PAUK DAM PO DIERENARTS H00GENB00M: f>»AArSr»£t BURGERLIJKE STANDEN 0^ Eerste sportweekend van 1962 weer zonder voetbal 0.55 1.19 3.98 Gouden bruiloftsfeest in Amerongen Loop der bevolking van de gemeente Amerongen over 1961 Dit jaar nieuwe autospuit voor Rhenen's brandweer EDERVEEN OVERBERG KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA: DINSDAG KOOPJES TAFELKLEED STOELZITTING GEBAKSTEL ^Speciale januari aanbieding: 3£leej óman'ó *^BoekUuió Vervoerverhod varkens overtreden verkouden dubbel jubileum Ingekomen en vertrokken ZONDAGDIENST Om te beginne allemaal nog een rijk gezeegend en gelukkig neegentienhonderd twee en zestig toegewenst. Ik had dat gelijk mit et afscheid van et auwe jaar al gedaan, mar mekander es een keer meer geluk toewense dan strikt noodig is ken op ze tijd heel goed weeze. Nou, wij hebbe nogal wat anloop gehad mit oud en nieuw. Ouwejaarsavund ware de jonges dur vanzelf en Bram en Mijn- tjie. We hebbe et heel gezellig uitgezeete en alle weereldse onrust is an ons veur- bijgegaan. Op de nijjaarsdag zelf hebbe we ok niet zonder gezeete. Niet zonder bolle en flap- pe en niet zonder volk. Jop den Droprol was dur vanzelf. Die komt elkes jaar de goeie auwe klante de hand drukke mit veur et vrouwvolk een rolletjie zure pippermuntjies en veur ons soort een goeie pin uit een deurschijnend pampiertie. Ok Teus den Kneuter, de boereman waar ik en Bram nog wel es op et arf komme kwam nog anwaaie en verder Urtie, de buurvrouw van een huis of wat veerderop en verscheije stuks fa milie. As ie auwer wurdt dan komme ze je allemaal thuis opzeuke en dat doet een mins goed. Dur zijn dur netuurlik bij die om een borrel komme en dat vin ik ok niet zoo verschrikkelik,, mar et meeren- deel komt toch echt anzette om ons een plezier te doen. Gelukkig as ie nog mit z'n beije bint en verscheije kennisse en femilileede heb. Dur zijn ok minse die zoo'n avund en zoo'n dag alleenig deur motte brenge. Daar zouwe we nou feitelik es nijjaar motte gaan wense. Dat zou zukke eenzame minse effies een opkikker geeve. Iets om te onthouwe veur et volgend jaar, hoewel, veule zelle et ok bar leuk vinde as we dat mar zoo es doen. Zonder bepaalde feestdage, Buite de vanzelfspreekende harrie in de weereld om is et in onze streek nogal rustig gewist mit de jaarwisseling. Et Vcense waterkenon heb niet in stelling hoeve te komme om baldadige knape van de weg af te sprietsen. We hebbe dur ok gien een, mar ik heb me late vertelle dat we wel een goeie brandweer hebben, die op nijjaarsdag uitrukt om de jeugd een plezier te doen. Ze zeeje da's altijd een lillik woord: ze zeeje mar omdat er alleenig mar goed uitspreekt ken ik dur gerust op deur doen. Ze zeeje dan, dat mit de nijjaarsdag mit een spuit een plein ondergespoote was om de kindere te ken- ne late schaatse. Daar motte we heen, minse. Niet altijd afbreeke en je eige achteraf kwaad make as de lieve jeugd streeke uitgehaald heb, mar zurge dat zooiets niet ken gebeure deur wat veur ze te doen. De jeugd van 't Veen schaatst ok greeg. Die vraagt z'n eige ok af: waarom in 't Veen gien ijsbaan en op andere plaatse wel? Jewel, dur was nog een ijsbaan, mar misschien veur de kleinere peuters te ver. Niettemin licht ik me pet veur die flinke keerels die uit eige beweeging van „De Hel" een ijsbaan gemaakt hebbe. Niet om dur kappitale an te verdiene. Veur vijf stuivers ken ie urelang zwiere en nog wel op meziek. Wel schijnt van veldbieloogi- sche zijde bezwaar gemaakt te zijn teuge de vrolijke noot, omdat et voogelvolkie daardeur op de wieke zou gaan, mar daar hebbe de tijdelikke ijsbaanondernemers teugen in gebrocht, dat de baarsies en de voorntjies dan toch mar vlak onder et ijs van de muzikale omlijsting zate te snoepe. Ik hoop, dat de pertijje, die allebei et goeie veur hebbe et mit mekander eens wurde en dat de voogelstand dur gien last van heb. Of zouwe ze soms van dat nijjerwetse lewaai uit de grammefoon hebbe late da- vere? Ik ken me veurstelle dat de voogels hierop besjoer zegge. Dat lekt te veul op kattegejank. Wout Blauwkous. Het lijkt er weer op dat het prille begin van het nieuwe jaar de voet balliefhebbers verstoken blijven van wedstrijden. Vorst en dooi hebben de velden herschapen in modderpoelen en hoewel er in alle afdelingen een pro gramma is opgesteld is er slechts een miniem kansje dat er zaterdag en zon dag gespeeld wordt. Het voetbalpro gramma dat voor deze week geldt is een inhaalprogramma dat al destijds door afgelasting niet doorging. Daar LEDENVERGADERING C.H.U. De Chr. Historische Kiesvereniging Vcenendaal komt op dinsdag 16 janu ari a.s. in ledenvergadering bijeen in De Korenbeurs. Op de agenda staan o.a. de bespreking van de groslijst voor de prov. statenverkiezing, jaarversla gen, benoeming van een propaganda- commissie en verkiezing van twee be stuursleden, de heren Joh. Slok en C. van Genderen, van wie de laatste zich herkiesbaar stelt. In de vakature Joh. Slok zijn door het bestuur kandidaat gesteld de heren B. van Hal en J. C. van Rijswijk. C.O.V. DOET MEE AAN N.C.R.V.-SPEL De Christelijke Oratorium Vereni ging te Veenendaal zal binnenkort deel nemen aan het NCRV-Radiospel „Da's voor de Kas" o.l.v. Johan Bodegraven. Dit vraag en antwoordspel wordt op 13 maart a.s. in het Verenigingsgebouw we toen al een uitvoerige prognose gaven volstaan we thans met een voorspelling, zoals gebruikelijk bij de pool. Een 1 betekent dus een overwin ning voor de thuisclub, een 2 een over winning voor de bezoekers en een 3 een gelijk spel. De Zebra's Veenendaal 2 DOVO SVZW 1 VVOG GVVV 2 Nunspeet VRC 3 VVZA RK Unitas 3 Merino's Chefana 1 SDVB SVP 1 SC Rhenen Kulan 2 NSVS Advendo 1 SPREEKBEURT THIMOTEUS Ds. J. v. d. Gronden van Enschede zal op donderdag 11 januari a.s. in de kerk aan de Beatrixstraat een spreek beurt vervullen voor de Chr. Ger. Jon gelingsvereniging Thimoteus. Het on derwerp is „De erve der vaderen." Helder doorzichtig plastic, een keurige bescherming van uw tafellaken. Afmeting: 130 x 110 Schuimplastic bekleed in frisse kleuren en vlotte en moderne decors. Koop jespr ijs Helder glas met leuk ingeperst patroon. Grote schaal met 12 bijpassende schotels, bijzonder koopje Alléén dinsdag 9 januari Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. S103 Aantal inwoners per 1 januari 1961: 2237 m. 2242 vr., totaal 4479. Toena me wegens: a. geboorten 56 m. en 62 vr.; b. vestiging 197 m. en 236 vr. To tale vermeerdering derhalve 253 m. en 298 vr. Daling wegens: a. overlijden 18 m. opgenomen en op 15 maart uitgezon-.en 16 vr.; b. vertrek 140 m. en 151 vr. den. Het team bestaat uit: voorm. J. Maas, de dames Karsten en B. Noord hof alsmede de heren C. Kroes, D. de Gooyer en G. Barnard. Totale vermindering 158 m. en 167 vr. Totaal aantal inwoners op 1 jan. 1962: 2332 m. 2373 vr. - 4705. Totaal aantal gevestigde personen in Rhenen's vrywillige brandweer komt dit jaar in het bezit van een tweede auto spuit. Het corps zal dan in het vervolg kunnen beschikken over een hogedruk- cn een lagedruk motorspuit. Dit betekent dus weer een enorme vooruitgang voor het brandweerwezen in onze plaats. Dit heugelyke nieuws deelde de comman dant van het corps, de heer N. Souwerbren woensdagavond mede, tydens een Nieuwjaarsbijeenkomst in de Brandweerkazerne, die onder meer werd byge- woond door de wethouder van publieke werken, de heer VV. Klaassen. 1961: a. gekomen uit een gemeente in de provincie: 71 m. en 85 vr.; b. ge komen uit een gemeente buiten de pro vincie 117 m. en 143 vr.; c. gekomen uit het buitenland 9 m. en 8 vr. Totaal 197 m. en 236 vr. Totaal aantal vertrokken personen in 1961: a. vertrokken naar een gemeente in de provincie 43 m. en 65 vr.; b. ver trokken naar een gemeente buiten de provincie 77 m. en 74 vr.; c. vertrok ken naar hét buitenland 19 m. en 12 vr.; d. vertrokken onbekend waarheen 1 m. Totaal 140 m. en 151 vr. Aantal voltrokken huwelijken: 28; aantal ingeschreven echtscheidingen: geen. 3 jan. j.l. herdachten het echtpaar M. Tromper en N. Tromper-Visbeen met hun kinderen, behuwd- en kleinkinderen de dag dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Uit dit huweiyk zyn 14 kinderen geboren, waarvan er nog 11 in leve zijn en verder 25 kleinkinderen en 1 achterkleinkind. ALLE HENS VAN DE KUNSTKRING AAN DEK Onder de titel „Alle Hens" geeft de Kunstkring N.V.V. Veenendaal zater dag 20 januari a.s. weer een avond in het lichte genre in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Ditmaal is het het gezelschap „Coos van de Velde" dat de verzorging van die avond voor zijn rekening neemt. Het programma vermeldt muziek sketches, liedjes en acrobatiek door Greetje van Schaik, Emmy Rijnbergen, Nick Nicholls, Henk Baving, Coos van de Velde en „The Broytons" José en Tony. EERVOLLE UITNODIGING VOOR VC VEENENDAAL-HEREN Het eerste herenteam van VC Vce nendaal zal zaterdagavond in Arnhem als enige eersteklasser uitkomen in het jaarlijkse tournooi, dat E.A.V.V. orga niseert. Behalve E.A.V.V. en Madjoe (Eindhoven), die uitkomen in resp. de Oostelijke en de Zuidelijke Hoofdklasse nemen deel de Oostelijke overgangs klassen D.O.S. en Velp. Dat het voor de Veenendalers moei lijk zal zijn tot suksessen te komen in een millieu, dat één tot twee klassen hoger ligt, dan dat waarin het team zelf speelt, is duidelijk. De uitnodiging wordt er echter des te eervoller door. Nadat de ondercommandant de heer A. Baars namens het gehele corps zijn voldoening er over had uitgesproken dat de heer Souwerbren na langdurige afwezigheid tengevolge van ziekte weer in de brandweerafdeling was te ruggekeerd, sprak laatstgenoemde zijn Nieuwjaarswensen uit, gericht tot alle corpsleden. Hij was zeer verheugd, dat de ondercommandant tijdens zijn af wezigheid op z'n voorbeeldige wijze het corps had geleid en dat de corps leden in zulk een grote mate plichts betrachting aan de dag hadden gelegd. Het gemeentebestuur werd dank ge bracht voor de grote mate van mede werking ook in het afgelopen jaar weer ondervonden. In de plaats van Nienhuis, die naar elders vertrok, be noemden burgemeester en wethouders Joh. Smit. In zijn terugblik memoreer de de heer Souwerbren nog, dat in 1961 in Rhenen "dertien branden had den gewoed, namelijk 7 binnen bran den, 2 schoorsteenbranden, 1 talud- brand, 1 autobrand en 2 uitslaande branden. Hulde bracht hij aan de brandweerman Timmerman, die krachtdadig had ingegrepen tijdens een onlangs plaats gehad hebbende ga ragebrand, waardoor ernstige schade was voorkomen en twee automobielen werden gespaard. De brandmeesters Mol en Baars, die wegens ziekte af wezig waren, wenste hij spoedig her stel toe. Wethouder Klaassen bood de Nieuw jaarswensen aan uit naam van het ge meentebestuur „Wanneer ik in mijn lijfblad „De Vallei", naast de rubriek raadsleden die naar de bekende weg vragen, lees dat in het buitenland brandweercorpsen eerst dan branden willen blussen wanneer hun looneisen zijn ingewilligd, dan voel ik me rijk met een brandweer zoals wij hebben. Onze brandweer vraagt alleen om spullen opdat er gewerkt kan worden. Ik ben er trots op hier aanwezig te mogen zijn. Wij weten, dat wanneer wij onze brandweer nodig hebben, zij steeds paraat is. Hoewel wij als ge meentebestuur financieel aan normen zijn gebonden, kunt U altijd op ons rekenen." De heer Klaassen was verheugd dat de heer Souwerbren zover hersteld was dat hij zijn plaats aan het hoofd van het corps weer had kunnen inne men. De brandweercommandant dankte de wethouder voor diens woorden en wees er nog eens op, dat in deze tijd van hoogconjuctuur de burgerzin vaak dreigt verloren te gaan. Maar al te vaak vraagt men tegenwoordig: „wat kan ik eraan verdienen". Wij van Rhenen's brandweer zijn ook in 1962 weer be reid onze in nood verkerende mede mens te helpen. De ondercommandant overhandigde een prachtige luxe doos sigaren, aange boden door de motorclub Veenendaal, uit erkentelijkheid voor de verleende medewerking bij de in 1961 gehouden motorcross op de Dikkenberg. Deze fraaie gift viel zeer in de smaak. De Nieuwjaarsbijeenkomst werd be sloten met een gezellig samenzijn in hotel „De Stichtse Oever" aan de Rijn. Het is nog verheugend te kunnen me dedelen, dat de brandweer van Eist in het afgelopen jaar werd aangevuld met een draagbare motorspuit en dat de brandweer Achterberg de beschikking kreeg over een manschappencabine op de autospuit. Beide corpsen werden in de Nieuwjaarswensen betrokken. 5 Kwarto-ordners met alfabet 1,85 per stuk 5 Folio-ordners met alfabet 1,95 per stuk Bij 10 exemplaren resp1,80 en 1,90 per stuk Eerste klas fabrikaat. Grote partijen, speciale pryzen! VOOR ALLES VOOR UW KANTOOR NAAR: Boek-, Kantoorboek- en Kantoormachinehandel Zandstraat 3 - Patrimoniumlaan 22 SPAARRESULTATEN RHENEN Bij de Nutsspaarbank Rhenen werd over december ingelegd 97.275,70 en terugbetaald 91.180,87. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 37. Aan het postkantoor werd op de rijkspostspaar bank ingelegd 42.940,43 en terugbe taald 47.417,59. In Achterberg onder Rhenen werd de landbouwer J. v. L. aangehouden we gens overtreding van het vervoerver- bod van varkens in verband met in ons land op enkele plaatsen uitgebroken epidemiën van mond- en klauwzeer on der het vee. Het varken, dat werd ver voerd, werd in beslag genomen. De ei genaar werd een proces-verbaal aan gezegd. VEENENDAAL Geboren: Annita Hendrika d. v. A. Tak ken en G. van Mourik (geb. in Rhenen); Johanna Elisabeth d. v. R. Kalter en W. van der Bent (geb. in Rhenen); Geertrudus Arend z. v. D. Bouman en .T de Kievid (geb. in Rhenen); Maria Lidia d. v. J. van Ojik en T. van der Sluis; Aart z. v. C. v. Asselt en C. E. van Kooten; Petrus Wil helmus z. v. F. C. Jagers en G. C. Quint; Martinus Hendrik z. v. H. van Zanten en A. G. van Dooi®ik; Lucas Hendrik z. v. H. van Zanten 'A. G. van Doornik; Hendrika Wilhemina d. v. C. A. de Gooijer en D. v. Dijk; Edward Mike Johan z. v. R. R. G. Segond von Banchet en M. M. Noelanders; Janny d. v. W. Diepeveen en M. Draaier; Arris Frances z. v. S. T. Eenkhoorn en E. H. van de Haar; Kerl Heinz z. v. C. W. Klomp en G. A. E. Tim- GELUK Een te Metz wonende Algerijn is door een ongeluk aan de dood ontsnapt. Hij was door een zestal Muzelmannen uit zijn woning gekidnapt en werd met een auto naar een afgelegen plek ge bracht om te worden gefusilleerd. On derweg botste de auto echter tegen een vrachtwagen. Alle inzittenden raakten buiten kennis. Toen bij een ondervra ging in het ziekenhuis voor de dag kwam wat er aan de hand was, werd de bedreigde Algerijn haastig naar een andere ziekenkamer overgebracht vóór zijn „kameraden" goed tot bewustzijn waren gekomen. merman; Petronella d. v. A. M. van Es en N. A. Wegen; Caroline d. v. M. J. den Haan en G. van Beek; Willemien d. v. T. Schoeman en J. van Manen; Catharina d. v. L. M. Louwers en A. van Zwam. Ondertrouwd: E. ter Haar en H. de Roo de. Gehuwd: C. M. Drost en H. Versteeg. Overleden: Albertus van Ommeren, oud 11 jaar, (overl. te Rhenen); Karl Arnold, oud 72 jaar, wed.naar van: E. S. Frings. RHENEN Geboren: Daniel Anthonius z. v. P. Bouwes en A. Jansen; Willem z. v. G. G. van de Grift en N. van de Scheur; Gijs- bertus Johannes z. v. K. van de Weetering en J. Hofland; Herman z. v. J. van Veld huizen en C. Huibers; Aalbert z. v. W. F. Hoolhorst en M. van der Bijl; Catharina Johanna d. v. A. S. Toonen en T. M. Rut- jes. Gerrit Jan z. v. G. J. Rosen en S. Quint (geboren te Wageningen). Gehuwd: T. H. Vos, Renkum en J. A. Verhaar; C. Honders en B. Opperman; F. Hoekstra, Wageningen en G. C. van de Klift. Overleden: Sijmen Stienstra, 76 jaar, geh. gew. m.: T. Paulusma; Wilhelmina Flora Johanna Rutgers, 68 jaar, geh. gew. m.: E. J. van Silfhout; Jan Warringa, 81 jaar, geh. gew. m.: H. Katerberg; Janna Teunissen, 71 jaar, echtgenote van: P. J. Veltsema; Johannes de Kroon, 77 jaar, echtgenoot v.: A. E. Rebergen; Albertus van Ommeren, 11 jaar, Veenendaal; Hen- dricus van Nieuwamerongen, 82 jaar, geh. gew. m.: R. van der Linden; Cornelis Versteeg, 71 jaar, ongehuwd. DE KLOMP EDERVEEN Getrouwd: J. van de Bunt en G. van Doorn. 3^et woord ió aan P^EN zilveren jubileum is een vrij UITSLAG VERLOTING V.R.C. Nrs. 445 528 1477 2594 1359 2381 811 1922 2025 2426 1125 2582. Hoofdprijs Radiotoestel 445; eetser vies 528. Afhalen der prijzen voor 1 maart 1962 P. H. v. Rijnstraat 36. WIE ZEI DAT? „Ik kan me begrijpen, dat iemand naar de bioscoop gaat wanneer hij niets beters te doen heeft, maar dat iemand er doelbewust heen wil en zelfs zich wil haasten om er op tijd te zijn, dat kan ik niet alleen niet begrijpen maar het deprimeert me zelfs." J. D. Salinger normaal verschijnsel - een kwart eeuw is tenslotte zo volgemaakt, maar als het een dubbel jubileum betreft, dan mag dit toch wel tot de uitzonderingen gerekend worden. Zo'n „uitzondering" vormt de Vee- nendaalse dierenarts M. Hoogen- boom die tweemaal in het zilver zit, én omdat hij 25 jaar voorzitter is van de plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. én omdat hij een kwart eeuw dierenarts is in Veenendaal en wijde omgeving. Vooral onder de boerenbevolking is de „veearts" een bekend en ge liefd persoon. In de Utrechtse ge meente Snelrewaard werd hij in 1905 geboren, als zoon van een landbouwersfamilie. Aangezien hij hogere aspiraties had, was het niet verwonderlijk de jonge Hoogen- boom later op de HBS aan te tref fen. Hij zette zijn studie voort aan de Diergeneeskundige Faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht en was op 24-jarige leeftijd afgestudeerd. Zijn carriere als dierenarts begon met assistentie te verlenen, terwijl hij zich later enkele jaren in Rockanje vestigde. In 1936 nam hij de praktijk van kollega H. L. Bcrendsen in Veenen daal over en vestigde zich aan de Kerkewijk. Gistermorgen al vrij vroeg heb ben we hem aan de Populierenlaan opgezocht. Vanzelfsprekend had hij weinig tijd, want ook een dieren arts kent geen ogenblik rust. Hij is gekleed in een grijs-groen costuum, 't lijkt verdacht veel op een jagers- pak, spreekt snel en maakt direkt al een bijzonder symphatieke in druk. In feite vindt hij het overbodig om voor deze jubilea in de krant te komen en hij heeft dan ook al van zit op zijn praatstoel. Dan begint hij te vertellen dat een dierenarts vóór de oorlog alleen maar geroepen werd bij zieke dieren, terwijl na de oorlog de nadruk gelegd is op de preventieve behandeling, d.w.z. pro beren de gezonde dieren te vrijwa ren tegen ziekten. „Na de oorlog is het werk enonn toegenomen. Er kwamen nieuwe ge nezingsmethoden en geneesmidde len. Denkt u maar eens aan de tbc- bestrijding onder de grote huisdie- tevoren geprobeerd om van dit in terview af te komen. Zijn eigen prestaties cijfert hij volkomen weg „je doet toch gewoon je werk, nietAls een bakker vijfen twintig jaar brood bezorgd., komt ie dan ook in de krantNou, waarom ik dan wel?" Toch hebben we hem gauw en gemakkelijk aan het praten je hoeft alleen maar te vragen wa een dierenars zoal te doen heeft en hij ren, aan de bestrijding van abortus- bang en de entingen tegen mond en klauwzeer. Weet u wat ook op vallend is en dat kan ik merken aan de huispraktijk dat het aan tal burgermensen wat een huisdier houdt steeds groter wordt. Dacht u dat de mensen vroeger met een kat naar de veearts gingen? Ben je gekdaar geneerden ze zich voor. Gelukkig denken ze er tegen woordig anders over". Een jaar of vier geleden kwam hij tot de konklusie dat hij het werk alleen niet meer aankon. Geen won der, want van Leersum tot in de Betuwe en van halfweg Ede, Lun- teren tot en met Renswoude was hij de dokter voor alle dieren. Of het nou zomer of winter was, dag of nacht, door de weeks of op zon dag (een „zondagsdienst" kende hij niet) als de geboorte van een koe moeilijk ging, was hij er, als een hond een poot gebroken haden noem maar op. Sinds 1957 doen ze al het werk met z'n tweeen. Of het hem bevalt„Prima, prima", zegt hij zelf. Zijn tweede jubileum is al even uitzonderlijk, want het IS toch een prestatie om naast een zeer drukke en uitgebreide praktijk, ook tijd te vinden voor het vooi-zitterschap van een plaatselijke Landbouwor ganisatie, in casu de CBTB. Dat voorzitterschap is echt geen wassenneus want dierenarts Hoo- genboom heeft dat niet op zich ge nomen om er bij de boeren „in" te komen." Integendeel, het feit dat hij tot voorzitter gekozen werd door de boeren, was voor hem een bewijs dat men hem vertrouwde. Vandaar ook dat hij niet alleen dierenarts is en voorzitter, maar meer nog een vertrouwensman van de plattelan ders. Zijn adviezen worden onvoor waardelijk geloofd en zijn beleid t.a.v. de CBTB op hoge prijs gesteld. „Hij zegt niet veel", heeft een boer eens gezegd, „maar wót hij zegt, doe dat maar!" Zeker, dierenarts Hoogenboom zal ongetwijfeld ook zijn tegenstan ders hebben. Wie heeft die niet, als je bij de weg timmert. Maar de ju bilaris trekt zich daar weinig van aan. Bij hem komen de lijdende dieren op de eerst plaatsdaar voor leeft hij en daarvoor werkt hij enhopenlijk nog vele jaren! Het waren nog een paar kwieke oud jes die wij aantroffen in de Burg. v. d. Boschstraat 92, gezellig gezeten bij de televisie. Vijftig jaar lang hebben zij lief en leed samen gedeeld, en zij ho pen dit nog vele jaren vol te kunnen houden. Geboren Amerongers zijn zij niet, uit Zeeland kwamen ze oorspronkelijk. Vroeger heeft de heer Tromper, die nu 74 jaar oud is, gevaren, maar na zijn trouwdag is hij maar op het vaste land gebleven en heeft hij 36 jaar bij het gasbedrijf in Rotterdam als stoker gewerkt. Toen hij gepensioneerd werd, wilde dit echtpaar naar buiten om rus tig van hun oude dag te genieten. De keus was gauw bepaald, n.l. een gemeente met veel natuurschoon, wat zij dan ook in Amerongen gevonden hebben. Maarwat zij in Ameron gen, in die 8 jaar dat zij hier wonen, niet hebben kunnen vinden, is een huisje, waarin zij geheel zelfstandig zouden kunnen wonen. Al die acht jaar hebben zij al van de één naar de ander moeten zwerven, en zijn nu op hun oude dag nog steeds inwonend. Vaak vragen zij zich af, of er nu in geheel Amerongen geen nestje voor hun te vinden zal zijn. Bij de ge meentelijke instanties kunnen zij totaal niets bereiken, zo zeiden ze. Wel heeft de heer Tromper een mooi tuintje kun nen bemachtigen, waar hij tevens wat kippen en wat varkens kan houden. Stil zitten kan de heer Tromper niet, daarom schiet hij overal waar men ver legen zit te hulp. Zo heeft hij ook bij het Zendings Diaconessenhuis zijn ge waardeerde diensten kunnen aanbieden n.l. als stoker. Ruim anderhalf jaar heeft hij dit vol gehouden. En zo komt de heer Tromper zijn tijd goed door. Alleen 's maandags staat hij alléén maar klaar voor zijn vrouw, om haar behulpzaam te zijn met de was. Verder is deze familie in Amerongen goed in geburgerd en aan belangstelling zal het hun op deze heugelijke dag zeker niet ontbroken hebben. Ook mevr. Tromper-Visbeen zou men zeker de 70 jaren die zij al oud is niet aanzien. Dat zij dan ook beiden hun goede gezondheid nog vele jaren mogen behouden wensen wij dit echtpaar van harte toe. SPREEKUUR BURGEMEESTER Behoudens eventuele wijziging en ver hindering zullen de wekelijkse spreek uren van de burgemeester worden ge houden dinsdag- en vrijdagmorgen van 10.30 tot 12 uur. DENK AAN UW WATERLEIDING Aangezien al verschillende inwoners bevroren leidingen hadden vanwege de aanhoudende vorst, verzoekt de water leiding maatschappij ons het volgende mede te delen: Houdt u zoveel mogelijk aan de voor schriften voor afsluiting. Draai al uw kranen dicht bij het afsluiten en laat uw leidingen goed leeg lopen, door uw hoofdkraan open te zetten. Vergeet vooral niet u v leidingen door te bla zen, om evei..jeel achtergebleven wa ter zodoende uit de leidingen te ver wijderen. Wanneer u voor korte of langere tijd van huis gaat, sluit dan ook uw water leiding af, doe dit ook als het op het moment als u vertrekt niet vriest, daar het onder uw afwezigheid wel kan gaan vriezen. Menigeen werd bij thuiskomst verrast, met een onder water staande keuken van gesprongen leidingen. AANRIJDING OP LEKDIJK Vrijdag j.l. veroorzaakte een vracht wagen die nabij het Dijkhuis op de Lekdijk aan het keren was, een aan rijding met een bestelauto welke uit de richting Wijk bij Duurstede kwam. De bestelauto die blijkbaar de vracht wagen, welke afkomstig was uit Wijk bij Duurstede, niet tijdig opmerkte vloog met volle vaart op de vrachtwa gen. Wonder boven wonder deden zich hier geen ernstige persoonlijke onge lukken voor. Wel werd de bestelauto aan de zijkant flink beschadigd. DIEPVRIES KLUIS IN AANBOUW In Ederveen is men begonnen met de bouw van een diepvrieskluis bij de fa. Geurtsen aan de Bruinhorsterweg, die meer dan 150 loketten kan bevat ten. Het ligt in de bedoeling in februari een voorlichtingsavond te geven, waar in de verschillende voordelen van de lokettenverhuur worden uiteengezet. Men hoopt eventueel in april of mei de kluis gereed te hebben. UITVOERING VAN „ACCORDEONNETTE" Op zaterdag 13 januari hoopt de ac cordeonvereniging „Accordeonnette" uit Overberg bij gebrek aan zaalruimte in Overberg een uitvoering te geven in de zaal Eltheto in Veenendaal. Mede werking verleent de toneelvereniging NAO uit Veenendaal met het toneel stuk „Je moet er niet mee spelen". Mu zikale leiding A. v. d. Klift, algehele leiding A. Jansen. Als extra attractie staat er een grote verloting met prach tige prijzen op het programma. VBENENDAAL Eltheto 9.30 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij 5 uur Cand. Joh. van de Bank. Julianakerk 9.30 u. ds. P. de Jong (Be vestiging van kerkeraadsleden) 5 u. Ds. A. Wisgerhof H. D. Vi-edeskerk 9 en 10.30 uur Ds. A. Wis gerhof 5 uur Ds. A. Vroegindeweij (II.D. en bevestiging van kerkeraads leden). Sionskerk 9.30 uur Ds. J. W. de Bruin van Harderwijk 5 uur Ds. P. de Jong. Veeneind 3 u. Cand. Joh. van de Bank Woensdag 10 jan. 7.30 uur dhr. Nij- hof van Zeist. Dijkstraat 2.45 u. ds. A. Vroegindeweij. Geref. kerk Petrakerk 9.30 ds. van Enk voorber. H. Avondmaal 5 uur ds. Overduin. Geref. kerk Vaartbrug 9.30 u. ds. Over duin, voorber. H. Avondmaal 5 uur ds. van Enk. Geref. kerk geb. OCB 9 uur ds. Doorn bos van Nijmegen, bed. H.A. 3 uur ds. Doornbos, bed. H.A. en dankzeg ging. Chr. Geref kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. Syn. geb. OCB 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. van Aalst van Baarn. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. RK Salvatorkerk, Patrimoniumlaan 8 en 10.15 uur H. Mis 7 uur Lof. RK Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. Ned. Herv. kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, voorber. H. Avondmaal 5.30 uur ds. Bos. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra voorb. H.A.maal en bevestiging ambtsdra gers 5 uur ds. Kooreman. Protestantenbond 10.30 uur Wapen v. Hardenbroek ds. J. de Pree. Ger. Kerk 10 uur ds. Volten 5 uur ds. Mees ten Oever. Ger. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RK Ged. Kerk 8 uur Vroegmis 10.15 u. Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst woensdag 10 jan. 7.15 uur ds. Woes- tijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. de Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Treffers van Soest. Ned. Gem. Bond donderdag 11 jan. Clubhuis dhr. Oostveen van Drieber gen. RK Kerk 8 uur Vroegmis 10.15 uur Hoogmis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 (H.A.) en 3 uur ds. Schipper. I Ger. Gem. "9.30 en' 2.30 uur leesdienst, vrijdag 12 jan. 7.30 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst vrijdag 12 jan. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Mol van Driebergen 6 uur ds. v. Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 (bevest. ambts dragers) en 6.30 uur (bed. H.D.) ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur dr. Dé v. Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9,30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.15 uur De Schans, dra. Feikema. CONCORDIA. CAMIZ EN DE HOOP STICHTEN TOP-COOPERATIE Op de ledenvergadering van de „CA MIZ" te Arnhem, van „DE HOOP" te Bennekom en van „CONCORDIA" te Wageningen werd besloten met ingang van 1 januari 1962 te gaan samenwer ken in een top-coöperatie. De statuten van deze drie coöperaties werden gewijzigd. Voortaan treedt de ledenraad als vertegenwoordigster op van de leden. Het gehele gebied is ver deeld in 36 distrikten, die elk 5 verte genwoordigers afvaardigen. Het be stuur bestaat uit 15 leden, waarvan weer 5 personen het dagelijks bestuur vormen. Tot voorzitter is gekozen de heer H. P. Prangsma te Ede, tot vice-voorzit- ter de heer A. H. v. Steenbergen te Bennekom en tot sekretaris de heer G. B. Holtslag te Driel. In principe werd besloten dat zo spoedig mogelijk de vorm van de top- coöperatie overgaat in een fusie van deze fabrieken. De gezamenlijke melk- aanvoer bedraagt 126 miljoen kg. De voornaamste produkten zijn con- sumptiemelk consumptiemelkpro- dukten melkpoeder en boter. RHENEN Ingekomen personen: N. Hartman Kok van Amerongen; Pasinah van Amerongen; J. Buys (gez.) van 's-Gravenhage; S. C. J. Schellenbach (e.v. W. A. de Wit) gez. van Dordrecht; J. van Niekerk van Gelder- malsen naar Rhenen. Vertrokken personen: A. A. Wanders naar Wageningen; T. van den Heuvel (e.v. J. van Beek) naar Veenendaal; C. Wei graven (wed. J. van Gesink) naar Ame rongen; A. J. B. de Groot (e.v. J. J. Be rend) naar Amersfoort; R. Wittekoek (gez.) naar Utrecht; A. Blankestijn (wed. H. Hardeman) naar Weesp; J. C. Stuart (gez.) naar Veenendaal; J. Landman (gez.) naar Utrecht; J. A. Verhaar (e.v. T. H. Vos) naar Renkum; A. Brouwers (gez.) naar Ede; R. Methorst (gez.) naar Vee nendaal. AMERONGEN Ingekomen personen: J. Breeschoten van Warnsveld; C. van Gesink-Welgraven van Rhenen. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. G. Annot, tel. 3198 Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidcrsma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. P. Rienstra, tel. 577. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. v. Ringclestyn te Ederveen, tel. 08387-201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, v. Ommeren en Bakker: dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Rijnten en Buining: dr. RU»- ten te Amerongen, tel. 03434-678. SCHERPENZEEL: dr. v. Vulpen, tel. 03497- 220.

De Vallei | 1962 | | pagina 2