mmmmmm Veenendaal speelde enthousiast in Vreeswijk en won met 3-2 Spannende wedstrijd in Oldebroek door DOVO gewonnen GVVV deelde de punten metj IJsselmeervogels 2 ASPRO5 ^1fit/ Bescherm U tegen Als u zich maar even rillerig of onprettig voelt: TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 31 JANUARI 1962 Nr. 9 Veenendaal heeft al zwoegend en ploeterend op een praktisch onbe speelbaar voetbalveld onder aan de Lekdijk in Vreeswijk weer twee twee punten veroverd. De 3-2 overwinning kwam niet zomaar tot stand daarvoor moesten de geel-blauwen tweemaal een achterstand inlopen en slaagden daar voortreffelijk in door Vreeswijk in de ver dediging te dringen. Zeist 11 15 Veenendaal 11 14 SEC 11 13 Vriendenschaar 10 12 HMS 10 12 Saestum 10 10 CDN 10 9 De Zebra's 11 9 Ultrajectum 10 7 Holland 10 7 Vreeswijk 10 6 Hercules 11 5 DOVO heeft by vlagen zeer goed voetbal laten zien tegen Owiott in Oldebroek en daardoor een verdiende 2-1 overwinning behaald. De wedstrijd was beslist spannend omdat Owios niet van plan was zich direct gewonnen te geven. Technisch was DOVO wel beter, maar de thuisclub speelde zo enthousiast dat zy er aanvankciyk in slaagde om DOVO te beletten haar normale spel te ontplooien. Veenendaal kreeg al na zes minuten een teleurstelling in de vorm van een Vrees- wükgoal. Uit een tamelijk verwarde si tuatie voor het doel van Veenendaal kon de middenvoor Th. Remie de bal over de lijn drukken. 1-0 voor de thuisclub. Vee nendaal gaf de mqed lang niet op. Men was technisch wat beter van de Vrees- wijkers en speelde de bal op dit zware veld terecht langs de grond. Met aanval len door het centrum wilde Veenendaal doorstoten. Het gelukte na 22 minuten om een tegengoal te maken. Anton Muller, opererend als teruggetrokken midvoor, kreeg de bal op zeker 25 meter van het doel. Hij loste een schot dat over de te ver uitgelopen doelman van Vliet hoog in de touwen vloog. Gelijk 1-1. De pogingen van beide clubs om voor rust nog wat aan de stand te veranderen leverden niets meer op. Na de rust was het spel wat meer at tractiever en werd er sportief gestreden om een doelpunt te maken. Het lukte aan de thuisclub, die via midvoor Remie de roos trof. 2-1. Nu was het de beurt voor Veenendaal om toe te slaan en uiteindelijk de winst te grijpen. Vreeswijk dacht er al te zijn met deze kleine voorsprong, maar kwam bedrogen uit. Met elan en vol ijver trokken de Veenendalers naar voren. In de 12de minuut kwam de gelijkmaker tot stand na een goed schot van linksbinnen Boelie Konings. 2-2. De strijd om het winnende punt be gon nu. Vreeswijk werd op eigen helft teruggedreven en moest vele Veenendaal- se aanvallen afslaan. Met man en macht lukte dit aanvankelijk wel, maar tien mi nuten voor het einde kwam Veenendaal zegevierend uit dit duel toen linksbuiten A. Gaasbeek de Vreeswijkse doelman van Vliet voor de derde maal wist te verslaan. Een verdiende zege voor Veenendaal dat zich hierdoor in de kopgroep hand haafde, zoals blijkt uit de stand: Quick A11 17 Het begon met een licht overwicht voor Owios, maar de achterhoede van DOVO bleef de situatie meester. Een vliegend schot van de Owios rechtsbinnen Wittin- ger Sr. stopte doelman v. Hardeveld zo fraai dat iedereen applaudiseerde. Aan de andere zijde kwam DOVO tweemaal bijna tot scoren, maar doelman Wittinger Jr. redde fraai. Linksbuiten Mol schoot tegen de staan der en weer redde keeper Hardeveld bij een gevaarlijke inzet van de Owios mid voor Koeksman. De rust kwam na al deze spannende momenten echter met 0-0. Na de hervatting gooide DOVO met succes alles op de aanval. Een fraaie com binatie uit de achterhoede opgebouwd bracht de bal bij K. van Hal, deze lan ceerde van Manen en op zijn beurt liet de jeugdige DOVO rechtsbinnen de eer om te scoren aan Gijs Slotboom over die dat ook prompt deed. 0-1. In deze periode liet de gladde vleugel speler van Hal weer enkele tegenstanders de hielen zien. Na weer een gladde ma noeuvre van van Hal kwam de bal bij de kleine J. van Manen, die al vallende de bal inkopte. Een magnifiek doelpunt en 0-2. DOVO nam het nu wat te gemakke lijk op en een aarzeling in de achterhoede werd onverbiddelijk door midvoor Koeks man afgestraft. 1-2. Verder liet DOVO het niet komen, ondanks felle aanvallen van Owios. De achterhoede met van Laar, v. d. Kraats en niet in het minst keeper v. Hardeveld stonden een solide partij te verdedigen. Juist voor tijd kreeg Owios nog een kans toen uit een corner de bal werd ingekopt, maar de lat was de red dende engel. Het bleef dus 2-1 voor DOVO na spannend duel. De stand in oost II: Genemuiden10 18 DOSK 12 16 DOVO10 13 WHC 10 11 DES 11 10 Deeto 11 9 Go Ahead K12 9 Enter Vooruit 12 9 SVZW 10 8 Owios 12 7 Rusland heeft in 1961 twee miljoen televisietoestellen en 686.000 koelkas ten geproduceerd. Het bierverbruik per hoofd van de bevolking in Nederland bedroeg vorig jaar 26 liter. R.K. Unitas klopt ODI '58 in hard duel met 5-2 R.K. Unitas heeft zondag weer twee punten veroverd en bleef lijstaanvoer der in de derde klasse. In een wel wat te harde strijd tegen ODI '58 in Amers foort wonnen de Unitas-mannen met 5-2. De arbiter was nogal gul met strafschoppen want na nauwelijks 10 minuten spelen gaf hij er een aan ODI. Back Hoesen van Unitas kwam te vallen, waardoor hij ongélukkig met zijn hand op de bal viel. Penalty be sliste scheidsrechter de Haas. De ODI- spil benutte de strafschop feilloos 1-0. Na een kwartier wist midvoor Quint echter gelijk te maken met een schot via de binnenkant van de paal. Nog voor rust benutte de naar voren gekomen rechtshalf Romeyn een kop balletje van Quint en het was 2-1 voor Unitas. Na rust werd de strijd steeds feller. Via het been van een ODI-speler scoorde Selhorst 3-1 en hierna kreeg Unitas een strafschop toegewezen die C. Drost in een doelpunt omzette 4-1. Een vrije trap voor ODI werd door de spil ingeschoten 4-2 en door Zuppelli kwam Unitas aan een 5-2 overwinning. Daar concurrent VVZA niet speelde staat Unitas nog fier bovenaan. Panter bereikt goede prestatie door gelijk spel tegen SDVB De sportver. Panter heeft in Barneveld tegen het sterk geachte SDVB een doel puntloos gelijk spel behaald. De verdedi gingen en vooral de keepers waren niet te vermurwen. By SVP waren het vooral keeper van Kooten, de achterspelers van Kooten en Sas, die het de Barnevelders lastig maakten. By SDVB wist doelman Hartkamp verschillende Panter aanvallen tot staan te brengen. Dat nam niet weg dat de aanvallers ook wel eens geheide scoringskansen te nonchalant behandelden. Bij Panter kreeg v. d. Bovenkamp voor rust een mooie kans en ook de Barne- veldse midvoor sprong slordig met een ontstane scoringskans om. De eindstand 0-0 was voor Panter een fraaie prestatie, omdat SDVB in eigen huis moeilijk te bedwingen is. GVVV heeft een goede prestatie ge leverd door aan de Buurtlaan met 1-1 gelijk te spelen tegen IJsselmeervogels. Het werd een fors voetbalduel, waarbij men elkaar niet ontzag. Daardoor was de wedstrijd wel spannend maar de spelkwaliteiten waren daardoor wat minder. Overigens blijkt GVVV op de goede weg te zijn, want dit sterke elf tal uit Spakenburg een punt te ont futselen is geen sinecure. De Vogels uit Spakenburg kwamén door aanvallen door het centrum in het offensief. Middenvoor Henk Koele- wijn ontpopte zich als een stevige doorzetter en hij was bij tijden ook gevaarlijk. Spil v. d. Haar hield hem echter fors tegen en zo werd Koelewijn niet zo gevaarlijk meer. Door stug ver dedigen kon GVVV aanvankelijk stand houden en lanceerde daarbij ook nog enkele gevaarlijke acties meest over Kroesbergen geleid. Kansen kwamen er ook. Linksbuiten Scholts kreeg een juweel van een kans, maar hij mikte verkeerd en weg was de kans. Een keihard schot van .Koelewijn werd door v. d. Pavert vallend gestopt. De doelpunten bleken duur en zo was de stand met de rust nog dubbel blank. Na de rust spanden beide ploegen zich in voor een goed resultaat. Bij GVVV was A. Leppers inmiddels ver vangen door W. van Dolder. Na een goede aanval van de Spakenburgers in de 12de minuut was het dan eindelijk raak. Linksbuiten De Graaf, lepelde de bal, schuin voor doel staande, langs doelman Pavert 0-1. Het antwoord van GVVV liet niet lang op zich wachten. Het kwam al in NSVS ging na 2-0 voorsprong blunderen tegen Spel. Rhenen NSVS heeft de wedstrijd tegen Sportclub Rhenen gewoon cadeau ge geven. Toen midden in de tweede helft een normale 2-0 voorsprong was op gebouwd, begon de verdediging en dan vooral spil G. Pest en keeper Stuiven- berg zo vreemd te spelen dat de Rhe- nense aanvallers begonnen met prijs schieten en een 6-2 overwinning be haalden. Het was zo aardig begonnen. Vete raan A. Keyman had de Neveda-ploeg in de eerste helft een voorsprong be zorgd en het spel ging ook overigens gelijk op. Ruststand 0-1. Na de hervatting stapte Keyman lis tig over de bal heen en liet linksbuiten van Manen inschieten 0-2. De beide veteranen Keyman en van Ommeren moesten het bij NSVS doen. De ove rigen speelden te langzaam, waarvan Rhenen al snel ging profiteren. Doelman Stuivenberg kon het met de wankelende verdediging voor hem niet houden en begon zelf ook zwakke mo menten te vertonen. Als een kaarten huis zakte de afweer van NSVS ineen en zo goed begonnen verloor men nu roemloos met 6-2. de volgende minuut toen de verdedi ging van de Vogels wankelde en een doelworsteling ontstond, die nogal hard van karakter was. De knap spelende J. v. d. Bovenkamp lag op de grond, maar we zagen H. van Essen juichend naar de middenlijn gaan 1-1. GVVV kreeg nog meer overwicht door aanvallen meest geleid door de zwoegende J. v. d. Bovenkamp, maar de eveneens fors spelende achterhoede met spil Koelewijn aan het hoofd gaf geen krimp meer. Het einde kwam met een puntenverdeling 1-1, die gezien het vertoonde spel wel de juiste verhou ding weergaf. Merino's kwam weer winnend uit de strijd tegen Chefana 5-1 De Merino's is absoluut niet van plan als laatste te eindigen. Door een 5-1 zege op Chefana gaven de wolmensen de rode lantaarn uit handen en lieten die aan Hierden over. Hoewel Chefana een betere ploeg bezat dan de tegenstander van vorige week konden de DS-mannen ook deze ploeg met grote cijfers verslaan. De gasten wisten al spoedig de score te openen door de middenvoor, maar na zes minuten wist P. v. d. Bovenkamp met een kopbal de stand gelijk te trekken. 1-1. Merino's speelde aanvallend sneller dan de club uit Naarden en veroverde ook het middenveld. Door T. v. d. Berg werd een 2-1 ruststand verkregen. Na rust was het overwicht van Merino's zo mogelijk nog groter. Chefana probeerde het wel, maar de ploeg speelde peuterig. Door nog drie doelpunten van Gijsbert- sen en v. d. Berg kwamen de Merino's aan een volkomen verdiende 5-1 over winning, waardoor zij, zoals gemeld, de onderste plaats verlieten. Renswoude versloeg Oranje-Wit met 3-1 Het eerste elftal van Renswoude heeft zondagmiddag kans gezien het bezoe kende Oranje-Wit met 3-1 te kloppen. De wedstrijd ging direct al hard van stapel. De thuisclub speelde fris van de lever en de eerste de beste aanval - keurig opgezet en afgewerkt - resul teerde in een doelpunt van de voet van M. Hardeman. Ruim dertig minuten later bezorgde Van Deelen zijn club het tweede doelpunt, zodat de Elstenaren met 2-0 achter kwamen. Een minuut of vijf voor de rust slaagde Oranje-Wit er in het eerste - en naar later zou blijken ook het enige - tegenpunt te maken. Na de thee was Renswoude zijn vorm volledig kwijt. Met de wind in de rug deden zich wel tal van mooie kansen voor die echter geen van allen werden benut. Toch zag M. Hardeman nog kans voor de derde maal de Elster doelman te passeren, met welke stand een einde kwam aan deze forse maar boeiende wedstrijd. TAFELTENNIS Climax speelt weer gelijk Climax heeft met haar verre reis naar Doesburg tegen Sorry niet meer kunnen bereiken dan een puntenverdeling. Daar Sorry tot de zwakste teams van deze af deling behoort was dit resultaat nogal te leurstellend voor de Veenendalers, temeer daar leider Tios ook niet onverslaanbaar bleek en van ons Vermaak een gevoelige 9-1 nederlaag te slikken kreeg. De zaal waarin Sorry speelde was onverwarmd en de vloer nogal glad wat vooral een ver dedigende speler als v. Manen parten speelde. Bovendien was het jeugdige pu bliek nogal rumoerig wat niet erg be vorderlijk was voor de concentratie der spelers. Dat alles neemt toch niet weg dat de Veenendalers deze avond niet in him beste vorm staken en zeker de volle winst hadden moeten behalen. Van Dam had ondanks het feit dat z'n backhand'm nog al eens in de steek liet, genoeg capacitei ten om z'n tegenstanders de baas te blij ven. Van Eist kon slechts éénmaal tot winst komen n.l. tegen v. Ree. Van Manen moest in alle drie z'n tegenstanders zijn meerdere erkennen. Zowel hij als van Eist hadden tegen Zegers wel winstkansen maar waren niet in staat de effectvolle serveerballen van de Sorry speler goed op te vangen. Door dit alles moest Climax tenslotte in het dubbelspel alle zeilen bij zetten om nog tot de halve winst te ko men. Weliswaar heeft Climax tot nu toe nog maar een nederlaag te slikken gekre gen maar door maar liefst vijf maal ge lijk te spelen bedraagt de achterstand op Tios toch nog vier punten. In de eerste klas lijkt Ritac rechtstreeks op het kampioenschap af te stevenen. Nu was Kema het slachtoffer van de Ritmees- termannnen die hiermede een theoretisch concurrent wel definitief hebben uitge schakeld. Alleen Tios 2 en Swift 2 kunnen met drie punten achterstand Ritac nog be dreigen. DIERENLIEFDE WINT HET ALTIJD NOG In deze tijd van hoogconjunctuur met zijn overspannen arbeidsmarkt is het toch wel een héél bijzonder geluid te vernemen dat de directie van Ouwe hands Dierenpark op een kleine per soneelsadvertentie in een landelijk weekblad enkele tientallen aanmeldin gen heeft gekregen, afkomstig van mensen uit alle windstreken van ons land. De leeftijden en de beroepen van de sollicitanten lopen zeer uiteen. Men vraagt zich toch werkelijk af, hoe is dat mogelijk in deze tijd van schaarste aan werkkrachten. De briefschrijvers geven daarop vaak zelf een antwoord: „wij willen uit de heksenketel stappen en ons gaan wij den aan de verzorging van het dier om weer onszelf te worden. Zo'n stukje natuur zal ons lichamelijk en geeste lijk weer sterken." Het zijn niet alleen de ouderen uit onze samenleving die dit schrijven, ook talrijke jonge mensen ambiëren een job als verzorger en werkelijk niet alléén uit dierenliefde. Een 24-jarige Franse student ft ge kozen tot Prins Charme 1962, dit als mannelijke tegenprestatie op de vele Miss-verkiezingen.

De Vallei | 1962 | | pagina 4