Schitterende tegenstand van VCV-dames tegen ongenaakbaar Boemerang VC Veenendaal-heren van slag af 3-0 nederlaag tegen S.V.V. VEENENDAAL Nieuwjaarsrede van burgem. Hazenberg HANS VAN SCHUPPEN OP DREEF Voor de kantonrechter Scherpenzeel (z.m.) NSC Nijkerk 1-4 Bromfietser aangereden Ook Spanjaarden Restauratie Oude Kerk Woningbouw allergrootste zorg Actieve recreatie Actieve burgemeester In een prachtige wedstrijd hebben de VCV-dames al hun krachten ingespannen om het Amsterdamse Boemerang partij te geven. Dat dit pas in de laatste set ook in punten werd uitgedrukt doet minder ter zake. Belangrijk was, dat het VCV-team zich op kon trekken aan het sublieme spel van West Europa's sterkste clubteum (het versloeg onlangs in Amersfoort het nationale team van West- Duitsland!) Een zo enthousiast en goed spelend VC Veenendaal behoeft zich - on danks het feit dat het onder aan de ranglijst prijkt - geen zorgen te maken over het behoud van het hoofdklasserschap. Het Boemerang-team was vrijwel op volle sterkte naar Veenendaal gekomen. Dit betekende, dat er steeds tenminste vijf leden van het Nederlandse team binnen de lijnen stonden. De beide eerste sets gingen ondanks fanatieke VCV-tegenstand met 4-15 naar een superieure Boemerang-ploeg, die echter vaak haar keiharde smashes enkele malen geretourneerd zag voordat ze doel troffen in een VCV-defensie, waarin Hans van Schuppen uitblonk. In de laatste set werd het goede te genspel van VC Veenendaal ook in pun ten uitgedrukt. Cor van Ginkel was vervangen door Jannie Brouwer, die ook nu weer liet zien over goede kwali teiten te beschikken. Enthousiast en fel begonnen de VCV-sters aan deze laatste set en na sensationele aanvallen wisten ze via (vervolg van pag. 1) nendaal met zijn vrachtauto zo dicht langs een fietser gereden, dat deze in moeilijk heden kwam en in een langs de weg gegraven kuil raakte. De man liep daarbij enig letsel op. Vrijdag voor het Wageningse kantonge recht zei verdachte niets van een aanrij ding gemerkt te hebben. Hij was dan ook gewoon doorgereden en pas later was hij door de politie op het gebeurde geatten deerd. Naar zijn mening was de fietser, een 66-jarige man, wat zenuwachtig ge worden en zelf de kuil ingereden. Het kantongerecht geloofde wel, dat de expediteur niets van een botsing gemerkt had. Uit enkele getuigenverklaringen bleek echter, dat hij of de wielrijder ge raakt moest hebben of hem zo dicht ge passeerd was, dat deze in gevaar ge bracht werd. Dat laatste is ook verboden. De officier concludeerde, dat verdachte bij het inhalen kennelijk door onvoldoen de uitwijken te weinig ruimte gelaten had. Eis 75,of 15 d. Vonnis conform. Van B., machine-bankwerker te Lunte- ren, had in Ede in de bebouwde kom met zijn bromfiets een tempo van 60 kilometer gereden, terwijl slechts 30 is toegestaan. Dat is precies het dubbele, zei rech ter v. d. Brand vrijdag op het Wagening se kantongerecht. Waarom reed u zo ver schrikkelijk hard. Verdachte was nogal zwijgzaam, maar het kwam erop neer, dat hij het antwoord op die vraag eigenlijk zelf niet wist of niet wilde geven, 50,of 10 d. eiste de officier, hetgeen rechter v. d. Brand ech ter veel te laag vond. Bromfietsers over treden voortdurend de maximumsnelheid en daarom werd het 100,— of 20 d. 7-5 zelfs op 9-6 te komen. Vermelding verdienen daarbij goede services van To Wouda, die enkele punten oplever den. Ook Wil Vink en Wil Versteeg scoorden met keiharde smashes. Deze fanatieke VCV-tegenstand dwong Boe merang tot time-out en deze pauze her stelde de rust in het Amsterdamse team dermate, dat het door prachtige aan vallen van vooral Hetty Kok en Riet van de Heuvel naast VCV kon komen: 9-9. Bij deze stand bleek het net niet bestand tegen een harde Boemerang service en deze netbreuk brak tevens de Veenendaalse concentratie zodat de Amsterdamsen met 10-15 ook deze set tot een goed einde brachten. Het programma voor deze week be staat slechts uit twee wedstrijden, waarvan de wedstrijd, die heren II in Doorn tegen Unitas I gaat spelen de Veenendalers vele hoofdbrekens zal kosten. Hopelijk zal het team in deze wedstrijd haar fraaie kampioenskansen niet verspelen. Heren III wint vrijdagavond in Vee nendaal van SSVU IV. Uitslagen van deze week: dames: VC Veenendaal-Boemerang: 3-0 (4-15; 4-15; 10-15). Scherpenzeel is er niet in geslaagd tegen N.S.C. een of twee punten in de wacht te slepen. De blauwwitten moes ten de stevig spelende Nijkerkers als hun meerdere erkennen en kregen op regelmatige wijze met 4-1 klop. Toch heeft er wel een beter resul taat voor de gastheren ingezeten maar door fouten in de achterhoede en pech voor het doel der gasten bleef de score voor hen aan de ongunstige kant. Al na een kwartier keek de thuis club tegen een 0-2 achterstand aan doordat eerst bij een op rechts geno men corner van de Haar vergat weg te koppen waardoor de bal ineens in het doel zeilde en kort daarop een zwak moment van keeper Methorst op nieuw een doelpunt betekende. Ondanks deze tegenslag gaf Scher penzeel zich niet gewonnen en uit een der vele tegenaanvallen wist van Asch met een prachtig schot te scoren 1-2. Dit doelpunt gaf de gastheren moed en men ging nog steviger in het offensief. Een doelpunt kwam echter aan de an dere kant toen bij een der schaarse N.S.C. aanvallen de middenvoor een kans kreeg welke hij onberispelijk be nutte 1-3. Na de thee meenden we van de Bo- venkamp te zullen zien scoren doch zijn fraaie kopbal belande buiten be reik van de Nijkerk goalie tegen de lat. Meteen hierop waren de gasten weg en wisten zij dank zij een \ver- keerd opstellen van keeper Methorst de stand op 1-4 te brengen. Na dit doelpunt wogen beide par tijen wel tegen elkaar op doch wisten niet meer het net te vinden. Een prach tig schot van van de Bovenkamp bleef op miraculeuze wijze uit het N.S.C. doel waardoor de stand onveranderd bleef. In Utrecht hebben de heren van VCV hun vierde nederlaag in successie moeten incasseren. Met cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten, maakten de Utrechters een einde aan de kampioenschapsdromcn van het Veenendaalse team. Het zou ook te mooi om waar te zijn geweest als de VCV-ers hun promotie uit de 2e klasse direct hadden laten volgen door een promotie naar de over gangsklasse. Enige excuses voor deze nederlaag zijn er overigens wel aan te voeren: de zaal was te klein en vooral ook erg laag, waardoor de nauwkeurigheid van de VCV-aanval werd belemmerd. Maar de voornaamste oorzaak van deze ne derlaag was een volslagen gebrek aan homogeniteit; ook aan de techniek moet nog wel gedokterd worden. VCV startte zonder Goslinga, die be kwaam werd vervangen door Dik Bos en kwam snel met 7-0 achter te staan, simpel omdat men nog niet gewend was aan de zaal. Op de service van Sipkema maakten de Utrechters echter veel technische fouten en toen ook de andere VCV-ers zonder risico's te ne men hun smashes en services plaatsten wisten de VCV-ers uiteindelijk tot op 14-13 te naderen. Een time-out bracht voor de Utrechters redding: 15-13. In de beide volgende sets is het VCV- team er eigenlijk niet meer aan te pas gekomen. Gehinderd door de felle zon die in het middenveld de spelers ver blinde, waren de VCV-ers een gemak kelijke prooi voor de Utrechtse services. Ondanks een 2-6 VCV-voorsprong ging deze set met 15-8 verloren, vooral ook omdat de VCV-verdediging volkomen faalde. In de derde set hetzelfde beeld: tot 6-6 bleven de teams bij elkaar, doch daarna konden de SW-ers zonder veel moeite uitlopen ook al omdat de VCV- captain verzuimde van zijn recht op wissels en time-out gebruik te maken en zodoende de rust in zijn team te her stellen. Pas bij 14-7 werd de eerste VCV-time-out genomen, doch dit mocht niet meer baten: met 15-7 ging ook deze set volkomen verdiend naar een SW- team, dat op alle delen van het spel beter voor de dag kwam, dan een nu duidelijk uit vorm zijnde VCV-ploeg. Uitslagen: heren SVV VC Veenen daal I: 3-0 (15-13; 15-8; 15-7). - RECEPTIE TEN PALEIZE TE AM- - - STERDAM. Donderdag heeft het Ne- - - derlands Koninklijk paar in het pa- - - leis op de Dam in Amsterdam een - - receptie gehouden t.g.v. het nieuwe - - jaar voor de leden van het corps - - diplomatique. Foto links: de ambas- - - sadeur van Korea, arriveerde zo - - vroeg, dat de loper nog niet eens he- - - lemaal was uitgelegd toen hy de - - trappen opliep Foto rechts Het - - Koninklijk paar groet het vaandel - - van de voor het Paleis opgestelde - - erewacht. BROMFIETSER KWAM TEN VAL Doordat de fietser K., komend vanuit een uitrit in de Achterkerkstraat, vrijdag avond geen voorrang verleende, is de bromfietser S. ten val gekomen. Het slachtoffer, dat zijn 3-jarig zoontje voor op de bromfiets vervoerde, liep een diepe hoofdwond op en een hersenschudding. Vader en zoontje werden overgebracht naar het Julianaziekenhuis, doch konden later naar hun woning vervoerd worden. Op het kruispunt Hoofdstraat-Zandstraat is maandagavond de bromfietser H. uit Ede door een personenauto gegrepen en overgebracht naar het Julianaziekenhuis. Het slachtoffer kwam uit de Hoogstraat en reed het kruispunt op om de Zand straat in te rijden. Op hetzelfde moment naderde vanaf de Hoofdstraat de automo bilist D. uit Veenendaal die de .bromfiet ser niet meer kon ontwijken. Na onge veer tien meter meegesleurd te zijn bleef H. op het wegdek liggen waar hem zo spoedig mogelijk geneeskundige hulp werd verleend. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleken de verwondingen gelukkig mee te vallen. (vervolg van pag. 1) plannen Tuinstraat en Schrijvers wijk en de aanvang van de aanleg van het moerriool. De gemeente kocht ruim 59 ha grond aan en 30 woningen, in totaal voor een som van bijna 1,2 miljoen. De totale vermeerdering van de wo ningvoorraad (behoorlijke woningen althans) bedroeg 58, terwijl in aan bouw waren 192 woningwetwoningen en 187 particuliere huizen. 36 onbe- woonbaarverklaarde woningen werden nog bewoond. Verkeer en vervoer zijn gediend met de verbetering van de Holleweg, de weg door het Ruisseveen en het rij wielpad vanaf de Kerkewijk naar de Rembrandlaan. Begonnen werd met de reconstructie van het Panhuis en de Zandstraat. Zo ook met de aanleg van het sportcomplex Panhuis. De industrie stelde naast Italiaanse- ook Spaanse arbeidskrachten te werk. Wat de werkzaamheden van de po litie betreft kon burgemeester Hazen berg meedelen, dat in 1961 de volgende processen-verbaal moesten worden op gemaakt: 127 wegens misdrijven en 2.885 we gens overtredingen. Wegens overtre ding van de maximumsnelheid, van 25 j september j.l. af geconstateerd met de gatsometer, werden 283 processen-ver baal opgemaakt. 282 aanrijdingen vonden plaats, waarbij helaas 4 doden te betreuren vielen, 52 zwaar- en 64 lichtgewonden, Na dit overzicht richtte burgemees ter Hazenberg de blik op de toekomst en in de eerste plaats op de raadsver kiezingen op 30 mei a.s. Alle kiesge rechtigden kunnen dan hun recht uit oefenen en spreker wilde bepaaldelijk wijzen op de ernst van deze plicht. Door deze verkiezingen zal de werk periode van de gemeenteraad dit jaar korter zijn dan voorgaande jaren, maar niettemin zijn er nog voldoende werk zaamheden af te doen. Om te beginnen in deze vergadering de politie- en de brandweerverordening en de volgende maand de begroting. Aan de onzeker heden betreffende de financiële ver houding tussen het rijk en de gemeen ten is een eind gekomen - de zaak is nu af te zien en het wilde de burge meester dan ook voorkomen dat het nu mogelijk moest zijn op een aanmer kelijk vroeger tijdstip, dan tot nu toe het geval geweest was, de begrotings stukken aan de raad voor te leggen. Ongetwijfeld, aldus spreker, hebben de raadsleden de restauratiewerkzaam heden aan de Oude Ned. Herv. Kerk op de Markt gade geslagen. Bij naar stig speuren is van dit vrijwel enige gebouw met historische waarde in Vee nendaal nog meer waardevols voor de dag gekomen. De burgemeester ver wachtte dan ook, dat de raad nogmaals met de restauratie van dit gebouw te maken zal krijgen en meer speciaal op het terrein van de kosten. Een voor spelling die de burgemeester op dat ogenblik maar vast deed. Om een meer efficiënte afdoening van zaken, wijziging van uitbreidings plannen betreffende, te verkrijgen werd de raad nog meer in het vooruit zicht gesteld, namelijk delegatie van meer bevoegdheden aan b. en w. op dit stuk en een begrenzing van de be voegdheden van de beide bestuurscol leges - de raad en b. en w. - dienaan- aangaande. Een besluit, dat volgens de burgemeester, gelet op een terzake ge nomen Koninklijk besluit, met alle ge rustheid kan worden genomen. Naar sprekers mening behoorde het niet tot de onmogelijkheden, dat ook de Veenendaalse raad hiermee binnen kort zal worden geconfronteerd. De voortgang in het opzetten, wijzigen en wat dies meer zij van uitbreidings plannen is een zaak van belangrijke urgentie. In dit verband gaan de gedachten ook uit naar de woningbouw. Cijfers met betrekking tot toewijzingen waren nog niet te noemen. De woningbouw is een punt van al lergrootste zorg. Bij alle gewoel van de hedendaagse tijd zijn er bijna geen an dere vraagstukken meer als men de huisvesting van vele gezinnen ziet en men vraagt zich dan af of het niet het verstandigst is de verheerlijking van de mens heel ver op de achtergrond te zetten,zei de burgemeester. Woningbouw en huisvesting een zaak die vrijwel dagelijks ter tafel komt en waarbij men dan bij aanvra gen veelal moet zeggen: er is niet aan te voldoen om de eenvoudige reden, dat er niet is. Maar hoe groot het woningvraag stuk ook mag zijn, de bewoonbaarheid van de plaats blijft de aandacht vra gen. Er is behoefte aan actieve recre atie en burgemeester Hazenberg zei met nadruk, dat hij weigerde te gelo ven, dat er niet iets gezamenlijk - de gemeente in samenwerking met het particulier initiatief - te bereiken zou zijn. De raad heeft een warme belang stelling voor de staat van het wegen net en spreker geloofde dat het aller instemming heeft, dat die delen van de gemeente, die vroeger behoorden tot andere gemeenten, bijzondere zorg behoeven. Tot slot was het burgemeester Ha zenberg een ernstige wens, dat de be raadslagingen, overleggingen en beslui ten van de raad weer zouden staan in het teken van die eensgezindheid die tot op het moment het geval was ge weest. Dan kan met blijmoedigheid de toekomst tegemoet worden gegaan. De nestor van de raad, de heer S. Kroesbergen, wilde door middel van de raad de dank van heel Veenendaal uiten voor het feit, dat de gemeente een burgemeester heeft gekregen met de activiteit, die de heer Hazenberg bezit. Volgens spreker was men zeer voldaan over de voortvarendheid van - en de manier waarop burgemeester Hazenberg de belangen behartigt. Hopenlijk, aldus de heer Kroesber gen, zult u nog zeer veel gemeentelijke problemen oplossen. Hij verheugde zich verder over de vestiging van de burge meester in zijn gemeente en wenste deze namens de raad geluk met de ambtswoning. Moge Gods onmisbare Zegen op u rusten, zo besloot spreker.

De Vallei | 1962 | | pagina 5