PAUK Voor komend weekend inhaalprogramma voetbal vastgesteld Burgerlijke stand Zaterdagmiddag E.H.B.0.-wedstrijden in Trefpunt G. HARDEMAN KERKDIENSTEN PUROL in huis PAAr&TQt% SPORTPROGRAMMA Veenendaal speelt tegen Hercules WEI JERS'SCHOEN HANDEL Jaarfeest N.C.V.B. Opname Radiowedstrijd „Da's voor de Kas" DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES TAFELMES BORRELGLAZEN HENGSELMAND Officiële bekendmaking Geringe belangstelling voor Veilig Verkeer AKTIE BIJSTAND 4 Ingekomen en vertrokken raadslid zijn valt niet mee RHENEN ZONDAGDIENST Gevonden en verloren Wij zate vrogger as kammeraaje on der mekander ok nog al duk achter de deernties an. Daar hoef ie as ie op een knappe leeftijd gekomme bint gien ge heim meer van te make. Dan mag ie dat in alle eer en deugd zegge. Trou- wes, ik vin et heelegaar een minselik verschijnsel. Ok Driek mag dat gerust van me weete, want hoe zou ik anderst ooit haar gevonge hebbe? Je mot dur altijd ietsies moeite veur doen. Mar, ik bin nog mar een klein eind- jie op weg en ik dwaal al weer af. Ik wou feitelijk vertelle, dat, as wij vrog ger bevurbeld mit ze tweeje op et vrij- erspad ware en we tippelde achter een paar wichies an, die dur van achtere nogal anneemelik uitzage en we kwam- me dur nust te loope en we zage dat ze brilde dan zeeje we niks anderst as zachies teuge mekander: „deurkuiere, fok op." Een brillechie was in mijn tijd niet erg in trek bij de jonges. Hoe de deeres dur over dochte dat wist ik vanzelf niet, want van die soort bin ik nooit gewist. In later jaare heb ik wel es bij m'n eige gedocht, dat zoo'n standpunt feite- lik hard was. Die deernties hadde eige- lik ok net zoo lief zonder glaze de weereld ingekeeke. Daarom bin ik nou mar blij, dat de kanse dur nou gien haar minder om zijn of ze een bril op dur neus hebbe of niet. Heel anderst zelfs, heel veul jonge dames staat et bezonders goed. Sjer- mant, zooas ze dat neume. Dat komt omdat die eenheidsijzerties mit twee glaasies dur in niet meer bestaan. Vrogger had je nagenogt allemaal et- zelfde op je neus staan. Nou wurdt, as ik et goed begreepe heb, een fok ange- past an je persoonlikheid en je ken dur zelfs je persoontjie een eind mee op hale. Da's gelukkig. Niks is erger dan dat een mins deur een bepaald iets waaran die zelf niks ken doen z'n eige minder mot veule dan de rest, die niet an dat euvel lijdt. Teugeswoordig ken ie zelfs miss Bril wurde en ik veur mijn vin, dat die Veense winkeljuffrouw, die et tot miss Bril van de pervincie heb geschupt, dur knappies op staat. Daar zijn dur zon der bril veur in te ruile. Ik ken me begrijpe, dat de heele ver kiezing dur een bietjie heb angegreepe. Zooiets gebeurt je niet elke dag. En nou mot ze nog naar Rotterdam ok veur de landelike wedstrijd, 't Is te hoope, dat ze niet mit d'r heupe gaat dreeie, want dan leit ze dur uit. Dat was een puntjie wat ik niet zoo goed begreep, want je heb de fok toch niet op je heupe zitte en et gaat toch in feite om de bril as zoodanig. Mar af- fijn, een mins is nooit te oud om te leere, dat zie je al weer. Van eene Janus en Garegi (ik docht al: heb zoo'n deurtrapte Veense Janus een Russische vrouw - ik en Bram an 't rikraaie, wie dat wel zijn kos, mar in eene kwam et in ons op dat et een echte Veense Garrechie mos zijn). Van Janus en Garrechie dus, bin ik ok nog et een en ander wijzer ge wurde. Ze wijze me op een paar toestande in et Veen, die verbeetering behoeve. Direk gien wantoestande, zoo mar een paar toestandjies. Och, ik hoef hier feitelik niks an toe te doen of af te hale. Et zei wel waar weeze; et lijke mijn een paar eerlike minse. Bedankt veur de belangstelling en de andacht, minsies, want dat spreekt uit jullie schrijve. Ik heb intusse alle huis- genoote, buure en bekende de groete gedaan. Zukke minse as jelui ken ik waar- deere. Dat is gien fitte, mar liefde veur de plaats waar ie woont, toone. As ie netjies zegt wat dur an mekeert dan leef ie, volges mijn, echt mit et Veen mee. Ik hoop, dat de instansies die dur over gaan jullie opmarkingen ok zoo zien. En dat hoop ik ok van harte van do instellinge, die dur eige dat stukkie van die gewonde reiger kenne anreekene. Begrijp me goed, ik ken dur gien oor deel over veile, want ik weet niet waarom noch de dierebescherming, noch et dierepark dur eige et lot van die reiger niet angetrokke hebbe. Tusse twee haakies: et staat u vrij om dat effe te verduidelike. Ik ken al vast wel zegge, dat et niet zoo mag zijn, dat ze op dat moment gien reiger koste gebruike, want dan zou ik alle achting veur zukke „diere- vriende" verlieze. Mar kom, ik mag gien oordeel op de feite veuruit gaan stuure. We zelle dur nog wel meer van hoore. Misschien ken ik nog effe van de ge- leegenheid gebruik make om iedereen op te wekke in deeze kouwe dage de diere niet te vergeete. Beeter gezeid: an ze te denke. Een mins, die niet goed is veur de diere ken ie gien eens een beest neume. Daar zou ie de beeste on eer mee an doen. Wout Blauwkous SCHAAKNIEUWS Eerste nederlaag van J. W. Boelens In de 23e ronde van de onderlinge com petitie van de Veenendaalse Schaakver eniging zorgde M. van de Bovenkamp voor een verrassing door J. W. Boelens zijn eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. Laatstgenoemde blijft echter met grote voorsprong de ranglijst aanvoeren. De uitslag van maandag 5 maart j.l. waren: M. v.d. BovenkampJ. W. Boelens 10 H. HeikampW. C. H. van Dam afg. J. B. GriffioenC. Beijer10 Tj. Schuurmans—F. Luchsinger 0—1 E. J. KalterJ. N. Elenbaas Vt-Vi Chr. BaarsE. v. Ravenswaaij 10 G. HeikampG. Achterberg 10 L. EbskampG. R. Kets 10 A. Blankespoor—C. Wijnberger10 H. J. van Aller—C. J. Vink'/r-Vi Uitgespeelde hangpartij: H. HeikampJ. N. Elenbaas VH/i Vorige week werd alle amateurvoetbal weer eens afgelast. De competitie lei ders dreigen in moeilijkheden te komen met de afwikkeling van het amateur programma. Een club als Veenendaal moet nog elf wedstrijden spelen en is dan met juni nog niet uitgespeeld. Van de zijde van de KNVB drong men er nu op aan zo weinig mogelijk meer uit te stellen om althans nog wat van de grote achterstand te redden. De vorst maakte de velden bikkelhard en dus zal het komende weekend weer vraagtekens laten over het wel of niet doorgaan van de wedstrijden. Zo krijgt Veenendaal zondag bezoek van het aloude Hercules uit Utrecht dat dit jaar tachtig jaar bestaat. Deze club vecht nu zelfs voor een plaats in de derde klas na vorig seizoen uit de tweede te zijn ge degradeerd. Hercules is in z'n tachtigste levensjaar dus sterk op z'n retour. Men poogde onlangs de club leven in te bla zen door een oud-Herculesman Otto de Vries in te schakelen om het moreel op te voeren. Het resultaat was al direkt winst op het leidende Quick, maar een week later was het finaal mis en verloren de Utrechtse blauwen met 7-1 van CDN. Het kan dus vriezen of dooien met Hercules. Voor Veenendaal geldt echter dat er geen puntje mag verloren gaan. De geel- blauwen hebben doelman Klaassen voor het eerst in dit jaar weer onder de lat staan. Alle drie Veenendaalse KNVB zaterdag clubs spelen uitwedstrijden. DOVO speelt in Vriezenveen de vorige week tegen Deeto afgelaste wedstrijd. We herhalen nog eens een verrassend aanvallend DOVO kan winst boeken, maar een traag opererende voorhoede kan oorzaak zijn van puntenverlies. We hopen op een her stel van de DOVO aanvals linie. GVVV krijgt in Putten de ingelaste wedstrijd tegen SDC te spelen. Een hard spelend elftal dat Putten en daar verloor menig goed team, zelfs Huizen verloor op de Veluwe. Moeilijke taak voor GVW, maar misschien een gelijk spel voor het zwoegen. VRC moet in Zwolle tegen CSV '28 spelen en daar hangt zeer veel van af. 'rvy, Hoofdstraat 110 Telefoon 2772 Donderdag 15 maart a.s. houdt de Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Veenendaal haar jaarvergadering in gebouw 't Trefpunt. Naast de gebruikelijke jaarverslagen, staat ook zang van het koor op het pro gramma, alsmede afscheid en installatie van bestuursleden. Na de pauze zal het bondslied gezongen worden en kunnen de aanwezigen luisteren naar declamatie van Zr. Slob uit Amersfoort. PERSONEELSAVOND „HOLLANDIA TRICO" Vanavond wordt in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan de personeels- avond gehouden van „Hollandia Trico". Het gevarieerde programma, onder de ti tel ..Anoviteiten" biedt, muziek, zang en tal van ander amusement. De meest be langrijke gasten van deze avond zijn The Skymasters o.l.v. Bep Rowold met zang van Joke v. d. Burg en Jan v. d. Most, André Meurs, de radio-zangeres Conny v. d. Bosch, Toby Rix en de TV-komiek Johnny Kraaikamp. Wint de racing Club dan geven zij de voorlaatste plaats aan haar tegenstander. Bij eventueel verlies, ja dan wordt het voor VRC beslist een duistere toekomst. VRC kan door ijverig volhouden mis schien de zo begeerde punten behalen en zich in de derde klasse handhaven. De Merino's kunnen in de thuiswedstrijd tegen VVVM uit Bussum ook beslag leg gen op volle winst en dan is Merino's praktisch in veiligheid. Ook hier dus een belangrijk duel. ■fr Kulan speelt ook thuis tegen Wouden berg en moet eveneens winnen om de kansen te behouden. Alhoewel Wouden berg soms aardig spel levert zien we toch twee punten voor de SKF club in het verschiet. •fi- In de competitie van de afdeling Utrecht is een inhaalprogramma vastgesteld. Mus ketiers speelt in Eist tegen Hoogerheide en kan winst behalen in deze wedstrijd die van weinig belang is. ■H- Advendo te Ederveen ontvangt het zwakke Bunnik en kon wel eens een over winning behalen omdat men ook in de uitwedstrijd al twee punten op Bunnik veroverde. HDS tegen Renswoude is een strijd die oppervlakkig bezien winst voor de ploeg uit Renswoude moet betekenen. Maar HDS haalde in Leersum wel eens sterke staaltjes uit, dus wordt het beslist op passen voor de roodhemden uit Renswou de. Oranje Wit kan op eigen veld het be zoekende Austerlitz wel verslaan. Onder schatting zou echter gevaarlijk kunnen zijn. Scherpenzeel ontvangt in eigen huis be zoek van DVSA en in deze wedstrijd staat voor de thuisclub veel op het spel. Men zal moeten winnen om de race met Rhe- nus vol te houden. Voorlopig houden we het inderdaad op een Scherpenzeelse zege. Alle N.C.R.V.-leden in Veenendaal hebben een uitnodiging ontvangen om dinsdagavond 13 maart in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan te ko men k\jken en luisteren naar de N.C. R.V.-Ontspanningsavond, waarin opge nomen de radiowedstrijd „Da's voor de Kas". Wat de radiowedstrijd betreft, deze gaat tussen een team van de Christe lijke Oratorium vereniging Veenendaal en één van de Modelbouwclub Vlaar- dingen. Teamleider van de C.O.V. is de heer J. Maas en zijn vijf secondanten zijn de dames B. Noordhof en C. Ach terberg en de heren D. de Gooyer, C. Kroes en G. Barnard. De wedstrijd die op de band wordt opgenomen en don derdagavond 15 maart zal worden uit gezonden, wordt vanuit de studio ge leid door Johan Bodegraven. De wedstrijd wordt omlijst door een gezellig en gevarieerd programma, waaraan medewerken Son ja van Weer denburg en Dick Gabel, de sopraan Christine Spierenburg en The Larry- sons. Mes van roestvrij staal, met keurig zwart of wit heft. Tafelscherp door Q golf snede. Spotprijs Uiterst dun geblazen bitterglas op half hoge poot en stevige voet. Nu kunt u op voordelige wijze uw glasservies aanvullen. Extra jubileum-koopje 1 AQ 3 voor 7 Bijzonder stevig volge- vlochten mand in het leuke vlotte gondel model, gelakt. Bijzonder koopje 3.69 Alleen dinsdag 13 maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 31QS KEURING VAN STIEREN De burgemeester van Veenendaal brengt ter kennis van belangstellenden, dat in deze gemeente de voorjaarskeu ring van stieren zal worden gehouden op woensdag 4 april 1962 en wel bij de heer G. van Bennekom, Munnikenweg 44, te 15.30 uur. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de desbetreffende be kendmaking, welke is aangebracht op de volgende plaatsen in deze gemeente: a. Gemeentehuis, Hoofdstraat nr. 34; b. gemeentelijke eierhal, Achterkerk straat; c. openbare lagere school, Prins Bernhardlaan nr. 47. Veenendaal, 8 maart 1962 De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg Gemeente Rhenen De burgemeester van Rhenen brengt on der de aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van acht maanden of ouder verplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden, of, indien de stier reeds acht maanden oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip, aangifte te doen ter secretarie. Voorts is het aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund ver boden ander dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien: a. de stier en het vrouwelijk rund aan dezelfde eigenaar toebehoren; b. de stier definitief is ingeschreven in een door de commissie ter bevordering van de rundveefokkerij in de provincie Utrecht erkend rundveestamboek of wel een onderhoudsbijdrage of een getuig schrift als bedoeld in artikel 12, onder 2 of 3 van het regle*nent aangaande de on dersteuning van itfjkswege van de rund veefokkerij heeft verworven. Rhenen, 7 maart 1962. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. Gemeente Rhenen VOORJAARSKEURING STIEREN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat de provinciale com missie voor de rundveefokkerij in de pro vincie Utrecht dit jaar de voorjaarskeu ringen, bedoeld in artikel 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936 zal hou den op vrijdag 30 maart 1962. a. bij de Meentschuur 15.00 uur. b. viaduct Achterberg (B. v. Dijk) 15.30 u. Verder wordt verwezen naar de open bare kennisgevingen, die op de gebruike lijke plaatsen in de gemeente zijn aan geplakt. Rhenen, 6 maart 1962. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. Slechts vijftien van de ruim driehon derd leden van de afd. Veenendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer waren woensdagavond aanwezig op de jaarlijkse ledenvergadering van het Verbond, die in één der zalen van hotel De Korenbeurs werd gehouden. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zijn teleurstelling over dit feit uit en hij hoopte dat er in de toekomst meer belangstelling voor het Veilig Verkeer zou komen. Na de jaarverslagen vond de bestuursverkiezing plaats, waarbij de af tredende leden, de heer W. C. H. Dekker (voorzitter) en de heer H. J. Boers (pen ningmeester) herkozen werden. Voorts werd besloten de Veilig Verkeersrit 1962 eind september te houden. Een definitieve datum kon echter nog niet worden vastgesteld. Ook ligt het in de bedoeling in het najaar weer verkeers- cursussen te organiseren. Men sprak de hoop uit dat de animo onder de bevolking groter zou worden, desnoods zodanig, dat het Verbond iedere avond een cursus zou moeten geven. „Wij doen dit met plezier" aldus de voorzitter, „maar dan moet de bevolking, óók in eigenbelang, deze cur sussen komen volgen. Bij de rondvraag werden klachten ge uit over de beschermde voetgangersover steekplaatsen bij de verkeerslichten in de Hoofdstraat. Enkele leden waren van me ning dat de verkeers-situatie ter plaatse vaak verwarring wekte. Het bestuur stond echter op het standpunt dat hieraan niets te veranderen is en dat de enige juiste oplossing gezocht moet worden in het samenspel tussen de voetganger en het rijdend verkeer. JugÓz org Gezinszorg Wijk- «n Buurfwtrk Gebrekkigenzorg VEENENDAAL Geboren: Leontina d. v. J. J. Heij en H. J. van Amerongen; Hendrik z. v. H. van Santen en G. Sukkel; Hendrika Albertina d. v. M. van Breeschoten en L. C. van Dijk Margriet d. v. G. van Uijtert en D. K. Al- berti; Bernardus Gerardus z. v. B. G. Wesselo en E. Riemsdijk. Ondertrouwd: D. G. Hardeman en H. Kampert; H. J. van Gelder en G. J. Stui- venberg. Gehuwd: Ch. Anbeek en J. Kroesbergen; J. Pol en J. de Gooijer; H. Buitenhuis en D. van Dijk. Overleden: Johanna Geertruida Penne- kamp, oud 57 jaar, echtg. van: J. H. Fol- mer; Jannetje Vink, oud 87 jaar, ongeh. RHENEN Geboren Gerard z. v. G. van Barne- veld en K. van Splunder, Veenendaal; Wilhelmina Jochine d. v. J. J. v. Schup- pen en H. B. van den Bosch; Gerrit Wil lem Arie z. v. J. Koops en A. van de Pep pel; Woutertje d. v. H. van den Hul en I. Heikamp; Geertruida d. v. W. Haal- boom en J. Baars. Ondertrouwd: G. van Verseveld, Lien- den en J. Veer. Gehuwd: J. C. T. Jansen, Ouder Amstel en C. C. Francken. Overleden Anna Paulina Maassen, 92 jaar geh. gew. m.: J. H. Bouwman; Jo hannes Loor, 50 jaar, echtg. van A. Braam (overleden te Wageningen). DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Johanna C. M. d. v. J. Eps- kamp en P. A. L. Brabander. SCHERPENZEEL Geboren: Gijsbert Jan Dirk z. v. E. Nab en C. Langelaar. Ondertrouwd: B. van Kooten en W. D. H. Rauw; G. L. Reijns en L. C. W. van Wezel. Overleden: C. Bruggink e. v .L. E. van de Weert. RHENEN Ingekomen personen: M. Garavini van Ravenna (It.); G. M. Reuvers van Wage ningen; H. L. van Harrevelt van Zeist; P. M. Breugem (gez.) van Stolwijk; H. H. van Harn e.v. A. de Bruin van Wage ningen; G. Leppers (gez.) van Veenendaal; H. de Kroon (gez.) van Veenendaal; J. van Oorschot e.v. J. de Roder (gez.) van La Oroya (Peru). Vertrokken personen: C. van Lent (gez.) naar Veenendaal; J. de Haan naar Am sterdam; A. G. F. E. Versteegen naar Gen nep; D. Wielinga (gez.) naar Utrecht; W. Kruidenier naar Hilversum; H. van Gel deren naar Wageningen. De Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bjj Ongelukken afdeling Veenendaal houdt mor gen, zaterdagmiddag 10 maart, een Rayonwedstryd in gebouw 't Trefpunt, waar aan zal worden deelgenomen door de afdelingen Eist, Amerongen, Leersum, Maarn, en Veenendaal. De winnende ploeg zal worden afgevaardigd naar de districtswedstrjjden te Amerongen op 7 april a.s. en de winnaar hiervan zal deel nemen aan de landelijke wedstrijd te Eindhoven op 2 juni van dit jaar. De ploeg van de E.H.B.O.-Veenendaal die aan de Rayonwedstrijd deelneemt, zal bestaan uit de heren B. en J. van Ginkel en W. v. Veenendaal. Uit het officiële orgaan van de Vee nendaalse E.H.B.O.-afdeling „De Veen se Voorpost" blijkt tevens dat op woensdag 28 maart a.s. in de Ritmees ter cantine de jaarlijkse bedrijfswed- strijd tussen ploegen van de plaatse lijke bedrijven gehouden zal worden. Deze wedstrijd gaat uit van de Be drijfsgeneeskundige Dienst en staat on der leiding van Dr. Ghan. KOLLEKTE Het bestuur heeft tevens besloten in de week van 26 t/m 31 maart a.s. weer een huis-aan-huis kollekte te organise ren. Met het oog hierop zal een folder worden verspreid waarin het belang van een goede E.H.BB.O.-vereniging uiteengezet zal worden. Op de eind februari gehouden be stuursvergadering heeft men de be stuursfuncties verdeeld. Het nieuwge- kozen bestuur bestaat thans uit: voor- VIS GEPOOT Het bestuur van de hengelsportvereni ging „De Rietvoorn" heeft deze week 500 kg. witvis (voorn, blei en brasem) uitge zet in het Spinnemeer. woord ló aan Drie kerken, drie scholen, een kleine twintig neringdoenden, één café en ruim tweeduizend inwoners waarvan het overgrote deel landbouwers - dat is in het kort gezegd Ederveen. Een dorp, als het ware achteloos neergelegd tus sen het in de zomer tierige Lunte- ren en de mierenhoop Veenendaal, een dorp dat nog altijd een sterk landelijk karakter draagt. Een goeie dertig jaar geleden was de Hoofdweg dwars door het dorp, nog een stoffige grindweg met hier en daar een petroleumlamp als straatverlichting. De omstandigheden van toen en nu verschillen eigenlijk niet zo erg veel. Zeker, de Tijd had net zo goed invloed op Ederveen als op alle an dere plaatsen. De stoffige Hoofdweg werd geasfalteerd, de primitieve straatverlichting verdween en er kwamen meer inwoners en dus ook huizen. Maar cm nu te zeggen: Ederveen is zoveel als het in haar vermogen lag gemoderniseerd - Nee! Anno 1962 heeft slechts een klein gedeelte van het dorp riolering en er zijn maar een klein aantal huizen die waterleiding hebben. De verbete ring van de Hoofdweg staat al acht jaar op de urgentielijst en er wordt al jarenlang gepraat over een bete re en efficiënter toegangsweg naar de begraafplaats. Zoals u weet behoort Ederveen tot de grote gemeente Ede en nou is er wel eens gefluisterd dat Eder veen zo'n beetje het stiefkind van Ede is. Met andere woorden: die van Ederveen zijn toch een beetje achter, dus Maar die dót be weren hebben het mis, want als de vroede vaderen van de gemeente Ede achter de groene tafel zitten, is er altijd één man bij, die op de eerste plaats de belangen van Eder veen verdedigt en die zijn mond bést open weet te doen! o-o-o Deze Ederveense „belangen-verde- diger" is architect G. Hardeman. Vanaf 1954 heeft hij zitting in de raad als CHU-lid en mede dank zij zijn activiteiten is Ederveen bezig er boven op te komen. Op een koude middag hebben we het verenigingsleven en zo. In 1954 hebben ze me dan ook van de CHU in de raad gekozen," antwoordt hij met een blik alsof hij zeggen wil: nog meer noten op je zang? Die hebben we inderdaad en - raadslid in hart en nieren - kan hij tenslotte tóch niet nalaten over Ederveen te gaan vertellen. „Ja dat verenigingsgebouw nou, daar weet ik niet veel goeds van te ver tellen. 't Is zo dat de muziekver eniging hoog nodig een gebouw moet hebben. Ze repeteren nou bij de leden aan huis en dat is toch een onhoudbare toestand! Onlangs hebben we de wethouders er bij gehaald en die hebben op de hem in zijn tekenkamer aan de Hoofdweg opgezocht. Een vijftiger met een scherp getekend, intelligent gezicht, die zijn antwoorden kort en krachtig formuleert en liever niet in de krant komt! Hij is geboren in Ederveen, stu deerde intensief en werd een kundig architect. Hoe hij in de politiek terecht kwam? „Mijn vader heeft vóór de oorlog negen jaar in de ge meenteraad gezeten. Logisch dat ik in mijn jeugd actief deelnam aan vergadering iedereen wel duidelijk gemaakt dat het initiatief niet al leen van de muziek, maar uit het hele dorp moet komen. Kijk als Ederveen ze nou in Ede kan overtuigen dat zo'n verenigingsge bouw in een behoefte voorziet van de gehele bevolking, dan is er een redelijke kans dat het er komt. We wachten nou op het V.V.V. en als die verstek laat gaan, dan moet er een soort vereniging „Ederveens Be lang" opgericht worden.,, Laat nu niemand denken dat een verenigingsgebouw de enige wens is van de Ederveners. Oh nee op het verlanglijstje staan méér din gen, maar „niemand mag de conclusie trekken dat we achterge steld worden," zegt raadslid Harde man beslist. En de verbetering van de Hoofd weg dan? Is daar al niet acht jaar op gehamerd om die gevaarlijke bochten er uit te halen en het weg dek eens normaal te maken? Er stonden een goed jaar geleden niet voor niet foto's in de kranten waar op de Hoofdweg centimeters onder het water stond! „Daar zit schot in. Er is een nieuw uitgewerkt plan dat nog niet hele maal is goedgekeurd, maar ik denk toch wel dat we dit jaar kunnen aanbesteden. Ja, de Hoofdweg wordt dan min of meer rechtgetrokken en komt bij de Klomp recht tegenover de Stationsstraat uit. Een gedeelte van het Spinnemeer moet dan ge dempt worden. In het dorp komen ook trottoirs en verderop komen er brede rijwielpaden." Het zou verkeerd zijn alleen maar te letten op die dingen die in Eder veen nog niet gerealiseerd zijn. Er zijn immers ook tal van werken uitgevoerd, zoals de verbetering van de Schras, de Brinklanderweg en de Luntersekade. De eiermarkt werd hoe langer hoe belangrijker - er wordt nu meer dan eens een aan voer geregistreerd van meer dan 1.000.000 eieren. Dat zijn er héél wat Nee, raadslid Hardeman - „raads lid zijn is niet alleen maar de ver gaderingen bezoeken. Daar komt meer bij kijken je moet ook eens met de mensen gaan praten en alle dingen bekijken" - is wat de toekomst van Ederveen betreft heus niet pessimistisch gestemd. Alleen: „De vooruitstrevendheid springt nou niet direkt in 't oog er moet méér aktiviteit in ons dorp komen!" zitter, D. J. Oosterbeek; secretaris, A. van Ginkel; penningmeesteresse, mej. H. v. d. Hoef; 2e voorzitter, G. v. d. Kraats; 2e secretaris, B. v.» Veenendaal; mat. commis., D. v. Viegen; alg. adj., H. J. Aalderink. „HET VERLICHTINGSHUIS" HEROPENDE Het 60-jarig bestaande „Verlichtings huis" R. van Eden in de Hoofdstraat heropende woensdagmiddag voor geno digden een gemoderniseerd winkelpand. Een enorm aantal bloemstukken, fruit manden e.d. sierden de winkel, terwijl de fam. v. Eden eveneens vele persoon lijke en schriftelijke gelukwensen in ontvangst mocht nemen. De voorgevel van het pand is volko men gemoderniseerd - glas en staal - en geeft zodoende een bijzonder cachet aan de zaak. De entree is naar de lin kerkant van het pand verlegd, waar door het interieur veel beter tot zijn recht komt. Voor de winkelstand in het centrum betekent deze modernise ring een aanzienlijke aanwinst. GESLAAGDEN Na gehouden examens waren dezer da gen de uitslagen bekend voor de volgende praktijkdiploma's: Voor Engelse conver satie van de Ver. van Leraren, Den Haag, mej. R. van der Kaa te Scherpenzeel. Voor Engelse handelcorrespondentie van de Ned. Associatie, Amsterdam, mej. C. Heikamp, De Klomp. Voor Ned. handelcorr. mej. S. van Soest en de heer E. van Dolder te Veenendaal, examen Utrecht. Voor Engelse stenografie „Groote", mej. G. E. van der Kolk te Wageningen. Voor Duitse stenografie „Groote", mej. R. van Ruiswijk, Veenendaal. Voor Ned. stenografie „Groote", bej. N. J. P. Schouten te Amerongen en dhr. D. Donkelaar te Ederveen. leerl. chr. lyc. Voor kantoortypist(e) de dames C. M. van Daatselaar te Scherpenzeel, A. F. Henken, H. v. d. Heuvel te Rhenen, B. E. de Jong te Eist, J. van Geerenstein te Veenendaal, H. G. Lagerwey te Ederveen, G. Lucas, Veenendaal, W. E. van Nieuwamerongen te Veenendaal, M. van Stempvoort, Vee nendaal en T. van der Zee, V'daal, Voor kantoortypist de heren: H. J. Boers V'daal, J. van Dijk, V'daal, W. Chr. Ger- rits, Ederveen, A. v. d. Haar, V'daal, A. J. van de Kamp, Scherpenzeel, H. Kra mer, Rhenen, G. O. Reininga te V'daal. P. S. R. Wolters, Rhenen (leerl. lyc.) en K. H. Wijnberger te Veenendaal. Allen genoten hun opleiding aan het Handelsinstituut Van Rijswijk te V'daal. Ingezonden KOLLEKTE „HET HOOGE LAND" Van 26-31 maart a.s. wordt hier ter i plaatse door de Stichting „Het Hooge- land" een kollekte gehouden voor haaf Verzorgings-, ©pvoedings- en Reklas- seringswerk. Gaarne bevelen wij deze Hoogelandse kollekte voor het uitgebreide werk in de 5 inrichtingen en 3 tehuizen, waarin per jaar ca 600 personen van ALLE ge zindten worden verpleegd, en waar voor VEEL geld nodig is, bij U aan. Geeft mild voor dit mooie christelij ke, maatschappelijke en sociale werk! VEENENDAAL Eltheto: 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg 5 uur ds. A. Wisgerhof. H.D. Julianakerk: 9 uur ds. J. Vermaas 5 u. cand. S. P. v. Assenbergh v. Lunte- ren. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof 5 uur ds. D. van den Berg. H.D. Sionskerk: 9.30 uur cand. S. P. v. As senbergh van Lunteren 5 uur ds. J. Vermaas H.D. Veeneind: 3 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Dijkstraat: 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart 5.30 uur ds. Bos. Woensdag 14 maart 7.30 uur ds. Goedhart( bid stond voor het gewas). Ger. Kerk Petrakerk: 9.30 uur ds. van Enk 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk Vaartbrug: 9.30 ds. Over duin 5 uur ds. Van Enk. Geref Kerk geb. OCB: 9 en 3 uur ds. J. P. Moerkoert van Raeng (W-Bor- neo). Chr. Gerk Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Woensdag 14 mrt. 7.30 uur ds. Langbroek (bidstond v.h. gewas). Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Woensdag 14 maart 9.30, 2.30 en 7.30 u. ds Keuning (bid stond voor het gewas). Sionskerk: 3 uur ds. Langbroek Ger. Gem. Syn. geb. OCB: 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bcnd: 10.30 uur ds. Hefting van Nijmegen. Leger des Heils: 10 uur heiligingsdienst 12 uur zondagsschool 6.45 uur open luchtsamenkomst 7.30 uur verlos singssamenkomst. RK-Salvatorkerk, Patrimoniumlaan: 8 10.15 H. Mis 7 uur Lof. RK-Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. RHENEN Herv. kerk 10 uur ds. Kooreman 17 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. de Jong van Veenendaal. donderdag 15 maart 7.30 uur ds. v. Dieren van Ede. Prot Bond 10.30 uur ds. Laman Trip van Velp. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Volten Ger. Gem. (Syn) 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 6 uur leesdienst donderdag 15 maart 7 uur dhr Kamp van Utrecht. RK Kerk 8 uur Vroegmis 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Jansen van Andelst 6 uur ds. v. Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u. leesdienst AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. de Jager (HD) 10.30 uur jeugdkapel- dienst, woensdag 14 maart 19.30 uur ds. de Jager (Bidstond). Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Bruins- ma van Zaltbommel. RK Kerk 8 uur Vroegmis en 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen (HD) woensdag 14 maart 7.30 uur bidstond v. gewas ds. v. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst donderdag 15 maart 2.30 en 7 uur ds. v. de Poel van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds.\V. d. Lin den van Amsterdam (HD) en 6.30 uur ds. Poot van Driebergen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Schenke- veld van Doorn. Ver. Vrijz. Herv. 10 uur Boszicht ds. Ockhuizen. Vrije Evang. Gem. maandag 8 uur ds. Bij van Rotterdam. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut woensdag 14 maart bidstond 7.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slinger- berg donderdag 15 maart 7.30 uur ds. v. Veen van Scherpenzeel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 u. ds. Schip per woensdag 14 maart 2.30 en 7.30 u. ds. Schipper (bidstond). Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 u. leesdienst. Bij brand- en tnijwonden, Pijnlijke kloven. Ruwe banden. Schrale huid. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, Tel. 2529 Apotheek vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek, Dr. Slot de Bruïne- plein 7, Tel. 3714. RHENEN: Dr. B. Stegeman, tel. 315. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Heü De Klomp, tel 08387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: dr. A. C. Kars, Amerongen, tel. 03434-273. Praktijken Rijnten, Engelhard, Buining: Dr. Engelhard te Doorn, tel 03430-2447. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 28 februari tot en met 6 maart 1962. Bruine gebreide want; paar rode kinder wanten; koerduif; doos met flessen; wit kinderwantje; witte plastic portemonnaie met inhoud; bruine portemonnaie met in houd; kanarie; paar beige handschoenen; paar grijze handschoenen; gebreide hand schoen; bont hondje; bruine kinderporte- monnaie met inhoud; grijze heren glacé; gele keeshond; paar damespantoffels: Verloren voorwerpen in dezelfde periode Paar grijze handschoenen; zwarte vulpen houder; gruine dameshandschoen; zilve ren ringetje; rode damesportemonnaie inh. 1,15 gld; zwarte herenportem. inh. 3,50 a 4 gld; beige Jutoped; lange bedelketting; paar bruine dameshandschoenen; 10 gld; zilveren bedelarmband; Marok. leren por temonnaie inh. 1,50 gld en foto's; blauwe portemonnaie inh. ong. 10 gld; autosleu tels; rode volleybalschoen; bruine actetas. AMERONGEN Verloren 1 gouden ring 1 heren pols horloge.

De Vallei | 1962 | | pagina 2