PAUK kou gevat Setter Set JAN LIJBERS Zaterdagclubs nu waarschijnlijk ook in de strijd 0.63 0.89 GVVV-IJmuiden BAZAR Sanapïê" AMERONGEN EDERVEEN Burgerlijke stand ALBERS SCHERPENZEEL KERKDIENSTEN Uol^BLuA°1^ SPORTPROGRAMMA: Veenendaal tegen Saestum Daverende OPRUIMING DINSDAGKOOPJES Vleesschaaltjcs Plastic emmertjes Plastic afwasbak Erwtensoep-actie voor „10x10" MARKTBERICHTEN Veenendaalse „Zonnebloemen" nog steeds aan de kop Grote belangstelling bij opening meubelshowroom ZONDAGDIENST Sportmagazijn BRAND IN MAALDERIJ Ingekomen en vertrokken nylons ^$5?^ in de nieuwe notenkleuren Eindelik, zee Bram, heb ik es ophelde ring die jij me nooit en te nimmer heb kenne geeve. Nou wat waar is, is waar, beste minse, ik had Bram nooit wijzer kenne make op ze vraage waar de zoogeneumde Naald op de Amerongse Barg toch gebleeve was. En et leek ok wel of ik zelf veur den oorlog altijd mar zoo'n bietjie gedroomd had. Ik wist zeeker dat ie dur sting en ik kos em toch mit de beste wil van de weereld niet meer vinde. Ik durfde dur niks van te zegge bang asdat ik anderst uitgelache zou wurde. Er zou toch te krankjoorum weeze as ie de bezienswaar- digheedes in je eige omgeeving gien ins meer wist te vinde. Tot Bram me een paar zoomers ge- leeje toen we daar in de buurt rond scharrelde es zee: Zeg Wout, begin ik nou te dommele of niet, mar ik meen toch zeeker te weete, dat hier vrogger in deeze konterije de Naald mot hebbe gestaan. Nee, ik ken zoo oud niet weeze of ik ken me nog goed indenke dat we daar mit me vader nog verscheije keere naar zijn weeze kijke. Toen moes ik op mijn beurt wel zegge, dat ik dur ettelijke male naar heb loope zeuke. Ik docht bij me eige: mar zoo'n zwaar steene ding ken toch gien pootjies krijge? En ze zelle zoo'n histoorisch appe- raat toch niet zoo mar late verdwijne? Ik heb dur avonde over zitte te prak- kezeere en ure naar gezocht, mar weg wastie en foetsie bleef tie. Mar nou is dur dan toch licht in de zaak gekomme. Er moonement is gewoon weg opgeruimd. Gesloopt zoo te zegge. En daar sta je in deeze tijd toch danig van te kijke. Ik hoorde onderlest nog van iemand, die een grote boom veur ze perceel had staan. Hij wou die reus greeg kwijt, mar gien denke an dat ie em op mocht ruime. Viel onder moonementezorg. Een moone ment van een boom, zoogezeid. Toen doch ik bij m'n eige: ze zijn van hoogerhand toch wel zuinig op de be jaarde spulletjies. Mar as is dan zooiets weer onder ooge krijgt dan rijze je de hare ten berge. Een moonement uit et begin van acht tienhonderd en dat wurdt zoo mar mit de boome gelijk gerooid. En as daar nou een medern flatgebouw of een belastingkan toor veur in de plaats mos komme dan kos ik dur nog wat van begrijpe. Mar niks van dat alles. De Naald sting midden in et bos en et is daar nog allemaal bos. En dat was nou juust et amparte van de heele zaak Dat een moonement midden in een dorpie of zooiets staat, dat is te begrijpe, mar wat in de weereld zou de minse bewooge hebben om daar midden in de sjungel een gedenkteeke op te rich- te? Een verhaal op z'n eige en daarom had et ding zooveel waarde. Ik veur mijn snap dur niks van. Et is vandaag den dag nog makkeliker om een half miljoen te late verdwijne dan iets mit histoorie. Die zake staan allemaal fijn opgeteekend in de ambtelijke boeke. En hier verdwijnt iets zoo mar in et niks. Ik zou dur toch et fijne wel es van wille weete. Een goeie kans dat iemand et ding nog erges in z'n hoffie heb staan. Veur inlichtingen hou ik me eige anbevoole. Wout Blauwkous. Werd vorige week door de amateurs alleen nog maar op zondag gespeeld, het ziet er nu eindelijk naar uit dat thans ook de zaterdagclubs in het ge weer komen. Er is weer een uitgebreid programma opgesteld met voor vele clubs een thuiswedstrijd. In de zondagsector gaat vooral de belangstelling uit naar de ontmoeting Scherpenzeel-DVSA. Zo ontvangt Veenendaal zondag aan de Bergweg het Zeisterse Saestum. Dit is geen imponerend team, maar ide afde ling waar Veenendaal is ingedeeld is ie dere tegenstander gevaarlijk. Dat bewees Zebra's vorige week en nog andere laag geplaatsten gaven blijk te willen winnen. Dat zal dus ook zo zijn met Saestum. De geel-blauwen zullen de goede richting weer moeten vinden en blijven vechten voor een goed resultaat wil men zich herstellen van de misstap van zondag. We hopen dat het inderdaad een incidentele misstap was en dat men tegen Saestum weer glorieus uit de strijd komt. ■fr GVVV krijgt zaterdag bezoek van IJmui- den dat juist een plaatsje boven de Buurt- laanbewoners is geklasseerd. Door een overwinning kan GVVV dus met de IJmuidenaren stuivertje wisselen. De uit wedstrijd destijds leverde GVVV een ge lijk spel op en nu in eigen omgeving moet er dus meer in zitten. Het is trouwens no dig ook om punten te verzamelen GVVV- ers dan klaart de positie wat op. Winst voor de blauwen dus. DOVO gaat naar Twente om tegen En ter Vooruit te spelen. Dit is een wissel vallig elftal, dat soms raak voor de dag komt. Het is beslist oppassen voor DOVO, maar geheel kansloos zijn de roodwitten niet in het minst. Technisch gezien heeft DOVO de beste papieren, maar de thuis club is erg enthousiast. Op 1 punt rekenen we zeker, zijn het er twee dan valt het mee. ■fr VRC krijgt het uiterst moeilijk tegen koploper Apeldoorn in eigen huis. In Veenendaal won de Racing weliswaar met 3-2 maar daarom zal Apeldoorn zich nu willen revancheren. Komt VRC eventueel tot een gelijk spel dan is dat al een ver dienstelijke prestatie. ■fr Van de afdelingsclubs speelt Merino's tegen Hierden aan de Wageningselaan. Ook hier moet de Veenendaalse club win nen om uit de gevaarlijke zone te geraken. Het is tegen Hierden wel uitkijken, maar het is beslist mogelijk. SVP ontvangt bezoek van Sova, een sterke club uit Amersfoort. Met haar sterkste spel kan Panter een succesje boeken, maar een gelijk spel ligt meer voor de hand. Kulan kan twee punten aan het totaal toevoegen nu men thuis speelt tegen Ad- vendo uit Ederveen, maar NSVS moet ter dege oppassen nu DEV uit Doorn op be zoek komt. Met volle energie spelend kan NSVS echter wel een succesje behalen. In de zondagcompetitie heeft RK Unitas een vrije dag. ■fr Scherpenzeel Z.M. gaat op bezoek bij DVSA uit Amerongen. Ondanks de op de Burgwal geleden nederlaag houden wij het op een overwinning voor de thuisclub. Scherpenzeel Z.M. gaat op bezoek bij de Posthoorn. Wanneer de blauwwitten de zaken energiek aanpakken is een pun tenverdeling mogelijk. Het zaterdagelftal van DVSA komt in Nijkerk uit tegen NSC. Voor de Ame- rongers wordt dit gezien als een (te) zware opgave maar het is in het verle den al meermalen bewezen dat theorie en praktijk volkomen tegengesteld kunnen zijn. ■fr Wil Rhenus zijn kampioenskansen be houden, dan zullen de groenwitten er voor moeten zorgen dat ze vrijwel geen wed strijd meer verliezen. Zondag komt op Candia Austerlitz op bezoek de overwin ning moet dan ook in Rhenen blijven. goed crème aardewerk onbeschadigd O normale prijs 1,10 nu voor aardappelen, melk enz. 5 liter inhoud opruimingsprijs grote maat 38 cm diverse kleuren ze moeten weg voor ALLEEN DINSDAG 23 JANUARI Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 A.S. ZATERDAG 3.00 UUR TERREIN BUURTLAAN Op vrijdag 19 en zaterdag 20 jan. wordt ten bate van de voetbal vereniging V.R.C. een gehouden in de gem. eierhal. Mooie prijzen zijn beschikbaar. Openingstijden: VRIJDAG van 6 30 tot 11 uur; ZATERDAG van 6 tot 11.30 uur. Iedereen is van harte welkom SCHAAKNIEUWS Maandag 15 jan. j.l. werd de onder linge competitie van de Veenendaalse Schaakvereniging in de Ritmeesterkan tine voortgezet met het spelen van de 16e ronde. De uitslagen waren: H. Heikamp - J. W. Boelens 0-1 C. Beijer - J. N. Elenbaas V2-V2 G. A. Blankestijn - J. B. Grif fioen V2-V2 W. C. H. van Dam - F. Luch- singer 0-1 Dr. M. J. D. van Dam - M. de Kleuver V2-V2 L. Ebskamp - E. van Raven- swaay 1-0 G. R. Kets - E. J. Kalterafg. A. Blankespoor - G. Heikamp V2-V2 C. Wijnberger - H. J. van Aller 0-1 C. J. Vink - R. Sukkel - 0-1 Uitgespeelde hangpartij: E. van Ravenswaay - M. de Kleuver 1-0 Naar het zich laat aanzien wordt de bekende anti honger actie „10 x 10" in Veenendaal een groot succes. Sedert de officiële installatie van het Actie- Comité hebben de jongeren een enorme activiteit ontwikkeld en is er al voor meer dan f 4000,aan zakgeldkaar- ten verkocht. Verder zijn er diverse activiteiten gaande of in voorbereiding, deels door scholen en deels door het Actiecomité georganiseerd. Een op handen zijnde actie is de verkoop van erwtensoep. Morgen - zaterdag 20 jan. - zal er on der aan de Markt door leerlingen van de Herv. ULO en de Chr. Huishoud school erwtensoep verkocht worden in een marktkraam. Men kan gewoon een beker kopen, maar het is even eens mogelijk een liter (liever nog li ters!!) te halen. Op de Kon. Julianaschool wordt een lege-flessen-actie gehouden waarvan het statiegeld ten goede komt aan „10 x 10". Op het Chr. Lyceum bracht een weddenschap, waardoor een jongeman een hele dag met een halfafgeschoren baard liep, 100 gulden op. Verder worden er 4 grote avonden georganiseerd op 26 jan. en 1 maart in 't Trefpunt en op 9 februari en 16 maart in het Jeugdgebouw aan de In dustrielaan. Aan deze avonden zullen Veenendaalse muziek- en cabaret groepjes meewerken en waarschijnlijk zal het nieuwe gezelschapsspel Bingo geïntroduceerd worden, dat in Ameri ka en Engeland reeds tot een rage werd. Op 23 en 24 februari zal in gebouw Eltheto een grote geheimzinnige Chi nese Markt gehouden worden, waar voor aan de scholen medewerking ver zocht is door een stand te willen ver zorgen. U raakt pijn en pijntjes kwijt. 90 e» SCHERPENZEEL Aanvoer kippeeieren 950.000 stuks. Prijs 9,50 tot 11,— per 100 stuks. Handel vlug. Voor een goed begrip moge die nen, dat de heer Jan Lijbers, Rhe- nenaar van geboorte en iemand van het slag die de Rhenense toren z'n leven lang in het gezichtsveld moet hebben om zich lekker te voelen, misschien wel een borrel lust, maar er pertinent geen misbruik van maakt. Dat hij „veertig jaar in de olie" was, moet mitsdien zo letter lijk mogelijk worden opgevat. Veertig jaar heeft Lijbers duizend gezinnen in Rhenen (en vroeger ook Eist en Achterberg) van petroleum voorzien, iedere dag en iedere week opnieuw. Hij begon ermee op 11 februari 1922 en morgen houdt hij ermee op. Bescheiden merkt hij op, dat het dus nog niet helemaal veertig jaar is. Maar die paar dagen schenken wij hem graag. Wat betekenen die op zo'n prachtige staat van dienst. Het is een hele prestatie in dit bergop, bergaf-terrein dat Rhenen heet, vier decennia de bevolking van petroleum te voorzien. Echt geen sinecure, vooral als men daar bij weet, dat Lijbers met een hand kar is begonnen en het juist in die begintijd was, dat hij ook Eist en Achterberg „deed", lopende en du wende achter die kar, volgeladen met petroleumvaten en -bussen. „Of ik in dit huis ben geboren? Neen, dat niet, maar ik woonde er toch al in toen ik mijn zaak begon." Dat wil dus zeggen dat de heer Lijbers ook veertig jaar in de Rijn straat, op één en hetzelfde punt, zijn home heeft gehad en daar nóg heeft. Hij zou er niet weg willen. We zijn nieuwsgierig hoe dat be gin was in 1922. „Ik ben direct met olie begonnen. Bijprodukten heb ik nooit verkocht." Maar dan rectifi ceert hij zichzelf. „Ja, toch wel een ogenblik. Ik verkocht er benzine bij. Maar toen de benzinepompen als paddestoelen uit de grond kwa men, ging dat over. Toen had het geen zin meer." De oliezaken gingen al gauw wat beter en het transportmiddel - de handkar dus - werd in het vervolg voortbewogen met één H.K. Dit is een variatie op P.K. Neen, het was dus nog geen paardekracht, maar wel hondekracht. „Nero" werd voor het oliekarretje gespannen. „Dat was mijn eerste trekhond", zegt de heer Lijbers veel beteke nend, „en het was een pracht beest. Een lief dier en lopen dat die hond kon, het was een lievelust. Eén keer kreeg ik een bekeuring. Ik was op een dag doodmoe, toen ik op weg naar huis op de kar ging zit ten. Maar dat mocht niet. De trek- hondenwet verbood dat. Nou hin derde het niks voor „Nero", want die kon er best tegen. Maar de po litie deed haar plicht." woord ió aan De periode van de hond werd al spoedig afgesloten. In 1930 werd op nieuw gemoderniseerd en de eerste P.K. kwam in dienst van de olie. De heer Lijbers weet het nog als de dag van gisteren. „Het was „Bobby", een echte vos." 's Nachts liep het dier altijd in de wei, vlak bij zijn huis. „Als ik één gil liet, dan kwam „Bobby" al op me af. Ik had het dier helemaal naar mijn hand staan. Trouwens, zo was het ook met de andere paarden. Ik heb er drie ge had. De laatste verkocht ik vijf jaar geleden. Wanneer ik een nieuwe kreeg, dan duurde het ook maar en kele dagen of het beest kwam al op me af als het me zag." Hoe hij 'm dat leverde? „Je kunt een paard beter vangen met een stuk brood dan met een eind hout!" Want Lijbers was goed voor zijn dieren. Zij hielpen hem immers zijn zware werk verlichten. XXX Olie is een onmisbaar produkt in onze moderne samenleving. Dat is wel heel duidelijk naar veren geko men toen in mei 1940 de tweede wereldoorlog uitbrak. Het werden voor de heer Lijbers nare tijden. Pernis was gebombardeerd, zodat de olieaanvoer naar Rhenen vrij wel direct in de knel kwam. „Ik heb nog eens een zending ge kregen door tussenkomst van het gemeentebestuur. De bedoeling was daarvan, dat iedereen één liter mocht hebben. Het was een drup pel op een gloeiende plaat. En toen de distributie officieel werd gere geld, waren er wél bonnen maar geen olie. Zes weken heb ik toen bij de Heide Maatschappij gewerkt en gedurende de rest van de oorlog werd ik opgenomen in de vaste kern van de luchtbeschermings dienst. Ik verrichtte uitkijkdiensten op de Koerheuvel en telefoonwacht op het gemeentehuis, waar de com mandopost van de luchtbescher mingsdienst was gevestigd. Het viel allemaal niet mee." Toen de oorlog over was en er niet meer naar vliegtuigen behoefde te werden gekeken, was ook deze baan weer aan de kant. De heer Lijbers wilde maar het liefst weer direct terug naar zijn oude ver trouwde branche. Maar dat ging niet zo één, twee, drie. Er was nog geen olie. Daarom overbrugde hij die tijd maar met dienst te nemen in de opruimings- ploeg. Rhenen was zwaar bescha digd en ook daar kon hij nog nuttig werk doen. Maar ééns zou het ook voor de olie dagen. Lijbers stapte er onmid dellijk op af toen hij van de eerste aanveer hoorde. Hij werd echter van Utrecht naar Arnhem, van Arnhem naar Amersfoort en van Amersfoort naar Utrecht gestuurd, van het kastje naar de muur. „Het was verschrikkelijk," zegt hij nu nog, „maar ergens toch ook wel weer succesvol, want toen de olie eenmaal kwam, kreeg ik aan voer vanuit Utrecht, Arnhem en Amersfoort. Ik had een schuur boordevol. Al m'n centjes had ik erin gestoken. Toen we oud geld moesten inleveren voor de zuive ring, kon ik het niet eens, want ik had alleen maar olie, olie en nog eens olie De oude klantenkring had ik vrij vlug weer opgebouwd en mijn nor male leven kon weer beginnen." Nóg was deze Rhenenaar niet aan het einde van zijn latijn. „Opnieuw kwam er een verandering in zijn leven. Zijn bedrijf werd vijf jaar geleden gemechaniseerd. De laatste hit werd met een traan in het oog van de hand gedaan en de handkar van vroeger, de hondekar van later en de paardekracht vanaf 1930 kre gen als opvolger en tevens als sluit stuk een wagen met een echte mo tor. De heer Lijbers was cp die ma nier met zijn tijd meegegaan. „In het begin vond ik het nog wel eens moeilijk zo'n motorwagen. Tegen een hond en een paard kun je praten. Een motor is een ding. Die luistert niet naar woorden maar reageert op daden." Of hij wel eens een ongeluk heeft geha'd, al die veertig jaren langs de weg? „Ja, éénmaal. Met de mo torwagen! Maar gelukkig was ik er niet bij. Ik had het ding langs de weg geparkeerd en was op dat mo ment in mijn schuur om olie te ha len. Ik hoorde in de verte een enor me klap en wat was er gebeurd? Een grote vrachtwagen was boven op mijn wagentje geknotst. Er was knap veel schade aangericht. Ik was blij dat ik er op dat moment niet op zat." De heer Lijbers houdt er dus mor gen mee cp. Hij wordt eersdaags vijf en zestig jaar, hoewel je hem eerder vijftig zou geven, zo vitaal ziet hij er nog uit. Maar zijn bedrijf gaat door. De heer L. Klaassen, Julianastraat 9, nam het inmiddels al over en de laatste veertien dagen kon Rhenen beide heren, de gaande én de komende man, broederlijk naast elkaar op de bok zien zitten van de oliewagen. De heer Lijbers heeft zijn opvolger volledig inge werkt. „En alle klanten zijn gebleven", zegt hij met voldoening in zijn stem. Dét is het, wat wij hem ook zo graag gunnen. Deze man, die veer tig jaar de inwoners van onze ge meente zo keurig netjes heeft be diend, is het waard, dat zijn bedrijf het vertrouwen van de ingezetenen behoudt. Jan Lijbers is een man met een pracht van een humeur. Wellicht één van de oorzaken dat hij zich nog zo fit voelt. We zouden hem willen toeroepen: nog héél veel goe de jaren in die goede gezondheid, opdat hij nog lang van een welver diende rust zal mogen genieten. Rhenen zal één van die echte, bekende en vertrouwde figuren in het stadsbeeld vanaf morgen moe ten missen. Een eerste prijs, 'een derde prijs en een eervolle vermelding, dat waren de prachtige resultaten die door drie Veenendaalse meisjes dinsdagavond in hotel Krasnapolsky te Amsterdam zijn behaald op de Regionale Zonnebloem- naaiwedstrijd. De drie meisjes mogen nu ook uitkomen in de landelijke wed strijd die op 3 februari a.s. in de Markthallen te Amersfoort worden ge houden. In december van het vorig jaar schreven wij reeds over de Zonne- bloem-naaiwedstrijd, welke uitge schreven is door het Nationaal Cen trum Vorming bedrijfsjeugd en het Nederlands Katoen-instituut. Hieruit kwamen vijf winnaressen tevoorschijn die mochten deelnemen aan de regio nale wedstrijd in Amsterdam. Dinsdag avond moesten zij in Krasnapolsky de strijd aanbinden met de winnaressen uit Den Helder, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Amersfoort, Bussum en Cu- lemborg. De grootste vraag was na tuurlijk: zouden zij het tegen de stadse meisjes kunnen opnemen? De vraag werd ten volle met ja be antwoord want na de show luidde de uitslag van de jury: le prijs in de jon gerengroep Annie Harmsen en de 3e prijs in de ouderengroep Siska van Leeuwen. Deze meisjes mochten een mooie lap katoen van 5 m uitzoeken. Voorts kreeg Siny Briene, ook cursiste van de Zcnnebloemgroep Veenendaal een eervollg vermelding. De drie Vee nendaalse meisjes zullen nu ook uit komen in de landelijke wedstrijd in Amersfoort. ORGELBESPELING FEIKE ASMA In de serie orgelbespelingen geeft de bekende Haagse organist Feike Asma a.s. zaterdagavond in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat een concert. Aan dit concert wordt tevens mede werking verleend door de sopraan Dé van Oenen. Het programma vermeldt o.a. werken van J. Zwart, G. F. Han del en Ch. M. Widor. De sopraan zingt liederen uit de „Sionsliederen" en van Karg-Elert e.a. DERDE WINTERSERIETOCHT Aanstaande zaterdag 20 jan. vindt de 3e wandeltocht van de Winterserie plaats. Het parcours loopt via Pratten- burg, Veenendaalsestraatweg naar de Defensieweg en vandaar door de bos sen naar de Brinkersteeg en finish. De start vindt plaats tussen twee uur en half drie vanaf gebouw 't Tref punt. De jongste deelnemers worden verzocht uiterlijk om twee uur voor vertrek gereed te zijn, dit i.v.m. het vroegtijdig invallen van de duisternis. SCHIETRESULTATEN DER SCIIIETVER. „WILLEM TELL J. de Greef 96; W. v. Veenendaal 95; H. v. Veenendaal 94; A. v. d. Berg 94; P. van de Sigtenhorst 91; C. M. Ploeg 91; J. Pakvis 90; G. Wijnbergen 90; H. de Groot 89; D. de Haas 88; R. C. Brinkman 87; Berkhof 84; C. v. d. Grift 81 punten. Woensdagmiddag werd de grote, fraaie meubelzaak van de fa. Van Hierden aan de Nieuweweg te Ederveen op bijzonder feestelijke wijze geopend. Tal van zakenrelaties en bekenden zon den attenties in de vorm van bloemen, geschenken en gelukstelegrammen. Ook de belangstelling op de receptie was zeer groot. Velen prezen de inrichting en de uit voering van deze showroom van meubels en woningtextiel, die een unicum is voor een betrekkelijk klein dorp als Ederveen. Het is een licht, modern gebouw waar het exterieur al opvalt door een nieuwe vorm geving met aangebrachte firmanaam. Nog meer verwonderde men zich over het in terieur dat de verschillende meubels, zo wel moderne als het klassieke genre, in een behoorlijke ruimte goed tot hun recht deden komen. Het gebouw, dat 18x16 m. meet, heeft een bovenetage, waar ruimte is gereserveerd voor de meest uiteenlo pende bankstellen, slaapkamerameuble menten e.d. De bouw van dit fraaie winkelgebouw duurde ruim vier maanden. De firma van Hierden, die sinds 1952 in Ederveen is gevestigd bewees met de opening van deze zaak de eisen van deze tijd te billij ken en schonk Ederveen een prachtig nieuw zakenpand als aanwinst. Het is begrijpelijk dat de clientele van de firma van Hierden niet alleen in het dorp Ederveen woonachtig is, maar zich bevindt in de wijde omtrek. Door deze uitgebreidheid van werkgebied kon deze zaak zich zo uitbreiden tot op de huidige hoogte. Achter de winkelruimte is een aardig kantoor ingebouwd en een en ander is zeer gerieflijk. Het ontwerp voor dit fraaie pand werd gemaakt door Architect A. H. Nes uit Barneveld, de uitvoering berustte bij aannemer A. Maassen uit Ede. Het electriciteitswerk werd uitge voerd door de fa. Hevel uit Ederveen, terwijl de fa. van Dijk uit Ederveen het schilderwerk verzorgde. De constructie was van de fa. E. v. d. Berg en de cen trale verwarming werd door de fa. Schreuder uit Amersfoort tot stand ge bracht. Ederveen kan met recht trots zijn op een dergelijk zakenpand. ZIE ONZE KOLLEKTIE VLIEGTUIG- EN SCHEEPS- MODELBOUW DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. W. Remme, tel 2061. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Wüchers, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey te De Klomp, tel. 08387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, v. Ommeren en Bakker: dr. Kars te Amerongen, tel. 03434-273. Praktijken Buining en Rijnten: Dr. En gelhard te Doorn, tel. 03430-2447. SCHERPENZEEL: dr. v. Vulpen tel. 03497- 220. VEENENDAAL Geboren: Dirk Albertus z. v. D. Boer en J. Prins; Aalbert z. v. L. Hoogeveen en A. Sonneveld; Dirkje d. v. R. van Woer- dekom en S. Bouman; Mirjam d. v. J. Weppelman en A. Steinmann; Antonie Cornelis z. v. A. C. Gazenbeek en S. A. van der Laan; Jantje d. v. A. ter Haar en M. W. ter Haar; Hendrik z. v. A. Schelle- vis en J. C. Huibers; Gijsbertha d. v. K. Aalbers en G. van Ginkel; Bertha d. v. H. S. Klomp en B. Jansen; Willem Roelof z. v. J. H. Nap en W. R. Simonsz; Korne- lia d. v. W. Versteeg en G. Augusteijn (geb. te Rhenen); Geertje Jantje Petro- nella d. v. C. Spies en M. Klok (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. Blankestijn en G. Di- tewig; W. Kok en M. P. Jansen. Gehuwd: E. ter Haar en H. de Roode. Overleden: Hendrika Lourens, oud 72 jaar, wed. van W. van Ravenswaaij; Evert Elbert Vlastuin, oud 1 dag, zoon van E. Vlastuin en E. Hardeman; Maria Augusta Horster, oud 80 jaar, wed. van H. A. Muller. RHENEN Geboren: Arnoud Jan z. v. J. Roor en T. Oost; Geertje Jantje Petronella d. v. C. Spies en M. Klok, Veenendaal; Ronald z. v. J. Moerkerken en N. A. Klomp; Lijntje d. v. A. Boot en J. Korpershoek; Margriet d. v. J. A. ter Burg en M. El- lings; Wilhelmina d. v. G. H. W. van Es en J. Kompagne; Wilke Woutere d. v. E. van Roekei en A. van de Vendel, Vee nendaal. Ondertrouwd: C. M. Drost, Veenendaal en W. Drost; G. van den Berg en H. Mol; W. van Laar en M. Breuer; L. van der Stuijft, Tiel en W. M. A. Scheer. Overleden: Hein van den Brandhof, 60 jaar echtg. v.: C. G. van Santen, Veenen daal; Laurens Johannes Verbeek, 73 jaar, echtg. v.: J. B. Kraaijmaat; Gerarda van Laar, 63 jaar, echtg. v.: J. A. Henken. DE KLOMP EDERVEEN Overleden: Dirkje de Fluiter, 87 jaar, e.v. D. van Maanen. AMERONGEN Geboren: Borghild Petra Sigvarda d. v. H. A. de Bie en P. S. S. Rozenberg. Ondertrouwd: J. J. Klein en C. P. Bij kerk; A. van den Dikkenberg en E. van Zwetselaar. SCHERPENZEEL Geboren: Elbert z. v. R. van Manen en M. van Kampen; Margaretha Sanderina d. v G. de Man en M. S. de Kleuver. LEDEREN JASSEN EN VESTEN BROMFIETS en SCOOTER WANTEN - MUTSEN LAARSEN en SJAALS HEREN REGENPAKKEN en -BROEKEN HEREN KORTE REGEN JASJES, FIETSCAPE'S DAMES en HEREN PLASTIC REGENJASSEN DAMES JOPPER PAKKEN VALHELMEN ZWARTE LEATHER-TEX HERENVESTEN Hoofdstraat 15 - Telef. 2869 VEENENDAAL Door een tot nogtoe onbekende oorzaak brak woensdagmiddag brand uit in de maalderij van de firma Bakker aan de Molenweg. De brandweer van Scherpen zeel was spoedig ter plaatse. Daar de vrees bestond dat de brand over zou slaan naar de andere opslagplaatsen werd assistentie ingeroepen van de brandweer uit Woudenberg. Door de rookontwikkeling werd het blussingswerk bemoeilijkt. Vele duizen den kilo's geperst stro, hooi, droge pulp, kunstmest en een transporteur, werden een prooi der vlammen. De schade die in de duizenden loopt, wordt door verzeke ring gedekt. Een poes, die met geheel verschroeide haren uit de brand te voor schijn kwam, is middels een revolverschot door de politie afgemaakt. De Wethouder Valkenburg en de secretaris, de heer Van den Brink, waren op het terrein aanwezig. MEISJE AANGEREDEN Woensdagmiddag omstreeks half vier is het tienjarige dochtertje Cobie van de familie Pater aan de Stationsweg te Scher penzeel, terwijl zij op haar fietsje de Sta tionsweg, ter hoogte van haar woning, wilde oversteken, aangereden door een auto, bestuurd door de heer Van G. uit Scherpenzeel. Op medisch advies is zij per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. Zij bleek tengevolge van de aan rijding een schedelbasisfractuur te heb ben bekomen. ONGEVALLEN REEKS Het afgelopen weekend stond weer in het teken van de verkeersongevallen. Op de Barneveldseweg, ter hoogte van de boerderij Van Maanen, raakte de heer van H. uit Barneveld met zijn auto aan het slippen en kwam hiermede onderste boven in de sloot terecht. Ongedeerd kon hij zijn auto verlaten. De heer A. B. uit Maarsbergen kwam op de Hopeseweg eveneens met zijn auto in de sloot te recht. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het gebruik van alcohol. Het derde ongeval werd veroorzaakt door de bestuurder van een auto, de heer v. d. Berg uit Scherpenzeel, die van de Dorps straat de Willaerlaan op wilde rijden en het doorgaande verkeer, in dit geval de bromfietsbestuurder, de heer Van E. uit Woudenberg, geen voorrang verleende. Van E. kwam te vallen en werd zodanig aan zijn knie gewond dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alle bij deze ongevallen betrokken voertuigen be kwamen materiële schade. VEENENDAAL Eltheto: 9 uur ds. J. Vermaas; 10.30 uur cand. J. Schipper van Ede; 5 uur dhr. J. van Woerden van Stolwijk. Julianakerk: 9.30 uur ds. R. de Bruin van Zetten; 5 uur ds. D. van den Berg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur dhr. J. van Woerden van Stolwijk; 5 uur ds. J-. Vermaas. Sionskerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. R. de Bruin van Zet ten. Veeneind: 3 uur: dhr. J. M. Meijer; donderdag 25 jan. ds. Keuning van Veenendaal. Dijkstraat: Ds. D. van den Berg. „Elim", Kade: donderdag 25 jan. 7.30 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Slingenberg van Ede; 5 uur prof. dr. Dijk van Driebergen. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur prof. dr. Dijk van Driebergen; 5 uur ds. Slingenberg van Ede. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 8.45 uur ds. Wiel inga van Rotterdam (bev. kand. Wielinga; 2.30 uur ds. Wielinga (in trede). Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. P. de Smit van Soestdijk. Sionskerk: 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. Syn., geb. O.C.B.: 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. de Pree. Leger des Heils: 10 uur heiligings- dienst; 12 uur zondagsschool; 6.45 uur openluchtsamenkomst; 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrim.laan: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk, Nieuwew.: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide": 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Goedhart (bed. H. Doop). RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Wolters van Bunnik. Herv. Gem.: 10 uur ds. Dijkstra; 5 uur ds. Kooreman. Prot. Bond: 7 uur ds. Beukman van Bennekom. Ger. Kerk: 10 uur ds. de Vries van Bennekom; 5 uur ds. Vol ten. Ger. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst; woensdag 24 jan. 7.30 uur dr. Steenblok van Gouda. Oud Ger. Gem: 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. de Jager. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Veer van Arnhem. Ned. Gem. Bond: 8 uur zr. Geene, Overstraat. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Her. Kerk: 10 uur ds. Kooreman van Rhenen; 6.30 uur dhr. Meyer van Veenendaal. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees-» dienst; maandag 22 jan. 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel; don derdag 25 jan. 7 uur ds. Gebraad. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Kiootwijk. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. d. Pol van Oudemirdum. Ver. Vrijz. Herv.: 7 uur, de Schans, ds. Monné. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. v. d. Peut; 6.30 uur ds. v. Assenberg van Lunteren. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Els- kamp van Bennekom (v.m. H.A.). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur (H.D.) ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst; zaterdag 20 jan. 7.30 uur ds. Du Marchie uit Leersum. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Schuring van Nijkerk; 6 uur ds. Peut van Renswoude. Oud. Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; woensdag 24 jan. 7 uur ds. Gebraad van Philipsland. RHENEN Ingekomen personen: H. J. de Ruiter van Ede; W. van Es (e.v. Komduur) van Haarlem; G. Koops van Driebergen-Rij- senburg; W. Kruik van Bodegraven; H. A. de Bruyn van Voorburg. Vertrokken personen: A. W. Hasselaar naar Lochem; J. Spies (gez.) naar Vee nendaal; D. Schot (gez.) naar Ede. AMERONGEN Ingekomen personen: H. A. L. de Groot van Putten; Th. W. J. van Boordt van Amsterdam; L. H. Arntzenius van Rot terdam; G. van Mourik-Mater van Tiel; A. Wielemaker van Wageningen; T. J. van Bergen van Maurik. Vertrokken personen: J. P. Stinissen naar Den Helder; E. M. Nijland, H. A. de Bie, H. J. Lammers allen naar Den Helder. nu reeds vanaf f 2.50 bij FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044

De Vallei | 1962 | | pagina 2