Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Nieuwe basis voor de handhaving van de openbare orde De Wereld van WEEK-tot-WEEK levertraan en vitamine Drogisterij TAK Politieverordening sol nooit een bestsellerworden Voorzitter Davelaar nam afscheid van zondagsschool Agenda WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Dr. Van Ringelestijn neemt afscheid van Ederveen Jubilerend schoolhoofd werd gehuldigd Studenten aan de boerenkool met worst Qetzouuhale RENSWOUDE 36e jaargang VRIJDAG 26 JANUARI 1962 Nr. 8 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL LANG GEWACHT 35-jarig bestaan Mannenkoor „De Veenzangers" Geen roman Mildheid Zebra WAARDE f 7,50 3 QG 090588 Officiële bekendmaking oooooooooo oooooooooooooooo NIEUWJAARSREDE Uit wraak brand gesticht 5{et ió weer tijd! WEKKERS H0QF05TP 91 VEENENDAAL Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Rcdaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Het antieke en vaak lachwekkende stuk, dat de openbare orde in Veenendaal moest handhaven, is gisteravond door de gemeenteraad zonder écn enkel woord van waardering voor de ruim 50 jaar trouwe dienst afgedankt. De algemene po litieverordening voor de gemeente Veenendaal van 25 februari 1907 kan van een welverdiende rustige en oude dag gaan genieten in het histo rische archief van de gemeente en zijn veel meer omvangrijke opvolger werd door de raad, zij het met weinig woorden, maar met uitgesproken dank en waarschijnlijk stil beleefde vreugde, ingehaald. Inderdaad, er vielen niet veel woorden over het ontwerp van de nieuwe politieverordening, maar verschillende raadsleden viel het kennelijk moeilijk zo maar hun fiat te geven aan een stuk van bijna 200 artikelen, die het hele openbare doen en laten op het grondgebied van de ge meente Veenendaal aan zekere en naar men mag aannemen redelijke banden leggen. Er waren bezwaren, maar eigenlijk niet tegen de verordening zelf of be paalde onderdelen daarvan, maar wel omdat men niet voldoende gelegenheid had gehad de zaak grondig door te ne men. De tijd van bestuderen was te kort geweest. O.a. de fractievoorzitter van de P.v.d.A., de heer T. Verkuijl, wees hierop. Enkele leden van zijn fractie hadden zelfs gemeend, dat be paalde artikelen in strijd zijn met de wet en met name de grondwet. Een ander bezwaar was de slechte leesbaarheid van het geval. De heer R. Koppenberg (P.v.d.A.) wilde een be- Met het huis aan huis verspreide blaadje van de organisatie „Cultureel Convent" werd aangekondigd dat de Veenzangers 10 febr. een concert zullen geven. Deze vereniging echter heeft in studie een zeer uitgebreid en gevarieerd programma en ziet zich daardoor genoodzaakt het con cert te verzetten van 10 febr. naar 31 maart a.s. Aan het in studie zynde pro gramma werken mede de bekende tenor solist Gerard Honig en als pianiste Te ra de Marez Ojjens. Vooruit lopende op het programma kan worden vermeld dat werken worden uit gevoerd van Clemens non Papa, M. A. Ingegneri, Debussy en meerdere werken van vooraanstaande componisten. In het bijzonder dient vermeld het werk „Nacht helle" van F. Schubert en „Die Almacht" eveneens van Schubert. Verder solistische werken gezongen door Gerard Honig. Uit deze gegevens blijkt dat „De Veen zangers", evenals voorgaande concerten, ook ditmaal een programma brengt dat zeker de moeite waard is te gaan beluiste ren. Koorleider Gijsbert van Zanten, is betreffende dit komende concert vol goe de verwachtingen. Van welingelichte zijde werd vernomen dat „De Veenzangers" haar 35-jarig be staan herdenkt. Officieel wordt dit jubi leum niet herdacht doch wel houdt de vereniging met e.e.a. rekening door het brengen van een uitzonderlijk programma dat aan het slot van het optreden een feestelijk tintje geeft door het brengen van wat vrolijke nummers op het a.s. con cert. ter te lezen geval. Later noemde hij de verordening zelfs volkomen onhanteer baar en voor weinig mensen te be grijpen. Al met al wilde men de vaststelling een poosje uitstellen om de raad nog eens de gelegenheid te geven de po litieverordening in studie te nemen. De burgemeester had hier wel oren naar, maar hij waarschuwde er toch onmiddellijk voor, dat de raad nooit tot grote veranderingen in staat zou zijn. Bij het voorafgaande dient opge merkt te worden dat een aantal leden toch wel de gelegenheid had gehad om het stuk grondiger door te nemen. Dat waren de dame en heren van de com missie, die het ontwerp had voorbereid en waarin alle fracties (op de K.V.P. na, welke zetel op dat moment vaceer de) vertegenwoordigd waren. Bij monde van de presidente, mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (V.V.D.) bracht deze commissie dank aan de ambtenaren, die het concept hebben samengesteld. Dit betrof ook de brandweerverorde ning, die aonder mees ónder, de hamer doorging. Burgemeester Hazenberg dankte bij het aan de orde brengen van de beide verordeningen de com missie voor de voortvarendheid en de ambtenaren, die aan het ontwerp had den gewerkt. Alle bezwaren ten spijt, viel toch nog vrij snel het besluit tot vaststel ling. Men werd het er over eens, dat een stuk als een politieverordening, nooit in populaire taal kan worden gesteld. Het zal nooit een roman worden, zei de voorzitter en mr. J. F. v. Leeuwen (AR) merkte nog op, dat de nieuwe Vecncndaalse politieverordening zich wat de leesbaarheid betreft niet on derscheid van de andere in den lande. Een stuk dat aan alle kanten sluit is niet te maken en de voorzitter zei in dit verband nog, dat men niet moet denken, dat deze verordening ten eeu wige dage zal gelden. En het zijn ook de raadsleden, die zich te allen tijde Tijdens een gehouden ouderavond van de Zondagschool Timotheus heeft de heer G. Davelaar afscheid genomen als voorzitter van de zondagschool. Het personeel bood hem het ere-voorzitterschap aan, benevens een afscheidscadeau, terwijl mevr. Dave laar een groot boeket bloemen in ontvangst mocht nemen. De bijeenkomst vond plaats in het OCB- gebouw en werd bijgewoond door ouders VEENENDAAL Vrijdag: 10 x 10-actie avond in Tref punt, 7.30 uur. Zaterdag: Cefa-film: Het leven begint bij honderd, Eltheto, 8 uur. Jubileum-uitvoering Prins Bernhard in Ver. geb., 7.30 uur. Maandag: Vergadering CBTB over: Ver vreemding landbouwgronden in Trefpunt, 7.30 uur. Ontspanningsmiddag vrouwe lijke bejaarden in OCB-geb., 2.30 uur, Luxor Theater: Vrijdag t.e.m. zondag: Goliath en de Barbaren, 14 jaar; maan dag t.e.m. woensdag: Straalja gers in de aanval, 14 jaar; don derdag: Bittere Rijst, 18 jaar. RHENEN Bio Rhenen: Zaterdagavond en zondagmid dag: Het zwaard van Monte Christo, 14 jaar; zondagavond: De 1000 ogen van dr. Mabuse. AMERONGEN Vrijdag: Openbare raadsvergadering in gemeentehuis, 8 uur. ELST Zaterdag: Familie-avond CBB in Pniël, 7.30 uur. EDERVEEN Zaterdag: Receptie afscheid dr. v. Ringe- lestijn, 3-5 en 7-9 uur in zaal v. d. Linden. Dinsdag: Openbare verg. Ver. Bedrijfs- vrijheid in hotel Hupkes, 7.30 uur. wier kinderen de zondagschool gingen verlaten. Naast een bijbelvertelling, wer den ook enkele liederen ten gehore ge bracht en konden de jongens en meisjes deelnemen aan een declamatiewedstrijd. Bij de bijbeluitreiking aan zesendertig leerlingen sprak voorzitter Davelaar hen toe. Vervolgens was het woord aan de nieuwe voorzitter, de heer J. Scholten, die de scheidende voorzitter toesprak. „In al die 24 jaren dat u de zondagschool heeft ge diend, hebt u dat met liefde gedaan", zo zei deze o.m. Hij noemde het eenvoudig werk dat zeker door God gezegend zal worden. Nadat de heer Davelaar het ere voorzitterschap was aangeboden alsmede de geschenken, zong men hem staande toe Ps. 121 4. De scheidende voorzitter be dankte allen hartelijk en gaf te kennen dat hij het ere-voorzitterschap met liefde aanvaardde. Namens de ouders sprak tenslotte de heer v. d. Meijden nog enkele woorden van dank. tot b. en w. kunnen wenden met voor stellen tot aanvulling of wijziging. Mevr. Buddingh en de heer G. J. van Deelen (S.G.P.) hadden nog een alge mene opmerking. De eerste hoopte, dat bij de hante ring van de nieuwe verordening de nodige mildheid zou worden betracht en dat rechtvaardigheid zou worden betracht zonder aanzien des persoons, terwijl de heer Van Deelen de wens uitsprak, dat de zondag zoveel moge lijk zou worden geëerbiedigd, niette genstaande het feit, dat in deze ver ordening geen bepalingen betreffende de zondagsrust voorkwamen, omdat dit in de zondagswet is geregeld. Van de overige besluiten, die werden genomen kan o.m. worden genoemd de verkoop van het pand Kerkewijk 7/7 bis (de voormalige brandweerkazerne) aan de heer Brunekreef, thans wonen de op de Markt. De heer Scholten waardeerde zeer de bepaling in het verkoopbesluit waardoor de huidige bewoner zoveel mogelijk is beschermd. De begroting 1962 werd de raad aan geboden en aan het begin van de ver gadering werd de heer A. C. Slieker, waarnemend chef van de afd. finan ciën, tevens waarnemend gemeente ontvanger in laatst genoemde kwaliteit beëdigd. Tijdens de rondvraag zei de heer M. Bastmeijer (C.H.) te hebben gelezen, dat een betere verlichting van de ze brapaden in studie is. Hij wees op de nagenoeg onzichtbare zebra aan de Markt en vroeg of de mogelijkheid be stond, dat deze nogmaals werd ge verfd. Er waren reeds proeven met verlich ting genomen, zei de voorzitter, maar niet met het gewenste resultaat. Thans is weer een andere proef in voorberei ding. Schilderen, wat ook al verschil lende keren is gebeurd, is ook niet af doende. Door de intensiteit van het verkeer is de verflaag binnen korte tijd weer afgesleten. Een ander verkeerspunt je was de gevaarlijke kruising Klaas Kater - straat/Patrimoniumlaan, welke de heer P. G. van Ojik (C.H.) nog eens te berde bracht. De voorzitter zei deze zaak in studie te zullen ne men. De Vallciriks, vorige weck uitge geven bU Kapsalon Bouman te Eist (Utr.) is niet gevonden. De premie is hier door weer gestegen met twee gul den vijftig, zodat de nieuw uit te geven riks met het (rode??) nummer zevenenhalve gulden waard is. BU inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag wordt de premie contant uitbetaald. In de zaal v. d. Linden te Ederveen neemt dokter W. M. v. Kingclcstyn mor genmiddag en -avond afscheid van zUn patiënten uit Ederveen, Renswoude en Veenendaal. De arts vertrekt in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd en zal zich in Wezep vesti gen. Dokter van Ringelestijn is in het Be- tuwse dorpje Echteld geboren. Na o.a. werkzaam geweest te zijn bij de GGD in Den Haag, kwam hij vijftien jaar geleden naar Ederveen als assistent van dr. de Waard die een omvangrijke praktijk had. Toen dokter de Waard zich enkele jaren JAARVERGADERING „CAECILIA" De Veenendaalse harmonie „Caecilia" houdt a.s. maandagavond om half acht de jaarvergadering in het repetitielokaal aan de Klaas Katerstraat. Op de agenda staan o.a. de gebruikelijke verslagen van secre taris en penningmeester, bespreking van het concours, de winteruitvoering en de j contactavond. De heren A. Diepeveen, C. Henzen, M. van de Kaa en B. Oskam zijn aftredend als bestuurslid. Zij stellen zich herkiesbaar. Gemeente Veenendaal AFKONDIGING SCHADEVERGOEDINGVERORDENING Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat gedurende drie maanden ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de op heden afgekondigde Schadevergoedings verordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 november 1961, nr. 7614, zoals deze verordening is aangevuld en gewijzigd bij raadsbesluit van 7 december 1961, nr. 8674. Bovengenoemde Schadevergoedingsver ordening treedt in werking met ingang van 26 januari 1962. Veenendaal, 25 januari 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg de secretaris, D. Blankespoor. Jubilaris S. de Man veertig jaar bU het onderwys en al geruime tUd hoofd van de Boerselandseschool is woensdag avond in gebouw Eltheto een grote huldi ging ten deel gevallen. In dè middaguren waren het de kinderen die hun boven meester in de bloemetjes zetten en hem een prachtige staande schemerlamp aan boden, terwijl 's avonds vele waarderende woorden werden gesproken en een lange ry mensens de receptie bezochten. Ds. Vermaas, voorzitter van het school bestuur, opende de feestelijke bijeenkomst, die o.m. werd bijgewoond door collega's van scholen, predikanten, familieleden en de inspecteur van het L.O. de heer Mac. Lindeman. Ook de hoog bejaarde moeder van de jubilaris woonde deze avond bij. Na de toespraak van de voorzitter, waar- Jubilaris S. de Man (1.) ontvangt hier uit handen van de voorzitter van het schoolbestuur, ds. Jac. Ver- maas (r.) een geschenk. 0 O O in hij de ijver en toewijding van het schoolhoofd prees, bood hij de jubilaris namens schoolbestuur en personeel een electrisch scheerapparaat aan. De Inspecteur zei de jubilaris zestien jaar te kennen en „uw beleid was altijd rustig, doch niemand in de school heeft er aan getwijfeld wie de leider was. Ook uw vriendelijkheid is bekend en deze lof wil ik ook gaarne toezwaaien aan uw echtgenote", aldus de heer Mac. Linde man. De gelukwensen van het personeel werden vertolkt door de heer Meyer die de prima sfeer op de school en de prettige samenwerking onderling onderstreepte. „Wij danken u voor de wijze waarop u altijd de baas bent geweest, zonder ba zig te zijn", zo zei hij. Het hoofd van de Patrimoniumschool, de heer Schilperoort, sprak namens de collega's uit Veenendaal en deed zijn felicitaties vergezeld gaan van een boekenbon. Tot slot van de sa menkomst sprak de jubilaris een dank woord. Hierna nam de receptie een aan vang die door zeer vele personen werd bezocht. CONTRA IS PRO In ons verslag over de forumavond van de Chr. Besturenbond Veenendaal heeft het zetduiveltje ons parten ge speeld. Bij de laatste alinea, waarin gesproken wordt over het probleem winstdeling stond: „Veel positiever waren de stellingen van de vakbonds bestuurders die hierop uitvoerig in gingen en zich uiteraard CONTRA de winstdeling uitspraken." De oplettende lezer zal begrepen hebben dat hier moest staan: PRO. 't Is dat de dames en heren studenten totaal onbekend waren met het aloude lied: „O Veenendaal, O Veenendaal, wat smaakt je boerkool lekkermaar anders hadden zij dit ongetwijfeld na de boerenkool-met-worst-en-spek maaltijd die zij woensdagmiddag in de nieuwe kantine van de Ritmeester nuttigde, uit volle borst en dito maag gezongen. Zoals bekend brachten de bijna honderd leden van het Ned. Studenten Orkest, op doorreis van Utrecht naar Arnhem, een kort bezoek aan de Rit meester Sigarenfabriek, hoofdzakelijk om de inwendige mens te versterken. Na ont vangst door de directie kregen de studenten een appèretief aangeboden, waarna zij uitgenodigd werden aan de keurig gedekte tafels (compleet met damessigaartjes) plaats te nemen. Hotel de Korenbeurs had gezorgd voor een uitstekende maaltijd naar een echt Veenendaals gebruik. Alvorens het legertje muzikanten „aanviel" op de geurige worst, hield direkteur van Schuppen een korte tafelspeech. Bij zijn mededeling wat de pot schafte, ging er een luid applaus op, een bewijs temeer dat de ode aan de Veenendaalse boerenkool volledig op waarheid berust...'... Wegens de grote hoeveelheid copy waren wij genoodzaakt een deel hiervan te laten overstaan tot de woensdag-editie. Hieron der bevindt zich ook de Nieuw jaarsrede van burgemeester Ha zenberg, die uitvoerig in het vol gende nummer opgenomen zal worden. Redaktie KWAST. De eerste schilde rijententoonstelling die te Parijs in het nieuwe Jaar werd geo pend is die van jonge schilders. Daarbij is gebleken, dat de nieuwste generatie op dit gebied er naar neigt om de verfspuit, die bij de vorige generatie zo geliefd is, te vervangen door het penseel. - Hoera! riepen sommige van de eerste bezoekers. KOE. Boer Gordon Roberts kan maar niet begrijpen, waar om hij in zijn land (de Ver. Sta ten) voor een zonderling door gaat. Hij heeft voor zijn 200 koeien en 3 stieren een atoom- vrije bunker laten bouwen van 40 bij 15 meter. De Amerikaanse melkkoe, is een van de beste van de wereld, zegt hy, er is 300 jaar voor nodig geweest om tot het huidige re sultaat te komen. Het is dus een plicht om haar te beschermen. Want men weet het nooit, met die Russen .1 GELIJK. Grapje van de na tuur: twee zusters te Montpellier (Fr.) zijn op dezelfde dag ge trouwd met twee broers en heb ben beide op hetzelfde ogenblik hun eerste kind gekregen. TEVEEL. De commissie die de perskaarten in FrankrUk con troleert is tot de ontdekking ge komen dat er van de lieden die zich in het telefoonboek jour nalist laten noemen 45 pet. geen recht op deze „titel" hebben omdat ze niets maar dan ook helemaal niets met het vak uit staande hebben. Men wil nu het telefoonboek bij de volgende druk wat dit betreft corrigeren. TEKEN DES TIJDS. De schrijver Y-G. Gergès zal aan de Sorbonne te Parijs een colle ge geven over het liften. BAARD. - Weg met de baar den! heeft de rector van het ly ceum te Beaunc (Fr.) uitgeroe pen. De leerlingen die een baard of baardje dragen zullen deze versiering nu moeten afscheren willen zy de lessen biyven vol gen. TABOE. De minister-presi dent van de Afrikaanse Ivoor kust, de heer Houphouet-Boigny wil het tatoueren in zUn land verbieden. „De tatouage, zegt hij is een gewoonte die de eenwor ding van en het respect voor ons land afbreuk doet." VERBOD. De Paryse mode ontwerper Guy Laroche heeft aan al s(Jn mannequins verbo den de twist te dansen totdat de shows van de voorjaarscollectie zullen zUn gehouden. NOR. Men zit in ParUs zo met dc handen in het haar over het parkeerprobleem, dat men besloten heeft by een tweede overtreding van het parkeerver bod in plaats van een boete vijf dagen gevangenisstraf uit te delen. De gevangenissen zullen nu wel gauw te klein blijken, want de ParUzenaars gaven tot nu toe niet veel biyk van begrip voor borden die aangeven dat parkeren verboden is of slechts voor korte tyd toegestaan. Cefa presenteert: HET LEVEN BEGINT BIJ HONDERD De Cefa vertoont zaterdagavond in gebouw Eltheto de humoristische film „Het leven begint bij honderd" onder regie van George Pollock. Het verhaal begint als de knappe, altijd optimistische tv-regisseur Tony Randall met zijn autootje door het uitgestorven Ierse dorp Ballymorissey rijdt. De hele dorpsgemeenschap wacht hem op om de 110e verjaardag te vie ren van Patrick Farell en is daartoe in het dorpshuis bijeen. En dan krijgt Tony Randall zijn grote ideedat is dé stof van het jaar voor een rechtstreekse televisie uitzending. Hij rent naar het dorps café en vraagt een ijlverbinding aan met Consolidated Television en legt daar het plan voor. Nu is in werkelijkheid de 110-jarige nog vitaal als geen ander, die fietst en stroopt dat het een lieve lust is en zijn 80-jarige zoon Winnie als een „snot jongen" behandelt. Maar daar komt de t.v.-regisseur pas na veel spannende avonturen achter. Wanneer de 110-jarige met zijn zoon tje Winnie gesnapt wordt bij een nach telijke hengelpartij op het landgoed van Philips en met de landrechter in in aanraking komt, wordt het wel een spannende geschiedenis. De knapste advocaat van Ierland wordt gecharterd om de oude Patrick uit de petoet te houden en dat lukt ook, ondanks alle pogingen van de stijfhoofdige Patrick om zichzelf voor de rechterlijke macht onmogelijk te maken. De laatste moei lijkheid, veroorzaakt door een Turkse mededinger die eerv* week, .ouder blijkt te zijn, wordt ook opgelost, zodat het miljoenenpubliek van Consolidated Television een pracht van een uitzen ding krijgt. De oudste man ter wereld die een overtuigend bewijs vormt dat het leven pas bij 100 begint. Dinsdagavond omstreeks zeven uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij de landbouwer H. aan de Spoorlaan. Er bleek een ha vermijt in brand te staan, die door de brandweer vrij gauw geblust was. Bij onderzoek bleek de mijt in brand gestoken te zijn door de 12-jarige buurjongen v. E., omdat hij niet erg best kon opschieten met de jongens van H. De schade bedraagt on geveer duizend gulden en is niet door verzekering gedekt. VERNIELING AFRASTERING De politie heeft een vijftal jongens in de leeftijd van 12 tot 14 jaar aange houden die aansprakelijk zijn voor de vernieling van de afrastering rondom de Eierhal. De schade welke ruim zes tig gulden bedraagt zal door de ouders worden vergoed. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de hoek Patrimoniumlaan-Frans Halslaan heeft zich woensdagavond een verkeersongeval voorgedaan waarbij flinke materiële schade ontstond. De aanrijding ontstond doordat automo bilist B., komende vanuit de Fr. Hals laan, geen voorrang verleende aan de vrachtautobestuurder K. uit Veenen daal. Geef Uw kinderen Vitamine C ook los verkrijgbaar Hoofdstraat 108, Telefoon 257ó VA. 435^ win voor betere uurwerken Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 later terug trok, vestigde dr. v. Ringele- styn zich zelfstandig in Ederveen. In de loop der jaren heeft de dokter zich on der zijn patiënten geliefd gemaakt en een van zijn bekendste eigenschappen was de grote zorgzaamheid. Zijn praktijk wordt overgenomen door J. H. Rademaker, arts die zich al enkele maanden aan het inwerken is. De schei dende arts is ook nog enige tyd voorzit ter van het plaatselijk Groene Kruis ge weest. CHR. HIST. UNIE HOUDT JAARVERGADERING De afdeling Ederveen van de Chr. Hist. Unie houdt op woensdag 31 januari a.s. een jaarvergadering in zaal v. d. Linden. Aanvang half acht. Op deze vergadering zullen de wethouders van de gemeente Ede, de heren Wiegeraad en Jansen een onderwerp behandelen. Alle leden en be langstellenden zyn welkom. FEESTAVOND VAN PLATTELANDS JONGEREN De afdeling Lunteren-Ederveen van de christelijke jonge boeren en tuindersbond en van de christelijke plattelandsmeisjes- bond houden zaterdag 3 februari een gro te propagandafeestavond. Omdat in Lunteren moeilijk een geschik te zaal te krijgen is wordt deze bijeen komst gehouden in het (verwarmde) marktgebouw aan de Schras te Ederveen. Leden van beide organisaties geven een opvoering van het blijspel in drie bedrij ven „Cupido in een speelse bui", geschre ven door Han de Beukelaere. Een band, gevormd door Ambonezen, zorgt voor de muzikale omlijsting. RAAD VAN RENSWOUDE: ,Ons Genoegen' kreeg subsidie In een voltallige bezetting is de eerste raadsvergadering van Renswoude gehou den. Na lange ziekte was wethouder v. d. Brandhof ook weer aanwezig. De heer Vermeulen (AR) bracht verslag uit van de begroting 1962. Deze merkte op dat de exploitatie van de woningen rond loopt. Over het bouwvolume 1962 is nog niets bekend. Men verwacht dit echter niet hoog. Begroting grondbedrijf was zeer kort daar dit zeer duidelijk was sinds af zonderlijke administratie. Men tracht dan ook weer nieuwe gronden aan te trekken en verbeteringen aan te brengen. Wat betreft de Gem. begroting was men tevreden over sluitende begroting. De post ziekenverpleging is dit jaar weer wat verhoogt. Dit acht men nodig door verschillende omstandigheden. 25.000.— (in 1960 16800,—). Als de financiën het toelaten zal men zo mogelijk overgaan tot verbetering van de Emmikhuizerlaan (verlegging) met be houd van het aangrenzend natuurschoon. De post voor medewerkers op stembu- reau's tijdens stemmen wordt ook ver hoogd als compensatie voor de arbeid die zU moeten- verzaken. De eenmalige extra subsidie verlening aan „Ons Genoegen" werd alg. goedge keurd. Men ziet deze vereniging als een gemeentebelang. De loco-burgemeester op perde tot meer stimulatie van de ont spanning in de gemeente. De subsidie voor de Ned. Astma Stich ting en de Prot. Chr. Zorg „Vezona" werd algemeen goedgekeurd. De verhoging (we gens hoge exploitatiekosten) huurprUs 2 lokalen Rehoboth ten behoeve van de Chr. Kleuterschool werd door de Herv. Kerk van 750,op 1500,— gebracht. Hiermede is men met algemene stemmen accoord gegaan. De wijziging begroting 1961 bevatte al leen dat de administratie van het grond bedrijf nu afzonderlijk is. In de rondvraag vroeg alleen de Heer Zweers over - de gezelschaphondjes - maar hieromtrent komt men op de vol gende vergadering terug. JUBILEUM KONINKLIJK HUIS Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het plaatselijke Oranje comité om binnenkort ook in Renswou de een geldinzameling te doen houden voor aanbieding van het Jubileumge schenk namens het gehele Ned. volk aan het Kon. Huis. Bekend is dat Hare Majesteit dit geld wil besteden voor de jeugd van Nederland. JAARLIJKSE UITVOERING Zaterdagavond 27 januari a.s. hopen de Herv. jeugdver. „Immanuel" en de M.V. Dorcas" hun jaarlykse uitvoering te ge ven in gebouw „Rehoboth". Opgevoerd zal worden het toneelspel: Oordeelt niet, opdat gijVerder zullen o.a. „De Telesforo Stars" uit Voort huizen hun medewerking verlenen. GEPLAAGDE KOEIEN Men beweert, maar voor de juistheid kunnen we niet instaan, dat de Gor gonzola kaas, waarvan de smaak door zovelen op prijs wordt gesteld, wordt gemaakt van melk van geïrriteerde koeien. In het Italiaanse plaatsje Gor gonzola wekken mannen met puntige stokken des nachts de arme koeien bij tussenpozen uit hun dommel, zo zegt men. Het gevolg is dat de koeien zo kriebelig worden dat de melk en daardoor de kaas de typische smaak krijgen, aldus de „Keurstamboeker."

De Vallei | 1962 | | pagina 1