DE GRUYTER W IJ N E N FEESTAANBIEDINGEN KERSTKOFFIE THEE engelo's bier Speciale de laatste feestelijke formule van dit jaar fen Hetere waar èn tien procent alléén De Gruyter pRACvm6! begrafenis Voor chemisch reinigen ADVERTEREN DOET VERKOPEN bankwerkers en machine-bankwerkers A. We de Haas VAN HOFWEGEN Liefde kent geen Lichaamsgebrek Om feestelijk te bakken Om te presenteren bij koffie en thee Hartigheidjes bij borrel en wijn Voor kerstboom en -tafel Voor na tafel Zuidvruchten, jongste pluk Kijk eens wat U (buiten de 10°/o) in deze dure feestdagen bij Def Gruyter nog allemaal extra besparen kunt! samen 75 ct. goedkoper CENT GOI EDK OPER Wé v0"e hen9e^°'s b'et omdat 7 zo vol van smaak is HOOGOVENS IJ MUIDEN Voor een van uw garderobe VOOR DE GEZELLIGSTE UREN VAN 'T JAAR Sneeuwwitte bloem, luchtig bak meel, geurig cakemeel dat recepten zo goed doet slagen en door alle 'zelfbaksters' wordt geprezen. Zie ook de speciale Jeestaanbiedingen! Patentbloem 500 gr. pik Tarwebloem extra 500 gr. pik Zelfrijzend bakmeel extra pik Cake-mix (voor pondscake) pik Cakemeel Bakpoeder Bigarreaux Sukade Supermargarine Slaolie Roodmerk pik likje 100 gr. potje 100 gr. potje 250 gr. pik 37 ct 32 ct. 46 ct 82 ct. 49 ct. 10 ct. 75 ct 69 ct 44 ct. Chocolade oublies 200 gr. doos 175 ct. Chocolade pastilles, melk en puur 100 gr. zakjes 62 ct. Tablettines, melk,puur tablet 100 gr. 65 ct. Kattetongen.melk.puurJOO gr. doosje 80 ct. Napolitain-assortiment doosje 75 ct. Luxe'bonbons 200 gr. doos 160ct. 100 gr. doosje 65 ct. fles 176-100 ct. Zoute stengels pakje 25 ct. Kaaswafeltjes pakje 75 ct. Kaasbolletjes pakje 75 ct. Zoute pinda's zakje 42 ct. Cocktailworstjes pot (16 stuks) 98 ct Borrelworstjes blik (14 stuks) 115 ct. Kenners staan soms stomverbaasd over de kwaliteit van De Gruyter's wijnen. Zo vreemd is dat niet. De Gruyter koopt, met enorme orders, uitsluitend eersteklas wijnen bij beroemde huizen. Ze laat ze rustig tot ontwikkeling komen in de De Gruyter wijnkelders in Den Bosch (opslagcapaciteit meer dan 500.000 liter!). Dat is 't hele geheim van zó'n kwaliteit voor zulk 'n prijs. Onvoor waardelijk aanbevolen! Zie ook de speciale feestaanbiedingen! Chocolade kransjes. melk en puur Chocolade kransjes met-musket Fondantkransjes Gesuikerde kransjes Amandelkransjes 100 gr. doosje 200 gr. doosje rol rol 55 59 48 68 Dessertpepermunt Tafel-amandelen Gemengde noten Ongepelde walnoten 100 gr. zakje 100 gr. zakje zak 250 gr. zak 250 gr. 40 73 79 89 ct. ct. ct. ct. Hele poularde in gelei Kippevlees in bouillon blik 475 ct. blik 245 ct. Landwijnen Paurelle (wit) f 1.85 Parison (rood) f 1 -85 Witte Zoete Wijnen Samos f 2.80 Griekse Muskaatwijn f2.35 Vruchtenwijnen Vermouth Vermetto Rood en Wit (1 Itr.) f2.75 Risetti Witte Vruchtenwijn f 1.40 Rosetti Rode Vruchtenwijn f 1.40 Advokaat en Likeur Advokaat f 3.65 Verlofschilletje f 3.50 Rode Bordeauxwijn Crfl Coutin A.C. '59 f 3.50 Chateau Landeron A.C. '57 f3.25 Witte Bordeauxwijn Premières CStes de Bordeaux A.C. Haut Cadillac f 3.25 Graves Superieures A.C. f 3.25 Rode Bourgognewijn Beaujolais A.C. '59 f 3.25 Rode Zoete wijnen Castellon f 2.50 Rode Portugese wijn f2.85 Aperitiefs Finest Old Douro Port, Rood en Wit T5.40 Sherry Dry Old Flno, Wisdom Warter f5.60 Sherry Amontillado f 4.50 Vermouth Tino, Rood en Wit (1 Itr.) f5.25 Moezelwijnen Zeiler Schwarze Katz '60 f3.50 Riesling Perlant '59 f 3.25 Wormeldinger Moselwein Riesling X Sylvaner f 2.50 Rijnwijn Liebfraumilch '60 f 3.50 Roséwijn Rose d'Anjou A.C. demi sec f 2.75 Natuurlijk gedroogde zuidvruchten. Uit gezochte kwaliteiten met alle aroma, smaak, geur en vitaminen! Goudgele Calif. rozljnen250 gr. zakje 75 ct. Blauwe Calif, rozijnen 250 gr. zakje 52 ct. Blanke Sultana-rozijnen 250 gr. zakje 67 ct. Sultanarozijnen 250 gr. zakje 59 ct. Krenten 250 gr. zakje 52 ct. Stemgember pot 140 ct. Gesneden stemgember pot 89 ct. Zie ook de speciale Jeestaanbiedingen! geldig tot en met 30 december 1961 Groot blik fruit-cocktail van f 1.98 voor f 1.75 Blik fruit-cocktail van f 1.35 voor f 1.25 Elk tweede pak Zelfrijzend Bak meel extra, Cake-mix of Cakemeel voor halve prijs 3 Flessen wijn (ook gesorteerd) uitgezonderd Rosetti en Risetti 2 Flessen Rosetti of Risetti samen voor f 2.50 Elk 2e pakje toast 10 ct. goedkoper Canadese zalm Red Cohoe van 210 voor 200 Canadese zalm Fancy Pink van 145 voor 135 Zalm Fancy Pink Tonijn* van 122 voor 112 van 110 voor 100 Tonijn van 83 voor 73 Schelvislever van 68 voor 58 Sardines Superieures van 95 voor 85 Cocktailworstjes van 98 voor 88 Borrelworstjes van 115 voor 105 )Wener knakworst van 125 voor 115 Elk 2e blikje Soepasperges van 89 voor 79 Elke tweede honderd gram tien cent goedkoper, soort vleeswaren naar keuze BIJ AANKOOP VAN 6 FLESSEN WIJN 3% CVTDA KORT,NG! BIJ AANKOOP VAN 1? FLESSEN WIJN 5 Lil 111 A KORTING' 611220 Bij aankoop van een grote fles Roodmerkslaolie tube mayonaise 25 ct. goedkoper Speciaal voor de feestdagen zult U een extra lekker kopje koffie willen hebben. De bekende opleggers van De Gruyter hebben vele extra ritten gemaakt om de geurige melange nog brandwarm in de aroma-beschermende winkel-silo's te doen zijn. Nergens kunt U koffie verser kopen. Elk boontje is 'n kraakvers schatkistje: barstens vol geur en smaak! Goudmerkkoffie Roodmerkkoffie Gemalen SuperkofTle Koffiemelk blik 250 gr. 180 ct. 250 gr. 148 ct. 250 gr. 220 ct fles 95-75 ct Extra fijne thee, met extra zorg gezet dat wordt een hoogtepunt van de gezel ligheid. Iedereen is thuis, het is warm en gezellig Er is thee. Goudmerkthee 100 gr. 108 ct. Korrelthee 100 gr. 98 ct. Chlnathee 100 gr. 96 et. Zilverroodmerkthee 100 gr. 90 ct. Supertheezakjes doosje 20 stuks 98 ct. I be9'n frieIosucces- i éénmaal bVl e\Ke 6 1 GL-RS ,96ÏJ I «lm e i Hier is Uw laatste kans om nog zo'n gezellig stel fonkelende gla zen bij elkaar te krijgen. Ja, te krijgen want zij kosten U geen cent. Drink dus hengelo's bier. Pittig. Edel. Anders. Heerlijk. Bier voor U die van een goed glas bier houdt! Geniet er van uit Uw schit terende (gratis) glas. Geniet dus dubbel-op van Uw ■r De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten bedrijven N.V. Mekog. Cemij N.V. en Breedband N.V. te IJmuiden vragen in verband met uitbreidingen voor reparatie- en onderhoudswerkzaamheden. De meeste vacatures zijn in dagdienst, slechts in enkele gevallen is plaatsing in ploegendienst mogelijk. Het aanvangsloon is afhankelijk van de funktie en de mate van vakbekwaamheid. De lonen zijn gebaseerd op werkclassificatie overeenkomstig de C.A.O. in de metaalindustrie. Min. leeftijd 25 jaar. max. 45 jaar. Alleen ervaren vaklieden kunnen in aanmerking komen. Voor gehuwden, die op een te grote afstand van het bedrijf wo nen om dage lijks heen en weer te reizen, komt een I woning beschikbaar Sollicitaties (schriftelijk) te richten aan: Hoogovens - IJmuiden, Personeelsza ken. gebouw „Buitenhof", met vermelding van naam, voornaam, geb. plaats, geb. datum en de werk zaamheden die werden verricht. Gedurende de wachttijd op de woning worden de reiskosten voor het wekelijks gezinsbezoek vergoed. met auto's zijn wtJ speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h F*. WH Kexkewijk 91, Telef. 2845 Dr. Slot. de Bruïneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN. ZATERDAGS TERUG Nu ook reinigen van suède jasjes! door MAARTJE ZELDENRIJK. (23) Berend verstijfde en trilde van woede en schaamte. Maar het was alsof Gootje zijn gemoedstoestand raadde. Ze greep hem resoluut bij de arm, schoof die door de hare, nam hem mee de straat op en zei op rustige toon: .„Dat is voor ons beiden een compliment, meneer." Eerst maanden later begreep hij de be tekenis van deze woorden. In de Kalverstraat dronken ze wat in een rustige gelegenheid. Er was muziek en er was beschaafd publiek. Geen mens, die verwonderd opkeek, toen het ongelijke paar binnentrad en aan een tafeltje ging zitten. Ze keken eens rond en gaven hun bestelling op. Het was er gezellig en Gootje beweerde, dat de consumptie minstens evengoed was als ln Bongert's cafetaria. Berend schoot in een lach en antwoordde: „Alsof je deze tent met de onze kunt vergelijken Waarop Gootje kwasi-boos reageerde met de woorden: „Ik zou niet weten waarom niet. Mankeert er hier wat aan? Is deze minder?" Berend verslikte zich zowat in zijn cognac. „Meid, ik bedoel juist het tegen overgestelde." „O, zo heb ik het helemaal niet be keken", antwoordde Gootje droog. Toen ze 's avonds laat weer in de ca fetaria waren en gewoontegetrouw de kassa mee naar boven namen, zei Goot je, haar mantel uittrekkend: „Hé, dat was een verduveld gezellige avond, me neer." Berend keek naar haar vrolijke ge- zipht. „Meen je dat werkelijk?" Ze draaide zich verbaasd naar hem toe. „Allicht. Anders zeg ik dat toch niet?" „Dank je Gootje. Ik weet, dat jij het meent. En zeg voortaan tegen mij geen meneer meer, maar gewoon Berend. Dat heb ik liever." Gootje dacht even na, toen ze ging zitten en de bonnen uit de kassa haalde. Ze kleurde een beetje, toen ze ant woordde: „Goed, Berend, onder ons wordt het dan zo. Maar beneden blijft u de baas, dus meneer. Dat is beter met het oog op de anderen." De verkoop was die avond tegen ge vallen, getuige het geringe aantal bon nen na hun vertrek. „Och", zei Berend, „dinsdags na de markt is nooit zoveel." „Het oog van de meester, Berend Je kent het spreekwoord wel." „Maar, waar heb ik dan een bedrijfs leider voor?" Gootje keek hem lange tijd aan en knikte toen. „Ja, ik geloof, dat je ge lijk hebt Het beste zou zijn, als Jager een andere baan zocht." „Ik zal het 'm vandaag of morgen eens zeggen", besliste hij. Ze rookten nog een sigaret en toen trok Gootje haar mantel aan. „Het is al over twaalven, dus de hoogste tijd. En jij hebt ook je rust nodig. Slaap maar uit, morgenochtend. Ik zorg er wel voor, dat ik bijtijds aanwezig ben." Ze reikte hem haar hand. „Welterusten, Berend. En niet te lang lezen." „Jij merkt ook alles", lachte hij, toen hij haar hand drukte. „Dat is ons, vrouwen, eigen, zegt mijn moeder altijd." „Jij moet wel merkwaardige ouders hebben, Gootje, als ik dat zo van tijd tot tijd hoor." „Kom eens een avondje buurten, dan kun je met ze kennis maken", nodigde Gootje uit. „Ik denk, dat ik dat eens een keer doen zal", knikte Berend. „Ik zou oók niet weten, waarom niet" antwoordde de verbaasde Gootje. Toen ze vertrokken was en Berend zich uitkleedde, zei hij tot zichzelf: „Ik heb het toch maar gelukkig met haar getroffenIk had geen betere voor de zaak kunnen hebben XXX In Amsterdam kwam de zaak in kan nen en kruiken. De makelaar had nog tienduizend gulden voor zichzelf en een zelfde bedrag voor Berend verdiend en nu was de koopprijs aanvaardbaar, vond Berend. De balans was geveri fieerd en in orde bevonden. Per 1 Jan. zou Berend de zaak overnemen. Hij liet een papier op de ruiten plakken, waarop stond, dat zaak tijdelijk ge sloten werd wegens verbouwing. Peters, de man die het pakhuis op de Kippe- markt omgetoverd had in een cafetaria, kreeg opdracht de Amsterdamse zaak te moderniseren. Peters bekeek de eet- tent en maakte een schetsje. Berend was ermee tevreden en Peters zorgde ervoor, dat hij voor nieuwjaar alle be nodigde vergunningen en materialen had, zodat hij meteen na nieuwjaarsdag met de verbouwing kon beginnen. Hij hoopte aan het einde van diezelfde maand gereed te zijn. Tenslotte behoef de er niet zo heel veel veranderd te worden. Kort voor het gereedkomen van de zaak gingen Berend en Gootje nog eens naar de hoofdstad om de vorderingen te bezien en aankopen te doen voor de installatie. „Dat kan een vrouw beter beoordelen dan een man", was zijn oordeel en Gootje koos met zorg de meubelen en de verlichting uit. Ook een modern fornuis voor de keuken en de nieuwste koffiemachine. Daarna gingen ze ergens eten en na afloop merkte Gootje op, dat ze nu toch wel een bioscoopje verdiend had. „Zeg maar welke", nodigde Berend uit. „Ik vind alles goed." Toen ze na afloop ergens wat dron ken, vroeg Berend: „Gootje, hoe kom je toch eigenlijk aan die naam? Ik heb 'm nog nooit eerder gehoord?" Het meisje lachte en zei: „Wel eens van Margot gehoord?" „Verdraaid, ja. Daar heb ik helemaal niet aangedacht. En dat hebben ze thuis afgekort." „Dat wil zeggen: vader en de broers. Moeder wil er niet van horen en noemt me nog altijd Margot. En als vader plagerig is, zegt hij wel eens Marrigje." Berend keek dromerig naar zijn glas. „Ik geloof, dat ik Marrigje mooier zou vinden." Ze legde even haar hand op de zijne. „Dan mag jij me Marrigje noemen. Als we onder elkaar zijn." Berend keek haar aan, toen hij haar hand als een elektrische schok op de zijne voelde. „Dank je, Marrigje. Ik zou bijna nog wat anders willen zeggen, maar ik zal zo verstandig zijn om het voor me te hQuden." „Zeg het dan straks maar, als we thuis zijn", besloot het meisje luchtig. In de volle bus naar huis zeiden ze niet veel. Het war enzowat allemaal bekenden en er werden vele groeten gewisseld. Berend bestudeerde een prospectus van een der leveranciers der nieuwe meubelen en kwam tot de con clusie, dat Gootje een goede smaak had wat haar keuze betrof. Toen ze tegen half twaalf in de cafe taria kwamen, was Aagje nog bezig met het opruimen. „Het is zo druk ge weest", verontschuldigde ze zich, „en we konden de laatste mensen zowat de deur niet uit krijgen. Er waren moei lijkheden met betalen en Jager heeft de politie gebeld. Ze zijn net weg." Berend keek verstoord. Hij wilde geen politie in zijn bedrijf. „Waar is Jager?" „Hij is net een paar minuten ge leden weggegaan, meneer." (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1961 | | pagina 8