HET DODEN VAN DIEREN BESTEMD VOOR DE CONSUMPTIE Kersttafellaken - 6 servetten 49 De Habé Supermarkt De Habé Supermarkt Uitzoeken 139 2 flessen landwijn 325 Italiaanse Vermouth 295 Kerst- pers,uk tulband 89 Zalm Boerenkaas REBERGEN REBERGEN REBERGEN voor OVERHEMDEN REBERGEN voor HANDSCHOENEN REBERGEN REBERGEN 89 AMERONGEN VRAAG EN l AANBOD met zijn grote sortering kan U helpen om van uw Kerstdis een feestdis te maken Te koop Bij ieder pak SdW koffie of thee (ook poederkoffie of theezakjes) een EEN GREEP UIT ONZE AANBIEDINGEN REEKS!! Kersttulband met 50 roomboter, in feestverpakking De echte Adel Rossa wijn voor de feestprijs van Grote fles le soort advocaat, feestprijs 0,99 2,35 2,49 250 gram krenten 0,49 500 gram Rozijnen 0,89 100 gram Amandelen 0,65 UIT EIGEN BAKKERIJ: 1 Engelse Kerstcake met vruchten en echte amandelen p. st. 1,10 ALS ATTRACTIE: De bekende Tamboerijn Goudmerk koffie >,1,42 elk 2e pak 60 cent goedkoper. 1 pakje thee Engelse Melange0,79 elk 2e pakje halve prijs. Grote keus van het fijnste fruit in onze groente- en fruitafdeling 1 kg pracht export goureinet appels voor0,89 IN ONZE SUPERSLAGERIJ: Mooie runderrollade's per 500 gram vanaf,,1,98 500 gram runderpoulet voor uw croquetten, feestprijs „1,49 Malse braadkuikens per 500 gram2,18 Bij aankoop van f 3,boodschappen: 1 krentenslof met spijs slechts0,79 Hoofdstraat 2 - Veenendaal literblik perziken op sap literblik aardbeien op sap literblik ananas op sap literblik peren op sap Luxe pudding Slagroom.. Amandelkransjes Weihnachtstollen verkrijgbaar extra belegen 500 gram van 175 voor Snijworst tartaar RQ Borrelworstjes Q„ Rosé d'anjou f2.50 Graves superieures f2.95 f2.95 Beaujolais Liebfraum Sherry f3.45 en f4.95 Liebfraumilch f 2.75 originele i Lunchworst Soepballetjes Doperwtjes |9Q Appelmoes men* 85 Gevraagd Diversen Woningruïl voor PULLOVERS voor OVERJASSEN voor al uw HERENMODES voor een VERTROUWD ADRES Zandstraat 57 VEENENDAAL Patrim.laan 65 HULP MEISJE VAN DER ZEE Net meisje HIENSCH Textiel Jacob en de bonestaak In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 i Telken jare bereiken de Nederlandsche Ver. tot Bescherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren, als b.v. pluimvee en konijnen, op vaak afschuwelijke wijze worden gedood. Haar zijn gevallen bekend, dat konijnen leven werden gevild en de ogen „uitgepcld" (waaruit het dier moest verbloeden) en ook dat kip pen levend werden geplukt. Er zijn in ons land verschillende abattoirs, waar men voor zeer geringen prij6 de dieren kan laten slachten; het vlees wordt dan ook nog door deskundigen gekeurd. Men kan zich voor het slachten van dieren ook tot bonafide poeliers wenden. Die renbescherming wijst er voorts op, dat o.m. het ophangen van konij nen en het levend plukken van kippen en dergelijke voor de wet straf baar is en dat meer dan anders - en wel in verband met de zeer vele klachten die haar bereiken - door de inspecteurs der Nederlandsche Ver., die over het gehele land hun standplaats hebben, nauwkeurig zal worden toegezien. De politie is ten opzichte van dit toezicht haar sterke bondgenoot. Deze laatste mededeling wil niet in de eerste plaats een dreigement zijn: Dierenbescherming rekent immers op de goodwill van ieder weldenkend mens. Evenwel in gevallen waarbij duide lijk opzettelijke wreedheid of niet te verontschuldigen ondoordachtzaamheid blijkt, zal zeer zeker worden opgetre den. Wenken voor pijnloos doden van kleine huisdieren formuleert d eNed. Ver. tot Bescherming van Dieren als volgt: De instrumenten voor het slachten (mes, hakmes, bijl) moeten scherp en zonder scharen (schaarden) zijn. Is bedwelming onmogelijk dan zorge men er voor, dat na de hals snede de kop niet naar beneden hangt. Zolang bloed in de hersenen is, leeft en voelt het dier. Bij een opgerichte kop, waarbij de snij- wond van de hals naar beneden ligt, sterft het dier spoediger, daar het bloed dan uit de hersenen kan afvloeien. Gevogelte: Waar de kopvorm het toelaat, be- dwelmc men door een krachtige slag met een houten hamer, op de door een tafel gesteunde kop en snijde daarna dit lichaamsdeel af. Voor grotere vo- vogels als ganzen verdient het aan beveling, deze van te voren zo in een zak te doen, dat alleen de kop eruit steekt. Is bedwelming onmogelijk, dan snijde men met een scherp mes snel de kop af. Vissen: Men bedwelme met een krachtige slag op de door een vaste onderlaag ge steunde kop en snijde dan dit li chaamsdeel af. Wanneer de vis be stemd is om met de kop te worden opgediend, dan snijde men na de be dwelming de wervelkolom achter de kop door. Pas daarna mogen de vissen worden ontschubd. Alen pakke men met een droge doek en behandele ze overigens als andere vissen. Nooit legge men ze levend in zout of azijn en nimmer mag de huid eraf getrokken worden als ze nog levend zijn. Schaaldieren: Kreeften, krabben en garnalen dom- pele men onder in kokend zout water en houde ze ondergedompeld tot ze levenloos zijn. Met het oog op de af koeling van het water neme men niet te veel tegelijk in een pan of ketel. Nooit mogen ze met koud of lauw water worden opgezet. Pas na de dood mogen, waar nodig, de ingewanden worden weggenomen. Konijnen: Konijnen houde men bij de lendenen vast, zodat het hoofd naar beneden hangt en geve dan met een stevig stuk hout, b.v. een niet te lichte hamersteel, een krachtige slag op het achterhoofd achter dé oren. Daarna late men ze verbloeden. Wanneer men geen routine heeft, wende men zich - zoals gezegd - tot een te goeder naam en faam bekend staande poelier of tot het gemeentelijke abattoir. Transport en bewaren van dieren. Gevogelte moet men ongebonden in een net met een vaste bodem vervoe ren en vissen in water. Is dit laatste niet mogelijk, dan late men ze door de verkoper op de boven aangewezen wijze bewusteloos maken en uitbloeden. Het bewaren van kreeften in winkels en restaurants met dichtgebonden scharen is voor die dieren een kwel ling. Is het nodig ze levend te be waren, dan doe men dit in ijs. Nog een verzoek. Het komt voor, dat levende dieren voor de consumptie worden verloot. Ze worden dan soms weken van te voren in etalages van winkels ge plaatst als lokmiddel voor het kopen van loten. Wat bazars en tentoonstellingen aan gaat: de levende dieren behoren niet als „lokmiddel" daar aanwezig te zijn. Bovendien: «gewonnen dieren gaan vaak ondeskundig (dus pijnlijk) van hand in hand, waartegen kan wor den opgetreden. Dierenbescherming dringt erop aan, dat zij die de verantwoordelijkheid voor de verloting dragen, een bon aan winnaars verstrekken, waarop wordt vermeld waar het gewonnen dier ge slacht kan worden afgehaald. Bij het winnen van een dier zal dan de ver plichting moeten worden gesteld, dat de eigenaar het door een bonafide poelier of op een abattoir laat schlachten. Het afsteken van vurwerk op de Oudejaarsdag. Ons bereiken ook elk jaar klachten, dat door het afsteken van knallend vuurwerk heel veel huisdieren in grote angst worden gebracht. Kortgeleden ontvingen wij zelfs een schrijven van een veehouder, die ons mededeelde, dat het vorig jaar een drachtige kce in zijn stal zo onrustig werd, dat ze ontijdig ging kalven. Wij doen een beroep op de ouders, maar rechtstreeks op de jeugd, om toch vooral geen knallend vuurwerk af te steken. In elk geval adviseren wij aan de eigenaren van honden om hun viervoeters binnen te houden, liefst in de huiskamer waar men zelf ver toeft en als het moet om de dieren aan de lijn uit te laten, immers er waren honden, die, gedreven door angst, soms tot ver buiten de grenzen van de bebouwde kom der gemeente vlüchtten. INBRAAK OP PR. IRENELAAN In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben ongenode gasten een bezoek gebracht aan een woning aan de Pr. Irenelaan te Amerongen. De buit bestond uit. enige honderden guldens alsmede enkele waardevolle voor- weerpen. De dieven sloegen hun slag toen de bewoners een nacht niet thuis door brachten. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. De politie heeft de .zaak in onderzoek. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent ïe koop een bankstel, uit- schuiftafel met 4 stoelen. Bergweg 72, Veenendaal. Te koop goed ruim huis m. erf, totaal 26 are. Koper moet huurwoonruimte gem. Rhe- nen beschikbaar hebben. Te bevr. Luchtenburg 66, Ingen. Te koop 3-plaats huishoud- kachel z.g.a.n. Benedeneind 17. Veenendaal. Te koop Mechelse herder. Zeer waaks, l'/a jaar oud. Prins Bernhardlaan 124, Vee nendaal. Wegens overcompleet te koop aangèboden z.g.a.n. Philips bandrecorder voor zeer bil lijke prijs. Beeremanstraat 16, Veenendaal. Te koop slachtkippen, 2,50 per stuk. Na 1 uur. Van Rhe- nen, Middelbuurtseweg 33, Veenendaal. Enkele 'gebruikte Televisie toestellen aangeboden. Radio Ballegoyen, Rhenen. Te koop aangeboden gebruikt bankstel. Hoofdstraat 27, Tel. 2056, Veenendaal. Te koop houten schuur 6x3'/2. C. Kroes, Kostverloren 4, Veenendaal. Z.g.a.n. kinderwagen te koop. Rembrandtpark 121, Veenen daal. Dressoir te koop. Westersin gel 109, Veenendaal. Te koop een paar rondrijders met schoenen, maat 38. Ver laat 47, Veenendaal. Te koop wegens te geringe capaciteit voor onze nieuwe huiskamer: Beckers haard, 12000 cal. z.g.a.n. Sparrenlaan 9, Rhenen. Tc koop zware ganzen en slachtkonijnen. Tevens te koop gevraagd 6 of 8-delig konijnenhok. Zandheuvelweg 3, Piet van Schuppen, Vee nendaal. Te koop Sparta bromfiets b.j. '61. Vreewijkplein 17, Rhenen. Te koop een boxer. Beatrix- straat 40; Veenendaal. Te koop diverse meubelen en huisraad. Donderdag 21 de cember van 2 tot 4 u., Hoog- straat 4. Veenendaal. Te koop prima 3-pits gas- comfoor. Westersingel 32, Vee nendaal. H f: k Koffie en thee cje 30 per blik 85 250 gram 6Q ook voor 'n extra „Kerst" toastje Geisha fancy pink, lekkere hartige hapjes per blik van 119 voor 150 gram OU per blik van 110 voor Uö van 358 voor Italiaanse import van 395 voor per blik 200 gram voor per groot blik 49 en 79 zeer fijn, literblik I Bestel tijdig een panklaar diepvries Te koop: glaskisten in alle malen, steeds voorradig bij Jansen „De Geerboer", Co- lijnstraat, Veenendaal. Te koop Morris Oxford b.j. '50, geen olieverbruik. Lijs- terberg 14, Rhenen. J. Ven- rooij. Te koop een Friese staart klok. Te bevr. G. W. v. Dam, Paardekop 14, Eist Utr. Te koop prima slachtkippen b.j. G. Legemaat, Munniken- weg 119, Veenendaal. Te koop B.M.W. Isetta b.j. '57 ook genegen te ruilen voor scooter. Te bevr. Parallel weg 100, Veenendaal. Te koop prima gekweekte kerstbomen, mooi van kleur en vorm. Kwekerij A. Loef, Tel. 2672. nabij Postkantoor. Veenendaal. Te koop 3000 kg. rogge dak strobossen. Dwarsweg 4, Overberg. Te koop of te huur gevraagd omg. Renswoude, Ederveen of een middenstandswoning, Veenendaal. De helft van een dubbel huis geen bezwaar. J. H. Threels, Onderweg 12, Ederveen. Slachtkonjjnen te koop ge vraagd. G. van Manen, De Opslag 2, Eist Utr. Suede wanten 5,25, lederen wanten 14,90, wollen wan ten 3,45. Gazenbeek's U.S.A. Hal, Holleweg 32, Veenen daal. Lederen jassen 147,50; le deren vesten 82,motor- overall's 49,50; bromfiets jack's 37,50; Parka's met bont 69,50; bromfietsbroeken 16,50; im. lederen jassen 26,50; fietscapen 4,50. Ga zenbeek's U.S.A. Hal. Holle- weg 32, Veenendaal. Tel. 3662. Huize „De Hoek", Spoorlaan. hoek Sparreiaan. Zaalver huur Tel. 3557 Afdekzeilen a 2,per me ter. Ideaal voor autoafdek king. Gazenbeek's U.S.A. Hal, Holleweg 32, Veenendaal. Glas voor schuren, kippen hokken in vaste maten van 38x51,5; 38x59,5; 48,5x59,5 per stuk en per kist, steeds voor radig bij Handelsvereniging Zimmerman Zn„ Sand- brinkstraat 1, Tel. 2261, te Veenendaal. Voor de feestdagen gemeste hanen. Da Costaplein 8, Vee nendaal. Wij kopen vrijdag, 22 dec. van 12 tot 3 uur, gele, licht- bonte en oranje mankanaries a 6,50 per stuk. Bij Tropica, Nassaulaan 4, Ede, Tel. 9116. „Hygia" luierbroekjes. Hèt model met naar voren ge knipte pijpjes. Geheel gelast van zijdezacht „Hygoline" plastic in transparant wit. rose, bleu en geel. Kousen huis TEMPO, Zandstraat 84, Veenendaal. Celstofluiers. celstof en bad stof verband. Kousenhuis TEMPO, Zandstraat 84, Vee nendaal. „Hygia" verbandgordels en periode-panty's. Kousenhuis TEMPO, Zandstraat 84, Vee nendaal. Steeds voorradig le klas over jarige T.V.-toestellen met volledige garantie en zeer makkelijke financiering mo gelijk. Alle reparaties wor den vakkundig verricht. Ook nieuwe toestellen met grote korting. Eerst kijken bij ,,De Kampioen", Hoofdstraat 39, Tel. 2137-2030, Veenendaal. Wees verstandig. Als u een toestel koopt voor 100,— en hij speelt niet, is het nog te duur. Huur bij ons eerst een T.V.-toestel met recht van koop. U loopt geen risico en u bent verzekerd van goede service. We verhuren ook wasmachines, radio's, stofzui gers, centrifuges enz. enz. met recht van koop. Dus eerst kijken bij „De Kam pioen", Hoofdstraat 39, Vee- nendaal. Tel. 2137-2030. Aangeboden zonnige 3-ka- merwoning met grote ramen, 2e etage te Den Haag, 35,40 per mnd. Gevraagd woning te Veenendaal. Inl. J. C. Sluyter, Hofwijckstr. 54-', 2x bellen, Den Haag. Tevens bij het Nieuwsblad „De Vallei", Parallelweg 10, Veenendaal. Tel. 08385-2022. GEVRAAGD: in de huishouding en voor de winkel. Aanmelden: Vrijdag- en zaterdagavond na zeven uur. Hoofdstraat 75 Veenendaal GEVRAAGD Voor 's morgens in de huishouding en 's middags voor opleiding tot verkoop ster. Hoofdstraat 27 - Veenendaal - Telefoon 2056 O—O ca 950 gram mam ■ill!». t/m 31 december. „Tico" Zweedse plastic over- luiers speciaal voor de baby die nog blijft liggen. Kou senhuis TEMPO. Zandstraat 84, Veenendaal. Corset en B.H. sluitingen, jarretels en kousengordels. Kousenhuis TEMPO, Zand straat 84. Veenendaal. Rubberdoek voorschoten 3,65. Royale lengte. Gazen beek's U.S.A. Hal. Tel. 2662. Holleweg 32, Veenendaal. (9) Plotseling zag hij op enig afstand een schone jonk vrouw, die naar hem toe kwam. Zij was prachtig gekleed en hield in haar hand een witte toverstaf. Op de punt van het toverstafje zat een pauw van het zuiverste goud. De jonkvrouw kwam naar Jacob toe, begroette hem en zei: „Ik zal je eens iets vertellen, dat je moeder je nooit heeft durven zeggen. Maar dan moet jij op jouw beurt mij beloven, dat je mij in het vervolg zonder meer zult gehoorzamen. Als je dat niet doet, zal ik niet de macht hebben om je te helpen en dan zul je zeer zeker om komen. Ik ben namelijk een echte toverfee, moet je we ten!" (10) Jacob had geen andere keuze dan te beloven de toverfee te zullen gehoorzamen en toen hij dat gedaan had vertelde zei: „Je vader was een zeer rijk man en daarbij ook een zeer goed mens. Hij hielp altijd de armen en iedereen prees hem om zijn grote edelmoedigheid. Maar op enkele mijlen afstand van je vaders huis woonde een wrede reus. Iedereen in zijn nabijheid was vreselijk bang voor hem. Die reus was ook erg jaloers en hij werd iedere keer weer verschrikkelijk boos als hij hoorde over de goede daden van je vader. Tenslotte besloot die reus je vader te doden. Hij droeg een paar rovers op je ouders in een valstrik te lokken toen zij op een dag een paar vrienden zouden bezoeken. Zij brachten je vader om en jij en je moeder werden gevangen genomen." (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1961 | | pagina 6