SPAAR - SIMON DE WIT KOFFI H SPERZIEBONEN AQ PI»in'f— geldetse rookworst 85 100 159 klef-aardappelen jp 833 rrine split-erwlen volvette kaas SIMON DE WIT K Jubilaris J. Visser op grootse wijze gehuldigd RENSWOÜDE Officiële bekendmaking AMERONGEN SCHERPENZEEL Leerzaam betoog van Dr. Grashuis over bodem, plant en dier te De Klomp Bouwkrediet voor aula uitgesteld 3 manieren: ALMA Hele rijst Zuiver rundvet Gloeilampen 49 90 Korpschef: een voorbeeld voor jongere collega's Veenendaler bekent lange rij inbraken GEMEENTEPERSONEEL VIERDE OUD EN NIEUW Goed begin van Amerongse jeugd HOOGOVENS IJ MUI DEN MARKTBERICHTEN arbeiders ter opleiding woning Ibeschikbur UIT DE RAAD VAN SCHERPENZEEL: Voor de kantonrechter MELKKOETJES of tfiv. F 50.- SPAREN F 60.- HALEN SPAAR EN VERGAAR ...en hoe u ookspaart-het gaat gek:.::kelijk en prettig door de lage simon oe wit prijzeni SpViterwten In Veenendaal komen wij horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 „Mensen, dit kan niet ik ben maar een gewoon mannetje en ik heb dit echt niet verdiend". Zo luidde gistermiddag in het instruktielokaal van de brand weerkazerne de oprechte reactie van hoofdagent J. Visser die bij zyn zilveren jubileum als overheidsdienaar een warme huldiging ten deel viel. Overigens was dit zeer begrypelyk want de jubilaris was totaal onkundig gehouden van deze feestelijke bijeenkomst. Zo kon het o.m. voorkomen dat hy geheel onverwacht geconfronteerd werd - echt in de geest van het bekende t.v.-spel „dit is uw leven" - met familieleden en oude dienstcollega's die hy in geen jaren meer ge zien had. Deze verrassing, samengevoegd met de stroom van geschenken en de vele waarderende woorden, waren er de oorzaak van dat de jubilerende hoofd agent tot bovengenoemde uitspraak kwam. In tegenwoordigheid van vrijwel het gehele politiekorps, oud-collega's en fa milieleden, was het burgemeester Ha zenberg die als eerste het woord tot de jubilaris, zijn echtgenote en zoon, richt te. Deze memoreerde in het kort de loopbaan van de heer Visser en terug grijpend op het verleden, zei hij het jammer te vinden, dat alle aanwezigen niet te paard binnen hadden kunnen rijden. „U weet dat een politieman voort durend bloot staat aan een kritische blik en het is mij dan ook een groot genoegen u namens het gehele gemeen tebestuur geluk te wensen met dit prachtige jubileum". Als blijk van waardering overhandigde burgemeester Hazenberg aan de echtgenote van de jubilaris een enveloppe met inhoud. De korpschef van politie, inspekteur W. C. H. Dekker sprak namens het Veenendaalse korps. „Het politievak is een boeiend vak. Je staat de hele dag in een glazen kooitje en meestal is de kritiek groter dan de lof. Toch zou ik de jubilaris ten voorbeeld willen stel len aan de jongere kollega's. Hij heeft namelijk in al die jaren de kunst ver staan politieman te zijn en dat als mens," aldus de inspekteur. „By de collega's ben je gezien en bekend als een hulpvaardig man en de burgerbevolking ziet je als een onkreukbaar mens." Vervolgens sprekend als voorzitter van de Pol. Sportvereniging, roemde de inspekteur de aktiviteit van de heer Visser. Aan het slot van zijn toespraak bood hij de jubilaris een werphengel aan en een grote doos met rokertjes, terwijl mevr. Visser in de hulde deelde met een prachtig boeket bloemen. DANKWOORD Ook de andere sprekers waren vol lof over de houding van de jubilaris als mens en zijn capaciteiten als poli- GROTE AMATEUR-MUZIEKAVOND In gebouw Eltheto wordt zaterdag 20 januari a.s. een grote amateur-muziek avond gehouden, waaraan o.m. meewer ken The Yellow Stars, The Blue Angels en Royal Paradise Serenaders. De orga nisatie hiervan is in handen van O.A.G. De opening zal worden verricht door burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg. IJSBAAN IN ZUID Dank zij de plaatselijke brandweer heb ben de kinderen in Veenendaal zuid al ge ruime tijd de beschikking over een prach tige ijsbaan. De brandweerlieden hebben namelijk vrijwel het gehele Buïneplein nat gespoten, zodat het asphalt met een laagje ijs is bedekt en de kinderen naar hartelust kunnen schaatsen, glijden of sleeën. De kort voor de jaarwisseling in Barne- veld gearresteerde Veenendaler de 23- jarige P. C. S. die pas uit de Arnhemse strafgevangenis was ontslagen na een straf van anderhalf jaar heeft b(j ver hoor wederom een lange r\j Inbraken be kend. Zo gaf hij op het Barneveldse politie bureau toe o.m. ingebroken te hebben in Beekbergen, Apeldoorn, Voorthuizen, Bar- neveld en Veenendaal. In totaal heeft hij twaalf inbraken bekend, waarmee onge veer een bedrag van. 4000,is gemoeid. Tot zijn buit behoorde ook een aantal sierraden die hij uit een villa in Soest ontvreemd had. De gestolen sieraden had hij beleend bij banken in Amsterdam en Den Haag. Meestal opereerde hij 's avonds in het donker bij particuliere woningen en winkelpanden. Hij gooide dan een steen door de ruit, wachtte af en ging dan, als de kust veilig was, naar binnen. Hij is intussen voorgeleid voor de Officier van Justitie te Utrecht. Het gemeentepersoneel in al zyn ge ledingen was dit jaar voor de eerste maal in een nieuwjaarsbijeenkomst by- een. Deze vond gisterenmiddag plaats in hotel „De Korenbeurs" en by het binnenkomen kreeg men de gelegenheid om het voltallige college van burge meester en wethouders en de gemeente secretaris de hand te drukken, die we derkerig de personeelsleden een voor spoedig en gelukkig 1962 wensten. Uit de woorden, die burgemeester mr. dr. J. Hazenberg daarna sprak bleek, dat het de bedoeling is dat de nieuw jaarsbijeenkomst een jaarlijks terug kerend gebeuren gaat worden. Burgemeester Hazenberg zei verder, dat de ambtenaren een bijzondere groep in de gemeenschap vormen, een groep die er is voor de andere gemeen tenaren en niet omgekeerd. De burge meester wenste het personeel de nodige arbeidsvreugde toe, waarvoor het nodig is, dat men - hoe goed men ook indivi dueel kan zijn - niet los van de ande ren werkt, maar in gemeenschappelijk verband. Het werk, dat vanzelfsprekend met de inzet van de volle persoon moet gebeuren, wordt hierdoor des te aange namer. Ik hoop, zei burgemeester Hazenberg tenslotte, dat we weer een heel jaar voor ons hebben liggen, waarin we het werk kunnen doen waartoe we - van hoog tot laag - geroepen zijn. Tijdens het korte, maar genoeglijke, samenzijn dat nog volgde maakte de burgemeester en andere leden van het college een praatje met het merendeel van de groepjes van personeelsleden en werd een dronk uitgebracht op spoedi ge beterschap van één der dames van het personeel, die tengevolge van een verkeersongeval reeds enige tijd in het ziekenhuis ligt. Het personeel van de dienst van ge meentewerken stapte traditiegetrouw met een andere bijeenkomst het oüde jaar uit. Deze werd gehouden op vrij dagmiddag 30 december j.l. in „De Ko renbeurs" en hier waren het de wet houder van openbare werken, de heer Ant. de Ruiter, en de directeur van ge meentewerken, de heer G. C. van Stuij- venberg, die het woord voerden. Woorden van dank voor hetgeen door het personeel van gemeentewerken in het bijna afgelopen jaar werd gepres teerd en woorden, die een gelukwens inhielden voor het komende jaar. Ook de dames en heren van gemeen tewerken bleven enige tijd gezellig sa men. tieman. Oud-commandant v. d. Brink kon zich nog herinneren dat Jan Visser „als een broekie" te paard bij hem bin nen was gekomen. Kapitein Smit had gehoord dat de jubilerende politieman een verwoed visser was en zodoende zijn naam alle eer aandeed. Geen won der dus dat onder de talrijke geschen ken ook vele visattributen warén, zoals een werphengel, visstoeltje en een schitterende bloembak van een meter in het vierkant, compleet met een hen gelaar. Brigadier v. Muiden, sprekend namens het Hoofdbestuur van de Bond van Chr. Politie-ambtenaren, bood een bonds-gratificatie aan en een fruitmand. Luitenant Aling tenslotte wilde graag de nadruk leggen op het fenomenaal geheugen van de jubilaris en bood hem ook een geschenk aan. Het einde van de huldiging bestond uit een dankwoord van de jubilaris die met de hand op zijn hart verklaarde niet te hebben vermoed dat dit alles hem ten deel zou vallen. Hij bracht iedereen dank voor de gesproken woor den en de geschenken en hoopte nog vele jaren zijn krachten aan de politie te mogen geven. V.A.V.-SUCCESSEN Ook dit jaar konden meerdere leden van de plaatselijke atletiekvereniging VAV de nodige suksessen boeken. Op de lijst der tien beste prestaties van het District „Oost" der Koninklijke Neder landse Athletiek Unie over het afgelopen jaar1, staan H. Ravenhorst, J. Ravenhorst alsmede D. Hiensch als eerste geklasseerd, resp. op het onderdeel speerwerpen, jon gens A, kogelstoten jongens C en 80 me ter meisjes B. Verder komen op de hierboven ver melde lijst voor: Bij de heren: W. ter Haar, tweede plaats op de 2000 meter; Bij de jongens A: H. Raverirorst, achtste plaats bij het discuswerpen; Bij de jon gens B: H. Leppers, achtste, negende en tiende plaats resp. voor hoogspringen, speerwerpen en 100 meter; N. Drost, vier de plaats op de 1500 meter; Bij jongens C: J. Ravenhorst, zesde plaats bij versprin gen; Bij meisjes A: J. v. d. Bosch, vijfde op de 600 meter en negende op de 100 meter;. Afgaande op bovenstaande resultaten kan VAV met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. MILITAIR AANGEHOUDEN Gisteren is de Veenendaler R., thans in militaire dienst aangehouden omdat hij van zijn onderdeel weggelopen was. Hij is overgegeven aan de Kon. Marechaussee. De Korpschef van politie, inspekteur VV. C. H. Dekker (r.) overhandigt hier de werphengel aan de jubilerende hoofdagent J. Visser. TRAINING VOETBAL BEGINT WEER De v.v. Renswoude verwacht donderdag a.s. alle spelende leden weer op het veld voor training op de normale tijd. De voet baltoto 63 kan donderdagavond ingeleverd worden. Toto 61 en 62 komen te verval len; toto 61 wordt gevoegd aan 63 en voor toto 63 moet copy ingeleverd worden van nr. 62. Wanneer een en ander door weers omstandigheden niet door gaat, wordt to to 63 opgeschoven. Gemeente Rhenen De faad der gemeente Rhenen; gezien het 13 oktober 1961 ingekomen verzoek van het bestuur van de stichting kleuter school „Irene" tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een klim- rek, een serie lotto's en een watertafel; gelezen het advies van de inspectrice van het kleuteronderwijs in de 17e inspectie d.d. 6 november 1961; gelet op het advies van burgemeester en wethQuders d.d. 21 november 1961, alsmede op de artikelen 50 en volgende der kleuteronderwijswet; besluit: de gevraagde medewerking te ver lenen met dien verstande, dat de te zij ner tijd door burgemeester en wethouders beschikbaar te stellen gelden voor de aan schaffing van een klimrek niet meer zul len bedragen dan 200, Vastgesteld in de openbare vergadering van 28 nov. 1961. L. Bosch v. Rosenthal, voorz. Th. v. d. Willik, secretaris. Ingezonden Onlangs konden wij u mededelen, dat ook in Amerongen een 10 x 10 actie in oprichting was. Dit actiecomité wat in tussen is opgericht, stelt zich ten doel de z.g. erfgewassen projecten te ver beteren, om zodoende die delen in de wereld, waar nog velen ondervoed zijn, uit de nood te helpen. Dit erfgewassenproject is de taak, die de Nederlandse jeugd vrijwillig op zich heeft genomen, om de volkstuinen in Ghana zo te verbeteren dat het vol doende voedsel voor de Westafrikaanse mens opbrengt. Het is nu de bedoeling dat de jeugd tien weken lang 10"/» van zijn of haar zakgeld hiervoor afstaat. Zij die bereidt zijn deze aktie te steunen, maar nog niets hierover ge hoord hebben via §chool, vereniging of bedrijf kunnen inlichtingen vragen bij de onderstaande adressen: W. Eimers, Kon. Wilh.weg 83; D. G. van Engelen burg, Pr. Bernhardlaan 63; F. J. v. d. Heyden, Industrieweg N 8. SCHIETEN Uitslagen van de deze week door de le den van de schietvereniging Scherpenzeel geschoten onderlinge competitie: J. Koud- ijs 48; M. Berendse en A. Wittenberg 45; P. Engelenburg en E. v. d. Werk 42; N. Klumpenaar, J. ten Broek en A. van Dus- schoten 38; J. van Eist 37 en H. Pater 35 punten. Vier op de landbouw gerichte verenigingen uit F.derveen ei^ De Klomp hielden vrijdagavond een druk bezochte vergadering in Hotel HupKes. De vergadering was uitgeschreven door de Geld. My van Landbouw, zodat voorzitter Den Hartog opende. Spreker zette uiteen waarom de besturen van de Geld. My van Land bouw, de Chr. Boeren en Tuinders Bond, de Fok- en Controle Verenigingen en de t.b.c. Bestrydingsvereniging tot gezamenlijk vergaderen besloten hadden. De vergaderingen van iedere vereniging op zichzelf waren altyd matig bezocht en door gemeenschappelijk optreden hoopt men een beter vergaderbezoek te berei ken en deze mening bleek juist want men kwam nu behoorlijk op. Spreker heette Dr. Grashuis, directeur van De Schothorst welkom en leidde zyn lezing in over het onderwerp „Bodem, plant en dier". Er was een intense aandacht voor de lezing van deze pionier op het ge bied van de bodemleer, die juist voor zijn pensionering op 1 jan. nog eens iets van zijn grote kennis doorgaf aan de MUSICAL-CABARET-SHOW IN LUXOR In het Luxor theater te Veenendaal wordt donderdag 11 januari a.s. een musical ca baret-show gehouden, alsmede een toneel avond van de toneelgroep ,De Bohémiens'. Hieraan werken o.a. mee Bert van Don gen, Coby v. d. Linden en Will Habets. De muzikale begeleiding is van Anki Bakker. De algehele leiding berus tbij Suzanne Beumer. VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 75.000 sutks. Prij zen van 9,ot 10,50 per 100 stuks. Handel matig. De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten bedrijven N.V. Mekog, Cemij N.V. en Breedband N.V. te IJmuiden hebben plaatsingsmogelijkheden voor voor diverse funkties in haar fabrieken. Men dient rekening te houden met plaatsing in ploegendienst. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Min. leeftijd 21 jaar, max. 42 jaar. Voor gehuw den, die min. 25 Jaar zijn komt een Gedurende de wachttijd op de woning worden de reiskosten voor het wekelijks gezinsbezoek vergoed. VOORLICHTING: Onze personeelsdienst zal een voorlichtingsavond houden, alwaar serieus geïnteresseerden geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtingen omtrent loon- en arbeidsvoorwaarden, de aard der werkzaamheden, huisvesting etc. kunnen ontvangen. De voorlichting zal plaatsvinden op: woensdag 3 januari a.s. te: Utrecht - in het gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Kr. Nieuwe Gracht 39. Veenendaal - in het hotel „De Korenbeurs", Markt 16. Wijk bij Duurstede - in het hotel „De Keizerskroon", Markt 30. donderdag 4 januari a.s. te: Utrecht (Zuilen) - in het Pastoor Schiltehuis, St. Willebrordusstraat 13. Zeist - in het hotel „'t Raadhuis", Slotlaan 18. Amersfoort - in het restaurant „Amershof", Snouckaertlaan 11. Aanvang van de voorlichting 's avonds om half acht. mensen te De Klomp. Overigens wilde helemaal mee op- enkele onderdelen Dr. Grashuis er nie houden, maar wel van zijn werk beëindigen. De deskundige spreker legde eerst het accent op de zo gevreesde kopziek- te bij runderen en de symptomen hier van. Het verband tussen de kopziekte en de bodemgesteldheid in het weiland werd duidelijk aangetoond en met be wijzen gestaafd. De bodem en ook voor al in deze omgevijjg heeft een grote fosfaatreserve, soms voor meer dan 25 jaar teveel. Door de veelvuldige fosfor en ammoniak is dé verhouding ver stoord. Er is te weinig chloor en na trium aanwezig. Men zal het grota surplus aan fosfor en ammoniak moeren bestrijden door veel lichter te bemesten, in geen geval gieren in het voorjaar. De runderen hebben een chronisch gebrek aan zou ten, wat men wil oplossen door de z.g. likstenen, maar de dieren likken daar maar 50 gram per etmaal af, terwijl ze soms 400 gram nodig hebben. Een zout oplossing in het dripkwater is daarom gebiedende eis. Alles breidt maar, uit en de produk- tie groeit voortdurend, hetgeen econo misch gunstig is, maar ook schaduwen kent. Daar de prodyktie van het gras land na de oorlog verdubbelde kwam er een tekort aan sporenelementen en ook de z.g. klavers en kruiden ver dwenen. En deze planten waren juist het behoud voor de juiste verhouding van de bodemgesteldheid. Over de temperatuur in de stallen gedurende de winter zei spreker dat men tropische temperaturen aantreft. Een gemiddelde van 15 graden Celsius is gewenst. De dieren koelen dan niet zoveel af als zij de weide weer ingaan in het kille voorjaar. Ook teveel runde ren of kalveren opeen in dezelfde ruim te geeft aanleiding tot ziekten. Spreker behandelde nog het koper en kobaltgebrek, alsook het mangaange- brek dat de voortplanting belemmert of verstoort. De rede van Dr. Grashuis werd met applaus beloond, omdat velen voelden dat de spreker zaken uit de praktijk had aangesneden. Er volgden dan ook tal van vragen, die weer even vlot en deskundig werden beantwoord. Tot slot dankte voorzitter Den Hartog de spreker voor deze lezing, die qua gehalte de beste was die men te De Klomp hoorde. De heer Den Hartog fe liciteerde Dr. GrasWuis met zijn onder scheiding door H.M. de Koningin. De afscheid nemende directeur van het in stituut De Schothorst ontving namelijk de onderscheiding tot Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw. De begroting voor het dienstjaar 1962, alsmede die van het woningbedrijf, vlees keuringsdienst en zwembadbedrijf, werd vrijdagavond in de Scherpenzeelse ge meenteraad uitvoerig besproken. Nadat een aantal wijzigingen in de oorspron kelijke ramingen waren aangebracht, werd deze gemeentebegroting vastgesteld. De algemene beschouwingen van de verschillende raadsfracties vergde wel de meeste tijd van deze langdurige vergadering. By na alle sprekers drongen met klem aan op verbetering van wegen, bevordering van industrie, uitbreiding van de verlichting en oplossing van de woningnood. De raad ging akkoord met het voorr stel van b. en w. om aan de N.V. Bouwkas voor Nederlandse Gemeenten een stuk grond,, gelegen ten westen van de Willaerlaan, groot 1080 m2, voor prijs van 9,50 per m2 te verkopen. Eveneens ging de raad akkoord met de verkoop van een stukje grond aan mej. T. Valkenburg, groot 30 m2, voor de zelfde prijs en gelegen aan de Prinses Beatrixlaan. Het pand Dorpsstraat 242, bewoond door de heer J. G. van Geest, werd onbewoonbaar verklaard. Het bedrag per leerling voor de open bare scholen voor gewoon lager onder wijs werd voor het jaar 1962 vastgesteld op 46,exclusief de kosten van het onderwijs in lichamelijke oefening. Het voorstel tot het verstrekken van een krediet van 50.000,voor de bouw van een aula op de algemene begraaf plaats werd tot de volgende raadsver gadering uitgesteld. Ook kon de raad zich verenigen met het voorstel tot vaststelling van een studietoelageveror dening voor ambtenaren in vaste of tijdelijke dienst of op arbeidscontract bij de gemeente werkzaam. De tege moetkoming bedraagt voor gehuwden en ongehuwde-enige-kostwinners 75 °/o van de studiekosten en voor ongehuw- de-niet-enige-kostwinners 50% van die kosten. Tot onderwijzeres aan de kleuter school werden benoemd mej. J. Werner uit Scherpenzeel en mej. A. P. Verkuil uit Woudenberg. SLUITEND Bij de algemene beschouwingen kreeg de heer Blanken het eerst het woord. Namens de V.V.D.-fractie sprak hij er zijn vreugde over uit dat de nieuwe financiële verhouding rijk-gemeenten zo gunstig is. De kern van de zaak is uit de verf gekomen en het blijkt glans- verf van goede kwaliteit te zijn, ge tuige het feit dat de gemeenten in de wijde omtrek een sluitende begroting hebben. Jammer vond hij het, dat de gemeentelijke zelfstandigheid wederom geweld werd aangedaan door de nieu we regeling. Hij vond. dat de vuilnisophaaldienst met te weinig zorg en service werd uitgevoerd. Jammer vond hij dat er twee openbare scholen waren. Volgens hem zou één economischer zijn. De sa menstelling van het huidige college van b. en w. is geen getrouwe weergave van de gemeenteraad vond spreker. In het dagelijkse bestuur horen de twee groot ste politieke partijen ter plaatse zit ting te hebben t.w. één van rechts en links. De heer Sterk (S.G.P.) verweet het college en de raad geen principieel be leid te voeren. Hij sprak er zijn mis noegen over uit dat nog steeds het zwembad des zondags op bepaalde uren is geopend. Hij verweet b. en w. on voldoende aandacht aan de zondags rust en -heiliging te schenken en drong verder aan op de benoeming van een tweede schilder om de gemeentewonin gen wat op te knappen. Verder sprak hij van een parkeerprobleem bij de eierhal. De heer Van de Ham (C.H.U.) drong eveneens aan op wegenverbetering en straatverlichting, speciaal in de buiten wijken. Hij pleitte voor voorzieningen in het woonwagenkamp. Dr. Renken (P.v.d.A.) drong er, na mens zijn fractie op aan meer rekening te houden met de bouw van woning wetwoningen. Ik heb de indruk, aldus spreker, dat de tendens bestaat dat de aandacht verslapt. Hiervan worden de minder draagkrachtigen de dupe. Over de vijfdaagse werkweek zei hij dat b. en w. hun gedachten moeten laten gaan over de plicht mogelijkheden te schep pen dat de vrije tijd nuttig kan worden besteed. Hij denkt hierbij aan de aan leg van sportterreinen en culturele vor ming van de jeugd. Hij achtte een maatschappelijk werkster noodzakelij ker dan een gezinsverzorgster. Hij steunde de heer Blanken wat betreft de taakverdeling en spreekuur van de wethouders. De heer Jonker sprak namens de A.R.-fractie. Hij wilde een snellere uit voering van de rioolwerkzaamheden en was eveneens verheugd over de betere financiërings regeling rijk-gemeenten. In dit verband vroeg hij zich af of men nog wel genoegen neemt met een oude woning, of dat men uitsluitend tevre den is met een nieuw huis. Evenals de andere sprekers bracht hij zijn beste wensen voor 1962 over. ANTWOORD In zijn antwoord op de verschillende verlangens van de diverse fracties wees de voorzitter er op, dat een tweede ge zinsverzorgster meer nodig is dan een maatschappelijk werkster, hoewel hij ook graag een maatschappelijk werk ster in de gemeente zou hebben. Aan de vuilnisophaaldienst zal de nodige aandacht besteed worden. De stort plaats is echter een probleem. Na een gesprek met de inspecteur van het lager onderwijs bleek samen voeging van de openbare lagere scho len niet mogelijk. Aan het huidige woonwagenkamp zullen nieuwe voor zieningen worden getroffen, want op de samenvoeging van de kampen kunnen wij niet wachten. Wethouder Van Kampen (A.R.) zei, niet op het stokpaardje van de heer Blanken (wethouderszetelverdeling) te zullen klimmen. Tot de heer Sterk zei hij, dat „wij niet doorgegaan zijn op het zondige pad". Er is wel degelijk aandacht besteed aan het schrijven van de S.G.P., maar dat het merendeel van de raad een andere mening over de zondagsrust heeft, moet de heer Sterk kunnen verdragen, aldus wethouder Van Kampen. Wethouder Valkenburg (C.H.U.) zei, dat de heer Sterk niet moest verwach ten, dat hij een theologisch dispuut zou opzetten over wat wel en wat niet in overeenstemming is met Gods Woord. De raad is daar de plaats niet voor. De heer Sterk moet niet op elke raads vergadering komen aandragen met: Gods Woord zegt dit, 'Gods Woord zegt dat. Dat wekt de indruk van hoogmoed. Men kan er uit opmaken dat de mening van de heer Sterk de enige juiste is. Men moet een andermans mening kun nen respecteren, aldus wethouder Val kenburg. Tot slot dankte de voorzitter voor de in het afgelopen jaar ondervonden me dewerking, memoreerde de in het af gelopen jaar tot stand gekomen wékken en wenste allen een gezegend 1962. (vervolg van pag. Ij verklaarde mevr. D. vrijdag voor het wa- genings kantongerecht in Nederlands met een sterk Amerikaans accent. Die ander reed veel te hard op dit moeilijke, onover zichtelijke punt. Hij heeft geen enkele maal gewaarschuwd door even te claxon neren en gaf mij eenvoudig geen gelegen heid om voorrang te verlenen. In verband met de slechte toestand van de weg en het feit, dat ik vrijwel geen uitzicht had, reed ik al in de eerste versnelling. Het is mogelijk, dat de van rechts komende auto een hogere snelheid heeft gehad dan veilig was op dit punt, maar dat neemt niet weg, dat u toch voorrang, had moeten verlenen, 25,of 5 dagen, eiste de officier. Vonnis conform. ■fr W., vertegenwoordiger te Nijmegen, was met zijn auto gestopt binnen een af stand van vijf meter van een verkeers heuvel in de Utrechtseweg te Oosterbeek, terwijl de wegbreedte naast de verkeers heuvel minder dan zes meter bedroeg. De wet verbiedt dat en daarom ver scheen W. vrijdag voor het Wagenings kantongerecht achter het verdachtenhek- je. Ik kende die regel niet zo precies, zei W., en bovendien is de wegbreedte moei lijk te schatten. Het bleek later ruim vijf meter te zijn. Als u niet zeker wist of u daar al dan niet staan mocht, had u beter de vei ligste weg in acht kunnen nemen en niet een plaatsje juist bij die verkeers heuvel zoeken, vond rechter v. d. Brand. Eis en vonnis 7,50 of 1 dag. x" - - „Onmerkbaar" spaart u een kaart' vol met40 Melkkoetjes. Hoe? Door dat u bij elke gulden boodschap pen gratis een Melkkoetje ont vangt. Een volle kaart geeft naar keuze recht op diverse artikelen. Voor een volle kaart met rode Melkkoetjes (waar groente, fruit of vers vlees wordt verkocht) ont vangt u 80 ct. contant. V>i Bij iedere gulden aan boodschap pen hebt u recht tot aankoop van een spaarzegel 10 ct. Hebt u er 500 gespaard, dus in totaal voor f50.-, dan ontvangt u daarvoor f 60.- contant terug. iT 73 In plaats van uw spaarboekje in te wisselen voor f60.- contant geld, kunt u er ook zeer waardevolle duurzame gebruiksartikelen voor bestellen, zoals wasmachines, handmixers, platenspelers, wit goed-pakketten, draagbare radio's enz. Uw voordeel wordt dan nog véél groter. "m U weet het: Simon de Wit Vacuumkoffie is blijvend vers, al bewaart u ze weken lang. Zó als u het blik opent, ruikt u verse koffie alsof ze zojuist gebrand was. Bij ieder blik van deze vacuum koffie, bij ieder pak SdeW koffie of potje SdeW poederkoffie koopt u een literblik 'MIMMKUftM i een ineroim [J0f van 75 voor geurig en mals, circa 250 gram van 98 voor 3 pakken a 500 gram per zak k 2V kilo ^3 extra g?of, 500 gram oQ 500 gram PEH STUK vanaf zwaar belegen,. 500 gram van 175 voor GELDIG TIM WOENSDAG 10 JANUARI

De Vallei | 1962 | | pagina 2