RIJLES? DEKENS, P. HOEKSTRA MARINO! hy-Line h GRATIS AUTORIJLES B. van HEES Interessante lezing over verschillende pony -rassen te Ederveen VEENENDAAL FLORYN SCHERPENZEEL Scherpenzeel - Renswoude 8-3 Wanneer komen kleuterschool en gymnastiekzaal Vitamines en de wintervoeding Slecht bezochte vergadering gaf geen overvloed van feestideeën RENSWOUDE ARAM De Heer der slangen Slaap uzelf fit! „Schoonoord" Wist U... BI0RHENEN Alles draait om Conny Om zonden liuilt men later DAS FORSTHAUS IN TIROL natuurlijk iets van Sch.zeel (zm.) Musketiers 4-1 Chr. Schoolvereniging Overberg in vergadering bijeen Valleivogels Hulsihorst 4-0 VOOR DE VROUW Jaarvergadering Amerongse Oranjevereniging Bijzondere zangavond in Herv. Kerk m manufacturen BEDDEN&LEDIKANTEN Hoekstra's brood is altijd beter, Het voldoet de slechtste eter. DAT wij naast onze Opel, thans ook een Daffodil hebben voor Uw rijlessen. DAT U met een rijbewijs gehaald in een Daf, ook andere personenauto's mag be sturen. DAT U met een volautomatische wagen meer aahdacht kunt besteden aan het ver keer. DAT dit niet alleen veiliger, maar ook ge makkelijker is. DAT wij ook regelmatig verkeerslessen ge ven. A. BAKKENES VITRAGES!! H. JONKER PLATENNIEUWS OCCASIONS V.W. de Luxe D.K.W. In de zaal v. d. Linden te Ederveen werd dinsdagavond een bijeenkomst gehouden waarin de heer J. K. Wiersema, secr. van het Stamboek voor Welsh-pony's, een leerzaam betoog hield over de kenmerken van de verschillende pony-rassen en hun oorsprong. Deze vergadering werd uitgeschreven door de Chr. Boeren en Tuinders Bond, de Geld. Mij. van Landbouw, de Fok- en Controlevereniging en de t.b.c. Be- strijdingsverenigingen gezamenlijk. De bijeenkomst stond onder auspiciën van de C.B.T.B., zodat voorzitter Van Riesen de vergadering opende met het lezen van een Schriftgedeelte en gebed. Hierna kreeg spreker, de heer Wierse ma het woord, waaruit duidelijk bleek dat deze inleider uitermate deskundig was en hoewel uiteraard persoonlijk sterk ge ïnteresseerd bij de Welsh-pony's kregen ook de ondere pony-rassen de nodige aan dacht. Spreker had gehoord dat de pony-fokke rij in deze contreien evenals in geheel Nederland opgang maakt. De heer Wier sema wees erop dat echter Engeland het pony-land bij uitnemendheid is. De reden dat men nu ook hier te lande meer aan dacht schenkt aan de pony-fokkerij komt omdat afstanden verkleinen en men zelfs gelegenheid krijgt om in Engeland, achter de schermen te gaan kijken. Er kwam de laatste jaren een invasie van pony-rassen uit Albion hier aan. Sprekende over de pony zelf zei spre ker dat een pony geen klein paard is zo als de volksmond \vel beweert, maar wel terdege een op zichzelfstaand ras, hoewel de pony uiteraard wel aan het paard ver want is. De pony is een oerprodukt en staat zeer dicht bij de natuur, zoals het wilde paard. Hoe ongerepter de land streek, en ook hoe ruwer of onherberg zamer, daar gedijt de beste pony. In meer gecultiveerde streken vindt men wel po ny's maar van minder goed gehalte. Be moeit de mens zich met de pony dan komt er door inkruising met soms ver keerde elementen een afbreuk aan het oorspronkelijke ras-pony. De pony is zeer sober wat het eten be- CEFA PRESENTEERT: De Cefa Veenendaal vertoont mor genavond in gebouw Eltheto de span nende film „Das Forsthaus in Tirol". Richard Ferner de gefortuneerde za kenman uit Zuid-Afrika, eigenaar van enkele goudmijnen, kijkt zeer tevreden om zich heen als hij na een afwezigheid van enkele jaren eindelijk weer in zijn geboortedorp terug is. Het prachtige dorp midden in de bergen van Zuid- Tirol dat hij destijds heimelijk heeft moeten verlaten. Betrapt bij een dief stal van 30 shilling. Langzaam rijdt hij de grote Ameri kaanse Buick tot voor het hotel van zijn vriend Reimers, reserveert de beste kamer en rijdt enige tijd later in de richting van het „Forsthaus" waar zijn oude vriendin Dorothy woont. Bij de deur houdt hij plotseling stil om ge tuige te zijn van een heftige woorden wisseling tussen Alfons en Maria, Do rothy's zoon en dochter. Hij hoort Maria haar broer verwijten dat hij een kostbaar collier, gevonden bij een vliegtuigwrak dat enige tijd daarvoor in de bergen was neergestort, niet bij de politie heeft aangegeven. Onder dwang van zijn twijfelachtige treft. Het dier graast en gedijt goed op een wat kale vlakte of heuvels. Ook dient een goede pony mak te zijn en niet ner veus of kwaadaardig. Men onderscheidt verschillende rassen zoals de meest be kende Shetlands, de IJslands, de Exmoor en de Dartmoor, het Noorse Fjorden- paardje en thans ook de New Forrest en last but not least de Welsh-pony. Sprekende over de Welsh-pony in het bijzonder merkte spreker op dat dit type een typisch warmbloed-pony is en een excellente gang heeft. De vraag naar dit soort pony steeg de laatste jaren. De prijzen van een Welsh-pony zijn hoog omdat de kwaliteit bijzonder is. De prijs van een echte stamboek-pony varieert van 1300,tot 1700,Typisch is dat in Engeland niet alleen het agrarische deel van de bevolking een pony bezit, maar ook de gewone burger. De stads bewoner gaat ook om pony's vragen ten einde dit te gebruiken voor pony-rijden van de kinderen. Enkele pony-rassen zijn echter ook goede trekkrachten en worden daarom ook door de boer gebruikt, zoals het Noorse Fjordenpaard enz. Hierna werden door de heer Wiersema van elk der rassen de meest in het oog lopende kenmerken opgesomd. Na dit leerzaam betoog volgden nog een serie lichtbeelden en een filmpje over de po ny's in Engeland en Nederland. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik ge maakt, waarbij een interessante gedach- tenwisseling ontstond over de aspecten van de verschillende pony-rassen. Voor zitter van Riesen sloot de bijeenkomst. KLEUTERCURSUS BEGINT IN MAART Op woensdag 7 maart a.s. begint in Ederveen weer een kleutercursus in een der bijgebouwen van de N.H. Kerk. Da mes boven 18 jaar zijn hartelijk welkom en kunnen zich nu reeds opgeven bij zr. C. Ruttenberg, Luntersekade 6, Ederveen, telefoon 359. De aandacht wordt erop ge vestigd dat er volgend jaar geen kleuter cursus zal worden gehouden. JONGE EN OUDE GENEVER Het aloude Wittenberg heeft zondagmiddag tijdens de wedstrijd tussen Scherpenzeel en Renswoude gedaverd op haar grondvesten. In de eerste 15 minuten waren het de Renswoude supporters welke vreugdedansen uitvoerden omdat hun ploeg toen met 2-0 voorkwam, daarna was het de beurt aan de supporters der thuisclub toen hun favorieten in 15 minuten tjjd deze achterstand in een 5-2 voorsprong omzetten. Sensatie genoeg dus in deze derby, maar daarnaast vooral van de zijde der thuisclub perioden van verrassend goed spel hetwelk in de 8-3 score tot uitdrukking kwam. De thuisclub welke 4 weken niet had gespeeld kwam in een gewijzigde op stelling in het veld. Rechtsback Van Empelen was verhuisd naar de rechts buitenplaats en zijn plaats werd inge nomen door J. Kramer. Van Empelen bleek een versterking voor de voor hoede, de achterhoede bleek door het opstellen van Kramer zeker zo sterk als de vorige formatie. Het begin der wedstrijd deed niet vermoeden dat men veel sensatie zou beleven. De gastheren startten met een licht offensief, doch de achterhoede van Renswoude wist met deze aanvallen voorlopig wel raad. In de 9e minuut viel de eerste treffer teen Van 't Foort een aarzeling in de Scherpenzeel-achterhoede afstrafte 0-1. Na 15 minuten werd het 0-2, nu door BESTUURSWIJZIGING „ONS BELANG" Na ongeveer dertig jaar in het bestuur van de Coöperatie „Ons Belang" te heb ben gezeten werd dinsdagavond op de be- j Van Raai welke een misser van Veld- stuursvergadering afscheid genomen van j huizen met een daverend schot afrond de heer Westerhuis, die in verband met de. zijn leeftijd reglementair verplicht was I Een overtreding van Stutvoet leidde af te treden. Door de bedrijfsleider, de een Scherpenzeels kwartiertje in, de heer De Man, werd een woord van af- goed door Rootselaar gencmen vrije scheid gesproken en werden hem enkele schop werd in eerste instantie door de cadeaus aangeboden, o.a. een kistje siga- ren, een taart en voor zijn vrouw een bloemetje. De aftreden voorzitter, de heer Wester huis, sprak de hoop uit dat het de co- operatie in de toekomst goed mocht gaan en de goede verhouding in het bestuur gehandhaafd mocht blijven. Bij de be- stuursindeling kwam dit er als volgt uit te zien: Huizing, voorzitter; Van Bruggen, vice-voorzitter; De Jonge, secretaris; Hoolwerf, 2e secretaris; T. v. d. Broek, penningmeester; commissarissen van toe zicht, de heren Wolfswinkel, Overeem en van Raay. SCHIETEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scherpen zeel geschoten onderlinge competitie: M. Berendse 48; N. Klumpenaar 46; E. v. d. Werk 45; H. Berendse en P. Engelenburg 44; A. Valkenburg Tzn. 43; J. Koudijs en J. ten Broek 42; M. Pater 40 en A. van Dusschoten 39 punten. Voor het eerst in dit seizoen is het Scherpenzeel gelukt om op eigen ter rein de punten binnen te halen en Musketiers fungeerde hierbij als slacht offer. achterhoede der gasten weggewerkt, de bal kwam terecht bij middenvoor Rie- chelman welke hard inschoot (1-2). In de volgende minuut leidde alweer een overtreding van Stutvoet de tweede treffer in. Weer nam Rootselaar de vrije schop en nu schoot Riechelman ineens in (2-2). In de volgende minuut was het 3-2 toen Becker en Riechelman tegelijk met de voorzet van Van Em pelen in het Renswoudse doel gleden. De thuisclub voelde de winst en ging door. Verweij kwam alleen voor de keeper der gasten welke de bal in eer ste instantie kon keren, Becker was echter goed meegekomen, ving de bal op en plaatste deze in het verlaten doel (4-2). In de 35e minuut werd het 5-2 toen alWeer Riechelman met een da verend schot de bal in het Renswoude- doel joeg. Deze achterstand werd de gasten toch te erg en zij probeerden met snelle aanvallen het doel der gastheren te vinden. Dit lukte in de 42e minuut toen Hardeman een op rechts genomen cor ner prachtig inkopte. Na de thee ging de strijd een tijdlang gelijk op. De thuisclub deed het kalm aan en liet de tegenstander komen. Toen men merkte dat de fut er bij de gasten uit was ging men zelf weer in het offensief, voorlopig echter zonder resultaat. Tussen de bedrijven door hadden beide partijen wel een doelpunt weten te maken doch deze werden we gens offside afgekeurd. In de 30e min. werd het 6-3 toen de Renswoude- keeper zich door een boogschot van Van Empelen liet verrassen. In de 35e minuut kwam P. van Em- Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat het een overwinning voor de thuis club zou worden, want van de aftrap af pelen vrij voor het doel der gasten en namen de gasten het initiatief en be- zijn felle schuiver betekende 7-3. laagden de veste van keeper Methorst. Becker maakte in de 40e minuut de Voor rust leverde dit offensief echter eindstand tot een feit door ook met een geen doelpunten op. Geheel tegen de schuiver via de binnenkant van de verhouding in namen de gasten 10 mi- paai de 8e Scherpenzeel-treffer te nuten voor rust de leiding toen hun scoren. middenvoor van een misverstand in Voor Scherpenzeel biedt deze over- de Scherpenzeel-verdediging gebruik winning goede perspectieven voor de maakte om de bal onhoudbaar langs toekomst. Wanneer men a.s. zondag op Methorst te plaatsen (0-1). j Candia van Rhenus weet te winnen Na de thee waren de gasten weer het zitten de blauw-witten op fluweel, met OVERPLAATSING eerst in het offensief en wisten zij nog- een voorsprong van 3 punten op hun Naar wij vernemen wordt de wacht- rnaals een goal te fabriceren. Dit doel- naaste concurrenten, Rhenus en Ma meester der Rijkspolitie, O. Dam, over- Punt werd echter afgekeurd omdat de luka Muda. geplaatst naar Nunspeet. Twee voor Overberg zeer belangrijke vragen ztfn dinsdagavond tijdens de gehouden jaarvergadering van de Christelijke schoolvereniging aan de orde geweest. Ten eer ste betrof dit de bouw van een kleuterschool en direct daarna de totstandkoming schopgebied met en vrijt se op lx straft. B. van de Haar nam deze en van een gymnastieklokaal - twee objecten waaraan de inwoners van Overberg grote stuitbal waaruit het ontstond niet juist door de referee was genomen. 10 minu ten na rust werd de stand gelijk. Bij een snelle Scherpenzeel-aanval zette De Kruif goed voor en de goed mee- In een goed gespeelde wedstrijd wis- gekomen J. van Schaik kopte onhoud- ten de Vogels aan leider Hulsthorst een baar in (1-1). Weer 5 minuten later verdiende 4-0 nederlaag toe te brengen. werd het 2-1 toen A. ter Burg met een magnifieke schuiver de bal in de uiter ste hoek deponeerde. 10 minuten voor tijd werd de wedstrijd beslist. Een der vele overtredingen van de achterhoede der gasten werd even buiten net straf- behoefte hebben. De vooruitzichten hieromtrent zUn echter niet erg rooskleurig. Het bestuur kon namelijk niets anders antwoorden dan dat beide objecten de voile aan dacht hebben en men hoopt in de naaste toekomst tot gunstige resultaten te komen. Dominee Viegen opende de slecht be zochte vergadering met het lezen van een Bijbelgedeelte. Uitvoerig ging spre ker vervolgens in op de tekst „Bewaar het pand u toevertrouwd". „Ons past vriendTBrugg'heeft W)' ^"LT. steen van het collier voor een grote som geld verkocht in Innsbrück. Na de zeer hartelijke begroeting met Dorothy, die volkomen verrast was door de verschijning van haar oude vriend, gaat Ferner naar Maria toe en vertelt haar dat hij het gesprek tussen haar en haar broer heeft gehoord. Maria vertelt hem dan de hele toe dracht. Ferner besluit Alfons te helpen en reist naar Innsbrück om de verkochte steen terug te kopen. De chanterende Brugg, die van geen terug meer wil weten, wordt door Ferner hardhandig aangepakt en er gebeurt natuurlijk nog veel meer. ZIE ONZE KOLLEKTIE VLIEGTUIG- EN SCHEEPS- MODELBOUW gestreden hebben ten opzichte van het christelijk onderwijs, maar laat ons niet rusten op de lauweren die ver overd zijn", aldus de voorzitter. Hij maande de leden, dagelijks het onder wijzend personeel in gebed te geden ken. De notulen werden voorgelezen door de 80-jarige secretaris A. Doornebal en onveranderd goedgekeurd, evenals het jaarverslag. Hieruit bleek dat het schoolbestuur weer bijzonder actief is geweest. Eind april werd afscheid ge nomen van de heer Schreuders, terwijl diezelfde avond het nieuwe school hoofd, de heer Wijnand, geïnstalleerd werd. Voorts werden verschillende ver beteringen aangebracht, zoals spatloze kranen en het schilderen van het hand werklokaal. Voor het komende jaar staan nog tal van verbeteringen op het programma. In dit verband wordt gedacht aan de fietsenstalling, het schilderen van het exterieur van de school, waterkranen in de lokalen en het inzaaien van het gymnastiekveld. Het aantal leerlingen bedraagt momenteel 140. De penningmeester, de heer Van En gelenhoven, liet in zijn financieel ver slag een optimistisch geluid horen. De heren Doornebal en G. v. d. Brandhof brachten verslag uit over de kascon trole, die zij het afgelopen jaar gehou den hadden. Als nieuwe kascommissie werden benoemd de heren v. d. Leede, Huibers en Doornebal. Bij de bestuursverkiezing waren af tredend doch herkiesbaar de heren Viegen en Doornebal. Beiden werden echter met grote meerderheid van stemmen herkozen. met een daverende knal joeg hij het leer achter de doelman der gasten (3-1). 4 minuten later kwam er weer een da verend schot, nu van de voet van J. van Asch en opnieuw had de Elster doelman het nakijken (4-1). Velen huldigen de opvatting, dat de voeding 's winters minder vitamines bevat dan in de zomer en dat men juist in de winter meer vitamines nodig heeft. De verkoop van vitaminepreparaten gaat in de regen- en windperiode altijd omhoog. Toch is het gebruik van vitaminepreparaten door gezonde volwassenen en kin deren 's winters evenmin nodig als 's zomers, tenminste, wanneer de voeding gevarieerd en goed samengesteld is. En dat is in elk jaargetijde mogelijk met de normale, voor ieder bereikbare levensmiddelen. VITAMINE C.: Ook 's winters zijn er eten, kernen daarmede zeker aan hun Woensdagavond hield de Oranjevereniging te Amerongen haar jaarvergadering in hotel „Buitenlust", onder leiding van de heer T. Eyfius. Uit de jaarverslagen van de penningmeester bleek dat de vereniging met een batig saldo het jaar af kan sluiten. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden mevr. Rolan- dus-Hagendoorn en de heren Harink en Eyfius allen herkozen. De heer Eyfius stelde hierbij de voorwaarde dat hij wegens tijdnood wel een bestuursfunc tie wilde aanvaarden, maar niet het voorzittersschap, hetgeen door de ver gadering, bestaande uit bestuur en zeg ge en schrijven 2 leden, werd aanvaard. Voorzitter Eyfius had gaarne een jon gere kracht in zijn plaats gezien. „De oudjes", aldus spreker, „kunnen nog best mee, maar de jongeren hebben an dere ideeën". Voor 30 april werd voorgesteld een filmprogramma samen te stellen voor de jeugd, daar een buitenprogramma wel erg riskant was, gezien de weers omstandigheden. Voorgesteld werd dit programma zo samen te stellen dat het ook 's avonds voor de ouden van dagen zou kunnen dienen. Vooral de heer Harink kon zich hiermede verenigen. Uitgaande van de Bijbelkioskvereni- ging te Amsterdam wordt donderdag avond 22 febr. a.s. in de Herv. kerk te Renswoude een bijzondere zangavond gehouden. Op het programma staan samenzang en koorzang o.l.v. de radio-zanger Kees Deenik. Ook zullen de aanwezigen solo zang van de bariton Kees Deenik kun nen beluisteren. De toegang is vrij. Een en ander zal nog nader worden uitgewerkt. Verder werd nog medegedeeld dat men nog druk doende is met het pro gramma voor de oranjefeesten op 2-3-4 augustus a.s., waarbij dan tevens het 25-jarig huwelijksfeest van het vorste lijk paar bij ingelast zal worden. De voorzitter deelde nog mede, dat het aanbieden en bijeenverzamelen van een huldeblijk ter herdenking van het zilveren huwelijksfeest van de Konink lijke Familie, los staat van de oranje vereniging. volop verse groenten te krijgen; iedere dag van de week kunnen we een an dere groente kiezen. En deze groenten zijn niet minder vitaminerijk dan hun zomerse soortgenoten. Als we ze ten minste goed klaarmaken, want dat is wel erg belangrijk. Het ligt aan onze manier van koken of veel of weinig vi tamines verloren gaan: wie van de aardappelen en groente bijna iedere dag stamppot maakt, laat extra veel vitamine C verdwijnen. Wie 's ochtends vroeg de groente gaarkookt en voor de maaltijd opnieuw warmt eveneens. Kookt u de groente kort voor de maaltijd in ongeveer uur gaar en dient u hem als regel apart op, dan be hoeft u niet bang te zijn, dat hij min der vitamine levert dan uw kropje sla 's zomers. De aardappelen bevatten inderdaad minder vitamine C dan een paar maan den geleden, maar tellen zeker nog mee als vitamine-bron. Kijkt u maar: 250 gr aardappelen gekookt 25 mg vit. C. 200 gr groente (gem.) gekookt 25 mg vit. C. 50 mg Met een appel erbij 12 mg) komen we op 60 65 mg. De behoefte van vol wassenen en jonge kinderen is onge veer 50 mg, voor oudere kinderen (10 tot 20 jaar) en voor aanstaande moeders ongeveer 75 mg per dag. Oudere jongens, die veel aardappelen trekken. Zij, die „muizenporties" eten, minder aardappelen b.v., doen er goed aan meer fruit te gebruiken of geregeld fruit te kiezen dat rijker is aan vita mine C dan het inheemse fruit, waar over wij in de wintermaanden beschik ken, b.v. een mandarijn, sinaasappel of halve grapefruit. Voor iedereen is het goed om de groente af en toelrauw te eten, of naast gekookte groente een groenteslaatje. B-VITAMINES, die we voornamelijk uit brood, melk, vlees, erwten en bonen krijgen en vitamine A (voornaamste bron: margarine of boter) komen 's winters niet minder in de voeding voor dan 's zomers. Zij vormen dus geen speciaal winterprobleem. VITAMINE D daarentegen weer wel. De dokter kan het daarom nodig achten dat in de zonarme tijd kinderen en aanstaande moeders levertraan of een andere rijke vitamine D-bron nemen. Heeft men 's winters meer vitamines nodig dan anders? Veelal meent men dat vitamines be schermen tegen verkoudheid, griep en andere seizoenkwalen. Was dat maar zó, wat zou dat gemak kelijk zijn! Maar vitaminepreparaten zijn nu eenmaal geen voorbehoed- of geneesmiddelen tegen dergelijke ziek ten en ongemakken. Bij vergelijkende proeven in fabrieken is, ook in ons land b.v., niet overtuigend gebleken dat on der degenen die dagelijs een vitamine In het veld ontliepen de krachten el kaar niet veel, de Vogels waren echter gevaarlijker in hun aanvallen, wisten zich vele kansen te scheppen en, wat het belangrijkste was, er 4 doeltreffend te benutten. Met deze overwinning heeft de thuis club op ondubbelzinnige wijze revanche genomen voor de destijds in Hulsthorst geleden nederlaag. Na een gelijkopgaand begin kwam in de 10e minuut de openingstreffer, toen Domselaar een goede aanval met een fraai schot afrondde (1-0). 10 minuten later was het weer raak toen Domse laar een voorzet van Steinman met het hoofd afrondde (2-0). Dat het zware veld aan de spelers hoge eisen stelde bleek na de thee. Het tempo werd aanmerkelijk lager en het leek er op dat in de score niet veel wij ziging zou komen. Geleidelijk aan na men de Vogels het initiatief weer over en in de 20e minuut zorgde alweer Domselaar, met een fraaie schuiver voor 3-0. Bij een Vogels-aanval loste Van Maanen een felle schuiver welke door keeper Bonhof goed werd gestopt, deze trapte daarna de bal het veld in waar hij een prooi werd van Domselaar welke ineens inschoot. Een prachtig doelpunt (4-0). Het spel van Hulsthorst viel in deze wedstrijd tegen, de Vogels hebben een nuttig partijtje gespeeld, hetwelk in de eindstand ook werd uitgedrukt. De leiding was bij referee Veldhuizen in goede handen. C-tablet kregen, minder verzuim was dan onder hen die geen vitamine-tablet innamen. Natuurlijk maakt het wèl verschil of men een flinke weerstand heeft. En die weerstand is voor een deel afhan kelijk van de voeding. Maar dan niet alleen van vitaminegehalte van de voe ding, ook van het gehalte aan zouten en eiwitten. Is de voeding altijd goed samengesteld geweest dan zal men b.v. van een eenmaal opgelopen verkoud heid sneller hersteld zijn dan wanneer de voeding minder rijk was aan deze „beschermende" stoffen. Een goede gevarieerde voeding be staande uit: dagelijks wat vlees, vis of ei - kaas veel melk a ltr), desgewenst deels in de vorm van karnemelk, yoghurt, pap, e.d. - een flinke por tie groente (en niet steeds dezelfde 2 of 3 soorten) - wat fruit - niet uitsluitend wit maar ook bruin of roggebrood, voorziet hierin. Preparaten kunnen dan gemist worden. Het is onverstandig erop te vertrouwen dat een weinig gevarieerde, onvoldoen de voeding op peil gebracht kan wor den met eenvoudig wat vitaminetablet ten. Daarmee wordt b.v. het gehalte aan eiwitten niet omhoog gebracht, eiwitten die nodig zijn voor de vorming van af- weerstoffen. Het gebruik van goed-gekozen le vensmiddelen verdient altijd nog de voorkeur boven dat van kunstmiddelen. (11) Aram, in het kreupelhout, luistert gespannen naar enig gerucht, dat de plaats, waar de onbe kende sluipschutter zich ophoudt, zal verraden. Inmiddels is Presto, om de bocht van de weg, uit het zadel gekomen. Behoedzaam beklimt hij de met dennen begroeide helling, een stok, het enige wapen dat hij in de haast heeft kunnen vinden, in de gebalde vuisten. Als hij het rotsplateau, vanwaar hun belager zijn verraderlijke pijlen heeft afge schoten, bereikt heeft, duikt de knaap achter een brede beuk en wachtMinuten verstrijken de wind ruist zachtjes door de kruinen der dennen, de kreet van een nachtuil klinkt klagelijk boven het slapende woudDan, plotseling, klemt Pres to's hand vaster om de stok Daar, uit de scha duw der bomen maakt zich een gestalte los. Ge ruisloos sluipt de man weg, pijl en boog in de hand. Maar plotseling suist een grote steen door de lucht en treft hem met volle kracht tegen de slaap. (Wordt vervolgd) 'n Beetje kou gevat, een beetje grie perig? Dat is de tijd van het jaar! Vroeg naar bed dus, met een war me citroen en een fijn warme wol len deken extra! Precies: zo'n JAC. VAN SCHUPPEN-deken! Die weet wat een mens in ons kille, vochtige klimaat nodig heeft. Die heeft van de zomer al gezorgd dat u nü kunt kiezen uit prachtige zuiver wollen kwaliteits - dekens, waaronder u zich in een paar nach ten helemaal fit slaapt! Nu is het de .tijd uw dekenvoorraad met ver stand enheel betaalbaar aan te vullen bij: v t Sb VEENENDORL GORTSTR.39 TELCF.232I LAAG VOERVERBRUlK LAGE KOSTPRIJS PER El VRAAG INLICHTINGEN BIJ DE ERKENDE HY LINE BltOEDERIJ BROEDERIJ Veenendaal - Tel. 08385-2823 Onze veertiendaagse reklame: Goudse Moppen van 80 ct. voor 70 ct per 250 gram Elke woensdag krentebollen reklame 5 stuks van 55 ct voor 49 ct. Ons heerlijk krentebrood nu 1,10. Hoekstra's Gala brood is een delicatesse door malsheid en kwaliteit. DE KWALITEITSBAKKERIJ Nic. Beetsstraat 2, Telef. 2812. kunnen wtf U niet geven, maar Nadere inlichtingen worden U gaarne verstrekt door: Gedipl. V.A.M.O.R. instructeur. Pakhuisweg 6 - Veenendaal - Tel. 3500 Al onze vitrages zijn van de beste garens vervaardigd en een sieraad voor Uw wo ning. Lange Terlenka gor dijnen 165 cm. hoog 5,95 per Mtr. Effen Terlenka mar quisette 2,45 per Mtr. (zeer fijne kwaliteit) Mooie vallen vanaf 89 ct. per Mtr. Gekleurde etamines 1,45 per Mtr. Wist U, dat we een grote keus hebben voor het samenstellen van Uw BABY-UIT ZET??. Luiers, reeds vanaf 69 ct. per stuk. Bovendien GRATIS spaarzegels, en U weet, dat loopt zo lekker opi Komt U gerust even binnen wippen, U kunt dan rustig alles bekijken en wij vinden dat fijn. TEXTIELHUIS Adr. v. Ostadelaan 31 Happy Jose (Ching-Ching) Li-Wang Tai Fu (Cocktail Trio) Take Five (Dave Brubeck) Nina Bobo (Anneke Grönloh) Tanze mit Mir in den Morgen Grote voorraad Twistplaten Prachtige electrische Jazz Guitaar vanaf165, MUZIEKHANDEL Markt Patrimoniumlaan Veenendaal Door aanschaf grotere wa gens aangeboden. met vouwdak 1960 i.z.g.st. met garantie. type 1000 hardtop, met vouwdak 2 kleuren combinatie, 1960. In staat van nieuw. Met garantie. Automobielbedrijf DE JONG ZN. Stationsweg 54, Ede, Tel. 08380-2798 Hoofdagent: VOLVO - B.M.W. GEVRAAGD LEERLING MONTEUR Garage Hovestad Rijksstraat 49a - Eist (Utr.) Tel. 08377-348. ZATERDAG 17 FEBR. 7.30 UUR ZONDAG 18 FEBR. 3.00 UUR Vertoning van de vrolijke film in kleuren CONNY FROBOESS PETER WECK BILL RAMSEY JOHAN HEESTERS. Een briljant muzikaal vuurwerk. Toegang alle leeftijden. ZONDAG 18 FEBR. 7.30 UUR Vertoning van de aangrijpende film met SABINE BETHMANN SABINE SESSELMANN JOACHIM HANSEN. Hij werd gedwongen met de een te trouwen maar hield van de ander Toegang 18 jaar.

De Vallei | 1962 | | pagina 4