Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Komt er Fluor in het drinkwater? r WAAR IS DE VALLEI-RIKS? De Wereld van WEEK-tot-WEEK Verkeerd geprijsd Gemeentebesturen trillen kat uit de boom kijken INDRUKWEKKENDE JOHANNES-PASSION IN CUNERAKERK Hoge muren rond Zwitserse banken Veenendaals oudste inwoonster vandaag 102 jaar EDEKVEEN AMERONGEN ELST 36e jaargang VRIJDAG 9 MAART 1962 Nr. 20 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt hveemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Edervecn Renswoude Scherpenzeel WAT IS FLUORIDE? De tegenstanders: Hoe is het hier? PAARDE 22,50 Technisch aspect Cefa-premicre in Veenendaal Kerkdienst moest gestoord worden Dr. Engel sprak over verantwoorde gezinsvorming Alpenland verdient miljoenen aan banksysteem Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER WIST U &(tOuuB«*e DAMES- Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Moet er - om bij de komende generatic tandbederf voor een groot gedeelte te voorkomen - fluor aan het drink water toegevoegd worden - JA of NEE? Dit is niet alleen een vraag waarover de geleerden het al jarenlang niet eens kunnen worden en zodoende in tal van kringen het onderwerp van discussie vormt, maar die tevens van be lang geacht moet worden voor onze omgeving. Immers in de meeste gemeenteraden in Zuid-Oost-Utrecht is deze vraag cok al aan de orde geweest of staat zy (zoals in Rhencr.) op het punt op tafel gelegd te worden. Een dui delijke uitspraak is in feite nog nooit gedaan en de twee Waterleidingmaatschappijen houden zich min of meer op de vlakte omdat een eventuele fluoride-toevoeging aan het drinkwater grotendeels op het terrein ligt van de Volksgezondheid, in casu de gemeenteraden. Het antwoord is te vinden in een bro chure de huidige regering is er sterk vóór! van een overheidscommissie. In het water dat wij momenteel drinken be vindt zich reeds een dosis van dit element en men wil dit nu iets gaan verhogen. In Amerika heeft men namelijk ont dekt dat een bepaalde hoeveelheid van deze stof in het drinkwater het tand bederf bij de jeugd tot de helft terug bracht. Trouwens ook in ons land is dat be wezen. In Tiel zijn ze al meer dan acht jaar bezig om fluor aan het drinkwater toe te voegen en ook hier kon vastgesteld worden, dat het tandbederf, oorzaak van schade aan de gezondheid, met meer dan de helft verminderde. Regering, Gezondheidszorg, de Maatschap pij van Tandheelkunde (dus de tandartsen) en vrijwel alle medische en tandheelkun dige deskundigen zien de fluoridering van drinkwater als een belangrijk middel in de strijd tegen tandbederf. Zo sprak de Directeur-Generaal van de Volksgezond heid Prof. Dr. P. Muntendam ter gelegen heid van de inbedrijfstelling enkele weken geleden van een fluorideringsinstallatie De dame, die in de Hoofdstraat etalage van een grote woning inrichting was blijven stilstaan, wreef zich de ogen nog eens goed, uit. Ze had 't tóch goed er stond duidelijk bv een grote coupon vloerbedekking een prijskaartje „f 2,35". Zonder zich verder te beden ken stapte ze naar binnen, legde twee gulden en vijfendertig cent op de toonbank en verzocht het stuk vloerbedekking voor haar in te pakken. Het winkelperso neel ontdekte toen pas dat de coupon per abuis veel te laag ge prijsd was en weigerde de dame het gevraagde te leveren. De da me, die met recht een „koopje" opgespoord had, ging hiermee echter niet akkoord en schakelde de politie in. De eigenaar van de zaak werd er bij gehaald en toen deze van het geval hoorde, was hij onmiddellijk bereid de vloer bedekking voor de aangeduide prijs te leveren! Een soortgelijk geval deed zich een paar dagen later voor in de Hoogstraat, waar enkele winke lende dames bij een kinderzaak een mooi kinderjasje in de etala ge zagen voor de prijs van f 12,35. Ook hier stapte men direkt de winkel binnen met de bedoeling dit buitenkansje niet voorbij te laten gaan. De dames brachten overigens grote ontsteltenis te weeg, want al gauw kwam men in de winkel tot de ontdekking dat het jasje foutief was ge prijsd en in werkelijkheid f32,75 moest kosten. Hier weigerde de eigenaar echter pertinent het ge vraagde te leveren, waarop de dames naar het politiebureau stapten. Aangezien dergelijke za ken echter in het civiel-rechter- lijke vlak liggen zullen de da mes, willen ze bij hun eis blijven, een advocaat in de arm moeten nemen. voor Goeree en Overflakkee (de eerste in ons land) de volgende woorden: „Tegen over de huidige jeugd en het kind van morgen zou het een onverantwoorde daad zijn, niet die middelen toe te passen, die ons door de wetenschap geschonken zijn. Nog steeds heeft de drinkwatervoorziening haar dienende taak: de bevordering van de Volksgezondheid". Zo vol enthousiasme de voorstanders van de fuoridering zijn, zo huiverig zijn vaak de tegenstanders van dit plan. De bezwa- L[VCSIN6SGtB!EDfN: derland de gemiddelde kosten niet hoger zullen zijn dan ongeveer 1,50 per aan sluiting per jaar, oftewel 3 cent per week. De voorstander zeggen nu: K(jk, als dat maar 3 cent per week kost en er is bewezen dat fluoridering niet scha delijk is voor de gezondheid, dan móe ten wU de komende generatie vrijwa ren voor de volksziekte: TANDBE DERF. En hoe staat het bij ons? Voor de goede gang van zaken dient dan eerst gezegd te worden, dat wij in onze omgeving te ma ken hebben met twee particuliere water leidingmaatschappijen, waarvan de éne VEENENDAAL ook water levert aan Renswoude, Scherpenzeel, Woudenberg, Maarn-Maarsbergen en Overberg, terwijl Vorige week is de Valleiriks uit gegeven bij: en niet gevonden. De waarde is intussen gestegen tot 22,50 zo dat het zeker de moeite loont de papieren rijksdaalders te contro leren. De nieuw uit te geven riks heeft het nummer: Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. BRAND BIJ VISHANDEL Bij de Volendammer Vishandel aan het SI. de Bruïneplein in Veenendaul- Zuid brak gistermiddag omstreeks zes uur brand uit in de achter de winkel gelegen visbakkerij. De brandweer die spoedig ter plaatse was had het gevaar echter gauw bedwongen. Er ontstond een sterke rookontwikkeling, waardoor het gebruik van zuurstofmaskers nodig bleek te zijn. ZAND Een schematische voorstelling van de Waterleiding Veenendaal. De zwarte pijl geeft het punt aan waar eventueel een fluoridering- fluoriderings- apparaat geplaatst zou moeten v orden. ren die naar voren worden gebracht be rusten voor een deel op de vrees, dat het toevoegen van fluor aan het drinkwater tot ongewenste bijwerkingen kan leiden. Er wordt bijvoorbeeld op het gevaar van nierziekten als gevolg van fluori dering gewezen niettegenstaande de Gezondheidsraad pertinent heeft ver klaard dat fluoridering volkomen on schadelijk is voor de gezondheid. De tegenstanders vragen zich ook af, waarom nu juist aan het drinkwater fluoride moet worden toegevoegd. Kan dat niet in brood, in melk of in tandpasta en noem maar op? De voorstanders reageren dan prompt met te zeggen dat alle andere methoden dan drinkwaterfluoridering gro te nadelen hebben. Technisch gezien levert de toevoeging van fluoride aan drinkwater niet veel pro blemen op. Wel vergt de geringe hoeveel heid die aan het water moet worden toe gevoegd (men rekent in miligrammen) een zeer goede apparatuur. Er is dus een nauwkeurige meet- en regeltechniek nood zakelijk. Van oorsprong is fluor een soort poeder dat gemengd wordt en dan in vloeistof- vorm door middel van bovengenoemde ap paratuur in de hoofd-waterleidingbuis „gespoten" wordt. Men ziet of proeft aan het water niets. Men heeft uitgerekend dat bij verdere toepassing van waterfluoridering in Ne- RHENEN ook Achterberg, Eist en Ame rongen van water voorziet. Omdat de fluorideringskwestie op het terrein ligt van de Volksgezondheid (lees: de gemeenteraad) gaan deze maatschap pijen niet op eigen initiatief te werk. VEENENDAAL zou dat zelfs niet eens kunnen omdat het gebonden is aan de be kende concessie. Wat RHENEN betreft, de burgemeester schijnt er sterk vóór te zijn. Van de zijde van de Waterleiding werd zelfs verklaard dat het op korte termijn in de bedoeling ligt de raad hierover een uitspraak te laten doen. De maatschappij zélf is onmiddellijk bereid op fluoride ring over te schakelen. De situatie in VEENENDAAL is het best getekend met het bekende gezegde: ,,'t kan vriezen, 't kan dooien". De Water leiding heeft al enkele keren de aandacht gevestigd op de fluoridering bij het ge meentebestuur, maar zover bekend, is er nog nooit een duidelijke uitspraak in deze gedaan. De burgemeester verklaarde des gevraagd dat het uitermate gewenst is geen onberaden stappen te nemen". Toch zou het wellicht verhelderend werken, wanneer alle gemeentebestu ren die met deze zaak te maken heb ben, zich eens duidelijk uitspraken, hetz(j in positieve, hetz(j in negatieve zin. Zou het resultaat in positieve zin uitvallen, dan moet er zo snel moge lijk mee begonnen worden. In het an dere geval, is dan toch tenminste de onzekerheid weggenomen! Een opname in de Cunerakerk te Rhe nen tijdens de uit voering van de Jo- hannis Passion. Links van de diri gent de solisten (staande: de bas David Ilollestellc). Op de kansel de te nor Jan Waaijer. Op vrijdag 30 maart a.s. zal in ge bouw Eltlicto de Cefa-première plaats vinden van de film „De herberg van het zesde geluk." Hiertoe zjjn alle le den van de Veenendaalse gemeente raad uitgenodigd, alsmede directies van bedrijven en hoofden van middelbare scholen. Burgemeester Dr. J. Hazen berg zal de opening verrichten. „De herberg van het zesde geluk" is een Engelse film met in de hoofdrollen INGRID BERGMAN en CURT JUR- GENS. In Nederland heeft deze film door enkele bijzondere omstandigheden een beperkte vertoningsmogelijkheid in de bioscopen gehad, zodat de Cefa zich bijzonder gelukkig prijst thans de film in haar programma te kunnen opne men. De film is in het buitenland aan gekocht. Na de première op vrijdag 30 maart welke alleen door genodigden zal worden bijgewoond, zal de film za terdag 31 maart a.s. voor het publiek gedraaid worden. Een grote Duitse vrachtwagen met aanhanger is er woensdagavond de oorzaak van geweest dat een kerk dienst van de Ger. Gem. aan de Flui tersstraat gestoord moest worden. Beide zijden van de Fluitersstraat vóór het kerkgebouw stonden namelijk vol met geparkeerde auto's van kerk gangers. De vrachtwagen kon zodoende met geen mogelijkheid passeren en men besloot ten einde raad de kerkdienst te onderbreken, waarna de automobilisten hun wagens hebben verplaatst en de vrachtwagen doorgang kreeg. Overi gens was geen der automobilisten in overtreding want ter plaatse mag aan beide zijden van de weg geparkeerd worden. Tijdens een gecombineerde vergadering van de Ger. mannen- en vrouwenvereni ging in gebouw 't Trefpunt, heeft dokter C. P. Engel een inleiding gehouden over „verantwoorde gezinsvorming". Spreker zette de problematiek van de geboortebeperking uiteen aan de hand van bijbelteksten. 1-Iij wees er met nadruk op dat het eigenlijke punt waar het om gaat of er een nieuw individu zal komen, ge heel buiten onze competentie ligt. Het is het grote mysterie, waarop wij alleen maar in negatieve zin invloed kunnen uit oefenen. De zondeval na de schepping noemde spreker een gebroken gemeen schap, die ook doorwerkt in de sexuele verhouding tussen man en vrouw. De grondstructuur van de echtelijke liefde is, volgens spreker, zich volledig geven, zon der enige terughoudendheid en als het ware in elkaar verliezen. Tegenover het gro'.e mysterie dient men in vertrouwen en bewondering te staan. Voorts stelde dr. Engel dat een mens zich heeft te houden aan de regels in de verhouding tussen man een vrouw. Ten eerste is dat het sexuele verkeer alleen toegestaan is in het huwelijk en punt twee dat liefde een onontbeerlijk element is. Wat dat laatste betreft merkte spreker op, dat er tegenwoordig zoveel jongelui zijn die zeggen: als je elkaar lief hebt, dan komt alles wel goed. „Maar ik zou graag de nadruk op trouw en verantwoor- dijlijkheid willen leggen", aldus dr. Engel. Liefde op zichzelf noemde hij een wan kele basis, alhoewel deze volstrekt niet mag en kan worden uitgesloten. Het in willigen van de geslachtelijke daad zonder goedvinden van beide zijden, keurde hij sterk af. „De man leeft zichzelf uit en de vrouw wordt gedegradeerd tot genots middel". De regeling in het huwelijk mag niet handelen over de vraag: hoeveel kinderen krijg is, maar deze dient in het belang te staan van de vrouw en het huwelijk. Naar zijn mening wordt er ongelooflijk veel slecht geregeld, waardoor allerlei span ningen ontstaan. Het gebruik van midde len keurde spreker niet af, maar dit mag nooit gedaan worden uit gemakszucht of egoïsme, aldus dr. Engel. AUTO AANGEREDEN Op weg naar de brand in Veenen- daal-Zuid is bij de stoplichten op de Kerkewijk een bestelauto van de P.U. E.M. door een andere auto aangereden. De bestuurder van laatstgenoemde au to reed door, doch het kenteken is be kend. VERKEERSEXAMEN LAGERE SCHOLEN Rond 430 leerlingen van lagere scho len in Veenendaal zullen deelnemen aan het schriftelijk verkeersexamen. Dit examen zal worden afgenomen op dinsdag 13 maart a.s. Zwitserland heeft meer beroemdheden dan alleen de producten van nijvere uur werkenmakers, de toeristencentra en de witte gebouwen van talrijke internationale organisaties te Genève. Een van de befaamde eigenaardigheden van het Alpenrijk is het beroepsgeheim, waardoor allerlei duistere zakentransacties, waarmee fantastische bedragen zijn gemoeid, zich via Zwitserland afspelen. Zelfs politiemensen hebben geen toegang tot de geheime annalen van de Zwitserse banken. De financiële in stellingen in het land van de bergen, de koeien-met-klokken en de kantons gebruiken, als de klant dat wenst, zelfs nooit de naam van hooggeëerde cliènt. De ongetwijfeld op zijn minst zeer bemiddelde, man wordt dan eenvoudig aangeduid met een nummer. Dit opent voor handige lieden talrijke gevaardigde in het Europese Parlement. mogelijkheden. Het verhaal gaat, dat de oude dictator van Argentinië, wiens naam als schoolvoorbeeld van de meest dicta toriale staatsman de ronde over de we reld doet, Peron, op een Zwitserse bank ettelijke miljoenen heeft uit de staats-, dus zijn kas liet overschrijven. Het moet een gerucht blijven, want zeker weten kan men het nooit doordat de hoge, stevige muren, die rond de Zwitserse financiële samenleving zijn opgetrokken, ieder uit zicht voor de nieuwgierigen verbergen. De banken in Zwitserland varen, door hun geheel eigen principes, financieel ge zien een uitstekende koers. Zij trekken geld uit alle hoeken van de wereld naar zich toe. En één van de eenvoudigste eco nomische wetten voor bankdirecteuren luidt, dat men meer verdient naarmate men meer schuld heeft. Andere landen zien de ontwikkeling in Zwitserland met lede ogen aan. Heel wat regeringen derven een flinke som aan in komstenbelasting doordat tal van rijke ingezetenen hun kapitaal laten overschrij ven naar Zwitserse bankinstellingen. En eis maar eens belasting van een bedrag, waarvan men de grootte nooit te weten kan komen. Het Zwitserse banksysteem roept zoveel ergernis op in andere lan den, dat het roet in het eten dreigt te gooien bij de onderhandelingen over toe treding van Zwitserland tot de Euromarkt. In het Europese Parlement, dat op ge regelde tijden in Straatsburg bijeen komt om allerlei Europese zaken uit te praten, zijn onlangs harde woorden over Zwitser land gevallen. „Er kleeft bloed aan veel geld, dat naar dat land wordt overgemaakt", zei de Ne derlandse afgevaardigde Kapteyn, die zich ernstig zorgen scheen te maken over de koers, die het Zwitserse schip van staat op de Europese zee wil gaan varen. Hij had iets opgevangen over een rede van een Zwitsers politicus, die uitdrukkelijk had verklaard, dat Zwitserland bij een associatie met de EEG in ieder geval zijn financiële en fiscale zelfstandigheid zou moeten bewaren. En dat is nu precies niet de bedoeling, dacht Kapteyn. „Dictatoren en speculanten vinden in Zwitserland steeds een veilige vluchthaven. De bank rekeningen komen soms op naam van iemand, die allang is overleden. Gevolg is, dat in Zwitserland meer Rolls Royces rondrijden dan in Engeland, waar ze worden gemaakt", zei de Nederlandse af- Veenendaals oudste inwoonster, mevr. P. v. Ojik-v. Remmerden, viert vandaag in haar knusse wo ninkje aan de Molenstraat 11, haar 102e verjaardag. Zij mag zich nog in een goede gezondheid verheugen en het zal haar van daag ongetwijfeld niet aan be langstelling ontbreken. Mevrouw P. v. Ojik-v. Remmerden is op 9 maart 1860 in Maurik (Betuwe) geboren. Op 7-jarige leeftijd kwam zij naar Veenendaal en trad in 1881 in het huwelijk. Haar man overleed in 1946 op 86-jarige leeftijd. Tachtig jaar lang woont zij nu al in hetzelfde huisje aan de Molenstraat. Van de tien geboren kinderen zijn er nog zeven in leven, waarvan de oud ste nu 75 jaar is. Mevrouw van Ojik is over-grootmoeder en heeft 26 klein kinderen. Hoewel ze al tien jaar niet meer kan zien, en haar gehoor niet zo scherp meer is, begrijpt ze alles nog uitste kend. Een van de liefste bezigheden van haar is het beluisteren van een preek via de radio. Regelmatig slaapt zij een paar uur tjes maar voor de rest van de dag zit zij in haar leunstoel dicht bij de ka chel, waar zij een goede verzorging ge niet van een inwonende dochter. Zij kent vrijwel alle psalmen nog en die zingt ze ook nog graag. Gisteravond hebben we onze felici taties overgebracht, waarbij ze de waarschuwing gaf niet teveel over haar in de krant te zetten. „Ik heb er al zo vaak in gestaan en jullie mogen niet teveel schrijven." In de loop van de dag heeft ook het gemeentebestuur gelukwensen aangeboden. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 De andere afgeyaardigden waren het roerend met hem eens. De vraag is echter of de Zwitsers be reid zullen zijn hun winstgevend bank systeem, dat zovele rijken uit alle hoeken der aarde naar het Alpenland trekt, op te (zie verder pag. 4) SCHOOLVERENIGING VERGADERT De leden van de Ned. Herv. Kon. Ju- lianaschool te Ederveen worden uitge nodigd voor een ledenvergadering op dinsdagavond 13 maart a.s. in de school. Behoudens de gebruikelijke jaarverslagen van resp. secretaris en penningmeester vermeldt de agenda ook bestuursverkiezing. Aftredend na mens de Kerkeraad is de voorzitter ds. K. Schipper. Door de kerkeraad is het dubbeltal opgesteld ds. K. Schipper- G. v. Grootheest. Namens de vereni ging is aftredend de heer E. J. Sukkel, die zich herkiesbaar stelt. HOTEL „HET BERGHUIS" WISSELT VAN EIGENAAR De wijd en zijd bekende uitspanning „Het Berghuis" krijgt met ingang van vrijdag 9 maart een nieuwe exploitant. De oude eigenaar, de heer G. Meier, heeft zijn zaak over gedaan aan de heer K. W. Koudijs uit Austerlitz. NIEUWE MIJLPAAL BIJ BOERENLEENBANK Door een storting van een inwoner van Leersum werd de 5 miljoen aan spaargelden overschrcdon. Aan de ge lukkige spaarder werd een gratis inleg van f 100,— verstrekt. In 4 jaar tijds heeft men een besparing verkregen van 3 miljoen gulden. In 1958 werd de 2 miljoen overschreden, in 1959 de 3 mil joen, in 1961 de 4 miljoen en thans de 5 miljoen. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN Zaterdag zal de afdeling Eist van de Kon. Ned. vereniging E.H.B.O. deelne men aan de rayon wedstrijden te Vee nendaal. Dit zijn de voor wedstrijden voor de districts wedstrijden, die te Amerongen zullen worden gehouden. dat aan de motorcross op tweede Paas dag zowel alle Nederlandse junioren als senioren 250 cc. deelnemen? dat de organisatoren van deze cross gisteravond in Utrecht een bespreking met de renners hebben gehad? dat hier ook aanwezig waren de kam pioen 250 cc. Rudi Boom, de gebroeders Selling uit Amsterdam en de bekende Simon Schram? dat al deze cracks zonder slag of stoot gecontracteerd zijn voor de Wielings- heuvelcross? dat het televisie-commentaar verzorgd zal worden door de bekende commen tator Bolderman uit Arnhem? dat met het oog op de a.s. verkiezingen op diverse plaatsen speciale aanplak borden zijn geplaatst? dat verkiezingsbiljetten uitsluitend dóór opgeplakt mogen worden? dat het dus ten strengste verboden is om op palen, muren, schuttingen enz. te plakken? dat raambiljetten weer wél zijn toe gestaan? !45?TBp«i voor betere uurwerken 3UN6UANS PRISMA PONTIAC OMEóA HOELANG NOG? Hoelang nog zal de gemeenschap zich zelf ondergraven door de jeugd ideeën over misdadig heid en moordlust aan de hand te doen via film en tele visie? Men is het er in Ame rika allang over eens dat on der de oorzaken van de gro tere misdadigheid ook in de eerste plaats deze middelen van „vermaak" en vrijetijds besteding moeten worden ge rekend. „Volmaakte" misda den, hoe een moord te begaan, hoe zo a-sociaal mogelijk zich te uiten, liederlijkheid, drank zucht, vernederen van mede mensen worden in een be paald soort films in bioscopen en op het t.v.-scherm breed uit gemeten. Argumenten om zich „flink" te gedragen, om minderwaardigheidsgevoel in het tegengestelde te doen ver keren (schijnbaar) door elke norm in zijn tegendeel te'ver keren worden de jeugd aan de hand gedaan zodat hun nog slechts ten dele gevormde ge- dachten wereld voor altijd wordt vervormd en zij rijp worden gemaakt om de voor beelden die volwassenen hun voorschotelen te volgen. Dit is geen pleidooi voor zoetsappigheid, maar wel te gen het produceren van rol prenten die alleen maar ge maakt worden om de sensatie en griezellust van de jeugd te prikkelen. HAAR. Uitvindingen zijn vaak van het toeval afhanke lijk. Dat bleek weer toen de 13-jarige Billy O'Brien te Durham met allerlei flesjes in de kapperswinkel van zijn va der zat te spelen en de inhoud door elkaar en op de kaptafel morste. Zijn vader veegde de vloeistof op met zijn zakdoek en streek zich een tijd later zonder er bij na te denken met die zakdoek over zijn hoofd. De volgende morgen keek zijn vrouw hem stralend aan: er groeide weer haar op zijn kale schedel. De vader is daarop gaan zoeken naar de samenstelling van het gemorste goedje. Hij moest er gedeeltelijk naar ra den maar slaagde er toch in een mengsel samen te stellen waarmee hij reeds bij een paar cliënten het eerste dons te voorschijn heeft getoverd. Zou het dit nu eindelijk zijn? VERBIED HET! „Laten we de westelijke landen verbie den nog langer Beethoven voor de radio te spelen", schrijft het oostduitse blad Forum. „Zijn muziek behoort aan de vooruitgang, aan het socialisme. Zijn huidige be tekenis is de eenwording van Duitsland. Luisteren naar Beethoven op een westelijk zendstation is een vergif in drinken dat ons bloed doet stollen." GEWAPEND Wanneer men in een hotel op Cuba logeert en de sleutel van z'n kamer vraagt, moet de man in de re ceptie eerst even zijn mitrail leur opzij zetten om u te hel pen. Dat is heel gewoon daar, want, heeft Fidel Castro ge zegd, „ik laat geen verkiezin gen houden, ik heb het volk bewapend en het dus het mid del gegeven om mij uit de weg te ruimen als ze niet meer tevreden over me zijn." OPENER. Een 75-jarige dame te Haverhill (V.S.) is overleden bij het openen van een conservenblikje. De blik opener schoot uit en drong in haar hart. WIE ZEI DAT? „Men be studeert elkaar drie weken, men bemint elkaar driemaan den, men bekritiseert elkaar drie jaar, men verdraagt el kaar dertig jaar. Dan begin nen de kinderen opnieuw." (Tair^e)

De Vallei | 1962 | | pagina 1