Vergaar een wasmachine een Mik koffiemelk gratis een Mik slngioom SIMON DE WIT 1 Nog langer do kat uit de boom kijken °>z:r;r 7J DE VALLEI Fm m rm F Nette hulp KRUISWOORDPUZZEL b b Ananas op sap p<* w'k vsn 99 voor Wafelkoeken ïïfllSW stuks v.n 50 voor 45 l"nchmsr Zir.:an 55 49 I VRAAG EN AANBOD Voor de Jeugd Met adverteren Het zingende zand VEENENDAAL RENSWOUDE 125 Volvette jonge koos^ jumbo lolly'» P« stuk '5 V66, u het weel hel voorf» 2™!t!!ËL Schuurpoeder 35 pla^r'® meter 39 Brotesponrb 30PU^w«kn&i2. 2Wafeldoekjes70ot55 Gootsteenboenders 25 f woord meer 10 cent Te koop Gevraagd In Veenendaal komen wii gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 Woningruil Diversen werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten 1 K r H I Pj N Er zijn nog steeds pluimveehouders, die de kat uit de boom kijken. Ze nemen een afwachtende houding aan ten opzichte van de zich snel wijzigende bedrijfsomstandigheden. Het is thans echter geen tijd voor zelfgenoegzaamheid. De verstandige pluimveehouder zorgt er voor met zijn tijd mee te gaan. Bekijkt U de steeds ster ker wordende concurrentie op de Duitse markt maar eens. De prijzen van de laatste weken maken voldoende duidelijk, dat er niet kan worden afgewacht. Er moet een keuze worden gemaakt. Voor de vakbekwame pluimveehouder betekent dat geleidelijke uitbreiding van zijn bedrijf (om tot voldoende grote eenheden te komen), het opvoeren van de kwaliteit en het verlagen van de kostprijs. De kat-uit-de-boom-kijkers, die menen door te kunnen gaan zoals ze Jarenlang hebben gedaan, zullen hopéloos achter op komen. Zonder het werk van deskundigen zou de Amerikaan Glenn zijn ruimtereis niet met succes hebben kunnen maken. Zo heeft ook de pluimveehouder deskundige voorlichting nodig om succesvol te werken. Deze voorlichting wordt U gaarne geboden door de gespecialiseerde voorlichters van Hendrix' Voorlichtingsdienst. Zij kunnen U de weg wijzen naar kostprijsverlaging en kwaliteits verbetering. Door U te adviseren bij het doelmatig bouwen en In richten van uw hokken, bij de keuze van het beste kuikenmate riaal, kortom bij een zo voordelig mogelijke bedrijfsvoering. De pluimveehouder, die de goede weg kiest, zal langs deze weg de VUVE-bedrijven vinden. Wat VUVE betekent? VUVE is de Verkooporganisatie voor) U(niforme) V(erse) E(ieren). Het is een afdeling van Hendrix' Fabrieken N.V. te Boxmeer en de VUVE heeft onder meer tot doel verse dieren, van-eerste kwaliteit, als merkei in de handel te brengen. De VUVE moet bijgevolg kunnen rekenen op een regelmatige aanvoer van verse kwaliteitseieren. Vele vooruitstrevende pluimveehouders hebben zich reeds bij de VUVE aangesloten, waardoor ze: 1 Meewerken aan kwaliteitsverbetering van het Nederlandse ei, het veilig stellen van onze positie op de buitenlandse markt en het bereiken van een hogere prijs per ei; 2 Bijdragen tot een lagere kostprijs en hogere bedrijfsinkomsten, waarbij ze zich gesteund weten door Hendrix' Voorlichting en Hendrix' Voeders, die voor elke pluimveehouder een begrip zijn geworden. Wat gaat U doen als goede pluimveehouder? De kat uit de boom kijken of...;.» U aansluiten bij de VUVE en daardoor profiteren van: A De bijzonder ter zake kundige Hendrix' voorlichting op pfulm- veegebied; B Een zeer laag voederverbruik per kg eieren, door de met grote deskundigheid samengestelde Hendrix' Voeders; C Hogere eierprijzen.als U aan de VUVE-organisatie kunt deel nemen. Kijk niet langer de kat uit de boom. Bewandel de veilige weg met een zaak, die bewezen heeft het vertrouwen van de Nederlandse pluimveehouder waard te zijn. Knip daarom vandaag nog de onderstaande bon uit en stuur deze per omgaande aan: Hendrix' Voorlichtingsdienst, Postbus 1, Boxmeer. Een wasmachine is geen luxe meer. Zeker niet nu u er bij Simon de Wit gemakkelijk voor kunt spa ren. Zie zelf hoe groot uw voordeel is: u bent f 45.- tot f105.- goedkoper uit! U kunt uw volle boekjes met 500 spaarzegels a 10 ct. op 2 manieren benut ten: öf voor deze of andere waardevolle gebruiks artikelen óf voor contant geld (f50.- sparen, f60.- halen). Agitator wasmachine: f305.- Uw prijs: f200.- sparen. 4 boekjes) Langzame roestvrije agitator: geen slijtage aan wasgoed. In 15 minuten 4 kg droge was hagelwit. Inhoud 60 liter. 1/4 pk motor. Drijfwerk in oliebad. Vol ledige service en garantie. U kunt ook met minder volle boekjes volstaan (met een minimum van 1 vol boekje). Voor elk ontbrekend boekje kunt u dan f. 60,- bijbetalen. Pulsator wasmachinef 145.- Uw prijsf 100.- sparen, 2 boekjes) Snelwasser, in 4 minuten 2%kg droge was hagelwit. Met tijd klok. Bakelieten pulsator raakt het wasgoed niet. Inhoud 55 liter. 1 jaar volledige garantie. P*t «ElSIt Wa ii,:!;;,;-;;::;!!:; Van altijd-zonnige eilanden7H Specialiteit van Simon de Wit: gram van 140 voor (ultkookboar) per stuk JU perkaa m koffie met slagroom- En sender del u Bij elke pot SdW-poederkoffie k 595 S'm°n de 100 9ram •>yy.-y ;*7 7 m£ GEVRAAGD Nette winkeljuffrouw met enige ervaring. Niet beneden 20 jaar be reid kousenreparatie te leren. MAISON „JENNY" Rhenen - Tel. 486 Wegens huwelijk der te genwoordige gevraagd in de huishouding in gezin zonder kinderen. Hoog loon, zaterdags middags en zondags vrij. Mevr. BUDDINGH- KRUIDENIER, Kerke wijk 88, Veenendaal. (f 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk Te koop meisjesfiets, leeftijd 8-12 jaar. Leinweberstraat 49, Veenendaal. Te koop sierduiven, fazanten, krielkippen, broedeieren van krielkippen, bruine loopeen den, bergeenden, witte en bonte kwakertjes. Gevraagd marmotten, goud en zilver fazanten. Schot, De Klomp. Te koop Batavus Bromfiets i.g.st. Parallelweg 53, Veenen daal. Gevraagd commode. Brieven onder nr. 1696 aan het bur. van dit blad. Gevraagd meisje voor de huishouding voor hele dagen. Maison Mattheu, Kerkewijk 48, Veenendaal. Gevraagd voor dag en nacht, tegen hoog loon, bij gepens. gem. secr. wonend met een zuster, eveneens op leeftijd, een hulp in de huishouding. Gemakkelijke busverbinding. Brieven aan J. G. J. van Soest, gepens. gem. secretaris te Ochten. Jong echtpaar zoekt woon ruimte. Brieven onder nr. 1694 aan het bur. van dit blad. Kosthuis gevr. voor heer. Weekend afwezig. Brieven aan Postbus 47. Veenendaal. Net meisje zoekt vriendin 17 18 jaar. Brieven onder nr. 1695 aan het bur. van dit blad. herschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN VAN DEZE WEEK ZIJN: 28 febr. Jannie de Bruin 28 Yolanda Buys 28 Joke Roodbeen 1 maart Hennie v. d. Berg Gijs Drost Irma v. d. Bosch Eva v. d. Kaa Arend v. d. Berg Fenny Aberson Jantje Hensbergen Harrie Robbertsen Tineke Greve Beppie Gaasbeek Gerrit Gerritsen Gertje van Viegen Henny v. d. Weerd Barend v. d. Loosdrecht Leo Brussaard Allemaal van harte gefeliciteerd! ZILVERPAPIER Zilverpapier en capsules kregen we deze week van Theo en Ronnie van Stokkum en Adrie van Geerenstijn. Dank je wel jongens. Tante «Jos Beste JANNIE VAN DONKELAAR, Dank je wel voor je leuke brief. Wat heb jij leuk postpapier, zeg! Heb je je nieuwe tas al gebruikt? Fijn dat je een mooi rapport had. Schrijf je nog eens gauw? Daag, de hartelijke groeten van Tante Jos. Figuur a. Socrates op een stokpaardje Het stokpaard, dat kleine kinderen zo leuk vinden, is al een heel oud stuk speelgoed. Socrates, die leefde van 469 is waarschijnlijk het enige stuk speel goed, dat op een munt staat afgebeeld. Dat gebeurde als volgt: toen de Oosten rijkse generaal Piccolomini als over winnaar terugkwam uit de dertigjarige oorlog, brachten 1500 jongens (allemaal op stokpaardjes) hem een ovatie. Als bewijs van waardering gaf hij ieder van die jongens een zilveren munt met daarop een stokpaardje afgebeeld. Figuur b. De oude Egyptenaren In het oude Egypte balsemde men niet alleen de lichamen van menselijke wezens, maar ook van de ongeveer 100 verschillende dieren, die als heilig wer den beschouwd. Van deze dieren zijn er duizenden na hun dood gebalsemd. Dit balsemen was vaak een kostbare geschiedenis. Vogels, zoals bijvoorbeeld haviken en valken, of vissen en insec ten kon men vrij gemakkelijk behan delen, maar het was veel moeilijker en ook erg duur om bijvoorbeeld een stier te balsemen. Daarvoor had men vele honderden meters linnen nodig van 45 cm. breed. Figuur c. Een aardig lampje voor je kamer Van een laboratoriumflesje, dat je kunt kopen, of van aardig gevormde flessen kun je leuke lampen maken. In een winkel voor elektrische appara- moet je dan door het gaatje in de kurk steken. Wijnflessen met mooie etiketten zijn erg decoratief en kunnen zonder meer gebruikt worden. Gebruik je echter een blanke fles of laboratoriumflesje, koop dan wat cellulosevernis in de gewenste kleur en een paar pond krijtpoeder in de verfwinkel. Druppel wat cellulose- Reisgezelschap gevr. door verloofd paar voor vakantie en weekenden in buitenland, kamperend per scooter of motor. Brieven onder nr. 1697 aan het bur. van dit blad. Aangeboden 5 kamerflat met achtertuin en schuur in Vee- nendaal-Zuid. Gevraagd huis of flat in Veenendaal, dicht bij bushalte. Brieven onder nr. 1698 aan het bur. van dit blad. Aangeboden woning in de Achterkerkstraat te Veenen daal, huur 3,50. Gevraagd woning elders te Veenendaal. Brieven onder nr. 1676 aan het bur. van dit blad. Leren jassen, vesten, wanten, helmen enz. Alles le keus en lage prijzen! Vos, Rens- woude, bij de boterfabriek. Leren laarzen, rubber laar zen, werkschoenen, zwarte en bruine heren- en jongens schoenen. Alles le keus en lage prijzen! Vos, Renswoude, bij de boterfabriek. Imitatie leren jassen, vesten, mantels, joppers, regenkle ding enz. Alles le keus en lage prijzen! Vos, Renswou de, bij de boterfabriek. Motoroveralls, koppels, gor dels, helmen, truien, sjaals. Alles le keus en lage prijzen! Vos, Renswoude, bij de bo terfabriek. U.S.A. legerkleding, wind- jack's, jassen, broeken, kop pels, werkschoenen. Alles le keus en lage prijzen! Vos, Renswoude, bij de boterfa briek. Moderne clubjes, prima stof. Ronde tafels, stoeien, bijzet tafels enz. Alles le keus en lage prijzen! Vos, Renswoude, bij de boterfabriek. Tel. 08387-307. Scooter- en Motorenshow op 1, 2 en 3 maart 1962 in „El- theto", Fluitersstraat, Vee nendaal. Geopend van 2-10 uur, ,s zaterdags de gehele dag. Motorenhandel Jan Jan sen en Zn., Nieuweweg 190, Veenendaal. Verf voor elk doel. voor schilder, industrie en handel bij Handelsvereniging Zim merman Zn., Sandbrink- straat 1, Tel. 2261, te Veenen daal. Voor al uw T.V. reparaties, binnen 24 uur, ook 's avonds: Europian Service. Tel. 08370- 4275. Handel in tuin- en bloem zaden. Zaadhandel H. v. Dijk, Buurtlaan 50 West. Veenen daal. tot 399 vóór Christus, heeft, zo zegt men, heel vaak het stokpaardje van een klein kind geleend om er een ritje op te maken door Athene. Het stokpaardje ten kun je kant en klaar de houder voor de fitting met de peer erin kopen, al met de draad er aan. Je behoeft die houder dus alleen maar in de hals van het flesje te steken. Denk er echter wel aan, dat je ook nog een houder moet kopen voor de lampekap. Begin met het boren van een gaatje in een kurk en steek die kurk in de hals van een fles. De poot van de fittinghouder vernis in de fles, doe de kurk erop en schudt de fles dan tot de kleur in een dun laagje over de gehele binnenkant is verspreid. Neem dan de kurk er af en laat het vernis arogen. (Denk er om, dat je beslist uit de buurt van een open vuur blijft, want het vernis is heel erg brandbaar!). Als het vernis helemaal droog is, vul de fles dan met het krijt. Daardoor lijkt het of je een fles van prachtig porcelein hebt. o-o-o-o-o-o-o-o-o- o-o-o-o-o-o-o-o-o- 1 Verscheidene mensen, die door de Arabische woestijn hebben gereisd, hebben verteld hoe verwonderd zij waren toen zij het zand hoorden „zingen". Een gezelschap, dat de woestijn doorkruiste, hoorde plotseling een luide brom- toon. Een inboorling wees naar een hoog duin en riep uit: „Luister hoe die hoop zand daar aan het brullen is!" Het enige wat men kon zien was een kleine zandwolk, die aan één kant van het duin werd opgewaaid en boven het duin eindigde in een fijne nevel. Een zelfde geluid hoorde men soms als de kamelen over het zand liepen. De inboorlin gen, die tot het gezelschap behoorden, wilden niet geloven, dat er een natuurlijke verklaring voor het geluid was. Zij geloofden, dat de geesten van de zandheuvels aan het spreken waren. 2 Op andere plaatsen hebben reizigers een dergelijk ver schijnsel waargenomen. Een Zwitser, die langs de kust van Peru reed, viel op een nacht in slaap op een zand heuvel. Gedurende de nacht werd hij verscheidene malen gewekt door een geluid, dat hem deed denken aan het ge luid van trommelslagen of van een motorboot op een ri vier. De volgende ochtend ontdekte hij, dat hij had ge slapen nabij een Indiaanse begraafplaats. De inboorlin gen vroegen hem of hij iets had gehoord en toen hij be vestigend antwoordde, verklaarden zij, dat de geesten van de doden 's nachts tevoorschijn kwamen en dan dansten op het geluid van de trommels. Zij vertelden hem zoveel afschuwelijke verhalen over de plaats, waar hij had ge slapen, dat het hem nog verbaasde, dat hij er levend van af gekomen was. Nieman weet precies hoe de geluiden veroorzaakt worden. Wat wij wel weten is, dat de zand korrels op een bepaalde manier en onder bepaalde om standigheden langs elkaar wrijven, maar niemand weet op welke manier en onder welke omstandigheden. Nadruk verboden. OPGAVE NR. 79 1 2 3 4 5 6 7 8 9 icf" II 12 13 14 15 16 17 18 20 21 24 25 26 27 28 29 30 31 33 34 35 36" 37~ HORIZONTALL: 3 gewicht, 7 pookijzer, 9 kan men uit drinken, 10 een bij elkaar behorende hoeveelheid vaatwerk, 11 spijker, 13 plant, 15 mak, 16 meisjesnaam, 18 deel van het oor, 20 gebaar, 23 familielid, 24 onderste molensteen, 25 plaats in Frankrijk aan de Maas, 27 onderricht, 29 landtong, 30 voorvoegsel, 32 vreemde munt, 34 dorp in Gelderland, 35 kruisnet, 36 gelijk, 37 hinderen, 38 achting. VERTIKAAL: 1 aardappel, 2 gistmiddel, 4 naast, 5 tuchtroede, 6 platte gebakken steen, 8 deel van het oor, 9 mandje, 12 gem. in Gelderland, 14 fel plagend, 16 Euro peanen, 17 de bovenste halswervel, 19 familielid, 20 verstandig (bargoens) 21 telwoord, 22 lichaamsdeel, 26 bep. aank. voornaamw,, 27 water in Gelderland, 28 duivel, 30 de gezamenlijke hoeveelheid, 31 merk, 33 cilindervormig voorwerp, 34 plechtige gelofte. OPLOSSING PUZZEL Nr. 56 HORIZONTAAL: 1 Varik, 5 rand, 9 Kees, 11 snor, 12 la, 14 lens 16 sté, 17 Lm., 19 rook, 21 Au, 22 boeg, 24 reep, 26 reëel, 28 snede, 30 slop, 32 teil, 33 Mn., 35 Dior, 37 le, 38 men, 40 loom, 42 Rg., 44 eren, 46 toen, 48 noen, 49 Didam. VERTICAAL: 1 vol, 2 R.K., 3 iel, 4 keer, 5 Rs., 6 Ans, 7 nota, 8 Dreumel, 10 snor, 13 aloë, 15 soes, 18 mees, 20 Kent, 22 Brummen, 23 geld, 25 Peel, 27 Loil, 29 dier, 31 Poot, 34 Nero, 36 rood, 39 nee, 41 mei, 43 gom, 45 nn., 47 nd., TEGEN STILSTAANDE AUTO GEREDEN Toen de heer v. K. uit Leersum za terdagavond in de Fluiterstraat nog even een tas uit zijn geparkeerd staan de auto wilde halen, hoorde hij plot seling een flinke klap. Het bleek dat mevr. v. L. met haar fiets tegen het openstaande portier was gereden. Zij moest met enkele verwondingen naar haar woning overgebracht worden. TEGEN HOND GEREDEN Op de Westersingel is vrijdagavond de bromfietser N. H. uit Veenendaal ten val gekomen doordat plotseling een hond de weg overstak. H. liep schaaf wonden aan het hoofd op. De eigenaar van de hond was G. de W. VERNIELZUCHTIGE JEUGD Vier jeugdige knapen zijn zaterdag in hun kraag gepakt toen zij net van plan waren bij de nieuwbouw van de Herv. Uloschool aan de Westersingel een deur te forceren. De jongens, genaamd W. en H. de K., P. B. en T. V., werden meegenomen naar het bureau, waar hun ouders hen later hebben afge haald. WAT MAAKT U VAN UW LEVEN Op uitnodiging van de Herv. jeugdver eniging „Immanuël", hoopt op donderdag 1 maart a.s. ds. Lugtigheid uit Maarn, ge reformeerd predikant aldaar, te spreken over bovenstaand onderwerp. Deze avond wordt gehouden in gebouw „Rehoboth". Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat deze avond voor ieder toegankelijk is. Na de pauze kunnen er vragen gesteld wor den.

De Vallei | 1962 | | pagina 6