omdat de extra-solide SKODA-bouw U meer veiligheid garandeert SKODA SPAAREN VERGAAR een koelkast PLASTIC EMMER SIMON DE WIT Voor onze OUDERE lezers VOETKLACHTEN Üedegen spelend V.C. Veenendaal klopt ook Polonia III0-3 Waar gebeurt het? EEN VEILIGE KEUZE ARAM II m met 1 grote bus schuurpoeder 2 wafeldoekjes 3 stukken Fougère toiletzeep Volvette Goudse kruidkaos Andijvie Bruine bonen 63 administratieve hulp begrafenis 36c jaargang TWEEDE BLAD „DE VALLEI" Nr. 21 VOORRANG WAAROM TAFELTENNIS: TIOS KAMPIOEN SCHERPENZEEL EDE H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* .J De Heer der slangen m zitting voctkundige Schoenhandel Vpooil juf Wriifwas met of zonder siliconen, grote doos Schoencrême per doosje Metaalpoets "Snelglans" per busje Haagse leverworst 200 gram 49 Ontbijtspek zonder zwoerd, 100 gram 49 Nasi goreng 149 Nasi goreng Conimex 210 Bami goreng 149 Rijst met kip 159 Rijst met kabeljauw bevat 250 gr 159 findak oekjes M"sketflikken In Veenendaal komen wij grotis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 Koningin Sirikit AUTO-DROP Voor een A. W. de Haas U kunt het toch niet af sell reeuwen Ook de uitwedstrijd tegen het Utrechtse Polonia III heeft het V.C.V.-toam winst gebracht. Vorige week klopten de V.C.V.-ers het 2e team van deze vereniging, en ook tegen het sterkere derde team kwamen de V.C.V.-ers uitstekend voor de dag. Kenmerkend was de rust in het team - een heel verschil met enkele weken geleden - waardoor de V.C.V.-aanval tot grote hoogte kon komen. Een verbete ring viel ook te bespeuren in de defensie: alle ballen worden thans onderhands opgevangen, zodat er veel minder technische fouten worden gemaakt dan voor heen. Voeg daarbij het feit, dat sinds de laatste wedstrijden de Veenendalers geen enkel risico meer nemen met hun services en men heeft de hoofdoorzaken van de recente uitstekende prestaties. Dik Bos verving in deze wedstrijd Goslinga, die wegens studieredenen voorlopig niet meer beschikbaar is. Reeds in het begin van de eerste set bleek, dat de V.C.V.-ers technisch be ter waren dan het Utrechtse team. Doch vooral op haar goede aanval kon Polonia toch een 10-8 voorsprong op bouwen, nadat V.C.V. eerst met 4-8 had voorgestaan. Te riskante Polonia-ser- vices gaven de Veenendalers echter de kans om terug te komen en weldra moest Polonia bij 11-12 time-out aan vragen. Het mocht echter niet baten: eerst was het een tactische bal van Roel Sipkema vlak over de Polonia-blocks, daarna waren het smashes van dezelf de speler en van Piet van de Bosch, die deze set aan V.C.V. brachten: 11-15. De tweede set was de beste en ook de spannendste. Lang bleven de teams bij elkaar, doch enkele technische fou ten in de V.C.V.-defensie noopten de V.C V.-coach tot time-out bij een 11-8 V.C.V.-achterstand. Fraaie blocks van Dick Bos - twee maal achtereen - braken toen de Polo- nia-service en op rustige onderhandse services begonnen o.a. Dik Bovenschen en Piet van de Bosch de achterstand om te zetten in een 11-13 voorsprong. Nog eenmaal kwam Polonia terug: 12-13. doch Ad Slik - vooral in het achterveld weer uitstekend - scoorde eerst met zijn service en redde daarna tweemaal achtereen zo fraai, dat de Polonia-defensie erdoor verrast werd: 13-15. In de laatste set zakte het Utrechtse team volledig in elkaar. Services van Ad Slik en Roel Sipkema - zo nu en dan geassisteerd door de werkelijk kei hard slaande V.C.V.-aanval - lieten Po lonia snel tegen een 1-9 achterstand aankijken. Even kwamen de Utrechters nog terug (4-9), doch het werkelijke elan was uit het team (dat nota bene vorige week koploper Valboval tot re mise dwong!) en zonder veel moeite kon V.C.V. de laatste punten bijeen scoren: 4-15. DONDERDAGAVOND: V.C. Veenendaal - Olympia (heren) Donderdagavond 15 maart spelen de V.C.V.-ers in de zaal van het Chr. Ly ceum tegen Olympia I uit Zeist. De V.C.V.-ers wonnen destijds in de uit wedstrijd vrij gemakkelijk met 0-3, doch de Zeistenaren zijn daarna aan merkelijk beter gaan spelen. Toch me nen wij op grond van de goede vorm van de laatste weken de V.C.V.-ers de beste kansen toe te moeten kennen. Voorrangsongelukken behoeven eigen lijk zoals 80°/o van alle verkeersongeluk ken niet te gebeuren. Want onder wel ke omstandigheden ook, altijd is het in laatste instantie de weggebruikerzelf die - wanneer zijn pad dat van een ander kruist - een beslissing neemt. Voorrangssituaties vragen verstandige beslissingen. Voor die beslissingen is het nodig dat iedereen de regels en de situaties waarin hij ze moet toepassen kent. En dat hy die regels dan ook werkeiyk toepast. Aan dat laatste ont- breekt het nog wel eens. Dat wijzen de cij fers uit die aangegeven waar blijkens een duits onderzoek van 145.000 verkeers ongelukken - voorrangsongelukken gebeu ren: bij het oprijden van een voorrangsweg46,7"/# bij afslaan zonder voorrang te geven aan rechtdoorgaand verkeer op dezelfde weg40,9°/e niet stoppen bij een stopkruising 8,68/6 op verkeerspleinen 1,3°/» Het Verbond voor Veilig Verkeer doet in het kader van zijn eerste kernthema actie 1962 een beroep op iedere Nederland se weggebruiker om met genoemde cij fers voor ogen extra voorzichtigheid te betrachten in alle voorrangssituaties, maar Verdeling van het aantal ongevallen door overtre ding v.d.voorrangsregels In de Overg. klasse is Tios i^it Arn hem kampioen geworden. Het had uit de wedstrijd tegen Climax aan één punt genoeg om de titel te veroveren en het liet er door een 8-2 overwinning geen twijfel aan bestaan, dat deze titel op de goede plaats terecht kwam. Toch heeft Climax meer tegenstand geboden dan de grootte der nederlaag zou doen vermoeden. Direct al in de eerste wedstrijd was er veel spanning. Een nogal nerveuze Bouman had tegen Van Manen al zijn capaciteiten nodig om een drie-games overwinning te be vechten en ook Tardijn moest tegen Van Dam alle zeilen bijzetten om re vanche te nemen voor z'n destijds in Arnhem geleden nederlaag. Van Dam was deze avond echter iets minder vast, terwijl Tardijn daarentegen, vooral in de derde game, alles terugbracht. Van Eist had hierna tegen de gerou tineerde Muller geen kans en Van Dam scoorde het eerste punt voor Climax door Bouman te verslaan. Ook Van Manen moest in Muller z'n meerdere erkennen en al speelde Van Eist tegen Tardijn een goede wedstrijd, deze laat ste v/as toch duidelijk de sterkste en maakte een gelijk spel zeker en hier door was het kampioenschap voor Tios een feit. Nadat door de Climaxspelers felici taties en bloemen waren aangeboden verloor Van Dam ook van Muller, ter wijl Van Eist Bouman z'n tweede ne derlaag bezorgde. Doordat Tardijn ook van Van Manen won en samen met Bouman het dubbelspel, werd de 8-2 eindscore bereikt. In de le klas heeft Ritac uit de nog resterende wedstrijden aan drie pun ten genoeg om zich kampioen te noe men en in de 2e klas kwam Panter op drie punten voorsprong, doordat Swift 3 concurrent Gazelle een punt afsnoep te. In de 3e klas tenslotte zal VSW 2 deze week zeer waarschijnlijk de kam- pioensvlag kunnen hijsen. POLS GEBROKEN Toen de 70-jarige mevr. Van Walsum- Viets, wonende aan de Lindenlaan, za terdagmorgen de gordijnen zou ophangen, kantelde de stoel waarop zij stond en kwam zodanig te vallen dat haar linker arm uit de kom raakt en zij haar pols brak. Op medisch advies is zij naar het ziekenhuis vervoerd, doch kon na behan deld te zijn huiswaarts keren. MOOI GEBAAR Door de heer J. Veer, wonende aan de Lindenlaan 21, werd dezer dagen aan het Bejaarden-comité een bedrag van 200, afgedragen ten bate van de uitgaanskas bejaarden, welk bedrag hij met het ver zamelen van oud papier had bijeen ge bracht. Verb. Vei lig Verkeer 'pj?j vooral bij het oprijden van een voorrangs weg. Want ook hier te lande gebeuren daarmee de meeste (voorrangs)ongeluk- ken. Een prachtige kans voor iedere weg gebruiker om mee te helpen die ongeluk ken te voorkomen. De rijder met stijl wèèt, hoe te handelen in voorrangssitua ties: hij nadert de voorrangsweg in zodanig tempo, dat het verkeer op die weg niet de indruk krijgt: „Die rijdt door"; hij stelt zich zodanig op, dat ook het langzame verkeer op de voorrangsweg plaats heeft om door te gaan; hij waagt niets, als er een auto komt aanrijden waarvan hij de snelheid moei lijk kan taxeren; hij zorgt voor schone (zij)ruiten en goed zicht; hij vertrouwt niet alléén op z'n mede passagier die zegt „het kan"; hij gaat niét naast andere wachtende auto's en in het uitzichtsveld van an dere bestuurders staan; hij rijdt als dat kan kwiek de voor rangsweg op. Het Verbond voor Veilig Verkeer is van mening, dat iedere weggebruiker mee kan helpen eigen en andermans veiligheid op de weg te vergroten: door bij het een voorrangsweg oprijden blijk te geven van inzicht, geduld ènsportiviteit. UITSLAG ORIENTERINGSRIT Voor de oriënteringsrit die zaterdagmid dag door de auto-, motoren- en bromfiet senclub PIOS was uitgeschreven en waar van de start en finish was bij café Markt- zicht, hadden zich twintig bestuurders van auto's, drie van motoren en zes van brom fietsen laten inschrijven. Het parcours was uitgezet door de heer H. van Ede en de uitslag was als volgt: Auto's: C. v. d. Wind, Woudenberg, 56 strafpnt; H. v. d. Wetering, Woudenberg 57; 3 H. van Dijk, Veenendaal, 60; 4 A. La- gerweij, Barneveld, 64 en 5 G. v. d. La- gemaat, Woudenberg met 64 strafpunten. Motoren: 1 J. Bebingh, Woudenberg met 118 strafpunten. Bromfietsen: 1 A. J. van Hensbergen met 106 en P. J. de Wolf met 110 straf punten, beiden uit Veenendaal. DIAMANTEN HUWELIJK Het echtpaar G. Wagensveld en M. M. Versteegh, wonende Molenweg 34, her dachten zondag 11 maart de dag, dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. JONG LEVEN OP DE GINKELSE HEIDE In de afgelopen dagen zijn bij de beken de schaapskudde op de Ginkelse Heide nabij Ede maar liefst 250 lammetjes ge boren. Nog nooit tevoren hebben er bij deze kudde van 200 oude dieren, gesticht en in stand gehouden door de activiteiten van de „Stichting Edese Schaapskudde" zoveel lammetjes het levenslicht aan schouwd. Verschillende schapen hebben drie lam metjes gekregen en aangezien een moeder schaap niet meer dan twee jongen kan verzorgen, heeft het stichtingsbestuur een beroep moeten doen op de Edese bevol king om een aantal lammetjes tijdelijk op te nemen. Spontaan hebben zich vele kunst-ouders aangemeld om de jonge die ren tijdelijk onderdak te verschaffen en met de zuigfles door de moeilijke eerste weken van het bestaan heen te helpen. Over ongeveerdrie weken zullen zij weer aan de grote kudde kunnen worden toegevoegd. Door de aanmerkelijke uit breiding van de kudde moet zij dan ge splitst worden. De helft van de kudde blijft in de schaapskooi aan de Zuidzijde van de rijksweg Ede-Arnhem; de andere helft verhuisd naar een schaapskooi ten Noorden van deze weg en zal daar de heide begrazen. oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 meter DEALER: Autobedr. H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 ALS WE ZOUTLOOS MOETEN ETEN Toen we zoutloos moesten gaan eten, gaf onze huisdokter ons een heel verstandige raad: „Nu moet U het zoeken in zuur en zoet", zei hij. Wat hij hiermee bedoelde? Dat we niet moesten blijven eten zoals vroeger en alleen het zout er uit moesten weglaten, maar dat er in het vervolg in hoofdzaak zoete en zure gerechten op tafel moesten worden gebracht. In feite: dat de me nu's met meer overleg moesten worden opgemaakt. En dat er veel van wat vroe ger werd klaargemaakt moest vervallen. Om bij het begin van de maaltijd te beginnen: soep. Soep zonder zout smaakt niet. Dus: geen soep. Maar tomatensoep is wel mogelijk, 's Zomers wordt die vaak vervangen door pure tomaten, geraspt. Als we met een tomaat over een niet te grove rasp wrijven, barst de schil en kunnen we het vruchtvlees door de rasp werken, terwijl de schil er op blijft lig gen. Een klein beetje suiker erbij, een scheut Yoghurt en Uw gasten zullen zeg gen. „Wat is dat voor heerlijks?" Het is, op warme dagen, een koele vruchtensoep Van de groenten moeten alleen die wor den uitgezocht, welke zuur of zoet kun nen worden gemaakt. Dus worteltjes, snij bonen, bietjes, rode kool, om er enkele te noemen. Prinsessebonen behoeven niet van de lijst te worden geschrapt als we ze met tomaten, klein gesneden, koud, met olie en azijn bereiden, waarin we ook nu wat nootmuskaat doen. Spinazie en an dijvie zijn heel lekker met uitgeperste ci troen er in en een fijngewreven beschuit om het vocht te binden. Savojekool kan op smaak worden gemaakt met sojasaus. Neemt U vooral een flesje waarop ket jap Benteng staat, dit is de zoete. En dan is er altijd nog de de onvolprezen sla. De slasaus kunnen we verschillende smaken geveri. Als we haar zelf maken, doen we er olie en azijn, een uitje, wat mosterd, peper en wat suiker op. Voor de variatie eens wat sojasaus erin, een fijngesneden knoflookpitje, wat tomato-ketchup^ peter selie, bieslook, een snuifje kerrie. En dan is er ook nog altijd „het flesje", dat we klaar kopen. Aardappelen zonder zout wennen op den duur heus wel. We moeten ons aanpas singsvermogen vooral niet teveel buiten werking stellen. En koken we ze in de schil, dan blijft de natuurlijke smaak meer behouden. Met vlees is het moeilijker. Dat smaakt beslist niet zonder zout. Hier voor zouden we het kunstzout, dat bij apothekers te verkrijgen is, kunnen ge bruiken. Maar dan ook hiervoor alleen. Niet alle dokters dwepen ermee. Wie in verband met hoge bloeddruk zoutloos ofwijzigd, teneinde verbouwing van het zoutarm moet eten mag gewoonlijk ook niet veel eiwit gebruiken, dus geen of weinig vlees en dit maakt het probleem minder moeilijk. Over zoutloze maaltijden, het verminde ren van gewicht en de beste voeding bij het ouder worden zijn door het Voorlich tingsbureau voor de Voeding, in samen werking met de Commissie voor Huishou delijke en Gezinsvoorlichting en de Stich ting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, vouwbladen uitgegeven, die vrijwel niets kosten en die ook recepten bevatten. Dit zijn ze: Uw zoutloos maal een smakelijk maal. 15 cent; Wie veel weegt, veel waagt. 15 cent. Van overgewicht tot goed gewicht. 10 cent. Onze voeding als we ouder worden. 10 ct. U kunt deze vouwbladen bestellen bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Koninginnegracht 42, Den Haag, Tel.: 180024. Giro: 363081. Denkt u dan ook aan de portokosten? VAN WEESHUIS TOT BEJAARDENTEHUIS Nu er geen weeshuizen meer nodig zijn, maar zoveel temeer bejaardentehuizen, heeft het bestuur van de Drost-Yzerman- stichting, die het weeshuis in Moordrecht beheerde, dit tot bejaardentehuis laten inrichten. Eenvoudig was dat niet. Het testament van het echtpaar Drost-Yzer- man bevatte zoveel beperkende bepalingen dat het door de Kroon moest worden ge- weeshuis en een andere bestemming er van mogelijk te maken. Het gebouw, dat in 1874 werd gebouwd, is nu „Rusthuis Drost-Yzerman" geworden, maar het was niet geoorloofd het woord rusthuis op de gevel zelf aan te brengen, daarom is het over het woord „weeshuis" heen „geplakt" Officieel is er nu tenminste niet aan de vroegere bestemming getornd! Ook voor de architect waren er ver scheidene moeilijkheden. De regentenka mer mocht niet van karakter veranderd worden zij is nu directie- en administra tiekamer. De plafonds van de kamers werden teruggebracht van 4,5 meter hoog te (zoals zij in de gangen nu nóg zijn) tot 3 meter. De verbouwing kon uit de nala tenschap van het echtpaar Drost-Yzerman worden bekostigd. (Nadruk verboden) E. Rubbens-Franken LICHAAMSOEFENINGEN „Ik krUg genoeg beweging!" Dat wordt heel dikwijls gezegd: Hou op met die gymnastiek, ik beweeg de hele dag. Ik doe mijn huishouding zelf, ramen zemen, vloer dweilen, alles, alles. Is dat dan niet genoeg? Voorop gezet: dat is allemaal beter dan niets, maar gymnastiek is het niet,, want alle huishoudelijke bewegingen hebben een doel. Dat doel is de huishouding of het werk. Dat wordt routinewerk en door de ervaring en de verkregen handigheid wordt alles, voor zover het de bewegin gen van spieren en gewrichten betreft, zo economisch mogelijk gedaan. Het gaat niet om de spieren en de gewrichten, het gaat om de huishouding. THEEBLADEN? Bovendien is de huishouding gemoder niseerd. Wie gooit er nu nog natte thee bladen op de grond om het kleed daarna met stoffer en blik le vegen? En op de knieën over de grond te kruipen? Wie sjouwt er nog met kolenkitten en vult kachels bij? De moderne huishouding en de bejaardentehuizen plus de T.V. zorgen er voor, dat we veel meer zitten dan goed is. Laten we liever weer eens wat „Spar taans" gaan doen en: Schouders rollen, tegelijkertijd met voet- wippen. Deze eerste oefening hebben we al gehad; alleen moeten we er nog een beetje meer op letten, dat schouders het werk doen en niet de ellebogen. Als deze oefening zittend gebeurt, leg dan rustig de handen in de schoot. Doet men haar staande, laat de armen dan slap omlaag hangen. Voetwippen zittend: hielen omhoog, te nen omhoog. Of van de ene voet de hiel en van de andere de tenen omhoog. Ge combineerd met schoudersrollen is dit vrij lastig. Maar deze oefeningen kunnen ook met elkaar worden afgewisseld. Voetwippen staande: op de tenen gaan staan afwisselen met op de hielen staan. Oefen eerst een voet, daarna beide en als het nodig is goed vasthouden aan de leu ning van een stoel. (Nadruk verboden) Albertine Vellenga. VIJFDE INTERNATIONALE SCIIOENENBEURS NEDERLAND TE UTRECHT Van 24 tot cn met 26 april zal weder om te Utrecht een Internationale Schoenenbeurs worden gehouden. Deze vijfde Internationale Schoenenbeurs Nederland zal, voor het eerst sedert haar oprichting, worden ondergebracht in de totaal vernieuwde Julianahal, waar op de verdieping meer ruimte aanwezig zal zijn voor de verwachte uitbreiding van deze beurs. Tal van firma's hebben reeds te ken nen gegeven aan deze beurs te zullen deelnemen, terwijl van buitenlandse zijde belangrijke inzendingen tegemoet gezien kunnen worden. De Nederlandse schoenenindustrie beschouwt deze jaarlijkse manifestatie te Utrecht als het belangrijkste natio nale beursevenement, waar vrijwel de gehele industrie haar collectie toont aan de nationale en internationale han del. De Nederlandse schoenenproductie bedraagt naar ruwe schatting zo'n 24 miljoen paar lederen schoeisel en 9 miljoen paar overig schoeisel, in totaal dus ruim 33 miljoen paar. Daarvan wordt ruim 7 miljoen paar uitgevoerd, terwijl uit het buitenland in Neder land 8 miljoen paar schoenen worden ingevoerd. Volgens de voorlopige berichten over het eerste halfjaar 1961 is de schoen productie in Nederland met 7 toege nomen. MAAN HEEFT GEEN INVLOED OP GESLACHT Volgens het Franse blad „La Potasse" heeft men op het proefstation te Piracica- ba een nader onderzoek verricht naar het verband dat er zou bestaan tussen het aantal geboren stier- en vaarskalveren en de stand van de maan tijdens het moment van dekking. In dit verband heeft men 513 „geboor ten" bestudeerd en de omstandigheden bij de dekking nagegaan. Er bleek geen ver band te bestaan tussen de sexe van het kalf en de stand van de maan. Ongetwij feld een teleurstelling voor de gewone man die in de stand van de maan een voorteken zag op welke wijze hij het ge slacht naar zijn keuze kon beïnvloeden. ONTHEFFING VERVOERSVERBOD VARKENS De Prov. Voedselcommissaris voor Utrecht deelt aan belanghebbenden mede, dat de plaatselijke bureauhouders vanaf 19 maart a.s. van 8.30 uur tot 12 uur op hun kan toor aanwezig zullen zijn voor het aan vragen van ontheffingen voor het ver- voersverbod van varkens. (16) Nadat hij zijn onverwachte gasten glimlachend welkom heeft geneten, wenkt Aram zijn rentmees ters het vertrekje verlaten. „Gij zijt wellicht wat verrast over oris bezoek", begint Hertog Crima van Barletta, zodra' zij gezeten zijn. „De zaak is, dat mijn vriend hier over enkele dagen in het huwelijk hoopt te treden met mijn zuster. Jonkvrouwe Me- tella. En dus reizen wij de diverse edelen van ons koninkrijk af om hen persoonlijk uit te nodigen deze gebeurtenis op te luisteren met hun aanwezig heid." Aram neemt de uitnodiging graag aan. „Gij treft het, Messires, dat ge vandaag mijn gasten zijt." zegt hij dan. „Ik heb voor vanavond een groepje kermisklanten van de jaarmarkt uitgenodigd, hier hun kunsten te komen tonen. Er is een Oosterse fakir bij, die met reuzenslangen speelt of het palin gen waren!" Hertog Crimo staat onverwachts op van zijn stoel. Zijn gelaat is plotseling verbleekt „De jaarmarkt, ach ja daar moet ik nood zakelijk even heen", zegt hij met schorre stem. (Wordt vervolgd) Een originele AEG compressor koelkast voor 6 boekjes f 300,- sparen Overtuig u zelf hoe voordelig dit is! U kunt uw volle boekjes met 500 zegels a 10 ct (dus f50.-) inwisselen voor contant geld (f50.- sparen, f60.- halen) óf u kunt uw volle boekjes gebruiken voor waarde volle gebruiksartikelen, zoals bij voorbeeld deze koelkast van wereldmerk. U kunt voor deze koelkast ook volstaan met minder dan 6 volle boekjes (met een mini mum van 1 vol boekje), als u voor elk ont brekend boekje f60.- bijbetaalt. Inhoud 120 liter - buitenmaat 85 x 52 x 60 cm - tafelniodel met fraai, duurzaam bovenblad - breed vriesvak met 12 liter inhoud, voorzien van ijsschaaltje - groente- en fruitvak over de volle breedte - eierrek aan - binnenkant deur - apart vak .j./ met boterschaaltje - regel bare koeling - automatisch werkende binnenverlichting en geruisloze deursluiting. VRIJDAG 16 MAART VAN HALF 10 TOT HALF ZES Hoofdstraat 105 - Veenendaal - Telefoon 3170 Dat was een goed idee van je I uai Wdo ecu yutu samen van 260 voor slechts van 65 voor Dïl 500 gram van 150 voor literblik van 75 voor pak 500 gram van 59 voor Bij aankoop van 3 blikjes sardines 35 ""ïvend bruikbare BÜkSleUtel Zware ultvoer'n9 'n groot formaat fiRATIS Simon de Wit's echte Gelderse vleeswaren Deze week speciaal aanbevolen ^ballen Gebraden gehakt per blik van 89 voor 79 Fijnste Leverpastei blikjes.100 gram van 105 voor 99 Maak uw keus uit deze "kant-en-klaar" maaltijden. Altijd gemakkelijk om in huis- te hebbenAlle maaltijden in literblikken gefileerde vis in pikante mosterdsaus 250 9ram 100 gram 39 Geldig van 15 t/m 21 maart Wie zou gedurende ongeveer 8 maanden voor halve dagen (maandags t/m vrijdags) kunnen verlenen bij de bewerking van proef veldresultaten? Gestationeerd te Wageningen. Tewerkst. op a.o. volgens Rijksvoorw. i.d. rang van schrijver. Sal. 45/83 x 236,54 (20 j.) tot 380,16 (28 j. en ouder) per maand, excl. h.c. Schrift, aanb. aan de direkteur van het INSTITUUT voor BODEMVRUCHTBAARHEID Van Hallstraat 3 - Groningen. van Thailand, speelt, even als haar echtgenoot Koning Bhumibol, naast klassieke- graag moderne amuse mentsmuziek. Ze is een goed pianiste. In een rol AUTO-DROP vindt U op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar van V.S. Leeuwarden. Per rol 25 ct. Bij beschikking van de Kantonrechter te Wagenin gen d.d. 7 maart 1962 werd aan Jan van Schoonhoven, geboren te Veenendaal op 12 oktober 1941, wonende te Veenendaal, Industrie laan 22, beperkte handlich ting verleend tot het aan gaan van een vennootschap onder firma met N. J. Be- rendsen te Arkel, ten doel hebbende het uitoefenen van een vervoersbedrijf langs de weg en tot het als firmant van die ven nootschap onder firma aan gaan van alle daden van koophandel tot dat bedrijf betrekkelijk, een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inacht neming van het bepaalde in artikel 484 van het Bur gerlijk Wetboek. Mr. J. Deen, advocaat met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewyk 87, Veenendaal Telefoon 2845 Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplage.

De Vallei | 1962 | | pagina 3