Gemeenteraad onderzocht de begroting van 1962 Veenendaal krijgt sportraad „Overbergs Belang" heeft nog vele wensen ACHTERBERG Er koml nu schot in verbeteringsplan wegen voor Eist Hervormde jeugd hield gezamenlijke jaarvergadering V.V.V.'s organiseren jeugdfietstoehten AMERONGEN ARAM De Heer der slan ELST SCHERPENZEEL REKLAME MEISJE Wim Oosterbeek en zonen MARKTBERICHTEN Voor de kantonrechter 4 poiul verse hol voor 1.00 DE VOLENDAMMER VISHANDEL De raad van Veenendaal heeft in twee afdelingen de gemeentebegroting onderzocht en van hetgeen hierbij naar voren is gebracht is verslag uitge bracht. Op slechts enkele posten heeft men wat aan- of op te merken. Over het sneeuwruimen zijn vele leden niet zo te spreken als andere jaren. Zij menen dat het sneeuwruimen dit jaar niet zo goed was verzorgd als in voor gaande jaren. Bovendien had de ge meente verzuimd op verschillende trot toirs voor gemeente-eigendommen sneeuw te ruimen, iets wat de meeste inwoners wel hadden gedaan. Dit is ook in de politievel-ordening voorgeschre ven. B. en w. zijn een heel andere mening toegedaan. Zij menen dat het sneeuw ruimen even goed - zo niet beter - is gebeurd dan voorgaande jaren. De rij wielpaden waren onmiddellijk berijd baar. Voorheen moesten de wielrijders Het nut van een sportraad zien b. en w. terdege in en daarom stellen zij de raad voor een der gelijk lichaam in te stellen. Over de samenstelling hebben zij reeds een bespreking gehad met vertegenwoordigers van sportver enigingen en na een langdurige gedachtenwisseling is toen over eenstemming bereikt over het aantal leden van de raad en over de vraag uit welke takken van sport deze leden zouden moeten komen. Het aantal leden zal 9 bedragen, 8 le den en een voorzitter (wethouder C. N. van Kuijk). Drie vertegenwoordigers zijn aangewezen door de gezamenlijke voet balverenigingen (W. van de Bovenkamp, P. Hiensch, J. de Vries); één door de wan delsportverenigingen (J. den Doelder); één door de overige buitensporten (G. Farber); één door de zwemvereniging (J. van Offeren); één door de gymnastiek en atletiek (E. van Asselt); en één door de overige zaalsporten (R. J. Sipkema). De raad zal een adviserende taak aan de raad of aan b. en w. krijgen. Adviezen over de exploitaties van sportterreinen en -inrichtingen en het stellen van regels omtrent het gebruik daarvan, over on derhoud, veranderen en vernieuwen van sportaccomodaties en het stichten van sportinrichtingen en over alle andere za ken betreffende de lichamelijke opvoeding en de sport in de gemeente, in de meest uitgebreide zin. In de sportraad kunnen alleen vertegen woordigd zijn in Veenendaal gevestigde verenigingen, aangesloten bij een lande lijke organisatie. Zij mogen geen school- of bedrijfsverenigingen zijn. Veenendaal Afscheid, bevestiging en intree Ds. J. W. van Barneveld Ds. J. W. van Barneveld zal zondag morgen 25 februari a.s. om tien uur in de Julianakerk in de Kempstraat afscheid nemen van de Hervormde gemeente van 's-Gravenhage en de week daarop, n.l. zondagmiddag 4 maart a.s. om half drie, na vooraf 's-morgens om half tien te zyn bevestigd door ds. J. J. Poldervaart uit Scheveningcn, intree doen als predikant van de Hervormde gemeente van Nun- spect, waar hy beroepen is in de vaka- ture van ds. H. van Niel, die op 15 ok tober van het vorige jaar (1961) naar IJ- muiden is vertrokken en die daar een week later intree heeft gedaan. Jan Wulf van Barneveld werd op 15 september 1908 te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymna sium te Utrecht, waar hij ook nog aan de rijks universiteit theologie studeerde. Nadat de heer Van Barneveld in 1932 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht Was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 8 januari van het daar opvolgend jaar (1933) door ds. D. Bouman uit Katwijk aan Zee, toen nog predikant te Molkwerum, bevestigd als perdikant van de Hervormde gemeente van Warns in de classis Sneek. Daarna stond ds. Van Barneveld verder nog te: Zuidwolde in de classis Meppel, 1936 tot 1939; Streef kerk, 1939 tot 1942; Vriezenveen, 1942 tot 1946; Woerden, 1946 tot 1948 en op 12 de cember 1948 werd hij door ds. H. J. Groe- newegen uit Papendrecht, toen nog pre dikant te 's-Gravenhage, bevestigd als predikant van de Hervormde gemeente van 's-Gravenhage, waar hij was beroe pen in de vakature van een toen nieuw gestichte predikantsplaats. Ds. Van Barneveld is te 's-Gravenhage ruim dertien jaar werkzaam geweest in wijkgemeente XXIX met als centrum de Julianakerk in de Kempstraat en het wijk- gebouw in de Paulus Potterstraat. Wijk gemeente XXIX is een gedeelte van de wijk waar vroeger wijlen ds. D. A. van den Bosch werkzaam is geweest. Ds. Van Barneveld was tijdens zijn ruim dertien jarige ambtsbediening te 'sGravenhage ongeveer vijf jaar praeses van het breed moderamen van de elassi- cale vergadering van 's-Gravenhage. tijdelijk op de rijweg. In het algemeen komen, volgens b. en w. eerst de hoofd wegen aan de beurt en daarna - in volgorde van belangrijkheid - de overi ge wegen. Het niet ruimen van sneeuw voor de gemeentegebouwen moet voorkomen worden, volgens b. en w., al is dit jaar personeelstekort oorzaak geweest van het verzuim. Vele leden vernemen gaarne of het juist is, dat korpschef van politie is benoemd tot hoofd zelfbescherming. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, welke overwegingen tot deze benoeming hebben geleid,, gezien de reeds zeer drukke en overbezette werkkring van deze functionaris. Uit het antwoord van b. en w. blijkt, dat dit een zelfbestuursaangelegenheid is, die uitsluitend voor rekening van de burgemeester komt. Niettemin is deze bereid enige informaties te verstrekken over de uiterst belangrijke kwestie van de bescherming bevolking. Door een welverdiende promotie tot districtshoofd van de B.B. verloor Vee nendaal een waardevolle kracht in de persoon van de heer J. H. Wilmink, die plaatselijk hoofd B.B. was. Het was toen - op een moment van spanningen op internationaal terrein - zaak zo snel mogelijk in de vakature te voorzien. Daarnaast is een gerichte coördinatie een in aanmerking komende kwestie geweest. Overigens luidt het antwoord, is het geen onbekend verschijnsel, dat „zeer drukke en overbezette functionarissen" soms nog hun taak verzwaard zien, doordat anderen zich menen te kunnen excuseren in verband met een reeds bijzonder bezet en druk zijn, zij het vaakin het niets doen. Gezien de betrekkelijk kleine opper vlakte van de gemeente, vragen vele leden zich af, of een derde politie-auto wel noodzakelijk is. Weer een zaak, die niet b. en w., maar de burgemeester aangaat. De laatste antwoordt, dat niet de opper vlakte van de gemeente als de norm moet worden gezien, maar tal van an dere factoren, als aantal inwoners, lig- NIET OPGELET Zaterdagmorgen lette de bromfietser B. uit Renswoude niet voldoende op het voor hem rijdende verkeer, in de vorm van een personenauto die stopte. B. botste er tegen op, waardoor beide voertuigen licht werden beschadigd. ONDER INVLOED In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie de Leersumse automobi list v. d. B. achter het stuur vandaan ge haald omdat hij onder invloed aan het verkeer deelnam. De auto werd in be slag genomen en proces-verbaal volgde. JAARVERGADERING VAN IMKERS De Vereniging tot Bevordering der Bij enteelt in Nederland, afd. Veenendaal houdt vrijdagavond 23 februari a.s. haar jaarvergadering in hotel De Korenbeurs aan de Markt. Naast de gebruikelijke agendapunten zal ook een afgevaardigde voor de Algemene vergadering benoemd worden. Na de rondvraag staat de aanwe zigen nog een verloting te wachten. Op zaterdag 24 februari wordt in hotel „Thalia" te Utrecht de prov. Imkermiddag gehouden, waar prof. dr. J. de Wilde uit Wageningen zal spreken over: Moderne inzichten in de biologie van de honingbij. Er zal ook gelegenheid zijn tot vragen stellen aan prof. de Wilde. VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 60.000 stuks. Prijzen van 7,50 tot 9,per 100 stuks. Handel slap. Chr. Sportbeweging vraagt om financiële steun De plaatselijke christelijke sportbe weging - met name de Chr. Sport stichting DEOS en de Chr. Wandel sportvereniging „De Beatrix school" - zijn begonnen met een aktie om gelden bijeen te brengen voor de instandhou ding en ondersteuning van de Christ, sportbeweging. Hiertoe is ook een comité van aanbeveling opgericht. De reden van deze plaatselijke aktie is gelegen in het feit, dat de chr. sport bonden in Nederland de toto hebben afgewezen. Zij hebben daarmede vrij willig afgezien van eventuele baten, welke uit de toto kunnen voortvloeien. Volgens een verschenen circulaire word dit standpunt ook ondersteund door de prot. chr. kerken in Veenen daal. „Met ons staan de predikanten op het standpunt, dat door eigen werk zaamheid de mogelijkheid aanwezig is voldoende gelden bijeen te brengen om ook de plaatselijke chr. sportbeweging te steunen", aldus wordt in de circu laire verklaard. Om tot dit doel te geraken is een aanbevelings-comité gevormd, waarin o.m. zitting hebben, burgemeester Ha zenberg, oud-burg. A. Bakker, alsmede twee raadsleden en drie artsen. Het is de bedoeling dat de bevolking dezer dagen door jeugdige medewer- kers(sters) wordt bezocht, met het ver zoek een of meerdere bonnetjes 25 ct te kopen. Aan het slot van de circulaire zeggen de twee besturen er op te ver trouwen, dat het beroep op de offer vaardigheid niet vergeefs zal zijn. ging en structuur van de gemeente en intensiteit van het verkeer op de Vee- nendaalse wegen. Voorts wordt een vergelijking ge maakt met een aantal andere gemeen ten, waarbij blijkt dat de Veenendaalse politie niet „overdadig" in de mecha nische hulpmiddelen zit. Ook de vijf daagse werkweek spreekt hierbij een belangrijk woordje mee. Parkeerruimte verplicht in bouwverordening Evenals diverse andere gebeenten wil len ook b. en w. een bepaling opgenomen zien in de Bouwverordening, welke ten doel heeft, dat in of bij gebouwen die wegens hun omvang of bestemming veel verkeer aantrekken, op voldoende wijze in parkeergelegenheid wordt voorzien. Zij doen de raad een voorstel tot aan vulling van de bouwverordening in die zin. Voor nog op te richten gebouwen moet parkeerruimte op, onder of naast het gebouw zijn. Bestaande gebouwen, die over voldoende aanliggend open ter rein beschikken moeten daarop parkeer en stallingsgelegenheid inrichten. Eén en ander kunrten b. en w. tenminste eisen. Mobilofoon op brandspuit Dc Veenendaalse brandweer, hoewel voortreffelijk uitgerust mist een mobi lofoon-aansluiting in één 'vön de auto's Deze is nodig om contact met het moe derstation in het politiebureau te .on derhouden. B. en w. stellen daarom voor een mo bilofoon aan te brengen in het eerste uitrukvoertuig, de hogedruk-nevelspuit. Kosten 3600,—. ZATERDAG LAATSTE WINTERSERIE-WANDELTOCHT Zaterdagmiddag zal in Veenendaal de laatste winterserie-wandeltocht van dit seizoen gehouden worden. De start is weer bepaald op twee uur vanuit gebouw 't Trefpunt. De route voert ditmaal voor namelijk door de bossen van Unitas. Voor dé wandelaars die aan de vorige tochten hebben deelgenomen is het belangrijk ook nu weer tegenwoordig te zijn, omdat na afloop van deze laatste tocht de medailles uitgereikt zullen worden. HOGER SUBLSIDIE ORANJEDAG In een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting stellen b. en w. van Veenendaal o.fn. voor de Vereniging Oranjedag een hoger subsidie te ver lenen om de schoolkinderen (ook die van het vglo en ulo) een blijvend aan denken te geven ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Ko ninklijk Paar. Dit yergt een extra uit gaaf van 3000, Donderdagavond kwam in de Christelijke school de vereniging Overbergs Be lang in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer Regeling opende deze goed bezochte vergadering en wees erop dat de 17 jaar dat deze vereniging be staal er veel bereikt was.. „Wy gaan voort op de ingeslagen weg en hopen nog veel te bereiken in het belang van de inwoners van de buurtschap Overbcrg. Daar onze vereniging zich buiten de kerk en politiek houdt kan iedereen lid worden", aldus de voorzitter. De notulen en het jaarverslag van de secretaris de heer Hasselaar werden onder dank van de voorzitter goedge keurd. Hoewel 1961 een rustig jaar was bleek uit het jaarverslag dat er weer resultaten geboekt konden worden, o.m. de vuilnisophaaldienst, het schoonma ken van de bermsloot, paddestoel ge plaatst een schrikafrastering gemaakt. De vereniging telt op het ogenblik 86 leden. Een gezonde toestand bleek ook uit het verslag van de penningmeester, de heer van Garderen. Hij beschikte namelijk over een flink saldo. De kas werd gecontroleerd en in orde bevon den, door de heren Henken en Jagten- berg. In het bestuur kwam geen verande ring daar de aftredende heren Rege ling en van Garderen met grote meer derheid werden herkozen. Bij de rondvraag kwamen zoals ge woonlijk de tongen los en werd er een serie vragen cp het bestuur afge vuurd, die vanzelfsprekend niet direkt allen naar genoegen beantwoord kon den worden. Wel deed het actieve be- SCIIAAKNIEUWS Maandag 19 febr. j.l. werd in de Rit meesterkantine de onderlinge compe titie van de Veenendaalse schaakver eniging voortgezet met het spelen van de 21e ronde. De uitslagen waren: J. W. Boelens F. Luchsinger 10 H. Heikamp C. Beyer 01 C. v. Genderen G. Blankestijn V2-V2 v. d. Bovenkamp Schuurmans 01 Chr. Baars J. B. Griffioen V2-V2 W. C. H. v. Dam G. R. Kets 1—0 L. Ebskamp G. Achterberg 01 C. J. Vink G. Heikamp 01 A. Blankespoor M. de Kleuver 10 Een spelmoment van de wedstrijd Rhenus-Scherpenzeel, die in een 10 overwinning voor de groen- witten eindigde (zie verslag 2e blad) De gemeente Rlienen heeft al geruime tyd ernstige plannen om het oostelijk deel van de Franse weg, de Verbindingsweg en het zuidciyk deel van de Drift- weg aanzienlijk te verbeteren. De toestand ter plaatse is namclyk zo slecht ge worden, dat by regen- en sneeuwval het overtollige water zoveel overlast be zorgt, dat én grote stukken van deze straten én de eigendommen van de aan grenzende bewomJrs compleet blank staan met alle nare gevolgen van dien. stuur de belofte bij diverse autoritei ten de nodige stappen te ondernemen. De heer Henken opende de rij van sprekers en vroeg de paddestoel aan de Dwarsweg die in de oorlog verkeerd gezet was (om de Duitsers te mislei den) eindelijk eens goed te zetten. Dhr. Ulrich noemde de Dijk en de Parallel weg met zijn vele gaten een gevaar voor het verkeer. De heer van Barne veld vond de overwegen in de groep veel te stik. Verder werden nog vragen gesteld over witte strepen op de Heuvelsesteeg, richtingaanwijzers, lichtpunten verbete ring gedeelte Haarweg, smalle overweg Dwarsweg-Haarweg, en woningbouw. Op het punt gecombineerde kleuter school, gymnastieklokaal en vereni gingsgebouw, gaf de heer Wijnand een uitgebreid overzicht. Na een gratis ver loting sloot de voorzitter om half elf Filmavond P.J.G.U. Donderdagavond j.l. organiseerde de Coöp. Landbouwbelang een filmavond voor de leden van de afdeling Dames en Heren van de P.J.G.U. afdeling Ach- terberg-Rhenen. De voorzitster van de afdeling dames, mej Regtering, opende de vergadering en sprak waarderende woorden over het initiatief van Land bouwbelang, hierna gaf zij het woord aan ir. Tergast, voorzitter van Coöp. Landbouwbelang, welke de vergade ring een leerzame en prettige avond toewenste. Begonnen werd met een film over Zuid-Amerika, met prachtige opname in een prachtig land. Hierna een korte pauze, waarin door de dames een kopje koffie met gebak aan de aanwezigen werd aangeboden. De avond werd ver der gevuld met een serie prachtige lichtbeelden over het doel en werk van de C.B. en een lachfilmpje dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Aan het slot dankte de voorzitster de Coöp. Landbouwbelang voor de leer zame en gezellige avond. Tevens stelde zij voor een inzameling te houden voor de Aktie 10 x 10, welke het mooie be drag opbracht van 41,20. Na het nuttigen van een kopje koffie ging men voldaan huiswaarts. In een der bijgebouwen van de Ned. Herv. Kerk hielden vier Hervormde jeugdverenigingen woensdagavond hun jaarvergadering. Het waren de Jonge lingsver. „Boaz", de meisjesver. „Dorkas", de knapenver. „Samuel" en de kleine meisjesver. „Kleine Kracht". De plannen bestaan hierin, dat de we gen geheel gereconstrueerd zullen wor den, voorzien zullen worden van een klinkerbestrating met trottoirs met straat- kolken aangesloten op de enige jaren ge leden reeds gelegde riolering. Een nieuwe straatverlichting belooft het geheel te completeren. Deze kapitaalswérken kon de gemeente tot nog toe echter niet uitvoeren omdat het nodig is dat aangerenzende bewoners stroken van hun voorterrein' dienden af Enige jaren geleden rees by de Provinciale Utrechtse Bond voor Vreemde lingenverkeer de vraag, of hot niet mogelijk was, in de vakantieperiode een evenement te organiseren voor de jeugd in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar, waardoor het werk van VVV ook by deze jeugd bekendheid zou krygen. De keus viel uitcindciyk op een fietstocht langs verschillende plaatsen in de omgeving van Zeist, waardoor tevens de aandacht werd gevestigd op hjet vele natuurschoon dat onze provincie biedt. Deze fietstocht is bij de deelnemende jongeren dermate in de smaak geval len, dat zonder meer van een succes gesproken kon worden. Voor de zomer van 1962 is dan ook besloten dit expe riment te herhalen op breder basis en in meerdere plaatsen een dergelijke tocht uit te schrijven. Dit jaar zal de 2e VW-FIETS- TOCHT worden gehouden op 2 au gustus, te organiseren door de plaatselijke VVV's. Het is de bedoeling dat de start zal plaats vinden in meerdere plaatsen, verenigd tot verschillende rayons. Voor R. Koppenberg fractievoorzitter PvdA De heer R. Koppenberg zal in het vervolg optreden als voorzitter van de fractie t'an PvdA in de Veenendaalse gemeenteraad. De vroegere fractievoorzitter, de heer T. Verkuijl, deelt dit aan de ge meenteraad mede en zegt hierbij dat dit in verband staat met het feit, dat de heer Koppenberg na het gehouden referendum van de Partij van de Ar beid is gekozen tot lijstaanvoerder voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. BEDANKT EN WEER BEROEPEN Ds. F. Mallan, predikant der Geref. Gemeenten in Ned. (Fluitersstraat) al hier heeft voor het beroep van de Ge ref. Gemeente Rotterdam-Zuid be dankt. Ds. Mallan heeft thans een beroep ontvangen van de Geref. gemeente in Alblasserdam. zuid-oost-utrecht zijn de startplaatsen Maarn, Maarsbergen, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Veenendaal, Rhenen, Amerongen en Leersum. Iedere deelnemer zal langs enkele van deze plaatsen komen met als eind doel Leersum. Voorzien van een route beschrijving en een stempelkaart moet een traject van ongeveer 45 km. wor den afgelegd tussen 10 uur 's morgens en half vier 's middags. De jeugdige deelnemers betalen é'en gering inleg- geld, waarvoor ze onderweg een ver snapering aangeboden krijgen. Prijsvraag Het is de bedoeling dat onderweg de ogen goed de kost gegeven worden en niet alleen voor wat betreft de ver keersveiligheid (Dc routes zullen zo worden uitgezet dat de grote wegen zoveel mogelijk warden vermeden). Op de stempelkaart moeten minstens drie bezienswaardigheden worden ver meld die men op de route heeft gezien. Wanneer dit het geval is, heeft men kans op een prijsje dat onder de gevers van de goede antwoorden zal worden verloot. Na afloop van de tocht in onze om geving langs de mooiste punten zal voeren, wordt de deelnemertjes een kleine herinnering' aangeboden, zodat een blijvend aandenken aan een mooie dag de beloning zal zijn. JAARVERGADERING E.H.B.O. Vrijdag 23 houdt de Kon. Ned. Ver. EHBO, afdeling Amerongen, in het hotel „Buittjnlust" om 7.45 uur haar jaarvergadering. De agenda ver meld o.a. opening, verslagen secretaris, penningmeester, notulen en bestuurs verkiezing. gen 12 Met een lu'eet, meer van schrik dan van pijn, laat de sluipschutter zijn boog en pijlenkoker uit de hand vallen. Achter hem schalt een hoge jon gensstem door het stille woud: „Heer Aramü Heer Aramü Daar gaat hij!" Op korte afstand klinkt luid het antwoord: „Ik kom!!" en zonder zich nog een ogenblik te bedenken stormt de boogschutter in paniek het bos door, de helling af. Nauwelijks is hij verdwenen, of Aram komt hijgend aangelopen. „Waar is hij heen?" vraagt hij kort. „Daar, de hel ling af," schreeuwt Presto opgewonden. „Ik heb hem een steen naar zijn kop gegooid en het was goed raak hoor!" Maar terwijl Aram in de aange duide richting snelt, klinkt onder hen op de weg het getrappel van paardehoever Aram woedend los, „hij is ons. te j rent ons tweetal naar de rand vi nog juist te zien, hoe onder her boogschutter in vliegende galop' verdwijnt in de nacht (Wordt vervolgd) laat," bax-st lug af!!" Haastig het plateau om e geheimzinnige te staan en na moeizame onderhandelin gen was nog maar met drie kwart van de belanghebbenden overeenstemming be reikt. Maar zolang er nog maar één is die medewerking weigert komt het plan op losse schroeven te staan. De wegen moe ten namelijk ook worden verbreed. Met één kwart liepen tot nog toe onder handelingen, maar deze verliepen zo stroef, dat op voorstel van de raadsleden uit Eist in café „Sportlust" aldaar een dezer dagen in de avonduren een zitting werd gehouden door de burgemeester, die was vergezeld van de voorstellers van dit idee, de Elsterse raadsleden dus. Alle belanghebbenden, waarmee men nog niet tot overeenstemming was geko men, werden voor die bespreking uitge nodigd, waar hen nog weer eens werd gewezen op de enorme verbetering die de gemeente hier teweeg wil brengen. Van de tien werd met acht volledige overeen stemming bereikt, terwijl met de overige twee waarschijnlijk ook wel tot een ak koord zal kunnen worden gekomen. Dit is een goed geluid en het wettigt de verwachting, dat het nu niet lang meer zal duren of Eist wordt in de bebouwde kom aanzienlijk opgeknapt. Het was een geanimeerde jaarver gadering, die voor een groot deel werd gevuld met gedichten en voordrachten van de leden van de verenigingen. Af gevaardigden waren aanwezig van Her vormde verenigingen uit Veenendaal, Wekerom en Nederwoud. De ere-voorzitter Ds. K. Schipper opende de jaarvergadering, waarin de predikant wees op het nut van zich in een vereniging verdiepen in de dingen van eeuwige waarde. Door C. van Egdom van de J.V. werd AANBESTEDING CIIR. SCHOOL Vorige week werd in opdracht van het bestuur der vereniging „Een School met de Bijbel" door het architecten bureau Van de Haar en Mantel te Amersfoort aanbesteed de bouw van een zesklassige Halschool op een ter rein aan de Beati-ixstraat. Door een vijftal aannemers werd in geschreven en wel als volgt: Fa. Gebr. Nagel, Elst-V'daal 154.689,— Fa. C. Randewijk, Rhenen 148.750, Fa. C. Klomp en Zoon, Eist 146.755,— Fa. B. van Spanje, Eist142.650, Fa. A. Klomp en Zn, Eist 139.492, De gunning wordt binnenkort ver wacht. een inleiding verzorgd over Joh. 10 waai'na de gebruikelijke jaai-verslagen volgden. De Bondsliederen werden ge zamenlijk gezongen. Er werden enkele voordrachten ge geven door D. van Kessel en T. Lager- wey waarna R. Lansing een gedicht voordroeg over een negerknaap. Na het zingen van de bondsliederen van de J.V. en M.V. volgden nog de bijdragen Plaats bij de engelen door G. Wagens- veld en D. Methorst, alsmede Wat de toekomst brenge moge van J. Westen- eng. Tenslotte droeg Dinie van Dijk een stukje voor getiteld Oude Ineke. Door ouderling van 't Boveneind werd nog gesproken namens de Ned. Herv. Kerkei-aad. (vervolg van pag. 1) langs gereden en toen zag ik het ook. maar die eerste keer heb ik het werke lijk over het hoofd gezien. Tegen de^politie hebt u verklaard, dat u zo hard reed omdat u haast had, Ik had inderdaad grote haast, erken de V. 45,of 9 dagen, eiste mr. Somer- wil. De maximumsnelheid wordt veel te vaak genegeerd, 60,— of 12 dagen, zo velde rechter v. d. Brand zijn vonnis. FAMILIEBERICHTEN E.H.B.O. nestor overleden Vorige weck overleed te Bilthoven, op bijna 87-jarige leeftyd mevr. M. G. Boukamp-v. d. Pol. Mevrouw v. d. Pol die erelid was van de afd. Eist (U.) der Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., was een der oprichters van deze vereniging. Samen met haar eerder overleden man de heer G. v. d. Pol organiseerde zij in de herfst van 1934 de eerste cur sus. Vorig jaar bij het zilveren jubi- j leum van de vereniging, werd haar van het hoofdbestuur de Dr. Tilanus draag- penning in zilver verleend, een EHBO onderscheiding wegens bijzondere ver diensten. Zaterdag j.l. vond cp de algemene be graafplaats te Eist (U.) de teraardebe stelling plaats. Vele EHBO-leden waren aanwezig om, zoals de voorzitter der Ver. de heer F. Roks haar noemde „de moeder van onze EHBO" de laatste eer te bewijzen. Na hem werd het woord gevoerd door de heer B. Drost welke als ja renlange tuinman haar algemeen men selijke eigenschappen belichtte. „Ze was geen gemakkelijk mens" aldus spreker „maar met haar grote gave van hoofd en hart, gaven die zij, waar ze dat kon ten dienste van de doi'ps- gemeenschap stelde, een voorbeeld voor ons allen. Met haar is een typi sche dorpsfiguur uit ons midden ver dwenen." Een familielid van de overledene sprak een dankwoord. Veluwe Boys-Valleivogels 3-2 Het is de Vogels niet gelukt de punten uit Garderen weg te halen. Na een span nende wedstrijd moest men met een 3-2 nederlaag genoegen nemen. Het zag er aanvankelijk hoopvol uit voor de Vogels toen Steinman in de 8e minuut met een goed schot de score opende, 0-1. Met dit doelpunt bleek voorlopig het kruit bij de Vogels verschoten. De Boys werden sterker en belaagden keer op keer de veste van keeper Iprenburg. Deze wist tot 5 minuten voor rust stand te hou den doch moest toen zwichten voor een goed schot van de Boys middenvoor. Na de hervatting weer een sterker Ve- luwse Boys hetgeen in de 10e minuut tot de tweede treffer leide, 2-1. 3 minuten later was het 3-1 toen een felle schuiver van de linksbuiten in de uiterste hoek verdween. Wel wist Veldhuizen 10 minuten voor het einde met een goed schot de stand op 3-2 te brengen doch meer zat er voor de Vogels niet in en met onveranderde stand kwam het einde. S.D.V.B. - Scherpenzeel zm. 4-1 Het zaterdag elftal van de V.V. Scher penzeel heeft zaterdag in Barneveld met 4-1 de eer en de punten aan S.D.V.B. moeten laten. Het is een aantrekkelijke wedstrijd geworden waarin de blauw- witten niet veel voor hun gastheren on derdeden. Het maken van doelpunten bleek echter ook nu weer de zwakste zij de van de gasten en aangezien de gasthe ren deze kunst beter verstonden is hun overwinning verklaard. Na een gelijkopgaande strijd met wisse lende kansen wist na een half uur van Dijk de gastheren de leiding te geven, welke stand tot de rust ongewijzigd bleef. Na de thee zetten de gasten een fel of fensief in dat wel enige corners doch geen doelpunten opleverde. Na een kwar tier werd het 2-0 toen kolkman een te rugspringende bal ineens inschoot. 5 mi nuten later wist J. Valkenburg met een goed schot de stand op 2-1 te brengen. Na ongeveer een half uur werd de wed strijd beslist. Van de'Hoef wist eindelijk voorbij spil de Koning te komen en zijn schot betekende 3-1. In de resterende tijd wist Jansen met een goed schot de eind stand 4-1 te bepalen. In plaats van kaarten. Na een langdurig doch geduldig gedragen ziekte, behaagde het de Heere heden tot onze diepe droefheid nog onverwachts van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde man en der kin deren zorgzame vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN VAN KOOTEN in de ouderdom van ruim 64 jaar G. C. v. Kooten-de Jongste D. M. Zegers- van Kooten H. Zegers M. A. van Kooten G. v. Kooten-v. d. Pavert M. v. Kooten E. v. Kooten-Gijsbertsen en kleinkinderen Veenendaal, 17 februari 1962 Talmastraat 20. De begx-afenis heeft heden woensdag 21 februari 1962 te 3 uur plaats gehad. DANKBETUIGING Hierbij zeggen wij allen dank, voor de getoonde belangstelling, hetzij in de vorm van een bloem stuk, cadeau of anderszins, ter gelegenheid van de heropening van ons café Sportlust". A. J. M. VAN LETH. Veenendaalsestraat 6, Eist (U). Dr. Slot. de Bnxineplein 9 Tel. 3560 Juffr. Pels, Verloskundige, AFWEZIG wegens ziekte tot waarschijnlijk 24-2-'62 waarneming door Zr. Liem Rembrandtpark 4, Veenendaal. gevraagd voor dag en nacht. Vbor keuken en huishou ding. Hoog loon. DORPSTRAAT 9, BUNNIK Hotel Café Rest. Zaterdag 3 maart in gebouw „Irene JEUGD-APPEL II Aanvang 7.30 uur. Entree 75 cent. AANGEBODEN KIPPENHOK groot 6 x 12 m. met verplaatsbare fun dering. 8 maanden oud. VERMEULEN'S Bouwbedrijf, Dorpsstraat 98, Renswoude Deze keer een reeks van dubbele voor delen bij KEURSLAGER OOSTERBEEK, met een volle garantie van keurkwali- teit. 500 gr. Runderrib van 2,78 voor 2,48 500 gr. Pracht runderlappen van 2,28 voor 1,98 500 gr. Magere varkensrollade van 2,98 voor 2,68 300 gr. Hachévlees van 1,38 voor 1,18 300 gr. Verse vai'kenslever van 1,35 voor 0,98 3 Slavinken van 1,14 voor 0,98 3 Beierse braadworstjes van 1,05 voor 0,98 3 Biefstuk Tartaar van 1.65 voor 1,35 Soepcomplet (poulet gehakt pijp) 0,98 150 gr. Rauwe Ham 0,89 150 gr. Echte Argentijnse Corned Beef 0,89 Extra diepvries reklame „IGLO, EEN VITA PRODUKT" Spinazie 700 gram van 1,45 voor 1,15 500 gram van 1,10 voor 0,90 350 gram van 0,79 voor 0,65 Andijvie en Boerenkool per pak 25 ct. voordeel. -Woensdag, Gehaktdag 500 gr. 1.78- KEURSLAGER Nieuweweg 89-91, Tel. 2430. Veenendaal.

De Vallei | 1962 | | pagina 2