FLORYN MARINO! PFAFF GRONDIGE OPLEIDING VOOR PERSONEELSWERK m ym Bronchi letten LANS EN SCHILD ROND NIEUW-GUINEA V E E N E N I) A A L VMERONGEN RIJLES? ltó!Ü?Dampo SCHERPENZEEL Per jaar 3000 kinderen van ongehuwde moeders u s w L F 1 RHENEN Officiële bekendmaking D.0.V.0.-AV0ND WERKSTERS D. v. d. Meijd en tüY A. W. de H a a 8 C. v. d. Berg NATUURLIJK IETS VAN 1 2 3 4 5 8 7 9 10 13 14 15 16 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 38 39 40 42 PFAFF naaimachinehuis TWEEDE BLAD ..DE VALLEI' VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 NR. 10 (I) De militaire verhoudingen tussen Nederland en Indonesië NNP Nieuw-Guinea wordt een steeds knellender twistpunt tussen Nederland en Indonesië. President Sukarno klettert steeds meer met de wapens. Er heeft al een treffen plaats gehad lussen Indonesische en Nederlandse oorlogsschepen. Afgezien van de politieke vraagstukken rond de kwestie-Nieuw-Guinca speelt het militaire aspect door Sukarno's dreigementen een belangrijke rol. Maandagavond, 15 januyi, om half tien plaatselijke tijd. nam de bemanning van een Nederlands Neptune-verkenningsvliegtuig op de radarschermen een aantal stip pen waar, die in snel tempo recht op de kust van Nieuw-Guinea afvoeren. Het vlieg tuig waarschuwde een Nederlands fregat, waarna een kleine Nederlandse vlooteen- heid naar de bedreigde plaats opstoomde. In het duister naderden drie snelle Indo nesische motortorpedoboten. Een ervan werd uitgeschakeld nog voor de Indonesiërs wisten waaraan zij toe waren, zo bleek uit de verhoren van krijgsgevangen genomen Indonesiërs. Het ging hier, zoals bekend, om een grote infiltraticpoging iets an ders dan een kleine invasie dit bleek duidelijk aan het aantal gevangenen. Een motortorpedoboot heeft een bemanning van ongeveer 25 koppen; er waren echter aan boord van elk schip 70 of 80 man. De Nederlandse marine beschikt rond Nieuw-Guinea over drie middelgrote sche pen. die worden bijgestaan door een aan tal kleinere (patrouille- en landings-) vaar tuigen. Vlaggeschip is op het ogenblik Hr. Ms. „Utrecht". Dit in 1957 gebouwde schip behoort tot de modernste jagers ter we reld. De bemanning telt 280 koppen. De standaardwaterverplaatsing is 2500 ton, de lengte 116 meter. De machines leveren de formidabele kracht van 60.000 paarde- krachten. Zij geven de Utrecht een snel heid van 36 mijl, wat op de weg zo'n 70 km. per uur zou betekenen. Dat is bij na net zo snel als de speciaal op snel heid gebouwde motortorpedoboten (mtb's) van Russische, Duitse en Italiaanse ma kelij, welke Indonesië heeft gekocht. De Utrecht heeft een bijzonder moderne bewapening al is zij nog van het conven tionele type. Er zijn vier kanonnen van twaalf centimeter, opgesteld in dubbelto rens. die per minuut vijftig granaten kun nen afvuren. Verder nog zes mitrailleurs van 40 mm., een lichtraketwerper van 10.3 cm., twee raket-dieptebomwerpers en twee dieptebomrekken. Het belangrijkste onderdeel van de bewapening schuilt ech ter in het hart van het schip. Daar is de gevoelige radarinstallatie geplaatst, die de vuurleiding regelt. De kanonnen worden automatisch door de radar gericht, waar bij rekening wordt gehouden met de be wegingen van het eigen en het vijande lijke schip. De Indonesiërs hebben bij het treffen in de Etna-baai wel ondervonden, dat dit systeem uitstekend werkt. VERSTERKING? Naast de Utrecht heeft de Nederlandse marine nog de fregatten „Kortenaer" en „Evertsen" in de wateren rond Nieuw- Guinea. Een van deze, kort na de oorlog in Engeland als jagers gebouwde schepen, zal zeer binnenkort naar Hongkong moe ten voor noodzakelijke reparaties. Mid den januari is echter de jager „Friesland" van dezelfde klasse als de Utrecht als af lossing naar Nieuw-Guinea vertrokken. De beide fregatten zijn kleiner en min der snel dan de jagers van de Utrecht klasse, maar hebben vrijwel dezelfde be wapening. Er zijn geruchten, dat de ma rine in Nieuw-Guinea versterking zou krijgen van het smaldeel V, dat onlangs is uitgevaren met het officiële reisdoel de West. Dit smaldeel bestaat uit het vlieg- dekschip Karei Doorman, de jagers Gro ningen en Limburg en de onderzee boten Dolfijn en Zeeleeuw. Uit reacties, die wij hoorden in marinekringen in Den Haag, valt echter op te maken, dat de Ka- rel Doorman voorlopig niet naar Nieuw- Guinea gaat. Wel blijft het mogelijk, dat de beide jagers, die een hoge topsnelheid kunnen ontwikkelen, naar Nieuw-Guinea doorvaren. LUCHT- EN LANDMACHT De Nederlandse luchtstrijdkrachten op Nieuw-Guinea steunen voornamelijk op een eenheid Hawker-Hunter straaljagers. Officieel zijn achttien van deze snelle toe stellen in Nieuw-Guinea, vooral samen getrokken rond Biak, waar zij in samen werking met de luchtdoelartillerie een afweergordel tegen eventuele Indonesische bommenwerpers vormen. Het is echter mogelijk, dat er in totaal wel 35 Hunters zijn. Er is ook een aantal sterk verouder de Firefly-schroefjagers. Toestelletjes, die jaren geleden al hadden moeten worden vervangen. Voor troepentransport staat een aantal Dakota's ter beschikking. Be langrijk zijn de nieuwe Neptune verken ningsvliegtuigen van de marine lucht vaartdienst. Deze toestellen hebben uitge breide radarapparatuur aan boord. Een er van was de eerste, die waarschuw de voor de nadering van drie Indonesische oorlogsschepen. De Nederlandse strijdgroep, die een maal geland, de Indonesische troepen zou den moeten terugslaan, is niet bijster groot. Er zijn 1000 mariniers en de land macht zond 2000 man naar het eiland, maar daarvan is een groot deel ingedeeld bij de luchtdoelartillerie. De marine heeft nog 1500 man en de luchtmacht 750 mili tairen (vliegers inbegrepen) in Nieuw- Guinea. Men moet zich op deze aantallen niet blindstaren. De kwaliteit van een leger eenheid komt meer tot uiting in de ge- vechtswaarde, dan in het aantal. Bekend is, dat de Nederlandse troepen op Nieuw- Guinea goed geoefend zijn, maar de acht honderdduizend vierkante kilometer van Nieuw-Guinea zullen zij tegen een grote strijdmacht niet kunnen verdedigen. Wel kunnen zij een prima schild vormen te gen aanvallen op kleine schaal. Groot scheepse invasies zijn zeker niet te ver wachten. Dat vereist een sterke stoot kracht en zo'n reuzelans heeft Indonesië niet. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) JONGE EN OUDE GENEVER HET EVANGELIE VAN JOHANNES Onder het motto „voor een rijker le ven" heeft de Internationlae Gemeen schap van Christenen (IGVC), Heinze- straat 19 te Amsterdam een zeer goed verzorgde brochure in zakformaat uitge geven van het Evangelie van Johannes met aantekeningen. Op iedere pagina zijn een aantal teksten van dit Bijbelboek op genomen met daaronder verklarende aan- wijzigingen. Volgens de inleiding is het Evangelie van Johannes één der 66 bijbelboeken een verhaal van de won derbaarlijke geboorte, het leven, het on derwijs, de dood en de opstanding van Je zus Christus. Het wordt de belangrijkste boodschap genoemd die ooit voor de mens geschreven is. Het boekwerkje wordt in het bijzonder aangeraden voor hen die leiding hebben te geven op verenigingen e.d. en zij die de Bijbel nader willen on derzoeken. Het is verkrijgbaar bij boven genoemd adres. ONDER INVLOED GEREDEN Tot één maand voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van twee jaar, een boete van ƒ100.of twintig dagen hechtenis en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, veroordeelde de Utrechtse Politierechter conform de eis van de Officier van Justitie bjj verstek de 36-jarige T. v. S. uit Veenendaal we gens het besturen van een auto onder in vloed van alcohol. In de nacht van 15 november 1961 werd de verdachte door de politie in totaal versufte toestand en met een wond aan het voorhoofd op de Nijkerkerweg onder de gemeente Barneveld aangetroffen in zijn nogal zwaar beschadigde auto. Hij bleek tegen een boom te zijn gereden en verkeerde kennelijk onder invloed, het geen hij zelf ook wel toegaf; hij vertel de n.l. die bewuste avond met een vriend te zijn uit geweest in Amersfoort, waar hij tien a twaalf biertjes had gedronken. De gevolgen van het fuifje vond de Barneveldse politie op de Nijkerkerweg. Zij waren niet bepaald rooskleurig! Muzikale Teenagershow Op zaterdag 21 en 28 juli a.s. organiseert de Amerongse voetbalvereniging DVSA weer de vorig jaar reeds aangekondigde muzikale teenager wedstrijden. Gezien de grote deelname van het vorig jaar, waar bij nog vele bandjes moest worden afge wezen. ligt het nu in de bedoeling om dit over twee avonden te verdelen en weer te houden in het sportpark „De Burgwal". Nu reeds kunnen de deelnemers zich opgeven bij de bekende adressen. Nadere mededelingen volgen nog. W ejl£ fior9^ I DACrt POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP OPLOSSING PUZZEL Nr. 59 Horizontaal: 1 Hummelo, 5 Terborg, 10 ode. 12 Mia, 13 daad. 14 Ier, 16 Lee, 18 Meteren. 21 lee, 23 oele, 25 reder, 26 Horn, 27 uniek. 29 nee, 30 rekel, 31 roet, 33 Peet. 35 gebed, 36 opera, 38 eter, 40 Aser, 42 alles, 45 oor. 47 lelie, 50 Mook, 51 Beers, 53 node, 54 ere, 55 Herveld. 57 oor, 58 taan, 60 eind, 62 rad, 63 Dee, 64 Nijmegen, 65 Kerkwijk. Vert. lHellouw, 2 moa, 3 Edam, 4 leder, 6 emier, 7 Rien, 8 bar, 9 Groenlo, 11 moe de, 13 Deli, 15 slok, 17 een, 19 tent, 20 reep, 22 ere, 24 Eerbeek, 26 Heteren, 28 koets. 30 repel, 32 Ede, 34 Eos, 37 Game ren, 39 roer, 40 arre, 41 Meerwijk, 43 lor, 44 loet, 46 oever, 48. lood, 49 ide, 51 bende, 52 slede, 55 haag, 56 dier, 59 are, 61 nek Nieuw voor Nederland is de opleiding die de Academie De Horst te Driebergen gaat geven voor personeelsfunctionarissen. Iemand die in de techniek werkt heeft reeds lang de mogelijkheid in de avond uren een H.T.S.-diploma te behalen. Voor het personeelswerk bestond een dergelijke mogelijkheid tot op heden niet. En dat terwijl juist in het personeelswerk veel mensen werken, die eerst later in deze sector terecht gekomen zijn. Er is dan vaak behoefte om het in het werk gevoelde tekort aan deskundigheid op te heffen. De behoefte aan mensen die in staat zijn op werkelijk deskundige wijze personeelsvraagstukken te behandelen neemt voortdurend toe. Daardoor ontstond de vraag naar een ook werkelijk grondi ge opleiding. Het is verheugend dat in onze directe omgeving nu de mogelijkheid daartoe komt. Over enkele weken zal „De Horst", naast de sinds 1953 bestaande dag opleiding, een 4-jarige Part-time opleiding voor personeelswerk beginnen. Deze cur sus is bestemd voor hen die middelbare opleiding hebben en minstens 25 jaar zijn. Wie daarvoor interesse heeft, doet goed een prospectus bij de Academie aan te vragen. Op de foto zie geheel rechts het gebouw waarin de opleiding plaats heeft. SCHAAKNIEUWS Maandag 29 januari j.l. speelde het le tiental van de Veenendaalse Schaakvere niging een competitiewedstrijd tegen ASV II uit Arnhem. Halverwege de avond stonden de Arnhemmers er beter voor, maar enkele verrassende overwinningen aan de kant van Veenendaal hielden de balans in evenwicht. De voorlopige uit slag is 3'/2-3*/2. De 3 hangpartijen zien er nogal remise-achtig uit, zodat een 5-5 ge lijkspel verwacht mag worden. De individuele uitslagen waren: V.S.V. I A.S.V. II J. de VriesW. F. Andriessen afg. J. B. Griffioen M. J. v. Eden '/s-'/t G. A. BlankestijnJ. J. Brand 01 J. W. BoelensJ. Visser 10 F. Luchsinger—W. J. Brand 01 G. R. Kets—J. Rietbergen 01 H. Heikamp—G. J. Zoetbrood10 G. Achterberg— E. J. Labots afg. C. van Genderen—H. A. Wille 1—0 J. N. ElenbaasA. Hermusafg. De uitslagen voor de onderlinge compe titie waren: Tj. Schuurmans—C. Beijer 01 M. de KleuverE. v. Ravenswaay Vt-'/t W. C. H. v. Dam—L. Ebskamp 10 C. J. VinkA. Blankespoor 01 C. WijnbergerG. Heikamp 1—0 Maandag 5 febr. speelt het 2e tiental een thuiswedstrijd tegen OSV I uit Oosterbeek. Bazar in het Streekziekenhuis Van 8-10 februari 1962 zal in de recre atiezaal van het Prot. Chr. Streekzieken huis te Bennekom een bazar worden ge houden. ten bate van de sinds enige maanden aan het ziekenhuis verbonden speciale verpleegstersschool. Voor wie zich de bazar van enkele ja ren geleden herinnert, is een verdere aan beveling welhaast overbodig. Ook dit maal zijn er tal van gezellige attracties, vcor klein een groot. Gaarne rekent het zustercomité op grote belangstelling. De bazar is geopend op donderdag 8 februari van 15 tot 17.30 en van 18.30 tot 22 uur en op vrijdag 9 en zaterdag 10 februari van 10 tot 12.30, 13.30 tot 17.30 en 18.30 tot 22 u. Wie iets voor dit doel wil afstaan, wordt vriendelijk verzocht zich te richten tot één der onderstaande contactadressen. Bennekom: Prot. Chr. Streekziekenhuis, Edeseweg 118, tel. 2941. Prot. Chr. Verpleegstersschool, Edese weg 83. Rhenen: D. Linde, Herenstraat 39. Veenendaal: Mevr. Bos, Patrimoniumlaan 45. Mevr. Ds. van Enk, Kerkewijk 20. Mevr. Prins-Steensma, Rembrandtl. 15. Mevr. Ds. Vermaas, Kerkewijk 45. ten de Hemur-Engers hun kansen die er in zaten niet te benutten. Gevolg een 11-6 nederlaag. Hemur-Enge II speelde tegen RDZ 3 uit Zeist en verloren dit met 13-1. De ad- spiranten brachten het er tegen Biko uit Bilthoven wat beter af, al werd deze wed strijd wel verloren, toch klinken de cij fers wat beter n.l. 2-0. Voor zaterdagmiddag a.s. is helaas nog geen programma bekend. Mocht er in het geheel geen programma uit de bus komen, dan speelt men een oefenwedstrijd op de Burgwal. SCHIETEN Schietresultaten van Schietvereniging „Willem Teil". B. Esveld 98; T. v. Boord 97; G. v. d. Heyde 96; J. de Haas 96; G. v. d. Horst 95; J. Pakvis 95; A. de Haas 95; J. de Greef 95; H. de Groot 94; P. v. d. Sig- tenhorst 93; A. v. d. Berg 93; W. v. Vee nendaal 92; H. v. Veenendaal 92; H. déh Uyl 92; T. C. v. Os 92; D. de Haas 91; O. Viegen 91; E. Moesbergen 90; J. van Leeuwen 89; G. Wijnbergen 89; W. Berk hof 89; R. C. Brinkman 84; W. Engelaar 83. SCHOORSTEENBRAND Dinsdagmiddag moest de Amerongse vrijwillige brandweer uitrukken voor een schoorsteenbrand in de Donker straat. Aangezien men spoedig ter plaatse was en het vuur vakkundig werd bestreden, viel de schade mee. K R i O O R D P U Z Z E L Op uitnodiging van de Ned. Christ. Vrouwenbond, die donderdagavond in het verenigingsgebouw aan de Molen weg haar maandelijkse vergadering hield, trad als spreekster op mej. G. R. Stienstra uit Amersfoort, gewestelijk presidente van de N.C.V.B., met als on derwerp Adoptie. De vergadering werd gepresideerd door mevr. Kühlemeier-Middellaar. Na dat mevr. v. d. Pol haar verslag en no tulen van de vorige vergadering had uitgebracht, werd het woord gegeven aan de spreekster van de avond. De mogelijkheid tot het adopteren van kinderen bestaat reeds vanaf de Franse revolutie, aldus spreekster. Na herhaal de malen gewijzigd te zijn trad in het jaar 1956 de Adoptiewet in werking. Hierdoor werd het mogelijk dat aan genomen kinderen dezelfde naam van de pleegouders gegeven werd en ver kregen hiermee de rechten en plichten als waren zij eigen kinderen. Zo ook en plichten als waren zij werkelijk de eigen ouders. De kinderrechter, die tot taak heeft de vaststelling van het va derschap te regelen en zich hoofdzake lijk bemoeit met de voogdij over kinde ren van ongehuwde moeders, beslist over adoptie. Het jaarlijks aantal (3000) kinderen van ongehuwde moeders in Nederland wordt niet groter, maar de leeftijd der moeders steeds lager 12-15 jaar zelfs. Na ontzetting uit de ouderlijke macht Hoestdrank in tabletvorm.95ct NR. 12. Horizontaal: 1 gem. in Limb., 8 meisjesnaam, 9 voorzetsel, 10 meisjesnaam 12 fijna haren zeef, 15 na dato (afk), 16 badplaats in Duitsland, 18 groente, 19 gesloten, 20 Europeaan, 22 voorzetsel, 24 mondwater, 25 tegenstellend voeg woord, 26 nakroost, 28 ri vier in Engeland, 29 vorm van het werkw. ijlen, 31 bloeiwijze, 33 jongens naam, 35 staatsbedrijf (afk.), 36 stijf, 38 scheikun dig element (afk.), 39 oude inhoudsmaat (afk.), 40 boom, 42 dorp in Gelderl. Verticaal: 1 gem. in Gel derl. (bestaat uit 3 woor den), 2 gebod, 3 boomloot, 4 bezigheid tot ontspan ning, 5 gewicht, 6 volgens andere (afk.), 7 gem. in Gelderl., 11 voorzetsel, 13 Europeaan, 14 oude spaan- se zilvermunt, 15 ontken ning (Eng.), 17 greppel, 19 bende, 21 hogepriester te Silo, 23 gem. in Gelderl., 27 knaagdier, 28 spoedig, 30 staat meestal boven drukwerk. 32 zangwijs, 34 voorzetsel, 36 sociëteit (afk.), 37 voorwerp om te snijden, 39 oud gewicht (afk.), 41 scheikundig ele ment (afk.). KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 januari 1962 bedroeg het aan tal aangegeven T.V.-toestellen 1.039.858 tegen 1.018.776 op 1 december j.l. (t/m 22 januari 1.061.409). In 1961 werden 238.410 ('60: 216.682) nieuwe T.V.-toe- stellen geregistreerd, waardoor het aantal T.V.-ontvangers in dat jaar met bijna 30 procent toenam. Er waren op 1 januari 1962 2.586.656 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.587.639 op 1 december 1961. Het aantal aansluitingen op de draad omroep bedroeg op 1 januari 1962 477.287 tegen 477.551 op 1 december van het vorig jaar. volgt slechts in 10 gevallen later weer volledig herstel. Als uitgangspunt geldt dat het kind veilig wordt gesteld. Nadat door spreekster nog enkele ge vallen waren besproken op welke wijze adoptie kan geschieden, maakte zij het grote aantal belangstellenden erop at tent, dat men nooit moet verzuimen om een geadopteerd kind te vertellen dat het een pleegkind is. Aan de hand van vele trieste gevallen gaf spreekster hiervan verschillende voorbeelden. „HET VARKEN VAN BOERDERIJ TOT SLACHTERIJ" Niet alleen de fabrikant, doch ook de mester'heeft belang bij een kwaliteits varken, zei de heer Verburg, voorlich tingschef van de Stichting Varkenson- koop Organisatie (V.I.O.), donderdag op een voorlichtingsbijeenkomst in café Marktzicht. Hoe tot een kwaliteitsvar ken te komen toonde de heer Verburg aan de hand van enkele filmpjes. De VIO is eigenlijk een vertegen woordiging van de vleeswarenfabrieken in ons land en geeft aan varkenshou ders voorlichting. Uiteindelijk liggen de belangen van de vleeswarenfabrikanten, fokkers en mesters, toch ergens gelijk, b.v. op het punt van kwaliteit en afzet. Een groot percentage van het varkens vlees is voor export bestemd en evenals wij houden de buitenlanders van een kwaliteitsprodukt. De afzet mogelijkheden werden door spreker uitvoerig besproken. Hij wekte de belanghebbenden op steeds grote aandacht te besteden aan kwaliteit, daar men hierdoor .de vraag naai' var kensvlees in stand houdt. CHAUFFEUR VAN IIET JAAR GEKOZEN In het kader van de veiligverkeersdag stond vrijdag bij het plein van de Open bare Lagere School in de Dorpsstraat de gehele dag het mobiele teststation van het Verbond Voor Veilig Verkeer opge steld. In dit mobiele station kon men zich doen testen op het gezichtsvermogen en reaktiesnelheld als automobilist. 's Avonds werd in de Sociëteit een pro- paganda-avónd gegeven en aan de 42 cursisten, die in de afgelopen winter te Scherpenzeel de Veilig-Verkeerscursus hadden gevolgd en met goed gevolg exa- HEMUR-ENGE KORFBALNIEUWS Opnieuw moesten de Hemur-Engers op alle fronten verliezen afgelopen weekein de. Het is nu eenmaal een beginnende club en alle begin is moeilijk, ofschoon zij wel goed hun best doen, missen zij hun wedstrijdervaring en zijn zij in het spel nog veel te zwak. Doch wanneer men maar volhoudt zal er op de duur zeker iets goeds uitgroeien. Henjur-Enge I bond de strijd aan tegen DOC uit den Dolder. Ofschoon de He- murEngers heus in sterkte wel tegen de mensens uit den Dolder op konden, wis- men hadden gedaan, het diploma uitge reikt. Enkele filmpjes, die lieten zien hoe het wel en niet moest in het verkeer, werden vertoond. Na de pauze werd de heer G. B. G. Kolfschoten, wonende aan de Lijs terbeslaan, chauffeur bij C. v. d. Wetering, tanktransportbedrijf Zeisterweg te Wou denberg, die dagelijks bij de weg is met een zware tankwagen, weer of geen weer, en reeds meer dan één miljoen km. heeft afgelegd zonder ongelukken te veroor zaken, als chauffeur van het jaar gekozen. WINTER UITVOERING „CAECILIA" Onder leiding van haar dirigent, de heer H. van Rossum uit Vreeswijk, gaf de Scherpenzeelse Harmonie Caecila, don derdagavond, voor een goed bezette zaal In de Sociëteit voor haar leden, donateurs en genodigden de jaarlijkse winteruitvoe- ring. Orkest-lid Boom herdacht het feit, dat hij veertig jaar aan de vereniging ver bonden was. Na door de wnd voorzitter te zijn toegesproken werd hem een kloos tertafel en zijn echtgenote die eveneens werkend lid van de vereniging is, doch niet zo lang, een bloemetje aangeboden. Het muzikale programma met een gro te verscheidenheid aan nummers, tien in totaal, werd vervolgens vlot afgewerkt. DVSA speelde gelijk tegen Rhenus De belangrijke wedstrijd DVSA - Rhenus heeft j.l. zondag wel een maxi mum aan spanning, maar geen hoog staand voetbal gebracht. DVSA was sinds november niet meer in het veld geweest en de vraag was hoe het elf tal overwinterd had. Dit antwoord kwam al heel gauw. Reeds na 2 min. spelen bracht de rechtsbuiten de stand op 1-0 voor DVSA. De strijd ging vrijwel gelijk op met kansen aan beide zijden. Na 7 min. kreeg Rhenus een vrije trap te nemen, hetgeen de gelijkmaker betekende 1-1. De strijd bleef snel cp en neer gaan, waarbij het DVSA gelukte via de rechtsbuiten opnieuw de leiding te ne men 2-1. Onverwacht kwam Rhenus echter weer gelijk 2-2 en deze stand bleef tot de rust gehan Ihaafd. Na de thee weer hetzollde spelbeeld. Twee hard werkende ploegen zonder tot groots voetbal te komen. Reeds na 10 min. nam DVSA door de linksbin nen weer de leiding 312. Deze stand bleef lange tijd ongewijzigd. Een kwar tier voor het einde nam de Rhenus- middenvoor de bal met de hand mee, hetgeen de scheidsrechter ontging. Op nieuw was de stand gelijk 3-3. DVSA was even aangeslagen en direkt nam Rhenus de leiding over 3-4. DVSA kwam weer terug, wijzigde de opstel ling en zette alles op de aanval. In de laatste minuut maakte de naar voren gekomen rechtsback tenslotte toch nog vor DVSA gelijk 4-4. Direkt hierna kwam het einde van een wel zeer spannende wedstrijd, die door een tal rijk publiek werd bijgewoond. N.C.V.B. AFDELING RHENEN De Ned. Chr. Vrouwenbond hield dinsdagavond haar maandelijkse ver gadering in gebouw „Irene". De presidente opende met te laten zingen Ps. 100 1 en 4 en gebed. Ze las voor uit Ps. 31 10-11 en 15-17, waarop meditatie volgde. Daarna was het woord aan de spreekster mevr. Joh. C. Z. Pel- leboer-Beuker uit Wageningen. met als onderwerp: „Mijn bezoek aan de Ver. Naties". Zij gaf een globaal overzicht van de grote hoeveelheid werkzaamheden wel ke daar behandeld worden, o.a. de rech ten van de mens, over vrijheid van ge dachten, geweten en godsdienst. De tegenstellingen zijn zeer groot. b.v. tussen de moslims en andere vertegen woordigers. Bij ons kun je altijd van geloof veranderen, de moslims mogen nooit verandex-en. De debatten zijn zeer indrukwekkend. Enkele vragen werden gesteld en be antwoord, waarna spreekster liet zin gen Gez. 112 1-4 en met gebed eindig de. Het was een zeer leerzame avond. CONTACTAVOND Onder leiding van voorzitter F. Wagens- veld hield de Scherpenzeelse hondendres- suurclub, vrijdagavond in café Marktzicht eer. contactavond. Als trekpleister voor deze contactavond was het optreden van het jeugdorkest „The Happy Players" uit Doorn. Na het openingswoord door de voorzitter werden door The Happy Players een paar nummertjes ten beste gegeven en vervolgens door Dr. Renken een film pje vertoond over hondendressuur en zijn reis naar Italië. Tussen de bedrijven door werd er nog een verloting georganiseerd. Verder werd de avond gevuld met een gezellig dansje op de maat der muziek van het jeugdorkest. ZANGAVOND „Dat ons loflied vrolijk rijze". Onder dit motto werd vrijdagavond in de Ned. Hervormde kerk te Scherpenzeel een zangavond georganiseerd door de Bijbel- Kiosk-vereniging te Amsterdam. Aan deze avond werd medewerking verleend door de bekende bariton Kees Deenik, het chr. gemengd koor Soli Deo Gloria onder lei ding van Joh. Wegen en de organist C. Budding uit Veenendaal. De plaatselijke predikant ds. L. A. Kloot wijk verzorgde de opening en sluiting. DAM-UITSLAGEN Voor de ondei'linge competitie van de Schei'penzeelse damvereniging wer den de volgende partijen gespeeld: A. Dusschoten - J. Visser 2-0 N. Wallet - D. Valkenburg 2-0 A. Stuivenberg - J. Visser 1-1 W. van Schaik - M. Inkenhaag 0-2 N. Wallet - A. ter Burg 2-0 D. J. Ipi-enburg - M. Inkenhaag 2-0 J. Bi'and - B. Valkenburg 0-2 J. Jansen - D. Valkenburg 2-0 A. Stuivenberg - H. G. Valkenb. 0-2 A. Stuivenberg - A. ter Burg 2-0 OPBRENGST SCHUTJASSEN Dank zij het gratis beschikbaar stel len van prijzen door de Scherpenzeelse winkeliers en de zaal door de heer Vermeulen, heeft het vrijdagavond in hotel De Hertog van Gelre gehouden schutjas-concours ten bate van de uit- gaanskas bejaarden het mooie bedrag van 260,opgebracht. Aan deze wed strijd in het schutjassen en biljarten wci'd door tachtig liefhebbers deelge nomen. Gemeente Rhenen ELECTRISCHE SCHRIKDRADEN Het hoofd van de plaatselijke politie te Rhenen herinnert eraan, dat hoofden, of bestuurders van ondernemingen van landbouw, tuinbouw, bosbouw of veehou derij, waarin gebruik wordt gemaakt van schrikdraden, in het bezit moeten zijn van een door een bevoegd deskundige opge maakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat ten tijde dat het bewijs werd afgegeven, aan de bepalingen van het veiligheidsbe sluit elektrische schrikdraden was vol daan. Ook voor schikdraadinstallaties met batterijvoeding is dit bewijs vereist. Zij zijn verplicht een duplicaat van het be wijs, uiterlijk de derde dag nadat het is opgemaakt, te zenden aan het districts hoofd van de arbeidsinspectie. Dc bewijzen verliezen hun geldigheid op 1 april van het jaar volgende op dat van afgifte. Op 1 april 1962 zijn dus alle vóór 1 januari 1962 afgegeven bewijzen niet langer geldig. In verband hiermede dienen de houders van schrikdraadinstallaties, die niet over een in dit jaar uitgereikt bewijs beschikken, zich dus ten spoedigste in het bezit van een (nieuw), door een bevoegd deskundige op te maken bewijs te stellen. Formulieren voor deze bewijzen, inge richt volgens het door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid vast gesteld model, zijn verkrijgbaar ter ge meentesecretarie, afdeling algemene za ken. Onder een schrikdraad als hiervoren bedoeld, wordt verstaan een onder elek trische spanning staande draad, welke ten doel heeft paarden, vee, pluimvee, wild of andere dieren van de plaats, waar de draad gespannen is, verwijderd te houden door de elektrische schok en de daarmede gepaard gaande schrik, welke van een aanraking van de draad het gevolg zijn. Rhenen, 29 januari 1962. Het hoofd van de plaatselijke politie, L. Bosch v. Rosenthal. Gemeente Rhenen WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis van belanghebbenden: le dat zij bij hun be sluit van 16 januari 1962 de volgende ver gunningen ingevolge de wet Autovervoer Personen hebben verlengd tot en met 31 december 1962: Hendrikus Puijk, Utrechtsestraatweg 58 2 auto's; Jan Cornelis Huijdink, Nieuwe Veenendaalseweg 4 1 auto; Gerrit van den Berg, Oude Veenendaalseweg 94, 1 auto; Marinus Hendrikus van Veldhuisen, Cu- neraweg 94, 2 auto's; Hendrik en Gerardus Houth, Rijksstraatweg 81, 1 auto. 2e dat zij bij hun besluit van 23 januari 1962 een voorwaardelijke vergunning in gevolge meergenoemde wet hebben ver leend tot en met 31 december 1962 aan: Gerrit Hendrikus Bijl, Dokter Wallerstraat 39. 1 auto. Ingevolge het bepaalde in artikel 55 der bovengenoemde wet staat tegen deze be schikking beroep open bij Gedeputeerde Staten dezer provincie binnen dertig da gen na openbaarmaking. Rhenen, 25 januari 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal, burgem. Th. v. d. Willik, secretaris. OP DONDERDAG 8 FEBRUARI A.S. AANVANG 7.30 UUR IN HET VERENIGINGSGEBOUW AAN DE EIKENLAAN. Medewerkenden Frans du Mee, Ellen Castell, Wim Bosch, Truus Bording en The Three Happy's. TOEGANGSPRIJS 1,— Plaatsbespreken a 10 cent. woensdag 7 februari van 6.307.30 uur. GEVRAAGD: voor onderhoud van kantoren, voor ochtend- en/of avonddienst, in on derling overleg. Aanmelding dagelijks bij de Personeelsafdeling LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Spoorlaan 2 Veenendaal. 1862-1962 lOÓiaai l/ootaan in OooXuitaar^ KERKEWIJK 9 TEL.-3043 Financierings problemen Bij aankoop van Uw woning? Hypothecaire leningen tot ca 85% van de taxatiewaarde. INLICHTINGEN: MAKELAARSKANTOOR VAN WAGENSVELD KERKEWIJK 71 Ons nieuwe telefoonnummer is 3 8 3 8 FRANSEN ETEN MééR VLEES Het vlees en de vleesprijzen staan in Frankrijk, in het bijzonder in Parijs, in het middelpunt van de belangstel ling als gevolg van de geschillen over de prijzen. Inmiddels is komen vast te staan, dat de Fransen hoe langer hoe meer vlees eten. Per hoofd werd in 1961 in totaal 61.100 kg vlees in Frankrijk geconsumeerd, welke hoeveelheid zich als volgt laat verdelen: 15.400 kg rund vlees, 6.800 kg kalfsvlees, 2.400 kg schapevlees, 9.100 kg vers varkensvlees, 3.300 kg ham, 1.100 kg paardevlees en voorts 22.600 kg aan wild en gevogelte. Vrijwillige verkoping van Onroerend goed te Rhenen Notaris S. J. Vleer te Rhenen, zal op donderdag 8 februari 1962 bij inzet en donderdag 15 februari 1962 bij toeslag, telkens 's middags 12 uur, in hotel „Het Wapen van Hai'denbroek" te Rhenen, voor mevrouw Giorgianni van Silfhout, PUBLIEK VERKOPEN: de kleine villa „Eben-Haëzer", met schuur en tuin, aan de Simon Stevinweg 22 te Rhenen, kad. sectie E no. 2302, groot 3,50 aren. Geheel ONVERHUURD, VRIJE VESTIGING. Aanvaarding bij betaling der koopsom. Betaaldag 29 maart 1962 of zoveel eerder als nader overeen te komen. Bezichtiging dinsdags en donderdags van 12 tot 4 uur en in nader overleg met genoemde notaris, tel.08376-493 Hiervoor verhuren wtj DE NIEUWSTE TROUWCOSTUUMS MET ALLE TOEBEHOREN Hoofdstraat 46 Telcf. 3926 it met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook '8 avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 Voor al uw rijbewijzen naar AUTORIJSCHOOL Driftweg 23 B - Eist (Utr.) Telefoon 281 Rjjksgediplomeerd instructeur.

De Vallei | 1962 | | pagina 3