„ZONNEBLOEMEN" IN AKTIE BATA INTERNATIONAL. FEEST EN VUUR IN DE MAAND DECEMBER KRUISWOORDPUZZEL OVERBERG AMERONGEN W<£\\\ tsaeen kinderspeelqoed l Sloopt U Uiiipó teievióie? TWEEDE BLAD „DE VALLEI' WOENSDAG 20 DECEMBER 1961 Nr. 100 Verkiezing „Miss KA" Tijdelijk ver voer verbod voor varkens Postzegels KINDERZEGELS Brandgevaarlijk speelgoed en kerstbomen bezorgen brandweer drukke tyd OPGAVE nr. 80 RADIO EN TELEVISIE Enige tijd. geleden werd door het Nationaal Centrum Vorming Bedrijfsjeugd in samenwerking met het Ned. Katoeninstituut een naaiwedstrijd uitgeschreven onder het motto Katoen in de winter". Aan deze wedstrijd konden deelnemen meisjes uit de bedrijven, die eens per week een vormingscursus ofwel „Zonne bloemcursus" volgen. In Veenendaal is ook een Zonnebloem- I gehouden, zullen worden afgevaardigd cursus met 62 meisjes, verdeeld over twee eerste jaars, één tweede jaars en één derde jaars groep. In het eerste jaar volgen de meisjes de cursus geheel in bedrijfstijd, het tweede jaar half in bedrijfstijd, half in eigen tijd en in het derde jaar helemaal in hun vrije tijd. Door de eerste- en tweede-jaarsgroe- pen werd ingeschreven voor de wed strijd. IJverig gingen de meisjes aan de slag. Een niet zo makkelijke opgave: een jurk of pakje van katoen in totaal niet meer kostend dan twintig gulden. Maar als men bedenkt dat tinneroy, fluweel en flanel ook van katoen zijn, kan men zich voorstellen dat er toch nogal wat keus was. Er trok dan ook een fleurige stoet mannequins langs de jury, bestaande uit de dames K. P. van Schuppen- Kamsteeg en R. Opstelten. De kleding stukken werden nauwkeurig beoordeeld op coupe en afwerking, terwijl ook de manier van presenteren gewicht in de schaal legde, b.v. goede accessoires, verzorgd uiterlijk. Deze plaatselijke, eerste ronde werd gehouden in de Chr. Huishoudschool. De schoolprijzen, beschikbaar gesteld door het Zonnebloembestuur, gingen naar de dames: Siny Briene, le prijs; Willie de Roos, 2e prijs; Ciska van Leeuwen, 3e prijs. Naar de tweede ronde, de regionale, die op 16 januari te Amsterdam wordt FRIEZEN BIJEEN Forlyne Moandy hölde de Fryske Krite hjar toanieljoun, wer 't de Wageningers oer dt foutljochten brochten: „Moarn miskien". Det stik waerd goed spiele en der is den ek wol genoaten. Ek liet de kofje en de koeke him goed smeitsje. Hiske stie yn hjar diske en it bóllegoed wie hja samar kwyt. Yn de dümkes wie ek tige sleet. Sa hienen wy in noflikke joun, wer 't ek üs Moaije Fryske sangen fiks ophelle waer- den. De opkomst wie goed en wy wiemen der tige mei ynnommen, det der hjarren nije leden oanjoegen. Sa bliuwt üs Krite bistean en komme wy dit winterskoft in pear kear gesellich en hüslik byelkoarren. Ut Ede en Ederveen wiemen der seis Fryzen nei üs takommen, dos wol in teken det in éde èlde HeitelSn yen nochal nei oan it herte leit. Fryzen üt Veenendaal kom de oare kear ek op üs gearkomste, wier Jim scille in tige noflike joun haw. de dames: Siny Briene; Ciska van Leeuwen; Jopie v. d. Berg; Annie Harmsen; Minie van Eden. Deze vijf dames kregen na de uit slag door mej. E. Eigelsheim, consu lente van het Nationaal Centrum een Miss Ka opgespeld. Deze Miss Ka zal op de regionale wedstrijd mee moeten komen. We wensen de meisjes veel succes in de tweede ronde en hopen dat er enkele ook in de landelijke finale mee zullen mogen doen. BUITENLANDSE STUDENTEN VIEREN KERSTMIS BIJ GEZINNEN Evenals in voorgaande jaren zullen honderden studenten uit landen over de gehele wereld dit jaar Kerstmis vieren bij Britse gezinnen, en op deze wijze iets meer ervaren van de Britse, levenswijze. De Britisch Council, die het buitenlandse studenten mogelijk maakt naar Groot Brittannie te komen en de onderwerpen die hun belangstel ling hebb ente bestuderen, is van me ning dat zijn verantwoordelijkheid hiermee niet ophoudt. Het gehele jaar door organiseert de British Council een groot aantal vakanties, lezingen en uit stapjes, gezellige avonden, dansavon den en cocktail-parties. Met Kerstmis stelt de Coucil zich ten doel de buitenlandse studenten, die vaak ver van hun gezinnen vertoeven, „pleegouders" te verschaffen, die hun de warmte en de vriendschap zullen schenken die bij deze tijd van het jaar behoren. »/*->/* 1—0 Vt-Vi 1—0 SCHAAKNIEUWS Donderdag j.l. traden de leden van de Veenendaalse schaakvereniging aan voor het spelen van de 13e ronde in de onderlinge competitie. Hoewel F. Luch- singer kans zag J. W. Boelens een half puntje af te snoepen, bleef de laatste ongeslagen en is nu reeds bijna onbe reikbaar voor de andere spelers. De uitslagen waren: F. Luchsinger J. W. Boelens J. Griffioen G. Blankestijn A. v. Genderen W. v. Dam G. Achterberg G. Heikamp E. J. Kal ter G. R. Kets1—0 C. ter Hogt E. v. Ravenswaay 01 C. Wijnberger G. Koudijs V«-V» M. de Kleuver A. Blankespoor 10 J. Alsema J. Diepeveen01 H. Heikamp H. J. van Aller 10 SCHAAKNIEUWS Donderdag 14 dec. j.l. werd in de Ritmeesterkantine de 14e ronde ge speeld voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse schaakvereniging. De uitslagen waren: G. Heikamp Tj. Schuurmans C. Wijnberger A. Blankespoor v. d. Bovenkamp J. Griffioen J. Diepeveen G. R. Kets E. J. Kalter Dr. M. van Dam W. C. H. v. Dam H. Heikamp F. Luchsinger C. ter Hogt G. A. Blankestijn L. Ebskamp J. W. Boelens M. de Kleuver Uitgespeelde hangpartij: Chr. Baars J. Diepeveen 10 Donderdag 21 dec. a.s. wordt er niet geschaakt. afg. 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 1—0 Vt-Vi -xfe y KERSTAVOND BEJAARDEN IN ELTHETO Uitgaande van de Stichting OCB wordt vanavond in gebouw „Eltheto" een Kerstwijdings-avond voor bejaarden gehouden. Medewerking verlenen het mannen koor „De Veenzangers", de sopraan Cobi Diepeveen, organist Bob van Stempvoort en de heer J. Meyer, die de meditatie zal verzorgen en de leiding van deze avond in handen heeft. TAPIR GEBOREN IN BLIJDORP In de Rotterdamse Diergaarde Biydorp is evenals vorig jaar een Tapir geboren. Het merkwaardige bU deze enigszins op varkens gelijkende dieren is, dat zij even als wilde zwijnen, worden geboren met een gestreepte huid, welke na ongeveer een jaar egaal grijs-bruin wordt. De foto toont moeder en spruit Tapir in blakende welstatid. De Tapirs zijn aan paarden verwant. TONEELAVOND IN KAMP OVERBERG Maandagavond gaf een toneelclub, bestaande uit onderwijzend personeel uit Ede, een zeer geslaagde toneelavond in Kamp Overberg, speciaal voor de kinderen van het personeel en groep X. Nadat de heer Blankestijn een wel komstwoord had gesproken, werd het toneelsprookje in vier bedrijven „De zeven druppels" voor het voetlicht ge bracht. Het was een bijzonder leuk en humoristisch stuk, waarmee oud en jong zich kostelijk hebben geamuseerd. De heer Welker, voorzitter van de per soneelsvereniging, dankte aan het einde van de avond de leider, de heer Beils- ma en zijn medespelers(sters). Als blijk van waardering ontvingen de dames een fles wijn en de heren iets in de zelfde trant. Handwerk verleent schoenen het stempel van noblesse. Men ziet het bij de Haute Chaussure-collecties van Bata International: edele schoenmakerskunst in de eerlijke, mannelijke lijnen, die meneer '61 dit najaar draagt. Voorbeeld: klassieke brogue op Italiaanse leest. Bijzonder mooi solide leder in twee kleuren. 59.- JAARVERGADERING „DE VRIJE WANDELAARS" Woensdag j.l. was. de wandelsport vereniging „De Vrije Wandelaars" uit Amerongen in jaarvergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter der vereniging, de heer Van Maurik, die de aanwezigen een harte lijk welkom heette, kwam de secre taris aan het woord met zijn jaarver slag. Hieruit bleek dat de vereniging kan terugzien op een succesvol wandel seizoen. In totaal had men 18 prijzen weten te bemachtigen, waarvan drie eerste prijzen met wisselbekers. Ook de penningmeester liet een gun stig geluid horen. De opkomst voor deze vergadering was goed, er werden weer enkele nieuwe leden ingeschreven. Na het officiële gedeelte en de pauze werd nog een gratis verloting gehou den, waarna men nog wat in feestelijke stemming bijeen bleef. SCHIETRESULTATEN B. Esveld 99; G. v. d. Horst 09; T. v. Boord 97; C. de Greef 97; G. v. d. Hei den 95; H. den Uyl 94; A. de Haas 93; D. de Haas 93; P. v. d. Sigtenhorst 91; E. Moesbergen 90; R. Brinkman 89; T. v. Oss 88; v. Leeuwen 87; W. Berkhof 84 en A. Burgstede 80. VARKENSMARKTEN GESCHORST Met ingang van dinsdag 12 dec. 1961, is voor het gehele land een door de mi nister van Landbouw en Visserij afge kondigde tijdelijk vervoerverbod voor varkens in werking getreden. De maat regel, die niet voor het rundvee geldt, is noodzakelijk door het optreden van gevallen van mond- en klauwzeer on der varkens en beoogt de verspreiding van deze besmettelijke dierziekte te voorkomen. Het tijdelijke vervoerver bod, dat in het algemeen van kracht is tot 8 januari 1962, gaat gepaard met een schorsing van de varkensmarkten, ter wijl verkopingen, keuringen en ten toonstellingen van varkens evenmin in die periode kunnen worden toegelaten. Het verbod geldt alleen niet voor var kens, minstens 60 kg zwaar, die worden vervoerd naar de slachtplaats. Het tij delijk vervoerverbod is officieel afge kondigd in de Nederlandse Staatscou rant van maandag 11 december 1961. KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 december 1961 bedroeg het aantal aangegeven televisietoestellen 1.018.776 te gen 990.870 op 1 november. (t.e(m( 14 de cember 1.030.848). In hetzelfde tijdvak daalde het aantal geregistreerde radio-ontvangsttoestellen van 2.591. 572 tot 2.587.639. Op 1 december 1961 waren er 477.551 aansluitingen op het draadomroepnet te gen 477.443 op 1 november. verzamelen is goed. gebruiken is beter. Het vuur kan onze vriend, doch ook onze vijand zijn. Wanneer men na een vermoeiende dagtaak thuiskomt en plaats neemt bi) de snorrende haard of kachel, dan is dat vuur onze beste vriend, net vlammetje van een lucifer of aansteker waarmede wij onze sigaret, pijp of sigaar aansteken, is eveneens onze vriend. Zo ook het vuur waarop wfl ons eten koken of verwarmen. Wie echter met aandacht de cijfers beziet, welke ons onder de ogert werden gebracht door het centraal bureau voor de statistiek, zal tot de ontdekking komen, dat het vuur in vele gevallen ook onze grootste en gevaarlijkste vijand kan zijn. Een vijand niet alleen van ons bezit, maar ook van ons leven! Een vijand evenzeer van ons volksbezit. Volgens het bovengenoemd bureau bedroeg het schadebedrag aan bran den over het jaar 1960, veroorzaakt door spelen met vuur, baldadigheid en onvoorzichtigheid ruim 3'/« mil joen gulden. Zowel absoluut als in procenten van het totaal was spelen met vuur of baldadigheid in de laat ste twee jaren veelvuldiger de oor zaak van brand dan in de jaren 1956-1958. Nu opnieuw in ruime mate op de markten en pleinen van onze steden de kcrstboomhandelarcn, zonder veel moeite, hun grote en kleine bomen aan de man bren gen en ons slechts enkele dagen nog scheiden van het kerstfeest, vragen wij ons af, of met al die kerstbomen niet evenveel brand oorzaken de woningen worden binnengedragen. Voor menig brandweerkorps is de december maand meestal een tijd van ex tra grote activiteit. Brandgevaarlijk speelgoed Nu het Sint-Nicolaasfeest weer achter ons ligt, blijkt opnieuw hoe veel brandgevaarlijk speelgoed in handen van kinderen is gekomen. Het moge dan voor de kinderen een ware sensatie zijn om te spelen met een „echt" petroleumstelletje waarin men „echte" petroleum of spiritus kan aanbrengen, doch laat men niet vergeten welk een groot gevaar deze kinderen en u bedreigt, wanneer u ze inderdaad echt met deze voor werpen laat spelen. Telkens immers opnieuw blijkt, dat een groot deel m ■- van de branden zijn oorzaak vindt ln het spelen met vuur door kinde ren. Het is dan ook zeker de plicht van de ouders, alle maatregelen te treffen, om te voorkomen dat hun kinderen met vuur spelen, of de ge legenheid krijgen hun geliefkoosde spelletje te spelen. Want: hoeveel keren zagen mensen alles wat hun iief was aan herinne ringen en wat dikwijls met vcél moeite en opoffering bij elkaar was gespaard, in de niets ontziende vlammenzee opgaan! Hoe dikwijls werden dieren of zelfs kinderen het slachtoffer van de woedend om zich heen grijpende vlammen! Hebt u zelf wel eens brand van nabij mee gemaakt? Hebt u wel eens gezien hoe men met man en macht trachtte te red den wat nog te redden was? U hebt dan ook gezien wat er als schamel restje overbleef, van wat eens een gezellig gemeubileerde kamer was. Dat alles nog onooglijker gemaakt door het nadruppelen van het blus water. En? Hebt u wel eens de van angst en smart verwrongen gezich ten gezien van een vader of moeder van wie nog een kind zich in het brandende huis bevond? Vraagt u zich dan eens, zittend aan uw feestdis af: staat onze kerstboom niet te dicht bij de gordijnen? is de boom niet teveel uitgedroogd en daardoor te brandgevaarlijk? hebben wij onmiddellijk een blus middel (emmer water met dweil of spons of blusapparaat) bij de hand? is er voldoende en bij voortduring controle op de gezellig flikkeren de kaarsjes? is de boom tegen omvallen gevrij waard? Onbrandbare kerstbomen Men heeft, naar onze mening voor het eerst in Amerika, gezocht naar middelen om het brandgevaar van kerstbomen tot een minimum te be perken. Aanvankelijk probeerde men de boom te impregneren. Men ge bruikte hiervoor een oplossing van ammoniumsulfaat, doch het nare ge volg was dat de naalden van de spar verkleurden en snel afvielen. Ook het besproeien met waterglas bracht niet het gewenste resultaat, zodat het aanwenden van dergelijke vloeistoffen weinig opgang heeft ge maakt. Wil men echter de brand baarheid aanmerkelijk reduceren, pas dan de volgende methode toe: a. zaag de pas ge kapte sparre- boom op plm. 3 cm van het ge kapte onder einde schuin af; b. houdt de boom, gedurende de de gehele peri ode dat hij in huis is. met het ondereinde van de stam, onder water. Speciale waterbakken Naar onze me ning zijn voor kleine bomen wel ke normaal in on ze huiskamers ge plaatst worden, speciale geëmail leerde bakken in de handel ge bracht met een in houd van plm. 30 liter water. In het midden van deze ronde - metalen - bak bevindt zich een buis, welke met drie steunen aan de rand van de bak is beves tigd. Met drie stel houten, welke zich in de buis bevin den, kan men de boom voldoende stevig vastzetten. Het is even een kleine moeite, doch met geringe kosten viert men feest zonder angst of zorgen. Voor grote, veel zwaardere bomen zijn deze bakken echter niet geschikt en dient men zich van een elektrisch ver lichting te voorzien. Kunstkerstbomen Volgens de laatste berichten is in Amerika een onderneming die vol strekt brandvrije kerstbomen op de markt brengt. Deze bomen bestaan uit vezelglas, waardoor metaaldraad loopt. De naalden zijn vervaardigd van zacht vezelglas. Een kunstkerst boom dus! Veel opgang van dit nieu we artikel mag echter niet worden verwacht. Sinds 1830, het jaar waar in de kerstboom in ons land werd in gevoerd, zijn er reeds diverse soor ten van kunstkerstbomen in de han del gebracht, maar het publiek geeft de voorkeur aan de originele spar. Wat goed te begrijpen valt. Er is reeds zoveel „kunst" in ons bestaan. Kerstboomverbranding Een ander, zeker niet minder zor gelijk gevaar, dat dreigt en brand weer en politie dikwijls handen vol werk geeft, is dat van de pret na het feest. We bedoelen: de kerst boomverbrandingen. Uiteraard zou er op deze, voor de jeugd zo intense napret (alleen reeds bij het verzamelen van de kerstbo men) niets tegen zijn, wanneer bij de keuze van de plaats der verbran ding altijd overleg werd gepleegd met politie en brandweer. Bij het voorbereiden van dergelijke kerst boomverbrandingen dient men met vier belangrijke factoren rekening te houden, tw. KERSTFEEST ANNO 1880 windrichting en windkracht vliegvuur hittestraling te nemen maatregelen v. blussing. Het verbranden op pleinen kan o.i. zonder gevaar geschieden indien op dergelijke open plaatsen geen bo men staan, er geen sform woedt, de ramen van de om'iggende woningen en'of gebouwen ges'oten zijn en blij ven, en maatregelen zijn getroffen voor eventuele blussing. Een volstrekt verbod tot het doen houden van georganiseerde kerst boomverbrandingen, zal ongetwijfeld tot gevolg hebben dat de jeugd op de meest oncontroleerbare plaatsen overgaat tot het stichten van kerst boombrandjes, de brandende bomen al zwaaiende meevoeren en de brandweer handen vol werk geeft. Wil men gevaarlijke situaties voor komen, dan dient tijdig van gemeen tewege bekend te worden gemaakt waar en wanneer kerstboomverbran dingen kunnen plaats vinden. Waar dit moet geschieden is een kwestie van overleg tussen politie en brand weer. Alle verzamelingen, buiten de van gemeentewege gestelde plaatsen, dienen o.i. door de reinigingsdienst te worden verwijderd. Niet zozeer echter de eigenlijke kerstboomver brandingen, dan wel de daarbij ont stane relletjes e.d. kunnen mede oor zaak zijn van een verhoogd brand gevaar; het zwaaien en gooien met brandende bomen bijv. en de daarbij tussen het publiek sissende en in vuur uiteenspattende rotjes en an der soortgelijk kunstvuurwerk. FEEST EN VUUR! Het moge echter een gezellig feest zijn met ongevaarlijk vuur, opdat voor 'n ieder het begin van 1962 een goed begin zal zijn. HORIZONTAAL: 1 hijswerktuig, 5 meelachtig, 8 de dondergod bij de Ger manen, 112 strijdperk, 13 keur, kern, 14 vrucht, 16 stad in België, 19 gem. in N.-Brab., 21 op die tijd, 22 slanke toren bij een moskee, 24 gekheid, 25 muziek noot, 26 wordt gezongen, 27 koraalrif, 29 stuk hout, 30 lus, 31 boomloot, 33 twaalf gros, van knopen, 35 stof, die zich uit wonden afscheidt, 37 langzaam, 39 positieve elektrode, 42 Noors Christenprediker in Groenland, 44 vrachtschip, 46 iedere, 47 ondervinden, 48 tweetal, 49 hoekbalkon, 51 handschoenenleer, 53 twijg (meerv.) 55 muggenlarve, 58 bloem, 60 holte in een muur, 62 dorpje onder de Over. gem. Gramsbergen, 63 honigbij, 64 staafje om een rad vast te zetten, 66 echtgenoot, 68 twaalf dozijn, 70 vlies, vel, 72 stad in Frankrijk, 74 vijzel, 76 vuile, 77 bereide dierenhuid, 79 tegenvaller, 80 gem. in Drente, 81 nobele, 82 enkele, 83 Europeanen 84 spijker, 85 kloof (meerv.). VERTICAAL: 1 ijzeren pin, 2 bedehuis, 3 iemand de achting geven, welke hem toekomt, 4 deel van het oor, 5 dwaze gewoonte, 6 schaapkameel, 7 Spaans rij paard, 8 aanwijzend voornaamw., 9 jongensnaam, 10 plant, 11 appel, 15 grote deur, 17 gem. in N.-Brab., 18 muze van het minnedicht, 20 herkauwend dier v. h. geslacht der hertachtigen, 22 verkeerd, 23 jongensnaam, 26 vreemde munt, 28 moerassig stuk land, 30 ergens kamperen, 32 rondzwervende herdersstammen, 34 heelk. instrumentje met mesjes, 35 muggenlarve, 36 merk, 37 broeikas, 38 ge meenschappelijke weide, 40 mondeling, 41 dorp in N.-Brab., 43 rivier in Enge land, 45 meisjesnaam, 50 lichaamsdeel, 52 jonge elft, 54 verdieping van een huis, 56 maand van het jaar, 57 ontelbaar, 59 zijtak Rhóne, 61 zoon van Noach, 63 schraal, 64 onderdeel v. h. weefgetouw, 65 bereide dierenhuid, 67 landschap in Beneden-Egypte, 69 vlaskam, 70 land in Europa, 71 was heerser over Rusland, 73 gem. in Gelderl., 75 kneedbak, 76 loon, 78 kippenloop, 80 tegenstelling van dun. OPLOSSING PUZZEL NR. 83 Horizontaal: 1 wal, 4 sijs, 5 la, 6 pon, 7 mat, 8 pap, 9 was, 10 si, 11 eg, 13 eb, 15 hit, 16 me, 17 no, 18 om, 19 top, 21 hel, 23 ben, 24 tak, 25 er, 26 bik, 27 Don, 29 mos, 30 To, 31 bas, 32 hof, 33 vijl, 34 tam, 35 M.O., 36 Ab, 38 ei, 40 wijn, 41 Ni, 42 re, 43 in, 44 dis, 46 per, 48 hek, 49 eis, 50 o.r., 51 vel, 52 bal. Verticaal: 1 wijn, 2 as, 3 pat, 4 sop, 5 Lasem, 6 pa, 7 ma, 8 poen, 9 wit, 10 sim, 12 geel, 14 boter, 15 hop, 20 on, 21 hak, 22 E.K., 23 bel, 24 tin, 26 bos, 27 dos, 28 dof, 29 mal, 30 toman, 31 bij, 32 ha, 33 vier, 34 ton, 35 mijn, 37 bier, 39 ieder, 40 wis, 45 ik, 46 pil, 47 es, 48 hoe, 49 eel, 51 v.a. OPLOSSING PUZZEL NR. 77 Horizontaal: 1 Tiel, 4 brons, 8 hond, 11 bed., 13 Epe, 14 les, 15 Ot, 17 eed, 19 vol, 20 p.e., 21 nog, 23 Lienden, 26 del, 27 Malden, 29 aldaar, 32 Dee, 33 kam, 35 ent, 37 es, 39 Ens, 41 end, 42e.a., 43 bleu, 44 onder, 45 Ernst, 46 o.a., 47 wel, 49 pol, 51 p.e., 52 wee, 53 arm, 55 pst, 57 kennel, 59 oester, 62 tin, 63 Dreu- mel, 65 lijn, 67 en, 68 met, 69 mal, 71 no., 72 dor, 73 dis, 75 gom, 77 rode, 78 wreed, 79 geen. Verticaal: 1 toon, 2 eb, 3 Lee, 5 re, 6 open, 7 Ne, 8 hel, 9 os, 10 doel, 12 Delden, 14 Londen, 16 Tom, 18 die, 19 vel, 20 per, 22 Gad, 24 enk, 25 dam, 26 dat, 28 Leeuwen, 30 Andelst, 31 ge bod, 34 ander, 36 ratel, 38 sla, 40 sol, 41 Erp, 42 esp, 48 eender, 50 opslag, 52 wen, 53 ale, 54 mom, 56 tel, 57 kin, 58 ert, 60 Eem, 61 Rijn, 62 teer, 64 unie, 66 noen, 68 moe, 70 log, 72 d.d., 73 dr, 74 Se, 76 me. ADEM De houder van het wereldrecord hard lopen 1500 meter Herb Elliott heeft be sloten als liedjeszanger te debuteren. Hij gaat Amerikaanse volksliedjes op de plaat vastleggen. De opbrengst is voor een fonds ten bate van oud-strij ders. Hoe zijn stem ook mag zijn, hij zal geen adem te kort komen. BENAUWD Het bestuur van de Hongaarse voet balbond is zo bang dat de spelers die in aanmerking komen voor het elftal dat Hongarije zal vertegenwoordigen bij het wereldkampioenschap in Chili in 1962 iets zal overkomen, dat het hen heeft verboden van nu af hun eigen wagen te besturen. Dat is een wijs besluit. Doch een ketting is niet sterker dan de zwakste schakel. Blijf daarom verstandig en stapt U (als het zover is) naar RADIO BALLEGOYEN. Want bij een betrouwbaar toestel behoort een vakkundige handelaar. PHILIPS TELEVISIE reeds vanaf 645, De betaling kunnen wij, indien ge wenst, op een prettige wijze met U regelen. Komt U gerust eens kijken! U bent tan harte welkom in onze zaak en wij staan altijd voor U klaar. Niet alleen nu, maar ook (wanneer dat nodig mocht zijn) over velevele jaren. Philips officiële erkenning staat borg voor Uw vertrouwen. MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN Ter plaatse de enige door Philips erkende Radio en Televisie service werkplaats.

De Vallei | 1961 | | pagina 3