bchtijllt RIJLES? I <9^lieuwjacir tapets 1 DEKENS: Nogmaals Volkskerstzang MARINO! Als flri$toua DE LEZER Toch een gelukkig Kerstfeest 3 v/h E. W. KEMAN GRATIS OP PROEF Fa. Fr. DIEPEVEEN 2 Wij wensen U 2 2 Voor de feestdagen Vliegtuig en Scheeps- modelbouw Overhemd Fa. Alberti-Ravenhorst m >x Slijterij H. van Hardeveld IVIaar dat ligt lekker i DERDE BLAD ,.DE VALLEI" VRIJDAG 22 DECEMBER 1961 Nr. 101 VOOR DE JEUGD: Eerste nederlaag van V.C. Veenendaal-heren tegen Cito: 0-3 Snuif en wrijf AMERONGEN Slijterij en Wijnhandel Het vanouds bekende adres voor beter gedistilleerd, wijn en likeuren wat komt er dan uit de doos HET MEEST PERFECTE TELEVISIE APPARAAT Vanaf 645,— zo'n kwaliteits apparaat. ^Prettige Z^Csratdagen en een ^Uocrópoedig 1962 V VRAAG EN J AANBOD Gevraagd Te koop Woningruil Diversen Lekkere warme pantoffeltjes Voor de schaatsenrijders: De echte Goliath schaatsschoenen Leuke en warme bontlaarsjes reeds vanaf18,95 SCHOENHflNDEL-REPARATIE HOOFDSTR.W-56-TEL:2167- VEENENDAAL DE HQUTSPEC1AUST BALSAHOUT VOOR OF uit de grote collectie in prijzen van 12,90 - 13,90 - 15,90 17,75 - 19,75 Hoofdstraat 13 - Veenendaal Telefoon 2037-3637 Patrimoniumlaan 46, tel. 3262 Frambozen-Bessen wijn Ï4T Westlandse wijn MANUFACTUREN BEDDENaLEDIKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 BOEKHOUDER O HOE HEERLIJK... is de samenwerking in Ederveen, tussen de diverse kerkelijke in stanties en/of verenigingen ter plaatse. Wat is namelijk het geval? Vorige week vrijdag konden we in uw blad lezen: KERSTZANGDIENST MET MUZIEK Naar wij vernemen zal op za terdag 23 dec. a.s. in Ederveen een kerstzangdienst worden ge houden in een der gebouwen van de Ned. Herv. Kerk. Aan deze kerstzangdienst zal ook de mu ziekvereniging .Irene' haar mede werking verlenen. Aanvang half acht. Jammer en nog eens jammer, maar tot onze spijt moeten wij u namens de president van de kerk voogdij, de heer Mark, mededelen dat de Kerstzangdienst NIET doorgaat. De reden werd ongeveer zo ge formuleerd: er staat voordenaam der muziekver. .Irene' geen Chr. Waarom? zult u misschien zeggen. Waarom twee jaar geleden wel in de kerk en vorig jaar in het Ver enigingsgebouw, en nu er uit. Komt dat misschien door de heer M., die toen nog niets in de melk te brokkelen had, en die nu bezig is af te breken wat anderen, met medewerking van Ds. Schip per, trachten op te bouwen? Evenals voorheen was het pro gramma weer door Ds. Schipper samengesteld. Aan het Ederveense publiek, die toch al niet te veel kunnen genieten, moeten we mededelen dat het vanwege de koude niet mogelijk is, de zangdemonstratie in de eierhal te houden. Wij houden het tegoed tot het volgend jaar en dan misschien in een nieuw verenigingsgebouw. U meneer de redakteur dan kend voor de ruimte. Namens het bestuur van de muziekvereniging ..Irene" de voorzitter L. Van velerlei zijden en ook in de pers is de bijzondere waardering uitgespro ken voor de voortreffelijke organisatie van de Volkskerstzangavond op dinsdag 19 dec. j.l. in de Garage De Haas. Het organisatie-comité is uiteraard gevoelig voor deze lof, maar zij is er zich tegelijkertijd van bewust dat deze organisatie alleen kon worden gereali seerd dank zij veler belangeloze en I enthousiaste medewerking. Naast de velen die een aandeel had den in de uitvoering van het program ma, waarover ons comité met grote waardering vervuld is en waarvan reeds verslag is gedaan in een vorige editie van dit blad, wil het comité, hier toe in de gelegenheid gesteld door de redaktie van dit blad, graag in 't bij zonder memoreren de royale mede werking van velerlei zijden aan de voorbereiding van de avond en bij de inrichting van de garage. De medewer- king dus die achter de schermen ver leend wordt. Wij denken hierbij in de eerste plaats aan het garagebedrijf van de N.V. De Haas, welke haar garage wederom, evenals vorige jaren, geheel belange loos ter beschikking stelde. Wat dat voor dit bedrijf betekent zullen wel licht alleen degenen begrijpen die 's middags tevoren een kijkje in dit druk- „OVER GLADHEID GESPROKEN" Mijnheer de redakteur, Over gladheid gesproken. Het is nu meen ik de tijd. Toen de massale Kerst- zang op 19 dezer ten einde was, maakte de leider bekend zeer attent dat het spiegelglad geworden was. Voor velen was dit een verschrikking, zeker voor minder validen en ouden van dagen. Bij de uitgang kregen wij nog een waar schuwing van een vriendelijke politieman. Er werd gevraagd is er zand gestrooid, werd geantwoord, dat kon niet, want de chauffeur was bij de zang. Is er dan maar een chauffeur in Vee nendaal? Ook was het bij het weerbericht bekend gemaakt. Daar stonden de duizen den zangers en zangeressen, zeker ook nog van omliggende plaatsen, hevig ont daan Kan zulks voorkomen worden, wij me nen van wel. Met dank voor de plaatsruimte. W. van Overhagen Jac. v. Ruisdaalstraat 2, Veenendaal. bezette garagebedrijf konden nemen. Verder denken wij met bijzondere waardering aan de jeugdige werkploeg met hun energieke werkmeesters van het kamp Overberg, voor hun omvang rijke arbeid bij het schoonmaken van de garage en aan het personeel van Gemeentewerken, voor het van velerlei zijden aanvoeren van materialen, voor de beveiligingswerkzaamheden en voor de opbouw van het podium enz., enz. Ook danken wij de velen die belan geloos en spontaan materialen beschik baar stelden of op andere wijze hun aandeel aan de voorbereiding van deze Volkskerstzangavond bijdroegen. Het is ondoenlijk deze allen bij name te noe men. Ondubbelzinnig blijkt uit deze op zo grote schaal verkregen medewerking dat er in ons dorp een ruime mate van gemeenschapszin aanwezig is. Zonder al deze medewerking zou de Volkskerstzang in de huidige opzet, d.w.z. zonder enige subsidie zoals dat in vele plaatsen het geval'is, niet mogelijk zijn, daar dan de kosten van zo'n avond naar landelijke ervaringscijfers plm. 2000,2500,zouden gaan bodra gen. Voor Veenendaal belopen deze kosten echter slechts van het bedrag, door stoelenhuur, geluidsinstallatie, kosten doorgave ziekenhuis, muziek- kosten, kosten drukwerk programma's enaffiches enz. Ondanks dit uiterst lage onkosten- budget blijkt echter telkenjare de op brengst van de kollekte niet toereikend te zijn. Zo resulteert ook dit jaar weer een tekort (plm. 100,Gerekend naar de van velerlei zijden verkregen instemming met onze Volkskerstzang, menen wij dat er wellicht zijn die wil len bijdragen aan de bestrijding van dit tekort. Dit kan gedaan worden op het gironummer van onze penning meester 350546 t.n.v. Th. A. Slijderink, v. Hogendorpstraat 18 (s.v.p. met ver melding „Tekort Volkskerstzang"). Wij menen dat door een brede en spontane medewerking reeds iets ge realiseerd is van de bedoeling van de Volkskerstzang, n.l. door het betrekken van zoveel mogelijk mensen, gezonden en zieken, jongeren en bejaarden, in de vreugde van deze dagen zoals eenmaal de Engelenboodschap mensen en volke ren betrekken wilde in de grote blijd schap van Kerstfeest. Als onze organisatie hieraan dienst baar heeft mogen zijn is dit onze hoog ste voldoening. Het Volkskerstzang-comité. 't Is 's morgens nog heel vroeg, als Freddy wakker wordt. Hij rekt zich helemaal uit en draait zich nog eens lekker om. Oef, wat is hij nog lui. Bijna slaapt hij alweer, als hem plotseling iets te binnen schiet. Dat is waar ook, heli is vandaag Kerstfeest. En gister avond heeft vader nog gezegd, dat het misschien wel een witte Kerst werd ook. Zou dat waar zijn? Zou er vannacht echt sneeuw gevallen zijn? Oh, kon hij nu maar zo z'n bed uitspringen en bij het raam gaan kijken of de wereld wit was Maar dat kan Freddy niet. Freddy kan helemaal niet lopen. Hij vindt het zelf heel erg. Vroeger kon hij wel lopen. Nou, en hard ook! Toen kon hij het hardst lopen van alle jongens uit de klas. Toen was hij ook nog op school en op de zondag school. Tjonge, fijn was dat. Op zondag school hadden ze zo'n fijne meester. Vertellen dat die kon! Fantastisch! Vooral met het Kerstfeest, dan waren alle klassen bij elkaar in de kerk, en dan ging hun meester vertellen. Dit keer zou het ook weer zo zijn, maar nu zou Freddy er niet bij zijn Een beetje verdrietig gaat hij weer goed liggen. Twee dikke tranen lopen over zijn wangen, maar driftig veegt hij ze weer weg. Nee, niet huilen. Hij is toch geen kleine jongen meer. Trouwens, het zulij len voor hem ook best prettige Kerst dagen worden. Moeder heeft al gezegd dat ze een verrassing voor hem had, en vader heeft beloofd dat hij het Kerstverhaal voor zou lezen, uit de kinderbijbel, en ze zullen kerstversjes zingen, met z'n allen, bij het orgel. Al ligt hij dan op zijn ruststoel, zin gen kan hij wel. Nou, gelukkig wel. Zo ligt hij nog een poosje te denken, over al de fijne dingen die hij deze dagen krijgt. Dan hoort hij voetstappen op de trap. Zou vader daar al zijn Ja hoor, de deur gaat open en vader komt binnen. Goeiemorgen Freddy, lig je al wakker? Met een ruk worden de gordijnen opengetrokken en de ramen opengegooid. Dan pakt vader Freddy op en draagt hem in zijn sterke armen naar het open raam. „Kijk eens", zegt hij ,„wat mooi!" „Ooooh", zegt Freddy zachtjes, „prachtig hè?" „Kijk eens va der, daar heeft al iemand gelopen, oh en daar een hond, ziet u wel?" Vader buigt zijn hoofd ook door het Het eerste herenteam van VC Veenen daal zal niet ongeslagen het nieuwe jaar ingaan, want de reserves van hoofdklas ser CITO hebben dit rekord op volkomen overtuigende wyze gebroken in die zin dat VCV een kansloze 0-3 nederlaag kreeg te incasseren. Excuses voor deze nederlaag waren er eigenlijk niet, of het moest zijn dat de VCV-ers verloren van een team, dat dit maal voor het eerst volledig was. Bij VCV ontbrak Dick Bovenschen wiens har de smash en service werd gemist. Het hoofdklasse-damesteam verloor vol gens de verwachtingen in Dordrecht van St. Paul met 3-0. Het begint voor de VCV- sters er zeer duister uit te zien nu zij na zes gespeelde wedstrijden in het ge zelschap van Concordia draagsters zijn van de rode lantaarn: zowel Concordia als VCV kwam nog niet tot winst. De reserve-teams deden het beter: Da mes II rukten op naar de derde plaats door een mooie 3-0 zege op Unitas II, ter wijl HerenlII Gevu II, dat tot deze wed strijd zelfs nog geen verliespunt behoefde aan te tekenen, met een alleszeggende 3-0 nederlaag naar huis werd gestuurd. Kam pioenskansen te over voor dit enthousiast team. Het reserve-herenteam had een nare middag door een administratieve fout. Daardoor verloren zij van SW II, een te genstander die normaliter gemakkelijk te kloppen geweest zou zijn. Indien echter de fout bij de NeVoBo ligt wat beslist niet onwaarschijnlijk is zal deze wed strijd worden overgespeeld, zodat de kam pioenskansen van dit team niet geschaad worden in dat geval. raam en meteen pakt Freddy een hand vol losse sneeuw, en wrijft het zijn va der in het gezicht. „Bah, vieze jongen, kijk nou eens aan, ik ben helemaal nat". Maar Freddy trekt zich niets aan van dat gemopper en schatert het uit van de pret. Dan wordt hij met een zwaai het raam uitgetild. „Kom, we gaan aan kleden, anders vat je kou, bij dat open raam." Nu is het gauw wassen, aankleden, tanden poetsen en dan naar beneden. Als hij de kamer binnengedragen wordt, ziet hij direct dat bij zijn stoel een grote kerstboom staat. Prachtig is hij! Als Freddy op zijn stoel ligt, kan hij er net bij, om de elektrische kaars jes aan en uit te doen. Heel de morgen zit hij ongedurig op zijn stoel. „Mam, wanneer komt de ver rassing nou?" Nog even wachten, Fred, is dan steeds het antwoord. Nou, en dan wacht Freddy maar weer. Hij ligt vanaf zijn stoel naar buiten te kijken, naar de kinderen in de straat, die een grote sneeuwpop maken. Opeens tuurt hij langs de kinderen heen. Hij kijkt, kijktMam, moeder, kom es, kom es kijken wie daar aan komen!" Freddy is dolblij, want wie ko men daar aan, in een mooie zwarte auto? Oom Jan en tante Willy. Wat is dat een verrassing voor Fred. Oom Jan en tante Willy komen niet zo vaak. omdat ze een heel eind bij hen vandaan wonen. Maar èls ze er zijn, is het ook groot feest. Soms mag Freddy dan mee in de mooie auto. Dan toeren ze overal heen. Meestal .mag Freddy dan zeggen, waar ze heen gaan. Zouden ze vandaag ook weer gaan rijden, of zouden ze nu thuisblijven, omdat het Kerstfeest is? ogen te luisteren. Nog nooit heeft hij zo genoten van het Kerstverhaal. m Na afloop krijgen alle kinderen een mooi boek en nog wat lekkers. Ze moe ten het zelf bij hun meester halen, als hij hun namen noemt. Maar als de meester de naam van Freddy noemt, hollen wel vijf jongens naar voren om het boek voor hem te halen. Op de terugweg naar huis zit Freddy nog heel stil na te genieten. En des avonds, als hij naar bed gaat en zijn moeder hem nog even onderstopt, trekt hij haar naar zich toe en zegt hij „Mam, ik heb nog nooit zo'n heerlijke dag gehad." M.A.C. KERSTRIT GAAT NIET DOOR De traditionele kerstrit van de Motor en Automobielclub Veenendaal, die ieder jaar op tweede kerstdag werd verreden, gaat dit jaar niet door. Als oorzaak hier van werden organisatorische omstandig heden genoemd. Als het tijd is om te eten, schuiven oom en tante ook aan tafel. Het is een gebabbel van jewelste. Freddy kan bij na niet eten, maar praten des te meer. Maar dat is de bedoeling niet. Hij moet juist veel eten en heel sterk wor den. Oom Jan belooft hem, dat, als hij vlug zijn bord leeg eet, hij straks mee mag. Dan gaan ze een heel eind rijden. En of Freddy nu eten kan. Binnen een paar minuten heeft hij zijn bord leeg. Dan wordt de tafel afgeruimd, de af was gedaan, en dan gauw aankleden om uit te gaan. Tante Willy komt even bij Freddy zitten en vraagt hem waar hij het liefst heen wil. Naareven denken, hoor. Nee, dat kan toch niet. Fred zit een beetje in zichzelf te mompelen. „Wét kan niet?" vraagt tante. „Och", Fred haalt zijn schouders op, „ik dacht aan het Kerstfeest van de zondagsschool, dat vanmiddag in de kerk geviert wordt. Maar dat kan toch niet. Het geeft ook niet, waar we heen gaan." Nou, dan zullen we wel zien waar we terechtkomen. Zo gaan ze weg. Eerst rijden ze door het hele dorp, zodat Freddy alles weer eens kan bekijken. Hij geniet van al de bekende huizen en bekende gezichten. Ze komen langs de kerk, waar al verschillende kinderen staan te wachten tot de deur opengaat. Nog een paar straten gaan ze door en dan keren ze weer en rijden naar de kerk. Daar stoppen ze, en vóór Freddy iets zeggen of vragen kan, wordt hij uit de auto getild en draagt zijn vader hem de kerk binnen. Alle kinderen kij ken naar hem, als hij binnenkomt. Freddy wordt vuurrood, maar als zijn meester naar hem toekomt en vader de weg wijst naar een grote stoel, die al voor hem klaar staat, weet hij helemaal niet hoe hij het heeft. Dan weet hij dat dit al lang is afge sproken. Als de meester op de preekstoel staat en het kerstverhaal verteld, zit Freddy met open mond en grote schitterende MARKTBERICHTEN Eierenmarkt: aanvoer 80.000 stuks Prij zen van ƒ9,— tot ƒ11,75 per 100 stuks. Handel traag. In verband met het nog heersende ver bod tot het vervoeren van varkens werd weer geen biggenmarkt gehouden. Uw verkoudheid van neus tkeel of bprst wef OP TWEE PLAATSEN INGEBROKEN Op twee plaatsen is in de nacht van za terdag op zondag in Veenendaal inge broken, n.l. bij de heer B. aan de Ker- kewijk en mej. G. aan de Stationssingel. Er werd o.a. een goede honderd gulden ontvreemd. De daders zijn nog niet ge pakt. KERSTPOTTEN IN BEDRIJVEN Zoals gebruikelijk heeft het Leger des Heils ook dit jaar weer de Kerstpotten- aktie gehouden. Als sluitstuk van deze aktie zullen vandaag in vrijwel alle be drijven deze kerstpotten te vinden zijn, in de verwachting dat velen een gift zullen bestemmen van hun kerstgratificatie. KERSTFEESTVIERING VAN CPB De pas opgerichte afdeling van de CPB te Veenendaal heeft j.l. maandagavond in gebouw Eltheto een Kerstfeestviering ge houden. De leiding berustte bij de presi dente mevr. van 't Voort die een declama tie hield met betrekking tot het kerst gebeuren. Het programma voor de rest van de avond bestond uit schriftlezing en samenzang. Na de pauze werd aandacht gevraagd voor een kerstvertelling. Tijdens deze bijeenkomst gaven zich veertien nieuwe leden op, zodat het aantal CPB- leden thans gestegen is tot drieendertig. GESLAAGD Bij de gehouden PBNA-najaarsexamens zijn geslaagd voor Adspirant Bouwkundig Opzichter-Tekenaar (deel 1) G. v. d. Brink uit Veenendaal, voor Bouwkundig Uitvoerder (deel 1) J. Harleman uit Rhe- nen en voor Uitgebreid Technisch Basis examen Werktuigbouw G. Brinkman uit Amerongen. SCHIETRESULTATEN A. de Haas 98, J. de Greef 98, D. de Haas 96, W. van Veenendaal 95, P. v. d. Sigtenhorst 95, H. de Groot 94, R. C. Brinkman 94, F. van Os 92, A. v. d. Berg 92, H. van Veenendaal 91, Pakvis 91, den Uyl 91, J. de Haas 88, v. d. Horst 87, Berkhof 85, Buiter 85 Van Leeuwen 82, Wijnbergen Jr. 82. NIEUWJAARS KNALVUURWERK In het belang van zieken, bejaarden, huisdieren, rusthuizen enz. wordt ieder een en vooral de jeugd vriendelijk maar dringend verzocht niet eerder dan 29 dec. a.s. te beginnen met schieten en knallen en hiermede uit de buurt van bovengenoemde gebouwen en patiënten te blijven. Ieder jaar weer ondervinden vooral ouden van dagen en ernstige zieken, veel hinder van dit vuurwerk. Ook de winkeliers die dit vuurwerk verkopen, wordt dringend verzocht niet te vroeg met de verkoop te beginnen. Er wordt op een ieder gerekend, dat hij of zij, jong en oud zal medewerken, het een en ander goed en zonder onge lukken te laten verlopen en anderen bij hun vermaak niet te hinderen. Fluitersstraat 76 - Veenendaal - Telefoon 3737 Filiaal: W. A. MEIJER ZOON Twijfelt u nog? Vraag dan voor de feestdagen zo'n sublieme Aristona U kunt dit rechtstreeks bij onze zaak aanvragen. Maak de feestdagen dubbel gezellig met een Aristona televisie. Hoofdstraat 29 - Veenendaal 1,per advertentie F t.m. 10 woorden, elk J woord meer 10 cent J Te koop gevraagd: Schrijven de kassa met optelwerk. Br met prijsopgave onder nr. 1585 aan het bur. van dit bl Gevraagd werkster voor 1 of 2 halve dagen per week. Mevr van Daalen. Middel laan 43. Veenendaal. Gevraagd net meisje voor winkel en huishouding. 2 3 dagen per week. Levensmid- delenbedrijf B. van Deelen, Munnikenweg 16, Veenendaal Te koop aangeboden scooter N.S.U. Prima. 150 cc. z.g.a.n. ca. 5000 km. gelopen. M. Roost, Pr. Margrietplantsoen 6*. Wageningen. Woonruimte met keuken ge zocht in Rhenen. Brieven Omloop 25. Utrecht. Te koop pracht wandelwagen, als nieuw 25.—. Cunera- weg 328, Veenendaal. Slachtkonjjnen te koop ge vraagd. G. van Manen. Do Opslag 2, Eist Utr. Te koop prima gekweekte kerstbomen, mooi van kleur en vorm. Kwekerij A. Loef, Tel. 2672, nabij Postkantoor, Veenendaal. Te koop prima slacfitkippen bij G. Legemaat, Munniken- weg 119, Veenendaal Aangeboden nieuwe woning in Schrijverspark 3 hoog. Ge vraagd, nieuwe woning met 2 slaapkamers. Brieven on der nr. 1586 aan het bur van dit blad. Te koop kerstbomen. Kees v. Essen, Sav. Lohmanstraat 128. Veenendaal. Aangeboden zonnige 3-ka- merwoning met grote ramen. 2e etage te Den Haag, 35.40 per mnd. Gevraagd woning te Veenendaal. Rhenen of omg. J. C. Sluyter, Hofwijck- str. 54*. 2x bellen. Den Haag. Tevens inl. bij het Nieuws blad „De Vallei", Parallelweg 10. Veenendaal. Tel. 08385- 2022. Te koop aangeboden klein zakenpand z.g.a.n. Vele mo gelijkheden. Direkt leeg te aanvaarden. Te bevr. en bez. 's avonds na 7 uur. J. P. C. Leinweberstraat 13, Veenen daal. Te koop eerste klas merk Zig-Zag naaimachine. Gloed nieuw, 100.beneden win kelprijs. 3 jr. garantie. Com pleet in koffer, 375,G. v. d. Garde. Cuneraweg 328. bij Julianaziekenhuis. Veenen daal. Postadres Postbus 33. Veenendaal. Tel. 08385-2332. Handschoenen, wol en wol- stretch. in vele tinten. Kou- senhuis TEMPO. Zandstraat 84. Veenendaal. Te koop prima gebruikte handnaaimachines 40.in koffer als nieuw 75.—. 3 jaar garantie. G. v. d. Garde. Cu neraweg 328. bij Julianazie kenhuis. Veenendaal. Post adres. postbus 33. Veenen daal. Tel. 08385-2332. Voor meubels, groot en klein, moet u bij G. van Kooten zijn. Zandstraat 129, Veenen daal. Verf voor elk doel. voor schilder, industrie en handel bij Handelsvereniging Zim merman Zn.. Sandbrink- straat 1, Tel. 2261. te Veenen daal. Te koop beige kinderwagen. Middelbuurtseweg 52. Vee nendaal. Te koop nog 2 reepinchers. Taets van Amerongenweg 28, Renswoude. Enkele gebruikte televisie toestellen aangeboden. Radio Ballegoyen. Rhenen. Sokken, exclusieve dessins in wol, crêpe en wol mousse ..Becopa Een naam om te onthouden. Kousenhuis TEM PO. Zandstraat 84. Veenen daal. Ook in vloerbedekking en parketten grote keuze. Laag in prijs. G. van Kooten. Zand straat 129. Veenendaal. Te koop aangeboden een haard. Nieuweweg 208, Vee nendaal. Te koop zwarte hennen, 8 weken oud. Stamnummers A 7 x R 167 x H 92. Schinkel, Spoorlaan 73 A. Veenendaal. Heren Landbouwers. Voor mestrijden, gieren, ploegen en alle voorkomende werk zaamheden. het beste adres. G. Middelman. Veenendaalse- weg 45, De Klomp. Beleefd aanbevelend. Te koop aangeboden huisor gel en kolenfornuis. Patrimo niumlaan 112, Veenendaal. Te koop ca. 200 jonge hen nen. Beeremanstraat 14. Vee nendaal. Kleine geschenken onderhou den de vriendschap. Zakdoe ken. batist zakdoekjes met borduursel, kousen-, make up- en toilettasjes. Kousen huis TEMPO. Zandstraat 84. Veenendaal. Te koop kinderfiets 6-10 jaar, 45,—, en een jongensfiets 8-12 jaar, 40.Patrimo niumlaan 124. Veenendaal. Ruime keuze in bankstellen v.a. 295,—. Tafel 32.50. zie etalage. G. van Kooten, Zandstraat 129. Veenendaal. Te koop prima lederen vest (bruin) z.g.a.n. Flinke maat. Tevens 2 z.g.a.n. overjassen. Hoofdstraat 108. Veenendaal. Tel. 3324. Geen grijs haar. Zonder het haar voor of na te wassen, kunt u crème Marchall ge bruiken. Onmiddellijk klaar. Onschadelijk. Bij J. F. Tak. Drogist, Hoofdstr. 106, Vee nendaal. Tel. 2567. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachlnes ook zig-zag. Fa. Koomen, Kerkewijk 17, Veenendaal. Dames, wij maken van uw eigen bont een leuke bont muts of hoed. La Mode. Hoofdstraat 108. Veenendaal. Te koop grasparkieten en te vens andere soorten tropische vogels. Vita Nova, ingang sportmagazijn Albers. Hoofd straat Veenendaal. Leuke hoedjes vanaf 6,95. La Mode. Hoofdstraat 108. Veenendaal. damesmaten reeds vanaf 3,95 voor dames en heren29,90 ZIE ONZE KOLLEKTIE vanaf 1 mm dikte Patrimoniumlaan 55 Telefoon 3520 een Kerstaanbieding uit onze fruithal. l'/i kg goudreinet- ten 1,l'/t kg Jonathan 1,l'/t kg Laxton 1. l'/t kg Cox Oranje 1, l'/t kg Handperen 1, Golden-Delicious 90 ct. per kg; Sinaasappelen 15 voor 1,12 voor 1,7 voor 1,—; Witlof 95 ct. per kg; prima Klei aardappelen 16 ct. per kg; Zand aardappe len 14 ct. per kg. FRUIT HAL. Jan Steenlaan 13. Wollen dekens in alle soorten en prijzen v.a. 17.50 en A. B. dekens 49.—. Grote maat. G. van Kooten. Zandstraat 129. Veenendaal. Mozaïkmatjes v.a. 3,Mo- zaïktafeltjes v. a. 14,50. De Houtspecialist, Patrimonium laan 55. Tel. 3520. Veenen- daal. Mutsen-Mutsen. Nergens zo mooi en voordelig. Natuur lijk bij ..La Mode". Hoofd straat 108. Veenendaal. Nu weer in voorraad plastic wasmanden v.a. 2,50, plas tic emmers, teilen en baby badjes. Spotgoedkoop. T. van Beek. Achterkerkstraat 14. Tel. 2610. Veenendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken. Ko- ninginnelaan 37. te Veenen daal. Tel. 2361. Uw chroom van auto/brom- iets beschermd met een glas- eldere plasticlaag tegen roest en pekel 3.50 per bus. Met een kwast op te brengen. HARRY ZIMMERMAN. KER- KEWIJK 19. Veenendaal. Wascombinaties. Nu alles ln één. Onze allernieuwste .Sun beam' wascomoinatie met spoeicemrifuge, 2 aparte mo toren. pomp, klok, tafelblad en zwenkwielen. slechts 395,Rechtstreeks van de fabriek. Ook betaalbaar in 12 en 18 maanden. Wast gega randeerd zonder slijtage. Vol ledige fabrieksgarantie en service. Vrijblijvend demon stratie bij U thuis. Wasma chineverkoopbureau. Park Arenberg 55, De Bilt, Tel. 030-60879. TIJDELIJKE AANBIEDING: Prima apéritief. per liter ƒ2.45 Heerlijke rode zoete wijn. per fles 1,25 Patrimoniumlaan 44 Tel. 2213 Veenendaal t VS® A-s m. w Als u 's avonds onder de wol kruipt, maak dan dat uw li chaam wérkelijk de rust krijgt die het verdient! Zorgt dat u een gezonde nachtrust krijgt! In een mooi ledikant, op een solide bed en onder een warme deken van JAC. VAN SCHUPPEN slaapt u nét zo lekker als „Doorn-Roosje". In antie hernia en antie rheu- /'ma bedden en matrassen zijn wij ruim gesorteerd met de beste fabrieksmerken o.a.: Pull man - Auping - Holtkamp, enz. heeft nog tijd beschikbaar voor het verzorgen van: Boekhouding- en belastingzaken. Brieven onder nr. 1583 aan het bureau van dit blad. Koop nu met deze koude zo'n Natur-Hetta Electrische zwakstroomonderdekens, heerlijke verwarmingsdeken. Wij hebben deze al vanaf 87,met transformator. Inl. en demonstr. geeft A. v. d. Weerd. Da Costastraat 3, Tel. 3491, Veenendaal. Dames, voor de feestdagen een mooie hoed. Dan slaagt u zeker bij La Mode. Boven dien extra voordelig, want u krijgt 10*/o korting. Het be kende hoedenadres: La Mode. Hoofdstraat 108. Veenendaal. Weer ontvangen partij email- Ie pannen, melkkokers, em mers, emaille dekschaaltjes, losse schaaltjes enz. Alles m. kleine foutjes en daardoor stukken goedkoper. T. van Beek. Achterkerkstraat 14, Tel. 2610. Veenendaal. „DE BRUG" Spaar- en voor- schottenbank. Agent: C. A. A. v. d. Brink. Westersingel 35*. Veenendaal. Sportrijwielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55,wasmachines v.a. f 150,—; centrifuges v.a. 145,Prima autoped op luchtbanden 23,50. Rij wielhandel, N. van Ek. Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 Jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch. Geerseweg 38. tel. 3041. Veenendaal. /oor solide naaldhakjes in al le modellen (ook met stalen pen) geheel nieuwe hakken en bekleden of bijwerken van beschadigde hakken naar Schoenmakerij Valkenburg, Gortstraat 38, Veenendaal. Beschadigingen bijwerken aan Volkswagen, Renault en Citroen 1,75 per busje. Voor kwast en spuit! HAR RY ZIMMERMAN. KERKE- WIJK 19. Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen Melis Optiek. Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel 3184. Ons visitekaartje is een goe de schoenreparatie. Ons de vies: Goed geschoeid on vermoeid. Blankesteijn Zn.. Helling 14, Veenendaal. Asbest golfplaten en Asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool. Holleweg 4. Tel. 08385- 2463. Veenendaal. Wees verstandig. Als u een toestel koopt voor 100,en hij speelt niet. is het nog te duur. Huur bij ons eerst een T.V.-toestel met recht van koop. U loopt geen risico en u bent verzekerd van goede service. We verhuren ook wasmachines, radio's, stofzui gers, centrifuges enz. enz. met recht van koop. Dus eerst kijken bij „De Kam pioen", Hoofdstraat 39, Vee nendaal. Tel. 2137-2030. Steeds voorradig le klas over jarige T.V.-toestellen met volledige garantie en zeer makkelijke financiering mo gelijk. Alle reparaties wor den vakkundig verricht. Ook nieuwe toestellen met grote korting. Eerst kijken bij „De Kampioen". Hoofdstraat 39, Tel. 2137-2030. Veenendaal.

De Vallei | 1961 | | pagina 5