*{feA«r$T0tt kou gevat? PAUK THE MESSIAH Belangrijke streekwedstrijd Rhenus-Seherpenzeel trekt aandacht DOVO - S.V.Z.W. Dirigent Gijsbert van Zanten Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Officiële bekendmakingen Uou%(L»A«u$ SPORTPROGRAMMA Veenendaal speelt in Soest tegen S.E.C. het begon met een toeter 35 jaar Pauk Kop en schotels 115 nu U-oV Melkbekers Keukenkruk Onrustige Zenuwen? Gevonden en verloren Ingekomen en vertrokken MARKTBERICHTEN ZONDAGDIENST WEIJERS' Schoenhandel Ik en Bram zijn van de week de stand van zake bij de Ouwe Kerk op de Mart es op weeze neeme. Nee, we hebbe gien timmerman en gien metse laar in de weg geloope. De vakminse motte rustig dur gang kenne gaan. Veural an zoo'n oud gevaarte. Dat vraagt z'n tijd en sekuriteit. Iets wat feitelik niet meer in onze maatschuppij past. Teugeswoordig mot alles roef-roef omdat iedereen teugen iedereen an staat te dringe. Mar mit et werk an zoo'n ouwe kerk mot je in stijl blijve. Dat mot ok wel as je bekijkt hoe deegelik alles in me- kander kit. Laat ze et vrogger wat zuuchies an gedaan hebbe, as et er sting, dan sting et er veur eeuwe. Dat is intusse wel beweeze. De kerk mocht dan niet heelegaar meer an de eise des tijds voldoen, een slecht plekkie zat er nog niet an. Alles mot wenne, zegge ze wel es, en zoo geloof ik dat ik een tijdjie noo- dig heb om an et nieuwe uiterlik van onze Ouwe Kerk te wenne. Laat ik onmiddellijk veurop stelle, dat ik heel blij bin dat ze em niet mit de grond gelijk gemaakt hebbe. Dat zou ik vreeselik gevonde hebbe, mar toch as ie et gebouw es andachtig be kijkt dan zeg ie bij je eige: nee, dat is et Veen niet meer. Daar zijn we boove uit gegreuid. Boove zoo'n dorpskerkie. Et wurdt nou allemaal weer veul nietiger. De kon- sestoorie is dur afgesloopt en an dat petieterige spitsie wen ie ok niet gauw. Netuurlik, netuurlik, ik zei gien oor deel veile veur alles afgewerkt is, mar ik geef zoo mar een paar indrukke weer. En die heb ik van meer kante vernoome. Et lijkt zoo'n echt innig ge bouw te wurde en dat zeuk ie hier niet meer. An de eene kant jammer, dat wij deur de opgang van de plaats ok al zoo an et verandere zijn, vaak al veranderd zijn. Je gaat grooter denke. Nieuwer- wetser. En heel duk niet beeter. In dat licht bezien is et misschien ok wel goed, dat we hier nog wat hebbe dat tetaal uit de toon valt bij et me- derne Veen. Et moonement wurdt dur stukke weerdevoller deur. En et kan ieder oogenblik dienst doen as de waar- schouwende vinger, dat we onze oor sprong niet motte vergeete en in onze schoene blijve staan en niet dur nust. Zoo bezien heb ik dur - en dat zei de meeste minse zoo vergaan - vree mee. En dan hoop ik, dat de Ouwe Kerk dur niet moederziel alleenig in al z'n ouwe glorie blijft staan. Dat er een bietjie sfeer om heen gehouwe wurdt. Straks verdwijne die ouwe huisies en huize an de linkerkant ok nog en dan bestaat et gevaar dat de kerk mid den in zoo'n groote asfeltwoestijn komt te staan. Mit gien boom, gien klinker en gien enkel oud huissie meer dur omheen, 't Is nou altijd nog een bietjie knus om de Ouwe Kerk en ik geloof dat er goed angedaan wurdt as men dat in stand houdt. Mit een bietjie goeie wil zal zooiets best uit te voere zijn. Ik hoop et te- minste van harte. Wout Blauwkous. Als het weer het toelaat, want de omstandigheden waren deze week niet gun stig, zal er het komende weekeind weer lustig worden gevoetbald. Er zijn enkele interessante ontmoetingen op het programma geplaatst. Van het meeste belang is de wedstrijd Rhenus contra Scherpenzeel op Candia te Rhenen. Maar ook de overige duels zijn niet van belang ontbloot. Voor Veenendaal is de uitwedstrijd tegen Advendo uit Ederveen. De ploeg tegen SEC in Soest van groot belang. De stand op de ranglijst wijst uit dat SEC bij een overwinning boven Vee nendaal kan komen. Het meest voor de hand liggend is een gelijk spel, waar mee Veenendaal dan gebaat zou zijn, omdat zij dan de derde plaats behoudt. Overigens is SEC een zeer lastige te genstander, die haar huid zo duur mo gelijk verkoopt. Met goed spel kan Veenendaal echter van SEC winnen, dat bewees de thuiswedstrijd destijds toen de geel-blauwen fraai en over tuigend wonnen. XXX Dovo mag ook al geen puntje meer verliezen. Men krijgt aan het Panhuis bezoek van SVZW uit Wierden, dat zaterdag een fraaie overwinning boek te. Indien de rood-witte voorhoede met haar egoïstische spel haar onproduk- tiviteit van de laatste weken voortzet, zal het ondanks de laatste benauwde overwinningen, waarvoor de achter hoede met de keeper de eer toekomt, ditmaal zo goed als zeker een punt ver spelen, temeer daar de gasten in Van den Broeke een schutter van formaat in hun gelederen hebben. A.s. zaterdag (Wierden) Terrein Panhuis. Aanv. 3.30 u. GVVV moet in Harderwijk VVOG gaan bestrijden. Evenmin een gemak kelijk karwei en het is bekend dat de blauw-witten thuis meer punten ver overden dan in uitwedstrijden. Met een gelijk spel tegen de club van veteraan Klaassen zou GVVV al een goede pres tatie hebben behaald. Een overwinning zou natuurlijk nog een beter resultaat zijn, maar we zijn voorzichtig en tippen een puntenverdeling. XXX VRC reist ook naar de Veluwe om de oude rivaal Nunspeet te bezoeken. Spe lend als vorige week zou VRC de mees te kansen hebben, maar daar in Nun speet speelt men allesbehalve gemak kelijk. De thuisclub weet van wanten en daar beide clubs nog niet veilig staan zal zich wel een spannend duel ontwikkelen, waar de kansen geheel open zijn. XXX Merino's reist voor de tweede maal dit seizoen naar Bussum om tegen VVVM te spelen. In de herfst van vorig jaar werd deze wedstrijd toen met een 1-0 voorsprong voor de Bussummers gestaakt wegens beenbreuk van een Merino-speler. Thans wordt de wed strijd in zijn geheel overgespeeld. Me rino's hebben blijkbaar de goede rich ting weer gevonden en zullen gezien de nog onveilige positie een overwin ning pogen te behalen. Hopelijk slaagt de DS-ploeg daar in. XXX Sportvereniging Panter krijgt thuis bezoek van koploper NSC. Dit zware duel levert waarschijnlijk een over winning voor de bezoekers op of SVP komt verrassend uit de hoek, wat niet geheel onmogelijk is. XXX NSVS speelt weer een thuiswedstrijd woord i«J aan NOU JA, EEN TOETER... Wan neer je dat zo leest zou je kun nen denken aan zo'n papieren geval van de kermis en dat was het nou ook weer niet. Neen, het was een echte trombone waar hij als jochie al naar greep om uiting te geven aan de muzikale drang die al zo héél vroeg in hem woonde. En hij had het van niemand vreemd. Zijn bloedeigen vader was lid van de harmonie. Zo was die trombone in huis gekomen, in het huis van de man wiens muzikale bloed in de zoon wordt teruggevonden. Die zoon is voorspoedig opgegroeid. Hij is nu volwassen en het behoeft nauwelijks meer gezegd te worden wie en wat hij is. Wanneer wij zijn naam noe- mèn dan weet U eigenlijk al genoeg: Gijsbert van Zanten! Hoe kwamen we eigenlijk bij de heer Van Zanten terecht. Het ligt voor de hand. Over enkele weken wordt in Veenendaal een uitvoering gegeven van „The Messiah" en in Rhenen van de „Johannes Passion". Vandaar Goed, in het Veen en in Rhenen mogen er dan oratoriumverenigingen zijn, in Rhenen luisterend naar de schone naam „Euphonia", afgeleid van het woord „eufonie", dat bete kent welluidendheid, ergens moet hier toch iemand achter staan die al die voor hun genoegen zingende mensen zover heeft gebracht dat zij in staat zijn kunst te brengen met een grote K. Hier dan de verklaring voor het feit, dat wij woensdagavond in het verenigingsgebouw „Irene", tussen de repetities van „Euphonia" door, met Gijsbert van Zanten een kopje uit Ederveen speelde vorige week aar dig en zal zich ook nu wel weer goed weren. Toch achten we de Neveda- ploeg door het voordeel van eigen ter rein licht favoriet. XXX Leider R.K. Unitas gaat naar Ha- mersveld en zal daar op grote tegen stand stuiten. De thuisclub won zondag j.l. met 5-1 en is dus produktief. Met het oog op de fraaie positie en de op de loer liggende concurrenten mag Unitas geen enkel puntje verliezen. Winst voor de mannen van trainer Zuppelli ligt dus in het verschiet. XXX Kulan heeft zaterdag een vrije voet baldag. XXX Grote belangstelling levert ongetwij feld het streekduel tussen Rhenus en Scherpenzeel op Candia. Nu de Ambo- nezenploeg Maluka Muda onverwacht verloor blyven Rhenus en Scherpenzeel de belangrijkste rivalen in de kam- piocnsstrjjd. We zijn geneigd de kansen van Rhenus iets hoger aan te slaan vanwege het terreinvoordeel, maar de 8-3 zege van Scherpenzeel van vorige weck zit Rhenus beslist niet lekker. De Scherpenzelers weten dus van doel punten maken en moeten bovendien hun kansen verdedigen. Waarschijnlijk grote drukte op Candia en hopelijk een sportieve strijd. xxx In Eist vindt ook al een streekderby plaats .tussen Musketiers en DVSA Hier moet de thuisclub oppervlakkig Jubileum koopjes onze specialiteit Nu een fraai gedecoreerde kop en schotel dun porceleiq normale prijs pracht porcelite beker in grote maat met gezellig decor hard als porcelein Speciaal jubileumkoopje A Q1 3 voor J y Solide kruk van stalen buis met plastic overtrok ken, plastic dekjes in diverse frisse pastelkleuren ook zeer geschikt voor de badkamer. Extra jubileum- A A koopje Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SEDERT 35 JAAR SPECIAALZAAK Christelijke Oratorium Vereniging, Veenendaal JUBILEUMCONCERT G. F. Handel Woensdag 28 februari 1962 in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Aanvang half acht. MEDEWERKENDEN: Annette de la Bije, sopraan; Wilhelmine Matthès, alt; Jan Waaijer, tenor; David Hollestelle, bas Lenie v. d. Lee, cla- vecimbel en het UTRECHTS STEDELIJK ORKEST Het geheel onder leiding van GIJSBERT VAN ZANTEN. Plaatskaarten a 3,en 2,50 verkrijgbaar bjj: Muziekhandel B. van Hees, Markt 3 Muziekhandel van de Weerd, Beatrixstraat 60, Boekhandel Kleefsman, Patrimoniumlaan. Plaatsbespreken a.h. gebouw, op vertoon van toegangsbewijs op zaterdag 24 februari a.s. van 3-4 uur. beschouwd aan het langste eind trek ken, maar DVSA zal zich wel goed ver dedigen omdat de positie van de Ame- rongers niet bepaald rooskleurig is en zij die zo snel mogelijk willen ver beteren. XXX De zondagclub DVSA krijgt aan de Burgwal bezoek van Achterveld en hier aarzelen wij niet om de Amerongers volle winst te voorspellen. XXX De zaterdagmiddagclub van Scher penzeel gaat in Barneveld op bezoek bij SDVB en krijgt het zwaar te ver duren. Winst voor Barneveld ligt in het verschiet of Scherpenzeel zorgt weer voor een verrassing. XXX Valleivogels gaat in Garderen tegen Veluwse Boys spelen en hier wordt be slist of de Vogels nog aanspraken op een eventueel leidersschap zullen ma ken. We houden het op een puntenver deling. XXX Een vrij weekeind hebben Renswou- de, Oranje Wit en Sportclub Rhenen. Mijnhardt's Zenuwtabletten VEENENDAAL Gevonden: paar bruine dames glacé's; sleutels aan ring; dubbele fietstas; dames horloge; zwarte damesportefeuille met in houd; actetas met sportbenodigdheden; blauwe autoped; actetas inh. trommel; rood kinderwantje; parkiet; bruine kat; paar kinderhandschoenen; shawl; vulpot lood; plastic zakje inh. schrijfgerei; pas ser in etui; paspoort. Verloren: bedelketting; bruine dames shawl; bruine heren glacé; hondeketting; ring met scooter sleutels; pakje inh. zeem leer en pannespons; sleutel; gele heren glacé; zwarte dames handschoen; geel wit te halsketting; beige damesportemonnaie; bruine herenportemonnaie inh. ong. 8 gld.; paar glacé's; paar groene collectezakken; tas inh. portem. met geld, kinderbreiwerk je enz.; damesparapluie. AMERONGEN Verloren: 1 beige leren dameshand schoen; 1 witte portemonnaie inh. 2,50; 1 paar wollen kinderhandschoentjes. Gevonden: 1 grijze vulpen; 1 glacé brui ne herenhandschoen; 1 paar wollen grijze handschoenen; 1 pop gekleed in blauw jurkje. VEENENDAAL Geboren: Cornelia, d.v. G. Veenhuis en J. Vermeer (geb. in Rhenen); Willemijntje Teunisje Henriette, d.v. E. Aartse en T. Sukkel; Johannes Jan, z.v. J. Diepeveen en J. Diepeveen; Cornelia, d.v. F. van Barneveld en J. P. van Dijk; Harry Dou glass Evert Fiské, z.v. G. Drost en G. v. Manen; Saskia, d.v. H. C. Kuster en A. G. Leen; Marinus Gijsbertus, z.v. J. A. v. Ruiswijk en H. van Ravenswaaij; Jacoba Johanna, d.v. T. van de Pol en T. Reber- gen; Errol, z.v. M. H. J. C. Koopman en J. E. M. Schultz; Alberta, d.v. A. Mater en C. J. Budding; Hermanus, z.v. H. Aal- berts en T. van Dorland; Maria Petronella Johanna, d.v. J. v. Doorn en G. J. Ver kerk; Hendrika, d.v. G. van de Weert- hof en T. v. d. Oosterkamp. Ondertrouwd: C. G. Schoeman en T. Brands; H. Buitenhuis en D. van Dijk; W. Taverne en R. Schimmel. Gehuwd: W. J. de Boer en H. A. Piso. Overleden: Jan Slok, oud 74 jaar, onge huwd; Aris Diepeveen, oud 41 jaar, e.v. A. van der Garde (overl. te Maarn). RHENEN Geboren: Silvia Maria, d.v. W. Henzen en H. M. Kuijer; Cornelia, d.v. G. Veen- huis en J. Vermeer; Gerdina Willemina, d.v. C. Kramer en M. R. van den Berg; Piet, z.v. G. D. Grijsen en F. G. M. Steen beek; Ada Gijsberta; d.v. H. van Kreel en A. H. van Eldik; Anthonia Frederika, d.v. B. van Capelleveen en T. van Voorst; Jenneke, d.v. P. Henzen en A. van de Bovenkamp;Robertus Alphonsus Antonius, z.v. A. A. van Vliet en A. Vermeulen; Paul André, z.v. D. E. Ligthart en J. T. Wisman; Anneke J*anke, d.v. E. K. T. Willemsz en J. M. Bos. Ondertrouwd: J. Nellestijn en S. van Aalten. AMERONGEN Overleden: Aaltje Rebergen, oud 81 jr. EDERVEEN Aartje G., d.v. G. Middelman en G. Met horst. Getrouwd: E. Akihari en E. Luycx. RENSWOUDE Hendrik Willem, z.v. G. van der Veer en B. van Kampen; Hendrine Esmeralde, d.v. E. J. Vermeulen en G. van Vliet; Jannetje, d.v. J. G. Diepeveen en D. Klok. SCHERPENZEEL Geboren: Harriet, d.v. W. F. H. de Ruij- ter en D. van Spankeren; Hendrika, d.v. M. Wagensveld en J. D. v. d. Weercfhof; Gerda Annie, d.v. J. Hendriks en A. van Bekkem; Marie Anne, d.v. M. Velthuizen en A. Vos. RHENEN Ingekomen: L. ter Haar, gez., van Em- meloord; C. Halm, ,e.v. Hendriksen, van Dodewaard; T. J. Z. van Rookhuizen, gez., van Wageningen; A. Ravestijn, gez., van Wageningen; J. IJ. Kok, van Appingedam; M. E. Smit, van Soest; T. A. Assen, van Groningen. Vertrokken: J. van Zanten, naar Soest; P. Tollenaar, naar De Bilt; D. van den Brink, e.v. Hermsen, naar Kesteren; H. Riepma, naar Vianen; L. Braakenburg, naar Wageningen; H. van Egmond, naar Haarlem; W. S. van Santen, naar Amster- jgg^l Het toneelgezelschap T.I.P. uit Renswou- de na de opvoering van „Het geld dat stom is". (Zie artikel op tweede blad). dam; J. Kiele, naar Dordrecht; E. S. Mus- kitta, naar Amerongen; O. Molinari, naar Mirandola (It.); N. Schardam, gez., naar Alkmaar; J. A. van IJsseldijk, gez., naar Emmen; R. C. E. Keiner, naar Utrecht; E. L. Baars, naar Arnhem; G. de Jong, naar Ede. AMERONGEN Ingekomen: H. M. B. Weterkamp-van Hulst, van Apeldoorn; C. P. Klein-Bij- kerk, van Leersum; J. Dek, van Achtkars- pelen. SCHERPENZEEL Aanvoer kippeëieren 925.000 stuks. Prijs 8.25 tot 9,25 per 100 stuks. Handel traag. HERV. ULO VOOR DE RADIO In het N.C.R.V.-programma .Jeugdland' zullen volgende week woensdagmiddag vier leerlingen van de Herv. U.L.O. voor de microfoon komen. Dit is de tweede ronde van het vraag-en-antwoord spel „Geeft acht" tussen diverse U.L.O.-scho- len in Nederland. Half december van het vorig jaar won het team van de Herv. U.L.O. van Rooden. Welke tegenstanders men nu ontmoet, is nog niet bekend. koffie hebben gedronken en een si garet hebben gerookt, onderwijl luis terend naar het pocketverhaal over zijn leven. „Pocket", want hij had nu eenmaal niet veel tijd. „Als kind had ik al de vurige wens „in de muziek" te kunnen gaan. Maar ook toen al was een muziekstudie een dure geschiedenis. Mijn ouwelui konden dat beslist niet betalen. En toen ik van de lagere school kwam moest er dan ook wat anders op worden gevonden. Ik werd typograaf. Maar ik wist al vóórdat ik dat was, dat ik dat niet zou blijven. Alle centjes, daarmee verdiend, heb ik in de muziekstudie gestoken. Die studie werd met grete liefde 's avonds in de vrije uren en vele malen tot diep in de nacht voort gezet. Ik was twintig toen ik al een paar di ploma's in m'n binnen zak had. Dat ken dank zij mu ziekleraar v. Eek, voor malig dirigent van ver schillende koren en voor de oorlog organist in de Cuncrakerk van Rhe nen. Aan deze tijd bewaar ik de beste herinneringen. Al gauw had ik toen zelf een paar zangkoren onder mijn hoede en toen Van Eek emi greerde naar Zuid-Afrika ging ik mijn studie voltooien aan het con servatorium in Utrecht." Van Zanten vertelt dan van die Utrechtse tijd. Daar kreeg hij zijn lessen in directie van prof. Hendrik Andriessen en Arend Kooien, zijn piano-studie van Joh. Wagenaar en de theorievakken van dr. Daniskas en anderen. Na zijn studietijd kreeg hij nog speciale lessen in directie van Paul Hupperts, de dirigent van het Utrechts Stedelijk Orkest. Zijn orgelstudie voltooide hij onder lei ding van dr. Anton van der Horst. Bijzondere herinneringen heeft Van Zanten aan het Rhenense „Euphonia". Hij had er al kennis aan vóórdat hij er dirigent van werd. En hij kreeg erkennis aan zijn huidige vrouw, Alie van Manen, vroeger eveneens leerling van Van Eek, die hem later nog menigmaal zou begeleiden bij zijn uitvoeringen. Want mevrouw Van Zanten-van Manen is ook al uit het goede muzi kale hout gesneden. „Uitgestudeerd raak je nooit in de muziek", zegt Van Zanten met een gefronst voorhoofd. „Ik ben nog al tijd aan het studeren. Ik heb daar naast een zeer drukke lespraktijk en dan verder nog de verschillende verenigingen, zoals de Christelijke Oratoriumvereniging „Euphonia" te Rhenen „De Veenzangers" een man nenkoor en het Kerkkoor van „Sola Fide" met nog enkele jeugdkoren, waarvan het meisjeskoor meer malen voor de radio is opgetreden. Ik heb geen vijfdaagse werkweek, maar een zevendaagse, want ik ben 's zondags ook nog organist in „Sola Fide"!" Het gesprek loopt naar de koren. „Met die koren probeer ik me te richten naar de uitspraak van Prof. dr. Willem Mengelberg, dat voor waarden voor een goede uitvoering moeten zijn: ten eerste alle noten en tekens goed, ten tweede alle noten en tekens mooi, ten derde het zich bewust maken wat er achter die noten staat en ten vierde de spon taan opbloeiende compositie, waar bij men noten en tekens gaat ver geten." Of Van Zanten nog hobby's heeft? Ja muziek. „Dus u hebt eigenlijk van uw hob by uw beroep gemaakt?" „Zo zou je het kunnen stellen. En het is een heerlijk vak. Vooral nu de eerste druk van de televisie voor bij is, en de belangstelling voor het verenigingsleven terugkeert." Wat Van Zanten het liefste doet? „Dirigeren, hoewel je dan een mu zikale duizendpoot moet zijn. Ik vind het telkens weer een belevenis met een koor te werken. Zo in de orde van grootte van zeventig man. Heel aangename herinneringen heb ik nog aan de trip die ik destijds maakte met „De Veenzangers" naar Duitsland, waar ik ook concerten heb gegeven. Dat dirigentenvak is eigenlijk later pas op de voorgrond gekomen. Het is mijn hoofdvak en mijn lievelingswerk geworden. En wat instrumenten betreft komt al tijd nog het orgel nummer één en dan de piano." De heer Van Zanten heeft het erg druk. En alsof het nog niet genoeg is krijgt hij praktisch iedere dag nieuwe aanvragen van nieuwe ver enigingen om te komen dirigeren. „Maar ik kan niet overal tegelijk zijn", zegt hij spijtig. „U bent dus geen avond thuis „Géén avond" en dan als een soort excuus: „Maar dat wist mijn vrouw van tevoren!" De jaarlijkse uitvoeringen van de grote werken met koor en orkest zijn voor Van Zanten hoogtepunten, zoals ook weer de komende „Johan- nes-Passion" in de Cunerakerk en „The Messiah" in Veenendaal. De koren beheersen dematerie vol komen en kunnen wedijveren met de beste uitvoering in het land. „Natuurlijk geeft dit voorberei dende werk extra spanningen en extra repetities, want uiteindelijk ben je als dirigent verantwoordelijk voor de hele boel. Als het straks is goedgegaan, zegt het publiek wat hebben ze het mooi gedaan. Is er iets mis gegaan dan krijgt de diri gent de kritiek over zijn hoofd." Maar Van Zanten weet wat hij doet. Er kan niks mis gaan. „Straks geven we concerten, met goed getrainde koren, met goede or kesten en met prima solisten en dan is het altijd weer een enorme ge beurtenis voor me." Zó leeft, werkt en denkt Gijsbert van Zanten, de musicus die in onze streek al een zeer goede naam heeft. Laten we eindigen met u, waarde lezer, op te wekken voor zijn werk en dat van de koren belangstelling te tonen. Gijsbert van Zanten ver dient het ten volle, evenals al zijn enthousiaste medewerksters in Vee nendaal, Rhenen en nog andere om liggende plaatsen. DOKTOREN EN APOTHEKERS Veenendaal: Dr. H. C. Bisschop, tel. 2776. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Rhenen: Dr. Wijchers, tel. 328. Ederveen, De Klomp, Renswoude: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387-201. Eist, Amerongen Leersum: Praktijken Bakker, Kars en v. Ommeren: ds. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217; prak tijken Mellema, Rijnten en Buining: dr. Mellema te Doorn, tel. 03430-2525. Scherpenzeel: dr. v. Vulpen, tel. 03497-220. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur kand. G. Bos van Capelle a/d IJsel, 5 uur ds. D. van den Berg. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. J. Vermaas (H.D.) Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur kand. S. P. van Assen- bergh van Lunteren. Sionskerk 9.30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. P. de Jong (H.D.) Veeneind 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist, donderdag 22 febr. 7.30 uur dhr Vosman van Rijssen. Dijkstraat 2.45 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Boerkoel van Ede, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Boer koel van Ede, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Moerkoert van Raeng (West-Borneo). Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur Prof. Oosterhof van Apeldoorn. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur Prof. Oosterhof van Apeldoorn. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van Loe- nen van Amersfoort. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 openlucht samenkomst, 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimoium- laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Van Dorp van Zeist, 5 uur ds. Vroeg- indewey van Barneveld. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur KM*R v. d. Beek van Arnhem, 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur lees dienst. donderdag 22 febr. 7.15 uur dhr Verhoef van Capelle a/d IJsel. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 20 febr. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Breugem, 6 uur ds. Stekelenburg van Eist. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, vrijdag 23 febr. 7.30 uur ds. Woestijne AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Bi*üse- witz van Utrecht. Ned. Gem. Bond donderdag Zr. Greene bij mevr. Wolff, Overstraat. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst SCHERPENZEEL Ned. Hei-v. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Wiegeraad van Herkingen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 7.15 uur De Schans, ds. Mennó. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr Meijer van Veenendaal, 6.30 uur kand. Broekhuis van Barneveld. Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. Couvee van Ede. Gemeente Veenendaal HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en wethouders van Vee nendaal wijzen belanghebbenden er op, dat de keuring en herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen in deze ge meente zal plaatsvinden in het gemeente lijk gymnastieklokaal aan de Hoogstraat op 26, 27, 28 februari en 1, 2 en 5 maart 1962, telkens van 9.15 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.15 uur, met dien verstande, dat de eerste dag een half uur later zal wor den begonnen en de laatste dag een uur eerder zal worden beëindigd. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mo gelijk is oproepingen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de ma ten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. De verplichting tot herkeuring blijft be staan, ook al wordt geen oproeping ont vangen. Voor het overige wordt verwe zen naar de op de gebruikelijke plaatsen in deze gemeente aangebrachte bekend making. Veenendaal, 14 februari 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg de secretaris, D. Blankespoor KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat op woensdag 21 februari a.s. om 14 uur, ten huize van de heer H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, ge meente-arts alhier, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of her inenting tegen pokken. Bij twijfel omtrent de gezondheidstoe stand van de in te enten persoon raad plege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de inen- tingsbewijzen van de namen en geboorte data der kinderen moeten bij de aanmel ding worden medegebracht trouwboekjes der ouders, alsmede de oranje inentings boekjes. Veenendaal, 14 februari 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg de secretaris, D. Blankespoor Gemeente Rhenen De raad der gemeente Rhenen; gezien een op 17 november 1961 ingeko men verzoek van het R.K. kerkbestuur van de parochie van de H. Cunera waar in op grond van artikel 72 der lager-on- derwijswet 1920 gevraagd wordt gelden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de bestaande R.K.-school voor g.l.o. met twee lokalen, fietsenstalling en op bergruimte voor gymnastiekbenodigdhe- den; het plaatsen van een centrale verwar mingsinstallatie (stookolie) in alle lokali teiten; de uitbreiding der betegeling van het schoolterrein; het plaatsen van een hek aan de zuid kant van het terrein; gelet op het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 januari j.l., alsmede op de artikelen 72 en volgende der lager- onderwijswet 1920; besluit: de gevraagde medewerking te verlenen. Vastgesteld in de openbare vergadering van 30 januari '62. De voorzitter, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik jZ tfcrtfit &L -Veeï?Éosu&i" Hoofdstraat 110 - Telefoon 2772

De Vallei | 1962 | | pagina 2