Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken SCHERPE CONTROLE op bestrijding van mond- en klauwzeer door hogerhand Biggen teerden clandestien in luxe auto's vervoerd Moet de kerk zich met Chr. vakbeweging bemoeien Agenda Kandidaat E. Th. Thijs naar Groningen r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? RENSWOUDE ELST AMERONGEN Qettouufae Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Amerongen wil de naald terug! H. K. H. Prinses Margriet viert vandaag haar 19e verjaardag 36e jaargang VRIJDAG 19 JANUARI 1962 Nr. 6 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Hoewel van overheidswege alle mogelijke maatregelen worden genomen om het gevreesde Mond- en Klauwzeer onder de varkensstapel krachtdadig te bestrijden, zijn in onze omgeving reeds een aantal over tredingen geconstateerd, waarbij het zelfs voorkwam dat biggen vervoerd werden in een personenauto. De politie heeft hiertegen onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt en voor de betreffende vervoerder zal dit muisje nog wel een biggenstaartje hebben. De situatie in zuid-oost-Utrecht wordt door de deskun digen niet onrustbarend genoemd. Er werd wel een aantal besmettingshaarden aangetroffen - o.a. in Veenendaal, Ede, Overberg en Scherpenzeel - maar - men hoopt door het nemen van alle voorzorgs maatregelen erger te voorkomen. Het Mond- en Klauwzeer onder de veestapel is een ziekte die zich de laatste twintig jaar sporadisch heeft voorgedaan. Ongetwijfeld is dit mede te danken aan de van overheids wege verplichte bestrijdings-methoden zoals het inenten. Enkele maanden geleden echter is de epidemie ineens losgebroken en men weet in feite niet waar het pre cies vandaan komt. Wel zouden er sterke aanwijzingen zijn dat de ziekte vanuit Duitsland overgebracht is. De varkens Typisch is dat het Mond- en Klauw zeer hoofdzakelijk onder de varkens te constateren valt terwijl vroeger vrij wel uitsluitend de rundveestapel aan getast werd. Een varken dat aan deze ziekte lijdt RUMOER RONDOM „GASMYSTERIE" BEDAARD Het rumoer rondom de gasver giftiging in Veenendaal van ruim een week geleden is bedaard. In de landelijke pers werd hierover bijzonder veel ophef gemaakt en er waren zelfs dagbladen die spra ken van: Heel Veenendaal staat op zijn kop. Zoals bekend betrof het hier het ver- giftigingsgeval bij drogisterij Rein Kok aan het Gelderland. Drie personen raak- krijgt pijnlijke poten en kan binnen enkele dagen niet meer staan. Het hoorn zweert volkomen af en het be hoeft geen nadere uitleg dat het dier aan grote kwellingen onderhevig is. De praktijk heeft geleerd dat de ziekte voor jonge dieren dodelijk is. De oude re dieren overleven het in de meeste gevallen wel. Aangezien het Mond- en Klauwzeer erg besmettelijk is - het kan door de wind, door een mens, door een hond enz. overgebracht worden - zijn er vanzelfsprekend scherpe maatregelen genomen om de epidemie zo snel mo gelijk de kop in te drukken. Elke veehouder die vermoedt dat een van zijn beesten besmet is, is ver plicht hiervan onmiddellijk de politie in kennis te stellen. Tot voorheen werden dan alle be smette dieren door het Rijk opgehaald en de van besmetting verdachte var kens zo snel mogelijk geslacht. De veehouder krijgt hiervoor een matige vergoeding, zodat het voor hem meest al een strop betekent. Zo zijn kortgeleden bij een veehou der in Veenendaal negen varkens weg gehaald. Geen markt Om uitbreiding van de epidemie te voorkomen is het o.a. verboden var kens te vervoeren. Alleen slachtvar- kens yan 60 kg en meer mogen, maar dan uitsluitend per veewagen, ver voerd worden. Dit houdt tevens in dat de vee-auto zowel vóór als na het ver voer dient te worden ontsmet. Ook varkensmarkten mogen niet ten hierdoor bewusteloos. Bij een later meer worden gehouden en vooral voor sloten dat het personeel van een aan tal organisaties de veehouderijbedrij ven voorlopig niet meer zullen bezoe ken. Dit besluit is genomen door de Varkensstamboeken, de Centrale Melk Controle Dienst en het Nederlands Rundvee Stamboek. Op de enkele geconstateerde ge vallen na, is het in Zuid-Oost- Utrecht nog vrij rustig. Het is te hopen dat de genomen maatregelen een voldoende waarborg blijken te zijn en dat de epidemie zich niet verder uitbreidt. MOND- EN KLAUWZEER BREIDT ZICH UIT Van officiële zijde vernamen wij hedenmorgen dat het aantal ge vallen van Mond- en Klauwzeer in zuid-oost-Utrecht gestegen is tot zeven. Alle veehouders wordt dringend aangeraden zich volledig aan de gegeven voorschriften te1 houden. Bij constatering van de ziekte is men verplicht onmiddel lijk de politie te waarschuwen. Evenzo geldt dit, wanneer men een sterk vermoeden heeft dat een i der dieren met Mond- en Klauw- j zeer besmet is. Forum had handen vol aan moeilijke vragen Moet de kerk zich bemoeien met de christelijke vakbeweging of moeten deze beide instellingen gescheiden blijven in een geestelijk en een materieel streven? Dit was de zeer moeilijke probleemstelling die woensdagavond in de bovenzalen van hotel de Korenbeurs aan de orde was, toen daar op initiatief van de Chr. Besturenbond Veenendaal een forumbijeenkomst werd gehouden. Verrassend was de grote opkomst en het forum bestaande uit de plaatselijke predikanten Bos, Overduin, Vermaas en Langbroekalsmede vakbondsbestuurders J. Nieu- wenhuis en Dr. W. Albeda, hadden soms geruime tijd nodig om hun standpunt uiteen te zetten. Het forum stond onder voorzitterschap van districtsbestuurder L. R. A. Ester, die de touwjes strak in handen hield. ingesteld onderzoek, slaagde men er niet in een juist antwoord te geven op de vraag waar het bedwelmende gas van daan was gekomen. Hoewel op een tien tal meters afstand van de betreffende winkel een ondergronds gaslek werd ge vonden, constateerde de Gasmaatschappij dat na het dichten van het lek toch nog koolmonoxyde in de winkel aanwezig was. Deswege verklaarde de Gasmaatschap pij dat het zeer wel mogelijk was dat de in de winkel aanwezige oliekachel de schuldige zou kunnen zijn. Dq leverancier van de kachel bestreed deze veronderstel ling echter, zodat het nooit uitgemaakt is waar het bedwelmende gas vandaan kwam. VEENENDAAL Zaterdag 20 januari: Winterseriewandeltocht, start g 2 uur, Trefpunt. Muziekavond in Eltheto, 7.30 u. jj Avond Arbeiderskunstkring in jj Ver. Gebouw. 8 uur. Orgelbespeling Chr. Ger. Kerk jj Hoofdstraat, 8 uur. Luxor Theater: vrijdag t.e.m. zondag: Als een jj losgebroken beest, 18 jaar; za- jj terdag en zondag: Barak 1-113; B maandag t.e.m. woensdag: Het jj meisje met de groene ogen; gjg donderdag: Opstand der Gla- jj diatoren. 18 jaar. RHENEN Bio Rhenen: zaterdagavond en zondagmid- jj dag: Sag mir Adieu, alle leeft.; zondagavond: Verdacht van jj aanranding. 18 jaar. LEERSUM Centrum Theater: Zaterdag t.e.m. woensdag: Ben jg de fokkerij betekent dat een grote strop. Er zijn bedrijven die een kleine tweehonderd drachtige zeugen hebben, terwijl de toekomstige biggen niet ver voerd mogen worden. Vandaar dat de politie geconfronteerd werd met het vervoer van biggen in een luxe auto. Niet op erf! De minister van Landbouw en Visse rij heeft ook bepaald dat vee-auto's onder geen beding op de erven mogen rijden waar de varkens worden ge haald, evenmin is het de vervoerders met hun personeel toegestaan zich op de erven te begeven. De ontsmettingsmaatregelen en het verbod ten aanzien van het berijden en betreden van erven is thans tevens van toepassing gebracht op alle ver voer van runderen, schapen en geiten. Voorts is in ambtelijk overleg be- K ADER VERG ADERING OVER NIEUWE C.A.O. Morgenmiddag om drie uur wordt in hotel De Korenbeurs een kaderver gadering gehouden waar bondsvoor zitter Theo de Jong een uiteenzetting zal geven over de nieuwe CAO voor de textielindustrie. Deze vergadering is belegd door de ABTK „De Eendracht" en zal worden bijgewoond door het kader uit het ge hele district. Direct al bij de eerste vraag - Dr. Albeda had vooraf een korte inleiding gehouden waarbij hij in het kort di verse problemen de revue liet passe ren - kwamen de tongen goed los. Is het toelaatbaar, zo luidde de vraag, dat belijdende leden van 'een kerk zich organiseren in een z.g. neutrale bond en zelfs ambtsdragers zijn in de kerk? Ds. Overduin liet hieromtrent een positief geluid horen - de kerk moet zeggen tegen de mensen die parasite ren: dit is zonde! Als christen zijnde dient men zich wel degelijk christelijk te organiseren en de kerk mag hier over niet zwijgen. Ds. Bos zag dat heel anders. Hij nam het standpunt in dat de kerk zich hiermee niet dient te bemoeien - daar moet ruimte voor open gelaten wor den. Ds. Langbroek kon zich met het standpunt van ds. Bos geenszins ver enigen. „Het is onmogelijk dat een christen neutraal georganiseerd is. God heeft met ons hele leven te maken", zo zei hij. Ds. Vermaas ging ietwat dieper op de zaak in en wees vooral op het ge vaar dat de christelijke organisatie een besloten kring dreigt te worden. Hij beklemtoonde de historisch ge groeide verhoudingen en men moest het naar zijn mening een tikkeltje bre der zien. Dhr. Nieuwenhuis betoogde dat het wél de taak van de kerk is om alle christenen te wijzen op het nut van een chr. organisatie, terwijl collega Albeda (die zich in de loop van de avond als een uitstekend redenaar ont popte) de predikanten verzocht alle mensen voor te houden zich christelijk te organiseren. MEEBETALEN? Een ander punt was hoe het forum dacht over verplicht meebetalen van niet-georganiseerden. De vakbeweging Kandidaat E. Th. Thys uit Veenendaal zal zondagavond 21 januari a.s. om zeven uur te Oostwold in het Oldambt van Gro ningen, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door z(jn schoonvader, ds. W. C. van den Brink uit Kenkum, Heel- sum, intree doen als predikant van de Greformeerde Kerk van Oostwold, waar hy in verband met zijn benoeming tot directeur van de Stichting Clubhuizen ,,'t Schienvat" te Finsterwolde, in de va- PERSCONFERENTIE VAN MINISTER MARIJNEN. De minister van Land bouw en Visserij, Z. Exc. Mr. V. G. M. Marijnen heeft donderdag in Den Haag een persconferentie gegeven naar aanleiding van het jongste E.E.G.-akkoord van Brussel. De bijgaande foto, welke tijdens deze conferentie werd gemaakt, toont v.l.n.r. Dr. J. H. Patijn, secretaris-generaal van het ministerie, Ir. J. A. P. Franke, directeur-generaal van de voedselvoorziening en de minister. kature van ds. G. Assies, die op 29 oktober van het vorige jaar naar IJmuiden is vertrokken en die daar veertien dagen later intree heeft gedaan, beroepen is als predikant met bijzondere opdrachten voor noord-oost Groningen, met name te Fin sterwolde. Als directeur van de Stichting Club huizen ,,'t Schienvat" te Finsterwolde krijgt kandidaat Thijs de leiding van de gang van zaken binnen het clubhuiswerk. Vanuit het clubhuiswerk wordt hem op gedragen het evangelisatiewerk te Fin sterwolde. Daarnaast krijgt hij als op dracht om te onderzoeken of er te Nieuwe Schans ook de mogelijkheid is om te ko men tot eenzelfde opzet als te Finsterwol de en tevens om te trachten het evange lisatiewerk over geheel noord-oost Gro ningen uit te breiden. Kandidaat Thijs werd op 31 oktober 1933 uit een leraarsgezin te Veenendaal gebo ren. Hij bezocht eerst, het christelijk ly ceum te Arnhem en studeerde daarna aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij op 6 oktober van het vorige Jaar zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Tij dens zijn studententijd was de heer Thijs van september tot december 1959 ongeveer vier maanden te Finsterwolde werkzaam als stagekandidaat. Kandidaat Thijs werd ongeveer veertien dagen na zijn kandi daatsexamen na praeparatoir examen door de classis Amersfoort beroepbaar ver klaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland en op 8 november van het vo rige jaar (1961) werd hij door de classis Winschoten peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst der Woords en tot de bediening der Sakramenten in genoem de Kerken. kost veel geld en is het nu fair dat zij die niet meebetalen (contributie) tóch mee profiteren van hetgeen de vakbe weging tot stand brengt (loonsverho ging e.d.). Alle vier de predikanten stonden hier afwijzend tegen'jVer. Zij waren van mening dat dit een slechte weer slag zou geven. Ook de vakbondsbe stuurders zeiden er niet veel voor te voelen, alhoewel zij in hun antwoord ■W: GEMEENTE EN GRAVIN EISEN RESTANTEN OP! Exclusieve reportage op tweede blad. VLUCHTELINGENVRAAGSTUK ROND BERLIJN Over bovengenoemd onderwerp zal dins dag 23 januari a.s. in 't Trefpunt spreken de heer S. Wilson. Deze avond wordt ge houden op initiatief van het interkerke lijk jeugdcontact en de meeste plaatselij ke kerkelijke jeugdorganisaties hebben hun medewerking toegezegd. De heer Wilson mag als een ingewijde worden beschouwd, want hij heeft ge werkt in verschillende vluchtelingenkam pen en heeft de praktijk van dit vraagstuk dus van nabij meegemaakt. In woord en beeld zal de spreker de jeugd voorlichten. IN RHENEN GEVONDEN De Valleiriks die talloze malen achtereen onvindbaar bleef, is za terdagmiddag in RHENEN ontdekt. Mej. A. Griffioen Middclbuurtse- weg 7 en verkoopster by schoenen magazijn Scheffer in de Grcbbcstad, kreeg op zeker moment by het ont vangen kasgeld een ryksdaalder met een rood nummer. Direct ging haar een lichtje op en nog diezelfde avond controleerde zy het nummer. Haar zuster kwam op ons hurcau de premie groot 25,halen. De nieuw uit te geven riks met het rode nummer AS 323803 is dus weer VIJF GULDEN waard. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uitbetaald. Een opname van de ambtswoning van de Burge,meester van Rhenen, waarin woens dagnacht brand uitbrak. Op de bovenver dieping, rechts van de woning, is de brandschade duideiyk te zien. De woning is thans geheel ontruimd, terwyi de bur gemeester en echtgenote voorlopig hun intrek hebben genomen in hotel „Het wa pen van Ilardenbroek". min of meer op de vlakte bleven. Dr. Albeda bijvoorbeeld zei „De vakbewe ging zit permanent in financiële moei lijkheden. Zo'n verplicht meedoen is erg gevaarlijk en het zou een geweldig stuk weerstand kunnen opleveren. Ik geloof dat er aan dit idee, waarover al geruime tijd gesproken is, meer be zwaren dan voordelen kleven." GELOOFSOVERTUIGING De volgende vraag die op het forum afgevuurd werd, was meer bestemd voor de forumleden-predikanten. Kan iemand geen lid zijn volgens zijn ge loofsovertuiging, m.a.w. dat men zegt God zorgt wel voor mij en dat hoeft een ander niet te doen. Ds. Vermaas zei pertinent - daar moet je ruimte voor laten. Als zo ie mand niet wil - zuiver uit geloofsover tuiging dan - dan moet je hem daar vrij in laten, een mening waarbij ds. Bos zich volledig kon aansluiten. Ook ds. Overduin gaf te kennen dat men voor een dergelijk standpunt respect dient te hebben, tenminste als er geen andere argumenten een rol spelen. Geruime tijd werd er ook nog van gedachten gewisseld over de instelling van de P.B.O. Ds. van Enk als aan wezige, stelde namelijk de vraag of het CNV hierin niet wat overstag was gegaan en waar men nu met het begrip „vrijheid" bleef. Dr. Albeda diende van repliek, alhoewel niet bepaald over tuigend. Als laatste vraag ging het forum in op het probleem winstdeling in de be drijven. Is dit Bijbels te verdedigen, zo werd gevraagd. Hoewel de predi kanten vooraf verklaarden zich op glad ijs te bevinden, kon uit de gegeven antwoorden de conclusie getrokken worden dat hier van de zijde van de kerk geen enkel bezwaar bestond. Veel positiever waren de stellingen van de vakbondsbestuurders die hierop uit voerig ingingen en zich uiteraard con tra de winstdeling uitspraken. LEZING VOOR GEMEENTEPERSONEEL Op uitnodiging van de gemeenteperso neelsvereniging spreekt voor de leden van deze vereniging a.s. dinsdagavond de heer Stein te Apeldoorn. De heer Stein, die hoofdassistent is van de rijkstuinbouw- consulent, zal het onderwerp „bloemen en planten, binnen en buiten" behandelen. C.N.V. FAMILIEAVOND De jaarlijkse familieavond van de Christelijke Besturenbond Veenendaal zal op zaterdag 3 februari a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan gehouden worden. Opgevoerd wordt het toneelspel in drie bedrijven: „Het verleden spreekt" door de toneelver eniging Renswoude. Diezelfde dag, 's middags, is er een speciaal filmpro gramma voor de kinderen. COMMISSIE TOEZICHT BIOSCOPEN SAMENGESTELD Op 7 december j.l. stelde de Veenen daalse gemeenteraad een verordening als bedoeld in de Bioscoopwet vast. Deze verordening houdt o.a. in, dat een commissie van toezicht op de biosco pen moet worden benoemd. Deze plaat selijke commissie is thans samenge steld door burgemeester en wethou ders. Zitting in de commissie hebben de heer Mr. J. F. van Leeuwen, Hoogstr. 5 als voorzitter, mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch, Kanaalweg 10, de he ren D. Philips, Nieuweweg 247, C. van Genderen, Jac. van Ruysdaelstraat 18 en J. Kempen, J. P. C. Leinweberstr. 46, als leden. Dinsdag j.l. hebben voorzitter en le den van de commissie in handen van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg de voorgeschreven eed afgelegd, zodat met de werkzaamheden kan worden begonnen. AANRIJDING BIJ DE MARKT De twee meisjes S. die gisteren on der aan de Markt fietsten zijn aange reden door een passerende N.B.M.-bus. De bestuurder van de bus, D., moest uitwijken en raakte toen de twee meis jes. Eén van hen werd licht gewond. (Ingezonden) Kollekte Stichting O.C.B. Wij zijn dankbaar, dat Burgemeester en Wethouders van Veenendaal ons ook dit jaar weer toestemming ver leenden tot het houden van een kol lekte. Het werk wat de Stichting Ont spanningscentrum Bejaarden in onze plaats dcet heeft langzamerhand goede ingang gevonden. Wij zijn daarover bijzonder verheugd. In het gebouw aan de Sandbrink- straat, wat de Stichting haar eigendom kan noemen bestaat gelegenheid voor dagelijkse entspanning. Hier vinden eveneens regelmatig in de vorm van een lezing cf anderszins middagen plaats waarop entspanning op meer cultureel peil wordt geboden. In dit verband kunnen ook de maandelijkse ontspanningsavonden worden genoemd en de jaarlijkse Kerst- en Pauswijding. Het zal u niet verbazen, dat hier voor veel geld nodig is. Dit geld moch ten wij altijd voor een zeer belangrijk deel ontvangen van de inwoners van Veenendaal. Telkenjare hebben zij er voor gezorgd, dat enze jaarlijkse kol lekte een sukses is geworden. Vandaar, dat wij ook nu weer de vrijmoedigheid opbrengen uw mede werking te vragen voor onze jaarlijkse kollekte, die dit jaar zal worden ge houden in de periode van 22 t.e.m. 27 januari a.s. Wij hopen van harte, dat u onze Stichting weer uw financiële steun wilt geven, waardoor het haar moge lijk zal zijn haar werk ten dienste van de Veenendaalse bejaarden voort te zetten. Namens het Bestuur, G. G. de Ruijter,voorzitter. L. R. A. Ester, sekretaris. AUTO OVER DE KOI» Door een klapband schoot donderdag middag op de Rijksweg 12 ter hoogte van de Buurtsteeg te Veenendaal een perso nenauto over de kop, bestuurd door de heer Blom uit Ede, die uit de richting Utrecht kwam. De heer B. alsmede zijn echtgenote die naast hem zat werden door een Veenendaalse ambulance-auto naar het Juliana-ziekenhuis te Ede overge bracht. De heer B. werd aan zijn rug ver wond, terwijl mevr. B. inwendige kneu zingen opliep. De auto werd zwaar be schadigd. OPBRENGST VERJAARDAGBUSJES Door een technische fout stond in de vorige editie een gefingeerd bedrag met betrekking tot de opbrengst van verjaardagsbusjes van de Ger. Kerk. Het juiste bedrag is echter 201,63. Elsterse Kleurvogclvcreniging hield jaarvergadering Woensdagavond hield de Elsterse Kleurvogelvereniging in Sportlust haar jaarvergadering. Bij de opening me moreerde de voorzitter het overlijden van de heer Jac. Nagel, in leven pen ningmeester der vereniging. Dit was voor de vereniging het afgelopen jaar een zwaar verlies, aldus de voorzitter. I Verder was het afgelopen jaar weer de onderlinge vogeltentoonstelling ge houden, die een groot succes werd. Kampioen werd in de eigenkweek A. v. Dam, die uit handen van de voor zitter het Bondskruis, van de Bond van I Nederlandse Vogelliefhebbers in ont- 1 vangst mocht nemen, voor deze pres tatie. Uit de verschillende verslagen bleek dat de vereniging kerngezond is en dat in enkele jaren het ledental is geste gen van 21 tot 50 leden, voorwaar een flinke groei. Ook bleek dat het be- I stuur grote plannen voor de toekomst heeft, maar daarvoor is de steun nodig van alle leden. Eén van die plannen is om 27 jan. met de vereniging naar de Internationale Vogeltentoonstelling te Brussel te gaan, de kosten bedragen per persoon 6 gulden. Tot zaterdag 12 uur kan men zich opgeven bij de secretaris, Franseweg 56 I, Telefoon 291. Ook niet leden kun nen, wanneer er plaats is, mee. Verder werd de voorzitter de heer M. Onink, die dit jaar aftredend was bij acla- matie herkozen. Botsing bij smederij Van Ingen Bij de smederij Van Ingen te Eist ontstond dinsdagmorgen een botsing tussen een luxe auto en een bestel wagen, met aanzienlijke materiele schade. De luxe auto stond geparkeerd bij de smederij in de richting Rhenen en wilde juist optrekken om te draaien. Maar de auto was nog geen meter vooruit ot een bestelauto uit de rich ting Amerongen, ramde de luxe auto aan de linkerzijde. De bestelauto werd bestuurd door de heer S. uit Leusden en de luxe auto door de fabrikant de heer T. uit Oos terbeek. De rijkspolitie maakte proces verbaal op. MUSKETIERS GEEFT TONEELAVOND De v.v. Musketiers geeft zaterdag avond in de ontspanningszaal van de jeugdherberg de „Eikelkamp" te Eist een toneeluitvoering. Opgevoerd zal worden het toneelstuk „Je moet er niet mee spelen" door de toneelvereniging N.A.O. uit Veenendaal. VERLOREN Twee bankbiljetten van 25 gulden; een bril met grijs montuur en een kin- der portemonnaie met inhoud. Inlich tingen bij de rijkspolitie. AUTO BOTSTE OP TREILER Maandagavond is bij het achteruit rijden van een truck met treiler, bij de betonfabriek „de Hoop" te Remmer den, een bestelauto op de treiler ge botst. De bestuurder kreeg lichte ver wondingen. Er ontstond vrij aanzien lijke schade. Cluborgaan voor alle Amerongse verenigingen Door het bestuur van D.V.S.A. is be sloten opjiietiw een clubblad te gaan uitgeven. Gebleken is echter dat meer dere verenigingen in Amerongen wel een clubblad zouden willen uitgeven. Door het bestuur van D.V.S.A. wordt thans aan alle sportverenigingen in Amerongen voorgesteld gezamelijk een cluborgaan uit te geven. De bedoeling is dit blad maandelijks te doen verschijnen en waarin elke sportvereniging, welke hiervoor be langstelling heeft, een eigen afdeling verzorgd. Het blad wordt daardoor ze ker interessant en blijft het contact met de leden nauwer. Dit is vooral van belang b.v. bij veldsporten als door vorst e.d. geen wedstrijden worden gespeeld, doch eveneens voor wandelclubs en zwem vereniging als het „si 11e" seizoen is aangebroken. De meeste verenigingen stemden met deze plannen in. Vereni gingen, welke hiervan nog niet op de hoogte zijn en wel interesse hebben, kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris van D.V.S.A., A. Brink man. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbehccr Taxaties Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 30N6MANS PRISMA V, f PONTlAC OMCöA voor betere uurwerken H0QFDSTP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1