RANG de zinnige PAUK RANG dt itot&utfleunf. van ctemrfe tang. Veenendaal tegen Quick A. strijd van de dag G.V.V.V.-HUIZEN dit is Actie „opgeruimd staat netjes" gaat ook in Veenendaal van start KVP-Raadslid W. A. Pas trekt zich terug ruw of schraal Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 10^ pBAAmoH ,r ypfc Ook Rhcnus tegen Oranje Wit is belangrijk Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES BLOEMVAAS ZAKLANTAARN WANDSPIEGEL Nederland telde op 1 januari 1962 ruim 11.720.000 inwoners Plaatselijk actie-comite opgericht Bestuur zoekt thans naar geschikte opvolger! Ingekomen en vertrokken fyo-o-p, Ro-u-en±cPi&ri t,.'k wist nooit wat ik worden wou ZONDAGDIENST Vast en zeeker slaai ik in ons blad nooit et nieuws uit de omgeeving oover. In de eerste plaats omdat dat het aar digste en et leukste nieuws uit al et andere nieuws is. En ten twidde, omdat je effe verders mot kijke dan je neus lang is. Dan merk ie, dat de heele wee- reld en zelfs de omgeeving niet allee- nig dreeit op et Veen. Dat er ok in de omstreeke nog wel verstandige en on verstandige minse woone, die heel aar- digies nieuws weete te make. Eergistere las ik een mooi verhaal- tjie van een toerist uit de hoofdstad, die de Goudsbarg in Luntere nogal zwaar op de maag lee. Hij had'erin de blubber gezeete. Mit z'n auto en nou zit ie liever twee huize in de hogte in Mokum dan in de blubber in Luntere. Da's begrijpelik. Dur is ok niks on- reedeliks an en ik geloof dat zelfs de Lunterse vee-vee-vee (ho, ik bin dur, je zou mit die vee's in de war rake), ik zee: ik geloof, dat zelfs et vreemdelin- geverkeer van Luntere hier niet kwaad om kan zijn. Om te beginne was die man toerist en dan bin je niet op van die extra grappies uit en om te eindige, zit gien mins greeg in de blubber. We perbeere mit man en macht boo- ve de blubber van et leeve uit te kom- me. Die Amsterdammer zal ok op twee hoog nog genogt blubber hebbe. Bij wijze van spreeke dan. Gien minsblijve de peerikels van et leeve op deuze aar de bespaard en dur zijn dur mar ge nogt die heelegaar wegzakke in de blubber van de maatschuppij. Of in de sneeuw. Zooas veule leede van de gemeenteraad. Die kwame dur bij et deurneuze van de gemeentebe- grooting op, dat et sneeuwruime van et jaar niet je-dat gewist was. Lang niet zoo goed geschoove as andere jare. Je zei et leeze as je achterop een auto mit de vrieswind om je oore mit zand heb staan gooie. Bij nacht en ontij. Mar goed, al is dat dan veur die minse minder prettig, de vroedschap hebbe we allemaal gekooze om op zuk- ke zake te lette. Bee en wee dochte juust dat et mis schien nog beeter was gebeurd dan an dere jare. De fietspaje ware nog wel geveegd. Een verschil van meening dus, al is et gien ernstig. Niet terug had et kolleezie van de opmarking, dat er veur de gemeente- gebouwe gien sneeuw van de stoepe was geveegd. Dat vin'k lilliker, afge zien van et tekurt an parseneel. Veur mijn is et sneeuwruime ok werk dat er ampart bijkomt, en ik heb et ok gedaan mit etzelfde parseneel as in gewoone omstandigheedes. Volges de plisieverordening is et ver plicht, mar wie zei de gemeente een perces-van-baal an de broek smeere. Ik denk dat de dienders wel uit kijke. De eerste de beste die z'n boekie veur den dag zou hale om de gemeente op te schrijve die zouwe ze een beezem in de hande douwe om sneeuw te rui me, omdat op dat mement et sneeuw ruime zou gaan boove et opschrijve in et boekie. Nee, die kijke wel uit. Waar ze overi gens gelijk in hebbe. Trouwes dan had- de dur wel meer bonne kenne valle. Veule raadsleede zegge, dat de meeste minse wel de sneeuw veur dur deur op geruimd hadde, mar die uitspraak neem ik niet oover. Ik weet nog zoo net niet of dat wel de meeste ware. Heel veul trekke dur eige van de ge- meenschup niet zoo veul an. Daar heb ik et al meer oover gehad. Daarom rem ik m'n eige mar af, veurdat ik ver- veelend wurd. Wout Blauwkous. SPORTPROGRAMMA Het is merkwaardig dat alle K.N.V.B. clubs uit Veenendaal in het ko mende weekend een thuiswedstrijd moeten spelen. Vooral voor de zater dagclubs betekent dit dus spreiding van de publieke belangstelling. In de zondagsector spelen Veenendaal en Rhenus belangrijke thuiswedstrijden, die wel veel publiek naar de velden zal doen stromen. Voor Veenendaal geldt zondag het de vies alles of niets in de strijd tegen kop loper Quick Amersfoort aan de Bergweg. Het verschil is drie punten dus met een overwinning nestelt Veenendaal zich op een puntje achter de Keistadbewoners. Na een nederlaag zijn de kansen voor Veenendaal vrijwel verdwenen want dan zou het verschil vijf punten bedragen en dat is in dit competitiestadium teveel. Winnen is dus het parool aan de Berg weg. In de uitwedstrijd wonnen de Vee- nendalers reeds maar nu Quick een ern stige kampioensgegadigde is zullen de gasten wel feller van zich afbijten en zich volledig geven. Een spannende wedstrijd staat te wachten aan de Bergweg. De K.N.V.B. zaterdagclubs spelen allen in Veenendaal. G.V.V.V. krijgt bezoek van landskampioen Huizen dat nog bovenaan staat, maar zwaar wordt bedreigd door A.S. ZATERDAG 4.00 UUR (Landskampioen) TERREIN BUURTLAAN de twee Spakenburgse teams, die zater dag tegen elkaar spelen. Huizen zal dus alles op alles zetten om te winnen en dat is ook wel de verwachting, hoewel G.V. V.V. aan de Buurtlaan tot veel in staat is. Ook hier een interessante strijd. D.O.V.O. speelt aan het Panhuis tegen D.O.S. Kampen. Na de recente nederlaag van D.O.V.O. is er niet zoveel belang meer aanwezig, hoewel de competitie nog niet is afgelopen en ook Genemuiden nog best eens kan struikelen. Het is dus za terdag een strijd om de voorlopige be zetting van de tweede plaats en de tegen stander speelt altijd attractief, zodat D.O.V.O. nog lang niet gewonnen heeft. Hopelijk weet de aarzelende roodwitte voorhoede zich te herstellen. (Inmiddels vernamen wy dat een ge combineerd verzoek van D.O.V.O. en G. V.V.V. aan de K.N.V.B. om het wedstr.pr. voor zaterdag te wyzigen, succes heeft ge had. In Veenendaal waren nl. 3 zaterdag middagwedstrijden gepland. D.O.V.O. - D.O.S.K. is thans uitgesteld. Op 't Pan huis speelt nu de wedstryd D.O.V.O. II - Huizen II om de bezetting van de boven ste plaats). V.R.C. speelt ook al thuis aan de Brin- kersteeg tegen het in de running verke rende Excelsior '31 uit Rijssen. V.R.C. zal punten moeten verzamelen anders wordt de toestand beslist kritiek. Daar men ook tegen de sterkste clubs overwinningen boekte zien we de wedstrijd van zaterdag met enig vertrouwen tegemoet. Door te winnen klaart de positie van V.R.C. be hoorlijk op en daarom winst voor de Ra cing. De Merino's hebben een thuisduel tegen VEENENDAAL Gevonden: Gekleurde kinder want; zak mes; bruine glacé; plastic bal; vijl; plas tic bal; dameshorloge; jongenshorloge; bruine dameshandschoen; wollen shawl; lap flanel; beige damesportemonnaie met inh; aansteker; gr. handschoen; rode want, motorbril; bruine heren glacé; half leren handschoen; groene parkiet; heggeschaar; plastic zakje met stuk van plastic regen jas. Verloren: bruine heren glacé; zilveren kettinkje; paar zwarte dameshandschoe nen; gele schort; rode rubberen hand schoen; damesportemonnaie met inhoud; streng kralen; ball point; paar beige var kensleren handschoenen; paar nylon handschoenen; bruine stoffen handschoen; lap flanel; donkergrijze gestreepte shawl; paar bruine fietstassen; grijze damesglacé; wieldop; zilveren armbandje. AMERONGEN Gevonden: 1 paar wollen handschoenen; 1 paar wollen kinderhandschoenen; 1 V.W. contact sleutel Zeis Ikon. sleutel aan ring; 1 pop gekl. in blauwe jurk; 1 heren polshorloge. Aan komen vliegen een Valk parkiet. Maarssen en ook hier geldt dat er beslist gewonnen moet worden, om het dreigende gevaar het hoofd te bieden. Daar Maarsen vorige week een geduchte nederlaag leed, lijkt ons winst voor Merino's beslist mo gelijk. -H- N.S.V.S. zal wel winst kunnen boeken tegen het vrij zwakke Bunnik, mits men iets meer snelheid weet te ontwikkelen. Kulan gaat in Rhenen tegen de Sport club ook winst tegemoet en zal gezien de goede kampioenskans zich volledig geven. Een spannende match in Rhenen zaterdag. Advendo uit Ederveen speelt in Wou denberg tegen de club van die naam en krijgt het moeilijk omdat Woudenberg en kele geroutineerde spelers telt. Misschien een gelijk spel voor de Ederveners. -H- Sportclub Panter en R.K. Unitas hebben een vrij voetbalweekend. -H- Voor Rhenus, dat nu stevig troont op de topplaats is het duel op Candia tegen buurman Oranje Wit uit Eist zeer belang rijk. Winst voor Rhenus ligt voor de hand, maar in het verleden bleek menigmaal dat Oranje Wit zich niet zo snel liet verschal ken. Waarschijnlijk drukte op Candia en de thuisclub start als favoriet. D.V.SA. krijgt het zondag in Wijk bij Duurstede vrij moeilijk tegen Dorestad dat zondag de Ambonezenploeg versloeg. Toch lijkt het ons mogelijk dat de Ame- rongers er een gelijk spel aan overhouden. Valleivogels uit Scherpenzeel kan van de zaterdagclub van de Ambonezenploeg Maluka Muda winnen omdat deze club onderaan staat. Op de Biezen in Barne- veld verwachten we een overwinning voor de Valleivogels. Musketiers tegen Sova, een wedstrijd die zaterdag in Eist wordt gespeeld, is een strijd tussen de middenmoters met de thuisclub wellicht de meest gelukkigste ploeg. ■H- Een vrij voetbalweekend voor de zater dagclubs van Scherpenzeel en D.V.S.A. en voor de zondagclubs Renswoude en Scherpenzeel. helder blank glas met leuk ingeperst patroon vlot model, goed voor het schikken van Uw bloemen. Hoog 14 cm. Jubileum- koopje U.OU een robuuste zaklamp, voor 2 dikke batterijen waardoor lange brandtijd. Grote lichtkop. Extra jubileum-koopje QQ Inclusief lampje JJ Solide uitvoering met stevige plastic- achterwand in keurige lijst bijzonder jubileum- 1 HO koopje 1 J Alleen dinsdag 27 februari 1962 Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde voorlopige ge gevens vermeerderde de bevolking van ons land in het afgelopen jaar tot ruim 11.720.000 per 1 januari 1962. Het aantal levend-geborenen bedroeg bijna 247.000 (in 1960 bijna 239.000) en het aantal over ledenen bijna 88.000 (in 1960 ruim 87.000). De toeneming door geboorteoverschot heeft derhalve ruim 159.000 (in 1960 ruim 151.000) bedragen. De buitenlandse migratie heeft over 1961 een vestigingsoverschot opgeleverd van ruim 6.000 personen (in 1960 een vertrek- overschot van bijna 13.000). De totale be volkingstoeneming over 1961 (ruim 164.000) ligt derhalve ruim 25.000 hoger dan die over 1960 (bijna 139.000). In relatieve zin ligt het geboortecijfer over het afgelopen jaar iets boven dat voor 1960 (21,2 tegen 20,8 per 1.000 inwo ners), terwijl dat voor de sterfte gelijk is gebleven (7,6 °/oo). Het aantal huwelijkssluitingen heeft ruim 92.000 bedragen (in 1960 ruim 89.000) d.i. 8,0 per 1.000 inwoners (in 1960 7,8 °/oo). De zuigelingensterfte is wederom gedaald (15,5 per 1.000 levendgeborenen tegen 16,5 over 1960). Het vertrekoverschot naar de overzeese emigratiegebieden bedroeg in het afgelo pen jaar slechts ruim 5.000 (tegen ruim 18.000 over 1960). De migratie met andere Europese landen heeft over 1961 een ves tigingssaldo opgeleverd van bijna 4.000 personen. Op uitnodiging van de Veenendaalse wethouder van Openbare Werken, de heer Ant. de Ruiter, waren woensdagmiddag in de zaal van de brandweerkazerne een aantal ingezetenen bycen gekomen om eens van gedachten te wisselen over een juiste aanpak van de vyf jaar durende actie „Opgeruimd staat netjes" in onze ge meente. Naast vertegenwoordigers en -sters van diverse organisaties waren ook tal van schoolhoofden op de vergadering aanwezig. Dit in verband met een eventuele inschakeling van de jeugd. Wethouder de Ruiter wees in eerste instantie op de noodzaak van een derge lijke actie, óók in Veenendaal. „Men is ontzaggelijk slordig met alles en nog wat. Er zijn mensen die ontzien zich niet vuil maar zo ergens te deponeren - niet in eigen tuintje natuurlijk, maar liefst bij de buurvrouw." Om dit op te lossen is de medewerking van het gehele publiek nodig en hoe dat nou precies in het vat gegoten moest wor den, dat wilde de wethouder nu eens gaarne met de aanwezigen bepraten. Het huidige KVP-raadslid W. A. Pas (59) zal zich niet meer herkiesbaar stellen bij de kermende verkiezingen voor de gemeenteraad. Dit besluit heeft het raadslid bekendgemaakt op de maandag gehouden bestuurs vergadering van de plaatselijke KVP-kiesvereniging. De heer W. A. Pas werd in oktober van het vorig jaar voor de KVP-fractie in de Veenendaalse gemeenteraad ge kozen als opvolger van de heer Stal. De heer Brekelmans, die nummer twee stond op de kandidatenlijst, kon toen wegens drukke werkzaamheden geen benoeming aanvaarden. Met het vertrek van de heer Stal werd eveneens een bestuurswijziging van de KVP-kiesvereniging noodzake lijk. Dit gebeurde op de j.l. maandag gehouden vergadering, waar twee nieu we bestuursleden werden gekozen t.w. G. Elsendoorn en M. Haggenburg. De heer Pas deelde het bestuur toen ook mede dat de taak van gemeente raadslid hem te zwaar viel, mede ge zien zijn leeftijd, en dat hij zich dus voor de komende verkiezingen niet meer beschikbaar stelde. Het bestuur is zich thans aan het be raden over nieuwe kandidaten. Men verwacht dat de kandidatenlijst over enkele weken vastgesteld is. Hamea-Gelei.Tube 95cf SUGGESTIES Vooraf echter deed de heer Bezemer de aanwezigen enkele suggesties aan de hand, zoals het verspreiden van affiches, onder wijs op de scholen, een intensieve pers campagne, films voor de schooljeugd en het plaatsen van meer vuilnisbakken. Ook de heer Bezemer, alsmede inspec teur Dekker, was van mening dat het hoog tijd werd dat er in Veenendaal iets gedaan werd tegen de verontreiniging van straten, pleinen, parken en plantsoenen. „De rattenplaag", aldus de heer Bezemer, „is in Veenendaal helemaal niet mis. Dat neemt hand over hand toe en daarom moeten we proberen de volledige mede werking te verkrijgen van het publiek." Van de zijde van de gemeente is er al zoveel mogelijk gedaan. Men heeft een nieuwe stortplaats gecreëerd, met de a.s. schoonmaak zullen er op de woensdagen weer extra vuilniswagens rijden en er zijn meer papierbakken op komst. „Zo zullen ook op de Markt - „daar is het alt(jd een vreselijke bende" - bij iedere kraam grote vuilnisbakken geplaatst worden, waarvan de stand houder verplicht is gebruik te maken. Na een interessante discussie werd uit eindelijk besloten tot de oprichting van een Comité van Aanbeveling, waaruit bin nenkort een actie-comité geformeerd zal worden. Dit comité zal op korte termijn plan nen uitwerken, zodat Veenendaal over niet al te lange tijd opgewekt zal worden daadwerkelijk aan de actie „opgeruimd staat netjes" deel te nemen. VEENENDAAL Geboren: Robin, z.v. S. J. Huizinga en A. H. J. Frijlink; Herman Jan, z.v. G. J. Groothedde en W. v. Amerongen; John Edward, z.v. J. C. van Schoonhoven en M. v. Keulen; Willemientje, d.v. J. van Ede en H. v. Nieuwamerongen; Hendrika, d.v. P. M. Limbeek en J. van Holland; Nelleke, d.v. N. Boers en W. A. Kooij; Evert, z.v. A. Geurtsen en A. Boonzaaijer; Eefje, d.v. A. Geurtsen en A. Boonzaaijer; Geurt, z.v. G. van Roekei en E. Evers; Albertus, z.v. A. van de Haar en A. van Manen; Johannes Marinus, z.v. E. J. Teu- nissen en G. Tijssen; Jane Barbara Tine, d.v. E. M. Nagel en J. v. d. Oosterkamp; Teunis Bastiaan, z.v. P. M. H. van Keste- ren en A. Boer; Dirkje, d.v. W. van de Lustgraaf en J. Bleijenberg; Andries, z.v. A. P. Ditewig en E. Jansen; Willem Gijs- bertus, z. v. J. van de Lustgraaf en K. Pater. Ondertrouwd: C. Anbeek en J. Kroes- bergen; J. Pol en J. de Gooijer. Overleden: G. Schoeman, oud 55 jaar, ongeh.; J. van Dijk, oud 70 jaar, e.v. A. Vink (overl. te Rhenen); A. van Kooten, oud 64 jaar, e.v. G. C. de Jongste (overl. te Rhenen); J. Stip, oud 78 jaar, e.v. O. J. Anbeek. RHENEN Geboren: Fransinus Jan, z.v. H. Ophof en S. Rense; Willemina, d.v. H. Heikamp en D. C. Meijer; Hendrik, z.v. K. van Daalen en M. A. van de Scheur; Neeltje, d.v. H. van Vliet en S. M. D. ter Haar; Helena Eleonora, d.v. R. van Ommeren en N. van Vliet; Janneke Elsbeth, d.v. N. Blankevoort en E. J. M. Koek (geb. te Tickhill (G.B.); Willem, z.v. J. van Tongeren en C. Reede (geb. te Wagenin- gen). Ondertrouwd: W. Haisch en M. S. Stoc- ker. Overleden: A. van Kooten, oud 64 jaar, e.v. G. C. de Jongste; J. van Dijk, oud 70 jaar, e.v. A. Vink. AMERONGEN Ondertrouwd: J. A. Menthen en A. Klei ne Deters. Overleden: A. E. van den Broek, oud 78 jaar, e.v. S. Meijer. SCHERPENZEEL Gehuwd: J. van Doorn en G. van de Vliert; S. Thorsen en J. Schuur; R. J. Vlaanderen en K. du Pree. RHENEN Ingekomen: W. Nieuwboer, gez., van Monster; S. W. M. Vogelaar, van Wage- ningen; W. Hendriksen, van Kesteren; P. Henzen, van Assen; P. L. van Onselen, van Bussum. Vertrokken: F. W. Wichhart, naar Vil- lars Sur Ollon (Zwit.); H. B. A. Hoef sloot, naar Hiltrup (Dl.); W. F. Hendriks, naar Hilversum; D. C. van der Laan, naar Wageningen; B. V. C. Cantini, naar Rotterdam. AMERONGEN Ingekomen: A. Post van Pijnacker; E. S. Muskitta van Rhenen; C. G. Willekes- den Boestert van Utrecht. Vertrokken: H. van Dijk naar Ede. ZIE ONZE KOLLEKTIE VLIEGTUIG- EN SCHEEPS- MODELBOUW woord ió aan TIJDENS de kantooruren ambte naar, in zijn vrije tijd een ver woed nieuwsjager en wat daar van aan tijd overblijft een vereni gingsman-organisator in hart en nieren. Zó is in het kort het leven te schetsen van de Rhenenaar Joop Bovenschen, die gisteren de kwart eeuw volmaakte als ambtenaar in dienst van de gemeente Rhenen. Een zilveren jubileum dus en dan is het altijd een goede traditie die vijfen twintig jaar in vogelvlucht weer te geven. Bij Joop Bovenschen is dat moeilijk - zéér moeilijk zelfs. Raak je met hem aan de praat en vraag je hem nauwkeurig al zijn werkzaam heden, functies e.d. op te noemen, dan zou er minstens een halve pa gina nodig zijn om die op papier te zetten. Vooropgesteld dit - voor zichzelf is hij een moeilijk mens, die, mede uit zijn ambtelijke en journalistieke functie, in de loop der jaren heeft bewezen óf iets goed te doen óf iets helemaal niet te doen. Een tussen weg bestaat bij hem niet. Vandaar ook dat er in die vijfentwintig jaar op het Rhenense stadhuis nooit iets onaangenaams is voorgevallen en hij van volontair opklom tot hoofd commies. Om even bij die ambtelijke loopbaan te blijven, op 16-jarige leeftijd be gon hij als volontair op het bureau van de toenmalige gemeente-opzich ter. Hoe dat kwam vertelt hij zelf: „Ja, ik ben een onvervalste Rhene naar en ik ben ook een hevige uit schieter, want ik stam uit een ge slacht van ambachtelijke midden standers en alleen een verre oom van me werkt bij de belastingen. Eigenlijk ben ik onbewust ambte naar geworden. Ik wist nooit wat ik nou precies worden wou en ja, wat doe je als ze op een gegeven dag aan je vader komen vragen of je op het gemeentehuis wilt komen werken? Toen ik van de mulo kwam was er niet zoveel werk dus Joop werd volontair en de eerste tweeënhalf jaar werkte hij voor niets. „De gemeente heeft altijd een goedkope kracht aan me gehad", zegt hij lachend als hij aan die tijd terugdenkt. Zonder dat hij het zelf besefte begon zijn ster als ambte naar steeds meer te schitteren. Hij behaalde zijn Acte Gemeente-admi- nistratie-I en later ook nog Gem. Documentatie. Zijn tijdelijke aan- 'stelling op een salaris van 300, per jaar, werd later veranderd in een vaste en mede door de oorlogs omstandigheden maakte hij grondig kennis met alle facetten van de ge meentelijke administratie. Hij werk te bij de gemeente-ontvanger, zat met zijn neus in zaken van Onder wijs, Financiën, Personeel, Alge mene Zaken, hield de politie-admi- zo kalm blijven dat ik totaal geen angst kende". Als ambtenaar heeft hij nooit moeilijkheden met supe rieuren gehad. Thans is de jubilaris chef van de Algemene Zaken met vier man personeel, in de rang van Hoofdcommies. Een prachtige car rière in zo'n korte tijd! o-o-o Inderdaad een prachtige carrière, waarop menig andere ambtenaar ja loers zal zijn, edoch „als ik het over moest doen, deed ik het tóch anders!" en met deze zo op het eer ste gezicht tegenstrijdige verklaring, komen we op het glibberige pad van de journalistiek. „Ik weet niet hoe ik dat precies zeggen moet, maar ik heb een enor me vrijheidsdrang in mijn lichaam zitten. Op de kleuterschool kon ik het al niet uithouden en ik heb één dag op een bank gewerkt. Man die tralies zie ik soms nóg voor me Ik was altijd ongedurig en toen ik direkt na de oorlog in kon takt kwam nistratie bij, kon de burgerlijke stand dromen en kwam zelfs op de afdeling Sociale Zaken terecht. Als administrateur van de Lucht beschermingsdienst (19 jaar!) maak te hij alle ellende en verschrikkin gen mee van de oorlogsjaren. Zélf afgekeurd zijnde voor de militaire dienst - „ik woog niet genoeg" - dook hij onder toen ze hem op zijn hielen zaten. „Aan die tijd bewaar ik de beste herinneringen aan de heer Smolders. Die was commandant van de Luchtbeschermingsdienst en die kon onder het hevigste granaatvuur met de journalistiek, toen had ik ineens gevonden wat ik worden wou. Waarom ik toen niet direct overgestapt ben? Jalaat ik het zo zeggenik was toen al over goten met al die ambtelijke zeker heden en getrouwd, dus deed ik het niet, maar ik heb er nog altijd vre selijk veel spijt van... Wacht even, begrijp me goed ik heb hier al tijd met fantastische kollega's ge werkt en het ambtenaar zijn als zo danig bevalt me uitstekend, maar ik zeg toch alals ik het over zou mogen doen al zou ik maar als loopjongen kunnen beginnenik kwam bij een krant terecht! Ik kan er niets aan doen ik moet iedere dag iets nieuws te beleven hebben ik moet tussen een hoop mensen zit ten. En welk beroep is er dan mooier als dat van journalist? Je kunt dan intensief leven met zo'n grote ver scheidenheid aan dingen. Dat je bloot staat aan kritiek? Ach ja, maar daar moet je boven staan. Misschien zijn er mensen die op mij ook veel aan te merken hebben en ik weet wel dat je in zo'n vak uiteindelijk eenzaam bent, maar wat doe je als je daar innerlijk toe gedreven wordt? Ik heb er helaas geen beroep van kunnen maken en het is nu mijn grootste hobby!" Joop Bovenschen heeft, ondanks „krantenman" te zijn in hart en nie ren, kans gezien zijn ambtenaarschap op de voorgrond te plaatsen. Het lot heeft hem dat nu eenmaal zo toe bedeeld en hij accepteert dat ook, zij het dan soms ook met een kna gende innerlijke pijn. Maar dat is nog niet alles. Hij moet mensen om hem heen hebben en hij heeft ze gekregen. Ze kwamen bij hem om zitting te nemen in allerlei besturen, zo erg zelfs dat hij voor sommigen moest bedanken. Hij organiseerde de Brug feesten - „dat was een hoogtepunt uit mijn carrière" - werd admini strateur van de B.B., is behalve cor respondent van tal van bladen ook redacteur van De Brug, hij maakte het enige adresboek van Rhenen, hij is voorzitter van de gymnastiekver. en de zwemclub, bestuurslid van de ijsclub en de schaakclub, kortom te veel om op te noemen. Vijfentwintig jaar draait hij nu al vrijwel dag en nacht mee in de stroom van het openbare leven. Er zijn mensen die hem op de juiste waarde weten te schatten - er zijn er ook die hem niet willen of kunnen accepteren. Niet in ambtelijke krin gen, doch in het openbare leven waarin het toch al moeilijk is om iedereen tevreden te stellen. Jubila ris Joop Bovenschen trekt zich daar weinig van aan. „Ik hou vreselijk veel van de mensen, ondanks dat ik daarvan meerdere malen de dupe ben geworden", zegt hij. Hij gaat zijn eigen weg en dat deze goed is daarvan getuigen de achter hem liggende vijfentwintig jaren! VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. P. de Jong. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. D. v. d. Berg. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij woensdag 28 febr. 7.30 uur ds. Mid delkoop van Zwolle. Dijkstraat 2.45 uur ds. D. v. d. Berg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Slin- genberg van Ede, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur z:aterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Slingenberg van Ede. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur onbek. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Keuning. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst, woensdag 28 febr. 7.30 uur ds. De Grei van Den Haag. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Canne- gieter van Driebergen. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Alers van Rotterdam, jeugddienst, 10.30 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos, bed. H. Doop. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang 10 uur ds. Monster van Barneveld, 5 uur ds. Koele van Nijkerk. Prot. Bond „Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur ds. De Pree van Veenendaal Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Lugtigheid van Maarn. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds. v. d. Bijl van Barneveld. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 1 maart 10 en 7 uur ds. Mieras van Krimpen aan de IJssel (biddag). R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Breu- gem, 6 uur dhr Jansen van Andelst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst, 7 uur ds. Abelsma van Ingen (Jeugddienst). Ger. Kerk 10 en 5 uur as. De Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Zuurdeeg van Wassenaar. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur kand. Van 't Veld van Nijkerk, 6.30 uur ds. Kleijn Kranenburg van Hoevelaken. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Evang. Gem. maandag 8 uur ds. Hamers. Ver. Vrij.z Herv. 10 uur Boszicht, ds. Burger. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Sierink van Ede. DOKTOREN EN APOTHEKERS Veenendaal: dr. A. J. Verbeek, telef. 2469. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur: Zuider-Apotheek, SI. de Bruïneplein 7, telefoon 3714. Rhenen: dr. Almekinders, Herenstraat 59, telefoon 432. Ederveen, De Klomp, Renswoude: dr. ter Velde, Renswoude, telefoon 450. Eist, Amerongen, Leersum: Praktijken: Bakker, Kars en v. Ommeren: dr. Bak ker te Leersum, telef. 03434-495. Prak tijken Buining en Rijnten: dr. Rijnten te Amerongen, telef. 03434-678. Scherpenzeel: dr. Renken, telef. 03497-250. NIEUW GENEESMIDDEL VOOR HOGE BLOEDDRUK In verschillende Britse ziekenhuizen worden op het ogenblik klinische proeven genomen met een volkomen nieuw soort geneesmiddel dat het leven voor lijders aan verhoogde bloeddruk gemakkelijker en langer zal maken, aldus meldt het Britse geneeskundige blad de „Lancet" in zijn jongste nummer. Het geneesmiddel dat „Aldomet" heet, heeft dit op de bestaande geneesmiddelen tegen hypertensie voor, dat het geen neven-effecten heeft en ook werkt wan neer de patiënt ligt. In de „Lancet" wordt uiteengezet dat dr. J. D. K. North en twee van zijn collega's van het Auckland Hospital, Nieuw Zeeland, 15 personen met hoge bloeddruk drie weken lang capsules die een niet-werkzaam poeder bevatten toedienden en daarna negen weken lang capsules die „Aldomet" bevatten. Terwijl het namaakgeneesmiddel werd ingenomen bleef de bloeddruk van alle patiënten hoog, maar daalde aanzienlijk nadat zij het nieuwe geneesmiddel toe gediend hadden gekregen. Toen de pa tiënten, buiten hun medeweten, opnieuw het niet-werkzame poeder kregen, steeg hun bloeddruk, en daalde weer nadat dit door Aldomet werd vervangen. Een zorgvuldig onderzoek van de neven verschijnselen toonde aan dat deze altijd mild waren en van korte duur. Deze fac tor, aldus de schrijvers van het artikel in de „Lancet" alsmede de beduidende druk- verlagende werking van het geneesmiddel, in het bijzonder bij een liggende houding, maken het een waardevol nieuw genees middel.

De Vallei | 1962 | | pagina 2