan en om opdrachtgevers en aannemers voor moeilijkheden en financiële stroppen te vrijwaren. Dan komt zijn Rhenense tijd aan de orde. „Ik werd in Rhenen bij de bouw betrokken voor de flats aan de Dr. Wallerstraat. Daar ik in Rhenen woonde en met mij dus bouwcapaci teit meebracht voor Rhenen kon de gemeente Rhenen hiervoor bouw volume krijgen. Bijna waren de 36 woningen aan de Valleiweg véél la ter tot stand gekomen als ik de ge meente er niet op had geattendeerd dat het gemeentelijk bouwvolume tegen het eind van het jaar zou ver lopen. TOEN was in één week tijd het hele plan rond, dus goedgekeurd door de schoonheidscommissie en door volkshuisvesting en bouwnij verheid. De prijs lag zelfs nog iets te laag. Dit alles was te bereiken door samenwerking van gemeente, archi tect en aannemer. Er moet in Rhenen door gezamen lijk overleg veel meer te bereiken zijn in de woningbouw dan momen teel het geval is." De heer Jansen beaamt dat er per soneelsgebrek is. „Ondanks het wei nige personeel is er hard gewerkt aan het complex van de nu gereed gekomen 94 woningen. Ik gun de vaklieden graag een goed loon, maar verwacht dan ook dat zij zich ten volle geven." Hij is nog niet uitgebouwd. „Van daag kreeg ik een telefoontje uit Den Haag, dat begin 1962 toestemming zal worden verleend voor de bouw van een twintigtal woningen in de gemeente Lienden, ook weer in eigen opzet en exploitatie. Ook daarvoor nam ik zelf het initiatief en werkte ik zelf ook de plannen uit. De ge meentebestuurders van Lienden stel den mij bouwgrond ter beschikking. Een gedeelte van deze woningen zal worden betrokken door personeel van de DELM op Remmerden tegen een maandhuur van 60, Voor de Rhenense middenstands zaken is het spijtig dat een dergelijk plan in Rhenen niet mogelijk was." De heer Jansen heeft maar één ideaal voor ogen. Goede, gerieflijke en niet te dure woningen te mogen bouwen, die voor iedereen acceptabel zijn. Maar daarbij is naar zijn stel lige mening vooral nodig gedachten- wisseling tussen architect en aan nemer, want twee weten meer dan één. In Rhenen heeft hij zijn ideaal met het project van de 94 kunnen ver wezenlijken. Hij zorgde, dat 94 ge zinnen binnen anderhalf jaar onder dak kwamen. En daarom hangt dan ook op het uitbreidingsplan „Domineesberg" sinds gisteren de vlag in top! VEENENDAAL Geboren: Herman z. v. A. Wesselo en J. Bruinsma; Elizabeth Cornelia Gerritje d. v. P. v. d. Lustgraaf en J. A. Rebergen (geb. te Rhenen); Marretje Cornelia d. v. W. Rebergen en M. C. van Ruiswijk; Hendrik Rijk z. v. R. van de Pavert en H. Vonk; Maria d. v. M. Slok en S. G. Re bergen; Gerard Jan z. v. C. van Engelen burg en D. C. C. Ruisch; Jacinta Luciënne Francine Maria d. v. A. J. M. Haggenburg en G. T. J. M. van Wegen; Adriana Aletta d. v. W. Koster en T. Kaman. Ondertrouwd: J. L. Barkmeijer en J. de Kievid; D. F. van Kooten en H. D. van Engelenburg. Gehuwd: H. v. Velthuizen en E. van de Loosdrecht; W. van Manen en A. M. Die- peveen; M. C. Vonk en H. Swagers; Z. H. Slik en A. A. Konings. Overleden Cornelis Bos, oud 89 jaar, wed.naar van: H. van Esse; Dirk Bouwer, ^>ud 67 jaar, echtg. van: A. M. Vons (overl. te Rhenen); Albert Cornelis Gaasbeek, oud 58 jaar, echtg. van: W. Cornelisse (overl. te Rhenen); Gerard van Schaik, oud 32 jaar, echtg. van: C. van Gesink, (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Reijer z. v. G. van Manen en J. van Ommeren; Bernardine d. v. R. Snitselaar en J. Weigraven; Gerrit z. v. A. Weijman en A. Henzen; Elizabeth Cor nelia Gerritje d. v. P. v. d. Lustgraaf en J. A. Rebergen, Veenendaal; Johannes Diederik Karei z. v. P. Rienstra en M. Daamen; Sophia, d. v. L. G. de Boer en J. van Halen; Jan Hendrik z. v. W. de Leeuw en A. van Zetten; Aartje Geer- Iruida d. v. C. Mol en J. G. van Hal. Geboren te Wageningen: Jan Reinder z. v. R. Fransens en L. T. Huisman. Ondertrouwd: J. van Manen, Veenen daal en E. E. Brinkman; H. J. de Ruiter, Ede en B. J. A. J. van Donselaar. Gehuwd: R. B. van Dellen, Enschede en W. Janssen. Overleden: Gijsberta de Rooder, 81 jaar geh. gew. m.: A. Bovenschen; Dirk Bouwer, 67 jaar, echtg. v.: A. M. Vons, Veenendaal; Albert Cornelis Gaasbeek, 58 jaar, echtg. v.: W. Cornelisse, Veenendaal; Gerard van Schaik, 32 jaar echtg. v.: C. van Gesink, Veenendaal. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelis z. v. J. van Engelen hoven en B. Pul; Arie Willem z. v. J. van den Broek en R. Werkman. Gehuwd: J. Inkenhaag en A. J. van Ekris; L. W. Willigenburg en A. C. van den Brandhof. AMERONGEN Geboren: Johannes z. v. F. J. Oskam en G. Baars; Jeannette d. v. W. van Alphen en M. J. H. Thiel. Ondertrouwd: T. J. van Bergen en H. H. Reede; F. van Gent en J. ter Maaten. RHENEN Ingekomen personen: J. Honders (e.v. D. Gaasbeek) van Maurik; C. Verwoert van 's-Hertogenbosch; J. H. Schouten (gez.) van Wageningen; L. Udo (e.v. J. v. Niekerk) van Culemborg; J. Schoeman van Veenendaal; P. Janssen (e.v. J. C. van Daalen) van Renkum; A. Uittenbo- gaard van Wageningen; R. C. A. Keiner van Dortmund (Dl.); M. Cecchi van Mon- summano (It.); J. B. Helms van Veenen daal; A. W. Nout (gez.) van Soest; C. van Middelkoop van Haarlem; J. Hardeman van Utrecht; A. W. Hensen (e.v. A. Nel- lestijn) van Kesteren; J. J. Arendse (gez.) van Soest; E. Wijzenbroek (gez.) van Schiedam. Vertrokken personen: J. Scheltens naar Kampen; C. H. de Ruijg naar Alkmaar; J. Huyers naar Budel; D. J. Smits naar Emmen; H. Terschegget (gez.) naar Ame- rongen; F. Engel (gez.) naar Utrecht; A. G. Mulder (gez.) naar Veenendaal; J. Bos naar 's-Gravenhage. AMERONGEN Ingekomen personen: H. Terschegget v. Rhenen; B. van Nieuw Amerongen van Breukelen; M. van Soest-Ansink van Nieuw-Lekkerland. Vertrokken personen: J. R. Rolandus Hagendoorn naar Waalwijk. een gcede verbinding entworpen, o.m. naar de overslaghaven bij Wageningen. GELUKKIG Reeds werd gezegd, dat bij het be stuurscentrum een belangrijk aantal kantoren kan worden gebouwd en dicht bij het nieuwe raadhuis kan een flink terrein worden gereserveerd voor bij zondere manifestaties, als handelsten toonstellingen e.d. Een aantal groothandelsmagazijnen en verzorgende bedrijven zou nog een plaats kunnen vinden ten westen van de Hoofdstraat, maar men dient hierbij rekening te houden met de geringe breedte van de straten, o.a. van belang bij transporten. Een gelukkige - en nog maar weinig gehoorde - omstandigheid wordt in dit verband genoemd het feit, dat het grote industriegebied zo diep in het stads- lichaam doordringt, tot aan de Kerke wijk toe en dat hier nog vrij veel ruimte beschikbaar is. Daardoor kunnen groot- handelsmagazijnen en verzorgende be drijven plaatsen worden aangeboden op het industrieterrein en toch dicht tegen de kern van de plaats aan. Een voordeel noemt het rapport de mogelijkheid om Veenendaal behoorlijk uit te breiden op onbebouwde grond. Dit is een situatie die niet veel plaatsen kennen en waar men meestal voor city uitbreiding bestaande gedeelten moet saneren. De oostkant biedt ongekende moge lijkheden: op praktisch elk gebied gaat de uitbreiding de komende jaren over deze kant en daarom is aan de oostzijde een compleet en samenhangend complex van uitbreidingen mogelijk. Echter, voor het stadscentrum is een zeer grote oppervlakte nodig en daarom is het mogelijk, dat de ontwikkeling van dit centrum achterop zal raken bij de uitbreiding. Daarom moet men nu reeds rekening houden met een verdere vergroting van de plaats en het centrum en deze zal moeten worden gezocht aan de west kant. Hiervoor zou men nu reeds het gehele gebied ten westen van het - naar het zuiden - verlengde Kostverloren moeten reserveren. LASTPOST Dit wat het stadcentrum betreft. Uiter aard zijn er nog meer zaken, die bij de opzet van een structuurplan voor Vee nendaal de aandacht vragen, zoals huis vesting, onderwijs, greenvoorziening en niet in de laatste plaats: het verkeer, een bijzondere „lastpost" voor een plaats van een constructie als Veenen daal. Ook aan deze punten werd ruim aan dacht geschonken. Wij komen hierop nog terug. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. C. J. v. d. Graaf van Putten. Julianakerk 9.30 uur ds. A. L. v. d. Smit van Maarssen, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.) Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. D. v. d. Berg (H.D.) Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij, woensdag 20 dec. 7.30 uur ds. Vroeg indeweij van Barneveld. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin, 7.30 uur za terdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Veldstra van Leerdam. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Roos van 's-Gravenzande. Sionskerk 3 uur leesdienst. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst. 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan, 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg, 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart. 5.30 uur ds. Bos. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Kranendonk van Westbroek, 5 uur ds. Monster van Barneveld. Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Dijkstra. Prot. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 en 7 uur ds. J. de Pree van Vee nendaal (Kerstwijding). Ger. Kerk 10 uur ds. S. de Vries van Bennekom, 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. synodaal 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, vrijdag 22 dec. 7 uur ds. Mieras. R.K. Gedachteniskerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Steke lenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. dinsdag 19 dec. 7.15 uur ds. Lichten berg van Utrecht. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Do Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Stelwagen van Woudenberg, 6 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. zaterdag 16 dec. 7 uur ds. du Marchie van Leersum, zondag 10 en 6.30 uur leesdienst, dinsdag 19 dec. 7 uur ds. Wilting van Doetinchem RENSWOUDE Nod. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Veen van Scherpenzeel. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur kand. Borman van Den Haag. Ver. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" ds. Spelberg van Utrecht. Vrije Evang. Gem. 8 uur Molenweg, ds. Veldkamp. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, tel 2481. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider-Apotheek, Dr. SI. de Bruineplein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Almekinders, tel. 432. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey de Klomp, tel. 08387-217. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, Bakker, van Ommeren: dr. van Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Rijnten, Buining. Endert: dr. Endert te Doorn, tel. 03430-2397. SCHERPENZEEL: dr. Renken, tel 03407- 250. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 29 nov. tot en met 6 dec. 1961. Snoer kralen; paar voetbalschoenen; crêpe handschoen; sleutel; groene vulpen; sleu tel; bruin kinderschoentje; geruite zak doek; broche; 2 vesten en 1 trui; schakel armband; dekje van strijkplank; groen witte shawl; bruine glacé; boek; 2,50 gld; 1 gld. Verloren voorwerpen in dezelfde periode: plastic klappen inh. prijslijst; weekendtas inh. gym. attr.; gouden dameshorloge; kaart van V.V.Z.; bedelketting; rood kin derwantje; beige knipportemonnaie inh. 1,60 gld. en bonnetjes; zwarte dames glacé; witte portemonnaie inh. ong. 3 gld. en sleutel; damestasje inh. port. met 20 gld en agenda; poederdoos enz.; bruin heren glacé; mandje inh. meisjesmantel en brood; bedelketting; dameskous; jongens fiets; zwarte portemonnaie inh. ong. 45 gld. en kwitantie; blauwe parapluie; cein tuur; 10 gld.; bedelarmbandje; zwarte herenportemonnaie inh. ong. 10 gld.; witte kinderschoen; gekleurde hoofddoek; br. portemonnaie inh. 7,50 gld en buskaartje; bruine heren glacé; grijze handschoen. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 1.100.000 stuks. Prijs kip- peeieren 11,75 tot 12,henneeieren 9,25 tot 10,50. Allen per 100 stuks. Han del traag. ZIE ONZE KOLLEKTIE VLIEGTUIG- EN SCHEEPS- MODELBOUW

De Vallei | 1961 | | pagina 2