«Caecilia» concerteerde in een goede vorm DE HANDIGE HUISVROUW HAALT DE BEZEM ER DOOR DE LEZER SCHRIJFT EXTRA „SCHOONMAAK" èn DUBBEL ZEGELS pak CASPO-knijpers ct en CASPO-drooglijn samen en 38 geidzegeis POETSEXTRACT bUs 54 ct WRIJFWAS 82 ct SCHUURPOEDER bus 45 ct CASP0 DWEIL 115 ct CASP0- afwasborstel 88 ct en waremoeK extra groot samen en 36 geidzegeisj VISC0SE-SP0NS 78 ct CH0CRÈME pak 62 ct SLASAUS Itr. fles 97 ct lOOct SOEPBALLETJES tuk 74ct DRAGEE-EITJES r Geslaagde uitvoering van Overbergse jeugdverenigingen DaiU/ft handen PUROL VOOR DE KANTONRECHTER Dank zij VéGé extra voordeel 18 ct 16 ct 12 ct 19 ct 2 Oct 15 ct 45 ct Agenda Zestig jaar „Het Verlichtingshuis" AMERONGEN geldzegels uroHLH oIie grote fles 200 gr. Voordeel Garantie MARKTBERICHTEN Wie de Veenendaalse harmonie zaterdagavond j.l. vóór de pauze in het Ver enigingsgebouw heeft horen concerteren, zal geneigd zijn geweest om ditzelfde orkest na de pauze niet helemaal serieus te nemen. De eerste helft van het programma bestond uit een aantal werken, die - we mogen bijna zeggen - su bliem werden uitgevoerd en die tezamen genomen het gehele „kunnen" van Caecilia bij het publiek brachten. Het programma was zo gevarieerd en werd zo perfect uitgevoerd, dat elke rechtgeaarde liefhebber van harmonie- muziek ervan genoten moet hebben. In dat licht bezien stak. het tweede gedeelte van het concert scherp af bij het musiceren vóór de pauze. Men zal dit gedeelte: het optreden van een Tiroler blaaskapel en van het amuse- ments-orkest, beide bestaande uit Cae- cilianen, als een grapje moeten ppvat- ten. Dit alles wil niet zeggen, dat vóór de pauze uitsluitend serieuze muziek werd gespeeld. Het was van populair klas siek tot het goede lichte genre, maar het werd zeer serieus en met overgave gebracht. De bezielende leiding van dirigent J. H. H. Gregoire was aan dit alles niet vreemd. Als musicus van het Metro- pole-orkest heeft hij bewezen deze vorm van muziek maken te kunnen overbrengen op een harmonie. Onder zijn joviale leiding - die soms wel eens een beetje nonchalant leek, maar in feite juist het tegenovergestelde was - kwam „Caecilia" tot een hoogte als nooit tevoren. Het programma werd geopend met een kort optreden van de drumband, ingestudeerd door de bekende militaire tamboer-maitre J. van Wakeren en on der leiding van de heer E. de Koning. Een aparte mars, een werkje van Van Wakeren en gebracht door vier tam boers, was het hoogtepunt. Ter opening en tot besluit van het programma van de harmonie twee wel gekozen werken, waarvan de „Mars der medici" het meeste van de muzi kanten vroeg, hetgeen zij ook ten volle gaven. OMSCHAKELING De overgang van de ouverture „Or pheus in de Onderwereld", die tot in alle details terdege was ingestudeerd, op een Cole Porter-selectie, wat een hele omschakeling betekent, gaf de mensen van Caecilia niet de minste moeite. O.a. „Night and day", „In the still of the night" werden vlot en met gevoel gespeeld. Bij het beguine-ritme van „Begin the beguine" was het gemis van de steunende kracht van de slag- werk-secte, de heer R. Hasselaar, die ziek was, merkbaar, maar daardoor was voor zijn naamgenoot de vervan ging des te moeilijker. Sanny Hasselaar speelde een punt gave pistonsolo in „Come back te Sor rento" en in „Een draaiersjongen", een fantasie van Hendrik Altink over „In een blauw geruite kiel" liet de harmo nie het humoristische karakter van dit stukje goed naar voren komen. In een selectie uit „My Fair Lady" kon het orkest laten horen wat het waard was en deed dit dan ook. Zuiver in het „volle werk" en fijnbesnaard in de overgangen. Eén van de trompettis ten zij zijn misgreep in de slotakkoor den dan ook graag vergeven. Zo keurig en correct als het optreden voor de pauze was, zo „rommelig" werd VOORLICHTINGSAVOND VOOR HUISVROUWEN Uitgaande van het Nederlands Zuivel- bureau zal op maandag 26 maart a.s. in gebouw Eltheto een interessante voor lichtingsavond voor huisvrouwen worden gehouden. Op het programma staan enkele films, prijsvraag en kaasproeven. EIGENAAR BROMFIETS GEVONDEN In de Fluiterstraat werd op 14 februari een onbeheerd staande bromfiets aange troffen. Naar thans blijkt was deze uit Arnhem ontvreemd, alhoewel de dader nog niet bekend is. De eigenaar was van zelfsprekend dolblij zijn karretje weer te rug te zien. OPROEP AAN JONGELUI Zoals bekend hebben burgemeester en wethouders van Veenendaal onlangs aan alle meisjes en jongens van 14 tot 19 jaar een vragenlijst gezonden om een inzicht te krijgen. In totaal zijn er 2600 enquête formulieren verzonden, waarvan er inmid dels ruim 100 terug ontvangen zijn. Daar de sluitingstermijn zaterdag 10 maart a.s. is, verzoekt het gemeentebestuur die jon geren, die het formulier nog niet ingevuld hebben, dit zo spoedig mogelijk te doen. STREEKDAG VAN CIIR. HIST. VROUWENGROEPEN Met het oog op de a.s. verkiezingen houdt de Chr. Hist. Vrouwengroep in de provincie Utrecht op dinsdag 13 maart in Boslust te Zeist een streekdag. De ontvangst is 's morgens om half elf met opening door mevr. Lens-Land, presidente van de CH-Vrouwengroepen te Utrecht. Drs. F. A. Kraayeveld houdt een le zing over „Heb ik er wat aan?" en mej. Haars zal spreken over „Wat doe ik er mee?" Om ongeveer vier uur des en 22 qeldzegels en 32 geldzegels en 18 geldzegels en 46 geldzeqels raai j i en 32 geldzegels en 24 geldzegels en 38 geldzegels IIDC Al A slasaus met 50% en 40 geldzegels en 30 geldzegels en[rol MARIE en 20 geldzegels en 9 geldzegels C 58153 VéGé 110% het in de tweede helft. Zeker, de Tiro- lerkapel onder leiding van Piet van Hees was aardig, maar naar onze smaak een beetje afgezaagd. Bea Spies nam de zang en jodelpartijen voor haar rekening, zij deed het leuk, maar een beetje bedeesd. Een uitblinker tijdens dit tweede ge deelte was J. H. H. Gregoire jr., een zoon van de dirigent, die ondanks zijn achttien jaren zo thuis was op de trompet, dat hij nagenoeg foutloos vele variaties van het bekende „Carnéval de Venisse" blies. Het ongeveer twintig man sterke Caeci lia Amusements Orkest bleef vooral in het begin beneden de verwachtingen. Hier deed zich het gemis van slagwerker R. Hasselaar zeer sterk gelden en al deed de zeer jeugdige goedwillende drummer nog zo z'n best, hij sloeg de overige musici aanvankelijk totaal uit de maat, o.a. in een „cha-cha-cha". Pas tijdens „Trumpet's holiday" raakte men enigzins aan elkaar gewend en met een melodieus trompet- terstrio op de voorgrond speelde het or kest toen nog voor wat het waard was. Het leek erop, dat men er bij „The Saints go marching in" helemaal in was, maar jammer genoeg was dit het laatste nummer. De avond als geheel genomen moet de indruk hebben gegeven, dat „Cae cilia" tot veel in staat is, maar het is ze ker aan te bevelen, dat een gehele avond wordt gevuld door de volledige harmonie, die als geheel een voldoende gevarieerd programma kan brengen, waardoor men aan muzikaliteit zal winnen. Diverse num mers, die werden door het het amuse mentsorkest waren o.i. de complete har monie „op het lijf gearrangeerd". De heer A. Bakker, beschermheer, die de goedbezette zaal welkom heette, deed terecht een goed woordje voor het uni formfonds van „Caecila". VEENENDAAL Woensdag: CHU-vergadering in Ko renbeurs, 8 uur. Donderdag: Lezing over verant woorde gezinsvorming in Tref punt. Vrydag: Personeelsavond Holl. Tri- co in Ver. gebouw. Ontspanningsavond Bejaarden in Eltheto. RIIENEN Donderdag: Vergadering Oranjedag in Wapen van Hardenbroek. Donderdag: raadsvergadering in ge meentehuis 6!45 uur. LEZING VAN JEUGDNATUURWACHT Onder auspiciën van de jeugdnatuur- wacht zal de heer A. Laban uit Wage- ningen donderdag 15 maart a.s. in hotel Vonk een lezing (met film) houden voor het onderwijzend personeel. De lezing zal het leven van de bijen op bloemen en struiken tot onderwerp hebben. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG In de Ger. kerk aan de Kanaalweg en in de Herv. Julianakerk worden op 9 maart bijeenkomsten gehouden, ter gelegenheid van Vrouwen wereldge bedsdag. In de Julianakerk 's middags van half drie tot half vier en in de Ger. kerk 's avonds van negen tot tien uur. BOTSING BIJ STOPLICHTEN Donderdagmiddag stond de automobilist de G. uit Veenendaal voor de stoplichten in de Hoofdstraat te wachten, toen hij van achteren werd aangereden door v. B. uit Ede. Er ontstond lichte materiële schade. Deze maand viert „Het Verlichtingshuis R. van Eden" in de Hoofdstraat het zestigjarig jubileum. Speciaal ter gelegenheid hiervan is het pand geheel ge moderniseerd, waarbij vooral het accent gelegd is op de pui.'Morgen vindt de heropening plaats en het laat geen twijfel dat de huidige firmant, de heer R. van Eden, die tevens zijn zilveren jubileum als zaakvoerder herdenkt, vele geluk wensen in ontvangst zal hebben te nemen. Grondlegger van deze vertrouwde Veenendaalse winkel, is de heer Cor- nelis van Eden die, samen met zijn broer Gradus, op de hoek Nieuweweg- Vendelseweg een zaak begon in rijwie len en gas annex smederij. De twee broers maakten toen de af spraak dat, als de zaken goed gingen, de jongste van de twee (in dit geval Cornelis) voor zichzelf zou beginnen. Dat de twee Van Eden's behalve over vakkennis, eveneens over een flinke dosis handelsbekwaamheid beschikten, bleek al gauw. De zaak draaide prima en, zoals af gesproken, ging de jongste broer al gauw zijn eigen weg. Hij vestigde zich in een pand in de Hoofdstraat onder de naam „Het Verlichtingshuis". VADER OP ZOON Enkele jaren na dien verhuisde Cor nelis van Eden naar het huidige pand, Hoofdstraat 58. Hgt was een oud pand dat hij in 1908 grondig liet verbouwen. Vader Van Eden, die een ruime blik op de toekomst had, liet zijn zoon Rijk studeren aan de technische avond school en bij de PBNA, zodat laatst genoemde in 1937, toen zijn vader er mee stopte, volledig voor zijn taak be rekend was. Doordat de elektriciteit inmiddels het gas verdrongen had, verwaterden al lengs gas en smederij en legde de jonge Van Eden zich speciaal toe op de ver handeling van elektrische apparaten, zoals lampen, huishoudelijke voorwer- de naam Rijk van Eden in de bouw wereld een bekende en vertrouwde klank is geworden wat betreft het in- stallatiewerk. In de winkel is sinds kort het accent gelegd op de meer exclu sieve verlichting, terwijl vanaf heden een speciale techniker aan de zaak is verbonden voor reparaties van radio en T.V. De in de loop der jaren ontstane grote kring van cliëntèle zullen morgen bij de heropening ongetwijfeld blijk van hun belangstelling geven. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Restant prachtige BABY WOL per 1Q0 gram van 2,85 NU 0,98 in wit, blauw en rose. MRNUFRCTUREN VEENENDARl GORTSTR.39 Veenendaal, 5 maart 1962 Beste Wout, Het is al een hele ted geleeje dat ik jouw heb geschreven, en daar heb ik rede veur gehad, want ik zag mar niks van mijn veurstelle terecht komme. Mar nou heb ik in de vallei geleze dat de actie van opgeruimd staat netjes in tVeen van start zal gaan. En nou leeft Janus weer op. Want nou komme er oj) de Mart kiste of mande veur het papier en allerlei afval. Dit zal de be woners om de mart heen ongetwijfeld een genoegen doen. Maar ok die manne die deze rommel allemaal moete op- ruime. Ja Wout ik ben een rasechte Veene- daler en vandaar dat ik ok graag mee wil waarke om van 't Veen te make wat er van te make is. Maar ja, dat kun je alleen niet. Daar moet de hele bevolking van 't Veen ze'n schouders onder zette. Zo heb je in het pelisie- rapport kunne leze wat wel en wat niet mag. Teminste voor zover als dit op 2 febr. in de vallei stond. Daar lees ik dat iedere hoofdbewoner verplicht is sneeuw en ijs te ruime tot een weg be horende voetpad. Ja daar ben ik het goed mee eens. Maar, en nu komt het waar laat men die sneeuw. Als er een dam sneeuw leit hebben heel veel men sen de gewoonte de sneeuw helemaal van 't tegelpad te verwijdere. Volgens mijn inzicht is dit glad verkeert. De tegelpaden zijn overal wel zo breed dat de sneeuw op de kant van het tegelpad kan blijven. Als er een behoorlijk voet pad is, zo dat we behoorlijk kunne lopen, magge we toch tevreden zijn. Want het is zo wanneer dat de sneeuw allemaal op de weg word geschoven en 't gaat 's nachts vriezen dan kan je daar een hoop last van krijge. Ten eer ste de autoos die rijen deze sneeuw net zo vast als een muur en wanneer het dan gaat dooien kan het water niet weg de putten zitten dicht. Maar wij doen allemaal beter langs de band van het trottoir de sneeuw op te scheppen op het trottoir zodat bij dooi weer het water weg kan en de putten open zijn. Ik heb ook niet gelezen in het pelisi- rapport dat rolschaatsen op de open bare weg verboden is. Dit kan wel van kracht zijn maar ik heb het niet geleze. Ik vind dit voor de jeugd een leuke sport, maar niet op de grote wege. Zo gauw als de school uit is dan kun je ze overal op de weg vinde. Met vijf soms nog meer zwieren ze de weg over, ho ren geen fiets of brommert of auto. Goed begrijpen ik gun dit de jongens en meisjes van harte. Maar het is le vensgevaarlijk. De ouders die hun kin deren op de weg laten rijden, zou ik wille aanrade dit te verbiede. Laat ze dit op tegelpaden of op de daarvoor bestemde pleinen doen. Dan lopen de kinderen geen gevaar en 't verkeer heeft er geen hinder meer van. Dan heb ik nog een opmerking en wel deze: Het zou niet gek zijn als iedere bewo ner eenmaal per week het trottoir voor zijn gelegen pand moest vegen. Er zijn gelukkig nog wel mensen die dit weke lijks doen en het vuil ook meteen op- ruime. Dan zijn er mensen die wel vege maar niet opruime, zo dat die hoop vuil blijft ligge totdat de veeg- auto komt. En blijft dat vuil de zondag over liggen wat toch niet netjes is. Dan zijn er ook nog mensen die nooit vegen, dit laatste is helemaal erg. Misschien kun jij die mensen bewegen Wout zo dat dit allemaal in orde komt. En an- pen en niet te vergeten installaties van elektrische apparatuur. Ook de zoon van de grondlegger bleek met zijn tijd mee te gaan, want naarmate de tijdsomstandigheden zich wijzigden, liet hij het pand diverse keren moderniseren. Toen bromfiets en televisie hun opmars begonnen, liet hij de rijwielenbranche vallen en legde zich toe op de moderne massa-commu nicatiemiddelen. Zodoende kon het ook gebeuren dat Goed verzorgde propaganda-avond van Geld. Blindenvercniging Traditiegetrouw heeft ook dit jaar de Gelderse Blindenvereniging uit Arnhem op haar propaganda-toumee Veenendaal aangedaan. En zoals ge woonlijk bestond er nu ook weer flin ke publieke belangstelling. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer R. Koops, sprak een ander bestuurslid een kort openingswoord. Hierna bracht het toneelgezelschap SSS uit Arnhem de klucht „De onbekende wereld" door Anne Marie Kok en Johan Blaaser. Het stuk speelde zich af in het gezin Deventer. De behanger Bas en dienstbode Stien raken in „vuur en vlam" voor el kaar, terwijl Lenny de dochter van de heer Deventer, zich wil laten schaken door haar vriend René, daar haar vader geen toestemming geeft voor een huwelijk. Hij vindt deze René een losbol. Op een dag komt een secretaris van mevr. van Meertenaren vertellen dat de ze haar aangenomen zoon IJsbrand wil la ten huwen met hun dochter Lenny. (Deze wil niets meer yeten van René) evenals Stien niets van Bas wil weten. Bas wordt aangenomen als hun zoon als ze horen dat mevr. v. Meertenaren niet beter wist dat ze nog een zoon hadden. Er onstaan pijn lijke situaties in het gezin Deventer, voor al als mevr. v. Meertenaren (nicht van de heer Deventer) met haar zoon IJsbrand gearriveerd is. Intussen dat Stien weg is komt de dochter van de burgemeester een goede vriend van dhr. Deventer helpen en wordt verliefd op IJsbrand. Door wat zich allemaal voordoet, wil mevr. v. Meerte naren meteen met haar zoon en secr. ver trekken. René en Stien komen nog op tijd terug en zo kunnen er vier huwelijken worden gesloten. In de pauze werd blindenarbeid gede monstreerd en werden werkstukken ver kocht. De jongelingsvereniging „Onderzoekt de Schriften" en .de meisjesvereniging „Dient Elkander'' hielden woensdag avond hun jaarfeest in de mooie kan tine van het vakantiecentrum „Nieuw- Wildenburg" aan de Bovenhaarweg. Om half acht. opende de voorzitter ds. Van Viegen het jaarfeest, dieper ging spreker in op het voorgelezene uit Genesis 37, dat handelde over Josef en zijn broeders. Een duidelijk overzicht gaven de jaarverslagen, gegeven voor de jongelingsver. door K. van Garderen en voor de meisjesver. door Riek van Dijk. De leden van de meisjes ver. ga ven enkele zangnummers ten beste ver schillende gedichten werden zeer ver- dienstelijk gedeclameerd door mej. A. v. d. Pol. Afgevaardigden uit Scherpenzeel, Maarsbergen, Renswoude en Veenen daal brachten hun gelukwensen over. Vervolgens werd met grote aandacht geluisterd door de geheel bezette zaal naar het toneelstuk „Waar leed is, is zegen nabij". Dit toneelstuk bracht ons weer de watersnood in herinnering, die als een nationale ramp over ons land kwam in 1953. Het stuk speelde zich af in de huis kamer van fam. dr. van Bruggen, die gastvrij een gezin uit Zeeland onderdak verschafte. Zonder ernstige complica ties leven deze twee gezinnen samen, eerlijk trachtend er iets goeds van te maken. Men draagt en verdraagt elkaar samen zoekend naar de zegen die ach ter het leed te voorschijn komt. Na veel strijd keert de innerlijke rust weer in deze mensen-harten. Dit ontroerende DONDERDAGAVOND V.C.Veenendaal - St. Paul (dames) Nu de VCV-sters in de laatste wed strijden tegen sterke tegenstanders on danks nederlagen tot zeer goede tegen stand kwamen, moeten de kansen om nu ook tot meer tastbare resultaten te komen, tegen een wat minder goede tegenstander als St. Paul, hoog worden aangeslagen. Hopelijk is Wil Versteeg weer van> de partij, zodat coach Slik met acht speelsters tot 'zijn beschikking, kan gaan proberen deze wedstrijd in winst om te zetten. Voor het eerste herenteam een zware uitwedstrijd in Utrecht tegen Polonia III. Wellicht zullen de VCV-ers ge- inspireerd door hun goede spel tegen Polonia II,ook het sterkere 3e team kloppen. Uitslagen van vorige week: Dames: RCVVC Veenendaal: 31 (9-15, 15-8, 15-7, 15-13); Heren: Polonia II—VC Veenendaal I: 1—3 (10-15, 14-16, 15-7, 1-15); VC Veenendaal II—VVZ II: 2—2 (15-17, 15-13, 15-9, 6-15); Vrien denschaar IVC Veenendaal III: 13 (8-15, 10-15, 15-10, 10-15). toneelstuk werd eerst wel met plan kenkoorts maar later zeer goed weer gegeven. Aan het einde van dit prachtige to neelstuk, werd door alle aanwezigen het Wilhelmus staande gezongen. De heer Van Dijk, tweede voorzitter van de jongelingsver., sloot dit jaarfeest. Na de verloting gingen allen met of zonder prijs, geheel voldaan over deze geslaagde uitvoering huiswaarts. ders is dit vast een punt voor de actie opgeruimd staat netjes. EEN GEBEUREN VAN GIJSI Zeg Wout en nou ga ik jou een leuk stukje vertelle wat ik deze week heb meegemaakt. Ik kwam deze week over de Dennelaan en hoorde roepen om hulp. Ik stap af en wie was 't? Gijsi van Jop de Fleermuis. Ze zaait: o Janus ben jij 't. Ik zeg ja Gijsi, wat is er aan de hand? Ik ben in een gat gestapt en kan er niet meer uit, help mij toch. Zou 't been er niet af hoeve, zaait Gijsi. Ik zeg wel nee. Nou had Gijsi van die hele lange puntschoene aan en inderdaad ze kon er niet meer uit komme. Ik zeg ik zal je helpe Gijsi. Ik maakte de feter los in 't gat, trok haar de schoen van de voeten en Gijsi was weer bevrijd. Dat heb je goed verzonne, zaait Gijsi tegen me. Ik zeg ja er is overal raad op. Maar zo kan een oud mins vies zitte te kijke. Affijn Janus wel bedankt veur je goeie hulp. En ze gaf mij uit dank baar heid een lekker pepperemuntje. Zeg Janus zaait Gijsi, ik hoor nood niks van de Ideeëbus. Maar dan heb ik een COLLECTE Ook in Overberg zal er een collecte worden gehouden ten bate van de 12 Groesbeekse huizen. Het mooie sociale werk van de Ned. Centrale Hulp is helaas nog maar al te weinig bekend. In de dertig jaar dat deze vereniging bestaat, heeft zij zich altijd bezig ge houden met het verzorgen van alleen staanden zonder onderscheid van ge loof of stand. Honderden jongens en meisjes, die een behoorlijke opvoeding van eigen ouders ontberen en honder den volwassenen die zich niet konden handhaven in deze gecompliceerde maatschappij, vonden in de 12 tehuizen een beetje geluk in hun moeilijk be staan. Deze landelijke arbeid roept om uitbreiding en verdient aller steun. TAFELTENNIS R.T.T.V. wint van Climax De Rhenense RTTV heeft de goede pres tatie geleverd om Climax met een neder laag naar Veenendaal terug te sturen. Dit werd bereikt door zeer goed spel van de RTTV-spelers en zeker niet door dat Cli max deze avond slecht in vorm was. Vooral v. d. Broek was uitstekend op dreef. Hij won bijna alle drie z'n wed strijden en was vooral tegen v. Dam bijna niet te passeren. Wat de Veenendaler ook deed de harde smashes werden door v. d. Broek geretourneerd. Van Dam won van Notermans en v. Breenen al was het te gen deze laatste maar op het kantje af. Van Breenen won van v. Manen maar moest in v. Eist z'n meerdere erkennen. Het spel van v. Eist ligt van Breenen niet en hij liep dan ook herhaaldelijk in de effectvolle service en terugspeelbal len van de Veenendaler. Notermans ten slotte was eveneens prima in vorm en wist zowel v. Manen als v. Eist een ne derlaag te bezorgen. Bij het dubbelspel ging de eerste game naar Climax doordat v. Breenen de ser- viceballen van v. Eist moest vangen maar toen de tweede game de spelers verwis selden ging deze prompt naar RTTV. De derde game ging tot de helft gelijk op maar toen konden v. d. Broek en v. Bree nen weer wisselen en langzaam maar ze ker liepen ze nu uit en wonnen ook deze wedstrijd. De eindstand werd dus een 7-3 overwinning voor RTTV en dit was een goede en volkomen verdiende uitslag. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 62.000 stuks. Prijzen van 8,50 tot 9,20 per 100 stuks. Handel matig. In de bebouwde kom geen vee meer In de komende raadsvergadering van a.s. donderdagavond wordt voorgesteld een aanvulling van de algemene politie verordening der gemeente Amerongcn, waarbij het verboden zal zyn in de be bouwde kom klein- frofvee of varkens te houden. Wordt dit voorstel van B. en W. aange nomen, dan zal dit voor vele burgers een vrijwaring zijn van vliegenplaag en stank. Voor de boeren in de bebouwde kom zal het echter oppassen worden. Be drijfsvoerders van boerderijen hebben dit voor het grootste deel zelf in de hand. Er wordt n.l. gesproken van zeer zindelijke boeren, maar ook van zeer niet zindelijke. De bedrijfsvoering kan hygiënisch, maar ook zeer onhygiënisch zijn. Wordt n.l. van een in de bebouwde kom gelegen boerderij geen of geen noemenswaardige hinder ondervonden, dan blijft alles zo als het is. Ontstaat echter wel hinder of wordt de gezondheid benadeeld, dan kan hiertegen worden opgetreden. OPERETTE VAN ASAF'S KINDERKOOR Zaterdagavond 10 maart a.s. zal het kin derkoor van de Gemengde zangvereniging „Asaf" uit Amerongen in 't Clubhuis een operette opvoeren. Dit koor bestaande uit 60 kinderen, gaat de operette .Goudhaartje en de Trou badours' voor het voetlicht brengen, on derleiding van de heer Netelenbos. Dwaal lichtjes, elfjes en paddestoeltjes zullen het geheel aantrekkelijk maken. De Trouba- doer (een minnezanger) zoekt een reisge zellin. Hij vindt die op het dorpsfeest echter niet, maar na een jaar vindt hij tenslotte Goudhaartje. Gezien hetgeen het koor bij de operette „Repelsteeltje" gepresteerd heeft, zal ook deze uitvoering wel weer een bijzonder goede avond worden. Van bestuurszijde werd ons nog medege deeld dat de kinderen tegen betaling van 25 ct. 's middags de Generale repetitie kunnen bijwonen. KOMENDE RAADSVERGADERING Donderdagavond a.s. hoopt de raad van Amerongen in openbare vergadering bij een te komen ten gemeentehuize van Amerongen. De 12 punten bevattende agenda ver meldt het volgende: 1 Notulen. 2 Ingekomen stukken en mededelingen. 3 Aanbieding gemeentebegroting. 4 Vaststelling verordening tot het toe kennen aan het daarvoor in aanmer- merking komend gemeentepersoneel v. e. voorschot over het le kwartaal 1962. 5 Benoeming leidster openbare kleuter school. 6 Verkoop grond aan de heer A. Buiter. 7 Wijziging delegatiebesluit van 9 okt. 1961 nr. 9. 8 Herdenking 25 jarig huwelijksfeest kon. Paar. 9 Benoeming kassier der gemeente. 10 Aanvulling alg. politieverordening. 11 Rondvraag. 12 Sluiting. KORFBAL „HEMUR-ENGE" NIEUWS Het programma van zaterdag is in zijn geheel niet doorgegaan, om reden dat al le wedstrijden waren afgelast. Voor de komende zaterdag 10 maart staat op het programma. Hemur-Enge I gaat op bezoek bij Sparta I uit Nijkerk, terwijl Hemur-Enge II thuis op de „Burgwal" Samos 8 uit Utrecht hoopt te ontvangen. De adspiranten ont vangen de adspiranten B van R.D.Z. uit Zeist thuis. VOLKSLIEDERENAVOND IN AMERONGEN Dinsdagavond zal in het Clubhuis Ate Doornebosch en het zangeresje Lies v. d. Pol een volksliederenavond verzorgen. A.R. KANDIDATENLIJST Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing te Amerongen is door de A.R. partij de vol gende candidatenlijst opgesteld: 1 G. J. v. Barneveld; 2 M. Doornenbal, 3 N. Tazelaar, 4 A. Putman, 5 G. Nagte- gaal, 6 M. J. v. Prattenburg, 7 A. Hooi- meyer, 8 J. v. Ree Jzn., 9 P. v. d. Heyden, 10 W. Reede Wzn. idee, zaait Gijsi, dat dit gat nodig ge stopt moet worden. OVER ONBEGAANBARE WEG Ja Wout ik heb een heleboel te schrijve. Misschien ben ik dan weer wat opge lucht. Ik ben erg trots op Veenendaal. Maar het is nog lang niet zo als het wezen moet. Er zijn inderdaad hele mooie wege gekomen, zoals Kerkewijk (Franse Gat verschillende wegen) Nieu- weweg en zo zijn er nog wel meer. Maar er zijn ook nog wegen dat je zegt, waar ben ik eigelijk trots op. Zo kwam ik deze week over de Wilhelminastraat en zag een bordje te staan op een huis waarop stond onbewoonbaar verklaar de woning. Daags daarna rijd ik in 't verlengde van de Spoorlhan, dus vanaf de overweg naar Jan Hardeman. Maar daar kun je beter de fiets op je nek nemen. Want daar zou je de nek breke. Toen dacht ik aan dat bordje onbe woonbaar verklaarde woning. Ik dacht zo, waarom wel een bordje op een huis wanneer dat slecht word. Maar waar om niet op zo'n weg een bordje van onbegaanbare weg. Daar wonen toch ook heel wat mensen die 't zeer op prijs zouden stellen als hier verandering zou komen. Zeg Wout misschien wil jij en Jop den Droprol daar wel een paaltje zette met zoo'n plankje erop. Jij heb met de ideeëbus gien kans gehad om deze aan de muur bij 't gemeentehuis te spijker e. Maar nou geef ik je weer een kansi. Heb je geen spijkers om spijkers te kopen. Misschien heeft Jop ze dan wel. Nou weet ik wel daar is de zaak niet mee opgelost, maar iemand die daar niet bekend is, kan er reke ning mee houden En nu wil ik nog cenige dingen naar voren brengen, wat Veenendaal een heel ander aanzien zou geven en wel dit, ten eerste: Je ziet nog op heel veel plaatsen voor de huizen van die hele hoge hekke. Wat erg lelijk is, die mensen zijn er aan gewend en valt dit mogelijk niet meer op, om een straat te noemen Julianastraat zijn er verschillende die deze hekkens ver laagd hebbe. Maar dat staat toch heel wat netter. Dan zie je heel veel lustrumhegge als scheiding. Ik geloof als de mensen elkaar de hand reikte en van de twee tuinen voor een dubbele woning een maakte dat dit een ander gezicht zou zijn. Dan zijn er nog straten waar de tuinen afgezet zijn met latten en gaas, bijvoorbeeld (Molenstr., Loh- manstr.) en zo zijn er nog wel meer. Als die mensen die boel af zouden bre ken en gewoon langs de weg wat struikrozen dan zou het er heel anders uitzien, met heel weinig onkoste. Het zou erg goed zijn als er van gemeente wege contact met die mensen werd ge zocht. Daar zouden ze geloof ik, zelf veel plezier van hebbe. Beste Wout nu houd ik op met schrij ven. Want ik word het best zat. Je kunt nu weken vooruit zou ik zegge. Ik heb verschillende fouten gemaakt maar heb geen zin de hele zaak nog eens over te schrijven. Als er wat voor je bij is om over te schrijve dan ben ik je dank baar. Maar mocht dit niet het geval zijn scheur je de boel maar kapot en kan Driek er de kachel mee aanmaken. Beste Wout doe de groeten aan Driek en Bram en Mijntjie en Jop den Drop- rol. En ontvang van mij alle de hartelijke groeten. Janus en Garegi. Waarom werd gewonde reiger niet afgehaald? Mijnheer de Redakteur, Gaarne vraag ik even een stukje in Uw blad over een voorval door mij vorige week beleefd en dat niet tot mijn bevre diging werd opgelost. Mijn zoon ontdekte vorige week te Ederveen tussen het struik gewas een grote blauwe reiger, die hul peloos tussen die struiken zat omdat de vogel niet meer vliegen kon en totaal be vangen was van de koude. Mijn zoon nam de vogel mee naar huis, maar nu bleek dat het dier een deskundige verzorging nodig had. Eten wilde de vogel niet en daar hij zo koud was lieten we hem zelfs in de kamer. Nog dezelfde avond heeft mijn zoon de dierenbescherming te Ede verzocht de vogel op te halen, daar wij niet goed wisten wat wij moesten begin nen om het grote dier te verzorgen. Die renbescherming kwam niet en toen belde ik persoonlijk het dichtsbijzijnde dieren park op, n.l. Ouwehands te Rhenen met het verzoek de grote reiger bij ons te komen halen en hem dan verder te ver zorgen. Men was uiterst vriendelijk en noteerde ons adres en beloofde ook te komen. Maar ook deze instantie kwam niet opdagen en zo is de reiger een paar dagen later gestorven. Het staat volgens mij vast dat het dier nog zou leven als hij b.v. een injectie of iets dergelijks had gehad, iets wat wij niet konden geven en ook met het eten ging het niet goed. Men heeft via radio, pers en andere or ganen in het koude jaargetijde altijd ge hamerd om de vogels te verzorgen. Dat doen wij ook altijd, maar met deze grote blauwo reiger was dat teveel voor ons leken op vogelgebied. Maar waarom een instantie als de dierenbescherming niet kwam opdagen en ook het dierenpark het liet afweten stemt ons tot bitterheid. De theorie is mooi, maar als er prak tisch werk te doen is, om een mooie, grote vogel van de dood te redden, zijn die in stanties niet present. Het was geen beste beurt voor dierenbescherming! U, geachte redakteur hartelijk dank voor de plaatsing van dit stukje. Mevr. D. de Fluiter-Donkelaar Nieuweweg, Ederveen. (vervolg van pag. 1) tijd thuis moest zijn. We waren al een beetje aan de late kant. Eis 35,of 7 dagen. Vonnis 25,of 5 dagen. Aan De W., timmerman te Wierden, werd vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht ten laste gelegd, dat hij op de Schaapsweg te Ede naar links was ge zwenkt of in ieder geval niet voldoende naar rechts was uitgeweken toen hij werd ingehaald door een motorrijder. Daardoor was een aanrijding ontstaan. Verdachte had gereden met de auto van zijn doch ter. Ik wilde linksafslaan naar de Nach tegaallaan, zo vertelde De W., en ik was bezig voor te sorteren. Op het ogen blik van de botsing stond ik bijna stil. De motor had mij makkelijk rechts kunnen passeren. Het doet er op het ogenblik niets toe wat de motorrijder al of niet had moeten doen, het gaat nu om uw fout, wees mr. v. d. Brand verdachte terecht. Laa tu het beschuldigen van anderen maar over aan meneer de officier. Blijkbaar kent u de regel niet, dat u de doorgang naast u vrij moet laten voor ander verkeer als u afslaat, merkte de officier op. Ik zie, dat u een paar jaar geleden na een medisch onderzoek reeds enige tijd ongeschikt bent verklaard om met een auto te rijden, doch dat dit in 1959 weer is ingetrokken. Ik vindt het echter hoogst ernstig, dat u blijk geeft de verkeersregels niet te kennen en daar om vraag ik naast een boete van 75,of 15 dagen een onvoorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. Dan ga ik in hoger beroep, riep ver dachte ietwat voorbarig uit. U schreeuwt al voor u geslagen wordt, verweet rechter v. d. Brand. U bent nog niet eens veroordeeld. De rechter achtte daarna het niet vol doende naar rechts uitwijken bewezen en vonniste met 40,— of 8 dagen en de ge- eiste ontzegging van een jaar.

De Vallei | 1962 | | pagina 2