DE VALLEI THEE EXPERIMENT IN KATOENSHOW 1962 De bof ofwel Parotitis Epidemica CAR-A-VAN (PFAED Voor de Jeugd f\ VRAAG EN AANBOD 4 vijf verschillende modellen uit één dessin v OP DOKTERSADVIES Te koop Gevraagd Woningruil Te huur Aangeboden Diversen Personeel gevraagd Auto-schade? van Herk, AUTORIJLES „HET CENTRUM" M. VAN BEEK T. Hasselaar H. SLIJKHUIS REPARATIES KUNSTGEBITTEN naaimachinehuis herschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ZILVERPAPIER Deze week hebben we weer een hele boel zilverpapier en capsules gekregen van Anneke en Joke Roodbeen, Hennie en Iet Dijkstra, Henk en Ria Roodbeen, Jaap Schoeman, Peter Lange, Jan Schoe- man en Zusje de Kamper. Dank je wel hoor! Figuur a. Versierde bordjes Als je op een ver jaarsfeestje karton nen bordjes gebruikt, kun je die als volgt versieren: 1. Knip de kop van een schildpad uit en ook vier poten en een staart. Dat doe je uit stevig karton, waarop je de ogen, de mond, de neus en de klauwtjes tekent. Deze verschillende delen lijm je stevig vast tegen de onderkant van het bordje, waardoor het geheel er als een schildpad gaat uitzien. 2. Je kunt het bordje ook een hoofd, armen en benen geven en er op die ma nier een jongen of een meisje van ma ken, bijvoorbeeld een zoals in de teke ning. 3. Ook kun je van een papieren bord je in weinig of geen tijd een tamboerijn maken. Dat doe je door op bepaalde afstanden om de rand belletjes vast te maken, een lint aan de rand te bevesti gen en op de bodem van het bordje een figuur te tekenen. DIT ZIJN ONZE JARIGEN VAN DEZE WEEK 21 febr. Jannie v. Beek 23 Jan Hootsen 24 Tinie ter Maaten 26 Gé ter Hoeve 26 Cocky v. Wakeren 27 Nellie Legemaat Allemaal van harte gefeliciteerd en ik wens jullie een prettige dag toe. Tante Jos Beste Ansje van Zwetselaar, Hartelijk dank voor je gezellige brief. Dat was lang geleden, hè? Je schrijft me dat je er nog zilverpapier hebt staan. Nou, dat kunnen we er altijd bij gebrui ken. Breng je het bij „De Vallei?" Je verjaardag zit er ook al weer op, hè? Heb je een leuke dag gehad, en veel cadeau tjes gekregen? Schrijf het me maar eens, ik vind het zo gezellig om post van jullie te krijgen. Doe je 't? Tot je volgende brief dan maar weer. De hartelijke groeten van Tante Jos Figuur b. Een handig omslag voor geleende boeken Wintertijd is leestijd en het is wel een goed idee om, voor het geval je boeken leent uit de bibliotheek of van je vriendjes, een omslag voor die boe ken klaar te hebben liggen. Je kunt het op de volgende manier van karton ma ken: Leg een geopend boek van normale grootte midden op een stuk karton, dat twee en een half maal de hoogte van het boek moet hebben en ongeveer achttien centimeter breder moet zijn dan het geopende boek. Trek langs een lineaal de stippellijnen, die je in figuur 1 om het boek heen getekent ziet. Tus sen de randen van het boek en de stip pellijnen in moet je ongeveer twee cen timeter laten. Buiten de stippellijnen teken je dan de figuur af, zoals je ziet op de tekening in nummer 1, waarna je de gespikkelde gedeelten uitknipt. Daarna leg je de lineaal weer langs de stippellijnen en maakt met de achter kant van een mes een snee over die stippellijnen, waarna je deze in de li- vorm ombuigt. In de beide zijkanten, die de zakken moeten vormen, maak je vier gleuven van vijf centimeter lang, die zijn aangegeven door A, B, C, D. Zorg er voor, dat ze precies recht te genover elkaar zijn, omdat ze aan weerskanten in elkaar moeten kunnen passen, zoals je in figuur 2 ziet. De om slag van het boek past dan aan weers kanten in zo'n zak. Een paar woordjes over Hoe kwamen de mensen er toe om thee te drinken? De Chinezen zeggen, dat de thee meer dan vierduizend jaren geleden ontdekt werd door keizer Shen-Nung. De keizer liet zijn drinkwater altijd koken en op een dag, toen het water in de openlucht gekookt was, bleek, dat er van een struik een paar blaadjes in het kokende water waren ge vallen. De keizer was zo verrukt over deze drank, dat hij en zijn ministers van toen af aan elke dag water dronken met een paar theeblaadjes er in. De Indiërs hebben een ander verhaal over hetzelfde on derwerp. Zij zeggen, dat Dharma (een oude Indische wijze) besloten had om zeven jaren wakker te blijven, opdat hij 8 2-62 meer tijd zou hebben om aan Boeda te denken. Maar toen er vier jaren voorbij waren, begon hij zich nogal slaperig te gevoelen. Teneinde te voorkomen, dat hij werkelijk in slaap zou vallen, plukte hij een paar blaadjes van een struik en begon daar op te kauwen. Zij verfristen hem zozeer, dat het hem heel gemakkelijk viel om de over blijvende drie jaren wakker te blijven door nu en dan op de theeblaadjes te kauwen. Groot Brittannië is het land, waarin de sterkste thee ter wereld wordt gedronken, maar Tibet is het land waar de meeste thee wordt ge dronken. Daar drinkt namelijk iedereen gemiddeld veertig koppen thee per dag. -- r- I Als je een extra mooi omslag wilt maken kun je over het karton heen een lapje naaien. Het karton moet ongeveer 16 centi meter breder zijn dan het geopende boek en 4 centimeter hoger. Je kunt ook de lijnen trekken op 6 centimeter afstand van de buitenkanten van het karton, zoals je in figuur 3 ziet. Dan vouw je de overslagen naar binnen en naait die vast met overhandse steken, zoals je in figuur 4 ziet. Dat doe je met een stopnaald en'dik garen. EUROPA'S GROOTSTE DANSZAAL The Great Room van het Grosvenor Hotel in Londen is in 5 weken verbouwd, geschilderd en opnieuw ingericht. Het is de grootste hotel-danszaal in Europa. Het vloerkleed, gelegd in banen heeft een to tale lengte van 4V2 mijl. Bijna 4000 scha penhuiden heeft men gebruikt voor de fabricage van het tapijt, waarin het acan thus blad patroon voorkomt. De zaal is sterker verlicht dan voorheen zodat de avondkleding van de gasten beter zal uit komen tegen de achtergrond van mar mer, teakhout, spiegels en het leren be hang. Kaas en cheese blijkbaar moeilijker dan fromage Is België te dichtbij of is de Franse taal te lastig voor de gemiddelde Ne derlandse, wier bezoek aan dit land toch niet tot de Vlaamse provincies be perkt zal blijven? In het antwoord op deze vragen zal ook wel de oplossing moeten worden gezocht voor de geringere belangstel-, ling die het Belgische kantoor van het Nederlands Zuivelbureau ondervond op de advertentie „kaasmeisjes gevraagd", waarbij een goede beheersing van o.a. het Frans werd gevraagd. Tot tweemaal toe kreeg het Londen- se kantoor van Het Nederlands Zui velbureau honderden brieven naar aan leiding van een advertentie voor tien kaasmeisjes die gedurende de zomer maanden in Engeland school- en win keldemonstraties zouden moeten geven. Enkele weken geleden stond er van het Nederlands Zuivelbureau, kantoor Brussel een oproep in de kranten voor zes kaasmeisjes, die enkele maanden lang demonstraties in België zouden moeten geven. Het aantal brieven was zestig, altijd nog genoeg om een ruime keuze moge lijk te maken, maar in ieder geval aan zienlijk minder dan de belangstelling voor Engeland. Vijf Nederlandse mode-ontwerpers heb ben ieder tien modellen samengesteld voor de Katoenshow 1962 uit bijna zestig stoffen van de Nederlandse Katoenindus trie. De Katoenshow is dus zowel een mode- als een stoffenmanifestatie en ten aanzien van het laatste een bron van nieuws voor de vrouw die de winterse stemming van deze maanden eens wil doorbreken met prettige gedachten over de vernieuwing van haar zomerse garde robe. En aan de modellen uit dé Katoenshow heeft ze uitstekende voorbeelden voor elegante kleding van katoenen en dus ge makkelijke, maar beslist geen prijzige stoffen. Een van de ontwerpers die aan de Katoenshow hebben meegewerkt, en wel Dick Holthaus, heeft in zijn collectie van tien modellen een nieuw denkbeeld gelanceerd. Hij heeft de onjuistheid willen bewij zen van de opvatting, dat van één dessin slechts één genre kledingstuk gemaakt kan worden. Volgens Holthaus kan men veel doen met één dessin in verschillende kleurstellingen. Zijn experiment mag ge slaagd genoemd worden. Links: „Nehufnar", een turquoise mantel met een doorgestikte losse bef, twee borst- en twee heupzakken. De mouwen verlopen in brede manchetten. Bij de mantel behoort een zeer brede en stijve ceintuur. Een stoere zadelsteek werd als garnering gebruikt. Er wordt een gebloemd hoedje bij gedragen. Rechts: „Mandragore" een zeer modern mantelpak. Het fijn geruite lijfje is lindegroen. Deze stof is ook te zien aan de binnenzijde van de losse banen op de kokervormige rok. De twee opgestikte zakken en de plooien zijn afgewerkt met een zadelsteek. De grote canotier is een bijpassend hoedje van gelijke stof. Holthaus heeft voor zijn modellen niet meer dan twee soorten katoenen stof gekozen. Uit iedere soort heeft hij vijf modellen ont worpen, waarvan dus, behalve de vorm, alleen de kleur verschilt. Het aardigste effect heeft hij met deze interessante oplossing van stofverwerking bereikt bij een katoenen satijn met een zeer klein motief in donkere pasteltinten. Dit dessin bleek in de handen van Dick Holthaus zowel te passen voor een wandeltoiletje en een tail leur, als voor een diner japon, een cocktailjurk en een geklede japon met jasje (zie zijn model „Nuit Oriëntale,,). Zijn tweede keuze viel op een effen gekleurde, sportief aandoen de katoenen denim. Het is een stevige stof, waaruit Holthaus zo kunstig vijf verschillende modellen wist te creëren, dat men moeite heeft te geloven dat hiervoor hetzelfde materiaal, zij het dap in verschillende kleuren, werd gebruikt. Zijn modellen „Nehufnar" (links) en „Mandragore" (rechts verduidelijken zijn bedoelingen. Het zijn sportieve reis-, vankantie- en wandelpakjes die iedere Nederlandse vrouw gemakkelijk kan dragen. Uit een zelfde gedessineerde katoenen satijn heeft de mode-ont werper Dick Holthaus voor de Katoenshow 1962, gebruik makende van de verschillende kleurstellingen, vijf geheel andere modellen gemaakt. Bovenstaande fote uit deze serie toont „Nuit Oriëntale," een geklede jurk, waarover een jasje wordt gedragen dat in groen is afgebiesd. Met zijn gerende rok en mouwloos lijfje is dit model een voorbeeld van geraffineerde stofverwerking. De grote toque werd gemaakt van hetzelfde materiaal als het toiletje. 1 Aan het einde van de winter en in het begin van het voorjaar, komt om de zoveel jaren - er wordt opgegeven ongeveer om de zeven jaren - een bofepidemie voor. Omdat er in bepaalde steden heel wat bofgevallen zijn wil ik deze keer met u stilstaan bij deze besmettelijke virusziekte. De bof is over de gehele wereld verspreid voorkomend en kan zowel jongens als meisjes treffen. Het is zoals gezegd een virusziekte, die waar schijnlijk wordt verspreid door speekseldruppeltjes, die uit de mond van een patiënt de gezonde infecteren. Ook gezonde contactpersonen van een bofpatiënt kunnen de ziekte verspreiden. Verder is de bofpatiënt al in het incubatiestadium besmettelijk voor zijn omgeving, dus nog voor dat er bij hemzelf duidelijk zichtbare symptomen aanwezig zijn. De bof is echter lang niet zo besmettelijk als mazelen of kinkhoest en waterpokken. Er is een veel nauwer contact nodig om de bof te verspreiden, dan dat bij mazelen bijvoorbeeld het geval is. Dit heeft zijn oorzaak in het feit, dat het een zogenaamde druppelinfectieziekte is, via speekseldruppels, en geen besmetting die tot stand kan komen door een in één ruimte alleen maar samen te ademen, zoals dat het geval is met pokken, waarover ik u de vorige maal vertelde. Bij de bof nu heeft de patiënt een paar dagen voor het zichtbaar wor den van de zwelling in de hals en kaakhoek wat hoofdpijn, braakt, heeft koorts en algemene spierpijnen. Na een paar dagen wordt dan de zwel ling aan de kaakhoek direct achter het oorlelletje zichtbaar. Het geeft een onaangenaam gevoel, dat vaak erger wordt bij het uitsteken van de tong. De ontsteking nestelt zich namelijk in hoofdzaak in de speeksel klieren en op deze plaats zit de grote oorspeekselklier, in het latijn de parotis genoemd. Parotitis epidemica wil dan ook niet anders zeggen, dan besmettelijke oorspeekselklierontsteking. De zwelling bereikt met een paar dagen haar hoogtepunt en gaat na een dag of twee weer afnemen. Men moet de pa tiënt tot tien dagen na het zichtbaar worden van de klierzwelling als besmettelijk beschouwen. Als de zwelling bestaat moet de patiënt warm in bed worden gehouden en ook warme omslagen om de hals geven ver lichting. Het spreekt vanzelfdat vloeibaar, gemakkelijk weg te krijgen voedsel, hier aangewezen zijn. Op zichzelf is de bof dus een vrij onschuldige ziekte, die met een dag of tien doorgaans genezen is en voor de rest van het leven een blijvende immuniteit achterlaat. Meestal is de klierzwelling links en rechts aan wezig, maar in een aantal gevallen komt het alleen tot een zwelling links of rechts. Het spreekt vanzelf, dat niet elke eenzijdige zwelling op die plaats bof moet zijn. Er bestaan wel meer ziekten van de oorspeeksel klier, dan alleen deze besmettelijke ontsteking, er kan bijvoorbeeld een steentje ontstaan in de afvoergang van deze klier, waardoor de achter liggende klier opzet. En zo bestaan er wel meer aandoeningen, u moet zich goed realiseren, dat de zwelling van de oorspeekselklier door de bof met een paar dagen weer geheel verdwenen behoort te zijn. Verder kan bof nog een aantal minder prettige complicaties geven, al zijn deze niet veel voorkomend. Er bestaat kans op een hersenvliesontste- kening bij de bof. Er zijn zelfs onderzoekers, die menen, dat de hoofdpijn in het begin van die ziekte een teken is van verhoogde gevoeligheid voor prikkels van het hersenvlies. Meestal geneest de patiënt geheel van zo'n complicerende hersenvliesaandoening. Dan is er nog de ontsteking, die bij jongens steriliteit kan veroorzaken. Deze complicatie treedt niet op voor de puberteit. Het heeft dus zeker wel zin om te proberen jongens de bof te laten doormaken vóór de puber teit. Bij meisjes kan ook de ontsteking van de geslachtsklier als compli catie optreden, maar door de andere anatomische verhoudingen blijft hier geen steriliteit uit over. Er bestaan tegenwoordig wel middelen om bij bof, als die een man treft, de complicatie te voorkomen. Een en ander voert echter te ver binnen het kader van dit artikel. (Nadruk verboden) ARTS 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Witte trouwjapon met toebe horen te koop, maat 38. Dom, Bergweg 22, Rhenen. Donkerbl. kinderwagen te koop, half engels, i.pr.st. 35,Spoorbaanweg 57, Rhenen. T.V. toestel te koop 43 cm, i.g.st. 325,Spoorbaanweg 73, Rhenen. Te koop versterker compl. met microfoon en loudspea ker, 75,Accordeon 150,120 bassen, piano klavier. Stationaire benz. mo tor, Villiers. Markt 12, na 6 uur Achterkerkstraat 55, Veenendaal. Te koop in Ede: groot huis met schuur, tuin en kippen hok. Gevraagd in Veenen daal, klein huis op nette stand. Te bevr. Molenstraat 142, Ede. Te koop goudfazanten en Ja panse zijdehoenders. Emma- laan 36, Veenendaal. Ie Ned. T.V. Garantie Dienst, vraagt actieve vertegenwoor digers voor ruime bijver diensten in de avonduren. Geen colportage. Vraagt schriftelijk inl., Pearsonlaan 71, Utrecht. Gevraagd een werkster voor enkele avonduren per week voor schoonhouden van kan toren. Aanmelden tijdens kantooruren. Mr. J. Deen, Hoofdstraat 22, Veenendaal. Gevraagd wegen ziekte der tegenwoordige, meisje, van 8-12 uur. Hulp aanwezig. Me vrouw Kets, Kerkewijk 16, Veenendaal. Flinke werkster gevraagd. Dagen nader overeen te ko men. Mevr. R. de Nooij, Hoofdstraat 32, Veenendaal. Gevraagd werkster voor 1 morgen per week. Mevr. Postma, Rembrandtlaan 31, Veenendaal. Net meisje, 19 jaar (N.H.) zoekt vriendin. Brieven on der nr. 1690 aan het bur. van dit blad. Verloofd paar zoekt woon ruimte in Veenendaal. Brie ven onder nr. 1691 aan het bur. van dit blad. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37, te Veenen daal. Tel. 2361. /oor solide naaldhakjes In al le modellen (ook met stalen pen) geheel nieuwe hakken en bekleden of bijwerken van beschadigde hakken naar Schoenmakerij Valkenburg, Gortstraat 38. Veenendaal. Sportrijwielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55,wasmachines v.a. 150,—; centrifuges v.a. 145,—. Prima autoped op luchtbanden 23,50. Rij wielhandel, N. van Ek. Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel 3184. Ons visitekaartje is een goe de schoenreparatie. Ons de vies: Goed geschoeid on- ermoeid. Blankesteijn Zn., Helling 14. Veenendaal. Te koop aangeboden woning van 1936 aan de Munniken- weg. Gevr. huurwoning te Veenendaal. Brieven onder nr 1681 aan het bur. van dit blad. Te koop Berini z. versn. z. g.a.n., 3500 km gelopen. Te vens kinderwagen. Pr. Bern hardlaan 163, Veenendaal. 2500 rode en zwarte bessen- struiken te koop. Ook een autostep. Verl. Schoolweg 30, Eist (Utr.). Te koop aangeb. prima pick up met luxe koffer tegen redelijke prijs. Tevens lede ren jas maat 54. Te bevr. J. v. d. Scheur, Houweg 30, Eist, zaterdag na 13.30 uur. Te koop Amerikaans orgel, 2V2 spel, 12 reg. F. Haalboom, Gortstraat 68, Veenendaal. Te koop een theemeubel en een stoel. Kerkewijk 104, Veenendaal. Te koop Zündapp motor, bj. 1957, 250 cc. i.pr.st. Rem brandtlaan 7, Veenendaal. V.W. de Luxe te koop, i. z. g. st. Goudenregenplantsoen 15, Rhenen. Te koop bromfiets Batavus Tour 1960 in staat van nieuw. Km stand 5000. Tevens Ba tavus Sport 1957. Te bevr. Dennenlaan 55 bis, Veenen daal. Te koop prima leren Jack, maat 54, Te bevr. Hoofdweg 10, Ederveen. Te koop aquarium 100 x 50 x 50. Leeg. Westersingenl 117 II, Veenendaal. Te koop een vrijstaand win kelhuis in Ede, aan de grote weg. Brieven onder nr. 1688 aan het bur. van dit blad. Goed tehuis gezocht voor een mooie Airdeal hond met stamboom. Hoofdstraat 75, Veenendaal. Attentie! Attentie! Het enig juiste adres van Hy giënische artikelen sinds 1934 is en blijft Fiducia, Postbus 43„ Haarlem. Vraagt gratis onze uitgebreide prijscourant. Discretie verzekerd. Wasmachines, direkt van de fabriek. Luxe uitvoering met 1 klok 139,Centrifuges 145,—. Vraag demonstratie fabrieksagent, Raadhuisplein 12, Tel. 01831-390, Arkel (Z.H.) Wie heeft weggevlogen kleurkanaries gevangen? Gaarne bericht. Sav. Loh- manstraat 97, Veenendaal. Gevraagd voor dans- en amusementsorkest te Veenen daal: saxofonist en trompet tist. Brieven onder nr. 1693 aan het bur. van dit blad. Gevraagd antiek kastje en Friese staart- of stoeltjes- klok. Looyen, Diedenweg 64 A, Wageningen. Tel. 4320. Gevraagd wandelwagentje, hoge rug. Dennenweg 2, Rhe nen. Aangeb. Rhenen nieuwbouw woning, Eng. kamer, huur 12,80 p.w. Gevraagd wo ning, kamer en suite of iets kleiner. Brieven lett. S. boek handel Waiboer, Rhenen. Woningruil gevraagd: Eder veen - Veenendaal. Brieven onder nr. 1689 aan het bur. van dit blad. Aangeboden woning in de Achterkerkstraat te Veenen daal, huur 3,50. Gevraagd woning elders te Veenendaal. Brieven onder nr. 1676 aan het bur. van dit blad. Aangeboden woning van 1955 in 't centrum van Rhenen, huur 6,70 p.w. Gevraagd woning te Veenendaal. Inl. Drukkerij De Gelderse Vallei, Parallelweg 10, Veenendaal. Tel. 08385-2022. Te huur per 1 april grote kamer. Sandbrinkstraat 3, Veenendaal. Voor al uw T.V. reparaties, binnen 24 uur, ook 's avonds: Europian Service. Tel. 08370- 4275. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool. Holleweg 4, Telefoon 2463. Alles prima materiaal en gratis thuisbe zorgd. Te koop een salonwagen, bev. woonk. slaapkamer, lig- en hangkast, keuken met aanrecht en kast. Nieuweweg 59, Ederveen. Te koop i.z.g.st.z. bromfiets merk Batavus, 2 versn., v. en a. telesc. Munnikenweg 97, Veenendaal. Te koop 6 bakfietsen, een patates-friteskraam, kisten enz. Kees van Essen, Sav. Lohmanstraat 128, Veenen daal, of op het werk bij de afrit Nieuweweg. Te koop 225 hennen W. L„ 5 weken oud, 1,10 per stuk. Julianastraat 44, Veenendaal. Te koop tafelbiljard. Veense Verkoophuis, Hoogstraat 30, Veenendaal. Tel. 2209. Te koop studie-orgel. Veense Verkoophuis, Hoogstraat 30, Tel. 2209, Veenendaal. Te koop klank droog rogge- stro, 1,30 per baal. G. Hei kamp, Spoorlaan 67, Veenen daal. Te koop V.W. pick-up 1956 met huig en belasting. Ver bindingsweg 3, Eist Utr. Te koop een partij mest. A. Jansen, Klompersteeg 19. Veenendaal. Te koop dames sportfiets in prima staat. Middelbuurtse- weg 16, Veenendaal. B.z.a. net persoon, 30 jaar, i.b.v. rijbewijs B.E. Zoekt zelfstandige werkkring, ge wend om leiding te geven. Brieven onder nr. 1692 aan het bur. van dit blad. B.z.a. net meisje, 14 jaar. Leesonweg 5, Ederveen. Nu ook Max Factor Creme Puff voor droge - vette - of normale huid. Drogisterij en Fotohandel Henny Jansen, Zandstraat 7, Tel. 2472, Vee nendaal. Voor le klas schoenreparatie naar Blankestijn, Dahliastr. 39 Veenendaal. Spoedrepara- tie in 1 dag klaar. Bel taxibedrijf T. Smit, Nie- weweg 2, Ederveen. Tel. 218 v/h G. van Veldhuizen. De nieuwste plattegrond van Veenendaal en omgeving. Handig voor iedereen. Prijs 1,25. WV-bureau, Zand straat 5, Veenendaal. Te koop een toonbank en een eikenhouten ladenkast met 55 laadj es en 3 grote laden, van onderen een kast met schuifdeuren. R. van Eden, Hoofdstraat 58, Vee nendaal. Tel. 2765. EEN NIEUWE KUNSTVEZEL Courtaulds heeft bekendgemaakt dat zij een nieuwe kunstvezel heeft ont wikkeld die speciaal bestemd is voor een grote verscheidenheid van kleding- woning en industrie-textiel. De nieuwe vezel, die thans nog slechts met „BHS" wordt aangeduid, is onbrandbaar, hoe wel hij schroeit wanneer hij aan vuur wordt blootgesteld. De vezel, aldus Courtaulds, is gebaseerd op chemica- lieën die goedkoop en in ruime mate voorhanden zijn. De vezel kan herhaal delijk worden gewassen zonder te krimpen, te pluizen of zijn oorspronke lijke uiterlijk te verliezen en kan wor- den gebruikt voor kinderkleding nacht japonnen, ondergoed, overhemden en vitrage. Naar verwachting zal dit nieu we materiaal goedkoper zijn dan de voornaamste bestaande kunstvezels. OVERDEKT SPORT STADION Het gigantische Wembley Stadion wordt 's werelds eerste overdekte sport stadion, dat plaats zal bieden aan 100.000 toeschou wers. Dit nieuws is pas bekend gemaakt door Sir Bracewell Smith, toen hij de plannen aankondigde voor de modernise ring van dit beroemde sport centrum. Het meest opvallende in de verbouwing van het Wembley Stadion, dat klaar zal komen in Maart 1963, zal het nieuwe dag licht-doorlatende dak zijn. Het dak zal geheel rondom het stadion gemonteerd worden en de gehele toeschouwers-ruim te overdekken. Een van de redenen voor deze modernisering is extra comfort te bieden aan de duizenden toeschouwers die verwacht worden tijdens het wereld kampioenschap voetballen dat in 1966 in Groot-Brittannië wordt gehouden. Te koop een Solex motor en prima Batavus bromfiets. Te vens gitaar. Jan v. Goyen- straat 18, Veenendaal. Te koop wegens aanschaf fornuis, 3-plaats elektrisch comfoor en snelkoker 45, Valleiweg 17, Rhenen. Te koop prima 2e hands hand- en trapnaaimachines ook zig-zag. Fa. Koomen, Kerkewijk 17, Veenendaal. Te koop militaire legerschoe nen. IJzersterk en goedkoop. Van Walsem, Schoenmakerij, Rhenen. Te koop bergmeubels en wandmeubels. nu recht streeks van fabriek. Meubel fabriek, Radboudweg 9, Rhe nen. Telef. 924. Gevraagd: flinke, accurate jongeman (17-23 jaar) voor de fabricage-afdeling in ons bedrijf. Prettig werk, hoog salaris, zaterdags vrij. Solli citaties te zenden aan Post bus 51 te Veenendaal. Gevraagd flinke werkster voor één morgen in de week. Mevr. Versteeg, Schimmel- penninckstraat 4. Veenendaal. Gevraagd net meisje voor halve dagen, of een paar da gen per week. G. Hendriks, Hoofdweg 16, Ederveen. Glas voor schuren, kippen hokken in vaste maten van 38x51,5; 38x59,5; 48,5x59,5 per stuk en per kist, steeds voor radig bij Handelsvereniging Zimmerman Zn., Sand brinkstraat 1, Tel. 2261, te Veenendaal. Handel in tuin- en bloem zaden. Zaadhandel H. v. Dijk, Buurtlaan 50 West, Veenen daal. Plastic folie voor broeira- men, 120 cm breed (in plaats van glas) vanaf 1,10 p. m. Vebotex, Kerkewijk 37, tel. 2730. Een flinke voorraad meu belen, waarvan vele als nieuw, vindt U steeds tegen zeer lage prijzen in 't Veense Verkoophuis, Hoog straat 30, Veenéndaal, Tel 2209. Verse bot, extra kwaliteit, 4 pond 1 gulden. De Scheve- ningse Vishandel. De Savor- nin Lohmanstraat 58, Gort straat 28, Veenendaal. Bakwijting, 4 pond 1 gulden. De Scheveningse Vishandel. De Savornin Lohmanstraat 58, Gortstraat 28, Veenendaal. Warme gebakken vis. De Scheveningse Vishahdel. De Savornin Lohmanstraat 58, Gortstraat 28, Veenendaal. Voor gierpompen, „Lely" kunstmeststrooiers, land bouwwerktuigen, onderstel len, banden, motorolie, ac cu's, rep. en laswerk naar Gebr. Ploeg, Overberg. Heu- velsesteeg 12, Tel. 03431-251. Uitdeukeo-lassen Dorpsstraat 8 - Renswoude Tel. 08387-50? Fa. J. ROELOFSEN Co. Zandstraat 49, Veenendaal Tel. 3331 Biedt U aan een pracht kollektie T.V. TOESTELLEN o.a. Saba '58 met nieuwe beeldbuis 360, Greatz '58 365,— Grundig '57 275, Grundig '58 325, Loewe Opta '56 250, Nord Mende '56 250, Metz '58/59 53 cm. B.B. 475,— A.E.G. '59/60 53 cm. B.B. 485,— Grundig '58 53 cm. Salon kast 475,— Loewe Opta '61 (overjarig) 650,— En nog vele andere toe stellen. Alle toestellen wor den verkocht onder garan tie en 100% service. Wij kunnen U ook alle merken nieuwe toestellen leveren. Een vertrouwd adres voor VAMOR Instructeur Jan Steenlaan 61* NIEUW telefoonnr. 3726 Kostverloren 8. Telef. 3068 GRATIS THEORIE Elektro-Technisch installatie- en wikkelbedrüf voor al uw aanleg van STERKSTROOM KRACHTSTROOM en LICHTINSTALLATIES Wikkelwerk van Wisselstroom- Gelijkstroom- Draaistroommotoren P. H. van Rijnstraat 6 Tel. 08385-3216 Huur een ben CAR-A-VAN bedrijf „Leersum" Kon. Julianalaan 54, Leersum, Tel. 03434-790. VERKOOP VERHUUR Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Jan Steenlaan 71, V'daal Wascombinaties. Nu alles in één. Onze allernieuwste .Sun beam' wascombinatie met spoelcentrifuge, 2 aparte mo toren, pomp, klok, tafelblad en zwenkwielen, slechts 395,Rechtstreeks van de fabriek. Ook betaalbaar in 12 en 18 maanden. Wast gega randeerd zonder slijtage. Vol ledige fabrieksgarantie en service. Vrijblijvend demon stratie bij U thuis. Wasma chineverkoopbureau, Park Arenberg 55. De Bilt, Tel. 030-60879. 1862-1962 10Ó\aalUtfiaati itt OocXuligar" k KERKEWIJK 9- TEL. 3043

De Vallei | 1962 | | pagina 6