"WENSEN s VEVONEEI. VIERENTWINTIG afwasmachines van f 545.- en ELFDUIZEND andere fantastische prijzen staan klaar voor de gelukkige winnaars in het AH JUBILEUM KIENSPEL! SS$e&i fills GRATIS KIENKAART fantastische J prijzen! A VAN 6?ÉNP hOOS 75 jaar...en aktiever dan ooit! cuAufeeciRS rtoyrsm^s znvsvins- Speel mee in het nieuwe kienfeest Kunt u nog kienen? Liefde kent geen Lichaamsgebrek rf Haal meteen uw i Doe mee, zo vaak u wilt! (>500 Hengen nemen by Vetr\ Gfend kXfio* een Mangrijkp plaats inhctbeifjjt in. lij zotgen dagelijks dat dttifc#nd#n tözvnm goede ren af-en aangevoerd worden. VeZe mensen hébben in b#t Nederlandse bedrijfsleven een verantwoordelijke en afwisselende taak. In P&nsterdcpn, Rotterdam. Ven ifaag en Zaandan? fcuz- ven ty het, door de steeds uitbreidende dienstenal leen niet meer at! %j vragen assistentie van Wet nvogmjl^Kedeu voor verde re opleiqingen o. m. tot vwkfrucR- rijder. Haast een goed loon, krijgen zij om. toeslagen voor over werkavond'.of nachtar beid Volledige reis-en verblijf kosten vergoeding. Goede sociale voorzieningen o.a. enige aantrekkelijke mo gelijkheden voor biiïTien- iandse reilen. Vrije di#ntfWcl#din0. Vrij# zaterdag. U voor Sollicita ties of inlichtinqen zich dagelijks van g-\goohui vervoegen bij het qichtst bij uv woonplaats ge legen Van Gencj 4 Loog- K arxboor. Straks, als het lente is, viert Albert Heijn zijn 75e verjaardag en het hele jaar door deelt u mee in de feestvreugde. Als een van de vele ver rassingen komt nu het Albert Heijn Jubileum Kienspel. U weet hoe gezellig het vorig jaar was! Dit keer zijn er nóg meer prijzen, nóg meer kansen om te winnen. Vraag dus uw gratis kienkaart. Wie weet wint u de eerste keer ai een hoofdprijs! Kien dan GRATIS mee naar deze jubileum prijzen: 20 Telefunkcn TV's (59cm) 20 Edy wascombinaties 24 Edy afwasmachines 120 Sunbeam junior Mix- mastcrs 120 Sunbeam automatische kooktoestellen 150 Ronson combinatie haardrogers 500 Esmi rol schaatsen 600 Kodak Starlet camera's 700 Wcst- clox UabyBcn wekkerklokjes enz., enz. 11.254 mensen kunnen een prijs winnen. Ook u! Albert Heijn door MAARTJE ZELDENRIJK. (34) Van vrouwen kon je eigenlijk nooit enige hoogte krijgen. Neem die Stien nu. Vroeger had ze beslist een hekel aan hem, dat had hij gevoeld. Hij her- innnerde zich nog goed, de dag dat ze voor het eerst met Arie thuiskwam. Vader en moeder kregen een hartelijke handdruk en ze was aardig tegen hen. Met Douwe maakte ze gekheid en af en toe stoeide ze zelfs met hem, want ze was altijd vol grappen en grollen. Maar tegenover Berend was ze vanaf de eerste dag gereserveerd. En Berend had terstond gemerkt, dat ze naar zijn misvormde rug keek, als hij zich van haar gekeerd had. De spotlichtjes in hoar ogen, als ze binnenkwam of weg ging en naar hem keek, spraken dui delijke taal. Later veranderde Christien, toen hij de oudjes in het nieuwe huisje aan de Purmerenderweg zette en Arie en zij konden trouwen, omdat het oude huis je voor hem beschikbaar kwam. Toen had zij zijn hand gegrepen en zacht ge zegd: „Dank je wel, Berend En later, toen er over hem en Gootje gekletst werd, had Stien het voor hem en Gootje opgenomen. Met fonkelende ogen - zo had moeder verteld - had ze hem en Gootje verdedigd tegenover de kletstantes. Ja, want als Berend al eens een enkele keer bij Arie en Stien kwam buurten, dan was het dadelijk: „Berend, ga jij maar in de grote leun stoel zitten, bij het fornuis. Daar zit je lekker." Of, als het zomer was: „Be rend, ik zet je stoel bij het open raam, daar is het lekker koel. En moet je wat drinken?" Zo was Christien nu tegenover hem. En misschien alleen, omdat hij ervoor gezorgd had, dat ze konden trouwen, omdat ze nu ook een huisje hadden. Maar Gootje? Wat had Arie laatst ook weer gezegd? „Je vrouw leer je pas kennen, als je getrouwd bent." Daar over had Stien gelachen en geant woord: „Dat is best mogelijk, Arie, maar wij kennen jullie al van de eerste dag af. Mannen zijn immers net open boeken Als dat waar was, kende Gootje hem dus als een open boek en zou hij moe ten wachten, tot hij met haar getrouwd was. Gek, als hij bij haar was, en ze hem met een hartelijke omhelzing ver welkomde, viel al het wantrouwen van hem weg. Dan had hij maar één con clusie: Ze was dol op hem. En de liefde was wederkerig. Gootje had eens een keer gezegd, toen hij zich volkomen gelukkig voelde en hij tegenover haar zat en haar aan keek: „Je kijkt net naar me, of je me zoudt willen verslinden Ja, als hij bij haar was, dan was hij intens gelukkig. Als hij haar mollige armen om zijn nek voelde en haar warme lippen op de zijne Als hij haar weerbarstig haar streelde en dicht tegen haar aanlag, dan viel de wereld rondom hem weg. Dan was er alleen maar dit moment van gelukzaligheid en dan wenste hij wel, dat het eeuwig zo zou kunnen blijven Maar als hij weer in Purmerend was en de soms spotachtige blikken van de anderen zag, dan begon dat wantrouwen weer naar boven te ko men. Dat wantrouwen groeide nog meer op de bruiloft. Ook die dag, die de ge lukkigste moest zijn voor het jonge paar, voelde Berend de stekende blik ken van de omstanders, toen hij uit het rijtuig stapte en het gemeentehuis binnenging, met aan zijn arm de blo zende, mollige Gootje. Precies hetzelfde in de kerk. En bij de zaal, waarin het bruiloftsfeest ge vierd zou worden. Maar in de zaal moest Berend er kennen, dat iedereen alles deed om het hun naar de zin te maken. Jopie, het pas getrouwde vrouwtje van Dou we, was een en al vriendelijkheid en 1 Christien bleek uitstekend met zijn verloofde overweg te kunnen. Gootje hielp met de andere jonge vrouwen een handje met de bediening, wat haar uiteraard het gemakkelijkst af ging, en Berend zag tot zijn genoegen, dat Stien en Gootje dikwijls samen aan het werk waren en dat beiden lachend met el kaar in gesprek waren. Niets wees erop, dat er toch wan klanken zouden vallen. Geen mens, die er aanstoot aan nam, dat hij met zijn misvormde lichaam tussen de andere feestvierende zat. En als er gezongen of gehotst moest worden, dan werd Be rend met de anderen in de kring op genomen. Doch kort na middernacht, toen de feestvreugde een hoogtepunt had be reikt, moest Berend even naar buiten. Het was een prachtige nacht en hij bleef nog een poosje „uitwaaien", want in de zaal was het benauwd geworden. Daar hij half verborgen stond achter een dikke lindeboom, bemerkte het paartje hem niet, dat ook even naar buiten was gegaan om een luchtje te scheppen. En toen hoorde Berend flar den van een gesprek tussen beiden. In het donker kon hij niet zien, wie het j waren, maar hij veronderstelde, dat het een collega van Douwe was, van de tuin, met zijn meisje: hoe vind je die gebochelde broer Ivan de bruidegom een stille, he? zegt niet veel maar een knappe verloofd heeft hij ach, die is het natuurlijk om z'n centen te doen, dat begrijp je toch wel Liefde? Hij hoorde het meisje schateren - „Man, laat met niet lachen iemand met zo'n figuur welke vrouw zou er in werkelijkheid verliefd worden op zo'n mismaakt ventje Ik? Ik moet er niet aan denken Met hem naar Nee, schat, dan heb ik liever jou Als het paartje uitgevrijd is en weer naar binnen is gegaan, volgt Berend met loden schoenen. In de zaal kijkt hij wantrouwend rond. Maar niemand let op hem, de kleine mismaakte cafe taria-eigenaar. Iedereen is druk in ge sprek met een ander en Gootje en Stien zijn onvermoeibaar met het vul len van de glaasjes. Er is even een momentje, dat Gootje kan uitblazen en ze is op een stoel bij de deur neergevallen. Berend gaat naar haar toe en ze blikt glimlachend naar hem op. Hij ziet de zweetdruppels op haar voorhoofd en hij neemt zijn zak doek en veegt zacht en liefdevol over haar gezicht. „Leuk feest, hè?" zegt ze, terwijl ze verstolen zijn hand beetpakt. Hij knikt. „Spijt, dat je toch gegaan bent?" Ze schudt haar hoofd en drukt zijn hand innig. „Ik heb toch maar een verstandige man," zegt ze zacht, terwijl ze hem een knipoogje geeft. „Jij hebt alle bezwaren weggepraat. De mensen zijn zo vriendelijk en hartelijk." Berend zucht onhoorbaar. De mensen zijn zo vriendelijk en hartelijk, her haalt hij in zichzelve. Je moest eens weten, meisje, wat ze zoeven van ons vertelden Maar hij zwijgt erover en zegt enkel: „Doe een beetje kalm aan, Marrigje, anders ben je morgen geen half mens Diep in de nacht brengen de gasten het jonge paar naar huis. Dat gaat met de nodige grapjes en bedekte wenken gepaard. Maar Douwe en Jopie lachen verlegen en laten zich alles aanleunen. Éénmaal binnen, draait Douwe reso luut de deur op slot en de gasten kun nen niets anders doen dan ook maar naar huis gaan. Voor zover ze in de buurt wonen. Berend brengt Gootje lopend naar huis. Het is niet zo ver naar de wo ning van haar ouders en achter het huis, waarin alles al in diepe rust is, omhelzen ze elkaar nog eens. „Leuk geweest, Berend?" vraagt ze. Hij knikte en drukt een zoen op het puntje van haar neus. „Verdraaid leuk," bevestigt hij, het hele voorval in de tuin vergetend. „En ik vind het prettig voor Douwe en Jo, dat de men sen allemaal zo aardig waren." Ze nestelt zich dicht in zijn armen en heft zijn hoofd naar hem op. Dan vraagt ze zacht: „En wanneer is het onze tijd. Berend?" Hij strijkt haar gewoontegetrouw over het haar en antwoordt: „Zou je graag gauw getrouwd willen zijn, lief je?" „Ja," zegt ze zacht „Ik houd van je en ik wil je helemaal hebben, dag en nacht." Hij lacht even. „Het is nu nacht Marrigje, en je hebt me nu toch?" „Ach, Berend, je begrijpt best, wat ik bedoel „Natuurlijk, liefje. Wel, we spreken van de week wel eens een datum af, dat we samen naar je vader en moe der gaan, Goed?" Er is even stilte en Berend merkt, dat ze nadenkt. Dan zegt ze: „Waarom morgen niet Berend? Ik ga pas na de middag terug naar Amsterdam." „Goed," antwoordt hij op besliste toon. „Om elf uur morgenochtend ben ik er. Is het zo naar je zin?" Ze neemt zijn hoofd tussen haar han den en kust hem hartstochtelijk: „Het zal pas helemaal naar m'n zin zijn, Berend, als we samen in Amster dam De volgende morgen is Berend op zijn paasbest bij de ouders van Gootje. Vader Bos, ingelicht door zijn dochter, is om elf uur thuis. Er worden handen gedrukt en moeder Bos schenkt een geurig kopje koffie. Dat smaakt, na al dat gefuif van de afgelopen avond en nacht. (wordt vervolgd) Albert Heiin Haal direct een kaartU hoeft niets te kopen, geen AH klant te zijn. Vraag een gratis kien kaart, elke keer als u in een AH winkel komt. Vandaag over een week staat in deze krant al de eerste kien- opgave. Kien dan gezellig mee: 11.254 fantastische prijzen staan klaarHaal snel een kienkaart. 't Is gratis!

De Vallei | 1962 | | pagina 6