Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken DODENBOCHT" BERUCHT IN RIJKSWEG 25 195x „Het is verboden..." Vrij. /"WAAR IS DE VALLEI-RIKS? DE POKKEN Druk bezochte vergadering van ie Boeren Zeer geslaagde jubileumuitvoering „Prins Bernhard" Agenda 36e jaargang VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 NR. 1U Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Volkomen mislukte expirementen van Rijkswaterstaat De nieuwe brandweer- verordening TIEN GULDEN WAARD AS 323803 VOETBAL AFGELAST HET GEVAAR LIGT OP DE LOER Pokstof EDERVEEN-DE KLOMP DE NIEUWE POLITIE VERORDENING: WAT STAAT ER IN? Pracht opbrengst van kollekte H0QFDSTR 91 VEENENDAAL Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER RENSWOUDE OPSPORING VERZOCHT EDERVEEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 ltfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent tt RIJKSWEG 25b de belangrijkste ver keersader langs de zuidrand van de provincie Utrecht staat by talloze automobilisten be kend als de weg met de dodenbocht. Het is maar een klein stukje weg tussen Amerongen en Leersum van ongeveer driehonderd meter lang, doch nergens in geheel zuid-oost- utrecht is een gevaarlijker punt te vinden als daar. By nat weer is dit weggedeelte, zelfs by snelheden van 40 a 50 km., levensgevaar lijk. De praktyk heeft uitgewezen vier do den, een groot aantal ernstig gewonden en een lange reeks van slippartijen met aanzien lijke materiële schade. Zodra het gaat regenen weet de Leer- sumse politie al van tevoren dat er weer processen-verbaal gemaakt moe ten worden met de beruchte plaatsbe paling „kilometerpaal 98,2". Automo bilisten van zware tankwagens die de situatie ter plaatse kennen, brachten hun snelheid terug tot 40 km! Het hielp niets de tonnenzware auto draaide als een speelgoedauto om zyn as en kwam pas tegen een boom tot stilstand. Al deze ongevallen zijn terug te brengen tot één oorzaak - het verrade- lijke wegdek. De bocht op zichzelf le vert in feite nog niet eens zoveel ge vaar op, maar het zijn juist de spiegel gladde stenen die als kabbelende gol ven de autobanden opvangen en de automobilist geen enkel houvast meer geven. Vorige week nog werd een grote vleestransportwagen het slachtoffer. Hij reed niet harder dan 50 km. het geen echter niet verhinderde dat de auto begon te slippen en zien in een boom boorde. De bestuurder liep ern stige rugverwondingen op, terwijl de bijrijder met een zware hersenschud ding naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Regen van klachten De politie-autoriteiten, gesteund door de gemeente, hebben al een regen van klachten laten neerdalen op de heren ingenieurs van Rijkswaterstaat. Een wachtmeester van de Rijkspolitie ver telde ons: „Na ieder ongeval hebben wij onmiddellijk Rijkswaterstaat ge beld. We hebben gesmeekt om die ge vaarlijke bocht te veranderen, maar het schijnt dat vier doden nog niet vol doende is om deze rotte plek radicaal uit te snijden". Beziet men de lange lijst van on gevallen dan is het inderdaad on begrijpelijk dat Rijkswaterstaat geen afdoende maatregelen heeft genomen om de bocht in eerste in stantie flauwer te maken, doch bovendien nieuwe voorzieningen aan het wegdek te treffen. Enerzijds worden er kapitalen uitge geven om de verkeersveiligheid in ons land op te voeren, terwijl het ander zijds voorkomt dat op een zeer drukke rijksweg de automobilisten (die ter plaatse niet aan snelheidsbeperkingen zijn gebonden) plotseling geconfron teerd worden met een schamel bord, dat 's avonds NIET verlicht is, met de mededeling: AANBEVOLEN SNELHEID 30 KM. Vraagteken! Er is nog een groot vraagteken. De re constructie van Rijksweg 25 werd pas vorig jaar in Leersum een feit. De straatstenen werden vervangen door een asfaltlaag, maar juist die 350 meter in de bocht liet men zoals het was! Velen vragen zich het waarom hiervan af. Experimenten Rijkswaterstaat heeft wel iets van zich laten horen. Enige tijd geleden toen de politie blééf aandringen, op het gevaar af „lastig" te zijn, werden de stenen bespoten met een dun laagje teer en daarop een laagje grind. De politie mensen wisten toen dat het op een fiasco zou uitlopen. De regen kwam, vrijwel alles spoelde weg en door hetgeen wat op de stenen achterbleef, werd de weg nóg gevaar lijker. De tweede keer probeerde Rijkswa terstaat het met verkeersborden. Ook een tweederangsmiddel, want welke automobilist komend van de richting Leersum en rijdend op een perfecte weg, verwacht nu - zonder dat er een brug of viaduct in de buurt is, een bord met een aanbevolen snelheid van 30 km per uur? Sterker nog: even tevoren zijn ze dan een bord gepasseerd waarmee de max. snelheid vervalt en enkele honderden meters verder, volko men onverwacht: 30 km. In alle eerbied gezegd - de politie lacht om deze borden. Zij hebben te veel ervaring in dit soort zaken en vol gens hen is de enige oplossing: de bocht flauwer maken en een zo veilig mogelijk wegdek. Misschien dat dan voorkomen kan worden dat een voor zichtig rijdende automobilist toch nog dood achter het stuur aangetroffen werd. Als hier de stenen konden spre ken Gaat gebeuren Rijkswaterstaat heeft kortelings ver klaard dat de dodenbocht opnieuw be handel zal worden, maar dan moet het weer iets gunstiger worden.. Dan zal de weg wederom behandeld worden met warme split en asfalt. Het is alleen te hopen dat dit niet te lang op zich laat wachten, want zoals de si tuatie nu is, is zij volkomen in strjjd met de moderne opvattingen van ver keersveiligheid. Tegelijkertijd met de aanbieding van de politieverordening heeft de gemeenteraad zich eveneens uitgesproken over de nieu we Brandweerverordening. In totaal zijn dit 121 artikelen „houdende voorschriften betreffende het voorkomen, beperken en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar, het voorkomen en beperken van ongevallen en al hetgeen daarmede verband houdt," zoals dat in ambtelijke taal heet. Deze verordening is in het bijzonder belangrijk voor bedrijven, zaken, winkels en grote gebouwen. Van meer „huiselij ker" aard is bijvoorbeeld art. 21 wat een verbod behelst van plaatsing van kaars verlichting of versieringen „op zodanige wijze, dat daardoor brandgevaar voor personen of goederen ontstaat." Tevens is het zonder schriftelijke vergunning verboden een kampvuur te stoken. Zo is het ook verboden over een weg benzine te vervoeren in grotere hoeveelheden dan o.a. 5 liter in flessen, elk met een inhoud van ten hoogste 1 liter. Artikel 44 zegt kort maar krachtig: „Het is verboden het brandstofreser voir van een motorrijtuig te vullen wanneer de motor in werking is. Afdeling 8 van de verordening handelt over middelen ter beperking en bestrij ding van brand. Hiertoe behoort ook dit artikel: Indien de druk op de waterlei ding in een brandgevaarlijk gebouw te gering is voor brandblussing is de eige naar, beheerder of gebruiker van dat ge bouw verplicht in de waterleiding van dat gebouw een drukverhogingsinrichting aan te brengen! Tot slot dient artikel 115 aparte vermel ding: De eigenaar of de gebruiker van een boerderij is verplicht zorg te dragen dat de grachten en de sloten om zijn boerderij zodanig op breedte en diepte en vrij van planten worden gehouden, dat de aanwezigheid of toestroming van een voldoende hoeveelheid bluswater te allen tijde verzekerd is. Vorige weck is de Valleiriks uit gegeven bjj Myosotis, Bloemenma gazijn Panhuis, Veenendaal en niet gevonden. Zodoende is de vinders- premie weer met twee gulden vijf tig gestegen en is de nieuw uit te geven riks met het rode nummer: 10,waard. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmid dag 12 uur wordt de premie a can- tant uitbetaald. Voor a.s. zaterdag heeft de K.N. Nu het pokkengevaar dicht bij onze grenzen de kop heeft opgestoken en ons land zelfs al een enkele maal is opgeschrikt door de import van pokken, is de angst onder de bevolking voor deze gevreesde ziekte in belangrijke mate toe genomen. Men kan echter gerust zijn, want de overheid is zeer waakzaam en zal ongetwijfeld, wanneer daartoe aanleiding bestaat de nodige medische aanwijzin gen via pers, radio en televisie kenbaar maken. Om de import van pokken tegen te gaan, worden aan alle reizigers die vanuit Duitsland ons land binnenkomen formulieren verstrekt, waarin erop wordt gewezen, dat het van groot belang is een dokter te waarschuwen, wanneer zich in de eerste drie weken ziektever schijnselen voordoen. De pokziekte openbaart zich door koude rillingen en hoge koorts, welke de patiënt vrij plotseling ernstig ziek maken. Gelijktijdig of een dag later treedt een huiduitslag op, die doet denken aan mazelen of roodvonk. De temperatuur gaat na ongeveer vijf dagen weer dalen, waarmee gelijk tijdig het algemeen ziektegevoel ver dwijnt. Nu V.B. alle voetbalwedstrijden afge- tweede ziekteperiode met een optre- last. De wedstrijden in de afdeling dende pokkenuitslag, welke meestal UTRECHT gaan zowel zaterdag als zondag ook NIET door. OP STRAAT GEZET Politie-agenten kregen deze week de len zich daarna tot pokpuisten. Nederland verkregen volgens een wet telijk voorschrift, namelijk uit de vac- cinia-pokpuisten op de buikwand van runderen. Deze worden daartoe steeds .H... opnieuw gekozen en geënt. De naam begint de zogenaamde vaccineren voor deze vorm van enting is afkomstig van het woord „vaccinia"- pokpuisten van de koe. Vaccinia-virus is van een ander soort dan het echte pokken-virus, dat variola heet. Men kan van variola-virus dus geen vacci nia maken door het alleen maar bij een rund te enten. vorm van kleine vlekjes, die zich na verloop van tijd verspreiden ever het hele lichaam. Deze vlekjes veranderen spoedig in kleine puistjes en ontwikkc- verre van prettige opdracht, het gezin van de heer Van G. uit de woning aan de Parallelweg te zetten. Het gezin ging met inboedel de straat op. De aanleiding hiertoe was het niet accep teren door de heer Van G. van een hem toegewezen andere woning aan de tweede Achterkerkdwarsstraat. Als men zich tegen de pokken heeft laten vaccineren dan is een zekere on vatbaarheid - immuniteit - te verkrij gen. Dit wil niet zeggen, dat men hele- Vaccinatie In ons land geschiedt de vaccinatie met koepokken voor de zuigeling al in het eerste levenshalfjaar. Wanneer dit De vereniging voor bedryfsvryheid in de Landbouw, kortweg B.V.L., hield dinsdag avond een druk bezochte vergadering in Hotel Hupkes te De Klomp. De heer H. J. Ilarmsen uit Hocndcrloo sprak over „Het huidige landbouwbeleid en de toekomstige maal niet ziek wordt, maar het beloop maar in deze periode gebeurt, kan een is dan veel gunstiger terwijl een dode- eventuele complicatie van de vacci- lijke afloop niet meer is te verwachten, natie, een vaak dodelijke aantasting De pokstof voor vaccinatie wordt in van het centrale zenuwstelsel, worden voorkomen. Bij iedere herinenting op latere leeftijd is de kans op deze com plicaties nu ook veel kleiner. Het ge vaarlijke moment is de eerste inenting, de primo-vaccinatie. Het vaccineren van zuigelingen moet worden beschouwd als een dwingende eis voor de volksgezondheid en het is van uitzonderlijk belang voor een ieder, die op latere leeftijd voor beroep of militaire dienst moet worden gevac cineerd. Door een primo-vaccinatie wordt BESTELAUTO GESLIPT Donderdagmiddag omstreeks 12 uur is op de Buurtlaan-Oost een bestel auto geslipt en in volle vaart tegen een boom gebotst. De bestelauto werd bestuurd door H. uit Veenendaal en reed in de richting Ede. Plotseling begon de wagen te slip pen, zodat de bestuurder hem niet meer op de weg kon houden en tegen een boom tot stilstand kwam. Een meerijdend jon getje werd uit de auto" geslingerd en moest met een ernstige hoofdwond naar het ziekenhuis overgebracht worden. Iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen! Of directer gezegd iedere Vecnendaler wordt geacht de Algemene Politieverordening Veenendaal 1962 te kennen! THEORETISCH een waarheid als een koe tenslotte is deze stelling in het leven geroepen als een afdoend wa pen tegen het meest voor de hand liggende excuus „ik wist het niet maar in de praktijk blijft daar weinig van over. NEEM bijvoorbeeld de eenvoudigste „wet" die er is: een politieverordening. Wie van de Veenendaalse ingezetenen zal, vanaf het moment dat de verordening van kracht wordt, precies weten wat hij of zij niet mag of waaraan men zich volstrekt dient te houden? ZO'N verordening is zuiver plaatselijk en moet dan ook gezien worden als een verlengstuk van de algemene wet ten. Wat bijvoorbeeld een burger van Winterswijk in alle eer mag doen of nalaten, datzelfde zou hem als hij in gezetene van Veenendaal zou zijn een bekeuring kun nen kosten. De bijna tweehonderd artikelen van de ver ordening zijn dus grotendeels aangepast aan de plaatse lijke levensgewoonten en omstandigheden. De verordening is inmiddels door de gemeenteraad aangenomen en doorgezonden naar Ged. Staten. Zodra die er mee accoord gaan kan Veenendaal voor het eerst sedert 1908 prat gaan op een splinternieuwe verordening. Dat is natuurlijk een belangrijke vraag. Een ieder zal begrijpen dat het in deze vorm ondoenlijk is alle artikelen uit- mag niet! Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Chr. Tamboer- en Pijperkorps „Prins Bernhard" is zaterdagavond ten aanschouwe van een talrjjk publiek een zeer geslaagd jubileum-concert gegeven, waarmee tevens het bewys geleverd is dat dit specifieke muziekkorps nog springlevend is en qua muzikale prestaties voor geen enkel ander korps behoeft onder tc doen. Onder de aanwezigen die deze avond bij woonden, bevonden zich o.m. de cre-voorzitter de heer A. Bakker, alsmede de wet houders Ant. de Ruiter en C. N. v. Kuyk. mars „Fiësta". Ook de meer bekende Na de keurige presentatie van het zilveren korps, sprak de voorzitter, de heer D. J. Bouman, een openingsrede, waarin hij in het bijzonder de talrijke afgevaardigden welkom heette. De meeste belangstelling ging van zelfsprekend uit naar het muzikale ge deelte van de avond, dat onder het motto „Zilveren klanken" werd ge presenteerd. Een zeer hoog peil werd bereikt bij het „Elfen Ballet" en de voor betere uurwerken nummers „Marina" en „When the Saints" werden door de aanwezigen met langdurig applaus beloond. Het programma na de pauze werd verzorgd door de oud-leden die in vo gelvlucht het wel en wee van het korps lieten zien vanaf het moment van de oprichting. Het sluitwerk hiervan - het bevrijdingsconcert - werd gedirigeerd door de oprichter en oud- dirigent, de heer De Vries uit Amersfoort. Voor een aardige en welkome ver rassing zorgde de voorzitter van Sparta, de heer W. van Barneveld, die de jubilerende vereniging een bedrag van f 2000,kwam aan bieden, zijnde de voorlopige op brengst van een kollekte welke ge heel verzorgd werd door Sparta- leden. Bovendien kreeg „Prins Bernhard" van een groep oud-leden 250,aange boden bij monde van de heer F. Slot boom. voerig te gaan behandelen, maar om toch een globale indruk te krijgen doen we hier en daar een greep uit de rijke verscheidenheid van „mag niet" en „moet wel". Artikel 12 doet de argeloze lezer di rect al de schrik op het lijf jagen. Daar wordt namelijk gegoocheld met straf fen die varieren van twee maanden hechtenis en 300,boete tot 10 dagen of 25,boete. Let wel: de wetgever is blijkbaar met de diverse loonrondes meegegaan want de laagste boete be draagt altijd nog een bankje van vijf entwintig. De meeste artikelen beginnen met: Het is, zonder vergunning van burge meester en wethouders, verboden Dit houdt dus in dat bepaalde dingen wél mogen mits men in het bezit is van een vergunning. Orde op de weg Gesteld dat u in een of andere dolle bui zonder geldige reden de politie op roept. Wellicht zal niemand het u be letten maar dat „grapje" kan u 25, kosten. Op of aan wegen is het ver boden te vechten, te zingen, te dan sen. met pijlen of katapulten te schie- waarzeggen uit winstbejag? ver boden! ten of met sneeuwballen te gooien. Een vergunning doet hier natuurlijk niets ter zake. Artikel 32 en 33 zijn volkomen nieuw. Met eerstgenoemd artikel heeft de po litie nu een wapen in de hand tegen hen die mest, afval of vuil langs de weg hebben of laten liggen, terwijl ar tikel 33 paal en perk stelt aan de soms veel te laag hangende zonneschermen, vlaggen en vlaggestokken. Veiligheid op de weg In het verleden schijnt het veel voor gekomen te zijn dat voetgangers hun kleding beschadigen aan uitsteeksels en zo. Artikel 36 heeft daarin nu voor zien want kort gezegd komt het er op neer dat bijvoorbeeld prikkeldraad aan de achterzijde van de palen bevestigd dient te worden. Dat loslopende honden veelvuldig oorzaak geweest zyn van verkeers ongevallen, is de reden dat artikel 40 nu zegt: Het is verboden op we gen honden onbeheerd te laten los lopen! De politie heeft ook een stokje gesto ken voor het optreden van bepaalde straatfotografen. Meer dan eens zijn mensen op het politiebureau komen kla- dat ze de foto's al betaald hadden en nooit de kiekjes ontvangen hadden. Artikel 54 zegt: Zonder vergunning is het verboden op of aan wegen het bedrijf van filmoparateur of fotograaf uit te oefenen. (zie verder pag. 2) De spreker de heer Harmsen legde de nadruk op de recente ontwikkelingen van de eieren en varkensprijzen. Het huidige landbouwbeleid brengt de boeren aan de rand van de armoede. Voor de eieren ontvangen de boeren vier cent per stuk te weinig. Spreker zag als voornaamste oorzaak dat te velen er op moeten ver dienen. De consument wil een kwaliteits- produkt en van de zijde dëi' standsorgani saties en het Landbouwschap hamert men op de kwaliteit. Hoe kan men op de tafel van de consument een kwaliteitsei bren gen als dit ei al vele wegen heeft gevolgd heeft en via grossier en winkelier en eiercoöperatie al veertien dagen onderweg is. Dan is het een oud ei en de kwaliteit gezakt. Ook de monopolieheffingen noemde spr. een onding. De grootste graanboeren pro fiteren ervan. De hele opzet van het hui dige landbouwbeleid is om de grote boe ren te bevoordelen. Met dit landbouwbeleid gaat de boe renstand naar de ondergang, aldus de heer Harmsen. De steeds dalende prij zen van de produkten zyn er al een voorbode van. Over de dwangmaatregelen van het Landbouwschap zei spreker dat men van die zijde steeds probeert in contact te ko men met de Vrije boeren. Men verzocht zelfs een deputatie van vrije boeren naar Den Haag te komen om eens te zien hoe het schap nu wel werkt. Waarschijnlijk zal de B.V.L. deze uitnodiging aannemen. Het Landbouwschap kocht in Drente de boerderijen van vrije boeren en legde be slag. Maar de boeren wonen er nog steeds. Wel bereiken deze boeren steeds verzoeken om de heffingen toch maar te boerenstand." Ook de landelijke voorzitter van de B.V.L. de heer Koekoek uit Ben- maar een tijdelijke immuniteit verkre- itekom en de heer Voortman uit Lochein waren aanwezig. Sen en deze moet op peil worden ge houden door revaccinaties. Hoe vaak betalen. En wat dan? De boerderijen zijn men moet revaccineren hangt echter toch al in andere handen gespeeld? Krijgt van de omstandigheden af waaronder men die dan terug? i men werkt en leeft. In ons land zijn de medici van mening, dat op basis Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Beschamend vond spreker dat men van wege de regering aan alle boeren een toeslag gaf op graan, maar dat het Land bouwschap deze toeslagen van vrije boe ren in beslag nam. De regering gaf dus en het Landbouw ".hap, een ond"rd«-"' van de regering, nam het weer. Die toeslag kwam eerst tot stand toen een deputatie van vrije boeren naar de Voedselcommissaris ging en via deze functionaris kwam het voor elkaar. Kan het Landbouwschap dus een toeslag wei geren die een andere landbouwinstantie dan wel geeft. Deze en dergelijke vragen werpen een schril licht op het huidige landbouwbe leid. Vooral de lage prijzen, die de boeren ontvangen voor hun produkt, geeft het Landbouwschap geen compensatie. Wel wil men de heffingen ontvangen. Maar als men geld bijlegt bij de varkens en de eieren waar moeten dan die heffingen vandaan komen? Het recht is ver te zoeken, aldus spre ker. Hij wekte de aanwezigen op tegen dwang en onrecht te strijden en drong er ook op aan om de B.V.L. sterk te maken. Er werden dan ook plannen geopperd in de omgeving Ederveen-De Klomp een af deling van de B.V.L. op te richten. SLUIZENBOUW IN HET HARINGVLIET. Een overzicht van de werkzaamheden in de enorme bouwput in het Haringvliet waar, in het kader van de Deltawerken, een enorm sluizencomplex wordt aange legd, dat behalve uit een schutsluis, zal bestaan uit een complex van afwaterings- sluizen met zeventien openingen van 56.50 meter elk. gescheiden door zestien pijlers. Over de sluizen komt een betonnen brug met een breedte van 22 meter en een de vorm krijgt van een gelijkzijdige drie hoogte van 12 meter, welke in doorsnee hoek, met een punt naar beneden. De zeventien brugdelen, die een gewicht heb ben van elk 7.000 ton worden op de vloer van de bouwput in gedeelten vervaar digd en met een reuzenkraan op hun plaats gezet. van een algemene zuigelingenvaccina tie, een grootscheeps algemeen revacci- natie-program voor de hele bevolking één keer in de tien jaar zou moeten plaatsvinden. Er bestaat gfeen tiwaiife tot inenting' van zuigelingen in ons land, maar door goede voorlichting en propaganda weet men veel te bereiken, waardoor bijzon der weinig ouders bezwaar maken tegen inenting. De politie van Renswoude verzoekt ons het volgende mede te delen: Dinsdagmid dag omstreeks 12.40 uur is op de Oude Ilolleweg (op het gedeelte tussen de Chr. school en de Begraafplaats) de 18-jarige bromfietser B. uit Renswoude door een hem achterop komende vrachtauto aan gereden. De bestuurder van deze rode vrachtauto is echter doorgereden. Eventuele getuigen van dit ongeval worden verzocht zich ten spoedigste met de Rijkspolitie Renswoude in verbinding te stellen, telefonisch bereikbaar onder de nummers 310 of 372. FOK- EN CONTROLEVERENIGING HOUDT JAARVERGADERING De fok- en controlevereniging „Eder veen en Omstreken" houdt maandag 5 februari a.s. haar jaarvergadering in hotel Hupkes, De Klomp. De agenda vermeldt behoudens de gebruikelijke jaarverslagen van secre taris en penningmeester, ook bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heren M. Hupkes, A. Boers en G. Lagerwey. Al len zijn herkiesbaar. Na de pauze vindt de prijsuitreiking plaats van de gehouden fokdag op 23 augustus 1961. Het jaarverslag van de stamboek houder zal weer in een boekvorm wor den uitgereikt. Voorts wordt de contri butie voor 1962 vastgesteld. VEENENDAAL Vrijdag: Toneelavond Veenend. Wan- delccmité in Eltheto, 7.30 uur. Zaterdag: CNV-familie-avond in Ver.geb. 7.30 uur. Maandag: M-brigadierfeest in Ver.geb., 4 uur. Dinsdag: M-brigadierfeest in Ver.geb., 4 uur. Filmavond Ned. Reisver. in Trefpunt, 8 uur. Luxor Theater: Vrijdag t/m zondag „Ik heb ge zondigd" toeg. 14 jaar, maan dag t/m woensdag „Voetstap pen in de nacht", toeg. 14 jaar, donderdag „Heel de stad is tegen mij" toeg. 18 jaar. ACHTERBERG Zaterdag: Toneeluitvoering Excelsior in Buurtschapshuis, 7.30 uur. Woensdag: Filmavond Kali Mij. in Lagere School, 7.30 uur. EDERVEEN Maandag: Jaarvergadering Fok- en Con- trolevereniging in hotel Hup kes, 7.30 uur.

De Vallei | 1962 | | pagina 1