PAUK Ds. Jac. de Pree morgen zeventig jaar fftAfflr&Tiott Harde velden wellicht obstakels voor afwerking van voetbalprogramma Jubileum concert maakte diepe indruk op de luisteraars COBA en CORNELIA Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA OVERBERG Brand in garage snel geblust fr fr fr fr fr DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES 0.79 2.79 HOUTEN LEPELS NEST GLAZEN SCHALEN KEUKENLAMP Officiële bekendmaking Zilveren huwelijksfeest koninklijk paar Gevonden en verloren WEIJERS' Schoenhandel COLLECTE TWAALF GROESBEEKSE TEHUIZEN nooit een aanmerking gehad ZONDAGDIENST vertrokken Ingekomen en SCHERPENZEEL MARKTBERICHTEN Een belangrijk bericht, dat niet in de krante heb gestaan. De leste anderhalve weck zijn dur op z'n minst weer vijf boome in et Veen gerooid. Eén mooie groote veur et arbeidsberoo an de Kerke wijk en vier niet zukke groote, mar toch fikse knape en mooi, an de Stationssingel. Niet belankrijk? zeit u. Gebeurde dur gewichtiger dinge? Jazeeker, dur gebeure heele gewich tige dinge. Op pampier zijn dur al heele wandelparke klaar. Mit vijvers, waar eende in kunne zwemme en kin- dere in kunne valle. Dat heb mit dikke vette koppe in de krante gestaan. Mar die boome stinge dur in leeven- de lijve. Nou zijn ze foetsie en we heb- be ze veurlopig nog niet weerom. Ik weet netuurlik de reede van et verdwijne van et geboomte niet. Ze kunne wel gevaarlik gewist zijn veur et snuivende verkeer of zoowat. Daar blijf ik vanaf, mar et feit leit er. En de boome ok. De vraag, die ik hier onmiddellijk an vastknoop is: Wat krijge we dur veur terug? Lanteernpale? of verkeersburde? Ofkunne dur misschien nog een paar jonge boompies af? Ik zou dat leste an iedereen die deur mee te make en dur wat oover te zeg ge heb, toch wel hard an wille raaje. Goed. et bin dur mar vijf (die ik heb zien sneuvele dan teminste), mar we hebbe dur mar zoo weinig meer van in verhouding tot vrogger jare. Is et persé noodig dat een plaats die z'n eige al een bietjie stads gaat veule dur heelegaar kaal bij komt te legge? Ik meen toch zeeker van niet. Mag ik dur daarom nog es van harte bij de bevoegde instanties op andringe om heel zuinig te zijn mit et leevendige greun wat we nog in de gemeente heb be. Dankbaarder objecte ken ie niet hebbe. Uitbreiding van de plaats kost hande vol geld, mar boome en struike greuie van dur zelve. As ie ze mar de geleegeheid geeft om de hogte in te schiete. As ik zoo oover dit pleitjie veur de boome van m'n eige nadenk dan krijg ik toch wel een bietjie spijt, dat ik on- derlest een tikkeltjie smalend heb ge- schreeve oover die paar oudheidkun dige snuffelaars, die dur eige zoo stark angetrokke voelde tot de Batterije. Ik zee. dat ik daar nog nooit wat bezon- ders an gemarkt had en zooveule minse mit mijn niet. En dat ze kwalijk dat heele stuk walle en sloote veur een paar minse koste late legge as tur zoo- veul andere minse van koste geniete as et een st.uk ontspanning zou wurde. Ja, dat heb ik gezeid. En: eens gezeid, blijft gezeid. Mar ik wil toch wel er- kenne dat ik de pet afneem veur ene meneer Philips die nog zoo hartgrondig veur et behoud blijft pleite, ok al weet ie dat ie veur een verloore zaak de pen heb angescharpt. Hij heb mijn echt een heel bietjie op et gemoed gewarkt. Nogmaals, ik ken echt nog gi cnbizondere histoorie an di Batterije zien, mar ik bin dur wel deur an et denke geslage. Van alle kunstwarke die dur in ons landjie zijn ziet ok niet iedereen de juuste weerde in. En toch bin wij dur o zoo zuinig op. Daarom vraag ik m'n eige op dit me ment af of wij zoo barbaars an 't wurde zijn dat wij de histcorische weerde van bepaalde sLukke grond niet meer in zien. In dat geval zou meneer Ph. gelijk hebben. En dan past et mijn om me diep te schame. In ieder geval is dat een onderwarp, waar we op gezette tijde wel es een mooi poosie veur magge gaan zitte. Wat ik nou mar gelijk doe. Wout Blauwkous. IDEALE SCHOENEN VOOR GROEIENDE KINDERVOETEN! Het voetbalprogramma voor deze week dreigt weer verstoord te worden door de vorstperiode die reeds vorige week inzette. Intussen zal deze handicap een vlotte afwerking weer vertragen en zullen enkele clubs uit ons rayon waarschijnlijk in de zomermaanden nog met voetbal bezig zijn. Aannemende dat het programma door gang vindt volgen dan onze prognoses, waaruit blijkt dat zowel Vcencndaal als Rhe- nus en GVVV niet binnen de lijnen komen. In Vecnendaal wordt zaterdag slechts één wedstrijd gespeeld n.l. VRC tegen El- burgse Sportclub aan de Brinkersteeg. Dit duel is voor de Racing zeer belangrijk om die fatale voorlaatste plaats te verlaten. Winnen is dus het parool, maar wij ver namen dat er deze week wat interne moeilijkheden ontstonden, waardoor het niet vaststaat dat VRC volledig kan uit komen. En in een dergelijke situatie als waarin VRC verkeert dienen alle krach ten gebundeld te worden. Is VRC volle dig dan zal Elburg het moeilijk krijgen. We wachten het duel van zaterdag maar af en hopen dat de toekomst voor VRC er weer wat rooskleuriger gaat uitzien. ■fr DOVO moet naar het verreVriezen- veen om Deeto te ontmoeten. Ook een duel waarvan tevoren niets vaststaat. Komt DOVO weer met een aarzelend voorhoedespel dan vrezen we een ne derlaag daar in Twente. Herstelt DOVO zich dan zitten er mogelijkheden in ook al omdat men thuis met grote cijfers van deze tegenstander won. ■fr Zondag speelt R.K. Unitas het belang rijke duel tegen Domstad '61 uit Utrecht. Door een overwinning van Unitas, die noodzakelijk is, zullen de gasten worden uitgeschakeld voor het kampioenschap. Het is overigens de vraag of op het vrij oneffen terrein van R.K. Unitas zondag gespeeld kan worden. Zo ja, dan moet Unitas alle energie benutten óm Domstad eronder te houden want het kampioen schap lonkt al in de verte. ■fr Merino's blijken met goede plannen be zield. Zaterdag is er in Utrecht de strijd tegen VVJ en als Merino's daar slechts één winstpuntje aan overhoudt is het vol doende om zich weer wat veiliger te voelen. Een gelijk spel dus bij VVJ-Me- rino's. ■fr Sportver. Panter speelt in Hilversum tegen Hoogerheide. Hier staan geen be langen meer op het spel, dus kunnen de ze ploegen er een rustig partijtje van ma ken. Hoogerheide heeft als thuisclub de beste papieren. ■fr Kulan kan in Werkhoven van Bever- weerdse Boys winnen en blijft dan in de running. ■fr NSVS zal het in Soesterberg ook wel klaren tegen het onderaan staande zater dagteam van Soesterberg. •fr Adverdo te Ederveen krijgt bezoek van Woudenberg, waarvan zaterdag j.l. dik werd verloren. Nu op eigen veld wil men natuurlijk revanche, maar meer dan een puntenverdeling zit er toch heus niet in. •fr Sportclub Rhenen lijkt ons tegen het Maandagmorgen brak brand uit in de garage Hardeman in Overbcrg. De hoofd monteur J. B., ontdekte dat er een zuur- stoffles in brand stond en reed snel een tiental auto's naar builen. Ook mede door het krachtdadig optre den van de oud- brandweer commandant van Overberg. D. Merkestein, kon erger voorkomen worden en slaagde men er in de brand met een handblusapparaat te blussen. De inmiddels gewaarschuwde brandweer van Amerongen, die binnen het kwartier aanwezig was, hoefde geen dienst te doen. De schade bleef beperkt tot het zuurstofapparaat. H. was tegen brand ver zekerd. zeer sterke en snel spelende DEV in Doorn kansloos. De Doornse ploeg gooit nog hoge ogen naar de begeerde titel, zo dat Rhenen waarvan waarschijnlijk slacht offer wordt. ■fr Rhenus heeft een vrije voetbaldag en kan afwachten wat concurrent Scherpen- zeel tegen Dorestad presteert. Dit wordt wel een moeilijk duel voor de Scherpen- zelers tegen de reuzendoder Dorestad. die ook de Ambonezenploeg reeds versloeg. Maar we achten Scherpenzeel toch wel in staat, gezien de nog altijd aanwezige kan sen zich moedig naar winst te spelen te gen het elftal uit Wijk. De zaterdagclub van Scherpenzeel krijgt het in Harderwijk tegen Veslaco zwaar te verduren en komt met lege handen huis waarts. Valleivogels uit Scherpenzeel krijgen zaterdag bezoek van het leidende Rood Wit. Het lijkt ons goed mogelijk dat Rood Wit in Scherpenzeel zal struikelen. •fr Oranje Wit gaat in Barneveld, het thans niet zoveel meer besproken team van Ma- luka Muda opzoeken. In Eist was het destijds een spannende strijd, waarin de gasten ternauwernood wonnen. Nu lijkt ons de Ambonezenploeg weer favoriet, maar Oranje Wit zal de punten niet zo maar cadeau geven. Musketiers speelt in Amersfoort tegen SOVA en deze wedstrijd is van alle be lang ontbloot. De Amersfoortse spoorman- nen starten als kanshebbers. Renswoude kan tenslotte een normale overwinning behalen in dè thuiswedstrijd tegen Achterveld. Het zaterdagelftal van DVSA krijgt aan de Burgwal bezoek van het sterke SDVB uit Barneveld en zal de vlag moeten strij ken waardoor de kans om degradatie te ontlopen weer geringer wordt. Set van 3 houten lepels in opeenvolgende maten, zilverblank hout, satijnglad gedraaid. Per set 5 schalen voor uw pudding, groente, restjes enz., van kristal helder glas, royale maat, fraai ingeperst patroon. Jubileum koopje van onbreekbaar plastic, kan dus heerlijk afgesopt worden. Deze lamp kunt u op eenvoudige wijze zelf ophangen. Ook een gezellige lamp voor de kinderkamer. Bijzonder Q QQ jubileum koopje Alleen dinsdag maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Ds. Jac de Pree te Veenendaal, eme ritus predikant van de Ned. Herv kerk, heept morgen de leeftijd van de ster ken te bereiken. Jacobus de Pree werd cp 3 maart 1892 te Rotterdam geboren. Hij bezocht eerst het Erasmiaans gymnasium in de Maasstad en studeerde daarna nog theclcgie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer De Pree in 1919 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evan geliebediening in de Ncd. Herv. Kerk werd hij op 11 april van het daarop volgend jaar (1920) door zijn broer, wij len ds. H. P. de Pree, teen neg predi kant te Alkmaar, bevestigd als predi kant van de Herv. gemeente van Tuil en 't Waal in de classis Doorn. Op 27 juli 1924 verwisselde de jubi laris deze gemeente met die van Weert, waar hem in verband met zijn benoe ming tot predikant - voorganger van de Herv. evangelisatie te Den Helder met ingang van 7 nov. 1926 eervol ont slag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Ongeveer zestien maan den later volgde zijn benoeming tot predikant bij de Protestantse Kerk in het voormalige Ned. Oostindië, waar hij eerst enige tijd werkzaam is ge- Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat de gemeente lijke vuilnisstortplaats aan het Beneden eind met ingang van 1 maart 1962 zal wor den opgeheven. Met ingang van diezelfde datum zal als zodanig in gebruik worden genomen een terrein, gelegen op de Em- mikhuizerberg (gemeente Renswoude). Voer particulieren zal de gelegenheid tot het sterten van vuilnis op laatstge noemd terrein worden opengesteld op maandag tot en met vrijdag, en wel des voormiddags van 9-12 uur en des na middags van 1.30-5 uur. Particulieren die van deze gelegenheid gebruik maken zullen de door het op de stortplaats aanwezige personeel te geven aanwijzingen, stipt moeten opvolgen. Veenendaal, 28 februari 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd: de bu.g, J. Hazenberg de secr. D. Blankespoor. (Vervolg van pag. 1) In het algemeen weet men bij de uit voeringen van de C.O.V. beslag te leggen op de bekendste Nederlandse solisten, nu waren we dan eens in de gelegenheid vooralsnog minder bekende te horen. De plaats van Wilhelmnina Matthès werd in genomen door Carla Brunot, die van Da vid Hollestelle door Max van Egmond. Het is moeilijk voorstelbaar dat deze vervanging een achteruitgang betekende Carla Brunott heeft een zeer mooie stem haar timbre is^bij uitstek dat van een alt. Daar dit gepaard gaat met een grote mu zikaliteit en zuiverheid van toon is zij ongetwijfeld één van de meest belovende alten in ons land. Van Max van Egmond kan niet gezegd worden dat hij een typi sche bas is. Hij is een bariton, maar dan ook een voortreffelijke bariton. Hij was mij be kend van liederenrecitals voor de radio, recitals op hoog niveau. Zijn vertolking van de recitatieven en aria's waren prach tig. De sopraan Annette de la Bije is voor Veenendaal geen onbekende. Al haar goe de kwaliteiten als sopraan die vroeger al eens beschreven werden kwamen ook woensdagavond weer naar voren. Haar zang in „Die Schöpfung" staat ons nog levendig voor de gest en hoe mooi zij nu ook „The Messiah" zong, het lijkt mij toe dat het eerstgenoemde werk haar nog meer ligt. De tenor Jan Waaijer had zijn beste dag niet, wèllicht een gevolg dat hij voor het eerst weer zong na een ziekte van bijna twee weken. Zijn stem leek wat vast te zitten en hij bereikte niet het ni veau van andere keren. ZWAK PUNT Een zwak punt in de uitvoering is nog de samenwerking met het orkest, in het bijzender bij overgangen. Wanneer het koor eindigt na een klein ritenuto, is het voor de orkestleden niet altijd duidelijk hoe zij moeten vwrtgaan. Hierdoor ont stond nogal eens ongelijkheid. De con certmeester trachtte dit tegen te gaan, maar werd zodoende verleid tot enigzins fors spel waarin het orkest dan niet ach terbleef. Vooral bij de begeleiding van de solisten was het orkest vaak te sterk en kregen dezen niet de gelegenheid piano te zingen. Ook ontbrak het was aan accura tesse, een klein ritenuto in de solopartij werd doorgaans niet opgevangen. Een uitzondering hierop maakte de claveciniste Lenie van der Lee, die altijd precies op tijd was en voortreffelijk speelde. Aan het einde van het concert gunde het publiek zich niet de tijd de solisten eerste te laten gaan alvorens zichzelf naar de garderobe te haasten, zodat dit wat rommelig was, evenals het begin. Maar ongetwijfeld zal wanneer straks Veenen daal een schouwburg, een sporthal en een torenflat rijk is, dit ook verbeterd zijn. J. van de Putte. In een publikatie van 6 jan. j.l. werd reeds de aandacht geves tigd op de komende herdenking van het zilveren huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlanden. Deze herdenking zal plaats heb ben op 30 april a.s. Het Nationaal Comité voor dit doel opgericht, wek thet Neder landse Volk op een kapitaal bij een te brengen dat bij de viering van het zilveren huwelijksfeest aan de Koningin en de Prins zal worden aangeboden. D eKoningin en de Prins hebben plannen bekendgemaakt omtrent het stichten van jeugdcentra in ons land; één op een terrein bij de Hunneschans te Uddel en één op een terrein in de omgeving van Veere. Op 23 dezer zijn ten gemeente- huize een aantal vertegenwoor digers van plaatselijke verenigin gen samengekomen ten einde een lij stencollecte in de gemeente te organiseren. Dank zij een ruime medewerking konden collectanten worden aan gewezen. Het ligt in het voornemen bin nen enkele dagen met het collec teren te beginnen. Aller medewerking wordt inge roepen tot het welslagen dezer collecte. Amerongen26 februari 1962 De burgemeester van Amerongen, W. MARTENS. weest te Pontianak en daarna tot zijn terugkeer naar Nederland in 1934 nog ongeveer vijf jaar te Madicen. Nadat ds. De Pree zich na zijn terug keer in Nederland weer beroepbaar had gesteld in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 13 jan. 1935 door ds. H. van Lunzen uit Odcorn, toen nog predikant te Hoorn, bevestigd als predikant van de Herv. gemeente van Hoorn, welke hij heeft gediend tot 1 mei 1957, toen hem cp vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat ves tigde ds. De Pree zich metterwoon te Veenendaal, waar hij werkzaam is als predikant - voorganger van de afde ling Veenendaal-Rhenen van de Neder landse Protestanten Bond. Tijdens zijn ruim tweeëntwintig jarige ambtsbediening te Hoorn was ds. De Pree eerst vele jaren lid van het classicaal be stuur van Hoorn en na de invoering van de nieuwe Kerkorde van de Nederlandse Hervormde Kerk op 1 mei 1951 tot zijn emeritaat in 1957 nog ongeveer zes jaar lid van de provinciale kerkvergadering van Noord Holland en voorzitter van de commissie voor de behandeling van be zwaren en geschillen in de kerkprovincie Noord Holland. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 21 tot en met 27 februari 1962 Paar kinderpantoffels; mohair shawl; pr. beige glacé's; kinderbril; rol centimeter staal; Astrakan dames handschoen; plas tic kindertasje met inhoud; ring met sleu tels; kanarie; doublé horloge; pistooltje; grijze heren handschoen; broodmes; beitel; keeshond; weekendtas met vuil goed; geel- blauwe blouse; plaat hard board; paar motorhandschoenen. Verloren voorwerpen in dezelfde perio de: Wit zwart konijn; kanarie; doublé da meshorloge; rijbewijzen; natuurbunde- meshcrloge; rijbewijzen; natuurkunde boek; half gebreide handschoen; heren glacé; rode hondenhalsband; paar voet balschoenenbruine damesportemonnaie met inhoud; bruine dameshandschoen; pr. bruine heren glacé's; beige damesporte monnaie met inhoud; kentekenplaat; re servewiel met band; zilveren kettinkje; rood witte autoped; Hollandse herder; groene autoped; bruine portemonnaie inh. 1 gld.; licht bruine dameshandschoenen. 3~9et woord ió Hoofdstraat 110 - Telefoon 2772 De jaarlijkse collecte ten bate van de 12 Groesbeekse tehuizen zal worden ge houden in de week van 5 tot en met 10 maart a.s. Het mooie sociale werk van de Nederlandse Centrale Practische Hulp is helaas nog maar al te weinig bekend. De ze instelling bestaat reeds meer dan 30 jaar. Zij heeft zich al die tijd bezig gehouden met het verzorgen van alleenstaanden zonder onderscheid van geloof of stand. Honderden jongens en meisjes, die een behoorlijke opvoeding van eigen ouders ontberen en honderden volwassenen, die zich tijdelijk of duurzaam niet konden handhaven in deze gecompliceerde maat schappij, vonden in de 12 tehuizen en in de gezinsverpleging ontplooiingsmogelijk heden en wat geluk in hun moeilijk be staan. Maar er zijn grote wachtlijsten. Er is geen plaats vrij, terwijl elk geval ur gent is. Deze landelijke arbeid, die op reforma torisch belijden is gegrondvest, roept om uitbreiding en verdient aller steun. Wanneer straks de lijsten rondgaan, zorgt U er dan voor, dat ze vol worden? HET is in feite tegen de gewoonte dat personen die in deze ru briek terecht komen, zonder meer met hun voornaam aangeduid worden. Tóch kan het in dit geval moeilijk anders, want wanneer we heel officieel het woord gegeven hadden aan „mej. Bouman" en „mej. Gaasbeek", tal van lezers zouden ongetwijfeld eerst eens navraag moeten doen wie dat nou wel zijn. Vandaar - COBA en CORNELIA. Zo zijn ze niet alleen bij de ambte naren van hoog tot laag bekend, doch ook bij een groot deel van de Veenendaalse bevolking. Elders in deze krant kunt u lezen op welke wijze van deze twee eenvoudige ge meente-schoonmaaksters afscheid is genomen. Een afscheidsfeest dat ten volle verdiend was endat de twee mejuffrouwen volkomen heeft ovefrompeld. Bijna veertig jaar hebben deze twee vrouwen dag-in-dag-uit de kantoren van de vroede vaderen en het overige gem.-personeel schoon gehouden. Bijna veertig jaar zijn ze iedere morgen om zes uur opgestaan en .bijna veertig jaar hebben de de goedbedoelde plagerijen van de ambtenaren en ambtenaressen moe ten verdragen. Met plezier overi gens, want dat hun werk gewaar deerd is, daarvan zijn zij zelf ge tuige geweest. Een koninklijke on derscheiding, vele waarderende woorden en niet te vergeten een aantal geschenken, die, zolang zij leven, een dankbare herinnering zullen zijn aan hun werksters periode op het Veenendaalse ge meentehuis. Hoe hun werkgeefster - de ge meente Veenendaal - over hen denkt is dus bekend - maar nie mand is op het idee gekomen om te vragen of het Coba en Cornelia al die jaren bevallen is. Tenslotte hebben zij toch altijd met ambte naren te maken gehad en worden die over 't algemeen niet aangeduid met 't „witte-boorden-corps" en „lastige mannetjes"? „Nee zegt Coba beslist, „wc hebben nooit last van ze gehad!" Zij kwam half december 1922 als werkster op het gemeentehuis. Ge solliciteerd naar die betrekking heeft ze nooit. „Ze kwamen het zelf aan me vragen en ik had eerst hele maal geen zin." „Nee zegt ook Cornelia. Op „voorspraak" van Coba kwam zij in 1927 Coba assisteren. „We ken den elkaar zo'n beetje en toen Coba zei dat ze mij er graag bij wilde hebben, toen was het voor elkaar. Zodoende." Zesendertig jaar lang zijn deze twee vrouwen met elkaar opgetrok ken. Nooit hebben ze één woord van ongenoegen met elkaar gehad. Als twee gezworen kameraden vielen ze iedere morgen met bezem, stoffer en andere gebruikelijke attributen aan op de overvloedige „rommel" die nu eenmaal in gemeentelijke ge bouwen ontstaat. Ook nooit was hen een redelijke opdracht teveel en nooit kregen ze ook maar één opmerking te in casseren. Natuurlijk werden ze ge plaagd, maar nimmer op een grove manier. Legio zijn de opmerkingen geweest die afgestemd waren op hun ongehuwde staat, doch Coba en Cornelia hebben er altijd om ge lachen. Als werkster waren ze van de oude stempel: dóórwerken, tijd voor een kopje koffie of een grapje, en als het nodig was keken ze niet op een uur. Op een tijdstip dat iedereen nog heerlijk onder de dekens lag, maakten ze kachels aan. In de be ginjaren pompten ze emmers water en sjouwden die naar boven en pas na de oorlog kregen ze een stofzuiger. o-o-o We hebben Coba en Cornelia ge vraagd of het werk hun niet te zwaar gevallen is: „Nou, in het be gin hadden we niet zo veel te doen, maar toen later Hoofdstraat 34 er ook bijkwamja, toen was het pezen. We moesten er iedere morgen om half zes uit en dan waren we zo tegen tienen klaar. Cf we met va kantie gingen? Nee nooit gedaan. Ja... toch! De laatste twee jaar hebben we een weekje vrij geno men." Coba heeft vier burgemeesters meegemaakt en Cornelia drie. En wie was nu hun direkte chef? „Weet jij het? zegt Coba. „Nee, ja dat zal de burgemeester wel geweest zijnof de secretaris. Maar we hebben eigenlijk nooit met een chef te maken gehm* 'L Viel soms niet meehé. Eerlijk als wij de kamers schoon hadden, dan begonnen ze te wittennet een omgekeerde wereld", lacht Cornelia. „Ach, ze waren altijd soepel en ze hebben ons eigenlijk nooit als werk sters beschouwd. We hebben ook al tijd samengewerkt. Als er één van ons zich niet goed voelde, dan ging ze toch want dan dacht je altijd weer bij jezelf: voor één is het veel te zwaar. We bleven met het schoon maken ook altijd naast elkaar, ik bedoel, niet Coba in de ene kamer en ik in de andere néé samen uit, samen thuis. Iets over de twee gemeentehuizen vertellen? ,,'t Zijn ouwe keten in één woord. Altijd stof, altijd rom mel altijd maar breken en altijd maar bouwen. Nee, Coba heeft altijd gezegd: Je zult eens zien, als wij weg zijn dan komt er een nieuw ge meentehuis en ze heeft warempel nog gelijk ook", zegt Cornelia. o-o-o Coba Bouman en Cornelia Gaasbeek zijn er mee gestopt. Het vergt teveel van hun krachten. Als het nu koud is blijven ze heerlijk achter de kachel. Urenlang zouden ze dan her inneringen kunnen ophalen, zoals van die merkwaardige opdracht om alle afgebrande lucifers te sparen. Of het loeien van de brandweer sirene waar een groepje ambtenaren nog steeds in de veronderstelling leeft dat Coba en Cornelia dat ge daan hebben Of van die keer dat ze opdracht kregen om de cellen schoon te houden. Dat is dan ook de enige opdracht die zij geweigerd hebben. „Laat ze 't zelf maar doen" heeft Coba toen gezegd en Comelia was het daar roerend mee eens. Het overweldigende afscheid heeft hen getroffen. Ze begrijpen het nog steeds niet goed. we waren toch maar werksters?" Inderdaad - een beloning voor eenvoud wordt een steeds grotere zeldzaamheid. Des temeer spreekt het gebaar van alle Veenendaalse gemeente-ambtenaren om Coba en Cornelia zó'n afscheid te bereiden. Hule én aan de gemeente én aan die beide vrouwen die in hun KLEINE functie GROOT zijn ge worden! VEENENDAAL Geboren: Roelof z. v. T. v. Beek en C. v. Hemsbergen; Boudewijn z. v. B. v. Stempvoort en E. R. Wieske; Anthonie z. v. C. Schoeman en J. v. d. Bovenkamp; Lydia d. v. B. H. Ebbers en T. J. Geu- kema; Steven Roelof z. v. B. G. v. d. Brink en H. v. Garderen; Elisabeth Reina d. v. C. Mak en J. E. Boessenkool; Hen- drika Trijnie Jannetje d. v. Willemsen en T. Mulder; Hendrik z. v. J. van Eist en E. S. E. de Kamper. Ondertrouwd: C. Kooij en A. W. de Jong; J. van Daalen en H. Veenendaal; H. van Barneveld en C. Verwoert. Gehuwd: J. Schot en R. Bulthuis; G. Hoefakker en A. Kanis; C. G. Schoeman en T. Brands; P. Harmsen en G. J. van den Besselaar; W. Taverne en R. Schim mel. Overleden: Cornelia Gijsbertsen, oud 88 jaar, wed. v.: R. Appeldoorn. Jacob van Wijk, oud 80 jaar, echtg. v. A. M. Wa- gensveld. RHENEN Geboren: Reinier Gerrit z. v. G. Knop- pert en L. G. Zwart; Wilhelmina d. v. T. v. d. Vendel en A. C. v. Dijk; Alida Maria d. v. G. Lodder en G. Post; Jacoba Hen- rica Theodora Maria d. v. H. L. van El- dik en J. H. M. de Bruin; Angenietus z. v. A. Roks en J. S. Vervat; Gerrit Jan z. v. G. de Roder en B. C. Rense; Ingrid d. v. J. van d Pol en K. W. van Scharren- berg. Gehuwd: L. van der Stuijft, Tiel en W. M. A. Scheer; J. Nellestijn en S. van Aal ten. Overleden: Theodortf Maria Godin, 48 jaar, ongehuwd, Leersum; Gijsbertus Wil deman, 69 jaar, ongeh. RENSWOUDE Geboren: Wichard z. v. A. van de Vliert en W. Harskamp. DE KLOMP EDERVEEN Overleden: Hendrik Geijtenbeek 84 jr. 9.30 WELKE INVLOED ZAL DE AUTOMATIE OP UW WERK HEBBEN? Zullen geautomatiseerde machines U op den duur van Uw werk beroven? A. J. Goldberg, minister van arbeid van de V.S. komt in een artikel in het maartnummer van het maandblad PM tot de conclusie, dat mensen die zich gemakkelijk kunnen overschakelen en aanpassen en die een zodanige opleiding hebben gehad, dat ze een breed terrein beheersen, het in de toe komst het verst zullen brengen. Hij wijst er voorts op, dat er steeds hogere eisen aan de vakbekwaamheid zullen worden gesteld. Als voorbeeld noemt hij de vreed zame toepassing van atoomenergie. De werkzaamheden bij de bouw van kernre actoren etc. lijken op die, welke worden verricht in chemische en metaalverwer kende industrieën en in constructiebedrij ven, doch er wordt meer nauwkeurigheid vereist omdat men bij de vervaardiging, installatie en onderhoud van materialen en onderdelen er rekening mee moet hou den dat ze zullen worden blootgesteld aan radioactieve verontreiniging. VEENENDAAL Eltheto 9 uur ds. J. Vermaas, 10.30 uur kand. Joh. v. d. Bank, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg indeweij, 5 uur ds. J. Vermaas. Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg, woensdag 7 maart 7.30 uur ds. Vroegindeweij van Barneveld. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Ncd. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. Gcr. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van den Brink van Renkum, 5 uur ds. Overduin, 7.30 uur zaterdagavond stilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van den Brink van Renkum. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga van Rotterdam, (bed. en dankz. H.A.) Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. De Jong van Katwj^'' Sionskerk 3 uur ds. Langt Ger. Gem. syn. geb. O.t uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool. 6.45 uur open- luchtsamenkcmst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. V. E. Schaefer uit Heumen. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Vroegindewey van Barneveld, 5 uur dhr. Schuuring van Nijkerk, dinsdag 6 maart 7.30 uur ds. Van Kooten van Huizen (bidstond). Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur dhr Ha- rinck van Goes. Prot. Bond 7 uur ds. B. Gast van Ede. Ger. Kerk 10 uur ds. Volten, 5 uur ds. S. de Vries van Bennekom. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Gedachteniskerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Breu gem, 6 uur ds. Stekelenburg van Eist. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst, dinsdag 6 maart 10 en 7 uur ds. v. d. Poel van Ede (biddag). ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Stckelen- burg, 6 uur onbekend. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst, 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. Jolles van Soest. Ned. Gem. Bend donderdag Clubhuis dhr Oostveen. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. De Bruin van Zetten Andelst. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. (De Schans) ds. Van Loenen. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur dr. Dijk van Driebergen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, vrijdag 9 maart 7.30 uur ds. Woestijne uit Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. G. Annot, Tel. 3198. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur: Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Dr. Rienstra, Tel. 577. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker, Ederveen, tel. 08387-201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: Dr. A. C. Kars te Amerongen, tel 03434-273. Praktijken Rijnten en Buining: Dr. Bui- ning te Leersum, tel. 03434-388. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen tel 03497- 220. RHENEN Ingekomen personen: H. J. Kleer van Leiden; H. G. Koekoek van Baarn; A. Eg- gink w.v. Wolsink van Arnhem; M. S. Stocker van Rumeln-Kaldenhausen (Dl). Vertrokken personen: W. M. A. Scheer e.v. v. d. Stuijft naar Tiel; A. Mol naar Ede; E. N. Kruijer (gez.) naar Amsterdam; C. van Dijk e.v. v. d. Linden naar Ren kum; D. M. van Vlaanderen (gez.) naar Landsmeer; H. F. Meij w.v. van Elk naar Amsterdam; H. v. Beijnhem naar Utrecht. AMERONGEN Ingekomen personen: G. A. Oskam van Den Haag. Vertrokken: H. C. de Boer naar Poor- tugaal; J. Breeschoten naar Wijk bij Duurstede; J. A. Sibbald naar Leersum; J. P. Walrabenstein naar Amsterdam; D. de Greeuw en H. F. M. van Vught. RAADSVERGADERING De raad van Scherpenzeel komt dins dag 6 maart a.s. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt 18 punten w. o. de bouw van vier bejaardenwoningen aan de Willaerlaan, salarisverbetering ge- meentepersoneel en enkele voorstellen tot aankoop van gronden. UITVOERING BRAVO Door omstandigheden was de mond- accordeonvereniging „Bravo" zaterdag avond tijdens de winteruitvoering in de Sociëteit niet in staat om het muzikale gedeelte te verzorgen. Bijzonder goed werd zij echter vervangen door haar zustervereniging uit Doorn .ConAmore' onder leiding van dezelfde, dirigent, de heer J. W. Gerritsen. De waarnemend voorzitter, de heer G. van Rootselaar, sprak wegens ziekte van zijn broer, voorzitter T. van Root selaar, een woord van welkom. Bondsvoorzitter Versloot wekte de jongeren op om niet alleen financieel de vereniging te steunen, doch als wer kend lid. Door Con Amore werd het muzikale programma, dat van goed gehalte was, vlot afgewerkt. Hartelijk en verdiend applaus was de beloning van de aan wezigen na afloop van ieder nummer. Na het muzikale gedeelte voerde de toneelgroep NAO uit Veenendaal het toneelstuk „Wij komen met ons pen sioen niet uit" op, dat met aandacht werd gevolgd. SCHERPENZEEL Aanvoer kippeeieren 925.000. Prijs 8. tot 9,25 per 100 stuks. Handel traag.

De Vallei | 1962 | | pagina 2