SPAAR -e. SIMON DE WIT gSSfil Een tientje winst voorn SplD-erwien Belegen kaas Doperwtjes Ananas Appelmoes SIMON DE WIT fiSCSEP DE VALLEI Voor de Jeugd 5 VRAAG EN jAANBOD K0FFI! aankomend monteur Voor chemisch reinigen VAN HOFWEGEN N.V. Slotenfabriek HOPMI a Stampers b Lakspuiters c Jeugdig personeel Machinereparateurs Telefoniste/ Receptioniste 2 5^3-6 24 c Te koop OF Voor de kantonrechter OF F. 50.- SPAREN - F. 60.- HALEN OF MELKKOETJES en een 10 voor uw spaarkunst SPAAR EN VERGAAR Gevraagd Woningruil Dubro59 Lux vloeibaar98 Mir met lingerie-hanger110 JaV geconcentreerd bleekwater— 25 VACUUMKOFFIE Ai,«Al Santos 250-grams blik 144 of Palmar 250-grams blik 168 Marleentjes *1" ban^bakkers^le Winterdrups-melange, daar kunt u nog eens van uitdelen flrote zak 500 gram voor Tonic gezlnsfles Heerlijk-verfrissend, geserveerd met een schijfje citroen. Palingworst 1» gram van 63 voor In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 Diversen Jacob en de bonestaak VERZEKERINGSCONCERN, AGENT-INCASSEERDER Gieterij Wagon-, Constructie- en Apparatenbouw Houtbewerking Polyester Ongeschoolden herschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal Hallo jongens en meisjes, Ik wilde jullie deze keer iets vragen. Het is al weer een hele tijd geleden, dat we naar Arnhem geweest zijn, maar jullie zijn het toch nog niet ver geten? Soms denk ik van wel. Weten jullie waarom? In Arnhem hebben wij aan die blinde mensen beloofd dat we heel hard door zouden sparen, maar er komt bijna niets meer binnen. Deze week kregen we alleen maar capsules van Batja Katz (dank je wel Batja). Krijgen we volgende week weer een heleboel? Fijn, dan rekenen we op jul lie. Tot volgende week. Tante Jos DE JARIGEN VAN DEZE WEEK ZIJN 24 jan. Dikkie Veer 24 Corrie Roks gastvrouw. Om de tafel heen huppen met een appel tussen je knieën. Een 25 Ada v. Kooten 25 Henk Graas 26 Adrie Overeem 26 Corrie de Kruyf 26 Johan Bergmeijer 27 Basje Ravenswaay 27 Wim Keman 27 Corrie v. d. Klift 27 Teusje de Kruyf 28 Diny Berends 28 Toos Roodbeen 28 Adrie Diepeveen 28 Dineke v. d. Bovenkamp 29 Aartje v. d. Kraats 29 Bert Versteeg 30 Erry Lefers 30 Rudi Methorst 30 Ina Ploeg 30 Annie Troost Allemaal van harte gefeliciteerd! Figuur a. Help het arme muisje Dit is een spelletje voor de kleintjes. Het muisje zou zo graag een hapje ne men van de kaas. Kunnen jullie hem helpen zijn weg door het doolhof te vinden? Maar denk er dan om dat het gevaarlijk is om de verkeerde kant op te gaan, want dan zou je wel eens in de muizenval terecht kunnen komen. Figuur b. Een moeilijk balanceerkunstje Iedereen, die dit kunstje wil pro beren, moet plat op zijn rug gaan lig gen. iemand anders zet dan een leeg lucifersdoosje op zijn voorhoofd. Dan moet hij proberen rechtop te gaan staan Figuur d. Nootjes gooien Hier komt nog een wedstrijdspel. Daarvoor heb je drie schaaltjes nodig van verschillende grootte, die je in el kaar moet zetten. Daarbij nog een handje vol noten. De in elkaar ge plaatste schalen zet je aan het eind van een behoorlijk lange tafel en de spelers allemaal aan het andere eind. Iedere speler mag zeven keren gooien en krijgt een punt voor elke noot, wei zonder dat het doosje op de grond valt. Dat is heel erg moeilijk, maar het kan inderdaad worden gedaan. Figuur c. Een spelletje met dobbelstenen Kennen jullie het „wiskunde"-spel- letje? Hiervoor heb je een dobbelsteen nodig en een beker. Iedere speler krijgt een beurt en mag dan vier keren gooien. Eén eerste worp, één plusworp, één minworp en één worp om te ver menigvuldigen. Als je bijvoorb. gooit: 2-5-3-6 wordt dan het resultaat: 2 plus 5 min 3, dat wordt dus 4 te vermenig vuldigen met 6, waardoor je dus als op- ke hij in het buitenste bakje weet te werpen. Voor een noot in het middelste bakje krijgt hij vijf punten en voor één in het kleinste bakje tien. De punten worden opgeschreven en na de zevende worp bij elkaar geteld. De speler die het hoogste aantal punten heeft ge gooid, is winnaar. «48-61 lossing krijgt: 24. Dit spelletje gaat net zolang door, totdat een speler 100 pun ten heeft behaald en daarmee het spel letje heeft gewonnen. Als de minworp (dat is dus de derde) meer punten aan geeft dan de som van de eerste worp en de plus worp (de tweede) heb je zon der meer nul punten en kun je alleen maar hopen, dat je het er bij de vol gende beurt beter af zult brengen. Figuur e. Land, water en lucht De spelers zitten in een kring en degeen die met het spelletje begint moet een schone geknoopte zakdoek klaar hebben om mee te gooien. Ter wijl de zakdoek dus van de ene speler naar de andere gaat, moet degeen, die gooit, roepen: „Land", maar hij mag ook roepen „Water" of „Lucht". Dus één van die drie woorden. En dat moet hij roepen zo gauw de zakdoek uit zijn hand gaat. De speler naast hem, die de zakdoek moet opvangen, moet dan bin nen 20 seconden een dier noemen, dat leeft op het land, in het water of in de lucht, dus daar, waarvan degeen, die gegooid heeft, de naam heeft genoemd. Roept hij bijvoorbeeld „lucht", dan zou het antwoord bijvoorbeeld kunnen zijn „zwaluw". Is het „water", dan zou het kunnen zijn „kabeljouw" en ga zo maar voort. Als een speler niet vlug genoeg kan antwoorden of een verkeerd ant woord geeft, dan moet hij een pand betalen. De zakdoek wordt naar de vol gende speler gegooid enz. Het spelletje wordt steeds moeilijker naarmate het langer duurt, doordat hetzelfde dier nooit tweemaal in hetzelfde spel mag worden genoemd. Hier zijn een paar straffen, die je voor het pandverbeuren kunt opleggen: Drie droge biskwietjes opeten. Een grappig verhaaltje vertellen. Een toe spraak houden voor de gastheer of 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk t woord meer 10 cent fsiÈoiiDEwrr karikatuur van jezelf tekenen. Het al fabet achterstevoren opzeggen. Met je mond een appel uit een schaal met water halen. (vervolg van pag. 1) fietens voorbij en die konden er ook langs verdedigde Van Z. zich. U had voor uw wandeling maar beter een rustiger weg op kunnen zoeken, meende de rechter. R., die nu als civiele partij verschenen was, liet een rekening van 88,50 zien van bromfiets-reparatie en tevens vertel de hij, dat de kosten aan zijn jas 41, bedroegen. Samen was dat meer dan het maximumbedrag, dat tijdens een kanton gerechtszitting toegewezen mag worden, maar R. was bereid zijn vordering tot loo,te beperken. Voorlopig echter moest hij met slechts 88,50 en zijn ver- zuimkosten genoegen nemen, want hij had vergeten de kapotte jas of een reparatie kwitantie mee te brengen als bewijsstuk. In dat geval kan de rechter een vordering niet toewijzen. Gelet op de hoge civiele eis wilde de officier de straf voor verdachte bepalen op 8,— of 2 dagen. Mr. v. d. Brand maakte er 7,50 of 1 dag van. Van B., verkoper te Arnhem, had op de Nico Bovenweg te Oosterbeek met zijn personenauto verblindende verlichting ge voerd terwijl een tegenligger, een politie auto, naderde en dat was hem op een pro- ces-verbaal komen te staan. Vrijdag ver scheen hij voor het Wagenings kantonge recht. Tevoren had ik met dimlicht gere den, maar waarschijnlijk heeft iemand de schakelaar omgedraaid, terwijl ik de au to ergens in Oosterbeek geparkeerd had staan. Ik heb een vrij groot dimlicht en daardoor is het me niet dadelijk opgeval len. Temeer, niet, doordat het controle lampje kapot bleek te zijn. Ook dat wist ik niet. Ik ben tevoren geen tegenliggers tegengekomen, die me hadden kunnen waarschuwen, verdedigde verdachte zich. De verbalisanten hebben verscheide knippersignalen gegeven, maar daar hebt u niet op gereageerd, merkte rechter v. d. Brand op. Ik kwam hen juist in een bocht te gen, antwoordde verdachte, en dan merk je zo iets nauwelijks op. Je bent elkaar al voorbij voor je het goed en wel in de gaten hebt. Ik zag het nog wel, maar be greep eigenlijk niet goed waar het knip perlicht voor diende. Als mijn controle lampje gebrand had, was het me natuur lijk wel duidelijk geweest. De officier, mr. Somerwil, wilde reke ning houden met dit defecte lampje en eiste 15,of 3 dagen. Rechter v. d. Brand vonniste conform. Van L., los arbeider te Bennekom, stond vrijdag voor de vijfde maal voor het Wagenings kantongerecht wegens openbare dronkenschap terecht. Verdachte had nog een voorwaardelijke veroorde ling lopen en bovendien stond hij onder toezicht van het medisch consultatiebu reau voor alcoholisme. Alles was reeds geprobeerd om hem van zijn drankzucht af te helpen, doch tot nu toe was daar niet veel resultaat mee bereikt. Met het oog op deze voorgeschiedenis eiste de officier nu 3 weken hechtenis en een jaar rijkswerkinrichting. Kunt u het niet nog één keer met me proberen, smeekte verdachte. Ik heb onder meer de zorg voor een oude tante, die dik wijls ziek is, en wat moet daar dan van terecht komen? Rechter v. d. Brand veranderde de straf in 10,of 2 dagen en een jaar- rijkswerkinrichting. Van de B., een achttienjarige timmer man uit Lunteren, was met zijn bromfiets een uitrit aan de Zuiderkade te Ede uit gekomen zonder voorrang te verlenen aan een van rechts over de weg naderende personenauto. Dat bracht hem vrijdag voor het Wagenings kantongerecht. De auto kwam door een bocht en reed veel te veel links, merkte verdachte op. Wat heeft dat er nu mee te maken, viel rechter v. d. Brand uit. Er waren drie redenen voor u om voorrang te geven, ten eerste omdat het een auto betrof en u een bromfiets bereed, ten tweede omdat de auto voor u van rechts kwam en ten derde omdat u, als u uit een uitrit komt, alle verkeer op de weg voor moet laten gaan, en toch deed u het niet. 35,of 7 dagen, eiste de officier. Dat is nog meer dan het schikkings bedrag, schrok verdachte. Dat risico loopt u hier altijd, ant woordde de rechter, maar toch bleek hij bereid de boete terug te brengen tot de transactie van 30,of 6 dagen. Prima mest te koop (voor Rhenen thuisbezorgd). Kan opgegeven worden bij W. I Hermsen, Nieuwe Veenen- j daalseweg 149, Rhenen.Adr. l Marsdijk 20, Lienden. Tel. 08886-318. Te koop een witte lange trouwjapon, maat 38. Nieuwe- weg 42, Veenendaal. Te koop groot opklapbed 190x90, solide ombouw met 2 laden en uitneembare hang- legkast. (3-deurs) 185x150x60. Adr. v. Ostadelaan 26, Vee nendaal. 's Avonds na 7 uur. Te koop blank droog rogge- stro, 1,30 per pak. G. Hei kamp. Spoorlaan 67, Tel. 3860. Veenendaal. Te koop twecling-wandelwa- gen. Groenelaan 18, Veenen- I daal. Voor elke oulden bood schappen ontvangt ii gra tis eon Melkkoetje. Een volle kaart geeft naar keuze recht op diverse ar tikelen zoals aangegeven In de winkel. Voor een volle kaart met één of meer rode Melkkoetjes ontvangt u 80 ct. contant. Steeds meer Simon de Wlt-klanten sparen volgens dit systeem. Dat is begrijpelijk, want het is een manier van sparen die bijna onmerkbaar gaat en waar u niet extra voor hoeft te lopen. Hoe het werkt? Bij elke gulden boodschappen koopt u een spaarzegel a 10 ct. Hebt u een boèkje met 500 zegels gespaard, dus in totaal f50.-, dan ontvangt u daar voor contant f60.- terug. Slmon de Wit stelt u ook In staat om één of meer volle boekjes met 500 ze gels h 10 ct. in te wisselen voor duurzame gebruiks artikelen, waarvan de win kelwaarde veel hoger is dan de totaalwaarde van uw zegels. Te koop een wandelwagentje, een paar voetbalschoenen, z. g.a.n. en een keultenkachel. Jan Vermeerstraat 10, Vee nendaal. i Te koop jonge hennen, 700 reds, 10 weken. 150 reds 12 weken. H. Lokhorst, Munni- kenweg 42, Veenendaal. Te koop Mechelse herder en accordeon 120 bas. H. van Dijk, Vreewijkplein 1, Rhe nen. Te koop: glaskisten in alle maten, steeds voorradig bij j Jansen „De Geerboer", Co- lijnstraat. Veenendaal. Net kosthuis gevraagd in Veenendaal. Br. onder nr. 1628 aan het bur. v. d. blad. Met spoed net kosthuis ge vraagd in Veenendaal, voor dame. Brieven onder nr. 1629 aan het bur. van dit blad. Te koop gevraagd nette wo ning met tuin aan Buurtlaan- West of Nieuweweg. Brieven onder nr. 1630 aan het bur. van dit blad. Aangeboden woning van 1955 in 't centrum van Rhenen voor klein gezin, huur 6,70 per week. Gevraagd woning te Veenendaal. Aanbiedingen Drukkerij „De Gelderse Val lei", Parallelweg 10. Veenen daal. Tel. 2022. Aangeboden hoekwoning met tuin in Veenendaal-Zuid. (3 sL k., huur 10,75 p.w.) Ge vraagd soortgelijke woning in Rhenen. Brieven onder nr. 1631 aan het bur. van dit bl. Wie ruilt flat in Veenendaal voor andere woning in'Rhe nen. Inlichtingen Meidoorn laan 8. Rhenen. Aangeboden huis Pr. Bern- hardstraat 45, Rhenen. (bev. 3 sl. kamers, douchecel, f 9,20) voor iets grotere? Aangeboden: duplex-boven- woning aan de Zandstraat. Gevraagd: eengezinswoning. Brieven onder nr. 1632 aan het bur. van dit blad. Nü is het weer voor een malse, sappige Gelderse rook worst en Simon de Wit biedt u een extra voordeel: bij iedere Gelderse rookworst een pak 500 gram voor of een pak split-erwten extra 500 gram voor 35 S 500 gram van 160 voor literblik op sap (halve schijven) per blik van 59 voor 3/4 l'rterpot van 75 voor Neem ook zo'n handige knljpfles met een vloeibaar was middel mee. De moderne onbreekbare plastic verpakking is gemakkelijk te vervoeren, zuinig in het gebruik en... u betaalt géén statiegeld. Elke kop koffie wordt een klein feestje met Simon de Wit's De blijvend verse koffie, waaraan 3-voudige zorg is besteed: ,,Aerotherm" geroosterd koel gemalen vacuum verpakt. 'U hebt keus uit wwewiMHiiBiiliiiitóft-r- fel per stuk 450 gram van 189 voor GELDIG VAN 25 TIM 31 JANUARI 1962 Wie ruilt flat in Schrijvers- wijk voor andere woning of flat in Veenendaal-Zuid. Br. onder nr. 1633 aan het bur. van dit blad. Glas voor schuren, kippen hokken in vaste maten van 38x51,5; 38x59,5; 48,5x59,5 per stuk en per kist, steeds voor radig bij Handelsvereniging Zimmerman Zn., Sand- brinkstraat 1, Tel. 2261, te Veenendaal. Huize „De Hoek", Spoorlaan. hoek Sparrelaan Zaalver huur. Tel. 3557. Dubbele fietstassen 7,50. handschoenen 14,90, motor- caps 3,90, motoroverall's j 49,50. Im. lederen jassen j 22,50, geitenwollen sokken f 3,25. Gazenbeek's U.S.A.- Hal, Holleweg 32. Tel. 3662, Veenendaal. Afdekzeilen a 2,— per m. Sterk, geen rubberdoek, Ga zenbeek's U.S.A.-Hal, Holle- weg 32, Veenendaal. Restanten tegelboard, halve prijs. Vebotex. Kerkewijk 37, Veenendaal. Tel. 2730. Wie heeft per abuis een kinderfietsje meegenomen van de kleuterschool Hoog straat? Gaarne terug te be zorgen bij C. G. Achterberg. Nieuweweg 217, Veenendaal. Restanten D.C. Fix, halve prijs. Vebotex, Kerkewijk 37, Tel. 2730. Fietscapen 3,75. regenbroe ken f 5,50, regenpakken f 18,50, regenjassen 17,50. Gazenbeek's U.S.A.-Hal, Hol leweg 32, Tel. 3662, Veenen daal. Voor al uw lederen kleding naar de U.S.A.-Hal. Alles uit eigen atelier, dus onder vol ledige garantie. Gazenbeek's U.S.A.-Hal, Holleweg 32. Vee nendaal. GEVRAAGD voor revisie draglines enz. Sollicitaties aan Fa. Van der Hilst en Van der Weerd Weg- en Waterbouw Rijksstraatweg 227 Eist (U.) Telefoon 08377-298 dat zowel de levensverzekering als de schadeverzekering in zijn activiteiten betrekt, zoekt een (17) Jacobs moeder was erg blij toen zij hem terugzag en zij kon haar ogen niet geloven toen hij haar toonde hoe de kip gouden eieren legde, evenmin als zij kon ge loven, dat die kip dat iedere keer zou doen als Jacob dat zou willen. „Nu zijn wij rijk", zei Jacob en dat waren zij dan ook. Zij verkochten de eieren en kregen heel veel geld, veel meer dan zij konden gebruiken. Maar al spoedig verveelde Jacob zich en wilde hij teruggaan om de reus opnieuw te plagen. Na een poosje klom hij dus de bone staak weer in en bereikte hij al spoedig de boerderij van de reus. (18) De vrouw van de reus stond ook nu aan de deur en weer vroeg Jacob haar om voedsel en een onderdak voor de nacht. De vrouw antwoordde: „Jawel, ik zou je wel willen helpen, als ik maar durfde maar een poosje ge leden kwam hier een arme jongen, die mij hetzelfde vroeg. Ik liet hem binnen en toen stal hij de grootste schat van mijn man en sindsdien is de reus verschrikke lijk boos geweest en geeft hij mij van alles de schuld." Na enig praten slaagde Jacob er echter in de vrouw over te halen hem in huis te nemen. Zij gaf hem voedsel en verborg hem toen in een klein zolderkamertje (Wordt vervolgd) met standplaats RHENEN. Ervaring in deze functie strekt tot aanbeveling doch is niet noodzakelijk, aangezien gerekend kan worden op de vakbekwame assistentie van inspecteurs. In verband met incasso-opdrachten zal een borgstelling worden geregeld. Aan de functie is verbonden: een gegarandeerd inkomen gedurende de inwerkperiode; een onkostentoelage; premievrij pensioen. Eigenhandig - niet met ballpoint - geschreven sollicitatiebrieven te richten aan het bureau van dit blad onder Nr. 1627 van uw garderobe Dr. Slot. de Bruïneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN, ZATERDAGS TERUG Nu ook reinigen van suède jasjes! KAN MOMENTEEL PLAATSEN: Aan ervaren mensen geven wij voor deze functies de voorkeur, maar ook kan in ons bedrijf voor een prima opleiding worden gezorgd. (mnl. en vr.), ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking. Leeftijd tot 24 jaar. ■i' Voor interessant montagewerk van elektrische huishoudelijke apparaten. Voor alle funkties gelden zeer aantrekkelijke lonen en ruime tariefmogelijkheden. ■fr Op zaterdag wordt niet gewerkt. Reiskosten worden vergoed (Ook bij sollicitatie) U kunt zich dagelijks aanmelden aan onze fabriek: STATIONSWEG 37-39 WOUDENBERG Telefoon 03498-647 N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS TE VEENENDAAL zoekt voor spoedige indiensttreding enige bekwame voor reparatie en onderhoud van werktuigmachines. Schriftelijke sollicitaties met gegevens over op leiding, ervaring, leeftijd, enz. te richten aan de afd. Personeelszaken. Mondelinge aanmelding bij de Portier (ingang Groeneveldselaan 1) 's maandags t/m vrijdags van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS TE VEENENDAAL VRAAGT EEN Gegadigden dienen enige spreek vaardigheid in de drie moderne talen te bezitten; ervaring als telefoniste wordt op prijs gesteld, doch is niet noodzakelijk; tot de werkzaamheden behoren mede de ontvangst en de zorg voor doorgeleiding van bezoe kers; leeftijd niet beneden 20 jaar. Een ruime inwerkperiode wordt ge garandeerd. Sollicitaties met inlichtingen over opleiding, ervaring, leeftijd, enz. te richten tot de afd. Personeelszaken. BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar afdeling: (vormers, kerumakers, smelters, ovenisten. afbramera. handlangers! (constr.-bank werkers, elektrisch lassers, aanbouwers, plaatwerkers, vuurwerkers, schilders, ververs, meniërs, staalhlazers) (rijtuigmakers, meubelmakers, tim merlieden, samenstellers, bekle ders) (polyesterbewerkera) (eventueel ter opleiding in verschillende beroepen). Regeling voor reis- en kostgeldvergoeding Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op vrijdag 26 januari a.s. tussen 7 en uur n.m. in Hotel „De Kroon". Kon. Wilheminaweg 18, te AMERONGEN, alwaar een Werkspoor-ver- tegenwoordiger aanwezig ls. Reis- en verzuimkosten b(j sollicitatie worden vergoed.

De Vallei | 1962 | | pagina 4