1.- cfthP Malse Kalkoen 500 gram 2.75 Hele Poularde per 500 gram 1.95 DE VALLEI m) m m NU KALKOEN MET DE KERST! ALBERT HEIJN KERSTRECLAHE Achterham 100 gram Paté de Foie 100 gram Cocktailworstjesblik 14 stuks Doperwten-Fijn AHliterblik Sperziebonen literblik Asperges gesnedenmet punten per blik Sardines Portugese, in olijfolie 3 blikjes lOO Prima Rose Zalm .per »109 Schelvislever. per blik Zaanse Koeken doos 18 stuks Wafelkoeken zak 18 stuks AH-CakemiX'i wip klaar pak Zoete Spaanse Wijn per fles 19 f5 Beaujolai s fruitige, toch volle wijn Vermouth Lamati 7L literfles Sherry Pale medium dry .per fles Port Fidalgo per fles Prima Advokaat grote fles Ananas Aardbeien op sap Perziken Fruitcocktail Abrikozen Peren 1. Aardbeien Ananas hele schijven Mandarijntjes m m w'l1 Voor de kantonrechter Voor de Jeugd Grote aanbieding j vruchten j op sap (schijven) blik blik Perziken gesneden literblik 1 literblik 1 literblik per blik 29 voor kwaliteit m IC' it Dankzij de moderne diepvries-methode is dit fijne gevogelte er nu voor iedereen: panklaar En voordelig, want zo'n forse kalkoen (weinig been) biedt een overvloed aan heerlijk, mals, blank vlees. Een verfijnde traktatie Gewicht tussen 2 en 3 Vi kilo. met veel, prachtig blank vlees, weinig been. Gewicht tussen 750 en 1050 gr. In vrijwel alle AH-filialen verkrijgbaar VOOR HARTIGE HAPJES Toost Verkade per pak 3 2 Cream Crackers Patria pak 60 Augurkjes z.z., gesneden 57 Zilveruitjes per pot 49 Halfrode zalm Clover Lea) 185 Crabmcat Chatka per blik 395 Kreeft Princess per blik 365 Sandwich Spread Heinz pot 98 Hors d'oeuvre salade blik 69 Noorse haringhapjes bl. v.a. 65 Knakworst Frankf. blik 6 st. 98 Nibb-Its per zak 70 FEESTELIJKE NOOT Tafelamandelen 100 gr. 69 Walnoten in dop 250 gr. 98 Grote Napolitaanse hazelnoten in dop 250 gram 85 gepeld100 gram 75 Cashewnootjes t,touun zakje 69 Gem. nootjes gtfouten zakje 69 Elitehaver met 4 soorten noten zakje 55 BAK HET ZELF Amer. patentbloem 500 gr. 32 Cakemeel 500 gr. 45 Krenten250 gr. 45 Sultana rozijnen 250 gr. 49 Sukade hele 100 gr. 50 Bigarreaux geconfijte kersen, 3 kleuren doosje 6 5 Bak-amandelen 100 gr. 59 Vanillesuiker ds 10 zakjes 45 Poedersuiker 250 gr. 39 KERST-TRAKTATIES met zuivere amandelspijs Roomboter-kerststaaf.135 Roomboter-kerstkrans 275 rijkelijk bestrooid met amandelen Amandelkransjes per pak 69 met suiker bestrooid Koekkransjes pak 240 gr. 49 Choc, kerstkransjes 100 gr. 69 Musketkransjes. 100 gr. 49 Choc, pastilles .gr. rol 69 melk - puur extra bitter Geldig tot en met 30 december Eeocfnilllllinfl met vruchten en bitterkoekjes rccjipuauiin^ pvoor een Hter pudding naar keuze naar keuze MAYONAISE AH per tube 49 BLANKE TONIJN Star Kist per blik 79 APPELMOES vangoudreinetten literblik 79 BAKGEMBER pot 250 gram 69 ZELFR. BAKMEEL pak 500 gram 35 PRIMA SLAOLIE grote fles 109 KORSTMIXper pak 79 ZOUTE PINDA'S zak 225 gram 55 AH-BIER PILS3 flesjes 89 KRENTEBROOD per stuk 100 SUPERIEURE TAFELWIJNEN Landwyn rood en wit .165 Bordeaux rood en wit 195 Pfalzer Wcinkönig .195 Chateauneuf du Pape .375 Liebfraumilch295 Graves Supérieures .325 Aantrekkelijke korting natuurwijnen bij meerdere flessen (van dezelfde soort of gesorteerd naar keuze) bij 3 flessen 3®/o. bq 6 flessen 5% en bij 12 flessen of meer 71/, Uitgesloten Martini- en Saranto- Vermouth. FIJNE ZOMERGROENTEN literblik Doperwten fijn 110-98 Doperwten extra fijn 155-149 Hollandse snijbonen 98 Sperziebonen 85-75-68 Worteltjes extra fijn 119 Tuinboontjes half blik 98-85 Slieraspcrges Fair Play bl. 260 VOOR EEN HEERLIJKE SOEP hele of gesneden Champignons blikje 7 5 Soepballetjes blik 79-49 Asperges m. punten blik 79 Aspergesoep Unox blik 108 Champignonsoep Unox blik 108 Kippesoep AH met stukjes kip literblik 125 ALLERHANDE Olijven met pit, Fragata fl. 105 French Capers flacon 140 Ravioli Eugène Gras blik 150 Noorse kaas doosje v.a. 45 Licht belegen Goudse voor blokjes 100 gram 32 Tutti Frutti le keus 250 gr. 89 Dadels zonder pit 2 pak 5 5 Kersen met pit gr. pot 135 FIJNE VLEESWAREN Casseler-rib 100 gr. 59 Achterham 100 gr. 59 Paté de foie. 100 gr. 49 Ossetong100 gr. 79 Bacon zond. zwoerd 100 gr. 72 Runder-rookvlees 100 gr. 79 ,,5> vi Albert Heijn KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij Albert Heijn gekocht artikel niet elke cent waard acht die u ervoor betaalde dan wordt u door AH het volle bedrag vergoed. Onze winkels zijn deze week woensdag-, donderdag- en vrijdagavond geopend iW Si. (vervolg van pag. 1) ren toen wat moeilijke omstandigheden, maar 't zal nu niet meer gebeuren. Wat voor omstandigheden? infor meerde de rechter. Daar laat ik me liever niet over uit, antwoordde B. gereserveerd. Dan heeft het ook geen zin om er over te beginnen, vond de officier. We kunnen moeilijk proberen rekening te houden met omstandigheden, die we niet eens kennen. In juli bent u onder behandeling ge komen van het medisch consultatiebureau voor alcoholisme in Arnhem, wist rechter v. d. Brand, maar in september was het dus toch weer mis. Gelukkig voor u heb ben wij juist van het bureau een brief ontvangen, waarin de hoop uitgesproken wordt, dat de behandeling uiteindelijk toch resultaat op zal leveren. De eis luidde drie dagen hechtenis on voorwaardelijk doch met het oog op de ontvangen brief liet rechter v. d. Brand het ditmaal nog bij een boete van 25, en een voorwaardelijke hechtenis van 3 dagen met een proeftijd van 2 Jaar en de bijzondere voorwaarde dat verdachte door zou gaan met zijn ontwenningskuur. K., hoofdonderwijzer te Wageningen, was op een zondagmorgen op de Markt in zijn woonplaats achteruit gereden met zijn personenauto en daarbij had hij een paar voetgangers geraakt, die hierdoor geval len waren. Vrijdag verscheen hij voor het Wagenings kantongerecht. Ik kwam juist uit de kerk, vertelde K. en had de auto net gestart. Hij stond tussen twee andere wagens in geparkeerd en om weg te kunnen komen, moest ik wel achteruitrijden. Ik heb het echter heel behoedzaam gedaan en ik weet nog steeds niet zeker of ik nu tegen die twee dames aangereden ben of dat zij tegen de auto zijn opgelopen of van schrik zijn ge vallen. 't Nare was, dat een van de twee een dame van 83 jaar was, die bij de val haar been brak. Ze ligt nu nog in 't ziekenhuis, waar ik haar regelmatig be zoek. Ik geef zelf op school verkeerslessen dus ik weet heel goed, dat ik uitkijken moet bij het wegrijden. Die dag heb ik trouwens ook heel voorzichtig gedaan en het spijt me dan ook erg, dat dit gebeurd is. De officier van justitie mr. Hüstenberg, eiste 30,— of 6 dagen. Verdachte maakt niet de indruk een roekeloos rijder te zijn, meende rechter v. d. Brand. Het lijkt erop, dat hij wel bijzonder pech gehad heeft. Vonnis 20, of 4 dagen. ■li- Mevrouw de wed. S. uit Leersum moest vrijdag voor het Wagenings kantongerecht verschijnen omdat zij met een snelheid van 90 km per uur met haar auto over de Kerkewijk in Veenendaal binnen de bebouwde kom gereden had. Ik zat heel erg in tijdnood, zo ver telde mevrouw S. Het was zaterdagavond en het liep al tegen zessen. Ik moest nog voor zes uur in Leersum terug zijn om nog inkopen voor de zondag te kunnen doen. Die inkopen had u toch ook wel in Veenendaal kunnen doen, meende rechter v. d. Brand. Dan had ik het helemaal niet meer gered, riep verdachte ietwat onlogisch uit. Bovendien had ik een jongen bij me in de auto, die ik naar de opticiën brengen moest. Hij had even tevoren een ongeluk gehad, waarbij zijn bril kapot ge gaan was. Als u zoveel haast had, had u dat beter niet _kunnen doen, vond de rechter. Iemand anders had die jongen waarschijn lijk wel weg kunnen brengen en anders had hij wel op eigen gelegenheid naar de opticiën kunnen gaan. Ook de officier vond verdachtes ar gumenten niet steekhoudend. Hij achtte de overtreding bovendien zo ernstig, dat hij een boete van 100,eiste. Het vonnis luidde 100,of 20 dagen en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden. Koopt Kindcrzegels Iedereen verzendt in de maand december kaarten en goede wen sen. Laat ze alle, laat ze gedeel telijk, of laat er zeker één be plakt zijn met een Kinderzegel. /erschijnt als bijlage van net streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal Nog een paar dagendan is het Kerstfeest. Het feest van de geboorte van een heel klein kindje. Het kindje .JEZUS. Kerstfeest is dus een feest om blij te zijn en om te zingen. Zullen we allemaal zingen op het Kerstfeest? Ook de zieke kinderen? Natuurlijk hè! Van een zieke jongen (Hans v. d. Scheur, uit Eist) heb ik een briefje ge kregen, waarin hij alle zieke kinderen van harte beterschap, prettige Kerst dagen en een gelukkig Nieuwjaar toe wenst. Dank je wel hoor Hans. Ikzelf wens jullie ook allemaal hele gelukkige Kerstdagen toe. TANTE JOS. HIER ZIJN ONZE JARIGEN 20 dec. Anneke Hazenboom Cobi v. d. Klift Peter de Ruiter 22 dec. Jan v. d. Weerdhof 23 dec. Annemarie Huibers 24 dec. Wimmie v. Barneveld Nelly Hootsen Willie v. d. Kraats 25 dec. Jaap Lodder 26 dec. Gijsbertha v. d. Bijl Gerda v. d. Heuvel 27 dec. Jannie Scheffer Ferry Lemmen 28 dec. Teunie v. Heerikhuizen Allemaal hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag. ZILVERPAPIER De leerlingen van de Openbare Lagere School, waren deze week de enigen die zilverpapier brachten. 'Fijn hoor, dank je wel. Figuur a. NU IS IIET DE TIJD OM AAN KERSTVERRASSINGEN TE DENKEN Voor je vader, je oom of je grote broer. Voor iemand, die graag een pijp rookt, kun je een leuke pijpezak maken. In fig. 1 zie je zo'n zak, die je moet maken van wasleer. Het patroontje maak je van pa pier. En wel allereerst de twee recht hoeken, waarvan je« de zak moet maken. Leg dat papier bovenop het leer en knip dan de rechthoeken uit. Als je dat wilt, kun je een liniaal gebruiken en een pot lood of ballpoint, waarmee je de omtrek ken van het papier natrekt voor je aan het knippen gaat. De twee zijkanten van de twee rechthoeken en de bodem naai je op elkaar en door gaatjes, die je aan de bovenkant hebt gemaakt, rijg je een stevig koordje of een smal strookje leer, waardoor je de pijpezak zult kunnen dicht trekken. E'.en tabakszak, afgebeeld in fig. 2, maak je van hetzelfde materiaal, en ook dat is een leuk cadeautje. Je hebt hiervoor een stuk leer nodig van 12 of 14 cm. bij 28 cm. Vanaf de onderkant vouw je 10 cm. dubbel en die lap naai je dan met kleine gelijke steekjes op het resterende langen stuk van de lap. Het is het leukste om die steekjes te maken met knoopgatenzij. Dan knip je een smalle reep leer van ong. 40 cm. lang, die je dubbelvouwt en waar van je vervolgens dat middenstukje ste vig vastnaait op het enkele bovenstuk van de tabakszak. Als de zak wordt opgerold, kan zij door middel van de leren bandjes gemakkelijk worden dicht gevouwen. Dat zie je dan afgebeeld in fig 3. Van een klein stukje leer kun je een zakje maken voor boordeknoopjes en manchetknopen, wat dan een leuk ca deautje is voor iemand, die veel moet rei zen. De afbeelding zie je in fig. 4. Je moet een stukje leer uitknippen van 10x5 cm., waarvan je 4 cm. omhoog vouwt, waarna je die 4 cm. stevig op de onderkant vast naait met kleine steekjes. De hoeken van de enkele lap, die overblijft, kun je als je dat wilt afronden; dat geeft dan nog eens een ander effect. Midden op het zakje naai je een kleine knoop en in de overslag maak je dan een klein knoops gat, waardoor je het kleine zakje goed kunt afsluiten. Als je vader graag fotografeert, kun je hem een pracht zak geven voor zijn be lichtingsmeter. Probeer maar eens de me ter van je vader te leen te krijgen en knip dan een papieren patroontje voor de zak, waarbij je dan niet moet vergeten de zoom mee te rekenen. Bovendien moet je de leren lap 5 cm. langer nemen voor de overslag. Ook nu moet je weer een knoop bevestigen op de zak en een knoopsgat maken in de overslag, maar bovendien moet je nog een gaatje maken in die overslag, daar waar hij over de zak heen gaat. Je ziet het wel" in fig. 5. Door dat gaatje kan je vader dan het koord van de belichtingsmeter halen, zodat hij de meter met het mooie zakje erom heen over zijn schouder zal kunnen hangen. Figuur b. EEN BOEKENLEGGER Deze leuke boekenlegger kun je maken van overgebleven stukjes leer. De model len zie je wel in de tekening. De boe kenlegger met de franje is natuurlijk zo 1 1 1 1 1 s Herdcnkingszegels 1962 Ter gelegenheid van het 25-jarig hu welijksjubileum van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zal een her denkingspostzegel (zonder bijslag) wor den uitgegeven in de frankeerwaarden 12 en 30 cent. De beide zegels dragen dezelfde voor stelling, n.l. de beeltenissen van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, met daarnaast de jaartallen 1937 en 1962. De kleur van de zegel van 12 cent is rood, van de zegel van 30 cent groen. Het ontwerp is vervaardigd door de kunstenaar Sierk Schroder te Wasse naar; de tekst en waardecijfers zijn verzorgd door de kunstenaar P. J. J. van Trigt te 's-Gravenhage. Deze zegels zullen van 5 januari tot en met 12 mei 1962 verkrijgbaar zijn; zij blijven voor frankering geldig tot en met 31 december 1963. Beste Jongens en meisjes, Hier komt dan de uitslag van de St. Nicolaas kleurwedstrijd. Tjonge, jonge, wat was dat een moeilijke opgave. Er waren zo'n paar hon derd gekleurde tekeningen binnen gekomen. Nou, zoek er dan maar eens acht uit, die het hele mooiste zijn. Dat kan bijna niet, vinden jullie wel? Enfin, na lang wikken en wegen zijn we dan toch klaargekomen en dit zijn ze dan: le prijs (geschenkbon van 5,—) Jannie van Donkelaar, Hoofdweg 3, Ederveen 10 jr. 2e prijs (geschenkbon van 3,50) Gertje van Viegen Vughtstraat 20, Roosendaal 6 jaar. 3e prijs (geschenkbon van 2,50) Margreetje Mol, Bovenweg 53, Achterberg 5 jaar. 4e prijs (geschenkbon van 2,50) Henk van Manen, Emminckhuizerlaan 6, Rens- woude, 12 jaar. De 4 troostprijzen (een etui met mooie kleurpotloden) gaan naar: Gertje Takken, Eikenlaan 12, Veenendaal, 4 jaar. Hans v. d. Scheur, Rijks straatweg 178, Eist Utr. 8 jaar Margriet de Jager, Br. Engse- weg 24, Rhenen, 11 jaar. Gonnie de Kroon, Kon. Wil- helminaweg 70, Amerongen, 13 jaar. Alle prijswinnaars en winnares sen van harte gefeliciteerd, en ik hoop dat jullie veel plezier van de prijzen zullen hebben. Ze worden jullie zo gauw mogelijk per post toegestuurd. Jammer dat niet iedereen een prijsje heeft, hè? Dat kan natuurlijk niet, maar het kan wèl, dat een van jullie een volgende keer wel een prijs heeft. Moed houden dus maar en tot de volgende keer. Tante Jos. gemaakt. Voor de andere is het leuk als je het figuurtje, dat je erop plakt, in een andere kleur neemt dan de boekenlegger zelf. De figuurtjes kun je er op lijmen of erop vastnaaien en je kunt natuurlijk nog veel meer verschillende figuurtjes be denken. Figuur c. EEN AARDIGE KERSTVERSIERING Hier heb je een goed idee voor een Kerstversiering. Van raffia of heel dunne twijgjes kun je een vlecht maken. Je rolt de vlecht vervolgens in een spiraal en maakt dan het einde vast, waarna je de overblijvende eindjes raffia afknipt. De hele spiraal naai je aan elkaar vast door met heel kleine steekjes de buitenkanten steeds aan elkaar te bevestigen. Vervol gens zet je een dikke korte kaars midden op de spiraal en versier je het geheel met kleine dennetakjes, wat rode bessen of een paar denneappeltjes, maar, als je de kaars aansteekt, let er dan wel goed op, dat je haar niet te ver laat afbranden, omdat je anders kans loopt dat het raffia in brand vliegt.

De Vallei | 1961 | | pagina 4