A G+V*V*V* verloor na keiharde strijd tegen Huizen i 1 Officiële bekendmaking SCHERPENZEEL V.R.C. in moeilijkheden na nederlaag tegen Excelsior Merino's klopten Maarssen en werkte zich hogerop RHENEN Het komende USO- concert in Rhenen A A A A KIENSPEL NO. 4: 75 jaar...en aktiever dan ooit! Fanatiek VC Veenendaal dwingt Celebes tot uiterste krachtinspanning: 2-3 CLIMAX JUNIOREN KAMPIOEN TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 28 FEBRUARI 1962 Nr. 17 Advendo kreeg grote nederlaag te slikken in Woudenberg A A KOFFIE-FEEST Een half blik AH-Vacuum-koffie als Jubileum-aanbieding! Albert Heijn heeft de vier lekkerste koffiesl hhhihh VOORRANp AKTIE BIJSTAND 4 hun positie aan de spits van de rang- GWV heeft de wedstrijd tegen landskampioen Huizen niet in winst kunnen omzetten. De blauwen verloren met 1-3 omdat zij hun goede spel van het eerste kwartier niet volhielden en beide ploegen zich daarna gingen beijveren om eer der de tegenstander in het oog te houden dan de bal. Hierdoor werd de strijd vooral na rust te hard en kon scheidsrechter Leguit met grote moeite de strijd in toom houden. Zoals gezegd GVVV voetbalde de eerste fase van de strijd dapper en goed tegen het gerenommeerde team van Huizen. Meerdere malen kwamen Kroesbergen c.s. voor het heiligdom van de uitstekende keeper Westland, die enkele malen reddend optrad. Bij beslist goede en doelzuivere schoten van Kroesbergen en J. v. d. Bovenkamp toonde de Huizer doelman zijn capaci teiten. In de 18e minuut moest hij ech ter zwichten na weer een voortreffe lijke GWV-aanval. De invaller-rechts buiten v. d. Voort bediende de goed snerpende schot had Westland geen snerpende schot het Westland geen verweer 1-0 voor GVW. Nadien kwam Huizen ook goed op zetten. Doelman v. d. Pavert bleek evenmin voornemens zich zo snel te laten verslaan. Een kogel van midvoor Baas werd door hem vakkundig ge weerd. In de 38e minuut kreeg Huizen de gelijkmaker, zij het op goedkope wijze. Bij een Huizer-aanval op links kreeg rechtshalf Zoutewelle van GVVV de bal tegen zijn hand en de heer Le guit besliste dat er een strafschop voor Huizen inzat. Midvoor Baas nam de penalty wat onzeker, maar de bal sloeg toch tegen het net (1-1). Beide partijen probeerden het nog eens maar scoorden voor rust niet meer zodat de gelijke stand gehandhaafd bleef. Na de hervatting werd het spel er LAATSTE WINTERSERIETOCHT Bijna tweehonderdvijftig wandelaars hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de vierde en tevens laatste Winterserie- tocht van dit seizoen. Aan deze tochten, georganiseerd onder auspiciën van de N.C.W.B., hebben gemiddeld ruim twee honderd tippelaars deelgenomen, een ge middelde dat iets hoger ligt dan vorig jaar. De route voerde ditmaal door de bossen van Unitas waar de ijskoude wind niet zoveel kans kreeg de wandelaars te bela gen. Na afloop kreeg iedere deëlnemer warme chocolademelk aangeboden die zich vanzelfsprekend uitstekend liet sma ken. Zij die minstens drie tochten van de serie hadden meegelopen kregen tot slot een medaille, terwijl er ook nog groepsprijzen werden uitgereikt. Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat met ingang van heden gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente (Hoofdstraat 92 - 2e afdeling) voor een ieder ter le zing zal worden nedergelegd het raadsbe sluit d.d. 23 mei 1960, nr. 3632 C, houden de vaststelling van een verordening, als bedoeld in artikel 11, lid 2, van de Win kelsluitingswet 1951. Genoemd raadsbesluit werd goedge keurd bij Koninklijk besluit van 1 febru ari 1962, nr. 31. Deze verordening houdt in, dat het ver bod, vervat in artikel 8, sub c., van de Winkelsluitingswet 1951 (verbod tot het in de uitoefening van markthandel, straat handel of handel te water te koop aan bieden of verkopen van waren op werk dagen na 19.00 uur): a op maandag tot en met vrijdag tot 24.00 uur en b op zaterdag tot 23.30 uur, dit geldt voor wat betreft de verkoop, op de vaste standplaatsen in deze gemeente, van geringe eetwaren. Meergenoemde verordening treedt in werking met ingang van 24 februari 1962. Veenendaal, 21 februari 1962 Burgemeester en wethouders voornoemd de burgemeester, J. Hazenberg; de secretaris, D. Blankespoor. GESLAAGD Op het te Zwolle gehouden examen van de Coöperatieve modevakschool-vereni ging „Danckaerts" slaagden de dames C. Robbertsen en T. Vlastuin. Zij ontvingen hun opleiding van mej. T. Methorst al hier. A.R.-LIJST De A.R.-Kiesvereniging te Scherpen- zeel hoopt op maandagavond 26 februari de jaarvergadering te houden in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg. Op de agenda staan de vaststelling van de kandi datenlijst voor de gemeenteraadsverkie zing en gelegenheid tot het stellen van vragen over het gevoerde gemeentebeleid. Het bestuur van de A.R.-Kiesvereniging heeft een groslijst voor de gemeenteraads verkiezing samengesteld aan de hand van een 12-tal binnengekomen opgaven en wel als volgt: 1 G. van Kampen; 2 G. Jonker; 3 J. J. Valkenburg; 4 J. K. Rees; 5 R. van Ginkel; 6 A. Koster; 7 G. J. Bakker; 8 E. Van Ramshorst; 9 P. v. d. Pol; 10 D. H. Bakker. VOOR OUDERE LEZERS Dat rubriekje lees ik altijd graag En vind ik ook steeds goed geslaagd Lees het daarom van A tot Z Speciaal, wat 't gebruik betreft van vet Daar ik ook niet zo jong meer ben Klim ik daarom even in de pen Om ook mijn visie eens te geven Ook als oudere gezond te leven Laat ons vooral toch nooit vergeten Niet te vet, dan wel te zoet te eten Te vet eten is geheel niet best Ook te vette melk is vaak funest Voor ons geldt niet, met melk meer mans Al is 't voor de jeugd 'n unieke kans Met vette melk, met koffieroom Een vent te worden als 'n boom Zoals dat heel vaak wordt gezegd Voor de ouderen is het ronduit slecht Men heeft door te veel vetgebruik Kans op 'n en boix-point, oudemannen- (buik Wittebrood is ook niet aanbevelenswaardig Vindt u bruinbrood minderwaardig? Persoonlijk bevalt het mij erg goed 'k Wandel ook veel, wat me erg voldoet 'k Beschouw het als 'n goede medicijn Voor hen, die niet zo jong meer zijn J. M. niet beter op, omdat men nog meer dan voorheen sterk op de man speelde. Huizen kwam met snelle uitvallen via de vleugels en was daardoor gevaarlijk. Zowel bij GVW als bij Huizen waren er enkele spelers die het met de spor tiviteit niet zo nauw meer namen en arbiter Leguit floot maar voor vrije trappen. In de 12e minuut nam Huizen de leiding toen Arie Bout als rechts buiten een vleugelschot loste dat door de (koude) vingers van keeper Pavert glipte. Een houdbaar schot dat echter 2-1 voor Huizen betekende. De (vele) toeschouwers, die al voetentrappend de koude wilden weren, konden niet warm worden van het spel van deze elftallen. Wel werd de verhouding binnen de lijnen warmer. Tien minuten voor tijd werd GVVV een verslagen ploeg, toen drie Huizenaren instormden en uitein delijk linksbinnen P. Schipper het be slissende zetje tegen de bal gaf (1-3). Zoutewelle zag de kans op een tegen- punt nog verloren gaan, maar door tal men ging deze kans teloor, omdat kee per Westland en spil Honing hem vrij snel en hardhandig de bal afnamen. Het einde kwam met een verdiende 1-3 zege voor de gasten, die hiermede De stand is: Huizen 14 23 Spakenburg 12 20 IJsselmeervogels 12 18 GWV 15 14 SDC (P) 14 12 Zuidvogels 14 12 VVOG 14 11 CJW 15 10 IJmuiden 14 9 NDSM 12 7 Advendo uit Ederveen heeft zaterdag op een praktisch onbespeelbaar hard en oneffen terrein van de voetbalver- „Woudenberg" een grote 5-0 nederlaag geleden. De Ederveense roodhemden konden maar niet uit de voeten komen op dit terrein dat eerder weiland was dan sportveld. Reeds in de eerste minuut keek Ad vendo tegen een achterstand op toen back Landman zijn keeper verkeerd begreep en terugspeelde waarbij de bal in eigen doel rolde (1-0). Een kopbal van linksbinnen Wilschut betekende een 2-0 ruststand voor Woudenberg. Na rust ging Woudenberg nog meer aanvallen. Advendo had kennelijk moeite met de bal, die zeer springerig was op dit ruwe veld en presteerde weinig of niets. Een voorzet van links werd door de Woudenberg midvoor Meerbeek keurig ingschoten (3-0). Door Heinen kwam de thuisclub op 4-0. Kort voor het einde wist v. d. Haar de Wou- denbergse cijfers een nog duidelijker accent te geven, 5-0 voor de thuisclub. Door met 3-0 van het sterke Excelsior '31 uit Rijssen te verliezen, is VRC in een impasse geraakt. De Racing Club belandde op de fatale voorlaatste plaats, die eveneens degradatie inhoudt. Met veel kracht en ijver zou VRC in de resterende vier wedstrijden het vege lijf kunnen redden, maar spelend als zaterdag zal dat moeilijk gelukken. De Twentenaren waren vergezeld van enkele autobussen met supporters van wege de belangrijkheid van dit duel dat de gasten op gelijke hoogte met Apel doorn bracht. Het was een snelle en pittige ploeg dat Excelsior, en vooral de linksbuiten bleek nog een produktief speler boven dien. Alle drie de treffers kwamen van zijn voet. Voor de rust kregen ook de Veenen- dalers enkele kansen, maar ze werden grondig verknoeid. Excelsior nam de leiding toen de linksbuiten van de Twentse ploeg back D. Rebergen pas seerde en toen inkogelde (0-1). Na de rust werd het spel nog hard ook. Bertus Cornelissen, hoewel al en kele malen door een Excelsiorspeler gemangeld, speelde hierna voor eigen rechter en kwam in het boekje van de arbiter Boender te staan. Inmiddels bleken de gasten gevaarlijker dan VRC. Een corner van Excelsior kwam voor het doel en daar wisten enkele VRC'ers geen raad met de bal en zo kon de linksbuiten weer raak schieten (0-2). Nu was het wel zeker dat deze goede ploeg de overwinning niet meer zou af staan en via de produktiefste man, de linkervleugel-speler, werd de derde treffer tot stand gebracht. Meer dan wat verwaaide aanvallen kon VRC er niet tegenover stellen. De positie op de ranglijst is inmiddels zo geworden dat VRC zich van deze plaats moet spelen wil men niet naar de vierde klas degraderen. Hopelijk komt de Racing niet zover, maar zal zich nog weten te redden. De stand werd na de wedstrijden van zaterdag: Apeldoorn 13 20 Excelsior'31 13 20 Voorwaarts V15 20 Sparta E15 18 Elburg s.c. 14 13 Nunspeet 14 13 DOS '37 14 12 CSV '28 15 11 VRC 14 10 O.N. 15 5 Merino's heeft het bezoekende Maarssen met een 4-3 nederlaag naar huis ge stuurd en zo heeft de D.S. ploeg de laatste plaats verlaten en aan Hierden over gelaten. De toekomst voor Merino's ziet er thans weer hoopvoller uit. De wedstrijd tegen Maarssen kenmerkte zich niet door best voetbal, maar wel was de yver en het enthousiasme van Merino's, gepaard aan de wil om te win nen, een pluspunt. Merino's kwam door een goede kop bal van C. Sukkel na twintig minuten aan een 1-0 voorsprong, maar Maarssen had in dezelfde minuut het antwoord al in petto toen de middenvoor raak langs Blankespoor schoot (1-1). Rechtbuiten Gijsbertsen lanceerde na een half uur een voorzet, waarvan T. v. d. Berg handig profiteerde en weer leidde Merino's (2-1). De reactie van Maarssen was weer een tegengoal in de volgende minuut, nu door de links binnen die het doel wist te treffen (2-2). Na de rust had de doelman van Maarssen moeite met een ver schot uit de Merino-aanval. Toen hij de bal liet vallen kon T. v. d. Berg dit buitenkans je aangrijpen om Merino's weer op winst te zetten (3-2). Een voorzet van Gijsbertsen werd door linksbuiten P. Onder leiding van Frits Knol geeft het U.S.O. in Irene donderdag 1 maart het jaarlijkse concert. Als solist treedt op Gé van Koten, hobo. Op het uit te voeren programma ontvingen w(j de volgende toelichting: HAYDN: SYMFONIE „DE KLOK" De beide reizen naar Londen in 1791 en 1794 vormen in alle opzichten de hoog tepunten in het leven en werken van Jo seph Haydn. Tijdens zijn verblijf aldaar mocht Haydn de voldoening smaken zich overal geëerd en gevierd te zien als één der grootste meesters van zijn tijd. Van de bijzondere onderscheidingen die hem te beurt vielen, noemen wij slechts zijn promotie tot Doctor honoris causa te Ox ford, 8 juli 1791, tijdens de muziekfeesten aldaar, waar ook vele van zijn werken met het grootste enthousiasme door een talrijk publiek ontvangen werden, en de vele herhaalde blijken van hoogachting en appreciatie van zijn kunst, die hem uit vrijwel alle kringen van de Londense society toestroomde. Ook de materiële resultaten waren van betekenis en stelden hem in staat zijn levensavond zonder financiële zorgen te gemoet te zien. Van nog groter belang echter is het feit, dat deze tijd eveneens in creatief opzicht een hoogtepunt vormt in het oeuvre van Haydn. Beide malen was in het contract vastgelegd, dat Haydn voor de concerten van zijn impressario, de violist-dirigent Johann Peter Salomon, één der belangrijkst figuren uit het Lon dense concertleven van die tijd, zes sym fonieën zou schrijven. Zo ontstonden de twaalf „Londense symfonieën" die niet alleen tot de schoon ste openbaringen van Haydn's geniale muziekconceptie behoren, doch tevens naast de symfonieën van Mozart de hoogste volmaking van de symfonische vorm vóór Beethoven realiseren. De te spelen symfonie in D gr. terts behoort tot de tweede serie van 6 bovengenoemde voor jonden geschreven werken, en is gecomponeerd in het jaar 1794. v. d. Bovenkamp netjes ingeschoten en de zaak leek beklonken (4-2). Maarssen kreeg echter nog de kans om een keer terug te slaan, nu uit een strafschop, toegekend wegens hands bij Merino's. De Maarssen-linksbinnen miste niet en schoot vanaf de stip raak (4-3). Verder liet Merino's het niet komen en hoewel Maarssen bleef aanvallen, bleef Meri no's overeind en won de strijd. Met negen punten staat Merino's nu twee punten voo'r op hekkesluiter Hierden en heeft kans degradatie te ontgaan. Wanneer wij in dit werk nog op enke le bijzonderheden willen attenderen, dan moet vooral gewezen worden op de eerste twee delen. Als karakteristiek van het eerste deel noemen wij de merkwaardige ostinate doorvoering van het zes-achtse rytme, dat van het begin tot het einde zonder merkbare onderbreking in presto- vaart voorstroomt, en aan het gehele deel het karakter van een perpetuum mobile- tarantelle verleent. Het tweede deel, andante, valt in het bijzonder op door het eigenaardige steeds gelijk blijvende, hoewel prachtig gevari eerd geïnstrumenteerde begeleidingsmotief van het thema. Dit motiefje, direct bij de inzet van het stok solistisch gebracht door de fagotten en pizzicati der strijkers, ver leende het stuk de bijnaam „De Klok." Men lette vooral op de hoogst originele en soms zeer humoristische instrumenta tie van dit motief. Van het menuetto valt in het bijzonder het trio op, met het wie gende D gr. terts accoord als begeleiding in de strijkers en de licht huppelende fluitsoli; een summum aan eenvoudigheid en echt speelse musiceergeest. HOBO-CONCERT IIAYDN Dit concert is een van de meest ver fijnde composities van de meester, die ook bij het componeren van dit werk weer bewees hoe goed hij de mogelijkheden der instrumenten kende en wist te benutten. In elk der drie delen vinden wij weer een rijkdom aan melodieën, bekorend, ontroe rend in alle eenvoud, zoals alleen Haydn die wist te voorschijn te toveren. Hij is er van uitgegaan, dat degeen, die dit con cert speelt een meester op zijn instrument is, want hij stelt technisch en muzikaal hoge eisen. SYMFONIE IN C GR. T. Georges Bizet is vooral beroemd gewor den door zijn opera „Carmen", het dra ma van liefde en dood, dat de toehoor ders altijd weer aangrijpt en ontroert. Ook zijn opera „De Parelvissers" is een reper- toirstuk gebleven en zeer geliefd is de toneelmuziek bij „L'Arléssienne" van Daudet, waaruit de suites in de concert zaal dikwijls worden gespeeld. Bizet, die in 1838 uit een Parijse fami lie van musici geboren werd, is slechts 37 jaar oud geworden. De opera „Carmen" werd enige maanden voor zijn dood voor het eerst opgevoerd. Hoewel zijn roem ligt op het terrein der opera, heeft hij ook een zeer welluidende symfonie geschre ven, welke men lange tijd vergeten had. Het werk heeft een vlot verloop, de melo dieën zijn markant, de vorm is overzich telijk, kortom het is een genoegen naar deze symfonie te luisteren, die typerend is voor de Franse geest. A A J A Prccisie-gcmalen, niet te grof, niet te fijn. Altijd een half uur geleden gebrand! „Pffft" zegt het vacuum-blik als het open gaat en u ruikt de volle geur van brand-verse koffie. Hoe dat komt? AH-Vacuum-koffie is altijd en altijd.„ecn half uur geleden gebrand'". Het blik houdt vers heid èn aroma onherroepelijk vast. En boven dien u weet het De beste bonen èn precisie-gemalen. Zo alleen kunt u van het heerlijkste kopje koffie genieten. Te fijn gemalen koffie smaalct bitter. Tc grof gemalen koffie trekt onvolledig af. Daarom is AH-Vacuum-koffie precisie-gemalen! Kom gauw naar onze Jubileum-winkels. Profiteer 1 EINDE Ie SERIE BEGIN 2e SERIE Speel nu uw kien kaarten (groene opdruk) tegen kien spel No. 4. het laatste spel van de le serie. Volgende week donderdag. 8 maart, begint de geheel nieuwe 2e serie (rode opdruk). U weet. er zt)n duizenden fan tastische prijzen te winnen 4 6 12 14 16 18* 24 26 28 30 36 38 40 42 44 46 56 58 64 66 68 70 76 78 84 86 90 96 98? BETER LEVEN Albert Heijn KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel nicf elke cent waard acht die u ervoor betaalde dan wordt u door Albert Heijn Jici vuile bctlia^ vergucd. Want dat kan U ALLES kosten. Verbond VeiliqVerk EN VERLEENDE GEEN VOORRANG Bijna met de regelmaat van een klok komen ze terug. Krantenberichten waar in verkeersongelukken worden gemeld en waarbij dan op een gegeven ogenblik de nuchtere mededeling wordt gedaan en verleende geen voorrang." Die vier sim pele woorden geven de sleutel van een gebeurtenis die niet zelden een tragedie wordt. Samenloop van omstandigheden? Nonchalance? Waaghalzerij? Er gebeuren dagelijks ongelukken en ongelukjes, waar bij deze en andere vragen rijzen zonder dat er iemand is die daar het antwoord op geeft of meer geven kèn. Het is niet met zekerheid te zeggen in hoeveel van de 177362 verkeersongelukken die er in 1960 op onze wegen gebeurden, het niet verlenen van voorrang een rol heeft gespeeld. Trouwens, men is het er zo langzamerhand wel over eens dat bij de meeste ongelukken meerdere oorzaken zijn aan te wijzen. In combinatie met het niet of niet tijdig voorrang verlenen kan bijvoorbeeld te grote snelheid, niet rechts- houden, onvoldoende verlichting etc. mede bepalend zijn voor de afloop. En graven wij eigenlijk wel diep genoeg als wij een groot deel van de ongelukken onder de noemer „voorrang" brengen? Waaróm - zo moeten we eigenlijk vra gen - verleende die automobilist of die brommer geen voorrang? Was de bestuur der ziek? Huiselijke zorgen? Slechte za ken? Gedronken? Zwakke ogen? Maag kramp? Alweer: vele vragen waarop het antwoord meestal uitblijft. Bij dit alles is het wél zeker dat er in derdaad een groot aantal ongelukken ge beurt in voorrangssituaties. Door welke oorzaak dan ook. Van 145.000 onderzochte verkeersongelukken in West Duitsland bleek 12,8 op voorrangssituaties betrek king te hebben. In Amerika heeft men voor 1960 berekend dat met 17,2 het niet geven van voorrang de eerste ongevals- fac^or is, onder meer gevolgd door snel- rijden (14 en te weinig afstandhouden (12.8 Aangenomen mag worden dat in Nederland - met zijn specifieke voorrangs knelpunten rond het fietsverkeer - dit cijfer veel ongunstiger uitvalt. Het Verbond voor Veilig Verkeer is over de toeneming van de ongelukken in voorrangssituaties ernstig bezorgd en doet daarom een beroep op alle weggebruikers in Nederland om speciaal in voorrangs situaties extra voorzichtig te zijn, ogen en verstand te gebruiken. Voor wie veili ger wil rijden geeft het Verbond deze raad: Kijk de voorrangsregels nog eens na en pas ze ook toe. Sta niet op uw (voorrangs)recht maar maak er een sportief gebruik van. Bedenk dat ook anderen fouten kunnen maken en houd daar rekening mee. Schep geen gevaarsituatie door aarze len. Bedenk dat voorrangsregels afspraken zijn en toon dat u er een eer in stelt u aan eenmaal gemaakte afspraken te houden. In een zeer aantrekkelijke en spannende wedstrijd heeft Celebes - no. drie van de ranglijst - met 2-3 degradatie-kandidate VC Veenendaal kunnen kloppen. Het teveel aan zelfvertrouwen van de Haagsen zal na afloop van deze wedstrijd wel verminderd zijn: door de felle tegenstand van de VCV-sters hebben Anneke van Beelen c.s. alles moeten geven om deze zege te behalen. In deze wedstrijd, welke weinig over tuigend werd geleid door de heer Gron- delle, kwamen beide teams met inval sters binnen de lijnen. Bij VCV was To Wouda niet aanwezig. Van meet af aan pakten de VCV-sters de zaken degelijk en enthousiast aan. Bovenhandse services - anders het zwakke punt - sloegen gaten in de Haagse defensie, die vooral technisch nogal eens tekort schoot. Op de services van de uitstekende Annie van Peursum en Wil Versteeg, nam VCV een 10-3 voorsprong. De Haagsen gaven echter de moed niet op en terecht: met uit stekende smashes van vooral de zeer taktisch spelende Anneke van Beelen, kwamen zij tot 11-10. Een smash van de voor de VCV-defensie onmisbare Mincke Dijkstra nam echter de service over, waarna o.a. smashes van de aan het net briljante Wil Versteeg de ba lans definitief naar VCV-zijde deden overslaan: 15-10. In de 2e set kon VCV tot 8-8 Celebes bijhouden, doch daarna waren de Haagsen niet te stuiten: 8-15. In de 3e set een wisselend beeld: een enthousiast aanvallend VCV, dat soms te veel opdrong en daarmede de ver dediging verwaarloosde, en een geen risico's nemend Celebes, zorgden voor een boeiend duel, dat uiteindelijk set winst opleverde voor de Haagsen: 11-15 In de 4e set een gelijkopgaande strijd, waarbij bleek dat de vreemde service van Hans van Schuppen uiterst ge vaarlijk is. Eerst bracht zij VCV cp 5-2 en daarna nog eens van 7-8 op 11-9. Een scherpe plaatsbal van Cor van Ginkel gevoegd bij smashes van Wil In de Gelderse Vallei is de eerste tafeltenniskampioen bekend geworden. Dit zijn de Climax-junioren die uit de wedstrijd tegen hun naaste concurrent Panter aan een puntje genoeg hadden om deze eer voor zich op te eisen. Het werd een 6-4 overwinning, al heb ben de Panter spelertjes goed tegenstand geboden. Diteweg verloor twee wedstrij den terwijl v. d. Haar van de Koning ver loor. Deze laatste legde ook de nog onge slagen Vermeer het vuur na aan de sche nen. Ook het dubbelspel werd door Pan ter gewonnen. In de eerste klas is er voor leider Ritac geen vuiltje meer aan de lucht. Nu werd R.T.C. Ede weer met 9-1 verslagen. Alleen v. d. Weert verloor van Osenbrugge. Ook Panter blijft op de goede weg. Het won van Tios 3 met 8-2. H. Stuivenberg verloor hier van Knapscheer, terwijl Mid delhoven in Roelofs z'n meerdere moest erkennen. Versteeg brachten met 15-9 setwinst voor de VCV-sters. Een vermoeid VC Veenendaal begon aan de laatste set: veel defensie-fouten gaven de Haagsen moeiteloos een 3-8 voorsprong. Het was jammer dat in deze beslissende fase van de wedstrijd de VCV-sters verzuimden meer te doen dan de bal terug te spelen: met spel- opbouw hadden de kansen op de zege er volop ingezeten. Nu konden de Ce lebes-dames uiteindelijk een zwaar be vochten zege binnenhalen: 7-15 en 2-3. Deze week spelen de VCV-sters in Den Haag tegen het sterke RVC. In de thuiswedstrijd boden zij fanatieke te genstand, doch in de uitwedstrijd zal het niet meevallen een beter resultaat te behalen dan eenzelfde eervolle ne derlaag als destijds in Veenendaal werd geleden. Het eerste herenteam wint in Utrecht zaterdag van het zwakke Polonia II, een prestatie die het res. herenteam vrijdagavond in Veenendaal herhaalt tegen VCM II. Voor heren III staat de beslissende uitwedstrijd tegen Vrien denschaar uit Culemborg op het roos ter: met een gelijk spel zullen de VCV- ers tevreden moeten zijn. Jeugdzorg Gezinszorg Wijk- en Buurtwerk Gebrekkigenzorg

De Vallei | 1962 | | pagina 3