De militair in DE «Ome SoekDie durft toch niet!» FLORYN elk pakje SPAAR DUBBEL BIJ DE SPAR 6 REPEN qq 40 38 40 20 Snijlunchworst _n 20 Wet vervreemding landbouwgronden wordt niet verlengd SCHERPENZEEL KOFFIEMELK ge Pindakaas 98 SPRITS 50 Rundvlees,-. Harmonieorkest verzorgde personeelsavond AMERONGEN ELST NATUURLIJK IETS VAN Royal Quality nu 93 io% Roodmerk nü 75 io% Groenmerk nu 65.10% SPAR- 20 ct 19 ct 10 ct 10 ct Luchtververser Chocostaafjes 82-10% TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 Nr. 16 NIEUW-GUINEA ,.Als je daar zit, wil je naar huis toe ben je hier, dan wil je weer graag een poosje terug". Steevast iedere maand worden door het Ministerie van Defensie een aantal jonge dienstplichtige militairen uitge kozen om 's Konings wapenrok voor een bepaalde tijd in Ned. Nieuw Guinea te gaan dragen. De meesten van hen zo niet allen weten dat zij op dit punt hun plicht niet mogen en kunnen verzaken. Hun aanwezigheid in het ver re en voor hen onbekende Nieuw-Gui- nea met een totaal ander ras mensen, wordt in 's lands belang geëist. Typisch is dat er onder de militai ren met bestemming Nieuw-Guinea vrijwel geen angst voor de toekomst leeft. Het voor lange tijd af scheid nemen van die hun dierbaar zijn en het besef dat zij een vreemde wereld tegemoet gaan, weegt bij hen het zwaarst. De praktijk heeft geleerd, dat de militairen, wanneer zij eenmaal gewend zijn aan land en volk dat is vaak een kwestie van enkele maanden een goede leerschool doorlopen en zij dit ook als vanzelfsprekend accepteren. Natuurlijk ,,gekankerd" wordt er. En hoe soms. maar daar zijn het tenslotte Hollandse militairen voor. De siutatie waarin de meeste jongens zich daar bevinden, werd het scherpst getekend door een exN.-Guinea-ganger die zei: „Als je daar zit, dan wil je graag naar huis toe en als je dan eenmaal hier bent, dan wil je graag weer een poos terug!" WÊÊBÊ Hoe vreemd het moge klinken, de grootste angst voor er-kan-wel-iets-ge- beuren, treft men niet - of althans in zeer geringe mate - bij de soldaten zelf aan, maar bij de achterblijvers. Ouders, broers, zusters of verloofde volgen vooral de laatste maanden met spanning de berichten over de politieke verwikkelingen met betrekking tot dit landsdeel. Terecht is men bevreesd voor een eventueel gewapend conflict, waarbij het een kwestie van leven of dood kan zijn. Klinkt door de luidsprekers in de Ne derlandse huiskamer de monotone stem van de nieuwsdienstlezer, die koel en za kelijk een treffen tussen Nederlandse en Indonesische schepen rapporteert, dan slaat de schrik velen om het hart. Het is dan ook de angst die in de vele brieven vanuit Holland de boventoon voert en die onze jongens in Nieuw-Guinea niet helemaal begrijpen. Om min of meer een indruk te krijgen van wat er al zo bij de achterblijvers en bij de militairen zélf leeft, zijn wij er in geslaagd in contact te komen met een drietal families uit onze omgeving die bij deze uitzending naar Nieuw-Guinea be trokken zijn (geweest). „De jongens wisten van niets!" De ouders van HANS BROUWERS (19) uit Rhenen zijn niet erg tevreden over het vertrek van hun zoon. Vooral vader Brouwers is bijzonder gepikeerd. Hij ver- de zenuwen en wij hebben toen direct veling die de jongens parten speelt, ook al omdat er weinig vertier voor hen te vinden is. De meesten kunnen dan ook goed sparen. De grote kist met souvenirs was inmiddels al gearriveerd, maar „toen ik hem opendeed, schoten de tranen in mijn ogen en ik zeg tegen mijn doch ter: „Best weer terug. Ilans Brouv/ers telt: „Hans moest op 4 oktober van het vorig jaar in dienst en uitgerekend op de ouderdag hoorden we dat hij naar Nieuw-Guinea zou moeten. Ik was over spannen en we hebben zelfs de dominee nog ingeschakeld, maar het hielp niets. Op vrijdag 2 februari zou hij per vlieg tuig vertrekken en hij kreeg een briefje thuis van zijn commandant dat zijn fa milieleden hem op Schiphol vaarwel mochten zeggen. Om elf uur waren we in het restaurant om afscheid van onze jongen te nemen, maar er gebeurde niets. Er liepen moeders te huilen, vaders be gonnen te vragen waar de jongens nou bleven en tenslotte raakte iedereen in paniek. Er ontstond een groot tumult en wat ik toen allemaal heb gezien zal ik maar niet vertellen. We hebben de douane bijna onder de voet gelopen en zodoende kre gen we gelegenheid om afscheid te ne men. Ik zie hem nog staan: ik zeg „Hans, er is verandering gekomen. De K.L.M. is geweigerd om in Japan te landen". Hij zegt: Och Pa, dat is helemaal niet waar". Die jongens wisten van niks! Ik zal u vertellen dat we razend waren en nog zijn. Het Militair Gezag denkt ze ker maar zo'n beetje met ons ouders te kunnen sollen. Eerst uitnodigen om naar Schiphol te komen en dan proberen om op een linke manier van je af te komen. Na het vertrek van het vliegtuig waren alle ouders en bloedverwanten op van W. A. Eimers Het Harmonie-orkest van de Kon. Scheepjeswolfabrieken o.l.v. de bekwa me dirigent M. de Graaff, heeft vrij dag- en zaterdagavond in het Vereni gingsgebouw de jaarlijkse personeels- avonden van het bedrijf verzorgd. Voor de pauze werd er lustig op los gemusi ceerd, terwijl de aanwezigen na de pauze hebben genoten van de vreemde capriolen van de Engelse komiek Nor man Wisdom, in zijn film „En dat we toffe jongens zijn". De uitvoering van vrijdagavond werd o.m. bijgewoond door de burgemeester van Veenendaal, Mr. Dr. J. Hazenberg, alsmede wethouder C. N. van Kuyck. De ere-voorzitter van de Harmonie, de heer Schoemaker, sprak een kort ope ningswoord, waarna de drumband o.l.v. de tamboer-maitre v. d. Kraats, het muzikale gedeelte van de avond aan ving. En hierbij ontbrak natuurlijk niet de Harmonie-bok. Behoudens een klein foutje bij de Van Heutz-mars, presenteerde de drumband zich uitstekend en een lang durig applaus van het publiek was dan ook de beloning. Vervolgens vroeg het orkest de volle aandacht. Men heeft de Harmonie wel eens verweten uitsluitend van show te „leven", doch dirigent De Graaff en zijn mannen hebben beide avonden be wezen heus wel meer in hun mars te hebben, dan „swing-capaciteiten". De ouverture Wilhelm Teil kwam weliswaar ietwat ruw uit de verf, doch dat nam niet weg dat het orkest ook in dit genre tot een uitstekende pres tatie kwam. Vanzelfsprekend lagen de op het programma voorkomende mar sen veel beter in het gehoor en vonden dientengevolge ook gretiger ingang bij het publiek. Het speciale programma-onderdeel teenager-muziek voor de jeugdigen be antwoordde niet geheel aan de gestelde verwachtingen. Het waren inderdaad een zestal „bekende songs" - overigens op uitstekende wijze door dirigent De Graaff voor het harmonie-orkest ge- arrengeerd - maar in geen geval „teen ager-muziek". De film na de pauze was een welgekozen sluitstuk van een avond vol ontspanning. Ex-sergeant A. v. d. GRIFT uit Veenen daal die half augustus terugkeerde naar Holland, was zo vriendelijk ons enkele besloten protest aan te tekenen tegen de militaire autoriteiten op Schiphol." Moeder Brouwers zegt: „Toen hij van het restaurant naar het vliegtuig liep, stak hij voor het laatst de hand op en toen liep hij door." Truus doe het deksel weer dicht. Je bliift hier lachen Echt ik kon niet verder." besluit moeder J 1 Eimers. Marinier W. A. EIMERS (20) uit Vee- nendaal zit al veertien maanden tussen de Papoeas. In zijn ouderlijke woning aan de Stationssingel hebben we via de band recorder gehoord wat er al zo in dat we relddeel gebeurt. Terwijl de familie meeluisterde kwam uit de microfoon de stem: „Ik zou ver leden v/eek thuisgekomen zijn, maar nou hoor ik plotseling dat ik nóg drie maan den moet dienen. -Ach, de stemming dat gaat wel hoor. Af en toe drink je maar eens een biertje, want anders ga je te veel denken en ik slof nog dat ik van de zomer thuiskom. Ik heb al een grote kist met souveniers naar jullie gestuurd en daar moeten jullie erg zuinig op zijn. We zien hier regel matig nieuwe militairen komen, echt van die bleke groentjes nog. Wij mogen nou de ouwe jongens uithangen hier en ja, je blijft lachen hè." Moeder Eimers is bezorgd: „Als er maar niets gebeurt. Ze vertellen die jongens toch niet alles." Vader Eimers heeft meer geloof in zijn zoon. „Ach," zegt hij, „onze zoon is ook getuige geweest van het op brengen van die krijgsgevangenen toen met die infiltratie. Ik geloof dat wij ons veel te bang maken. De jongens lachen AI/TIC Dl ICT A MD A om die zogenaamde vechtjassen. Ze AI\IIlD|JoIAIND4 zijn zo bang als een wezel, zeggen ze en als je naar Soekarno vraagt, dan zeggen Jeugdzorg ze: Ome Soek? Die durft tóch niet!" Hoewel zijn zoon de zwaarste rimboe- Gezinszorg patrouilles heeft meegemaakt, is hij nooit ziek geweest. Het is hoofdzakelijk de ver- Wijk- en Buurtwerk Gebrekkigenzorg foto's ter hand te stellen van het beroem de eiland Jefman in de Etna-baai waar de krijgsgevangenen van de laatste infil tratie zijn ondergebracht. Als sergeant van de Geneeskundige Troepen vertrok hij in december 1960 per vliegtuig via Tokio naar Nieuw-Guinea. „Ik heb altijd op het M.G.D. gezeten en zodoende ben ik jammer genoeg nooit op patrouille in het oerwoud geweest. Inder daad, er is weinig vertier. We hadden toen tweemaal in de week film en er was van zelfsprekend weinig contact met de be volking. Over die Papoeas, ja! 't Is een vreemd volkje. Als ze vandaag te eten hebben, dan geloven ze het voor morgen wel. Ze zUn moeilijk in iets te interesseren, maar verder zfln het beste mensen. Zo lang van huis zijn valt heus niet mee, maar een goeie gezonde knaap hoeft er heus geen spijt van te hebben. Je ziet nog eens wat anders. Als je zes maanden in het binnenland dienst gedaan hebt, krijg je twee weken vakantie in een gro- anders dan thuis. Ze kennen hier de dro- tere stad. Dan kun je eens lekker uitrus ten. Waar je aan wennen moet is in eerste instantie het eten. Je gaat van „piepers" over op rijst, alleen éénmaal in de week schaft de pot Hollands eten. Maar je kunt zo af en toe ook in een restaurant een biefstukje kopen hoor. De zomers en winters zijn ook even ge en de natte moesson en die laatste is dan nat ook! Dan regent het verschrikke lijk en eerlijk, je ziet geen hand voor de ogen. Als ze mij vragen: hoe heb je het daar gehad, dan is dit mijn antwoord: „Als je er bent, wil je graag terug, maar nou ik weer hier ben, zou ik best weer eens een poosje tussen de Papoeas willen zitten!" Geslaagde winteruitvoering van „Ons Genoegen" Donderdagavond en zaterdagavond vond in het Clubhuis in Amerongen de win- ter-muziek- en toneeluitvoering plaats, van de muziekvereniging Ons Genoegen uit Amerongen, onder leiding van de di rigent de heer van Dijk uit Driebergen. Bij de overhandiging van het saldo van de lichtweek over het afgelopen jaar, door de heer J. Knoppers, zegde de voor zitter alle medewerking toe voor een eventueel komende lichtweek. In zijn openingswoord heette de voor zitter o.a. burgemeester en wethouders en tevens de zusterorganisaties welkom. Het muziekprogramma dat voor de pau ze plaats vond,bestond uit enkele marsen en verdere muziekstukken, waaronder een 5-tal nummers die door deze vereniging voor de eerste keer werden gebracht. Ten slotte overhandigde de voorzitter van de winkeliersvereniging de heer J. Knoppers een enveloppe met inhoud aan de voor zitter van Ons Genoegen. Hij deed hierbij een beroep op het publiek toch vooral de muziekvereniging te blijven steunen en vroeg verder aller medewerking voor de misschien alsnog te houden lichtweek. In de pauze werd de traditionele ver loting gehouden, terwijl na de pauze het blijspel in 2 bedrijven werd opgevoerd ge titeld: „O, die mannen," door de toneel groep van de muziekvereniging E.M.M. uit Leersum. Het stuk, waarin een lastige schoonmoeder veel misverstanden schept, met een zeer bange schoonvader en een potige schoonzoon, werd met grote aan dacht gevolgd. Het spel van de dienstbode en de zuster van de schoonzoon deed het goed. Jam mer was het, dat de soufleur iets te hard sprak, waardoor men hem in de zaal kon horen. Verder was het een voortreffelijke avond. Gezellige cabaret-avond van Oranje-Wit In de zaal van café Sportlust gaf de Elsterse sportvereniging Oranje-Wit vrij dagavond haar jaarlijkse uitvoering voor leden en donatei/rs. De goed gevulde zaal - er was geen plaats meer onbezet - heeft genoten van uitstekend cabaret door het gezelschap Jan Plezier. De stemming was er direct goed in toen de accordeon-virtuoos Harry Lit het pro gramma opende met een aantal bekende melodieën. Ook de muzikale clown-show oogstte veel bijval, terwijl zanger Gé Mossino de zaal stil deed worden met „de bronzen klokken." Inmiddels was het al bij twaalven ge worden toen de voorzitter de vele artisten dank bracht voor de buitengewoon gezel lige en attractieve avond. Hierna bleef men nog enkele uurtjes bijeen bij de mu ziek van de Cliff's Band en velen maak ten nog een dansje. VOOR DE BOER Voorkeursrecht pachter opgenomen in de Pachtwet De regering is niet voornemens een verdere verlenging van de geldigheidsduur van de Wet op de vervreemding van landbouwgronden voor te stellen. Een wetsontwerp, waarby het voorkeursrecht van de pachter in de Pachtwet wordt opgenomen, heeft de betrokken departementen verlaten. Dit deelt minister Marijnen mee in de me morie van antwoord bij de landbouwbegroting 1962 op vragen van de Tweede Kamer over de wetgevende arbeid van zijn ministerie. Bij het overleg, o.a. met het ge organiseerde bedrijfsleven over eventuele vervanging van de Veewet door een Dier- ziektewet is naar voren gekomen, dat aan een algehele vernieuwing van de veteri naire wetgeving op dit ogenblik geen behoefte bestaat. De minister heeft zijn aan vankelijk voornemen te dien aanzien laten varen. JAARVERGADERING CAECILIA Donderdagavond hield de muziekver eniging Caecilia onder leiding van de vice-voorzitter, de heer D. Cczijnsen (de voorzitter burg. mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg vierde zijn verjaar dag thuis) een ledenvergadering in het repetitielokaal. Nadat de wnd. voorzitter een terug blik had geworpen op het afgelopen jaar, werden door de secretaris, de heer J. Koudijs, de notulen uitgebracht. Vol gens de 2e penningmeester, de heer H. Westerhuis, gaven de verenigingsfinan- ciën geen reden tot klagen. Tijdens de vergadering werd besloten om op 22 september a.s. het 70-jarig bestaan te herdenken met het geven van een ca baret-avond. Tevens werd besloten om het volgende jaar deel te nemen aan een nationaal concours. Teneinde het feest voor te bereiden werd een feestcommissie benoemd waarin zitting hebben mevr. Hoefak- ker-Mol en de heren D. Cozijnsen, Hoefakker, H. Westerhuis, B. v. d. We tering, H. Schipper en J. Koudijs. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heren G. Voskuilen en G. Schoonhoven. Wegens het bedanken als lid van de heer W. van Bruggen, die le penningmeester was, werd benoemd de heer H. Westerhuis en in de daar door ontstane vacature werd in het be stuur benoemd mevr. Hoefakker-Mol. Voor de koffie zorgde de heer J. Renes en voor het gebak de heer Snippenberg, daar laatstgenoemde zo gelukkig was om bij de laatstgehouden verloting een fiets te winnen. RUILVERKAVELINGSWET Minister Marijnen is van oordeel, dat voor een eventuele herziening van de Ruilverkavelingswet argumenten zouden kunnen worden aangevoerd. Hierbij kan zowel worden gedacht aan een beperkte herziening van enkele onderdelen der wettelijke procedure, die althans volgens sommige opvattingen minder bevredigend zijn, als aan een algehele herziening der wet teneinde deze aan te passen aan de door anderen gevoelde behoefte om door toepassing van ruilverkaveling nog bre der opgezette reconstructieplannen voor agrarische gebieden te kunnen verwezen lijken. De bewindsman acht het echter in het huidige stadium nog niet verantwoord terzake een duidelijk standpunt te bepa len. Na het totstandkomen van de Ruil verkavelingswet 1954 is nog nauwelijks een ruilverkaveling van grotere omvang geheel onder vigeur van deze wet uitge voerd. In verschillende ruilverkavelingen worden processen gevoerd, welke voor de interpretatie om toepassing van de wet van zeer groot belang zijn. Er is derhalve nog geen sprake van voldoende praktische ervaring en jurisprudentie, welke een verantwoord uitgangspunt voor een even tuele wetswijziging zouden kunnen vor men. De regeling van het leerlingstelsel in de landbouw zal in het ontwerp van wet op het leerlingenwezen worden geïncor poreerd. Dit ontwerp van de staatssecre taris van onderwijs, kunsten en weten schappen is aan tal van organen en or ganisaties ter beoordeling gezonden. Ter- wille van de gewenste harmonisatie, co ördinatie en legislatieve overzichtelijkheid heeft één wettelijke regeling veel aan- Een Pools onderzoeker heeft een middel ontdekt om broedse kippen binnen 3 a 4 dagen weer aan de leg te krijgen. Een kleine transformator, die de lichtnetspan- ning tot 12 Volt reduceert, wordt voorzien van twee electroden. De ene wordt met de kam van de broedse kip verbonden en de andere wordt in de mondholte beves tigd. Hoewel de individuele reacties van de dieren verschillend waren, begonnen ze bijna allemaal na één enkele schok- beweging weer te leggen. Wanneer in de komende dagen een kabouter, een pad vindster of een pionier van het Nederlandse Padvindsters Gilde bij u komt met het verzoek fotokaarten te kopen voor de Actie „Dubbel Doel", wilt u dan bedenken dat dit niet geschiedt om voordeel te trekken voor de pad vindsters zelf, maar dat zij dit doen voor de „Blauwe Vogels" en voor de „Zwerfdieren". Ongetwijfeld hebt u wel eens van Blauwe Vogels ge hoord. Dit zijn gehandicapte meisjes, spas tische, dove, blinde, langdurig zieke kin deren die een eigen groep vormen in het Nederlandse Padvindsters Gilde. Geen vergeten groep, integendeel! Alles wordt in het werk gesteld de Blauwe Vogels zo veel mogelijk in het gewone padvindsters- werk te betrekken. In sommige grote steden vormen de Blauwe Vogels hun eigen groepen en daar hebben zij ook wekelijks opkomst. In plaatsen waar geen groep gevormd kan worden, beleven deze Blauwe Vogels op geregelde tijden een echte opkomst mee per brief. Er worden in deze „postbrieven" opdrachten gegeven, spelletjes gedaan, al les aan hun persoonlijke gesteldheid aan gepast. Maar het hoogtepunt in het leven van de Blauwe Vogels is het Blauwe Vogelkamp te Baarn. Trots in hun uniform, komen zij naar Baarn met de helpsters (ook padvindsters) die hier voor graag een week vakantie over hebben. De kosten van het Blauwe Vogelwerk zijn hoog. Door de aangeboden kaarten te kopen kunt u helpen. Actie „Dubbel Doel". Een twee-ledig doel dus. De helft van de kaartenverkoop-opbrengst is bestemd voor een heel andere groep, een groep waarvoor wij mensen ook verantwoording hebben, n.l. de groep van „zwerfdieren". Het dier dat uitgestoten wordt, omdat het niet langer welkom is in het huis, waar men het vrijwillig opnam. Dat naar een veraf gelegen weg wordt gebracht, met een touw aan een boom wordt vastgebonden, opdat het in zijn trouws de „baas" of „bazin" niet naar huis volgt. Het zwerfdier, in het gunstigste geval een korst brood, maar vaker een schop en een trap krijgend (om van erger mis handelingen maar niet te spreken) tot het ergens van uitputting sterft. Een aantal in Nederland op te richten streekdierentehuizen wil zich het lot van deze stakkerds aantrekken. De bouwrijpe grond voor het in Kenne- merland te bouwen streek-dierentehuis werd reeds gekocht. In Zandvoort te midden van een prachtig duinlandschap zullen deze uitgestotenen t.z.t. liefderijk in het daar te bouwen S.K.D. dieren tehuis worden opgenomen, in afwach ting van een nieuwe goede eigenaar. Wanneer in de komende dagen een padvindster bij u aanbelt met het ver zoek een of meer kaarten te kopen voor Actie „Dubbel Doel", bedenkt u dan trekkelijks. Anderzijds dient die wette lijke regeling een zodanige opzet en uit werking te hebben, dat in voldoende mate met het in velerlei opzichten geheel eigen karakter van de landbouw rekening kan worden gehouden. Een commissie - onder voorzitterschap van prof. ir. A. Moons - zal de minister op basis van het ontwerp van wet advies uitbrengen over de ge wenste onderwijskundige en structurele uitwerking van het leerlingstelsel in de landbouw. VRIJE BOEREN De acties van de heer Koekoek c.s. te gen het Landbouwschap en zijn wettig genomen maatregelen verdienen scherpe afkeuring. Het ligt niet op de weg van de minister van landbouw tegen derge lijke acties op te treden. Voor zover de democratische rechtsorde door zulke ac ties wordt verstoord, worden daar door het terzake bevoegde gezag maatregelen tegen genomen. JONGE EN OUDE GENEVER DAMÜITSLAGEN Voor de onderlinge competitie van de Scherpenzeelse Damvereniging wer den de volgende partijen gespeeld: H. G. Valkenburg-D. J. Iprenburg 11 D. Valkenburg-B. Valkenburg 02 J. Jansen-A. ter Burg 20 H. G. Valkenburg-D. Valkenburg 20 J. Visser-N. Wallet 2—0 D. J. Tprenburg-A. ter Burg 20 W. van Schaik-B. Valkenburg 02 D. J. Iprenburg-A. Stuivenberg 20 Sparthee Profiteer van 10% korting &pl KOFFIE 1AO roodmerk, 250 gr. I ril- GUSTA REAl 250 c J8Q even dit: er wordt niet gevraagd voor uw kind. Dat is gezond, het kan fietsen, zwemmen, hockeyen. En werpt u ook even een blik op uw hond die heerlijk in zijn tnand ligt te slapen na een lek ker maal. Kijkt u even naar uw poes die snorrend bij de kachel ligt, haar vacht glanzend van gezondheid. Neen, niet voor uw kinderen, niet voor uw dieren wordt een bijdrage gevraagd. Toon uw dankbaarheid hiervoor door een kaart te kopen, twee kaarten, liever nog een mapje van vier stuks. De kaarten werden belangeloos door kunstenaars van naam voor ons doel ontworpen. Kosten 0,25 per stuk of f 1,per mapje. Steunt de Actie „Dubbel Doel". Schenkt uzelf de voldoening te hebben meegeholpen twee groepen gelukkig te maken. Twee groepen, namens welke de besturen van het Ned. Padvindsters Gilde en van het S.K.D. Streekdieren- tehuis Zandvoort, u heel hartelijk dan ken! DUBBEL ZEGELS WERKELIJK VOORDEEL melk, puur of noot JF 1/2 literfles lil 150 gram Reken maar na! Dubbel Sparzegels betekent dat u op bovenstaande artikelen 20% korting krijgt! .10% HM dèsseriko' spuitbus 30010% blik 350 gram lfcU-10% Koekje met 10 200 gram SPAR geldig van 22 t/m 28 februari KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP

De Vallei | 1962 | | pagina 3