49 i Prima gehakt Bakbloedworst SIMON DE WIT MILITAIRE VERHOUDINGEN ROND NIEUW-GUINEA (II) Gemeentelijk overzicht over het jaar 1%1 van Amerongen Nu kunt u ook ideaal sparen voor textielpakkeften lumpakk£tj$6,w' ]M pw 50' spemv flinke jongeman Wegen in Overberg door sneeuw onbegaanbaar mm Erwtjes met wortelen Abrikozen Zongedroogd Smeuïge Smeerkaas 2 pakjes a 100 gram van 60 voor 55 Corned beef In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Teletoon 2015 - Hoofdstraat 93 flinke kracht Adverteren doet verkopen! TWEEDE BLAD „DE VALLEI' WOENSDAG 7 FEBRUARI 19<>2 Nr. II HITLER HAD GEEN UITGEWERKT PLAN VEENENDAAL RENSWOUDE Indonesië heeft krachtige luchtmacht Aangifte wegens verduistering K H E N E N Schildersbedrijf op excursie ORGANISME 1- prn Uur ptijs 50,- spasm H. VAN HARDEVELD I HI I i'ÉlÉ i lïiuil. Tarywe9r|es ovenvers 200 gram /J Zwitserse kaas gram 1 I Custard Huishoudelijke hulpen N.V. KNOPENFABRIEK RHENEN, RECTICEL N.V. te RESTEREN ASSISTENTE Administratiekantoor J. H. van den Berg Mening van prof. Taylor De Britse society liecft weer haar schandaaltje, dat doet denken aan die goede oude moppen van grand old Montgomery, de generaal met de vulpen. Opnieuw is het een boek over de tweede wereldoorlog, dat ditmaal in Engeland de boel op stelten heeft gezet. Het is het vlammende geschrift „The Origins of the Second World War", pak kend geschreven door prof. Taylor, wel eens de grootste geschiedkundige van onze eeuw genoemd. In dit boek geeft Taylor, die in ieder geval een van de meest voor aanstaande kenners van onze jongste geschiedenis is, een overzicht van de gebeurte nissen die vooraf gingen aan de tweede wereldoorlog. Hij doet dat op een wat eigenwijze ma nier. „De wijze, waarop de een of andere historicus het in een verre toekomst zou doen," schrijft hij er zelf van. Zou dat waar zijn, dan moet men wel iets van af gunst en medelijden tegelijk voelen voor de al even ver in de toekomst levende aanhangers van die historicus. Zij zouden worden onthaald op een heerlijk stukje vlijmscherpe ironie, maar ook op een zeer eig^n, helaas nogal aanvechtbare visie op het verleden. Een voorbeeld van Taylors visie: Hitier was evenmin een schurk als Churchill. Hij was niets anders dan een rationeel handelend staatsman, die slechts gebruik maakte van de mogelijkheden, die hem werden geboden. Taylor rekent op zijn geheel eigen manier af met wat volgens hem het fabeltje van de duivelse geniali teit is. Hij ontkent, dat Hitier gewerkt heeft volgens een van tevoren beraamd en zorgvuldig uitgewerkt plan. Een theo rie, die door alle kenners van onze jong ste geschiedenis juist wel als correct wordt gezien. Maar Taylor heeft niet alleen het bloed van een querulant, hij heeft ook de in tellectuele begaafdheid om aan zijn in- schoppen van heilige huisjes het aureool van wetenschappelijke arbeid mee te ge ven. Zo staaft hij zijn bewering, dat Hit- Ier nooit een groots opgezet politiek plan heeft gehad, met de ingenieuze gedachte, dat politici doodeenvoudig geen kans krij gen om een plan op lange termijn te handhaven. „Ik meen dat staatslieden veel te sterk door de gebeurtenissen in beslag worden genomen, dan dat zij een tevoren opge steld plan zouden kunnen volgen. Zij doen één stap en de volgende is het gevolg van de eerste. De systemen worden achteraf gemaakt door de geschiedkundigen, zoals ook met Napoleon het geval is geweest. De systemen, welke aan Hitier worden toegeschreven, zijn in wezen de systemen van de mensen, die zijn biografie maak ten," aldus prof. Taylor. Materiaal „niet betrouwbaar" De 55-jarige professor Alan John Per- civale Taylor richt zijn scherpe pijlen ook op het hart van de geschiedschrijving rond de tweede wereldoorlog. Volgens de Britse geleerde zouden, heel wat van zijn collega's al eerder de theorie van een volgens het plan werkende Hitier hebben laten varen, als er maar voldoende be wijsmateriaal te vinden was. Tijdens de befaamde Neurenbergse pro cessen, waar de grootste Hitler-aanhan- gers werden ter dood veroordeeld, zijn stapels documenten en op schrift gestelde verklaringen vrij gekomen. Maar Taylor twijfelt aan de waarde van dit bewijs materiaal. „De documenten waren niet alleen bestemd om de schuld van de Duitse leiders aan te tonen, maar ook om de onschuld van de geallieerde mogend heden te bewijzen. Had één van de vier geallieerde partners het proces alleen be handeld, dan zouden de documenten heel wat anders hebben verteld. De Westelijke landen zouden het Hitler-Stalin-Pact uit de mand hebben gehaald en de Russen zouden de conferentie van München en andere verborgen overeenkomsten aan de kaak hebben gesteld," aldus Taylor. Goede markt Prof. Taylor heeft met zijn geschrift beslist het succes geoogst, waarop hij had gehoopt. Voor de BBC-televisie heeft Taylor vurige disputen gehad met een TAFEL KANTELDE - BEEN GEBROKEN Mevr. v. d. H. van de Dennenlaan wilde woensdagmiddag de huiskamerlamp af stoffen en voor dit werkje klom zij boven op de tafel. Deze kantelde en mevr. v. d. H. kwam zo ongelukkig ten val, dat zij haar been brak. Zij werd opgenomen in het Julianaziekenhuis. UITSLAG VERLOTING D.V.O. 48 prijzen stelden de Veenendaalse win keliers beschikbaar voor de verloting ten bate van het uniformfonds van de chr. wandelsportvereniging D.V.O. te Veenen- daal. De eerste tien prijzen - en waar schijnlijk de beste - zijn gevallen op de nummers: 189, 1347, 8, 1186, 598, 1850, 346, 1683, 1479, 1355. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer C. Methorst, Flui tersstraat 28 tot 28 februari a.s. rukt. BOTSING OP AFRIT Op de afrit van Rijksweg 12 heeft zich donderdagmorgen een botsing voorgedaan, waarbij aanzienlijke materiële schade werd aangericht. Een personenauto moest stoppen om het verkeer op de Nieuwe- weg voorrang te verlenen, doch gleed door de gladheid van de weg door en botste tegen een voorganger. GESPAARD Over de maand januari werd bij de Nutsspaarbank te Veenendaal ingelegd voor een bedrag van 824.608,78 en terug betaald 475.037,60. Het totaal der nieuwe rekeningen bedroeg 32. jongere prof. uit Oxford, H. Trevor Ro per. Toen men het voor de lenzen, met miljoenen kijkers als getuigen, niet eens kon worden, is het twistgesprek voortge zet in de kolommen van „Encounter," een van de traditionele Engelse tijdschriften. Het Britse eiland geniet van dit schan daaltje. Het boek heeft een uitstekende markt. Binnenkort rolt de vierde druk van de pers. In Duitsland zal een verta ling verschijnen. In Duitsland zal het boek misschien een wantrouwende ontvangst krijgen. De Duit sers hebben tenslotte ook .zelf altijd de Hitler-schurk theorie verkondigd. Het was voor hen de makkelijkste manier om ei gen schuld aan de tweede wereldoorlog te ontkennen. „Wie door een schurk ge regeerd wordt, kan weinig beginnen," luidde hun motto. Tot hun troost kunnen zij zich voorhouden, dat Taylors theorie, die in Hitier een normaal handelend staatsman ziet, wel aan enkele dingen voorbij loopt. Zo wordt het buitenlands beleid van Hitier als een afzonderlijk geheel beke ken. En dat is bij dictatoriale figuren een hachelijke zaak. Wat in Duitsland tussen de jaren '30 en '40 gebeurde, is niet los te koppelen van wat daarbuiten door Hit- Ier werd gedaan. Toch kan men veel genoegen beleven aan Taylors boek. Zijn opmerkingen over de staatslieden, die het tegen Hitier moes ten opnemen, zijn geladen met spitsvondi ge ironie. Fijntjes schrijft hij, dat Chur chill eens Mussolini ophemelde als een „redder van zijn land en een groot Euro pees staatsman." Woorden, waaraan men de grote Britse leider maar beter niet kan herinneren. De Britse minister van buitenlandse za ken, Samuel Hoare, was volgens Taylor: „intellectueel even bekwaam als welke andere Britse minister van buitenlandse zaken uit de 20ste eeuw - misschien geen bijster hoge standaard." Toen Hitier het Rijnland bezette, pleitten vier Franse mi nisters voor directe actie. „Deze sterke mannen hadden, zoals zo dikwijls het ge val is met Franse ministers, zich eerst ervan verzekerd, dat zij in de minderheid waren, voordat zij hun stem lieten horen," aldus Taylor. De boosdoener Taylor roemt in Hitier als diens grootste deugd, het feit dat hij kon wachten. Wachten op de fouten van zijn tegenstanders. Hij maakte daarbij echter één fatale vergissing. Dat was zijn ultimatum aan Polen. Hij liet de Weste lijke mogendheden eenvoudig geen tijd om te reageren. De tweede wereldoorlog was het gevolg. En zelfs Taylor slaagt er niet in die goed te praten, noch de bestia liteiten van het Hitlerregiem tijdens de oorlogsjaren. DS. SLINGENBERG IIEEFT BEROEP AANGENOMEN Ds. B. Slingenberg uit Ede heeft het beroep naar de Ger. Kerk te Rcns- woude aangenomen. De predikant hoopt op 1 juli a.s. zijn intrede te doen. Ds. Slingenberg, die op 2 juli 1908 werd geboren, was eerst twee jaar pre dikant te Echten, daarna acht jaar te Wierum en vervolgens drie jaar in Drachten. In 1948 ging ds. Slingenberg de Ger. Kerk te Ede dienen. UITGAVE BOEK VAN WIJLEN DS. MOLENAAR De Uitgeversmij. J. H. Kek n.v. te Kampen hoopt in de loop van dit jaar het boek uit te geven van wijlen ds. D. G. Molenaar, Ger. predikant van Renswoude, getiteld „De Doop met de Heilige Geest". De kleine strydgroep van Nederland op het veelomstreden eiland Nieuw-Gui- nea maakt weinig kans wanneer z\j geplaatst wordt tegenover de totale militaire capaciteit van ^ndonesië. Daar is echter maar heel weinig kans op. De marine van Soekarno zal voorlopig niet in staat zyn om een grote landingspoging op Nieuw-Guinea met een kans op succes uit te voeren. De nodige grondtroepen zouden evenwel wel beschikbaar zyn. Indonesië heeft een leger van 300.000 man, dat deels goed geoefend is. Op de Molukken, dicht by Nieuw-Guinea, zyn 15.000 man keurtroepen gestationneerd. Op andere eilanden in Oost-Indonesië zijn on geveer honderdduizend man samengetrokken. Het leger beschikt over tanks, pantserwagens en moderne automatische wapens. De marine zou voor het transport van Mochten de twee Nederlandse jagers, dit vrij omvangrijke leger naar Nieuw- welke nu met smaldeel V onderweg Guinea moeten zorgen. De kern van de zijn naar de West. naar Nieuw-Guinea vloot bestaat uit vijf jagers; één daar- varen, dan heeft de Nederlandse mari- van is een oud Nederlands fregat. JONGE INDONESIËRS IN IIET LE GER. Enige pelotons jonge Indonesiërs tydens een looppas-oefening in het le gerkamp Malino op Celebes. ne met haar vier jagers en minstens 'één fregat een behoorlijke kans, mocht het ooit tot een groot treffen komen. I Indonesië heeft ook nog vijf fregat ten, maar drie daarvan zijn verouderd en bovendien niet veel groter dan een patrouillevaartuig. De 22 motortorpedo boten van de Indonesische marine vormen een groot gevaar, hetgeen de commandant van de Nederlandse strijdkrachten op Nieuw-Guinea, schout -bij-nacht L. E. H. Reeser, na het tref fen in de Etna-Baai herhaaldelijk heeft opgemerkt. De schepen zijn snel en be wapend met torpedo-lanceerbuizen en zware mitrailleurs. Russische vliegtuigen Het meest gevaarlijke onderdeel van het militaire apparaat van Indonesië is de luchtmacht. Soekarno heeft de laat ste jaren grote hoeveelheden jagers en bommenwerpers „gekocht" in Rusland, terwijl hij in de Verenigde Staten transporttoestellen van het type Hercu les heeft aangeschaft. Eén van deze Hercules-vliegtuigen, welke met een snelheid van maximum 600 kilometer Toen de heer Van G. uit Edterveen vorige week te diep in het glaasje had gekeken verloor hij aan het Beneden eind de macht over het stuur, als hij deze macht tenminste bij het opstijgen bezeten had. Hij kwam met een splinternieuwe fiets en al te vallen en liet zich per taxi huiswaarts brengen. Van de nieu we fiets kon hij zich evenwel niets meer herinneren, maar de leverancier was hier niet zo bijster content mee. Het karretje was namelijk nog niet be taald en de leverancier deed bij de po litie aangifte wegens verduistering. BROMFIETSER GEGREPEN De politie heeft deze week in de meest letterlijke zin van het woord een brom fietser „gegrepen" die zonder licht reed. De agent had hem een stopteken gegeven, maar de 19-jarige v. E. probeerde om de agent heen te rijden. Dit lukte echter niet want de politieman greep hem on der het rijden vast en constateerde later ook nog dat de bromfiets niet van deug delijke remmen was voorzien. KOFFER VERNIELD Op de Bergweg is woensdagavond een garage van v. M. door onbekende perso nen opengebroken. Een koffer met tex tiel was vernield. De politie stelt een on derzoek in. SCHOORSTEENBRAND Een schoorsteenbrandje bij de fam. A. in de Van de Pollstraat leverde de Veenendaalse brandweer geen moei lijkheden op. Voor alle zekerheid was de brandweer met twee wagens uitge rukt. Het Rhenense schilderbedrijf C. Mol en Zonen heeft met het voltallige per soneel een excursie gemaakt naar een grote verffabriek in Breda. Na een echte Brabantse koffiemaal tijd werd de fabriek bezichtigd en kon men kennis maken met verschillende moderne schildersmethoden. De avonduren werden op aangename wijze doorgebracht in Den Bosch. Het ligt in de bedoeling van deze firma in de toekomst nog meer van dergelijke uitstapjes te organiseren. honderd soldaten of parachutisten kur*- nen meenemen, zorgde voor het ver voer van de Indonesische soldaten, die gevangen werden genomen bij de Etna- Baai en als opdracht hadden het Ne derlandse bestuur in de plaats Kaima- na te vernietigen. Volgens schattingen telt de Indone sische luchtmacht 400 toestellen. Er wordt beweerd, dat de Indonesische pi loten een te trage reactie hebben om de straaljagers in een gevecht te kun- nen bemannen. Maar het is gevaarlijk dergelijke uitlatingen te doen, aange zien men hun capaciteiten nog nooit aan de werkelijkheid heeft kunnen toetsen. De kwaliteit van de vliegtuigen is in ieder geval uitstekend. De Mig-15, een éénmotorige straaljager, welke bo ven Korea al Westerse jagers ontmoette, zal het tegen de Nederlandse Munter niet kunnen opnemen, maar de Mig-17, die Indonesië zojuist heeft ontvangen en de Mig-19, die Soekarno binnenkort van Rusland zal krijgen, zullen geduchte tegenstanders zijn. Hun snelheid is groot en andere vliegeigenschappen stempelen deze toestellen tot de beste Russische jagers. Een bijzonder gevaar vormen de de tweemotorige Yak-25 nachtjagers (1100 km/uur), welke een grote actiera dius hebben. Deze toestellen kunnen ook opereren als licht bommenwerpers. Zij zijn snel lei- dan de tweemotorige straalbommenwerpers van het Russi sche IL-28 type, welke hoogstens 940 kilometer per uur kunnen behalen. Indonesië beschikt daarnaast nog over middelzware straalbommenwerpers van het type TU-16 (vijf bemanningsleden, 4.500 kg. bommen) en enkele oudere Engelse straaljagers van het type Ve nom en Vampire. Voor het transport van troepen staan Amerikaanse Hercu les en Russische IL-14 vliegtuigen ge reed. Van alle markten De marine-luchtvaartdienst heeft o.a. ter bestrijding van duikboten de be schikking over de Engelse Fairv Gan- net schroefvliegtuigen. Tot verontwaar diging van Nederlandse en Engelse groeperingen zijn nog na het Etna- Baai-incident toestellen van dit type vanuit Engeland naar Java overgevlo gen. Een Engelse krant schreef: „Het wordt niet onmogelijk dat Nederlandse schepen door Engelse torpedo's, afge vuurd uit Engelse lanceerbuizen, naai de kelder worden geholpen. Een ple zierige verhouding voor Nato-partners". Ook de marine heeft een klein aan tal Mig-17 vliegtuigen. Indonesië heeft een luchtmacht, wel ke het moet doen met een grote ver scheidenheid aan vliegtuigtypen. Dat vereist bijzonder veel van ds logistieke en onderhoudsdiensten. Westerse mili taire deskundigen betwijfelen of de Indonesiërs in staat zullen zijn hur luchtmacht behoorlijk te onderhouden De vliegtuigen mogen dan van alle markten zijn, betwijfeld wordt of de ln- nonesiërs ook van alle markten thuis zullen zijn. Het Indonesische leger telt driehon derdduizend man, de luchtmacht vier honderd vliegtuigen, de marine 150 bo- In de dertiende maal dat de raad in openbare vergadering bijeen kwam, nam men o.a. de volgende besluiten: aankoop grond Schapendrift; de vol gende belastingen werden verhoogd, o.a. riool-, straat- en huisvuilbelasting; ook werd in dit jaar de 5-daagse werk week ingevoerd; in totaal werden 112 woningen gebouwd, waarvan 8 door middel van de Woningbouwvereniging. Verder kwam de bouw van een aula op de algemene begraafplaats in een vergevorderd stadium; aanleg riolering Vissersweg en de bouw Dorpshuis gymnastieklokaal. Verder werd een bezwaar aangete kend tegen het streekplan. Het burge meestersambt werd wegens ziekte van i burgemeester W. Martens voor het grootste deel van het jaar waargeno men door Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, burgemeester van Rhenen. BEVOLKING In de loop van 1161 nam het aantal in woners toe met 233 zielen. Er werden 118 kinderen geboren, waarvan 56 jon gens en 62 meisjes. Ingekomen zijn er 440, terwijl er 34 inwoners overleden, o.a. 18 mannen en 16 vrouwen. Er ver trokken uit Amerongen 191 personen. In totaal telt Amerongen nu 4712 in woners. In 1961 werden 29 huwelijken voltrokken, terwijl geen echtscheidin gen geboekt. I GEMEENTESCHULD Deze bedroeg op: 1- 2-1955 1.854.333,47 31-12-1955 2.892.835,14 1- 1-1958 31-12-1958 3.234 011,01 4.027.894,98 Verhoging 793.283,97 1- 1-1959 31-12-1959 4.027.894,98 4.439.511,96 Verhoging 411.616,98 1- 1-1960 31-12-1960 j 4.439.511,96 6.117.520,41 Verhoging 237.701,67 1- 1-1956 ƒ2.092.035,14 31-12-1956 (3.147.782,50 Verhoging 1.055.747,46 1- 1-1957 3.147.782,50 31-12-1957 3.234.611,01 Verhoging 86.828,52 dems. Een bijzonder gevaarlijke strijd macht. Toch acht niemand het waar schijnlijk, dat Indonesië nu al in staat is een aanval te doen op Nieuw-Gui nea. De omstandigheden op het eiland zijn alle in het voordeel van de Neder landse verdediger. Het grootste deel van de kust bestaat uit moerassen of steil aflopende rotsen. De grootste hinder paal. welke een Indonesische invasie in de weg staat, is en blijft de natuur. In de kustlijn zijn slechts een paar na tuurlijke openingen, welke een leger gelegenheid geven binnen te vallen. Juist op die plaatsen zijn de betrek kelijk geringe Nederlandse strijdkrach ten gegroepeerd. Die zijn effectief ge noeg om aanvallen op kleine schaal uiteen te slaan. Een aanval op grote schaal lijkt bijzonder onwaarschijnlijk, doordat Indonesië niet de nodige trans portschepen heeft om de troepen over te bi-engen. (Nadruk verboden). Verhoging 1.678.008,45 I- 1-1961 ƒ6.117.520,41 31- 1-1961 ƒ6.199.478,44 Verhoging 81.958,03 VLEESKEURING Geslacht werden te Amerongen: 1960 1961 Koeien 188 209 Varkens 545 529 Pinken 27 18 Kalveren 5 5 Schapen i Lammeren 3 8 Geiten In 1961 werden 232 kinderen inge ënt tegen polio. RIOLERING Het aantal aansluitingen is in 1961 weer gestegen. De meeste percelen die- aangesloten kunnen worden zijn thans aangesloten. Langs de Ken. Wilhelmi- naweg en langs de Vissersweg werd begonnen met het aanleggen (uitbrei ding). Thans zijn er 726 aansluitingen bereikt. OPHAALDIENST HUISVUIL Hierbij zijn momenteel 831 aansluitin gen, terwijl in 1962 96 nieuwe er bij kwamen. WATERLEIDING 704 aangeslotenen op 31-12-1961. WONINGBOUW Het aantal particuliere woningen wat werd gebouwd was 37. Op 31-12 waren er nog 3 in aanbouw. Na de oorlog werd de woningvoorraad vermeerderd met 445 woningen, waarvan 223 wo ningwetwoningen en 222 particulieren. HUISVESTING Het aantal woningzoekenden bedroeg per 31-12-1961: 113. Onderstaand over zicht geeft een beeld van het aantal woningzoekenden per 31-12-1962: 1. Alleen wonenden 5 2. Man en vrouw 28 3. M. en vr. en 1 a 2 kind. 48 4. M. en vr. en 3 a 4 kind. 4 5. M. en vr. en 5-6-7 kind. 2 6. M. en vr. en 8 of m. k. 0 7. Nog ongehuwden 26 Totaal 113 BEJAARDENTEHUIS „DE RIDDERHOF" In de loop van 1961 kwam het gebouw voor gebruik gereed. Benoemd werd een directrice, n.l. Zr. J. E. ten Geu zendam en verder benodigd personeel. Opening 15 nov. 1961. Hier is groot nieuws voor u: het aantal waardevolle artikelen i waar u bij Simon de Wit voor kunt sparen, is wéér uitgebreid. I Voor een vol boekje met f 50.- aan spaarzegels kunt u f 60.- contant krijgen of u heeft thans ook keus uit een aantal prachtige textiel- pakketten. Stuk voor stuk kwaliteitstextiel waar u normaal veel meer voor betaalt. Zie zelf hoe groot uw voordeel is: bestaande uit: 6 graslinnen lakens, gezoomd, 150x240 cm houdend f9.75 f58,50 12 graslinnen slopen, gezoomd, 62x72 cm houdend f2.75 f33,00 Waarde f91,50 Krimpvrij, wasecht, grote trekkracht, voorzien van het Keur van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Gehele inhoud van gegarandeerd 1e kwaliteit. Fraai verpakt in cellofaan en overdoos, franco thuis bezorgd. bestaande uit: 24 oogjesluiers, 70x70 cm a f. 1,65 f. 39,60 24 tetra luiers, 70x70 cm a f. 1,65 f. 39,60 4 flanellen luiers, 70x70 cm a f. 1,90 f. 7,60 4 badstof monddoekjes f. 0 35 f. 1,40 4 tetra washandjes a f. 0,50 f. 2,- Waarde f 90.20 Voorts kunt u kiezen uit gemengd huishoudpakket 1 (smal) (waarde f 87.35) gemengd huishoudpakket 2 (breed) (waarde f 90.45) 2-pers. lakenpakket (waarde f91.00), ieder pakket voor 1 boekje! Nadere inlichtingen hierover ontvangt u in de winkel. Voor direct gevraagd lifcfst in bezit rijbewijs vrachtauto. Aanmelden: 's avonds tussen 7-8 uur. Patrimoniumlaan 44, Veenendaal Ook de inwoners van Overberg werden donderdagmorgen verrast door de grote laag sneeuw die er die nacht gevallen was en waardoor de wegen practisch onbegaanbaar waren geworden. Het meest gedupeerd waren zij die op tijd op hun werk dienden te zijn. Dientengevolge zijn er diverse klachten geuitover het feit dat de (belangrijkste) wegen niet zo spoedig mogelijk sneeuw vrij zijn gemaakt. Volgens de secretaris van de vereniging „Overbergs Belang" heeft de heer D. al jarenlang opdracht van de gemeente de wegen sneeuwvrij te maken en bij glad heid te strooien. „Door andere werkzaam heden is de heer D. verhinderd dit in de vroege morgenuren te doen en kan er zodoende pas na negen uur mee begin nen" aldus het commentaar op deze klach ten. Tevens bleek dat van de zijde van .Overbergs Belang' al meerdere malen ge protesteerd is tegen deze gang van za ken!. Men heeft er bij het gemeentebe stuur al diverse malen op aangedrongen een ander aan te stellen, echter tot nog toe steeds zonder resultaat. Het ligt in de bedoeling om bij de eerst volgende bestuursvergadering dit punt wederom ter tafel te brengen en dan tot een betere oplossing te komen. UIT DE BOCHT GEVLOGEN Vermoedelijk door te hoge snelheid is vrijdagmorgen een bestelauto van de fa. v. B. uit Veenendaal die op de Haarweg reed, bij de kruising Haarweg-Dwarsweg uit de bocht gevlogen. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, maar de be stelauto die op zijn kant kwam te liggen liep grote materiële schade op. Later is het voertuig door een takelwagen weg gesleept. tit- tm\ .-f' igat' X literblik van 55 voor 49 150 gram van 57 voor 49 Simon de Wit's echte Gelderse vleeswaren: dage lijks vers dus... een dubbele kwaliteitsgarantie. Deze week speciaal aanbevolen: 100 gra™ pak a 500 gram 400 grams blik van 99 voor Roae Hoesttablette pakaow«— 5=7 Zoete krakel 9 strooibeker 200 gram van 44 voor K' A pa* a U». Custard ro) 25 „ak S4 rollen *9/Toiletpapier „P°P Toiletpapier (import uit Zuid-Amerika) 100 gram 59 Bacon (zonder zwoerd) 100 gram 72 Geldig van 8 l/m U februari Bij het FROT. CHR. STREEKZIEKENHUIS te BENNEKOM kunnen geplaatst worden a) enkele meisjes van 16-18 jaar als Aspirant leerling-verpleegsters (om later opleiding aan de Prot. Chr. Verpleegstersschool te volgen is tenminste Mulo-diploma vereist). b) enkele op de verpleegafdelingen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de adj. di- i'ectrice. Radboudweg 10 RHENEN In verband met uitbreiding van onze kunsthars-fabricage zoeken wij een die opgeleid zal worden tot voorman van een onder-afdeling. Alleen zij die genegen zijn dit vak grondig te leren, en in staat zijn zelfstandig te werken en later leiding te geven gelieve schriftelijk te solli citeren. De salariëring zal in overeenstemming zijn met de gestelde hoge eisen. vraagt voor spoedige indiensttreding ASSISTENTE VOOR DE BOEKHOUDING Tevens gevraagd: JONGEDAME die belast zal worden met de loon administratie en eenvoudige kan toorwerkzaamheden. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan bo venstaand adres. gevraagd, goed handschrift vereist, nauwkeurig kunnende typen. Nwe Veenendaalseweg 196, Rhenen.

De Vallei | 1962 | | pagina 3