Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken uijvmoo^ Winkelend publiek stortte zich op ^potkoopjes" mum ointra MULDER Bekeurde winkeliers„Waarom niet gewaarschuwd Waarschuwen Zó zien zij de UITVERKOOP Het ontwerp van de wet ter verzekering van de voedselvoorziening ingediend TE GOEDKOOP.... Adr. P. de Kleuver 25 jaar organist Slachtoffer ongeval met militaire eer teraardebesteld AMERONGEN Oud-burgem. Bakker nr. 1 op A.R.-lijst voor Prov. Staten RENSWOUDE ELST Agenda Nieuws uit de omgeving 36e jaargang WOENSDAG 17 JANUARI 1962 Nr. 5 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhencn Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzcel Auto tegen lantaarnpaal Een bevoegdhedenwet voor buitengewone omstandigheden Gezinsverzorging in Eist assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lünen) - Giro 563427 Rcdaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen knnnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei'' In plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent iH begon H zaterdag morgen om 9 uur U „Mijnheer X., u bent in overtreding!" Twee paar strenge politie-ogen keken de hoogstverbaasde winkelier onderzoekend aan. Terwijl de een zijn boekje voor de dag haalde en de knop van zijn ballpoint indrukte, slaagde de man achter de toonbank er in de meest voor de hand liggende vraag te stellen: „En waarom dan?" Nu was het de beurt aan Hermandad om verbaasd te zijn. Wist mijnheer dan wérkelijk niet dat hij de Wet op de Opruimingen en Uitverkopen had over treden? Ah, dan moest hij maar eens even mee komen en van buitenaf zijn etalage bekijken. „Ziet u, daar in die hoek hebt u een kaartje lig gen en daar staat Seizoenopruiming op. Dat mag niet, het spijt ons, maar De „bon" ging door en als bewijsstuk werden een paar van die gewraakte kaartjes in beslag genomen. Plicht is plicht en de winkelier bleef achter met de gebakken peren, nog vóór dat de opruiming was begonnen. In tal van zaken in ons land heeft bovenstaande zich vorige week afgespeeld. Ook in onze om geving en dit politionele ingrijpen vormde de voorgevechten om de grote slag van de Uitver koop. Een magisch woord voor duizenden vrou wen (en mannen) en evenzo voor honderden za kenmensen die in negentien dagen tijds proberen op een zo voordelig mogelijke manier van hun hele wintervoorraad af te komen. Wat die voorgeschiedenis betreft, de bekeurde winkeliers voelen zich van zelfsprekend niet erg in hun nopjes. Hoewel de boetes meestal naar draag kracht worden opgelegd, kan de Eco nomische rechter ook een slechte bui hebben en dan is een paar honderd gulden niets. Vraagt men de geverbaliseerden of ze dit niet hadden kunnen voorkomen, dan komt in negen van de tien geval len het antwoord: we wisten niet dat we in overtreding waren. Eén van hen verklaarde wél te weten dat hij voor de vastgestelde tijd (zaterdagmorgen 9 uur) niet mocht verkopen, maar dat hij enkele dagen voor die tijd in zijn 0 ZAKENMAN: „De uitverkoop? daar zijn we allemaal gek op. Het is veel drukker als normaal en ik denk dat we gemiddeld eens zoveel verkopen als normaal. De mensen letten tegen woordig veel meer op kwaliteit als vroeger toen het nog wel eens gebeur de dat ze een kat in de zak kochten. Het systeem van korting geven is ook erg gewild. De meeste zaken hebben het op de middaguren het drukst. Man nen zie je voornamelijk vrijdagsavonds of op zaterdag". 0 VERKOOPSTER: „Die week vóór de uitverkoop als alles klaargelegd moet worden, dat vinden we een snertweek. Maar als alles maar eenmaal draait, dan zien wij tegen die extra drukte echt niet op. Al die drukte schept ge zelligheid en wij vinden het ook wel eens fijn tegen veel lagere prijzen te kunnen verkopen, terwijl de kwaliteit dezelfde is. Over kwaliteit gesproken ja, er zit veel meer geld onder de mensen en daarom letten ze tegen woordig ook wel terdege op de kwali teit." 0 HUISVADER: „Uitverkoop Nou, daar heb ik geen verstand van ik weet alleen dat het geld kost. Trou wens of het nou uitverkoop is of niet, vrouwen kopen toch altijd. Maar even serieus, als u het mij vraagt heeft een uitverkoop vooral voor een groot gezin direct geen waarde. Je kunt toch moei lijk met alles wachten tot de uitver koop er is en dan je hele gezin in veertien dagen tijds aankleden? De za kenlui hebben het anders wel netjes uitgekiend want de uitverkoop valt gelijk met de uitkering van kinderbij slag en zo, maar affijn dat is hun goed recht." 0 HUISMOEDER: „Het klinkt misschien gek maar ik ben dit jaar voor het eerst naar de uitverkoop geweest. Het mooi ste vond ik al die vrouwen die stonden te graaien en je gaat vanzelf mee doen. Het is gewoon de spanning of je er wat goeds tussenuit weet te pikken. Mijn ervaring is uitgezonderd de merkartikelen dat er maar een paar goeie dingen tussen zitten, de rest is van mindere kwaliteit. En als je nou weet wat je koopt, dan kan een uit verkoop-koopje heel voordelig zijn." etalage geen kaartjes met OPRUI MING, zonder de toevoeging VER KOOP BEGINT ZATERDAGMORGEN 13 JAN. OM 9 UUR, mocht plaatsen, dat was hem totaal onbekend. Waarom heeft men ons eerst niet ge waarschuwd, luidt de algemene klacht. Hoe kunnen w(j dat nou allemaal we ten? Ingewikkeld Een feit is dat de Wet op de Op ruimingen en Uitverkopen voor veler lei uitleg vatbaar is. De bepalingen zijn zo rekbaar dat zelfs grote lande lijke concerns proberen ze aan hun laars te lappen. Zo mogen de winkeliers bijvoorbeeld wél een voorverkoop houden, maar ze ons dan even bellen. Daar zitten we voor en we geven gaarne alle inlich tingen. Het verweer - wij wisten het niet, gaat echt niet op. De plaatselijke winkeliersver eniging verklaarde eveneens dat de Uitverkoopwet uitvoerig in de vakpers gestaan heeft. Bovendien behoren ook alle etaleurs hiermee op de hoogte te zijn. Het is kortom een wet met vele ha ken en ogen en mazen! „Je hebt geluk of je hebt het niet," zo typeerde een zakenman het. Rage Het publiek trekt zich weinig van deze strijd achter de schermen aan. Vooral de dames zijn veel te druk om de betere koopjes uit. de minder-betere te pakken te krijgen. Alle zakenmensen die bij de uitver koop betrokken zijn hebben vooraf al via de kranten-reclame hun voordeel tjes bij het publiek bekend gemaakt. En als dat nog niet voldoende is, dan doen de grote reclamebiljetten op de winkelruiten en de opvallende prijs kaarten de rest wel. In de winkelcentra van de plaatsen in onze omgeving is dan ook een ver hoogde activiteit merkbaar. En dat is verheugend - niet alleen voor de vele huismoeders die op voordelige wijze hun „uitrusting" kunnen vermeerde ren, maar ook voor de middenstand die toch voor ieder dorp een onmis bare peiler vormt, waarop de samen leving is gebouwd. Patrouillerende politie vond in de naeht van maandag op dinsdag in de J. v. Goycnstraat een onbeheerde personenauto aan die tegen een lantaarnpaal was ge botst. De autopapieren wezen uit dat een ze kere v. H. (51) uit Veenendaal de be stuurder was die, naar later bleek, de auto onder invloed had bestuurd. Zowel auto als paal waren flink beschadigd. TE LAAT OPGEMERKT Maandagavond stopte O. uit Veenen daal voor het zebrapad onder aan de Markt om een voetgangster voorrang te verlenen. De achter hem rijdende M. uit Lunteren merkte dit te laat en botste te gen zijn voorganger op. Er was alleen materiële schade. ONDER INVLOED In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Veenendaal twee personen aangehou den die onder invloed hun voertuig be stuurden. Het zijn de Veenendalers R. (26) en T. (31) die een scooter en een brom fiets bereden. Zij werden allebei ter ont nuchtering ingesloten en zijn later weer heengezonden. By de Tweede Kamer der Staten Generaal is het wetsontwerp „Noodwet voedsel voorziening" ingediend. Reeds in 1957, ten tyde van de behandeling van de Land- bouwwet, werd dit wetsontwerp in uitzicht gesteld. De Noodwet voedselvoorziening, evenals de Vorderingswet een bevoegdhedenwet, maakt deel uit van het met het oog op buitengewone omstandigheden voorbereide deels nog in bewerking zUn- de complex wetgeving, waarvan onlangs minister Prof. dr. J. E. de Quay gewag heeft gemaakt in diens memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op de begroting 1962 van zyn departement van algemene zaken. In de memorie van toelichting op het wetsontwerp „Noodwet voedselvoorzie ning" releveren de ministers van land bouw en visserij, van justitie en van eco nomische zaken, alsmede de staatssecreta ris van algemene zaken, dat het waarbor gen van regelmatige voedselvoorziening een der gewichtigste taken van de over heid is. In geval van oorlogsgevaar, maar ook ten tijde van een oproer en bij een ramp, waarvan de gevolgen in een gedeelte van het land voelbaar zijn, moet de overheid in staat zijn de zorg voor de voedsel voorziening gedeeltelijk of geheel op zich te nemen. Tevens kan het nodig zijn, dat JEUGDBEMIDDELAAR VERTREKT De heer E. Stel jeugdbemiddelaar bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Veenen daal, is per 1 februari a.s. in dezelfde functie benoemd bij het Gewestelijk Ar beidsbureau te Apeldoorn. Omtrent zijn opvolger te Veenendaal zijn nog geen bij zonderheden bekend. SPREEKBEURT VREDESKERK Op uitnodiging van de N.H. Jeugdvere nigingen afd. Vredeskerk houdt ds. Klein- Kranenburg van Hoevelaken vanavond om half acht in de Vredeskerk een spreek beurt. De toegang is vrij. VOORLICHTINGSAVOND C.P.B. Donderdagavond 18 jan. a.s. houdt de CPB afd. Veenendaal in gebouw Eltheto een voorlichtingsavond. Als spreker is uitgenodigd de heer van Ginkel uit Veenendaal die de dames iets zal vertellen over planten en bloemen, een en ander toegelicht met dia's. Een etalage in Veenendaal-Zuid die als zovelen volledig afgestemd is op de Uitverkoop. dan via geadresseerde uitnodigingen, dus meer speciaal voor de klanten. Wat ze niét mogen is vóór de vastgestelde datum, die door het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel bepaald wordt, in hun zaak reclame te maken met opruiming. Dat is weer wél toegestaan als ze er maar bij zetten dat dan en dan de verkoop begint. Het vreemde aan deze gehele wette lijke regeling is dat bedoelde wet tot stand gekomen is op initiatief van de zakenmensen zélf. Om onredelijke con currentie tegen te gaan, zoals dat heet. In de praktijk echter ziet men dan - de onschuldigen buiten beschouwing latend - dat vele zakenmensen pro beren de wet te ontduiken met aller lei middelen. Routine-onderzoek Maar om even terug te komen op de geverbaliseerde winkeliers - hun verweer dat zij nergens van wisten, wordt bij de politie met gemengde ge voelens ontvangen. Zij verklaart: Dit is een normaal routine-onderzoek ge weest, dat wij ieder jaar houden en altijd zijn er weer winkeliers die in overtreding zijn. In de vakpers is de opruimingswet al diverse malen uitvoerig toegelicht en als dat nou niet gelezen is, laten AANRIJDING HOOGSTRAAT Bij het wegrijden van de parkeerstrook zijn vrijdagmiddag twee auto's met el kaar in botsing gekomen, resp. bestuurd door D. uit Eist en W. uit Ede. Er ont stond alleen materiële schade. Om het publiek vooral tijdens de uitverkoop te trekken, zoals dat in vaktaal heet, is voor de zakenmensen lang geen gemakkelijke taak. Soms wordt er omtrent de kooplust van het publiek heel verkeerd ge gokt. Een spreken voorbeeld hiervan is het volgende, wat een zakenman enkele jaren geleden overkwam. Bij een bezoek aan een grote dassenindustrie, hoorde hij toevallig dat er een grote export-zending was teruggekomen die door omstandigheden niet verzonden had kunnen worden. De partij dassen van export-kwali teit, waren keurig ingepakt en het zou de firmant handen vol geld kosten om dit alles weer in de magazijnen op de juiste plaatsen terug te leggen. Bovendien was hier mankracht voor nodig en het zou wellicht het ge hele productieschema in de war sturen. De handige zakenman zag hier direkt een uitzonderlijke kans en nam de hele partij voor een zeer voordelig bedrag ovéf. Enkele dagen later hing zijn etalage vol met prachtige stropdassen die normaal bijna vijf gulden kostten en die hij nu aanprees voor nog geen twee gulden. Hoe wel hij verwachtte zijn handen vol te hebben aan de verkoop, was hij er een week later nog niet één kwijt. Zijn vriend gaf hem toen de enige juiste oplossing. Hij zei: „Man, de mensen vertrouwen dat niet, da's veel te goedkoop. Zet die dingen er in voor ruim drie gulden en je zult eens zien!" De vriend had gelijk De bekende Veenendaler Adr. P. de Kleuver, natuuronderzoeker, schrijver, tekenaar en schilder, viert vandaag zijn zilveren jubileum als organist van de Ned. Prot. Bond afd. Veenendaal. Het meest uitzonderlijke aan dit jubi leum is dat de jubilaris in al die vijf entwintig jaar niet één keer overge slagen heeft. Behalve dat hij iedere zondag het kerkorgel bespeelt, is de heer de Kleuver ook vaak te vinden in de kerkjes in de Betuwe, waar hij vrijwel ieder orgel kent. Zo is hij op de foto te zien achter het klavier van het orgel in de kerk te Echteld. De jubilaris die in 1911 te Veenen daal werd geboren en van beroep schoenmaker is, werd in 1937 organist van de Ned. Prot. Bond in de plaats van mej. Roossink. Zijn taak als kerk organist heeft hij altijd zeer serieus op gevat, temeer omdat naar zijn mening predikant en organist elkaar in de dienst dienen aan te vullen. Zijn belangstelling ging altijd uit naar de oude psalmen. Hij speelt nog altijd op hetzelfde or gel, wat de NPB jaren geleden van de textiel- direkteur Roessink ten geschenke kreeg. Uit hoofde van zijn functie als kerkorganist, is de jubilaris ook oprichter van de Orgelcommissie van de landelijke NPB. Op 9-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste or gellessen bij organist Jan Knijf. Later heeft hij ook nog gespeeld op het crgel in de Cunera- kerk te Rhenen. De viering van dit jubi leum zal in intieme kring plaats hebben. WIELRIJDSTER GEWOND Vrijdagmorgen is de wielrijdster mej. v. d. H. uit Veenendaal op de Pr. Bern- hardlaan in botsing gekomen met een per sonenwagen, bestuurd door D. uit Bun schoten. Laatstgenoemde passeerde een bakfiets en liet hierbij niet voldoende ruimte open voor het tegemoetkomend verkeer. Mej. v. d. H. werd licht gewond. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL Onder overweldigende belang stelling van de bevolking uit Eder veen werd zaterdagmorgen op de algem. begraafplaats te De Klomp het stoffelijk overschot van de door een ongeval getroffen militair, Evert Boonzaayer, met militair eerbetoon teraardebesteld. De zeer lange stoet, die geopend werd door manschappen van de Kon. Mare chaussee, gevolgd door een vuurpeleton, trok langzaam naar de begraafplaats. De kist, die met de Ned. driekleur was bedekt, werd door kameraden van de overleden militair naar de groeve ge dragen. Na het vuursalvo werd gespro ken door de Weleerw. heer B. Roest, voorganger van de Ger. Gem. te Scher pe nzeel. Spreker wees op de vergankelijkheid van het leven en zei dat vooral deze week een gordijn van leed over de wereld trok. De hele wereld is gemo biliseerd, maar voor ieder persoonlijk komt het erop aan dat wij in mobili satie zijn op Gods bevel. De Eerw. heer Roest sprak de omstanders over de roepstem, die hier spreekt nu het jonge NUTSSPAARBANK NU OOK IN AMERONGEN Met ingang van 1 januari 1962 heeft de Nutsspaarbank uit Wageningen een agentschap gevestigd in Amerongen. Van nu af aan kunnen dus de ge- interesseerden in Amerongen terecht om hun zaken af te handelen. Het agentschap is gevestigd bij de heer J. v. Ingen, Koenestraat 104. leven van Evert Boonzaayer werd af gesneden. Na deze toespraak las de legerpredi- kant, ds. Altink, de apostolische geloofs belijdenis er bad het Onze Vader. De eerste luitenant Greyf dankte de aan- wezfgen voor hun belangstelling, waar na de familie en dienstmakkers een laatste groet brachten aan de geliefde overledene. in geval van het uitvallen van de commu nicatie met de centrale overheid bepaalde bevoegdheden worden overgedragen. De Noodwet voedselvoorziening regelt dus ook de mogelijkheden van decentralisatie. Waar nodig zullen in aanmerking ko mende gebieden en autoriteiten bij Alge mene Maatregel van Bestuur worden aan gewezen. In het algemeen is er per pro vincie een voedselcommissaris, die met de uitvoering van de Noodwet voedsel voorziening is belast. Met gebruikmaking van de bijzondere alleen in buitengewone omstandigheden uit te oefenen bevoegdheden, kunnen zo nodig door de overheid de voortbrenging, afzet en verdeling van levensmiddelen geheel worden beheerst. Voor het in wer king treden van de betreffende artikelen in de Noodwet voedselvoorziening zal een afzonderlijk besluit, bij de wet te be krachtigen, vereist zijn. Als bijzondere maatregel is voorzien het voor ten hoog ste een week in werking stellen door de minister van landbouw en visserij inge val van een ramp, anders dan oorlog of oproer. Als onverhoopt uitvoering moet worden gegeven aan de Noodwet voedselvoorzie ning, aldus de bewindslieden in de me morie van toelichting, zal de medewer king van de betrokken takken van bedrijf onontbeerlijk zijn. Met name zal van de agrarische producenten veel worden ge vergd. Uiteraard zal die noodzakelijke medewerking zo veel mogelijk worden gevorderd via de publiekrechtelijke be- drijfslichamen. Al zal de autonome werk zaamheid van produkt- en bedrijfschappen zoveel mogelijk onaangetast worden ge laten, de verantwoordelijkheid van de re gering brengt mede, dat zij zonodig zelf onmiddellijk ingrijpt, desnoods met ter zijde stelling van de autonome regelingen van deze lichamen. Met de Noodwet voedselvoorziening be oogt de regering te voorzien in de leemte van een wettelijke grondslag voor nood maatregelen, onstaan door het vervallen van de Landbouw-Crisiswet 1933 en de voormalige bezettingsmaatregel, het Voed- selvoorzieningsbesluit 1941. Deze oude wetgeving verviel namelijk op 7 juli 1958, toen de Landbouwwet in werking trad, die overigens te beperkt van strekking is om er een nood-voedselvoorzieningsbe- leid op te baseren. Adr. P. de Kleuver aan het orgel in de kerkt te Echteld. RAIFFEISENBANK (BOERENLEENBANK) Het spaartegoed bij de Coöperatieve Raiffeisenbank (Boerenleenbank) steeg in 1961 met bijna 1 miljoen gulden. Uit het verslag van de coöp. Raiffeisen bank Amerongen/Leersum blijkt dat bij de spaarbank werd ingelegd 2.943.253,80 en terugbetaald het be drag van 1.973.871,39, zodat het te goed der spaarders toenam met 969.382,41. Hierbij komt nog de rente per 31 dec. 1961. In 1961 werden 374 nieuwe spaarders ingeschreven. Dat ook de overige werkzaamheden van de bank een steeds grotere omvang aannamen, blijkt wel uit het feit, dat in 1961 een omzet werd bereikt van ongeveer 22,5 miljoen gulden. Oud-burgemeester van Veenendaal de heer A. Bakker, is voor de verkiezing van de Provinciale Staten door de Anti Rev. Party nummer één geplaatst op de kan didatenlijst voor de Statcnccntralc Amers- STORMSCHADE Door de hevige storm van verleden week is er over 't algemeen niet veel schade aangericht. Alleen de T.V. an tenne van Nijenheim heeft zich niet staande kunnen houden. Gelukkig was er verder geen schade. DE TOTO De toto-liefhebbers kunnen donderdag avond weer hn tot inleveren. Het betreft nummer 64. Zij die deze nog niet hebben ontvangen kunnen die afhalen op het in leveringsadres. foort. (Dit is de gehele provincie m.u.v. de stad Utrecht). Tot en met de negende plaats ziet de kandidaten lijst er alsvolgt uit: 1 A. Bak ker (Veenendaal); 2 D. Griffioen (Baam- brugge); 3 L. W. H. de Geus (Linschoten); 4 Mr. W. R. v. d. Sluis (Bilthoven); 5 C. v. Nierop (Zeist); 6 B. Hartog Wz. (Bun schoten); 7 W. Helms (Amersfoort); 8 Mevr. S. H. Engelkes-Wijngaarden (Amersfoort); 9 B. Hartog Mz. (Spaken burg). Van de AR hebben thans vijf leden zitting in de Prov. Staten. Door samenwerking met Amerongen is men er in Eist in geslaagd, per 16 januari een gezinsverzorgster in dienst te nemen. Dat hierdoor in Eist in een grote be hoefte wordt voorzien, zal een ieder dui delijk zyn. Voor die gezinnen waar de moeder ziek of nog erger in een een ziekenhuis moet worden opgenomen en dus het betreffende gezin in grote huiselijke moeilijkheden komt te verkeren, zal hier dus iemand in worden gevonden welke de moeder op de meest passende wijze zal kunnen ver vangen. Zr. Terwey, voor iedere Elstenaar zeker een goede bekende heeft zich bereid ver klaard als leidster voor Eist op te treden. Ieder dus die meent gezinsverzorging no dig te hebben, wende zich tot Zr. Terwey, welke ook alle inlichtingen zal willen ver strekken met betrekking van kosten, tijd van aanvang en duur der hulp. lil ill" III i lil ilÜliHI llll i II I iliJl ii ill., AANRIJDING BIJ KRUISPUNT Donderdagmorgen ontstond een aanrij ding op het kruispunt Kon. Wilhelmina- weg-Koenestraa.t doordat een vrachtwa gen in de richting Leersum linksaf wilde slaan en een achteropkomend VW busje waarschijnlijk door te grote snelheid hier op niet tijdig kon reageren. Het gevolg was dat het busje tegen een lichtmast terecht kwam en deze totaal omver reeds. De materiële schade was aanzienlijk. De chauffeur kwam er wonderwel goed af. LINKS VAN DE WEG Vrijdagmiddag omstreeks half vijf ont stond een aanrijding in de Rijnstraat door dat een vrachtwagenchauffeur om een geparkeerde auto heen moest draaien en daardoor aan de linkerkant van de weg kwam. Een personenauto die juist een uitrit kwam uitrijden, botste pardoes op de vrachtwagen. Er ontstond enige lichte materiële schade. VEENENDAAL Woensdag 17 januari: Forumbijeenkomst in De Ko renbeurs, 8 uur. Donderdag 18 januari: Lezing Volksuniversiteit in Trefpunt, 8 uur. Verg. NCVB in De Korenbeurs 8 uur. Verg. CPB in Eltheto, 7.30 uur. ELST Woensdag 17 januari: Jaarverg. van Kleurvogelver. in Sportlust, 7.30 uur. RHENEN Donderdag 18 januari: Openb. verg. over N. Guinea in Wapen v. Hardenbroek, 8 uur. AMERONGEN Woensdag 17 januari: Nutsavond in raadzaal. 8 uur. EDERVEEN Woensdag 17 januari: IVO-voorl.avond in hotel Hup- kes De Klomp, 7.30 uur. DOORN. De bekende stalhouderij Eder veen aan de Accacialaan heeft opgehou den te bestaan. Het bedrijf werd in 1904 opgericht. De paarden zijn reeds ver kocht en de stalinventaris zal vermoe delijk binnenkort in veiling komen. MAARTENSDIJK. De Commissaris van de Koningin heeft vorige week de offi ciële opening verricht van de nieuwe Streekhuishoudschool. Deze school is tot stand gekomen „dankzij het moeizaam doorzetten der plaatselijke organisaties", zo zei de Commissaris. WAGENINGEN: Een Wagenings bruidje wier echtgenoot antiquair is, is ge trouwd in een oude T-Ford uit het jaar 1921. Voor deze aparte wijze van ver voer bestond grote belangstelling. 'F* v..'_ - Kï BKE WIJK IC7 T E l. 3000 -VI C N C N PAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1