Veenendaals zakenman - 40 mille verduisterd - met noorderzon vertrokken Maarn winnaar van E.H.B.O. rayon wedstrijden ELST SCHERPENZEEL „Ons Genoegen" Renswoude gaf twee extra uitvoeringen Agenda Veenendaal niet opgewassen tegen superieur spelend Hercules V.R.C. verloor in Zwolle met 2-1, maar tekende protest aan OVERBERG Herv. Jeugdweekend in Veenendaal C.O.V. Veenendaal in de aether Tragisch ongeval op J. v. Nassaulaan MARKTBERICHTEN Advendo verpletterde Bunnik met grote cijfers 7-0 Kulan klopte Woudenberg met bescheiden cijfers 2-1 Fraaie zege van Merino's op V.V.V.M. Vervolg KANTONGERECHT van 6,25 nu 4,95 De Veenendaalse recherche is sinds enkele weken op zoek naar de verblijfplaats van de vroegere eigenaar van de radio- en t.v.-zaak Tevlera aan het SI. de Bruïneplein in Veenendaal-Zuid, die verdacht wordt van verduistering van minstens 40.000, Inmiddels is bekend geworden dat hij ons land heeft verlaten en per schip op weg is naar de Verenigde Staten. Of zijn vrouw (39) en de vier kinderen resp. 17, 15, 11 en 8 jaar oud, hem vergezellen, kon nog niet worden bevestigd. Naar verluidt heeft de heer Vleesh- houwer verschillende dingen in huur koop ten eigen bate aangewend. Boven dien zou slechts een gering gedeelte Reeds bijna 100 meisjes en jongens in de leeftijd van 16 tot 30 jaar hebben zich op gegeven voor het jeugdweekend in Vee nendaal, dat belegd wordt door de plaat selijke hervormde jeugdraad. Deze jonge ren, die komen uit o.a. Gouda, Rotterdam, Utrecht, Nijkerk, Putten, Hilversum, Woerden, zullen logeren op Veenendaalse gastadressen. Het weekend begint a.s. zaterdag en ook uit eigen gemeente hebben zich reeds een 50 tal jongeren laten noteren voor deelne ming. De deelnemers worden na aankomst a.s. zaterdagmiddag ontvangen in het OCB-ge- bouw, waar onder een kopje thee kennis wordt gemaakt. Dan volgt een gemeen schappelijke broodmaaltijd, aangeboden door de Veenendaalse jeugdraad. Zaterdagavond zal de heer T. Dirksen uit Maarsbergen een lezing houden met dia's over Jeruzalem en omliggende stre ken, terwijl Ds. A. Vroegindeweij de dag sluiting zal verzorgen. Zondagmorgen volgt een kerkgang in „Eltheto" waar Ds. P. de Jong zal voor gaan. Deze preek zal zondagavond na weer een gemeenschappelijke broodmaaltijd worden besproken in het OCB. Dan sluit Ds. J. Vermaas, voorzitter van de Jeugd raad, de dag. De Veenendalers zullen de gasten een piettige zondagmiddag bezorgen. In de wekelijkse radiowedstrijd „Da's voor de kas" zal morgenavond in het N.C.R.V.-programma de Chr. Oratorium Vereniging te beluisteren zijn. Dinsdagavond werd de wedstrijd op de band opgenomen in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Mede door het slechte weer was de zaal slechts voor de helft bezet. Na enkele technisch storingen kwam de verbinding met de tegenpartij in Schiedam en Johan Bodegraven in de studio tot stand. Vervolgens werden de stemproeven genomen en klonk het uit de studio: Attentie opname vijf tellen na nu! Het Veenendaalse team was aanvan kelijk niet geheel vrij van „plankenkoorts" maar herstelde zich later voortreffelijk. De wedstrijd werd omlijst door een ge zéllig en gevarieerd programma. MOTORENSHOW IN ELTHETO Donderdag, vrijdag en zaterdag (gehele dag) houdt Waayenbergs Motorenhandel in gebouw Eltheto een show waar het nieuw ste op het gebied van scooters, motoren, bromfietsen, rijwielen en scootmobiles ge toond wordt Bij de motoren is dat bij voorbeeld de nieuwste 250 Honda Super Sport en bij de bromfietsen de Puch- Sportbrommer. Maandagmiddag is het l'/i jaar oude dochtertje van de fam. Van Manen aan de Jan van Nassaulaan uit haar ledikantje gevallen. Het kindje liep dusdanige ver wondingen op dat het op weg naar het ziekenhuis is overleden. CHAUFFEUR BEKEND De automobilist die zaterdagnacht op de Bergweg tegen een hek is gebotst en daar na verdween, (zie een bericht elders in dit blad) heeft zich vrijwillig bij de politie gemeld. Het is J. S. uit Veenendaal, die verklaarde onwel te zijn geworden. LEZING OVER MODERNE MECHANISATIE-MIDDELEN Morgenavond (donderdag 15 maart) houdt de CJBTB een belangrijke en leer zame vergadering in de bovenzaal van café Vonk. Op deze ledenvergadering zal de heer U. D. Kalverkamp van het I. L. R. te Wageningen spreken over het onder werk „Moderne middelen voor mechani satie" met daarna gelegenheid tot het stel len van vragen. Ook zal de kascommissie 1962 worden benoemd. Alle leden worden opgewekt deze vergadering te bezoeken. 10 x 10 ACTIE LOOPT TEN EINDE Zaterdag 17 maart a.s. is de datum, waarop de 10 weken, waarover de actie loopt, om zijn. Vrijdagavond wordt de laatste Bingo-avond - tevens slotavond gehouden in 't Jeugdgebouw aan de In dustrielaan. Op deze avond zullen o.a. optreden de Band van het Chr. Lyceum alhier en de heer B. Hees met zijn elektro nisch orgel. Verder zijn weer prachtige prijzen beschikbaar gesteld met als hoofdprijs een draagbare radio. van de koopsom van het pand aan het Bruïneplein voldaan zijn. Niettegen staande dat heeft hij onlangs de zaak doorverkocht. Intussen zijn al vele schuldeisers op komen dagen, doch niemand wist waar dc heer Vleeshhouwer zich bevond. Na dat de recherche was ingeschakeld werd ontdekt dat hij zich ingescheept had voor Amerika. Het totale bedrag van de verduistering beloopt meer dan 40.000,—. GEPENSIONEERDEN GAAN PROTESTEREN Aan de protest-meeting van Nederlandse gepensioneerden op 12 april a.s. in de Houtrusthallen in Den Haag, zal ook deel genomen worden door bijna vijftig gepen sioneerden van de afd. Veenendaal van de Bond van Gepensioneerden. De reis zal per bus gemaakt worden. Met deze actie willen de gepensioneerden nogmaals krachtig protesteren tegen inkorting van pensioenen i.v.m. de A.O.W.-uitkering. In gebouw 't Trefpunt is zaterdag middag een rayonwedstryd gehouden van de E.H.B.O., waaraan deelgenomen werd door de afdelingen Eist, Ameron- gen, Leersum, Maarn en Veenendaal. De organisatie hiervan was in goede handen van de E.H.B.O. afd. Veenen daal. Precies op tijd kreeg de eerste ploeg de wedstrijdopgave in handen die, naar later zou blijken, verre van gemakkelijk was. Er werd verondersteld dat de leider van de ploeg beheerder was van een kampeercentrum op de Utrechtse Heu velrug. Op een rondgang door het ter rein fietst een dame voor hem uit. Bij het passeren van tegenliggers, botst de achterste fietser tegen haar op. Beiden komen te vallen en zijn gewond. Al hoewel er uitgebreid verbandmateriaal voorhanden was, had men niet de be schikking over een brancard. Boven dien was de plaats van het ongeval niet bereikbaar voor auto's, door ter plaat se staande bomen. Onder de kritische blik van de heren juryleden, Jonker (Opheusden) en Rien- stra en Wijchers (Rhenen), trachtten de ploegen de opgave tot een zo goed mo gelijk einde te brengen. Aan het einde van de middag bleek Maarn de sterkste geweest te zijn met 403 punten. De gelukkige E.H.B.O.- ploeg mocht hiervoor een beker in ont vangst nemen en weet zich tevens ge- VERNIELINGEN IN ZUID Talloze malen komen er bij de politie klachten binnen over baldadige jonge lui die met name in Veenendaal-Zuid vernielingen aanrichten bij de R.K. kerk aan de Adr. v. Ostadelaan. Bij drie in aanbouw zijnde huizen werd bovendien schade aangericht voor meer dan driehonderd gulden. De politie heeft een twintigtal knapen achterhaald en de ouders zullen gezamenlijk de schade moe ten vergoeden. AUTO UIT VERKEER Bij een verkeerscontrole heeft de politie vrijdagavond een vrachtwagen uit het verkeer genomen, omdat de bestuurder, v. K. uit Beesd, niet in het bezit was van een rijbewijs. AUTO TEGEN HEK Zaterdagnacht is op de Bergweg een tot nog toe onbekend gebleven auto tegen het hek van de heer T. gebotst. De be stuurder heeft zich echter snel uit de vueten gemaakt. V.U.-AVOND GEWIJZIGD De film-lezing „Mexico, gezien door een bioloog" van de Volksuniversiteit Veenen daal, die vanavond in 't Trefpunt wordt gehouden, zal, in verband met de bidstond voor het gewas in de diverse kerken, niet om acht uur, doch om half negen begin nen. GESLAAGD Op het te Groenlo gehouden examen zijn onze plaatsgenoten P. v. Soest en J. Klumpenaar geslaagd voor het diplo ma Banket-patroon. Als geleidelijk aan de kinderen getrouwd zijn en de jongste dochter is nog in huis om haar invalide moeder te verzorgen, dan beschouwt iedereen dat als vanzelfsprekend, het meisje zelf ook, want wie moet het anders doen? Doch als de liefde opeens in het leven van dit meisje komt en het er naar uit gaat zien, dat de laatste dochter, die nog in huis is, te zijner tijd ook in het huwelijksbootje wil stappen, dan ontstaat het probleem, waaraan nog niemand van de broers en zusters gedacht heeft. In dit verhaal is de jongste dochter Aaltje Dinkla. Ze leert een opzichter kennen, die in de stad de riolering vernieuwt. Al heel spoedig is de liefde compag non en dan komen de broers en zusters bij elkaar om het pro bleem te bespreken, want Aaltje zal te zijner tijd wel willen trou wen, en wat doen we met moeder Oude bomen moet je niet gaan verplaatsen. Trouwens, moeder Dinkla wil beslist niet uit haar huisje weg. Toch zal er wat op gevonden moeten worden. Voor Aaltje is het niet gemak kelijk. Er zijn verschillende moeilijkheden, ook financiële. Want Arie, de opzichter, is goed gesitueerd; Aaltje heeft haar jeugd opgeofferd voor haar moe der en bezit derhalve niets. Maar ze wil ook niet met lege handen aankomen. Vele problemen die nen zich aan. Doch met mede werking van de broers en zusters kwagers en schoonzusters, plus een oude ongetrouwde zuster van moeder Dinkla, komt toch alles in orde. Als tenslotte ook het probleem „moeder" opgelost is, staat niets het geluk van de twee jonge mensen meer in de weg. U begrijpt het al: dit is ons nieuwe feuilleton waarmee wij vandaag een aan vang maken. Maartje Zeldenrijk,, de schrijfster van dit nieuwe feuilleton, heeft op subtiele wijze voornoemd probleem tot de wer kelijkheid gebracht. U zult on getwijfeld meeleven met de be levenissen van de kleine Aaltje Dinkla en de lange Arie Schil ders. We wensen er u gaarne vele genoeglijke ogenblikken mee. De redaktie. plaatst voor de districts wedstrijd op 7 april a.s. te Amerongen. De volledige uitslag luidde: PLOEGEN: 1 Maarn, 403; 2 Eist, 358; 3 Amerongen, 332; 4 Veenendaal, 311; 5 Leersum, 300 punten. LEIDERS: 1 Veenendaal, 128; 2 Maarn, 105; 3 Eist, 104; 4 Amerongen, 104; 5 Leersum, 91. De leider van Veenendaal, de heer B. v. Ginkel, kreeg een verbanddoos, terwijl mevr. A. Laporte-Sprijdhorst als leidster van Maarn een zak-verband- doos aangeboden werd. De wedstrijden werden o.m. bijgewoond door burge meester Dr. Hazenberg en wethouder C. N. v. Kuyk. GEZELLIGE AVOND VOOR BEJAARDEN In gebouw Eltheto hebben de bejaar den vrijdagavond weer eens een gezellige avond gehad. De plaatselijke toneelver eniging NAO bracht een toepasselijk blij spel, n.l. „Ik kom niet uit met mijn pen sioen", met welk stuk de bejaarden zich uitstekend hebben geamuseerd. Tijdens de pauze werden de gebruikelijke versnape ringen aangeboden en omstreeks half elf keerde men voldaan huiswaarts. FIETSER REED WANDELAARSTER AAN Zondagavond werd mej. v. d. H., die op de Geerseweg liep te wandelen met haar verloofde, de heer D. van achteren aan gereden door een fietser, die haar in de duisternis kennelijk niet had opgemerkt. Mej. v. d. H. liep verwondingen op en schade aan haar kleding. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 60.000 stuks. Prijzen van 9,50 tot 10,per 100 stuks. Han del redelijk. DUIZENDSTE BABY IN ELST Een dezer dagen heeft het consulta tiebureau voor zuigelingen te Eist haar duizendste baby ingeschreven. Het was de baby Cornelis van Dijk, geboren 21 jan. 1962. Dr. S. M. v. Ommeren en de leden van het bestuur hebben namens de vereniging Ziekenzorg, die het bu reau exploiteert, de moeder een drink beker met inscriptie voor haar zoon aangeboden. Dokter van Ommeren hield een kor te toespraak en memoreerde dat op 1 mei 1941 de eerste baby ingeschreven werd en nu al de duizendste. Door al deze jaren heen heeft het consultatie bureau de moeders geholpen met hulp en adviezen en daardoor de volksge zondheid mogen bevorderen. Aan de aanwezige moeders werd thee met ge bak aangeboden. GROOT BEZOEK VOOR ROTTER DAM. Dit is het 32.000 ton metende Amerikaanse vliegdckschip ,YVasp', het belangrijkste schip van een eskader van de Amerikaanse Marine, dat eind deze week een bezoek aan de haven van Rotterdam gaat brengen. De ,Wasp' maakt deel uit van een z.g. ,Task-Group', die eenzelfde groep, waarvan het vliegkampschip .Essex' deel uitmaakte op de Atlantische Oce aan heeft afgelost. NIEUW BESTUUR VOETBALVER. Onder voorzitterschap van de heer J. van Egmond hield de voetbalvereni ging Scherpenzeel vrijdagavond een le denvergadering. Vermoedelijk in ver band met het fejt dat volgens punt drie van de agenda het gehele bestuur af tredend was, was de opkomst groot. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de hoop uit dat de leden zich eendrach tig achter het nieuwe bestuur zouden scharen en dat de eertijds gerezen moeilijkheden als afgedaan zouden worden beschouwd. De heer J. van Egmond werd als voorzitter herkozen. De heer H. Riet berg, die zesentwintig jaar in het be stuur heeft gezeten, waarvan 23 als secretaris, werd niet herkozen. Hij werd vervangen door J. Visser. Verde re leden van het bestuur zijn thans: J. Renes, W. de Kruif, T. Westerhuis, A. Jansen, W. v. d. Berg, T. Valken burg en J. van Ginkel. Tot leden van de zondag-elftal-com missie werden benoemd de heren T. H. de Koning en J. Bovenkamp. Het der de lid zal door het bestuur worden aangewezen. Voor de zaterdag-elftal commissie werden benoemd J. ter Burg, G. ten Broek en. R. Westeneng. De voorzitter van de terreincommis sie, de heer T. Valkenburg, bracht ver slag uit van de gedane werkzaamheden en deelde mede, dat een nieuwe gras machine noodzakelijk was. Enkele le den stelden zich beschikbaar om bij het grasmaaien te helpen. Tot leden van de bazaar-commissie werden benoemd de heren H. Inkenhaag, A. van Ee, J. van Rootselaar, J. van Schaik, W. Lansing, G. Vlastuin en B. Wagensveld. uur had op de i ongeluk plaats, ster mej. G. v. d de Glashorsterdi, DAME ERNSTIG GEWOND Maandagmiddag omstreeks twaalf tationsweg een ernstig De 60-jarige wielrijd- Waerdt, wonende aan k, wilde, komende van de Pluimerweg fle Stationsstraat over steken juist op iet moment dat er uit de richting Woudenberg een personen auto naderde. De bestuurdeij van de auto, dr. J. van S. de B. uit Arnhem, trachtte nog door krachtig rtmmen en zoveel mo gelijk naar rechts uit te wijken de fietsende dame te ontwijken, doch kon een botsing niet verhinderen. Mej. v. d. W. werd over de weg geslingerd en bleef daar ernstig gewond liggen. Op medisch advies is zij per ambulance naar het ziekenhuis te Amersfoort ver voerd. Zaterdag 3 maart en 10 maart gaf de harmonie van kenswoude twee extra uitvoeringen ten bate van de verplaatsbare muziektent. Beide avonden was de zaal geheel uitverkocht. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de fam. Taets van Amerongen, w.o. de Baronnesse, Baron J. Taets van Amerongen en enkele jonkers. Zij hebben altijd een bijzondere interesse getoond voor de muziek vereniging. Na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer Zweers, heette hij de afgevaardigden van zustervereni gingen hartelijk welkom. Onder leiding van de dirigent P. J. Hoolhorst werd eerst het concertpro gramma afgewerkt. Dit concert werd afgesloten met de Taets van Ameron- genmars. In een zeer kort woord wenste de baron J. Taets van Amerongen de ver- op uubbm ozned op opSioA euaoiH •ufjz UO>l 3IZOMUBB }OIU O^OIZ SUOgOM Subsoh Sanq lep oppopooui jo^o-ids fiQ -JBBA\ 'OOI UOJBf OpOOg OJOA gOU gUlglUO regisseur, de heer v. d. Mark, het to neelspel „Het leven gaat door" inleidde. Het werd erg goed gespeeld door alle leden van de toneelgroep „Ons Ge noegen". Deze vormen een onderdeel van de muziekvereniging. In dit ernsti ge stuk waren toch ook enkele humo ristische scène's te bespeuren die bui tengewoon door de heer W. Vermeer naar voren werden gebracht. Na de opvoering richtte de jonker J. H. Taets van Amerongen het woord tot de leden der muziek- en toneelvereni ging. In het bijzonder tot de dirigent en de drumbandleider, de heer v. d. Bovenkamp. Tevens richtte de jonker zich tot de heer J. Boon, die zich be ijvert om een jeugdorkest te vormen. Hiermede is de heer Boon al een eind gevorderd. Men hoopt met het jeugd orkest in september te kunnen optre den. De heer v. d. Mark werd ten slotte bedankt voor de zeer goede re sultaten die hij heeft bereikt door zijn krachten te geven aan de toneelgroep. Alle leden en tevens de souffleuse, mej. J. van Mourik, werden met een pracht bloemstuk verrast. Deze waren allen getooid met linten in de kleuren van Renswoude, rood, wit. Tijdens de verloting zorgde de baron J. Taets van Amerongen voor een aar dige verrassing. Deze deelde zijn loten uit aan enkele jeugdige bezoekers. Toch had de jonker Maximiliaan nog geluk met zijn loten. Deze won namelijk de fantastisch opgemaakte mand met vleeswaren. Hij bood echter de mand op zijn beurt aan, aan de medewerk sters van die avond. Na afloop van de uitvoering onder hield de fam. Taets van Amerongen zich nog geruime tijd met enkele aan wezigen. Dit alles gaf een zeer zoals van ouds bekend vertrouwelijke sfeer. Maar het belangrijkste is toch wel dat hetgeen met deze beide uitvoeringen beoogd was ruimschoots is bereikt. Zodoende kan men nu met de voltooiing der ver plaatsbare muziektent een aanvang ne men. Als de voltooiing heeft plaatsge vonden zal dit voor de vereniging een heuglijk feit zijn. ONS GENOGEN NAAR OVERBERG Zoals we zojuist vernemen zal de toneelgroep van de muziekvereniging „Ons Genoegen" binnenkort het toneel spel „Het leven gaat door" opvoeren in Kamp Overberg. CONCIERGE BENOEMD Tot concierge van Rehoboth en koster van de Herv. kerk alhier is benoemd de heer J. Overeem. VEENENDAAL Woensdag: Lezing Volksuniversiteit in Trefpunt, 8.30 uur. Donderdag: Jaarfeest N.C.V.B. in Trefpunt, 7.30 uur. Lezing Jeugdnatuurwacht bij rest. Vonk. Motorenshow Waayenberg in Eltheto. 2-10 uur. Vrijdag: Slotavond 10 x 10 aktie in Jeugdgebouw. Motorenshow Waayenberg in Eltheto, 2-10 uur. RHENEN Woensdag: Toneelspel „Rooie Sien" in Eigen Gebouw, 8 uur. EDERVEEN Donderdag: Ledenverg. Geld. Mij. v. Landb. in hotel Hupkes, 7.30 uur. RENSWOUDE Vrijdag: Contactavond v.v. Renswoude in De Hof, 7.30 uur ELST Vrijdag: Lezing Z.O.-Utrecht in hotel Stuyvenberg, 7.30 uur. Het tachtigjarige Hercules uit Utrecht heeft zondag aan de Bergweg ieder ver rast Hoe kan deze ploeg onderaan de ranglijst staan vroeg men zich af. De gasten met het eerbiedwaardige cijfer 80 op hun shirts lieten zo'n knap spelletje zien dat Veenendaal er niets tegenover kon stellen en kansloos met 5-1 verloor. In de Utrechtse achterhoede stond daar een linksback van Bruggen ex. DFC en geruime tijd achterspeler van het Ned. Amateurelftal. De Hercules-spil van Eek toonde zich eveneens een speler van formaat. En hoe sneden beide vleugelspelers door de gelederen van Veenendaal met een spelverdeler linksbinnen v. d. Meent tus sen hen in. Aanvankelijk leek het er niet op dat Her cules zo van zich af zou bijten. Integen deel, Veenendaal kwam enkele malen los en zo kon Piet Muller een venijnig schot lossen dat door keeper Voorthuysen nog juist werd gestopt. Een listige inzet van rechtsbuiten C. Hensen werd door spil van Eek van de doellijn getrapt. Onverwacht kwam na 13 minuten het eerste succes voor Hercules. Linksbinnen v. d. Meent loste van 20 meter afstand een schot waar op keeper Klaassen te laat reageerde en de bal onder hem door liet gaan naar het net. 0-1. In de volgende minuut stonden de gasten zelfs op 2-0, maar weer was een misverstand bij Veenendaal er de oorzaak van. Spil Diepeveen werkte de bal niet goed weg. Keeper Klaassen liep uit, maar midvoor P. Jansen was de lachende en juichende derde door de bal langs hen heen te schieten naar de touwen. Daar raakte Veenendaal van aangeslagen. Men kwam wel met enkele aanvallen, maar nu begon het geroutineerde verdedigingsblok zich te weren. Van Eek en Van Bruggen deden steeds een stapje naar voren en lie ten Muller, Henzen en Gerritsen argeloos in de buitenspelval tippelen. Dit spellet je herhaalde zich talloze malen en zo was er voor Veenendaal geen door komen aan. Na een half uur keek Veenendaal al te gen een 3-0 achterstand aan toen back Henzen vergat om de vleugelman van Straaten te bewaken. Ongehinderd zette de Herculeslinksbuiten voor en toen was de taak voor middenvoor Jansen een zacht eitje. Het was toen al duidelijk dat Her cules de winnaar zou worden. Kort voor de rust trapten Hensen van Veenendaal en v. d. Meent van Hercules tegelijk naar de bal. Men meende dat Hensen, die op het veld bleef liggen wel een beenbreuk had opgelopen, maar zijn blessure viel la ter gelukkig mee al moest de Veenendaal- back zich wel laten vervangen door Gaas beek. ONSPORTIEF Direct na rust was midvoor Jansen van Hercules beslist onsportief tegenover de Veenendaalse doelman, maar de arbiter kon geen maatregelen nemen omdat hij het voorval niet had gezien. Toen men even later v. d. Meent hardhandig aan viel kreeg Hercules een penalty te nemen Spil van Eek kwam naar voren maar schoot enkele meters naast. Hoewel de wedstrijd minder boeier^ was dan voor de rust was het toch van de zijde van de goed spelende Herculesploeg een gave voetbalpartij. Men was aanval lend bijzonder gevaarlijk en verdedigend solide. Na 19 minuten was het weer P. Jansen, die na doorzetten het vierde doel punt liet aantekenen. Tien minuten voor tijd kon Veenendaal eindelijk een tegen- punt scoren. C. Hensen was ontsnapt aan VW De belangrijke wedstrijd tegen de medegegadigde voor de fatale voorlaatste plaats in Zwolle tegen CSV '28 werd door VRC met 2-1 verloren. Althans voorlopig, want tegen het laatste en dus winnende doelpunt van CSV tekende VRC protest aan omdat het doelpunt in buitenspelpositie was gescoord. De arbiter bleef echter bij zijn be slissing en keurde de goal goed. Intussen is de positie van VRC nu wel hachelijk geworden. Men staat nu drie punten van de naaste concurrent verwijdert en dat met nog vier wedstrijden te spelen VRC speelde overigens in Zwolle be slist aardig voetbal. In de defensie stond R. van Engelenburg thans als spil en L. Rebergen als back opgesteld. De gehele eerste helft heeft VRC zich bewogen in het Zwolse doelgebied, zonder echter tot afwerking van de vele aanvallen te ko men. Men was soms dicht bij een doel punt, maar steeds versperde een Zwols been de bal de weg naar de netten. Ook na de rust hernam VRC het ini tiatief. Het duurde echter nog tot de 20ste minuut voor Bep Jansen eindelijk de ope ningsgoal kon inschieten. 0-1. Zes minu ten later wist CSV de stand weer gelijk te trekken toen de midvoor doorbrak en zijn schot via de benen van Rebergen in het doel liet belanden. 1-1. Tien minuten voor het einde kwam dan die omstreden Zwolse treffer. De rechts binnen van CSV stond een meter buiten spel en kreeg de bal. Hij snelde op het doel af en L. Rebergen wilde hem ach terhalen. Dit gelukte tendele, want toen de Zwollenaar schoot kwam de bal weer via het lichaam van de VRC back in het doel terescht. De arbiter had niet geflo ten hoewel de CSV speler duidelijk off side stond toen hij de bal ontving. Tegen deze goal tekende VRC protest aan zodat de protestcommissie het laatste woord heeft. Door deze ongelukkige nederlaag is de positie van VRC beslist zorgwekkend Advendo te Ederveen heeft het vrij zwakke Bunnik zaterdag een gevoelige 7-0 nederlaag toegebracht. De gasten konden het snelle aanvalsspel van Ad vendo niet bedwingen en raakten voortdurend in paniek. Zo wist een der verdedigers van Bunnik na tien minu ten spelen geen raad met de bal en speelde verkeerd op zijn eigen keeper terug waarna de bal in het doel rolde (1-0). Vijf minuten later was het 2-0 toen de Bunnik-doelman ^en uittrap niet juist nam en T. van Dorland deze doelschop direct retourneerde, waar door de verblufte en nog uit zijn balans zijnde doelman dc bal in het net zag vliegen. Een knappe solo-actie van Cor Greu- ter betekende na een half uur 3-0 en toen Hummel in het strafschopgebied werd gemangeld kon aanvoerder Land man een strafschop in het Bunnik-doel schieten. Ruststand 4-0. Ook na rust kon Bunnik geen ver weer vinden tegen de Advendo-aanval- len. Door goed doorzetten van Hummel kwam er verwarring bij Bunnik en de vijfde goal was een feit. De Bunnik- verdediging raakte geheel in verwar ring en toen men Van Beek ten val bracht kon deze uit een penalty het halve dozijn volmaken (6-0). Nog was het niet genoeg want kort voor tijd knalde Dorland de zevende Ederveense goal in het Bunnik-doel. Advendo kreeg nog kansen om de dubbele cijfers te bereiken, maar vooral C. Lam miste nog een tweetal opgelegde scorings kansen. De grote overwinning van Ad vendo was verdiend door een produk- tief aanvalsspel, waartegen Bunnik niet kon optornen. Zo juist vernamen wij echter nog dat indien nodig de wedstrijd tegen DOS '37 zal worden overgespeeld omdat destijds de scheidsrechter niet kwam opdagen en de strijd wel werd gespeeld maar te vroeg beëindigd wegens invallende duis ternis. Zo resten VRC dan misschien nog vier wedstrijden, waarin men het vege lijf zal dienen te redden. Voorlopig is de stand als volgt: Apeldoorn 13 20 Excelsior '31 13 20 Voorwaarts V16 20 Sparta E15 18 Nunspeet15 15 Elb. sportclub 14 13 CSV '28 16 13 DOS '37 14 12 VRC 15 10 ON 15 5 SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN K.N.V.B. Evenals in voorgaande jaren zal ook in de komende Paasvakantie het Schoolvoetbaltoernooi worden gehou den. Het is ditmaal de 48e maal dat dit toernooi plaats vindt. Regelementen en inschrijvingsformulieren zijn vanaf 14 maart a.s. bij sigarenmagazijn Bokking, Langestraat te Amersfoort te bekomen. Voor Soest bij de heer Gort, Toren straat lc. Soest, telefoon 2615. Voor Baarn bij de heer W. J. Saar- loos, Wijkamplaan 67, Baarn, telefoon 3518. De sluitingsdatum voor de inschrij ving is gesteld op zaterdag 31 maart a.s. Inschrijvingen na die datum worden niet meer geaccepteerd. de aandacht van zijn tegenstander van Bruggen en kon op links opererend een schot lossen dat doelman Voorthuysen te moeilijk was. 1-4. Juist voor tijd kon rechtsbuiten van Kessel echter de overwinning van Her cules accentueren door nog een vijfde treffer langs Klaassen te knallen. 1-5. Dit Hercules behoeft in het geheel niet te wanhopen. Integendeel, want het zou onbegrijpelijk zijn dat deze ploeg, die qua spel en technische vaardigheid de beste was die dit seizoen naar Veenendaal kwam, zou moeten degraderen. Good old Hercules zal zich beslist uit de moeilijkhe den werken, zeker als men zo speelt als zondag tegen Veenendaal. Voor de geel-blauwen betekent dit ver lies echter een opgave van de illusies voor een eventuele titel al bezet men nog steeds de derde plaats zoals uit de stand blijkt: Quick A13 19 Zeist 13 18 Veenendaal14 16 SEC 14 Vriendenschaar 13 De Zebra's 14 HMS 12 CDN 13 Holland 13 Saestum 13 Ultrajectum 12 Hercules 14 Vreeswijk 12 16 15 13 15 12 11 10 9 9 7 De wedstrijd tegen het de laatste tijd goed op dreef zijnde Woudenberg, le verde de SKF-ploeg Kulan een kleine maar nuttige 2-1 zege op. De thuisclub had voor het eerst weer de beschik king over linksbuiten Van Hall, die vooral in de eerste fase van de wed strijd actief was. Reeds in de tweede minuut maakte Van Hall zich goed vrij en zijn voorzet werd door Faber met een goed schot afgerond (1-0). Enkele minuten later kregen de Woudenbergers een goede kans, maar het schot van Meerbeek werd door keeper Veldhuizen tot cor ner verwerkt. Toen kwam Kulan weer los. Twee schoten van Van Hall en Beckerman suisden over het doel van Woudenberg. Het spel golfde op en neer en ten kostte van wat hoekschop pen bleven de verdedigingen overeind. In de laatste minuut van de eerste helft bracht spil Vlaanderen van Kulan de bal op, passeerde drie tegenspelers en plaatste de bal naar de §nel sprin tende Faber, die met een hard schot keeper Kramer versloeg. Ruststand 2-0. Na de hervatting was Kulan weer in het offensief. De Woudenbergse doel man kreeg het druk met felle schoten uit de Kulan-aanval. Na een kwartier verplaatste Woudenberg het spel, maar de aanvallen werden niet beloond, mede door het goede spel van de Kulan defensie. Na 38 minuten hadden de gas ten dan eindelijk succes door op ver diende wijze een tegenpunt te scoren. Na een goede aanval schoot linksbin nen v. d. Brink de bal in het Kulan- doel (2-1). Bijna werd het nog 3-1 maar Beckerman knalde tegen de lat. Het bleef echter bij de bescheiden 2-1 stand, die Kulan weer aan de top van de ranglijst bracht. De Merino's laten er geen enkele twij fel over bestaan dat zij beslist niet voor nemens zyn uit de eerste klas te verdwij nen. De DS-ploeg boekte zaterdag een fraaie overwinning van 5-1 op het bezoe kende VVVM uit Bussum en lieten hekkc- sluiter Hierden nu op vier punten afstand. Reeds na twee minuten wist een fel aan vallend Merino's door een prachtig schot van P. v. d. Bovenkamp de score te ope nen. 1-0. In de vierde minuut was de stand echter weer gelijk door een even mooi doelpunt van de linksbinnen van VVVM. In de achtste minuut veroverde Merino's andermaal een voorsprong toen T. v. d. Berg een voorzet van links fel inkopte. 2-1. Zijn broer J. v. d. Berg deed er niet voor onder en bracht met een hard schot de stand op 3-1. Na de rust vielen gasten even verwoed aan, maar spil Scholts en zijn mannen gaven geen krimp. Een kwar tier na rust trok back Pleyler naar voren en uit zijn listige voorzet scoorte T. v. d. Berg 4-1. Aan beide zijden werden nadien enkele kansen genegeerd maar acht minu ten voor tijd liet de actieve P. v. d. Bo venkamp de Gooise ploeg geen enkele il lusie meer en knalde Merino's naar 5-1. heel rechts rijden. Ik meende, dat hij daar wilde stoppen en maakte dus aanstalten om hem voorbij te rijden. Juist toen ik mij met mijn voorwiel naast zijn achter wiel bevond, sloeg hij plotseling linksaf. Toen ben ik natuurlijk ook mee naar links gedraaid. B. en zijn op de duo zittende verloofde, mej. P. uit Leiden, waren komen te val len en mej. P. had daarbij een hersen schudding opgelopen. Zij was inmiddels weer genezen en werd nu door verdachte als getuige meegebracht. Ook zij verklaar de, dat haar verloofde op zijn eigen weg helft gebleven was bij zijn inhaalma noeuvre. Hij was echter door de auto opzij gedrongen. De weg was 6 meter breed en uw weghelft dus 3 meter. De vrachtauto had een breedte van 2.20 meter, zodat er in totaal 80 centimeter overbleef. Het is on waarschijnlijk, dat hij geheel tegen het rechtertrottoir gereden heeft. Wanneer we een speling van 20 centimeter aanhouden bleef er voor u maar 60 centimeter over. Dat is wel erg weinig, twijfelde rechter v. d. Brand. Toch ben ik niet over de wegas ge weest, hield verdachte vol. De officier achtte daarop het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. Tegen Van B., de vrachtautochauffeur, eiste hij bij verstek een boete van 75,— of 15 dagen omdat deze linksaf geslagen was zonder de doorgang vrij te laten voor de hem achter opkomende scooter. Ik ben er geenszins van overtuigd, dat u niet op de linkerweghelft geweest bent, maar er is inderdaad geen bewijs, zo be sloot de rechter. De beide vonnissen luid den daarna conform. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prima flanel lakens MANUFACTUREN NP BEODEN&LEMKANTEN vffNtnoQoi GORTSTR.39 NIEUWE VOORGANGER OUD GER. GEM. OVERBERG Enige tijd geleden heeft de Oud Ger. Gem. in Overberg een beroep uitge bracht op ouderling E. Duim uit Hil versum. De heer Duim heeft dit be roep aangenomen en zal morgenavond bevestigd worden door ds. v. d. Poel uit Ede. De niéuwe voorganger en zijn gezin zullen binnenkort in Overberg aan de Haarweg komen wonen.

De Vallei | 1962 | | pagina 2