PAUK f»4r Y Bijzonder grote opkomst bij Kerstwij dings- avond bejaarden WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Kerkdiensten op Zondag en de Kerstdagen WAT IS KERSTFEEST? KERSTPROGRAMMA Burgerlijke standen 0.69 0.59 0.49 OVÈRBERG RHENEN RENSWOUDE ELST WAARDE 15,— 5 N. M. 093230 Als het doorgaat moet Veenendaal naar C.D.N. OUDJAARSKOOPJES BORRELGLAS PORTGLAS MAP SCHRIJFPAPIER ZONDAG 24 DECEMBER Drie kerstvragen op de man af gevraagd en beantwoord VEENENDAAL RHENEN RENSWOUDE OVERBERG AMERONGEN Ie KERSTDAG Verlichte kerstbomen en carillonconcerten Jeugd Roode Kruis in actie 2e KERSTDAG ZONDAGDIENST We leeve in de donkere dage veur de Kerstmis. De dage zijn nou op z'n kurtst en omdat we minse zijn hebben we be hoefte an licht. Wij hebbe van nature een heekel an die donkerte om ons heen, dat stemt zoo somber en daarom werke we op meer licht an. Desnoods brenge we dur kunstmatig een bietjie meer licht in. In de winkelstrate strale de lampies van de winkeliers nog steeds en in de Hoofd straat kenne we boovendien nog geniete van die half afgesleete hempies die dur tusse hange te fladdere. Ik ken daar mit de beste wil van de weereld gien reklame veur et Veen meer inzien. De urganisasie had misschien niet op zoo'n fikse bries gereekend en daar kan men et wat mijn betreft ok wel op gooie, mar ik geloof toch, dat men dur beeter an gedaan had die voddewinkel effe op te ruime. As je wat doet mot je et van et begin tot et eind goed doen en niet denke: veuruit mar, et hangt z'n tijd wel uit. Gelukkig zijn deur op verscheije punte in et Veen mooie varse kerstboome ge plant mit verlichting dur in en dat maakt et weer een bietjie goed. Feitelik bin ik nou over wat anderst begonpe dan waar ik et over wou hebbe. Jelui zelle wel zegge: kerel, je springt van et een op et ander, mar zoo bin ik nou eenmaal. Wat me veur de mond komt slinger ik dur uit, al denk ik deur mekan- der wel effe na veur ik de woorde op et pampier neerleg. Ik nog al es van minse, en veural van degeene die hier "niet geboore en getooge zijn, motte verneeme, dat ik op sommige punte slécht te volge bin. Volges die min se zou ik beeter kenne perbeere om een bietjie meer deegelike Neederlandse taal te gebruike. Ik bin daar nooit en te nimmer ontdeu- gend om gewurde en et is ok niet mijn bedoeling om alleenig teuge de echte Veense minse te prate. Tusse twee haakies: ik maak et al zoo Hollands meugelik, want as ik echt Veens begos te reutele dan be greep dur gien buitestaander meer een snars van. Toch zei iedereen motte toegeeve, dat we rispekt motte hebbe veur de menier waarop iemand z'n eige uitdrukt. Dat heb ik ok, al kos ik van de week een stukkie in De Vallei mit gien moo- gelikheid ontcijfere. Driek wees me dur op, want die was dur een bietjie vinnig om gewurde. Vanweeges de nijsgie'righeid netuurlik. Ten leste bin we dur achter gekomme, dat et een stukkie in et Fries was en ik mot eerlik zegge, dat ze daar beeter effe een vertaling onder hadde kenne zette. Wij magge toch ok wel weete, wat die Veense Frieze teuge mekander te zegge hebbe? xxx An et eind wou ik nog een bedankie uitdeele. An de minse die de kerstzang avond op touw gezet hebbe. Ik en Driek en trouwes ok Bram en Mijntjie vonde et heel mooi en ik geloof dat et ons eigelik niet past om op zoo'n avund anmarkinge te make, ok al zou daar an- leiding toe gewist zijn. Toch wou ik een bescheije wenk geeve, mar die mot dan gien mins beschouwe as een anmarking. Dur ware zitplaatsen, niet genogt, mar dat zou ok ondoenlik gewist zijn. Die zit- plaatse ware in de eerste plaats bedoeld veur minse die niet koste staan, mar ik heb van et begin af moeite motte doen om een bejaard mins op een stoel te zien. Wel zate dur minse, die bepaald niet bejaard of gebrekkig ware en die dus om een an dere reede een stoel toegeweeze gekreege hadde. Ik bedoel niet de minse die zate op de plaatse die over bleeve, mar mis schien ware et genoodigde. En dat vin ik nou niet echt op zoo'n avund. Veur zoo'n volkskerstzang wurdt et heele volk genoodigd en gien minse nog es ampart. Nogmaals, ik bedoel et niet kwaad, mar ik geloof dat de heele avund zonder am part genoodigde veul spontaner zou zijn en nog beeter tot z'n recht zou komme. Wout Blauwkous Voor de j.l. woensdagavond in gebouw Eltheto gehouden kerstwtfdingsavond voor de Veenendaalse bejaarden, bestond zeer grote belangstelling. Deze kerstbyeenkomst was georganiseerd door de Stichting Ontspanningscentrum O.C.B. Veenendaal en ook nu weer heeft deze stichting bewezen uitzonderlijk goed werk te verrichten voor al onze oudere plaatsgenoten. Ieder jaar houdt het OCB een kollekte onder de bevolking met welke opbrengst alle aktiviteiten bekostigd worden. Vrij wel niemand behoeft zich af te vragen wat met dit geld gedaan wordt over bekend zijn de periodieke ontspannings avonden waarvoor men zelfs speciale bus sen laat rijden. Verder de ontspannings middagen in het OCB-gebouw voor de da mes en heren bejaarden en niet te verge ten de talrijke middagen waarop interes sante lezingen of films gehouden worden. De komende kollekte wordt begin januari gehouden en de Stichting hoopt wederom op de volle steun van de gehele bevolking. Wat dê kerstwijdingsavond betreft, deze is in alle opzichten volledig geslaagd. Naar schatting vierhonderd mensen wargn in Eltheto bijeen toen de heer J. M. Meijer een openingswoord sprak. De zang van de Veenendaalse sopraan Coby Diepeveen alsmede van het man nenkoor „De Veenzangers" o.l.v. Gijsbert van Zanten, waren ongetwijfeld hoogte punten van de avond. Ook organist Bob van Stempvoort heeft een belangrijk aan deel in het welslagen van de wijdings avond gehad. De rest van het programma bestond uit schriftlezing, meditatie en samenzang. In De Valleiriks, vorige week uitge geven by: Nutsspaarbank te Veenendaal is weer niet gevonden. De vin derspremie is zodoende gestegen tot vijftien gulden. De nieuw uit te geven riks draagt het rode nummer: By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. de pauze werden de aanwezigen getrac- teerd op rookgerei en versnaperingen, terwijl iedere bejaarde een doos kerst kransjes mee naar huis kreeg. SPORTPROGRAMMA Voor „Veenendaal" staat zondag de uitwedstrijd tegen C.D.N. in Driebergen op het (voetbal)-programma. Het is echter zeer de vraag of er gespeeld zal worden nu vorst en later dooi de velden in een slechte toestand brachten. Gaat het eventueel wel door dan ontmoet Veenendaal een sterke tegenstander, waar nu niet direct winst kan worden behaald. Maar sterk of niet, Veenendaal liet blijken ook in uitwedstrijden punten te kunnen veroveren. Winst voor de ffeel- blauwen zou voor de aanhang een pret tige Kerst betekenen. voor vrydag 29 december 1961 op korte steel en voet, met fijn slijpsel ingewerkt. Een rijk geheel op uw tafel. KÓOPJESPRIJS van helder blank glas op half hoge voet. Vlot modern model, extra koopje MET BALLPOINT Map prima houtvrij papier met enveloppen en ballpoint met druksysteem, samen Alleen vrydag 29 dec. 1961 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3163 VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. R. de Bruin van Zetten. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. J. Vermaas. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur ds. J. van Wier van Putten, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur dhr. J. M. Meijer. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Kuiper van Doorn, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Kui per van Doorn, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Moerkoert van Raeng (West-Borneo). Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek, 5 uur ds. Eerland van Amersfoort. 4 Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Eerland v. Amers foort. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan, 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. 12 uur Nachtmis. Willibrordkerk, Nieuweweg, 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof, 12 uur Nacht mis. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart, 11 uur ds. Bos, Kerstnachtdienst. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v. d. Berg v. Veenendaal, 5 uur ds. Vroeg- indewey van Barneveld. Prot. Bond: geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Meyster van Ede. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds. v. d. Bijl van Barneveld. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 22.30 uur Kerstnachtdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Baas van Leersum, 7 uur Jeugddienst dhr. Visee van Wadenoyen met Asaf's kin derkoor. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 7.30 uur ds. Boer van Hilversum. EDERVEEN Kerk 9.30 en 3 uur ds. (vervolg van pag. 1) ZAKENMAN: ,,'t Klinkt u misschien gek in de oren, maar voor mij is Kerst mis niet het feest van lekker eten of bijzondere dagen, dat je net kunt doen wat je wil. Nee, het is een feest van de komst van Christus en zo zie ik het ook. Je kunt dan evèn stilstaan in dit druk ke leven bij het feit van dit waarde volle gebeuren de kerstboom is bij zaak, net als alle andere kerstreclames. Als zakenman zie ik echt geen bezwa ren om door middel van kerstreclames iets te verdienen, maar men mag het Kerstfeest in geen geval zien als „ge- Zakenman Vermeulen uit Renswoude Zondag 24 dec.: 3.30 uur Kerstzangdienst in Julianaziekenhuis van Veenendaals Dameskoor o.l.v. Gijsbert van Zanten. Kerstnachtdienst om 23.00 uur in Verenigingsgebouw a.d. Eikenlaan. Voorganger ds. A. Bos. Medewerking verlenen de Veenzangers o.l.v. Gijsbert van Zanten en organist Bob van Stempvoort. Ie Kerstdag: 5.00 uur 's morgens straatzangdienst van Leger des Heils. 11.00 uur zangdienst in Julianaziekenhuis van Leger des Heils. 2e Kerstdag: Vogeltentoonstelling in Patrimoniumschool van 10 - 22 uur. Kerstfeest vay Nieuwewegse zondagschool om 13.30 en 15.30 uur in gebouw Eltheto. Opvoering van kerstspel „De Vredevorst" in Leger des Heils gebouw om 19.30 uur. Zondag 24 dec.: Kerstnachtdienst in Cunerakerk. Meditaties ds. Volten. Liturgie ds. Kooreman om 22.30 uur. 2e Kerstdag: Zangdienst in Rusthuis door Leger des Heils uit Vee nendaal om 15.00 uur. Kerstfeest zondagschool in Cunerakerk 15.30 uur. le Kerstdag: Gezamenlijke Kerstzangdienst in Herv. Kerk om 17.30 uur. 2e Kerstdag: Kerstviering zondagschool in Rehoboth om 14.00 uur. Kerstfeest van jeugdclubs in Ger. Kerk om 15.00 uur. 2e Kerstdag: Kerstfeest zondagschool om 18.00 uur. Zondag 24 dec.: Kerstnacht-zang van „Asaf" in de nacht van zondag op maandag door het gehele dorp. Op de Hof wordt om 12 uur s nachts verzameld. Een ieder wordt ver zocht zich bij de zang aan te sluiten. schenkenfeest". Een kerstboom héis ook een traditiede boom op zichzelf zegt mij totaal niets. Het gaat niet zo zeer om de middelen, maar veel meer om het doel." xxx MAATSCHAPPELIJK WERKER: „De vraag komt zo onverwachtKerstmis is voor mij de geboorte van Christus. En wat het voor mij betekent, vraagt u mij. 'n Moeilijke vraag... ik geloof niet zozeer in de kerstboom en die sfeer en zodat alles neigt zo gauw naar het sentimentele, maar in wezen heeft dat niet veel met Kerstmis te maken. Het positieve van dit feest voor mij is, dat de mensen in mijn werk beter te benaderen zijn voor de eeuwige dingen, doch laat ik dan gelijk zeggen, dat het zo jammer is dat er zo weinig van blijft hangen. Ook nog dit - het commerciële gedoe rondom de Kerst is wel begrijpe lijk, doch het is volgens mij een mis plaatst aangrijpen van het kerstgebeu ren. Tenslotte: kerstmis vier je thuis als je werk dat niet verhinderd en niet ergens achter een welvoorziene dis met een overvloed van spijzen en dranken." HUISMOEDER: „Moet ik een eerlijk antwoord geven? Nou Kerstmis, dat zijn een paar gezellige dagen in de don kere dagen van de winter. Daar zullen een hoop mensen het misschien niet mee eens zijn, maar ik kan het echt niet anders bekijken. Wat het voor mij be tekent dat lijkt me nogal logisch we zijn allemaal gezellig samen thuis, we proberen het ons zo aangenaam mo gelijk te maken en lekker te eten. Nee, we gaan het niet buitenshuis vieren, dat vind ik niet sfeervol. Ik heb wel een kerstboom, ja. Waarom? Nou dat is leuk voor de kinderen, ze hopen erop en dan doe je dat automatisch. Nee, nee ik hecht er echt geen bijbelse betekenis aan." xxx AMBTENAAR: „U vraagt mij naar de bekende wegmijnheer. Kerstmis, dat weet iedereen toch, is de herdenking van de geboorte van Christus. Ik ben van mening dat dit feest ontzettend vervlakt is en een soort „kerstbomen- feest" geworden is. Voor mijzelf be tekent het de vreugde dat wij mensen, dit nog mogen en kunnen herdenken. Toch zie ik de Kerst niet als hét grote feestnee, het is het grote voorspel van het lijden en de opstanding van Christus. Al die gebruiken rondom de Kerstmis wil ik niet direkt fout noe men - vooral voor de kinderen wordt het feest dan een beetje levend - maar het uiterlijk vertoon mag geen hoofd zaak worden. Overigens zouden derge lijke vragen helemaal niet nodig moeten zijn." XXX SCHOLIER: „Kerstmis... kerstmis... ja wat is dat nou eigenlijk. Is het niet zoiets als Pasenaf fijn u hoeft mij dat niet te vragen, dat zult u zelf wel beter weten als ik. Of het mij nooit verteld is? Jatoch wel geloof ik, maar dat ben ik weer vergeten. Ik vind het wel een gezellig feestkerst bomen en zo gezellig dansen een mooie film. Wat het betekent voor mij? Nou dat heb ik toch al gezegd gezel ligheid en plezier. Lekker vrij en ik heb er voor gespaard om eens heerlijk uit te gaan. Hoe ik het vierlaten we daar maar niet over pratendaar heeft niemand iets mee te maken." KERSTVIERING IN SCHALKHAAR Ruim 800 militairen van het 13e batal jon van het Garde Regiment Fuseliers „Prinses Irene" hebben woensdagavond met H.K.H. prinses Irene in de Westen bergkazerne te Schalkhaar het Kerst feest gevierd. Op de foto zien we de prinses, begeleid door de commandant van het bataljon, luitenant-kolonel der Fuseliers J. D. Berghuys by het be treden van de eetzaal in de kazerne, waar het feest werd gevierd. Ned. Herv. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Vermaas van Veenendaal, 3 uur ds. Muilwijk van Randwijk. Oud Ger. Gem. 7 uur ds. Poel van OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Verspui van Amersfoort. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 2.45 uur ds. Monné van Zeist. VEENENDAAL Eltheto 9 uur ds. J. Vermaas, 10.30 uur dhr. J. M. Meijer, 5 uur ds. Vroeg indeweij van Barneveld. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. D. v. d. Berg. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroegin- KERSTFEEST IN KAMP OVERBERG De Kerstviering in kamp Overberg zal dit jaar begonnen worden met kerkdien sten in het kerkzaaltje op eerste kerst dag. Na het kerstdiner staat er voor 's avonds een kerstwijdingsavond op het programma, waarbij ook de gehele kamp bevolking betrokken zal zijn. Door een aantal jongens zal een kerstspel opge voerd worden. Voor tweede kerstdag zijn een spelmiddag en een film gepland. VEENENDAAL Geboren: Johanna Hubertina d. v. F. E. Vrugte en J. H. Gerritsen (geb. te Rlie- nen); Rijk z. v. A. van den Heuvel en C. M. van Rotterdam (geb. te Rhenen); Hendrik Nicolaas z. v. N. Tanis en S. Moed; Henk Anton z. v. A. Kalma en K. Epskamp; Ingeborg d. v. B. Versteeg en G. Muller; Herman Lodewijk z. v. T. Spies en C. M. Muller; Weinand z. v. H. van Resteren en R. van de Weerd; Johan nes Jacobus z. v. J. F. de Jong en J. M. v. Leeuwen; Ronald z. v. W. van Timme ren en M. Breeschoten. Ondertrouwd: C. M. Drost en H. Ver steeg; E. F. Vergeylen en G. v. Barne veld; E. du Pree en G. C. Willemsen. Gehuwd: F. van de Bovenkamp en J. C. van de Craats; C. Rebergen en M. P. van de Craats; B. Eeltink en E. E. A. Ariesen; C. Bouman en W. van Dijk; J. Klumpe- naar en M. M. Heuvelman; C. A. van Ojik en W. M. van Bruggen; D. van der BOTSING OP SPARRELAAN Doordat het van rechts komend verkeer geen voorrang verleend werd, heeft zich gisteravond op de Sparrelaan een botsing voorgedaan tussen twee auto's, resp. be stuurd door v. H. en R. uit Eist. Er ont stond alleen maar materiële schade. Het zal vele Rhenenaren goed doen, dat er in de gemeente weer kerstbomen zijn geplaatst en nog wel op verschil lende punten. Het initiatief daartoe werd jaren geleden door de plaatselijke VVV genomen, doch al enkele jaren verscheen er gèen verlichte boom fneer op het dak van het verkeersbureau op het Fred, van de Paltshof. Nu wel en bovendien op nog ver schillende andere plaatsen. Ook voor hen, die in Rhenen de Kerstdagen en Oud en Nieuw doorbrengen schept dit een gezellige sfeer. Rhenens Belang nam het initiatief. Het carillon zal gedurende de komen de feestdagen tweemaal worden be speeld en wel op zaterdag 23 dec. en zaterdag 30 dec. telkens van 45 uur namiddags. Ingaande het volgende jaar komen er op de toren weer nieuwe wijsjes. Op het hele uur „Gavotte in F dur" van Telemann en op het halve uur „Kom nu met zang van zoete tonen". Al geruime tijd speelt de beiaard op de kwartierfen. Er is dus kennelijk iets niet goed gegaan. Hopelijk kan hierin dan tevens verandering worden ge bracht. N.C.V.B. Dinsdagavond j.l. vierde de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Rhenen haar kerstfeest in de gezellig versierde achterzaal van geb. „Irene", die meer dan vol was. Mevr. Nanninga las met mevr. van Ommen de kerstliturgie. Hierna zong het koor onder leiding van mevr. Schippers één van hun liederen. In de pauze werd koffie, gebak en koekjes getracteerd, waar na een mooie sólo werd gezongen door mevr. Linde. Vervolgens las mevr. Schip pers een gedicht en mevr. Hovestad een kerstverhaal voor en bracht het koor nog enkele liederen ten gehore. Voor koor en vooral de leidster is een woord van lof wel op zijn plaats. Mevr. van Ommen dankte daarna alle medewerksters en gasten en vroeg tot slot te Zingen „Ere zij God" waarna deze sfeervolle kerstwijding met gebed werd besloten. Het was een zeer goede avond. NA KERSTVAKANTIE TWEEDE OPENBARE KLEUTERSCHOOL Pet 1 januari wordt de neutrale kleu terschool „Bloesem" door de gemeente Rhenen overgenomen en bestempeld tot openbare school. De gemeenteraad be sloot in de vergadering van dinsdagavond ook het personeel over te nemen. De hoofdleidster mej. J. Willemsz kreeg een vaste aanstelling, terwijl in de zo juist ontstane vacature van leidster tijdelijk werd benoemde mej. N. Hannesen te Nij megen. In een lokaal van de openbare school aan de Nieuwe Veenendaalseweg wordt een lokaal ingericht als kleuter klas. Dit zal het begin zijn van de tweede openbare kleuterschool in Rhenen-stad. Hiervoor werd tot wnd. leidster be noemd mej. G. ten Boom te Arnhem. KLOKLUIDEN TIJDENS JAARWISSELING Traditiegetrouw zullen de drie klok ken in de Cuneratoren van oud op nieuw gedurende enige tijd na twaalf uur worden geluid ter aankondiging van het nieuwejaar. DE VALLEI In ons blad van woensdag j.l. werd in een klein gedeelte van de oplaag abusievelijk vermeld dat „De Vallei" tin de le week van het Nieuwejaar één keer zou ver schijnen. Deze mededeling berust echter op een vergissing. Red. VROUW GESLAGEN Ter zake van mishandeling van zijn echt genote is de 30-jarige Veenendaler K. aan gehouden. Na verhoor is hij heengezon den. Een deputatie van het Rhenense jeugd roode kruis heeft medewerking verleend aan de AVRO-radio-uitzending „Klaar voor elkaar" uit de jeugdrubriek „De Tovercirkel". In de studio te Hilversum waren aanwezig Ria van Tintelen, leer linge van de landbouwhuishoudschool, Dini de Jong, leerlinge van de christelyke school voor v.g.l.o. en Johan van de Oos terkamp, leerling van de openbare school voor v.g.l.o., waar zy als jury fungeerden voor de wedstryd in hersengymnastiek en andere spelletjes tussen een ploeg uit het Julianaziekenhuis te Den Haag en een ploeg uit „De Klokkenberg" te Breda. Beide ziekenhuizen stonden voor deze gelegenheid in rechtstreekse verbinding met de studio. De wedstrijd werd gewon nen door de patiënjes uit „De Klokken berg", waarheen de Rhenense jury trok om de prijs te gaan aanbieden. Voor die gelegenheid was ook nog Ditta van Reede van de christelijke v.g.l.o. school in het gezelschap. En die prijs was niet mis. Die bestond uit een poppenhuis, oorspronkelijk door de heer J. van Dijk vervaardigd voor de onlangs gehouden Roode Kruis Bazaar, doch achtergebleven bij .de niet afgehaalde prijzen van de toen gehouden verloting. De jongelui hadden er inmiddels een tuin bijgemaakt en het interieur voorzien van poppen. De kinderen in „De Klokkenberg" te Breda, die deze prijs hadden gewonnen, waren er blij mee. En de kinderen van het Rhenense jeugd roode kruis gaf het een innerlijke vreugde, dat zij op deze manier iets voor hun zieke kameraadjes hadden kunnen doen, kameraadjes die eigenlijk voor hen allen wild vreemd waren. Poel en E. van de Weerdhof; A. C. Slijk huis en D. Prette; H. Teunissen en N. van Ommeren; L. M. Tiemessen en H. G. A. Welkzijn. Overleden: geen. RHENEN Geboren: Herman Lodewijk z. v. A. Spies en G. Drost; Teunis Johannes z. v. G. v. Esterik en A. van Ommeren; Jo hanna Hubertina d. v. F. E. Vrugte en J. H. Gerritsen, Veenendaal; Teunis z. v. G. van Laar en A. van Veenendaal; Rijk z. v. A. van den Heuvel en C. M. van Rotterdam, Veenendaal; Elisabeth Ingrid d. v. W. de Jong en E. M. Kiel; Frederi- kus Timotheus Jacobus z. v. J. W. van Zwol en C. E. S. van Schalkwijk; Jan z. v. L. Pluigers en W. E. D. Budding; Hendrika d. v. H. van Ommeren en N. v. Baaren, Veenendaal; Marianne d. v. P. Ellens en L. A. van der Sluis. Ondertrouwd: W. F. Hendriks en J. W. Wiskamp; F. Hoekstra en G. C. van de Klift; C. Honders en B. Opperman. Gehuwd: G. van Voorst, Veenendaal en W. C. H. Kok; G. Vos, Wageningen en H. van Gelderen. Overleden: Gerardus Baijens, 84 jaar geh. gew. m.: J. Stabij (overl. 10-12-'61). RENSWOUDE Geboren: Dirk z. v. W. v. d. Brandhof en J. van Ginkel; Coenraad Ernst z. v. P. C. Grundmann en G. C. van Eijk. AMERONGEN Geboren: Cornelia d. v. M. J. de Greef en L. E. Vreugdenhil. Getrouwd: R. Sleutel en N. Klein; J. Huibers en M. Smit. Overleden: Maria Ravenhorst, echtg. v. A. Doornenbal, 78 jr. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelia d. v. H. Velthuizen en A. van de Kraats; Johanna Gerda d. v. J. C. van Ginkel en G. van de Hee. Gehuwd: C. van Ginkel en G. Vermeu len. WOENSDAG OPENBARE RAADSVERGADERING Woensdagavond 27 december komt de raad van Renswoude in openbare verga dering bijeen. De vijftien punten tellen de agenda vermeldt o.m. de aankoop van een perceel grond van Baron Taets van Amerongen van Renswoude voor de sym bolische prijs van 1,en vaststelling verordening inzake de heffing van een rioolbelasting. KERSTFEEST OUDEN VAN DAGEN Gistermiddag is in Rehoboth uitgaande v. d. Herv. Kerk een kerstfeest aangebo den aan de Ouden van Dagen. Burge meester Hosang werd vertegenwoordigd door mevr. Hosang. Het welkomstwoord en leiding was in handen van ds. Peut, deze hield ook een meditatie. In de pau ze werd er koffie en thee geschonken en rokerij en gebak aangeboden. Dit werd geserveerd door leden van het comité voor kerkelijke arbeid. De heer B. Dijkman onderwijzer aan de school met de Bijbel vertelde een prach tig kerstverhaal. Aan het slot werd nog een boekje en zakje fruit aangeboden. Ds. Peut bedankte nog voor aller mede werking en eindigde de middag met dank gebed. De ouden van dagen werden met auto's thuis gebracht. TONEELAVOND MUSKETIERS De jaarlijkse toneelavond van de v.v. „Musketiers" zal ditmaal op 20 jan. a.s. gehouden worden, waarschijnlijk in de zaal van de jeugdherberg „De Eikel kamp". Het toneelgezelschap NAO uit Veenendaal brengt dan het blijspel „Je moet er niet mee spelen". deweij, 5 uur ds. J. Vermaas. Sionskerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur Liturgische dienst. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Van der Lo van Soest. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Nieuwenhuis v. Bunschoten-Spaken burg. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek, 5 uur ds. Keuning. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Keuning, 5 uur ds. Langbroek. Sionskerk: geen dienst. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 uur leesdienst, 4.30 uur dhr Harinck van Goes. Ger. Gem. in Ncd., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond ds. Boele van Utrecht. Leger des Heils 5 uur Straatzangdienst, 6 uur Kerstdienst, 11 uur Kerstzang dienst ziekenhuis, 3 uur Kerstfeest voor de kinderen, 6 uur Kerstfeest voor iedereen. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Tigchelaar, Jeugddienst, 10.30 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos, Kerst zangdienst. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. De Jong van Veenendaal. Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree van Veenendaal. Ger. "Kerk 10.30 en 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst Ger.- Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk 5 uur Nachtmis, 9.30 uur plechtige Hoogmis, 4 uur plechtig Lof. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 7 uur Kerstzangdienst m.m.v. „Ons Genoegen" Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. R.K. Kerk Jvan 24 op 25 dec. om 12 uur) Kerstmis", 8.30 uur Hoogmis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Schipper, 3 uur ds. Klootwijk van Scherpenzeel. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur kand. Assen berg van Lunteren. Oud Ger. Gem. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Viegen, 6.30 uur ds. Stekelenburg van Eist. Oud Ger. Gem. 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Peut, 7 uur gez. Kerstzangdienst. Ger. Kerk 10 uur ds. v. d. Meulen van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Klootwijk, 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv.: geen dienst. VEENENDAAL Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg. Ger. Kerk Petrakerk: geen dienst. Ger. Kerk Vaartbrug 10 uur ds. Van Enk, Kerstzangdienst. Ger. Kerk geb. O.C.B. 2 uur Kerstfeest. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Bijleveld van Bussum. Sionskerk: geen dienst. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 9.30 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Leger des Heils 10.30 uur Kerstfeest zondagsschoolkinderen, 3 uur Kerst zangdienst Rusthuis te Rhenen, 7.30 uur Opvoering Kerstspel .Vredevorst'. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk ,Sola Fide': geen dienst RHENEN Ger. Gem. syn. 10 uur leesdienst. R.K. Kerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.30 en 15.00 uur zon dagschoolkerstfeest. Ger. Kerk 10 uur Kerstzangdienst met kinderen. R.K. Kerk 8 uur H. Mis en 10.15 uur Hoogmis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Peut van Renswoude. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur bev. van ds. Van Breugem, 2.30 uur intrede van nieuwe predikant. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Schipper van Ederveen. Ger. Kerk 3 uur Kerstviering. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 10 uur Kerstzangdienst Vrijz. Herv. 10 uur ds. Monné van Zeist. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: 24 dec. tot 's avonds 12 uur: dr. Kets, tel. 3056. 25 dec. tot 's avonds 12 uur: dr. Annot, tel. 3198. 26 dec. tot 's avonds 12 uur: dr. Kets, tel. 3056. Apotheek: van zondag 24 dec., alsmede beide kerstdagen, Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: zondag en beide kerstdagen dr. Wychers, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: zondag 24 dec.: Dr. Ringelestyn, Eder veen, tel. 08387-201. beide kerstdagen: dr. ter Velde te Rens woude, tel. 08387-450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, Bakker en v. Ommeren: dr. Kars te Amerongen, zondag en bei de kerstdagen, tel. 03434-273. Praktijken Rijnten en Buining: zondag: tot maandagavond 20 uur dr. Mellema te Doorn, tel. 03430-2525. vanaf le kerstdag 's avonds 8 uur en tweede kerstdag dr. Nauta te Lang broek, Doornseweg 47, tel. 03436-238. SCHERPENZEEL: zondag en beide kerst dagen: dr. v. Vulpen, tel 220.

De Vallei | 1961 | | pagina 2