Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Rustig afscheid van het oude jaar Voor de KANTONRECHTER GOLD EN ZILVER IN DE ZEE MULDER Regen en sneeuw verhinderde Nieuwjaarzeggen Gevaarlijke bocht bij de Galak Amerongen Bij rondvraag werden diverse wegen onder de loupe genomen liLlS OPTIEK 36e jaargang WOENSDAG 3 JANUARI 1962 Nr. 1 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel RUMOERIGE BRUILOFT Nieuws uit de omgeving Met een sisser Klokkengelui Zonder knalpijp Na ongeval doorgereden DE KLOMP Geslipt door gladheid Slachting onder kippen EDERVEEN Hond meegenomen naar Limburg UIT DE RAAD VAN RENSWOUDE: Zuid-Afrika met Visserij-industrie in 20 jaar op 6e plaats Wat nu weer assurantiekantoor alle verzekeringfn HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lünen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Een bijna opvallend stille oudjaarviering - dat is wat men over het algemeen kan horen over de oud-en-nieuw vie ring in onze streek. De openbare gelegenheden waren oudjaarsavond gesloten - de café's in Veenendaal om zes uur al - zodat de politie, op een enkele Bachusofferaar na, nergens hoefde in te grijpen. De felle sneeuw- en re genbuien die vóór twaalf uur al onze omgeving in hun greep namen, vormden begrijpelijkerwijs voor d meeste mensen een beletsel om in het kersverse nieuwe jaar hun beste wensen aan buren, familie en bekenden te gaan overbrengen. Zodoende was het 's nachts - in vergelijking met andere jaren - vrij stil in de straten. Nieuwjaarsdag mocht zich verheugen in een stralend winter-zonnetje, terwijl de invallende vorst het verkeer weer vele moei lijkheden bezorgde. Het verkeer eiste op de valreep van het oude jaar in Veenendaal nog een slachtoffer. Het was de 16-jarige V. die op de Kerkewjjk door een autobus van de fa. de H. werd aangereden en met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis is overgebracht. De brom fiets werd totaal vernield. Nadat zich in VEENENDAAL vrijdag middag een verkeersongeval voorgedaan had op de Pr. Bernhardlaan waarbij auto mobilisten D. uit Arnhem en B. uit Vee nendaal betrokken waren en alleen ma teriële schade ontstond, moest de politie vrijdagnacht ingrijpen bij een vechtpar tij op de Dijkstraat. Een aantal bruiloftsgasten hadden bfj de woning van V. ruzie gekregen, welke zo hoog opliep dat er messen aan te pas kwamen. Met veel tact slaagde de politie er in de verhitte gemoederen tot bedaren te brengen. Mevr. G. J. F. alsmede v. G., G. V. en G. P. liepen verwondingen op. Diezelfde nacht ontspoorde bij de Klomp een goederentrein doordat de as van een der wagens brak. De overweg was gerui me tijd versperd en zelfs met Nieuwjaars dag was de opruimingsploeg van de N.S. nog druk in de weer. Niemand bekwam persoonlijk letsel. Zaterdag werd een aanrijding gemeld bij garage H. aan de Nieuweweg. Er was alleen materiële schade en omdat er een militair bij betrokken was, is het onder zoek in handen van de kon. Marechaus see. In de nacht van zondag op maandag is de 26-jarige V. uit Veenendaal aangehou den die onder invloed zijn bromfiets be stuurde. Aangezien hem echter de rijbe voegdheid was ontzegd is zijn bromfiets onmiddellijk in beslag genomen en werd hijzelf ter ontnuchtering ingesloten. Op nieuwjaarsdag kwam het 15-jarige meisje E. v. K. ten val, juist op het mo ment dat een auto haar passeerde. Zij zelf zag kans om onder de wielen vandaan te blijven, maar haar fiets werd vrijwel geheel vernield. Bij de SI. de Bruinestraat icnsiotie deed zien ook nog een vecht partij voor, maar door ingrijpen van om wonenden werd erger voorkomen. Al vrij gauw na het inluiden van het nieuwe jaar, is de Dienst Gemeentewer ken begonnen met het strooien van de wegen. Hoewel de hoofdwegen vrij spoe- BENNEKOM: De 60.000ste inwoner van de gemeente Ede is donderdag in het Prot. Chr. 'Streekziekenhuis te Ben- nekom geboren. Hij heet Frederik Da niël Fey en kreeg tal van geschenken aangeboden. LUNTEREN: Een inwoner van Lunte- ren heeft een proces-verbaal gekre gen wegens ergerlijke dierenmishan deling. Hij had zijn waakhond buiten in de vrieskou laten liggen aan een veel te korte en zware ijzeren ket ting. De hals van de hond was geheel kaal geschaafd. Het dier had zelf een gat in de grond gegraven als be schutting tegen vorst en wind. SOEST: In Soest zijn vorig jaar dertien mensen bij verkeersongevallen om het leven gekomen. Tot nog toe is dit het hoogste ongevallencijfer wat zich in Soest heeft voorgedaan. DOORNDe ook in Doorn zeer be kende pastoor dr. A. Olierook is in de Kerstnacht tijdens het celebreren van de nachtmis in zijn parochie in Bloemendaal plotseling overleden. Hij bereikte de leeftijd van 71 jaar. dig goed begaanbaar waren, verkeerden de fietspaden (Kerkewijk!) en de binnen wegen nog geruime tijd in een zeer slech te staat. In RHENEN en ELST is oud en nieuw bijzonder rustig gevierd. Van politiezijde deelde men ons mede zich niet te kunnen herinneren dat het ooit zo stil was ge weest tijdens de jaarwisseling. Met de knallen viel het ook erg mee. Om in de stijl te blijven zou men kunnen zeggen: „het liep met een sisser af". Ook in het verkeer ging alles naar wens. Er is niet één verkeerongeval gemeld. De strooidienst van de provinciale en de rijkswaterstaat was nog even in touw. Plotseling werd het glad en vooral in de ochtend van Nieuwjaarsdag waren de wegen in ijsbanen omgetoverd. Opnieuw had de vorst om zich heen gegrepen. Na de klokslag van twaalf uur op Oude jaarsavond beierden de klokken van de Cuneratoren het Nieuwejaar in, zoals dat sedert de totstandkoming van de restau ratie van de toren een traditie is gewor den. Onze correspondent uit AMERONGEN meldt dat van de overgang van 1961 naar 1962 niet zoveel drukte is gemaakt als voorgaande jaren. Niettemin werd er op verschillende punten in het dorp flink op los geknald. Ook kon men herhaaldelijk diverse prachtig gekleurde vuurpijlen de lucht zien doorklieven. Enkele jongelui wisten het lawaai nog te verhogen door zoveel mogelijk lawaai met hun bromfiet sen te maken. Precies middernacht luidden de klokken van de St. Andrieskerk het nieuwe jaar in, terwijl ook de brandweersirene niet achterbleef dit jaar. Bijzonder mooi was ook de witte sneeuwlaag die het dorp een echt romantisch aanzien gaf. In RENSWOUDE werd ondanks de re gen en sneeuw het oude jaar door de jeugd luidruchtig uitgeschoten. In het eerste uur van het nieuwe jaar was het buitengewoon stil, maar nadien was er overal een grote drukte op straat. Een stel jongelui verhoogde het ru moer door de knalpijp van hun bromfiet sen te halen en toen al racend door het dorp bijna compleet Renswoude wakker schudde. Het kwam ook veel voor dat er bij huizen een vuilnisbak voor de deur werd gezet. De politie behoefde echter nergens op te treden. Zaterdagavond is een automobilist die op de Parallelweg een 11-jarig jongetje aanreed, na het ont eval doorgereden zon der zijn identiteit bekend te maken. Het jongetje G. L. liep met zijn twee zusjes op de Parallelweg. Plotseling werd het drietal van achteren door een auto aangereden. Volgens hun vei klaringen was het een grote zwarte luxe auto die zo snel mogelijk verdween. Gelukkig werd geen der kinderen gewond. De politie stelt thans een onderzoek in naar de on bekend gebleven bestuurder. Prachtige wegen langs onze kusten. Vorige week woensdagmorgen wilde de bestuurder van een personenauto, de heer Van H. uit Woudenberg van de oude ryksweg by De Klomp rechts af slaan in de richting Renswoude. De bestuurder, die een vrij grote snelheid had, minderde gas en remde juist bij de bocht wat bij. De weg was door opvriezing echter spiegelglad en het gevolg was dan ook dat de auto scheef trok, slipte en tegen een ijzeren paal botste. De twee inzittenden, van H. en zijn verloofde mej. T. uit Utrecht werden uit de wagen geslingerd. Mej. T. moest met een zware hersenschudding naar het Julianaziekenhuis te Ede worden overgebracht. Van H. kwam er af met schaafwonden en een pijnlijk hoofd. Na de herhaalde meer of min der ernstige ongelukken op de Rijksstraatweg tussen Amerongen en Leersum in de bocht bij het landgoed „Zuylestein" heeft de Rijkspolitie zich tot Rijkswater staat gewend om verbetering van dit levensgevaarlijke stuk wegge deelte. Vup v.- d_ auto'- namelijk over een goed weggedeelte met vrij grote snelheid aanrijden om dan plotseling over te gaan op straat stenen die vooral bij nattigheid spie- Een landbouwer uit Amerongen kwam in de afgelopen week tot de onaangename ontdekking dat waarschijnlijk een vos een bezoek aan zijn kippenschuur had ge bracht. Het roofdier had meer dan dertig kip pen uit de schuur gesleept en doodgebe ten. Of de vos ook nog kippen meegeno men heeft, was niet meer vast te stellen. Gezien de manier van „werken" is men er vrijwel zeker van dat dit bloedbad door een vos is aangericht. Van de heer De R. uit Ederveen werd een hond gestolen. Het dier bleek later te zyn meegenomen door een ze kere L. uit Kerkrade (Limburg). AUTO TEGEN BOERENWAGEN Een vrachtauto, beladen met stenen van de firma S. uit Eist, botste donder dagmorgen op de Hoofdweg tegen een gespan van de heer L. uit Ederveen. De heer L. wilde met zijn paard en wagen linksaf de Nieuweweg opgaan, maar lette niet op de tegemoetkomen de vrachtauto die voorrang had. Er ont stond behoorlijke schade aan het ge span van de heer L. Persoonlijke onge lukken deden zich gelukkig niet voor. gelglad zijn. Aanvankelijk heeft Rijks waterstaat geprobeerd dit euvel te ver helpen door er een laagje teer en as phalt over heen te smeren, maar dit heeft de situatie door steenslag en der gelijke eerder erger dan beter gemaakt. Nog niet zo lang geleden heeft Wa terstaat ter weerszijden van de weg borden geplaatst die waarschuwen voor slipgevaar en zelfs een max. snelheid van 30 km adviseren. Overigens wel ecu vOvvijs hoe naea ook v«a die zijde deze bocht beschouwt. Des ondanks heet het, dat er voorlopig niets aan de weg verbeterd kan worden. Hopenlijk zullen de automobilisten op het bewuste punt inderdaad de uiterste voorzichtigheid in acht nemen en dat verdere ongelukken nu zullen uitblij ven. Woensdagavond is de gemeenteraad van Renswoude in openbare vergadering by een geweest. Afwezig waren de raadsleden J. v. d. Brandhof (CH) wegens ziekte en H. Vermeulen (AR) met kennisgeving. De dertien agenda-punten wer den vlot behandeld, maar de rondvraag vergde meer tijd. Diverse sprekers wilden namelyk eens uitvoerig praten over enkele straten en wegen in het dorp, waarby zelfs de uitdrukking voorkwam van „een vies, vet bietje". De vergadering werd besloten met een nieuwjaarswens van de voorzitter. Bij de ingekomen stukken bevond zich een voorstel van G.S. om het ho norarium voor een vergadering op te trekken tot 10,per vergadering het geen zonder meer goedgekeurd werd. Het bedrag tot instandhouding van de School met de Bijbel werd vastgesteld op 40,per leerling en een verzoek om voorschot hierop door het schoolbe stuur werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De raad, met uitzondering van de heer Zweers, kon ook akkoord gaan met de gedeeltelijke ontheffing van honden belasting voor de heer H. Bos. Omdat laatstgenoemde zijn hond niet uitslui tend houdt ten dienste van de land bouw werd het bedrag met 5,ver laagd. RIOOLBELASTING Het punt rioolbelasting zal voor vele ingezetenen van belang zijn. Elk per ceel, aangesloten op het gem. riool wordt met ingang van 1 januari a.s. aangeslagen voor rioolbelasting. Deze belasting varieert van 10,tot 40, per jaar. Dit voorstel werd door de raad per hoofdelijke stemming aange nomen. Als eerste fase voor het uitbreidings plan werd van Baron Taets van Ame rongen de toegangsweg aangekocht, lo pende van de Barneveldsestraat naar de boerderij Dikkerijst, voor de sym bolische prijs van 1,Overleg voor aankoop van de aangrenzende grond is met de eigenaar gaande. RONDVRAAG De heer Oosterink vroeg het woord over de Bekerweg, die hij een „lijdens weg" noemde en zou gaarne zien dat tot algehele verharding wordt overge gaan. De heer v. d. Brandhof (Gem. Bel.) merkte op dat het op de Ubbe- schoterweg zo'n droeve boel was. „Da gelijks worden hier koeien over ver voerd en men kan zich indenken welke toestand het daar is. Werkelijk, het is een vies, vet bietje", zo concludeerde hij. Volgens de voorzitter kan hier ech ter voorlopig niets aan worden gedaan, omdat dit alles eigen grond is. Dezelfde spreker pleitte ook voor verbetering van de Kerklaan. De heer Vlastuin (S.G.P.) bracht de verontreiniging van de sloot in de Mo lenstraat naar voren. Het is hier zo erg dat de waterafvoer niet normaal meer functionneert. In dit verband merkte de burgemeester op dat het plan tot verbetering van het rioleringssysteem nog lang niet voltooid is. Er werd ook nog gesproken over het uitbreidingsplan. Alhoewel het plan nog lang niet alle officiële instanties ge passeerd is, is van de gx-ondeigenaar Baron Taets van Amerongen en zijn adviseur gunstig gereageerd tot ver koping van de gronden. De bedoeling is hier een ruim en luxueus dorpsgedeelte van te ma ken met ca 80 a 90 woningen. Deze zullen by goedkeuring in verschil lende hoogtes worden gebouwd en wel trapsgewijs. De climax van dit alles zal dan on geveer aan het eind komen maar toch komen er zeer zeker geen grootstede lijke flatgebouwen. De boerderij Dikke rijst blijft echter op zijn plaats. Na de nieuwjaarswensen van de voorzitter, bracht loco-burgemeester J. F. Wolleswinkel zijn dank namens alle raadsleden over aan burgemeester Ho- sang voor alles wat deze voor de ge meente Renswoude ook in het afgelo pen jaar weer heeft gedaan. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL DOOR W. VAN BEEK Van Riebeeck, de stichter van de Kaapkolonie en daarmee van Zuid-Afrika, heeft eens een ordonnantie uitgevaardigd, waarin de eerste „Burghers" bevolen werd, tijd niet te verspillen!! met vissen. Hij zou raar opkijken, als we hem konden vertellen, dat Zuid- en Zuidwest-Afrika samen nu onder de EERSTE TWAALF vissersvolken van de wereld gerekend worden! En wanneer wij daarbij optellen, wat de visindustrie presteert, dan zien we, dat de Zuidafri- kaanse handel in vis en visprodukten de ZESDE plaats in de wereld inneemt! Van Riebeeck wist echter wel dege lijk wat hij deed. Zijn opdracht behels de, het kweken van verse groenten en vruchten te stimuleren om zodoende de scheurbuik van de zeelieden der Ver enigde Oost-Indische Compagnie tegen te gaan. Zijn landbouwers moesten dus bij hun werk blijven. Zo kwam het, dat slechts de Maleise slaven zich met het „zeebanket" bemoeiden. Hun nakome lingen van thans vormen een interes sante groep en de visserij is nog steeds één van hun hoofdberoepen. Zij zijn uitstekende zeelieden en verscheidenen van hen verdienen als schipper op een trawler of ander vaartuig (bij de oor- logs- of de koopvaardijvloot) een heel behoorlijke boterham. De oude „vliegende Hollanders" in hun schepen volgden weer een andere rede nering. Bij hen gold het als een wet van Meden en Perzen, dat men de reis naar Oost-Indië niet kon voortzetten, alvo rens bij Kaap Agulhas (aan de Oostkust van de punt van Zuid-Afrika gevist te hebben. Het was een slecht voorteken voor hem, die dat verzuimde, zo zeiden zij. Nogal natuurlijk! Want de oversteek van de Kaap naar Jacatra (later Batavia en nu Djakarta) is lang. Goed visvoedsel is dan goud waard! Eeuwenlang is deze situatie onveranderd gebleven. Nu nog zijn er massa's Hollan ders, die zich een Z.-Afrikaner alleen maar kunnen voorstellen als een baardige boer, wiens aandacht verdeeld is tussen zijn maïs en wilde dieren en die dus dag en nacht een geweer in de ene hand en een pijp in de andere klemt! De werke lijkheid is heel anders. Dit land is „mak gemaakt". Meer en meer wordt Zuid-Afri ka een land van geweldige industrieën, waarvan de exportmarkten niet alleen in Afrika liggen, maar zich uitstrekken over de gehele wereld van Scandinavië tot Australië en Japan, van Rusland tot diep in Zuid-Amerika. En daarbij neemt de visserij een eervolle plaats in. MET ZEVEN-MIJLS-LAARZEN Het merkwaardigste is, dat deze industrie nog nauwelijks zestig jaar oud is; als groot-industrie zelfs schaars 20 jaar! Rond het jaar 1903 begonnen een paar Engelse vissers hun geluk te beproeven met een trawler, waarbij zich later een Noor aan sloot. Van die tijd af dateren de visserij maatschappijen, die echter alle héél klein begonnen zijn. Blikjes voor de verpakking van ingemaakte vis werden toen nog met de hand vervaardigd en met primitieve met de hand bediende, machines. Wan neer men thans de ultra-moderne vis- fabrieken met hun enorme koelruimten ziet, dan mag men wel zeggen, dat de visserij met zeven-mijls-laarzen vooruit gegaan is. Deze fabrieken verwerken van tien tot vijf-en-dertig ton rauwe vis per uur! Honderden met dieselkracht aangedreven schepen, voorzien van echolood en andere moderne hulpmiddelen, halen hun rijke oogst uit de wateren, welke zich oost en west van Zuidafrika's zuidelijkste punt een paar hon dermijl uitstrekken. Er zit let- lerlijk goud in, wanneer men be seft, dat de totale export van vis en visprodukten in 1960 tweehonderd miljoen gulden waard was! En de opbrengst wordt steeds meer. Ook in dit land krijgt men het kostelijk voedsel uit de zee niet cadeau. Eén maatschappij bericht, dat zij elk jaar een schip verspeelt en dat dit cijfer beneden dat van de gehele vis serij ligt. Zware stormen, dik wijls onverwachts opkomend, slaan de scheepjes op de rotsen te pletter. Een deel van de West kust heet terecht, de kust van de dood". Het zijn barre zandgronden, oneindig uitgestrekt en bijna zonder drinkwater. Wie daar aan land spoelt, sterft van dorst voordat hij erin slaagt om de be woonde wereld te bereiken. SLIEP ONWETEND OP MILJOENEN Een van de pioniers van de visserij-industrie, A. Ovenstone, vertelt, dat hij niet zó ver van dit gebied doorgedrongen was om er een plek te zoeken voor een nieuwe aanlegsteiger en fa briek. In zijn gezelschap bevond zich dr. Merensky, de befaamde geoloog. Zij reisden (in de twin tiger jfvren) in een wagcr., weP-o getrokken werd door zestien ezels. De eerste nacht sloegen zij hun tent op bij een gat waar zoet water uit de grond te voor schijn kwam. De tweede nacht bereikten ze een verlaten plek, waar thans het dorp Alexanderbaai ligt Zij waren zó doodmoe, dat zij hun grondzeilen namen en bijna dadelijk in slaap vielen. De volgende paar dagen be studeerden ze de baai van alle kanten. Doch de zee was er te ontstuimig, zodat ze het plan van de aanlegplaats en fabriek moesten opgeven. Merensky echter had een „oestertheorie" ontwikkeld, onhoudende, dat wanneer hij een fossiel van een bepaalde kreeft zou vinden, daar diamanten verboren moes ten zijn. (zie vervolg vrijdagnummer) In Amerika werden in de eerste vier maanden van 1960 niet minder dan 1807 baby's in een auto geboren. Een Zwitserse sneltrein is op een overweg ingereden op een kudde van bijna 500 schapen, waarvan 70 schapen werden gedood. De brandweer uit Dageham (Eng.) zal geen brand meer blussen alvo rens de gevraagde loonsverhoging is toegekend. In Oost-Duitsland worden kinderen van 6 tot 14 jaar opgeleid om be hulpzaam te zijn bij de grensbewa king. Tijdens een audiëntie voor pelgrims hebben twee schaapherders Paus Jo hannes een levend lammetje ge schonken. Omdat hij iedere dag haren van zijn vrouw in het eten vond heeft een Italiaan de haren van zijn vrouw afgeknipt. if- Oostenrijk is het eerste land ter we reld dat overschakelt op telefoons met knoppen in plaats van de ge bruikelijke schijf. KEOXEWUK 167 •TE1.3000-VEENENOAAL Van de H. een 19-jarige landbouwers zoon uit Wekerom, stond vrijdag voor het Wagenings kantongerecht terecht omdat hij 's avonds om kwart voor negen gereden had met een landbouwtractor, waarvan de aangekoppelde wagen niet voorzien was van verlichting. Mede hierdoor was een hem achteropkomende bromfietser met hem in botsing gekomen. De wagen had wel goede reflectoren, zo betoogde verdachte. Dat is niet voldoende, antwoordde rechter v. d. Brand. U hebt nu gemerkt, dat het levensgevaarlijk rijden is. Had u geen rode lantarens bij u om achter aan de wagen te hangen? Die had ik wel, zei van de H., maar dat hielp niet want die waren kapot. Dan het het toch verstandiger ge weest om niet meer zo laat met de wagen op de weg te komen, oordeelde de rech ter. Ik wilde de hele vracht hooi die dag graag binnen hebben en dit was m'n laat ste rit, verklaarde verdachte. Ik was wat opgehouden omdat ik tussentijds ook nog had moeten melken. Eis en vonnis luidden daarna 30,of 6 dagen. ■fr W., een jongeman uit Driebergen-Rijzen burg, was op 2 augustus bekeurd omdat de knalpijp van zijn bromfiets defect was, waardoor deze teveel en onnodig geluid produceerde. Ik wist helemaal niet, dat ik een pro ces-verbaal had gekregen, zo zei W. vrij dag voor het Wagenings kantongerecht. De verbalisant heeft mij die dag alleen gewaarschuwd en de week daarop zou ik met de inmiddels gerepareerde bromfiets naar het bureau komen om hem te laten controleren. Ik meende, dat het daarbij blijven zou. Voor ik echter inderdaad naar het bureau kon gaan voor die con trole kreeg ik een verkeersongeval, waar door ik voor verscheidenen weken in het ziekenhuis belandde. De bromfiets maakte teveel lawaai doordat de uitlaatpijp afge broken was. Ik had reeds een nieuwe be steld, maar die was nog niet aangekomen. Volgens de verbalisant zat er een gat in de uitlaatpijp, wist rechter v. d. Brand. Oh, dat zat er al in toen ik hem tweede hands kocht, antwoordde ver dachte alsof dit argument hem onmiddel lijk van alle blaam zuiveren zou. Omdat in het proces-verbaal niet pre cies omschreven stond in welke mate het toegestane bromfietsgeluid overschreden werd, wilde de officier, mr. Wüstenberg, het laten bij 7,50 of 1 dag. Rechter v. d. Brand ging daarmee ak koord. Mevr. D., een op het ogenblik in Wage- ningen wonende Amerikaanse dame, had op het kruispunt Hertenlaan-Papenpad in Wageningen-hoog met haar personen auto geen voorrang gegeven aan een an dere personenauto, die voor haar van rechts kwam. Moreel voel ik me niet schuldig, zo (zie verder pag. 2) mm mmmm mmmmmmmmm v MOLENTOCHT DOOR ZUID-HOLLAND. I rige week donderdag door het meren- Een groep deelnemers passeert een mo- Een beeld van de Molentocht, welke vo- district van Zuid-Holland is gehouden: len in de buurt van Leiden.

De Vallei | 1962 | | pagina 1