PAUK e i7st scherpeinzeel Door sneeuwval weinig kans op voetbal D.O.V.O.-D.O.S.K. Dovo-junioren met Pasen naar Engeland Roode Kruis-actie geweldig succes RENSKE SPINDEK Burgerlijke stand KERKDIENSTEN II CH1YBOIET Hein v.Schuppen SPORTPROGRAMMA ZONDAGDIENST Hein v.Schuppen DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES SUIKERPOT THEEPOT ZEEMLAP C.H.U. LIJST 4 C.H.U. MARKTBERICHTEN Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken later liefst accordeonniste in orkest Gevonden en verloren V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Oranje feesten in Eist RENSWOUDE LIJST 4 EUEKVEEN In hoeverre is iemand anspraakelik veur z'n vergissing? Daar mos ik an denke toen ik las, dat twee winkeliers dur eige vleeje week vergist hadde in de prijs van goedere, die in de eete- laziekast lage. Dat kwam den een duur te staan en den ander direct niet, mar misschien later nog duurder. Et schijne altijd dames te zijn, die de eetelazies goed in dur eige opneeme. Ik heb on- derlest es geleeze, dat heere daar meer wark van make, mar dat geloof ik toch niet. Trouwes deeze twee feitjies hebbe dat wel beweeze. Mar nou de vraag: mag ie zoo'n win kelier of beeter gezeid ken ie zoo'n winkelier anspreeke veur et bij ver gissing te laag geprijsde goed? En nou praat ik niet over et geval, dat een persoon die et koopie ontdekt, terwijl de winkelier dur niet intrapt, et veur de rechter smijt. Ik bedoel: mereel. Ik bin geneege om dur ja en nee op te zegge. Kijk es, as et om een reedelik bedrag gaat, dan valt dur wat veur te zegge, dat degeene die et gesnapt heb, et ar tikel ok mee naar huis neemt veur de prijs die dur op sting. Mar as et om fikse bedrage gaat, dan geloof ik dat je veur je fetsoen as kooper niet et onderste uit de kan mag en ken hale. Mot nou veur iedere vergissing et mes op tafel gezet wurde? Mag een winkelier z'n eige ok een keertjie ver- gallepeere? Netuurlik. Dur wurde dur iedereen foute gemaakt en die ken ie mar niet meteen op et boekie van al die minse schrijve. Ik meen, dat et zoo is, dat een an- neemer, die z'n eige bij een anbestee- ding knap vergist in de prijs z'n eige nog terug mag trekke. En zoo mot et altijd zijn. As dur een stukkie stof geprijsd staat veur een guide en et had een tientjie motte zijn, dan zeg ik: alia, winkelier, over de brug d'r mee. Mar as bevur- beld een tillevisie van twaalfhonderd en een halve guide per ongeluk mit een prijskaartie van vijf riksdaalders dur an in de uitstalkast terecht komt, dan is dat een abuis dat men niet uit mag buite. Dan mot iedereen mins teugen- over mins blijve. Goed, de winkelier die dat overkomt zei dur verstandig an doen de minse die em gesnapt hebbe een behoorlike kurting te geeve, mar verders hoeft ie toch wat mijn angaat niet te gaan. In de twee gebeurde gevalle ging et om niet zukke verschrikkelike bedrage. De ene zaakeman was spurtief en han dig. Die zee: neem mee, die vloerbe dekking en dat zei em op den duur gien windeiere legge. De ander, die een strop zou hebbe gehad van twee tientjies, hield et been strak en zei die dame wel nooit en te nimmer meer terug zien. terwijl ze ok bepaald gien rikklame veur z'n zaak zal make. Mit Bram dee ik dur ok nog es over. Je mot et van twee kante bekijke, zee die. Zouwe ze nooit es een keer iets te hoog geprijsd in de eetalazie legge? vroeg Bram. Ja, zee ik, dat ken ie niet nagaan. Je ken net zooveul vrage as een gek dur veur wil geeve. Nee. zee Bram, ik bedoel, per on geluk een te hooge prijs. Daar hoeft de kooper nog altijd gien weet van te hebbe. Et artikel ken em de prijs weerd zijn, hij koopt et en de winkelier levert et em. As die winkelier dan tot de ontdekking komt dat de prijs te hoog gewist is zei die et dan asnog veur de juuste prijs, die die anvankelik in z'n achterhofd had, verkoope? Daar heb ik gien antwoord op kenne geeve, omdat zoo iets moeilijker of heelegaar niet te kontroleren is. De eene verkooper zei zegge: daar grijp ik v/at extraas an en een ander zei weer verders denke en et teuge de klant zegge. Hoe et ok is ik geloof dat eerlikheid et langst duurt en reedelikheid de min se et meeste siert. Wout Blauwkous. REGISTRATIE NAMEN POLITIEKE PARTIJEN Tijdens een vergadering op 12 maart j.l. heeft het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Veenendaalse gemeenteraad verzoeken behandeld van politieke groeperingen om registratie van de namen en even tueel ook de aanduidingen van deze groeperingen. Geregistreerd werden de volgende namen en aanduidingen: Anti-Revolutionaire Partij (A.R.); Partij van de Arbeid (P.v.d.A.); Chris- telijk-Historische Unie (C.H.U.); Chris- telijk-Nationale Volkspartij; Staatkun dig Gereformeerde Partij (S.G.P.); Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie, Katholieke Volkspartij (K.V.P.); de Positief Christelijke Nationale Unie. Deze partijen zullen naam of aandui ding boven de kandidatenlijst mogen zetten. De zware sneeuwval van deze week zal er hoogstwaarschijnlijk toe leiden dat er van voetbalwedstrijden in het komende weekeind weinig terecht zal komen. Daar er slechts een inhaalpro gramma is vastgesteld geven we, ook mede door de grote kansen op afgelas ting slechts een korte prognose, waar bij 1 een overwinning voor de thuis- A.s. zaterdag (Kampen) Terrein Panhuis. Aanv. 4.15 uur VEENENDAAL DOET MEE AAN „OPGERUIMD STAAT NETJES" In de komende Schoonmaakperiode zal de dienst van gemeentewerken op de hierondergenoemde dagen het schoonmaakvuil afhalen: de maandagen 19, 26 maart, 2, 9 en 16 april; de dinsdagen 20, 27 maart, 3, 10 en 17 april; de woensdagen (alleen des voormid dags) 21, 28 maart, 4, 11, en 18 april. Deze data gelden voor de wijken, waar het normale huisvuil op die dagen wordt afgehaald. De vuilnisemmers zullen eerst wor den geledigd en daarna zal het schoon maakvuil worden afgehaald. club betekent en 2 een overwinning voor de bezoekers en 3 een gelijk spel. Enter Vooruit DOVO 2 VRC Nunspeet 3 SVP De Posthoorn 3 Musketiers NSC 2 Veslaco DVSA 1 Scherpenzeel Hoogerheide 2 Sportclub Rhenen Kulan 2 NS VS Advendo '57 3 Tersch. B. Valleivogels2 DVSA Renswoude 2 Rhenus Oranje Wit 1 DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. J. H. Kets, Tel. 3056 Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur: Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Dr. Wüchers. Tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, Tel. 08387- 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren. Dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Rijnten en Buiping: (geen opgave ontvangen). SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, telef. 03497-220. Porcelein, effen. Stevige «q uitvoering. Extra koopje De echte Engelse pot, in de vertrouwde bruine kleur. Extra grote maat. Jubileumkoopje Uw schoonmaakhulp met extra vermogen om water op te nemen. Naadloos, zonder fouten. Bijzonder jubileumkoopje J Alleen dinsdag 20 maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Met de dagboot naar Harwich zullen op vrijdag 20 april a.s. 13 Dovo-junioren en 12 ouderen het Kanaal oversteken om via Londen naar het moderne plaatsje Crawley te reizen. Op tweede Paasdag keert het gezelschap weer met de dag boot terug. Hoe is men eigenlijk op de gedachte gekomen om de junioren een dergelijke reis aan te bieden? Welnu - vorig jaar augustus speelde „de hoop van Dovo" een wedstrijd tegen de Engelse Dun- ston Boys' Club, die een toernee door Holland maakte. Het contact was van dien aard, dat er stemmen in Dovo- kringen opgingen om in 1962 hetzelfde te doen. Jammer genoeg kwamen de Dunston Boys' uit het noorden van Engeland en dit zou een te kostbare reis worden. Daarom nam men contact op met de National Association of Boys' Clubs in Londen, een organisatie waarbij tal loze jongens-voetbalverenigingen zijn aangesloten. De NABC verstrekte naam en adres De onlangs in Veenendaal en Overberg gehouden ledenwerfac tie is een geweldig succes gewor den. In Veenendaal behaalden de kolonneleden het prachtige resul taat van 1.113 nieuwe leden, ter wijl het ledental in Overberg uit gebreid werd met 34. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis had men bij het begin van de aktie als streefgetal 1000 nieuwe leden aangenomen. „Door het slechte weer moesten we de aktie met twee weken verlengen en in plaats van een redelijk resultaat van de aktie kunnen wij tot ons genoegen spreken van een geweldig succes. Zowel de-colporteurs als de bevolking zijn wij veel dank verschuldigd." De ruim duizend nieuwe leden ver tegenwoordigen aan contributie een bedrag van 1648,50, dat ieder jaar weer terugkomt. Hierdoor zal het Rode Kruis in staat gesteld worden eindelijk de zo hoognodige voorzieningen te treffen. Aparte vermelding verdient het kolonnelid Van Oyen, die op zijn centje 254 nieuwe leden binnen haalde. Ook in Overberg is het Rode Kruis aktief geweest. Het bestaande ledental van 110 werd vergroot tot 144, hetgeen inhoudt dat 75 van de Overbergse bevolking lid van het Rode Kruis is. De tegelijkertijd gehouden donor- aktie liep niet zo hard van stapel. On danks dat, konden er toch 176 nieuwe bloedgevers genoteerd worden, zodat ook dit belangrijke onderdeel van het Rode Kruis een nog steviger basis heeft gekregen. Er zijn plannen om in de toekomst, door middel van wedstrijden of demonstraties, de bevolking eens na der in kennis te brengen met allerlei facetten van het Rode Kruiswerk. v. GALEN-LAST Dient heel het volk. van een club die gaarne tegen de Dovo- junioren wilde spelen: Pound Hill Bridges Club van de Hazelwiek School in Crawley-Sussex. PROGRAMMA Het gezelschap zal overnachten en de maaltijden gebruiken in „Crackhem Hill House" in Edensbridge (Kent), ge legen in een prachtig heuvellandschap. De jongens zullen zaterdagochtend voetballen en 's middags gaat men naar Londen om daar een van de topclubs Arsenal, Chelsea of misschien wel de Spurs te zien voetballen. Zaterdagavond zullen de Engelse gastheren een gezellige avond aan hun gasten aanbieden, terwijl men zondags volop gelegenheid zal hebben de prach tige omgeving te verkennen. Op 2e paasdag keert men weer met de dag boot huiswaarts. Het Dovo-bestuur komt zonder meer een compliment toe voor het feit dat men niet achter wil blijven bij de vele uitwisselingen op sportgebied die in de laatste jaren zo populair zijn geworden en die ook al uit het oogpunt van pro pagandistische waarde van groot be lang kunnen zijn. Inmiddels is ook al bekend dat om streeks half juni twee Engelse jeugdelftallen naar Veenendaal ko men om tegen de Dovo-aspiranten of -welpen te spelen. HERVORMDE KIEZERS Uw lyst is 4 SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 915.000 stuks. Prijs 9,- tot 9,75 per 100 stuks. Handel traag. Gemeente Rhenen AANDUIDING POLITIEKE GROEPERING BOVEN KANDIDATENLIJSTEN GEMEENTERAAD De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis van belanghebben den, dat liet centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeen teraad op 13 maart 1962 een beslissing heeft genomen op de verzoeken ingevol ge artikel G. 3, eerste lid, der Kieswet, ingediend ten behoeve van de op 30 mei 1962 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad. In het door het centraal stembureau voor deze verkiezing aangelegde register worden onder de hierna vermelde num mers de daarachter vermelde namen en of aanduidingen van politieke groepe ringen ingeschreven. 1 „Staatkundig Gereformeerde Partij" „S.G.P." 2 „de Vrije Partij". 3 „Anti-Revolutionaire Partij" „A.R." 4 „Partij van de Arbeid" „P.v.d.A." 5 „Katholieke Volkspartij" „K.V.P." 6 „V.V.D." 7 „Christelijke Nationale Volkspartij" 8 „de Positief Christelijke Nationale Unie" 9 „Christelijk Historische Unie" „C.H.U." De aandacht wordt er op gevestigd, dat een ieder binnen veertien dagen na dag tekening van deze kennisgeving van bo venstaande beslissingen schriftelijk bij de Kiesraad te 's-Gravenhage in beroep kan komen. Rhenen, 13 maart 1962. de burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Gemeente Rhenen HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage liggen. a. een verzoek om hinderwetsvergun ning van Benzine en Petroleum Handel Mij, Frederiksplein 42, Amsterdam voor het uitbreiden en wijzigen van de benzi neinstallatie op het adres Utrechtsestraat weg 58 te Rhenen, kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie H nr. 2462. b. een verzoek om hinderwetsvergun ning van de Benzine en Petroleum Han del Mij,, Frederiksplein 42 te Amsterdam voor het uitbreiden en wijzigen van de benzine-installatie op het adres Cunera- weg 344 te Rhenen, kadastraal bekend gemeente Rhenen A nr. 559. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de ver gunning kan een ieder gedurende tien da gen na dagtekening van deze bekendma king inbrengen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 27 mrt. 1962. om 11.00 uur v.m. in het gemeente huis te Rhenen. Rhenen, 12 maart 1962. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal, burgem. Th. v. d. Willik, secretaris. RHENEN Ingekomen personen: G. Hackmann van Uithuizen; H. H. E. Jansen (e.v. M. J. Doornenbal) van Zevenaar; C. van Garde ren van Vlaardingen; F. Houtkamp (gez.) van Vreeswijk. Vertrokken personen: C. C. Francken (e.v. J. C. T. Jansen) naar Ouder Amstel; N. S. van Batenburg naar Utrecht; G. Ederveen (e.v. C. W. v. Kranenburg) (gez.) naar Beverwijk; H. Schippers (gez.) naar Oud Alblas; C. P. Stabij naar Harderwijk; G. Berck naar Arnhem; H. W. Provoost naar Amersfoort. ctyet woord ia aan IN de bladen van deze week kon men lezen, dat Renske Spinder uit Rhe nen kampioen was geworden op de accordeon en dat zij bovendien het hoogst aantal punten had behaald van het gehele concours. Het stond er simpel: „kampioen op de accordeon". En toch is het niet zo eenvoudig, dat is ons wel gebleken, toen we Renske zijn gaan opzoeken om er eens iets meer van te horen. Het was niet moeilijk haar adres te vinden aan de Cuneralaan 32. Een gro te neonreclame op de voorgevel van het pand waar vader-Spinder zijn zaak drijft in motoren en automobielen wees ons prachtig de weg. Binnengeloodst door Renske's moeder, troffen we haar hoe kan het ook anders stude rend op haar accordeon. Maar laten we haar eerst even aan U voorstellen. Renske is een geboren Friezin. Haar wieg stond achttien jaar geleden in Harkema Opeinde (gemeen te Achtkarspelen). Eigenlijk heet ze .liinskje'. Haar beide ouders zijn even eens volbloed Heitelanders. Haar uiterlijk met haar donkere haren doet eigenlijk méér zuidelijker aan, maar het feit dat Renske de Frie se taal volkomen beheerst, van huis uit allicht, doet die gedachte al spoedig verdwijnen. „Ik was twaalf jaar", zegt Renske die al lang had zitten popelen om het gesprek op de muziek te brengen „toen ik voor het eerst met de accor deon kennis maakte. Ik had daarvóór nog nooit een instrument bespeeld. Ik had zelfs nimmer aan muziek gedaan Wél vond ik altijd van alle instrumen ten de accordeon het mooiste en steeds weer, als ik ergens was waar iemand erop speelde, dacht ik had ik ook maar zo'n ding." Welnu dat „ding" kwam dus toen ze twaalf jaar was. Eigenlijk volkomen toevallig. Een klant van haar vader, die een motor kwam kopen en die niet genoeg geld bij zich had, liet zijn ac cordeon achter als onderpand. Het was een instrument met 32 bassen, een kleintje dus. Renske wilde er met alle geweld op gaan spelen. Maar vader zei in eerste instantie dat ze al té oud was om les te gaan nemen. „Daar moet je al mee beginnen als je vijf of zes jaar bent", moet hij gezegd hebben. Maar Renske was een doorzetster. Zo zijn de Friezen. „Ik bleef aan het zeuren," legt ze uit met een ondeugend glim lachje op haar gezicht „en geholpen door moeder, die vroeger ook actief accordeon speelde in verenigingsver band, won ik het. Vader ging naar de heer Jansen op de Nieuwe Veenendaal- seweg en sprak daar af, dat ik de week daarop bij mevrouw Jansen les kon gaan nemen." Nu zes jaar geleden dus leerde Rens ke hoe zij het instrument moest vast houden en al gauw kwamen die ver velende toonladders om een hoekje kijken. „Het was wel eens vervelend, maar als je wat bereiken wilt dan moet je juist die toonladders volkomen beheer sen. Ik heb doorgezet. Nooit is de ge dachte bij me opgekomen om ermee te stoppen. Altoos maar weer oefenen om vingervlugheid te krijgen met daar naast oneindig veel theorie leren". We begrepen echter wel, dat me vrouw Jansen een verstandig lerares is. Al in de tweede week leerde zij Rens ke een klein eenvoudig melodietje spelen. Dat mocht dan ter afwisseling van al die droge oefenstof. „En dat was voor mij een enorme stimulans om door te zetten." Renske hééft doorgezet en wel met zoveel elan, dat zij al in 1958, dus na twee jaar opleiding, geschikt werd ge acht om deel te nemen aan het pro vinciaal kampioenschap van Utrecht. Zij kwam uit in de laagste afdeling, de elementaire klasse. Er waren veel con currenten, zowel meisjes als jongens. Resultaat: 2e kampioene van de pro vincie. Door deze mooie prestatie werd zij afgevaardigd naar het landelijk kampioenschap. Zij werd derde van Nederland! Het Rhenense meiske had bewezen talent te bezitten. Het volgende jaar nam zij opnieuw deel aan de kam pioenschappen van Utrecht. Ze moest één klasse hoger uitkomen, dat werd de eerste afdeling der amateurs. Op nieuw werd zij 2e kampioene. Maar in het daarop volgende landelijke con cours had zij pech. Ze tuimelde naar de dertiende plaats. Zenuwen speelden haar parten en toen ze moest beginnen met haar verplichte nummer, en één van de registers verkeerd stond, was het gebeurd. „Ik had toen eigenlijk di rect moeten ophouden met spelen en eerst dat register goed moeten zetten. Maar ik was zo de kluts kwijt, dat ik maar raak speelde." Het had haar echter niet ontmoedigd. Een enorme stapel diploma's komt dan te voorschijn om na te kijken hoe het ook weer in 1960 was afgelopen. Ook toen was ze weer 2e kampioene van de provincie, al weer in een klasse hoger, de tweede afdeling der amateurs. Zij nam dat jaar niet deel aan het lande lijk kampioenschap. Vorig jaar moest het concourswerk erbij inschieten. Renske en dat ty peert haar hele persoonlijkheid wil de eerst het middenstandsdiploma ha len. „Je kunt maar één ding tegelijk en dus moest de muziek iets naar de achtergrond verhuizen. Dat midden standsdiploma behaalde ze in één win ter. Flink gedaan, Renske! Als beloning werd ze nu enkele weken geleden in de derde afdeling der amateurs éérste kampioen van de provincie Utrecht en hoopt zij in sep tember deel te nemen aan het landelijk kampioenschap. Er zit een fantastische climax in. Wanneer Renske zo door gaat, komt ze het volgend jaar in de vierde afdeling en dan kan ze overstappen naar de proffessionals. Dat houdt in, dat ze mag meedingen naar het kampioen schap van Europa en lukt dat dan gaat ze naar Italië om aan de wereldkam pioenschappen deel te nemen. Eigen lijk mochten we dit niet schrijven. Renske zelf vindt het een beetje te voorbarig. OIO Of ze nu nog steeds speelt op de harmonica met 32 bassen? Neen, dat niet. Ze is al aan haar vierde accor deon toe. Na de 32 kreeg ze er een met 80 bassen, toen met 96 en nu heeft ze een instrument met 120 bassen en niet minder dan 13 registers. Tweehonderd mensen hebben haar kunnen zien spe len in één van de studio's in Hilver sum, toen ze was uitverkoren om voor de radio een uitzending te maken in het programma „d'Oprechte Amateur". Daar was een proef aan vooraf ge gaan, waar muziekdeskundigen een oordeel over de candidaten moesten vellen. Renske werd uitverkoren. „Maar als je straks voor de micro foon speelt, moet je wel blijven staan", zei één van de jury- leden, „dat geeft méér cachet dan wanneer je er op een stoel bij gaat zitten." Nou ja, dat maakte voor Renske niets uit. Zij is erbij blijven staan en dit radio-optre den werd een groot succes voor haar. Ze droeg daarbij een prachtig avond toilet. Ze vindt het zelf een leuke bele venis. Later heeft ze er verschillende reacties op gekregen om hier en daar te komen spelen. Aan vader-Spinder vroeg een klant uit Dordrecht of zijn dochter soms radio-artiste was gewor den! OIO Renske gaat door. Zij blijft les ne men bij mevrouw Jansen. Ze is ook lid van de Accordeon Vereniging Rhe nen. Tijdens de laatste uitvoering trad ze nog op als soliste. We hebben toen genoten van haar Argentijnse tango. Ze vertelt daar nog over dat ze alleen last heeft van zenuwen vóórdat ze moest optreden. „Sta ik eenmaal op het podium dan valt alles van me af en heb ik nergens meer last van." Het accordeonspel is Renske's hobby. Daarnaast helpt ze moeder in de huis houding en vader in de zaak. Ze mag graag hundelen. Dat heeft ze dus van vader. Van moeder kwam de muzika liteit. Zakelijk inzicht en muzikaliteit, dat is voor dater, wanneer ze nog eens beroepsartiste op de accordeon zou worden, van onschatbare waarde. Haar liefste wens is in de toekomst in de toekomst in een orkest te mogen spelen. „Want als ik het worden kan", zegt Renske zeer voorzichtig, „wil ik beroepsaccordeonniste worden." De dirigent van „AVR", de heer Roo seboom, is nu al bezig een klein or kestje op te richten. Het zal een quin tet worden, vier accordeonnisten (drie meisjes, waaronder Renske Spinder en nog een meisje dat kampioene is van Gelderland), de heer Rooseboom zelf en een drummer. Daar zal ongetwijfeld muziek in zit ten. Voor Renske van groot belang. Ze zal er al veel routine op kunnen doen. OIO Dan nemen we afscheid. Maar niet vóórdat Renske ons nog heeft toege fluisterd, dat ze naast accordeon zo graag een vleugel zou willen hebben. Ze wijst naar de hoek van de kamer. „Dóór kan hij precies staan", zegt ze veelbetekenend. Maar we begrepen wel, dat vader en moeder Spinder daarin het laatste woord hebben. Het zou natuurlijk wel fantastisch zijn als Renske óók op de piano haar muzika liteit kon botvieren. Vooral voor haar toekomst zal dat van groot belang zijn. Als Renske Spinder doorzet en daar twijfelen we niet aan zullen we zeer zeker in de toekomst nog wel eens van haar horen. En wie weet treedt zij dan ook nog eens op aan een prach tige vleugel. Voor mevrouw Jansen-Verburgt aan de Nieuwe Veenendaalseweg is het tcch wel een bijzonder groot voorrecht zo'n begaafde leerling in de muziek te mogen bekwamen. Renske, nog héél veel succes. VEENENDAAL Geboren: Hendrika d. v. G. M. Henken en G. J. v. Baaren; Elsje Stefany d. v. E. de Blauw en E. D. Kroesbergen; Jeroen Willibrordus Radboud z. v. J. H. N. Pij- fers en W. R. Slootmaker; Dirkje d. v. D. v. Beek en H. G. van Barneveld; Hen drika Wilhelmina d. v. H. Leusink en M. A. Jagt; Albertus Hendrikus z. v. J. W. C. C. Willemse en N. Knoef; Elisabeth Hui- berdina Jacoba d. v. A. Konings en W. J. van Stempvoort; Gerritje Margaretha Jo hanna d. v. C. Rebergen en J. A. Versteeg Willemina d. v. W. van Hardeveld en H. C. Slotboom; Alexandra Ingrid d. v. C. A. de Kleyn en G. E. Clark; Hendrika d. v. R. Vonk en G. Beijer; Elisabeth Maria Anna d. v. A. van de Scheur en C. J. Lansing; Edo Maurits Johannes z. v. L. Ebskamp en N.#Lankamp. Ondertrouwd: D. van Manen en M. Re- bergen. Gehuwd: H. van Barneveld en C. Ver- woert; C. Kooij en A. W. de Jong. Overleden: Anna Septer, oud 84 jaar, echtg. van: A. van Dijk; Jannetje van de Pavert, oud 85 jaar, wed. van: A. Vink; Gerritje Johanna Flierboom, oud 72 jaar, echtg. van: M. Diepeveen; Hendrika van Manen, oud l'/i jaar; Dirk Jan van Silf- hout, oud 70 jaar, echtg. van: E. J. van den Brandhof. (overl. te Rhenen); Caro lina Johanna Dirkje Stip, oud 63 jaar, echtg. van: E. P. Steffers (overl. te Rhe nen). RHENEN Geboren: Erik Bart z. v. A. S. T. Tan en O. Jonker, Amsterdam; Jan Gerrit z. v. N. J. van Grootveld en M. T. van Enge lenburg; Cornelia Willemina d. v. G. J. Rijksen en J. v. d. Broek; Nannette d. v. J. Maartense en T. Jeltema; Anna Regina d. v. H. Hendriks en G. M. van Veenen daal; Geertruida Willemina d. v. G. van Mourik en C. Baars. Ondertrouwd: E. A. van Hees en S. C. Baars; R. Albers en C. Janssen, Veenen daal; A. N. van Rotterdam, Veenendaal en C. Albers; J. C. Seen, Vlaardingen en C. van Garderen. Overleden: Simon van der Vliet, 73 jr., echtg. v.: H. J. van Laar; Wulf Evert van Laar, 91 jr., geh. gew. m.: G. Dieckmann; Baukje van Dijk, 75 jaar, geh. gew. m.: J. Dijkstra; Jan Zorgman, 88 jaar, geh. gew. m.: D. Stolk; Berendina Burgers, 73 jaar echtg. v.: H. v. d. Laan; Maria Hendrika Blom, 96 jr., geh. gew. m.: C. J. Pluijgers. AMERONGEN Geboren: Marie-Anne Theodora Johanna d. v. H. P. Driessen en H. H. G. Voermans; Gerridina d. v. J. de Heus en G. van de Pavert; Johannes Gerardus z. v. H. J. Fol- mer en J. Ploeg. Overleden: Aart Sterkenburg, 73 jr. SCHERPENZEEL Geboren: Frans Willem z. v. W. Hart- hoorn en S. J. de Kruif; Gerarda d. v. G. Vermeulen en W. van Barneveld. Ondertrouwd: G. Overeem en G. H. Lansing. Overleden: M. de Koning geh. gew. met A. Osnabrugge; J. Ploeg geh. gew. met E. M. Blanken. RENSWOUDE Geboren: Theodora Cornelia d. v. T. Ligtrink en M. Lodder. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 7 tot 14 maart 1962. Jute zak; paar zwarte herenschoenen, wit te wollen muts; kinder blouse en was handje; rode dames glacé; rijwielsleutel tje; actetas met inhoud; bruine portem. met inhoud; plastic beursje; sleutel; vier kleurenpotlood; mohair shawl; zwarte zijden dameshandschoen; rood wantje; weekendtas; bruine damesportem. met in houd; jong hondje; gekleurde shawl. Verloren voorwerpen in dezelfde pe riode: Bruine actetas met schoolboeken; zwarte schooltas met inh.; witte kinderportem. inh. 2,50 gld.gouden armband; zwarte kat; mapje met foto's en negatieven; da meshorloge; beige damesportem. met in houd; bruine heren glacé; bruin-zwarte vulpen; bruine heren glacé; bruine suêde dameshandschoen; zilveren bedelketting; bruine pantoffel. RENSWOUDE Verloren 1 zilveren bedelarmband. Gevonden 1 biljet van 10, AMERONGEN Gevonden: 1 grijze wollen das; 1 sleu telbos aan ring gemerkt V.H.D. VEENENDAAL VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. J. Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. J. Ver maas, 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde weij, 5 uur ds. D. v. d. Berg. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur ds. D. v. d. Berg. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Vègh van Boechout (België), 5 uur ds. Wie- linga van Wassenaar, 7.30 uur zater dagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Wie- linga. 5 uur ds. Vègh van Boechout. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga, bidstond v.h. gewas. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst, woensdag 21 maart biddag v.h. gewas, 2.30 en 7.30 uur ds. Schipaanboord van Apeldoorn, in Ger. Kerk Vaartbrug. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van der Vange van Winterswijk. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Van Esterik van Genemuiden. Prot. Bond: geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Slingerberg van Ede, 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur lees dienst, 21 maart 3 en 7.30 uur biddag ds. v. d. Bijl van Genemuiden. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst, maandag 19 maart 2.30 en 7 uur ds. Mieras (biddag). Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, woensdag 21 maart 2.30 en 7.15 uur ds. Dorrestijn van Opheusden. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree van Veenendaal. Ned. Gem. Bond donderdagavond Zr. Greene. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Den Har- togh van Bodegraven, 6.30 uur ds. Van Sloten van Voorthuizen, woens dag 14 maart (biddag) 7.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen, woensdag 14 maart (biddag) 7.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 10.15 uur De Schans, ds. Monné. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ipperta. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, donderdag 22 maart 2.30 en 7 uur ds. Mieras van Krimpen a/d IJssel (bid stond v.h. gewas). Naar wij van de Oranjecommissie Eist vernemen, is het programma be treffende de feestelijkheden op 30 april ter ere van de verjaardag van onze Koningin en het 25-jarig jubileum, bijna gereed. De morgen en de middag staan ge heel in het teken van de kinderen. Over het avondprogramma kon de Oranjecommissie nog geen mededelin gen doen, maar het schijnt wel iets bijzonders te worden. De commissie wil speciaal aanbe velen de huis-aan-huiscollecte die zal worden gehouden van 19 tot en met 24 maart a.s. De opbrengst van deze col lecte komt geheel ten goede aan de kinderen van Eist op beide scholen. Dus als de ingezetenen van Eist gul geven kan de Oranjecommissie de kin deren een grootse feestdag aanbieden. Zo spoedig mogelijk zal een volledig programma bekendgemaakt worden. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS Het Groene Kruis afd. Renswoude houdt 20 maart a.s. in het wijkgebouw uun dc Van Reedeweg een ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer jaar verslagen van secretaris en penningmees ter. Tevens zal men een nieuw bestuurs lid moeten kiezen. BOTSING IN DORPSSTRAAT Nadat de bestuurder van het dricwielige bestel wagentje, de heer T. B. Mispelaar uit Scherpenzeel zijn passagiers aan de rechterzijde van de weg bij de Wilhelmi- na-ziekenverpleging had afgezet, draaide hij, zonder zich er van te overtuigen of de weg vrij was zijn wagen in de Dorpsstraat. Het gevolg was dat een auto, bestuurd door de heer Alb. Luttje uit Arnhem, ko mende uit de richting Renswoude, tegen hem opbotste. Beide wagens werden ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De C.H.U. is ook uw vertrouwen waard STEMT WOENSDAG 28 MAART NED. HERV. SCHOOLVERENIGING VERGADERDE Dinsdagavond hield de schoolvereni ging van de Hervormde Kon. Juliana- school haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek dat het leerlingen aantal zich in stijgende lijn bleef be wegen en dat de financiële basis van de vereniging gezond was. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, ds. K. Schipper en de pen ningmeester, de heer J. C. Sukkel, met grote meerderheid van stemmen her kozen. Tot leden van de kascommissie werden aangewezen de heren G. Haze- leger en D. van Baaren. Bij de rondvraag werd gesproken over de mogelijkheid en de wenselijk heid om het hoofd der school te Eder veen een woning te bezorgen, daar en-kelen het bezwaarlijk vonden dat het hoofd nu al jarenlang elders woont. Ook was er een bespreking over de mogelijkheden van de vorming voor het Voortgezet Onderwijs. De voorzit ter sloot met dankgebed deze leden vergadering.

De Vallei | 1962 | | pagina 2