BINGO EN MUZIEK VOOR 10x10 Installatie bij Vallei-jagers" JOHANNES-PASSION IN DE CUNERAKERK Voorlichtingsavond over diepvrieskluis druk bezocht Gaat C.M.B. afd. Amerongen-Leersum zich splitsen? Waarom hier niet? „HOLLANDIA..." EDERVEEN ELST RENSWOUDE OVERBERG AMERONGEN RHENEN Jaarvergadering van het district Utrecht van de K.N.A.U. te Rhenen Man kreeg hartverlamming in trein MEISJE OP ZEBRAPAD AANGEREDEN „Pygmalion" op Ritmeester- personeelsavond Situatie arbeidsmarkt eind januari 1962 DE LEZER SCHRIJFT Dubbele nederlaag voor D.V.S.A. MARKTBERICHTEN Geit boven geit Twee jaar voor insluiper Voor de kantonrechter 50 meisjes en jongens hebben vrijdag avond j.l. in I)e Instuif, het jeugdgebouw aan de Industriclaan Bingo gespeeld ten bate van de actie 10 x 10. Heel enthou siast werd aan dit leuke spel meegedaan en voor de winnaars waren er prijzen in de wacht te slepen. Deze waren beschik baar gesteld door Veenendaalse winke liers. De avond werd muzikaal opgeluisterd door het Veenendaalse trio: „The three De 41-jarige Veenendaler A. Diepcveen stapte maandagmorgen aan het station Vecnendaal-De Klomp met zijn echtge note in de trein om naar Utrecht te gaan. Tussen Maarsbergen en Maarn werd hij evenwel getroffen door een hartverlam ming en hij overleed in de trein. In Maarn werd het stoffelijk overschot uit de trein gehaald. De overledene laat een vrouw en vier kinderen achter. Op de Kerkcwijk is zaterdagmiddag het Veenendaalse meisje Anneke Buys door een auto aangereden, waarna de automo bilist doorreed. Het meisje liep op het zebrapad tegen over de Kon. Julianaschool. Een naderen de auto stopte aanvankelijk wel, doch reed plotseling weer door, waardoor het meisje werd geraakt. De automobilist be kommerde zich niet om het meisje en reed snel door. Een omstander die getui ge was van de aanrijding, noteerde on middellijk het kenteken van de auto, zo dat de bestuurder diezelfde dag nog ach terhaald kon worden. Het was een zekere L. uit Bussum. G.O.V. VERGADERT IN VEENENDAAL Op zaterdag 17 februari houdt de Geref. Organisten Vereniging kring Amersfoort, haar vergadering in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat. Op de agenda staat o.a. vermeld: Koraalspel door de heer H. Pomp uit Veenendaal en Concertspel door de heer N. Spoelstra uit Ede. De gene wiens belangstelling uit gaat naar het kerkorgel en het gebruik daarvan in de eredienst is van harte welkom. De eind van het vorig jaar wegens een sterfgeval uitgestelde personeelsavond van de Ritmeester Sigarenfabrieken, zal nu gehouden worden op donderdag 22 febru ari a.s. in het Ver. gebouw aan de Eiken laan. Onder regie van Hanns Berk wordt dan opgevoerd het bekende spel van Bernard Shaw „Pygmalion." Uit dit spel is ook de wereldberoemde musical „My Fair La dy" geboren en het zal een ieder benieu wen hoe de Ritmeester Toneel Club het er deze avond af zal brengen. Eind januari stonden bjj het Geweste lijk Arbeidsbureau Veenendaal 109 man nen ingeschreven tegen het eind van de vorige maand 118. De vraag naar mannelijk personeel (eind januari 453, eind december 442) con centreert zich in hoofdzaak in de bedrljfs- klassen bouwnijverheid, metaalnijverheid, textielnijverheid, de voedings- en genot middelenindustrie en de groep losse werk nemers. De behoefte aan vrouwelijk personeel (eind januari 273, eind december 267) deed zich voornamelijk voelen in de kleding en textielindustrie en in de metaalnijver heid. 50 van de totale geregistreerde vraag naar mannelijk personeel betreft aanvra gen om jeugdigen t/m 18 jaar, bij de vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten be draagt dit percentage 80. P.v.d.A. STELDE KANDIDATENLIJST VAST De afdeling Veenendaal van de Partij van de Arbeid heeft de kandidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing op 30 mei vastgesteld. Lijstaanvoerder is R. Koppenberg en op de tweede plaats staat wethouder Joh. van Hardeveld; 3 T. Verkuijl; 4 B. van Rem merden; 5 J. H. H. Jansen; 6 H. W. Han- nink; 7 H. L. Spies; 8. G. van Hal; 9 A. J. Beckerman; 10 A. van de Weerd; 11 T. van Barneveld; 12 W. van de Bo- venkamp; 13 K. Geerlofs; 14 F. H. Becker man; 15 L. Weijers en 16 A. H. van de Pol. Van de op deze lijst voorkomende per sonen hebben thans zitting in de raad, de heren Joh. van Hardeveld; J. H. H. Jansen; R. Koppenberg; H. L. Spies en T. Verkuijl. happies',, die belangeloos hun medewer king hadden toegezegd. Promotor van deze avonden is jeugd werkleider A. H. van Pijpen, die zich van de medewerking heeft verzekerd van de heer B. van Hees. Deze treedt op als en- gageur van verschillende muziekgroepjes, Bandjes e.d. Zo is er weer een muziekavond op 1 maart a.s. met drie muziekgroepjes en vervolgens op 16 maart a.s., ook hieraan werken drie muziekgroepjes mee. Alle winst van deze avonden is voor 10 x 10. Tenslotte voer 10 x 10 wel bij een eigen initiatief van Kees Bosveld. Deze stond zaterdag in oud-Nederlands costuum op het bordes van de Rotterdamse Bank bloemen te verkopen. Hij bracht ze wel sprekend aan de man en 10 x 10 hield er een aardig bedrag aan over. BEJAARDEN ZAGEN PRACHTIGE FILMS Uitgaande van de plaatselijke stichting O.C.B. werd vrijdagavond in gebouw El- theto een ontspanningsavond gehouden die door ruim driehonderd bejaarden werd bezocht. De heer Croes uit Veenen daal vertoonde twee interessante films: ..De zee was niet meer en de reis naar de West van H.K.H. Prinses Beatrix. Vooral deze laatste film in kleuren, viel bij de aanwezigen bijzonder in de smaak. Ook het Hollandia Trico-koor ontbrak niet op het appèl en zorgde op de beken de wijze voor de nodige ontspanning. Dc zingende meisjes werden ook door de da mes-organisatoren allerhartelijkst ontvan gen, zodat ook deze avond weer verliep in een prettige en gezellige sfeer. Geachte redactie. Toejuichend alles wat met recreatie te maken heeft - vooral het plan Wassink, wat voor Renswoude ook een genot kun zijn - kwam ons het volgende ter ore. In uw blad van j.l. vrijdag lazen we dat de verschillende instanties hun goed keuring verleend hadden tot het plan Wassink. Reusachtig! Ondanks alle be zwaren van de zijde van natuurhistorici kwam tóch de goedkeuring. Een landbouwer echter die een stukje grond kocht van ca 3 bunder behoeft van dezelfde instanties een vergunning. Hij wil nl. graag op deze 3 bunder een boer derij bouwen. Helaas is deze grond hier voor niet te gebruiken, daar hier geen struik gerooid mag worden voor het be houd van het natuurschoon. Dat dit een hard gelag voor de land bouwer is, kan men zich voorstellen als men weet dat de pachtgrond hem reeds ontnomen is. Moge er voor deze toch nog een moge lijkheid komen. Ons dagelijks brood moet toch nog wel voorrang hebben bij de re- creatie. I U dankend voor de plaatsruimte, i W. J. Voorlopige candidatenlijst SGP samengesteld Op de gisteravond gehouden leden vergadering van de plaatselijke Kies vereniging SGP, is de voorlopige lijst samengesteld voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. Deze luidt alsvolgt: 1 G. J. v. Deelen; 2 G. Vos; 3 J. v. d. Haar; 4 H. Crum; 5 R. Kok; 6 J. v. Rees; 7 J. ter Haar; 8 G. Tombroek; 9 II. Leusink; 10 Fr. Haal boom. Nadat de 2e padvinderstroep van de N.P.V. op 6 januari 1962 is gestart, zijn op zaterdag 10 februari de eerste ver kenners geïnstalleerd: Joop Blankestijn, George J. Kempen, Wim de Kleuver, Peter Pilon, Ceel Ro- sebocm, Joost van Schuppen, Wim G. Takken, Teus Verhoef. De installatie geschiedde door Vaan drig G. van Koeten in aanwezigheid van enkele ouders en de Groepsleider ALT WILHELMINE MATTHES ZIEK! Dc alt Wilhelmine Matthés die de alt-part\j zou vertolken by het a.s. ju bileumconcert „The Messiah" van de C.O.V. Veenendaal, is wegens ziekte verhinderd aan dit concert deel te ne men. In haar plaats zal nu medewerken de uit Rotterdam afkomstige zangeres Karla Brunot. Zij zingt dit seizoen niet minder dan tien passionen en treedt eveneens veelvuldig op voor de radio. Zij is leerlinge van de oudere, zeer bekende alt-zangeres Suze Luger. in het troeplokaal van de „Vallei- Jagers" aan de Kanaalweg. Al deze jongens maakten tot dus verre als welp deel uit van de horde van de le troep „De Zwervers". Er is nu een (beperkte) mogelijkheid jongens van boven de 12 jaar aan te nemen, dus jongens die géén deel van een welpenhorde uitmaakten, i De leiding hoopt, dat de padvinders met de blauw-gele das spoedig nader van zich zullen laten horen. Ter ge legenheid van „een heitje voor een karweitje'* zal men hen met hun zus ter- en broeder-padvinders weldra zien „opereren"! (vervolg van pag. 1) ter. U behoeft zich niet te laten weer houden van een slalom op waterski's door de enkele keer, dat er een kaaiman of krokodil op het plankier lag, waarvan men dan pleegt af te springen. De talrijke Europese en Chinese toko's hebben een uitgebreid assortiment van alles wat de man via zijn maag tot de liefde pleegt te brengen. Weliswaar is het merendeel dezer artikelen zorgvuldig in geblikt of op andere wijze geconserveerd en liggen de prijzen van veel artikelen hoger dan in Nederland, maar in ieder geval zult U niet behoeven te verhonge ren. Echter moet men wel rekening hou den met het veelbelovende „Volgende Hollandboot m'vrou!" van de winkelbe diende. Vooral groente, verse groenten dan, is iets, wat beslist niet altijd in rui me mate voorradig is. Is het er, dan is het hard hollen. Het volgende overzichtje moge dienen om enkele prijsverschillen te illustreren: 0,85 1,20 0,90 1,90 0,85 0,75 0,75 1,50 0,80 0,75 1,70 3,— 3,50 1,25 2,25 0,45 1,40 1,75 4,50 1 kilo aardappelen '/s blik sperciebonen l/i blik bieten 1 blik appelmoes 1 kilo rijst 1 kilo suiker 1 blik melk 40 jaar E.V.P.V. „De Luchtreizigers" Tijdens de jaarvergadering van de E.V.P.V. „De Luchtreizigers", welke op 8 februari j.l. in het verenigingsgebouw aan de KI. Katerstraat werd gehouden, is door de voorzitter medegedeeld, dat de E.V.P.V. „De Luchtreizigers" dit jaar het 40-jarig bestaan herdenkt. Naar aanleiding van dit jubileum is besloten dit jaar een Jubileumstreek- postduivententoonstelling te organise ren. Voor deze tentoonstelling is reeds een commissie benoemd, die alles in het werk zal stellen om deze jubileum- en tevens le lustrum streekpostduiventen- toonstelling tot ieders tevredenheid te verzorgen. Gezien de voorgaande tentoonstellin gen zullen zij daar zeker in slagen. SCHAAKNIEUWS Het 3e tiental van de Veenendaalse schaakvereniging speelde maandag 12 febr. j.l. een competitiewedstrijd tegen ESV II uit Ede. De Veenendalers bleken niet opge wassen te zijn tegen deze tegenstanders en verloren met ö'/s-l1/* (voorlopig). A. Blankespoor, Chr. Baars en R. Suk kel speelden remise, G. Reminga, H. J. van Aller, G. Heikamp, C. Wijnber ger en C. J. Vink leden een nederlaag, terwijl de partijen van Tj. Schuurmans en Dr. M. J. D. van Dam werden af gebroken. De einduitslag wordt waar schijnlijk 7'/2-2'/2 voor ESV II. De uitslagen voor de 20e ronde van de onderlinge competitie waren: G. A. Blankestijn C. Beijer J. W. Boelens J. B. Griffioen 10 J. N. Elenbaas H. Heikamp 10 v. Ravenswaay G. Achterberg 10 G. R. Kets M. de Kleuver L. Ebskamp E. J. Kalter Vt-Vi 0—1 afg. J. W. Boelens is nog steeds ongesla gen en prijkt, onbereikbaar voor de anderen, boven aan de ranglijst. Hij behaalde tot nu toe 15 punten uit 16 wedstrijden. Woensdag 7 maart hoopt de C.O.V. „Euphonia" te Rhenen weer de Johan nes-Passion van J. S. Bach uit te voe ren in de Cunerakerk. Een keur van solisten verleent medewerking, n.I. An nette de la Bye, sopraan; Aafje Heynis, alt; Jan Waaycr, tenor; Gerard Honig, tenor; David Hollestelle, bas en Her man Schey, bas. De orkestbegeleiding wordt verzorgd door het Radio Bachorkest. De vorige AAFJE HEYNIS, ALT-SOLISTE w.o. 3 die nog niet eerder in de Cunera kerk zongen. Het geheel staat weer on der leiding van Gijsbert van Zanten. uitvoering heeft enorm veel luisteraars naar de Cunerakerk getrokken en ook nu ziet het er naar uit dat de belang stelling weer groot zal zijn. De opstelling van koor, solisten en orkest wordt iets gewijzigd, waardoor het geheel waarschijnlijk nog beter tot zijn recht komt. Zo zal de tenor, die de recitatieven zingt, dit doen vanaf de preekstoel, zoals ook elders wel wordt gedaan. De solisten-bezetting is uitgebreid n.I. 2 tenoren, één voor de aria's en één voor de recitatieven. Totaal 6 solisten, Zowel het zondag- als het zaterdag- clltal van D.V.S.A. hebben het afgelopen weckend een nederlaag moeten incasse- Het zondagelftal ging tegen Austerlitz vanaf de aftrap tot de aanval over en scoorde direkt door de middenvoor. Dit doelpunt werd echter wegens buitenspel afgekeurd. Vijf minuten later kreeg D.V.S.A. toch de leiding uit een straf schop, doch kort daarop was de stand weer gelijk. Een kwartier voor rust nam Austerlitz de leiding met welke stand de rust kwam, 2-1 Direkt na de hervatting vergrootte Austerlitz de voorsprong en een kwartier voor tijd slaagde de linksbinnen van D.V.S.A. de stand op 3-2 te brengen, waarmee ook het einde kwam. Het zaterdagelftal had Posthoorn uit Amersfoort op bezoek. Na een 1-3 ach terstand bij de rust werd het een 1-5 nederlaag voor de thuisclub. FRANCIS POWERS TERUG IN V.S. Deze foto van de Amerikaanse U-2-piIoot Francis Gary Powers als eerste vrijgegeven door Het Witte Huis in Washington, toont de vrygelaten Ameri kaan minder dan drie uur, nadat hy in zijn vaderland was teruggekeerd, na door de Russen te zyn vrygelaten in ruil voor de Russische spion kolonel Rudolph Abel. Powers heeft zondagavond een ontmoeting gehad met zyn ouders en zyn vrouw, op een plaats, die deze pas zouden vernemen als zij op weg waren. l/t pond roomboter l/t pond margarine 1 ons kaas 1 ons ham 1 pond vers rundvlees 1 pond carbonade 1 ons biefstuk 1 pond gehakt 1 ei 1 blik zalm 1 kilo tomaten 1 fles Vermouth 1 fles jenever 11, 1 fles rum 13, 1 fles whiskey 13,50 Dit zijn enkele prijzen uit de diverse toko's in Hollandia. De prijzen van som mige artikelen zijn variabel in verband met de aanvoer. In een restaurant kost een biertje één gulden, een nasi-goreng of bami doet gemiddeld drie gulden, een „Hollandse-hap" gemiddeld drie gulden vijftig. Rijst is goedkoper voor de dage lijkse maaltijd dan aardappelen en vormt dan ook in de meeste gezinnen de hoofd schotel. Daar de afstanden in de stad doorgaans vrij groot zijn en het klimaat weinig lokt tot een flinke wandeling, is het wenselijk, zo niet noodzakelijk, om eigen vervoer te hebben. De handel in tweedehands ve hikels is dan ook een bloeiend bedrijf. Denk niet dat U even naar de kruide nier of de melkboer op de hoek kunt gaan; de winkels en toko's liggen voorna- VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 65.000 stuks. Prij zen van 8,50 tot 9,50 per 100 stuks. Handel traag. LEDENVERGADERING .VEENENDAAL' Twee nieuwe bestuursleden moeten o.a. worden gekozen tijdens de ledenvergade ring, die de voetbalvereniging „Veenen daal" tegen maandag 19 februari a.s. in hotel Vonk aan de Kerkewijk heeft be legd. Er zijn twee vakatures in het be stuur en op de agenda staat verder nog de verkiezing van een elftalcommissie. zoji 'g In een van de vorig^ jdar verongelukte Frans- Algerijnse schrijver Albert Camus kan men lezen waarom hij een hekel aan de Parijzenaars had: „Wat ik haat in Pa rijs, dat is de beschamende sentimen taliteit die leuk vindt wat mooi is en mooi vindt wat leuk is." In zaal v. d. Linden werd woensdagavond een voorlichtingsavond gehouden voor belangstellenden i.v.m. de bouw van een diepvrieskluis door de fa. Geurtsen en Hardeman aan de Bruinehorstweg te Ederveen. Deze voorlichtingsbijeenkomst werd zeer druk bezocht, een bewijs dat de bouw van deze kluis in een behoefte voorziet. De eerste steen van de te bouwen kluis werd woensdaffmiddag reeds gelegd en men hoopt medio april de gehele kluis gereed te hebben. De kluis wordt gebouwd door de firma Gaasbeek te Ederveen. Door de heer Feuerstein uit Ede werd het belang van een diepvrieskluis uit eengezet. De voordelen, die diepvriezen biedt boven het oude conserveren, het inmaken en wecken werden opgesomd. Op het platteland wordt door 93% van de mensen geconserveerd. Dat betekent dat in 750.000 gezinnen de artikelen worden geweckt of ingemaakt. Het diepvriezen komt steeds meer in zwafig en werd gedurende de laatste acht jaar meer en meer toegepast. De voedings waarde van het produkt blijft intact en de noodzakelijke vitaminen blijven aanwezig, iets wat van inmaken of wecken niet kan worden gezegd. De smaak, de kleur en het aroma worden niet aangetast en men kan het produkt 9 12 maanden goed houden. Voor de z.g. slachtprodukten is het diepvriezen van hoofdkaas, balkebrij enz. aan te bevelen. Deze produkten kunnen op geen andere manier worden bewaard. Met dia's werd het interieur van een Aafje Heynis CRESCENDO GAF JAARLIJKSE UITVOERING Vrijdagavond gaf de Elsterse muziek vereniging „Crescendo" in de zaal van café Sportlust, haar jaarlijkse muziek- en toneeluitvoering. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Onder leiding van de dirigent, de heer Van Dijk uit Drie bergen, werden eerst enkele muziek nummers ten gehore gebracht, waar onder enkele marsen en een wals. Deze muzieknummers vielen bij de aanwezi gen bijzonder in de smaak en het uit voerende korps kreeg dan ook een dankbaar applaus. Hierna kwam de toneelgroep van Crescendo op de planken met het to neelstuk in drie bedrijven „Welkom binnen" van Chr. Hoogewerf. Dit stuk werd gespeeld onder regie van de heer E. J. Zwanepol en kwam goed uit de verf. Een pluim voor Crescendo die met eigen mensen zulk prima spel voor de aanwezigen wist te brengen. Zij kregen dan ook aan het slot van het stuk een langdurig applaus. moderne diepvrieskluis getoond. Van belang was het ook dat het produkt eerst voorgevroren wordt om de kwa liteit te handhaven. Voor de aanwezige dames gaf mej. C. Kets, lerares aan de Chr. Landbouw- huishoudschool te Barneveld, tal van praktische wenken hoe men handelen moet met groenten of vruchten, die men door middel van het diepvriezen wil bewaren. Het accent werd gelegd op een juiste wijze van het zg. blanche ren, het voorkoken van de gerechten. Ook deze deskundige spreekster wees op het belang van het behouden blijven van de voedingswaarden. Ook het tijds verschil tussen de bewerkingen met het wecken en inmaken en de tijd voor het gereedmaken van een diepvriesprodukt was van doorslaggevende betekenis. De aanwezigen luisterden aandachtig naar de betogen, die de bewijzen van het voordelige conserveren in de vorm van diepvriezen, duidelijk aantoonden. Na afloop was qr gelegenheid zich alvast op te geven voor de huur van een loket in de in aanbouw zijnde kluis, waarvan de jaarhuur ongeveer 60, bedraagt. Meldden wij vorige week woensdag dat een geit van veehouder Dirkse vier lammeren had geworpen, vrijdagmorgen heeft een geit vfl'n dezelfde veehouder het record geslagen door er vijf ter wereld te brengen. Altijd geit boven geit STORMSCHADE IN ELST Ook in Eist heeft de storm die maan dag over ons land trok schade aange richt in de vorm van omgeknakte tele- visiemasten, gebroken ruiten, afge waaide dakpannen en ontwortelde bo men. Een dame werd zelfs licht gewond doordat zij door de wind met fiets en al in een bonenheg terecht kwam. Twee jaar gevangenisstraf met af trek legde de Utrechtse rechtbank de Amsterdamse bouwvakarbeider I. P. op. Hij was in de vroege ochtend van de 28e juni van het vorig jaar de boerde rij van de veehouder V. d. G. aan de Haarweg te Overberg binnengeslopen. Hij werd toen ontdekt door de naar huis kerende boer die met een electri- sche melkkoker werd neergeslagen Daarna nam de insluiper de vlucht. Te gen hem was drie jaar geeist. Vrijdag j.l. was de afdeling Ameron- gen/Leersum van de C.M.B. in hotel „Buitenlust" in een slecht bezochte vergadering bijeen, welke onder leiding stond van de districtsbestuurder, de heer J. H. ten Hove. Na de gebruikelijke huishoudelijke agenda, was het hoofdthema van deze avond, de splitsing van de afdeling Amerongen/Leersum. De leden uit Leersum waren van mening dat hun belangen beter gediend zouden zijn met een aparte afdeling in Leersum, vooral van hen die in Leersum wat achteraf wonen. Het nadeel echter, bleek uit de daaropvolgende discussie, dat de beide afdelingen dan verder moesten draaien met een zeer gering aantal leden. Besloten werd tenslotte om dit on- STORING IN P.U.E.M.-KABEL ZETTE AMERONGEN IN DONKER Een kabelstoring was er de oorzaak van dat in geheel Amerongen zaterdag morgen vroeg het licht enkele uren uitviel. Iedereen die vroeg wakker was moest met hulpmiddelen zijn weg zien te zoeken. Naar wij van de zijde van de PUEM vernamen strekte de storing zich uit van Rhenen tot Leersum. Za terdag de gehele dag is men bezig ge weest met de herstelwerkzaamheden. MUZIEK EN TONEEL VAN ONS GENOEGEN Donderdag 14 en zaterdag 17 febr. a.s. zal de muziekvereniging „Ons Genoe gen" uit Amerongen haar jaarlijkse winteruitvoering in het Clubhuis aan de Kon. Wilhelminaweg verzorgen. On getwijfeld zullen deze avonden ook dit jaar wederom een succes worden. Voor de pauze zal men kunnen genieten van het muzikale gedeelte, hetwelk ver zorgd zal worden door de eigen leden van de muziekvereniging „Ons Genoe gen". Hopelijk zal de jeugd meewerken door ook bij dit gedeelte de uiterste stilte te betrachten. Na de pauze zal de toneelgroep van de muziekvereniging E.M.M. uit Leer sum de klucht in 2 bedrijven opvoeren getiteld „O, die mannen". OP STRAAT GEBOREN In Ouwehands Dierenpark zijn stra tenmakers bezig een nieuw stenen ter ras aan te leggen voor de guanaco's. Terwijl de mannen daarmee bezig zijn, lopen de talrijke guanaco's rustig rond. Zij trekken zich al niets meer aan van de lawaaierige mannen in hun onmiddellijke nabijheid. Ook de stra-, tenmakers zijn er aan gewend geraakt en mens en dier zijn inmiddels al zo met elkaar vertrouwd geraakt, dat de wollige dieren zich rustig laten aaien. Maar de familiariteit steeg een dezer dagen ten top, toen een guanaco-vrouw- tje temidden van de stratenmakers het leven schonk aan een welgeschapen zoon. Moeder en kind worden met de grootste zorgen omringd, dat spreekt nu wel haast vanzelf. „A.R.V." GEEFT UITVOERING De Rhenense accordeonver. A.V.R. geeft vrijdagavond 16 februari a.s. in het Eigen gebouw haar jaarlijkse uitvoering. Het be looft een mooie avond te worden met van zelfsprekend accordeonmuziek. Na de pauze brengt het Veenendaalse toneelge zelschap N.A.O. de klucht in drie bedrij ven „Je moet er niet mee spelen" door Hans Nesna. derwerp aan te houden tot de eerst volgende ledenvergadering, welke ge houden zal worden op donderdag 1 maart a.s. Dit onderwerp zal dan in stemming gebracht worden. Met dit resultaat moeten tenslotte de Leersum- mers uiteindelijk genoegen nemen. NUTSLEDEN NAAR CABARETAVOND I Uit de circulaire welke ender de leden verspreid is door het Nutsdepartement Amerongen, blijkt dat de Nutsleden en ook eventuele buitenstaanders, maan dag 2 april a.s. naar een cabaretavond in de Schouwburg in Utrecht zullen gaan. Deze avond, die georganiseerd wordt door de gezamenlijke departe menten uit het district Utrecht, zal verzorgd worden door het cabaretge zelschap „Tingel-Tangel" uit Amster dam. Hieraan werken mee o.a. Marijke en Sieto Hoving, Conny Stuart, Paul Deen en Wouter Denijs. De reis naar Utrecht zal zoveel mo gelijk met eigen auto's worden ge maakt. Opgave voor deze avond dienen uiterlijk ingediend en betaald te zijn op woensdag 21 febr. bij de heer H. Slotboom, Hofplein 8 te Amerongen. SCHIETRESULTATEN van SCHIETVER. WILLEM TELL W. Veenendaal 99, A. de Haas 98, B. Esveld 97, H. van Veenendaal 97, H. de Groot 96, E. Moesbergen 96, J. de Greef 96, H. den Uyl 95, P. v. d. Sigtenhorst 94, G. v. d. Horst 93, J. Pakvis 92, A. v. d. Berg 89, O. Viegen 89, G. Wijn bergen jr. 88, A. Burgstede 85, J. de Haas 83. melijk nabij de haven, terwijl de woon- centra meer landinwaarts liggen of in ieder geval op een behoorlijke afstand van die bedrijven. Het gezellige winkelen, zoals we dat in Nederland kennen, is ook niet iets dat je zo direct voor je plezier doet in Hollandia. Het gros der Chinese toko's stinkt, doch ze zijn erg gemakkelijk door hun geweldig uitgebreide sortering artikelen. Hollandia is niet te vergelijken met een andere stad buiten dit gebiedsdeel. Hoe onbeduidend het leven ook mag schijnen in dit land (dertien maal groter dan Ne derland), dat in de jongste geschiedenis nog werd genoemd „The devils own coun try," zeker is, dat er prestaties worden ge leverd - evenals in het overige deel van het land - door ambtenaar en particulier, die ver boven het gemiddelde uitsteken. Het is niet zonder enige weemoed, dat men afscheid neemt van Nieuw-Guinea. Is het niet om de gemakkelijker levens wijze, dan is het achteraf toch omdat het dan pas blijke te zijn: „Een afschuwelijk land, dat de blanke vervloekt zolang hij er in moet leven, maar waarnaar hij te rughunkert als hij het eenmaal voorgoed heeft moeten verlaten." (vervolg van pag. 1) voor het geen voorrang verlenen: 40,of 8 dagen, voor het links door de bocht gaan 35,of 7 dagen en voor het onnodig richting aangeven 20, of 4 dagen. Voor het geen voorrang verlenen verlaagde rechter v. d. Brand tot 30, of 6 dagen. In de twee andere gevallen luidde het vonnis conform. Van E., landbouwer te Lunteren, stond vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht terecht wegens dierenkwel ling. Omstreeks kerstmis, toen het kwik in de thermometers ver beneden het vriespunt was gedaald, had hij zijn Ierse Setter, die hij als waakhond ge bruikte, zonder enige beschutting bui ten laten liggen. Het dier had zelfs geen hok of bos stro om hem tegen de ijzige koude wind te beschermen. Zelf had de hond een gat in de grond gegraven om in te liggen. Bovendien had Van E. de hond aan een veel te korte en te zware ketting gelegd, die de hals van de Set ter geheel kaal geschuurd had. Pas toen Dierenbescherming er aan te pas kwam en de hond meenam naar het asiel, kreeg het dier eindelijk een goede ver zorging. Toen Van E. tegenwierp, dat het alle maal toch zo erg niet geweest was en dat de verbalisanten het geval wel wat zwaar opgevat hadden, kreeg hij zowel van de officier als van de rechter flink de wind van voren. Dierenkwelling en -mishandeling is een bijzonder ernstige zaak, oordeel de mr. Somerwil. De hond was de hele dag aan die korte ketting vastgeklon ken en moest daardoor steeds in zijn eigen uitwerpselen liggen. De eis en het vonnis luidden: 2 X 100,of 20 dagen, een voorwaarde lijke hechtenisstraf van drie weken met een proeftijd van twee jaar en uit levering van de hond - of bij weige ring van dit laatste - een extra boete van 250,of 50 dagen. Vrijspraak werd het vrijdag voor het Wageningse kantongerecht voor de 41-jarige chauffeur P. uit Randwijk. Bij een vroegere behandeling van zijn zaak was hem het niet verlenen van voorrang aan een voor hem van rechts komende auto verweten. P. had dat toen ontkend, want, zo zei hij, zijn auto was nog voor het kruisingsvlak tot stil stand gekomen. Wel was er een aan rijding ontstaan, doch die was veroor zaakt door het veel te veel links door de bocht komen van de andere auto mobilist, volgens P.'s lezing. Daar ook de officiële situatietekening weinig opheldering bood, was nu de verbalisant, hoofdagent M. uit Heel- sum, als getuige opgeroepen. Die kon zich echter wel het feit van de aan rijding - juist op de dag van de Air borne wandeltocht - herinneren, maar niet de precieze details. Het was echt een nippertjesgeval, meende hij. Het gerecht liet daarop de twijfel spreken in het voordeel van de ver dachte, zodat P. er met vrijspraak af kwam. Maar u hebt wel te veel links ge reden, al is u dat hier dan ook niet ten laste gelegd; doe dat voortaan ook niet weer, zei rechter v. d. Brand nog ver manend, terwijl P. de zaal verliet. Zaterdag j.l. werd te Rhenen de jaar- Ujk.se Algemene vergadering gehouden van het district Utrecht van de K.N. A.U. In zyn openingswoord heette de voorzitter de heer G. C. Lanclé o.m. welkom het hoofdbestuurslid de heer A. G. Glas die als afgevaardigde van het K.N.A.U. bestuur de veradering by- woonde. Tot zyn genoegen kon de voor zitter meedelen dat de ledenaanwas die in 1960 (het jaar waarin de K.N.A.U. haar 60 jarig bestaan vierde) zulke op- merkelyke resultaten te zien gaf ook in 1961 heeft aangehouden. Het K.N.A. U. ledental bedraagt nu byna 17.000. Het district Utrecht steeg met 163 tot 1286 leden. Ook bracht de voorzitter dank aan Pers-Radio en T.V. voor hun werk wat ten goede van de atletiek is gekomen. De voorzitter was van mening dat i.v.m. de 5-daagse werkweek in de toe komst meer wedstrijden op zaterdag moeten worden gehouden. De laatste tijd heeft de athletiek nogal in een be denkelijke belangstelling gestaan. De athletiek in Nederland bevindt zich thans in een overgangsperiode, al dus de heer Lanclé. Zo er tot voor kort nauwelijks gelden beschikbaar waren voor goed materiaal, laat staan voor deskundige trainers, thans is de in vloed van de subsidies uit de sporttoto reeds merkbaar. Er is thans een K.N.A.U. coach, er zijn district-coaches. Er wordt dan ook verwacht dat de werkzaamheden van onze districtscoaches de heren Hupskes en Westphal, die dank zij deze subsi dies konden worden aangetrokken vruchtbaar zullen zijn. Een belangrijk punt op de Utrechtse Districtsvergaderingen is altijd de uit reiking van de District-Utrecht-Beker, die wordt uitgereikt aan een persoon of vereniging welke zich in het afge lopen jaar bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van atle- niet gemeld. tiek. oor 1960 was deze beker in bezit van de vereniging FIT te Zeist. Ditmaal mocht de aftredende voorzit ter, de heer G. C. Lanclé, uit handen van de 2e voorzitter, de heer J. J. Th. Visscher, de beker in ontvangst nemen. Zulks voor het vele werk wat hij jaren achtereen voor het district Utrecht heeft gedaan. Ook de heer Glas van het Uniebestuur dankte de heer Lanclé voor hetgeen hij gedurende vele jaren in talrijke atletiek-commissies voor de atletiek heeft gedaan en deelde mee, dat het KNAU-bestuur op de eerstvol gende algemene vergadering zal voor stellen de heer Lanclé te benoemen tot lid van verdienste van KNAU. In de daaropvolgende bestuursverkie zingen werd de voorzitter van de Rhe nense Atletiekvereniging „RAV", de heer J. J. Th. Visscher, gekozen tot voorzitter van het district Utrecht van de KNAU en de heer Greefhorst van GAC Hilversum tot 2e voorzitter. Voorts werd de heer Krijnen van VIF. Hilversum gekozen tot lid van de Dis tricts Technische Commissie. Stormschade in Rhenen viel mee Ook in Rhenen heeft men van de storm van afgelopen maandag te lijden gehad, hoewel de uiteindelijke schade nogal meevalt. Veel televisieantennes moesten het ontgelden, alsmede tien tallen dakpannen. Nabij „Beukenhof" op de Nieuwe Veenendaalse weg werd een zeer zware boom ontworteld. In de nieuwbouw op „Domineesberg" werd een dak van een directiekeet gerukt en aan één van de grote glazen winkel puien in het winkelcentrum was de druk op de ruit zó groot geworden, dat speciale voorzienen moesten wor den getroffen om de glazen oppervlakte te beschermen. Een zijruit was hier reeds gebarsten. Persoonlijke ongeval len tengevolge van de storm werden

De Vallei | 1962 | | pagina 2