Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Problemen rondom de huisvesting van de buitenlandse arbeidskrachten SPANJAARDEN WILLEN IN HET VAKANTIE-OORD BLIJVEN mum opties MULDER Geslaagd orgelconcert in Christelijk Gereformeerde Kerk Nieuws uit de omgeving ELST Bevestiging ouderling Duim bij Oud Ger. Gem. Overberg Ds. Jac. Vermaas gaat naar Huizen (N.H.) ALGIERS AMERONGEN EDERVEEN Eerste teenagershow van „The Rainbow Rockets*' in Renswoude Agenda OVERBERG Wat nu weer 36e jaargang WOENSDAG 21 MAART 1962 Nr. 23 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoudc Schcrpenzeel TOT EIND MEI Contract Blijven hier! Uitgesloten Gevonden Ds. Abelsma vertelde over Marken NIEUW TIJDPERK IN NOORD-AFRIKA Weinig belangstelling voor uitvoering „Crescendo" Plezierrit eindigde in sloot AUTO'S OVER DET KOP assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HypOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Rcdaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De bijna dertig Spanjaarden, o.w. drie vrouwen, die al enige tijd bij de Kon. V.S.W. in Veenendaal werkzaam zijn, hebben onomwonden te kennen ge geven, dat zij niet van plan zijn om op 31 mei a.s. hun huidige verblijfplaats 7 bungalows van het vakantie-oord „Nieuw-YVildenburg" in Leersums overberg te verlaten. Contractueel zou de werkgever namelijk verplicht zijn de Spanjaar den na de 31e mei elders onder te brengen, daar de eigenaar van het vakantieoord zijn bungalows nodig heeft voor touristen, maar de Spanjaarden willen er persé niet weg. Ze hebben het er blijk baar goed naar hun zin en door hun weigering is het zelfs zover gekomen, dat een lid van de Spaan se ambassade uit Den Haag met zijn landgenoten is gaan praten. Inmiddels schijnt er een oplossing gevonden te zijn, waarmee alle partijen gebaat zijn, doch of deze oplossing gerealiseerd kan wor den staat nog niet vast. De huisvesting van buitenlandse ar beidskrachten blijkt niet alleen in onze omgeving, doch ook elders in ons land, nog wel eens op moeilijkheden te stui ten. Aanvankelijk werd het systeem van kosthuizen toegepast, maar de Span jaarden konden niet erg best wennen. Veelvuldig waren de klachten over hét eten, terwijl ook de taai-barrière vaak een beletsel vormde voor een geleide lijke aanpassing aan de Nederlandse levensgewoonten. Toen de klachten zich opstapelden, besloot men naar een andere mogelijk heid om te zien en deze werd, wat de KVSW betreft, gevonden in het fraaie bungalowpark „Nieuw-Wildenburg" in Leersums Overberg. De Spanjaarden werden in novem ber van het vorig jaar onderge bracht in een zevental bungalows, voorzien van alle comfort. Mede door de goede zorgen van de leiding van het bungalowpark en het feit dat zij nu een kleine gemeenschap vormden, behoorden alle klachten al gauw tot het verleden. De eigenaar van het park (25 bunga lows op 13 ha.), de heer Van Bavel, was echter met de werkgever van de Span jaarden overeengekomen, dat de huis vesting op 31 mei 1962 zou zijn afge lopen. De betreffende bungalows waren namelijk na deze datum aan toeristen verhuurd en hieraan wilde men zich vanzelfsprekend niet onttrekken. Naarmate dit tijdstip naderde werden bij de KVSW nieuwe plannen gemaakt voor een geschikt onderdak voor de zuiderlingen. Hoewel hieromtrent geen definitief besluit viel, zou men weinig anders kunnen dan terugvallen op het oude systeem van huisvesting bij particu lieren of desnoods in hotels of iets der gelijks. wen hoorden dat zij op 31 mei hun bungalows zouden moeten verlaten, verklaarden zij en-bloc dat zij „Nieuw- Wildenburg" onder geen voorwaarde zouden verlaten. De heer Van Bavel, die zelf viertalen spreekt en uitstekend met de Span jaarden kan opschieten, vertelde hier over: „Toen ze er van hoorden, zijn ze direkt bij me gekomen. We willen hier Het resultaat van deze bespreking was le instanties w.o. de Spaanse ambas sade in ons land. Enkele weken geleden is een am bassade-lid met zijn landgenoten gaan praten en er zullen ongetwij feld heel wat Spaanse volzinnen over de tafej gerold zyn. In deze hele geschiedenis had men ech ter buiten de waard - of liever gezegd: buiten de Spanjaarden - gerekend. Want toen de Spaanse mannen en vrou- niet weg, zeiden ze. We hebben hier goed te eten, we zijn allemaal bij el kaar en we zijn niemand tot last. Wat moet je dan doen? Ze hebben gelijk: we hebben nog nooit last van hen ge had en de stemming is zó! Maar ja wat wil jeik had mijn bungalows aan toeristen verhuurd en die mensen kun je toch ook niet in de kou laten staan?" Volgens de eigenaar was het dus uit gesloten dat de Spanjaarden zouden blijven, doch anderzijds werd gezegd: als wij hier wéér weg moeten, dan gaan we terug naar Spanje. In deze netelige kwestie werd uit eindelijk de hulp ingeroepen van enke- Zaterdagavond j.l. gaf de bekende Am sterdamse organist Piet van Egmond een orgelconcert in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat. Zoals vele van deze avonden werd ook dit concert begonnen met een orgelwerk van Jan Zwart en wel met de bekende Fantasie-Toccatine over Ps. 33. Een brui sende fantasie die op een juiste wijze ten gehore werd gebracht. Het zevende vers werd samen gezongen. Van de componist J. S. Bach stond de koraalbewerking over „Wohl mir, dass ich Jesum habe", uit de 147e cantate op het programma. Een overbekende bewerking die goed in het gehoor ligt. Minder be kend was de Sonate no. II van F. Men- delssohn-Bartholdy. Deze fraai geregis- BARNEVELD: Door een misverstand bij de Utrechtse politie is een Barneveldse taxichauffeur van zijn nachtrust be roofd. Hij had namelijk zijn passagiers - een heer en twee dames - in Utrecht van het ene café naar het andere ge bracht en zou juist beginnen aan zijn zoveelste opdracht, toen de politie het drietal inrekende. De chauffeur, overi gens volkomen te goeder trouw, werd eveneens in arrest gehouden en kon pas de volgende morgen weer vertrek ken. WAGENINGEN: De Wageningse politie kreeg vorige week een jonge Engelsman op bezoek die kwam vertellen dat on verlaten 800,— uit zijn auto hadden gestolen. De politie verschafte het on derdak in een hotel en voelde hem de andere dag eens nader aan de tand. Toen bleek al gauw dat het een gedeser teerde Engelse militair was uit Duits land die al liftend in Wageningen was terechtgekomen. BENNEKOM: Tijdens de onlangs gehou den ledenvergadering van de VVV is voor de zoveelste maal de toestand van de Edeseweg ter sprake gebracht. Oor zaak hiervan zijn de naast te weg lig gende rails van het spoorlijntje Ede- Wageningen dat uitsluitend nog voor goederenvervoer gebruikt wordt. Tot nog toe zijn alle pogingen om deze ob stakels te doen verdwijnen mislukt. treerde sonate werd zeer beheerst uitge voerd. Van de Franse werken die nu volgden was de Prélude, Fugue et Variation van César Franck de eerste. Een prachtig werk. Vervolgens werden het Andante Canta- bilé uit de IVe symfonie van Ch. M. Widor en de Suite Gothique van L. Boëll- mann ten gehoren gebracht. Zonder meer alle meesterwerken uit de Franse muziek literatuur van de 19e eeuw. Alle lof voor de heer van Egmond die deze werken zo juist registreerde en met inzet van zijn hele persoon ten gehore bracht. Ook willen wij er nogmaals op wijzen wat voor mogelijkheden dit orgel met zijn 26 stemmen heeft. Vele, aanmerkelijk gro tere orgels, bieden door hun eenzijdige dispositie veel minder mogelijkheden. Als bijzonder goed in het gehoor lig gend dienen nog vermeld te worden de Menuet Gothique en Prière van Boëll- mann. Als slot improviseerde de heer van Eg mond over Ps. 150. De in deze psalm ge noemde instrumenten brengt hij in deze improvisatie tot klinken. De drie cou pletten werden, tot slot van deze muzi kale avond, staande gezongen. De volgende orgelbespeling is op 23 april (2e Paasdag) door Jan Bonefaas. N. v. d. B. INFORMATIE-AKTIE VAN VVV Deze week zal in vrijwel alle Veenen- daalse brievenbussen een vragenlijst ge deponeerd worden van de Ver. Vreem delingen Verkeer. Deze aktie wordt ge houden in verband met de samenstelling van een pension-hotellijst voor het ko mend seizoen. Particulieren die pension ruimte hebben worden verzocht de ant woordkaart binnen een week aan het secretariaat van het VVV te retourneren, waarna men in de gids opgenomen zal worden. MEISJE AANGEREDEN Zaterdagmorgen omstreeks elf uur stak het acht-jarige dochtertje van de fam. V. onverwacht de Kerkewijk over. Een na derende automobilist W. uit Wageningen, kon haar niet meer ontwijken en reed het meisje aan. Dr. Pilon verleende eerste hulp, waarna het meisje met enige schaaf wonden naar haar ouderlijke woning is overgebracht. Een opname van het Bungalowpark „Nieuw-Wildenburg" in Leersums Overberg, de huidige verblijfplaats van de in Veenendaal werkzame Spanjaarden. dat de Spaanse ambassade kort maar krachtig verklaarde: Deze mensen blij ven hier of het contract met de Neder landse regering wordt verbroken en alle ruim 3500 Spaanse arbeidskrachten in Nederland worden onmiddellijk te ruggebracht. „Daar stonden we", aldus de heer Van Bavel. „Er zat niets anders op dan een oplossing te zoeken, waarmee alle partijen gebaat zouden zijn." Die oplossing is inmiddels theoretisch gevonden. De eigenaar liep namelijk al geruime tijd met het plan rond de ver waarloosde houten loods op zijn terrein om te bouwen tot vijf bungalows onder één kap. „Dit zou dé oplossing zijn", verklaar de de heer Van Bavel. „Om te begin nen wordt het gezicht er veel mooier op en kan ik mijn Spaanse vrienden tóch hier houden. Alleenals we de loods nu maar mogen verbouwen van de gemeente... op korte termijn dan!" Het wachten is dus op de vroede vaderen van Leer sum. Gaan zij er mee akkoord, dan zal er ter hunne ere ongetwijfeld een wilde Spaanse rondedans gemaakt worden. In het andere gevalhebben de Span jaarden niet de reputatie de beste (stieren)vechters te zijn J.l. vrijdag organiseerde de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost Utrecht" een avond met als onderwerp het voorma lige eiland Marken. De spreker van deze avond was ds. Abelsma uit Ingen. die acht jaar in Marken heeft gestaan en bovendien drie jaar als voorzitter van het V.V.V. fungeerde. Deze vertelde mede aan de hand van prachtige kleurendia's en film over de humor en de folklore van dit voorma lige kleurige eiland en ging uitvoerig in op wat waar en wat niet waar is over het leven en werken der Markers. Arts of predikant worden door hen geaccepteerd, als men zich tenminste aan de intimiteit der bevolking kan aanpassen. Maar een vreemdeling is en blijft op Marken een vreemdeling. Bij ziekten of tegenslagen wordt niet graag een consult of dominee uit een andere plaats aanvaard. De bevolking is het praktisch in alles eens, behalve inzake de kerk. Maar toch is men in de eerste plaats Marker en in de twee de plaats Hervormd of Gereformeerd. Allerlei typische gebruiken worden in ere gehouden. De bruiloft wordt niet gehouden op de dag van het trouwen doch op de dag van de ondertrouw. Trouw-belofte wordt niet verbroken. En mocht zich dit eens sporadisch voor doen dan hoort men: „Nou ja. het feest hebben we gehad." Toegelicht door kleurendia's besprak ds. Abelsma de klederdrachten, de zon dagsdracht en de door de weekse, als mede de kleding op de verschillende Christelijke feestdagen' In het overvolle kerkgebouw van de Oud Ger. Gem. te Overberg, heeft donderdagavond de bevestiging plaats gevonden van de heer E. Duim als ouderling van de Oud Ger. Gem. Hiermede heeft dit kerkgenootschap na een periode van dertien jaar, weer een eigen geestelijk verzorger. De bevestiging geschiedde door ds. v. d. Poel uit Ede. Na het voorlezen van het formulier 28 2 „Gij hebt mij wegen ten leven en het duidelijk antwoord op de vragen met - Ja,ik - van de heer Duim, richtte ds. v. d. Poel zich met een persoonlijk woord tot de nieuwe ouderling en de gemeente. De predikant zei o.m.: „De gemeente in Overberg scheen verloren maar is weer gered. Cod het.., alles weer ten goede gedacht. Vanaf heden bent u ouderling in Overberg. De last van geestelijk verzorger rust thans op uw schouders en smaad en hoon zullen uw deel zijn. Zij zullen letten op uw doen en laten-steeds zult u moeten horen: waarom doet u dit of dat. Maar wees een dienaar des Woords en gaat telkens weer heen om te vermanen. Mocht het u vaak te zwaar vallen, gedenk dan wat er geschreven staat in Handelingen Ds. Jac. Vermaas uit Veenen daal heeft een beroep aangenomen naar de Hervormde Gemeente van Huizen in Noord Holland, waar hij beroepen is in de vakature van de vijfde, nieuw gestichte predi kantsplaats. Ds. Vermaas werd op 17 mei 1902 te Heinenoord in Zuid-Holland geboren. Hij bezocht eerst een jaar het Marnix- gymnasium te Rotterdam en studeerde daarna nog theologie aan de Rijksuni versiteit te Utrecht. Nadat de heer Ver maas in 1929 door het provinciaal kerk bestuur van Gelderland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 29 september van datzelfde jaar (1929) door ds. J. D. van Hof uit Rotterdam-Delfshaven, toen nog predikant te Oud-Beijerland, bevestigd als predikant van de Herv. gemeente van Ter Aa in de classis Breukelen. Daarna stond ds. Vermaas verder nog te Hoogeveen 1932 tot 1936; Huizen in Noord-Holland 1936 tot 1946; Amersfoort 1946 tot 1951; Bodegraven 1951 tot 1956 en sinds 22 januari 1956 dient hij de Herv. gemeente van Vee nendaal, waar hij werd bevestigd door ds. H. Harkema uit Zeist. Ds. Vermaas heeft in de loop der jaren vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. te Hooge veen en te Huizen voorzitter en te Amersfoort bestuurslid van het school bestuur; te Huizen voorzitter van het Hervormd Gereformeerd Verband; te Amersfoort tevens geestelijk verzorger van de Johannesstichting te Huis ter Heide; te Bodegraven praeses van de classicale vergadering van Goudavoor zitter van de ring Alphen van de Bond van Hervormde Jongelingsverenigingen op Gereformeerde Grondslag; voorzit ter van de afdeling Bodegraven van de Chr. Reclasseringsvereniging en be stuurslid van de plaatselijke afd. van het Ned. Bijbelkenootschap en te Vee nendaal lid van het breed moderamen van de generale synode van de Ned. Herv. kerk. Thans is ds. Vermaas o.a. nog: lid van de synode van de Ned. Herv. Kerk; voorz. van de Bond van Herv. Jonge lingsver. op Ger. Grondslag; vice-voor- zitter van de Bond voor Inwendige Zending op Ger. Grondslag; penningm. van de Ger. Bond in de Ned. Herv. Kerk; bestuurslid van de Chr. Kweek school „Rehoboth" te Utrecht; voorz. van het district Ede van Ger. School verband en bestuurslid van het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom. Te Hoogeveen werd door ds. Vermaas in (Noord) een verenigingsgebouw ge sticht, dat tevens dienst deed als hulp kerk. Te Waverveen gaf hij mede de stoot tot de oprichting van een meis jesvereniging; te Huizen nam hij het initiatief tot de stichting van een ver enigingsgebouw en te Amersfoort werd zijn wijkgebouw grondig gerestaureerd en uitgebreid. Van zijn hand verschenen artikelen in „De Waarheidsvriend", het orgaan van de Ger. Bond in de Ned. Herv. Kerk en in „Vaandrager", het orgaan van de Bond van Herv. Jongelingsver. op Ger. Grondslag. In een telefoongesprek, dat wij maan dagmiddag met ds. Vermaas hadden, deelde hij ons mede, dat het in ver band met de bouw van een nieuwe pastorie te Huizen, nog wel enige tijd zal duren, dat hij naar Huizen zal kun nen verhuizen. Mocht de bouw van de nieuwe pastorie te lang op zich laten wachten, dan is het niet onmogelijk dat hij zijn intrek in een z.g. „hoofd pastorie" zal nemen. AUTO DOORGEREDEN Woensdagmorgen ontstond een botsing op de Hoogstraat. Een geparkeerd staan de auto reed weg, juist op het moment dat een bestelauto, bestuurd door S. uit Ede, passeerde. De onvoorzichtige automobi list reed door, doch het kenteken is be kend. doen kennen - Gij zult mij vervullen met verheuging voor uw aangezicht." AANVAARD HEM De heer Ariesen, thans ouderling in Hilversum, was de eerste van de spre kers die het woord tot de nieuwe ouderling richtte. Ouderling Duim gaf hij de raad: bukt en buigt u in al uw gangen en de gemeente: aanvaardt hem in liefde en verdraagt elkander. Ook diaken Enderlee uit Hilversum en ouderling Booy uit Achterberg richtten het woord tot ouderling Duim en hoopten dat hij het middel mocht zijn tot bekering voor velen. De heer Duim bracht tot slot dank aan de sprekers voor hun welgemeende woorden. De gemeente zong hem staan de Ps. 134 vers 3 toe. STUDEREN De heer Eibert Duim werd in 1906 in De Lemmer (Friesland) geboren. Op 4-jarige leeftijd verhuisde hij naar Hil versum, waar hij na de lagere school zijn vader hielp in de vishandel. In zijn schaarse vrije tijd studeerde hij. De vishandel heeft hem nooit aange trokken en groot was zijn blijdschap dan ook toen hij in 1954 werd beves tigd als ouderling in Hilversum, waar door eerst gedeeltelijk doch later ge heel zijn tijd in beslag genomen werd. Ouderling Duim is een eenvoudig man die volgende week met zijn vrouw (zijn kinderen blijven in Hilversum wonen) aan de Haarweg 59 in Overberg komt wonen. Naast de geestelijke ver zorging van de Oud Ger. Gem. in Over berg, blijft hij nog catechisatie-meester in Giessendam. De wapenstilstand in Algiers, die eigenlijk „vrede" zou moeten heten en ook zo heten zou, indien Algerië reeds een eigen regering had, luidt een nieuw tijdperk in Noord-Afrika in. Ongetwijfeld zijn de moeilijkheden nog niet opgelost, want de OAS verzet zich met hand en tand, maar het bereikte resultaat is ongetwijfeld voor alle partijen goed. Het belangrijkste is, dat Frankrijk en Algiers de oorlog beëindigen zonder dat beide partijen voorgoed uit elkaar gaan. Men wil weer vrienden zijn. Algiers heeft dit nodig, want economisch hangt het bestaan van het land van frankrijk af, maar men ziet dit in Algiers ook in en aanvaardt het. Voorts zal nu de verhou ding van Frankrijk met Tunis en Marok ko, die sterk op de hand van hun Agierse broeders zijn, veel beter worden. En daar Frankrijk ook met zijn vroegere koloniën ten zuiden van deze drie landen één ge meenschap vormt, is het eindresultaat voor Frankrijk een versterkte invloed in geheel Noord- en Midden-Afrika. De lei der van de Algerijnen Belkacim Krim, voorzitter van de onderhandelaars, zeide het op dezelfde wijze: „Een blijvende, vol doening gevende en gelukkige oplossing werd bereikt". Noch Frankrijk noch Al giers behoeven deze oplossing te betreu ren. De O.A.S. staat thans „met de rug te gen de muur". Hun vertwijfeling was en is op zichzelf begrijpelijk. De ruim l*/t Ondanks het vele goede wat deze avond geboden werd aan muziek en toneel, waren er nog vele plaatsen on bezet gebleven in het Clubhuis te Ame rongen. „Crescendo" accordeonvereni ging uit Leersum verzorgde hier n.l. een muziek- en toneelavond. Toch hadden de thuisblijvers onge lijk, want er werd door de leden van deze vereniging werkelijk goed ge speeld. De dames G. Steenbergen, N. de Vor en H. de Rijke verzorgden elk een goed gebrachte solo op hun instru menten, terwijl verder verschillende marsen, walsen en drie ouvertures ten gehore werden gebracht. Met de ouverture „Cosmea" hoopt men binnenkort op het concours uit te komen. Na de pauze voerde de toneelvereni ging NAO uit Veenendaal de klucht op in drie bedrijven getiteld „Je moet er niet mee spelen". Dat het publiek deze goed spelende amateurs kon waarderen, bleek uit het hartelijke applaus wat zij tot slot in ontvangst mochten nemen. In de pauze werd nog een verloting gehouden, zodat velen met mooie prij zen en allen welvoldaan huiswaarts konden keren. miljoen Fransen in Algiers zijn er de rij ken, die het land groot maakten en de beste gronden zowel als de hele industrie bezitten. Ze zijn kolonisten en zouden dit kost wat het kost willen blijven. Hiermee hebben zij echter de hele wereld absoluut tegen zich en bezitten niet de minste kans om de loop van de geschiedenis tegen te houden. Dat zullen ze bij het lezen van het vredestraktaat ook wel begrijpen. Generaal De Gaulle zei volkomen juist, dat de beste wijze van bestrijding van de O.A.S. de „dynamiek van de vrede" is. Zo is het. Het doorwerken van het vredes traktaat zal de rijen van de O.A.S. duchtig doen slinken; de verstandigen lopen eruit. Bovendien hebben de gevolgde moord- taktieken, die van desperados zijn, in eigen kringen heel wat innerlijke ontzet ting gewekt. Deze moorden loonden niet en lonen nooit. Generaal Salan heeft be wezen, dat hij geen staatsman is en al leen nederlaag en ondergang kan organi seren. Het zal nog wel moeite kosten de affaire te liquideren; maar de afloop kan ieder op zijn vingers berekenen. Een groot voordeel van het gesloten ac- coord is ook, dat men nu in Algiers geen Congo tegemoet gaat. De Algerijnen zijn zo wijs geweest de overgang naar de on afhankelijkheid voorzichtig en in samen werking met de Fransen tot stand te wil len brengen. Het zal geen chaos worden. Noord-Afrika gaat een tijdperk van bloei tegemoet. Het succes is voor de po litiek van De Gaulle, die bewees een groot staatsman te zijn, buitengewoon. Ook voor het hele westen is de vrede in Algiers winst. Frankrijk zag zijn han den in Algiers gebonden. Vrede hier be tekent, dat het Franse leger voor de Nato beschikbaar komt. Het Franse leger zal nu grotendeels weer thuis komen. Het verheugd ons ook om het westen, dat er sterker door wordt. DS. TREURE VERLAAT HILLIGERSBERG De Ned. Herv. Predikant Ds. C. Treure, die zeven Jaar ln Ederveen arbeidde en vandaar in 1958 naar Hilligersberg vertrok zal deze standplaats thans weer verwisse len voor de Hervormde gemeente van Hasselt in Overijssel. Het teenagerbandje „The Rainbow Rockets" geeft in gebouw Rehoboth een groots opgezette show. Dit bandje bestaat reeds enige ttyd welke is ontsproten uit een vriendenkring en tevens door toedoen van de voetbalvereniging „Renswoude". In sept 1961 kwam het bandje voor het eerst op de planken. Hier trad men toen op tijdens een feestavond van de voetbal vereniging. Op deze avond hebben „The Rainbow Rockets" zo'n succes geoogst dat hierna direct besloten werd een teen agershow te brengen. In tussentijd is men al menige keer in besloten kring opgetre den soms in samenwerking met beroeps artiesten. Het bandje bestaat uit 4 leden en een z.g. halfwas de 8-jarige H. Deigh- ton. Deze neemt gewoonlijk de plaats in als iemand door ziekte verstek moet la ten gaan. Het geweldige is dat de leden alle instrumenten en geluidsinstallaties zelf rpaken. Als manager treedt op de heer H. de Ruiter uit Woudenberg. Overige belangen worden behartigd door de heer Deighton. Nu heeft men dan zoveel be- VEENENDAAL Woensdag: Huishoudbeurs in Eltheto, 7.45 uur. Donderdag: Vergadering A.R.-partij in Trefpunt, 8 uur. Automobielshow Industrielaan, 6-10 uur. RHENEN Woensdag: Kinderoperette in Eigen Geb., 4 en 7.30 uur. AMERONGEN Donderdag: Verg. Ned. Bijbelgenootschap in Ger. Kerk, 8 uur. reikt dat a.s. 31 maart de teenagershow zal plaats vinden. Op deze show zullen niet alleen „The Rainbow Rockets" hun kunnen laten zien en horen doch heeft men tevens een viertal andere groepen geëngageerd en wel „The Royal Paradise serenaders", „The Bleu Angels", „The Black Eyes" en het acrobatentrio „The Corita's" allen afkomstig uit de plaatsen Veenendaal en Den Haag. Deze teenager show zal zeker niet al leen de jeugdigen boeien doch ook de ouderen daar men verschillende genre's ten gehore brengt o.a. de stijl van Cliff Richard en meerdere artiesten. Op de foto de band tijdens optreden in besloten kring te Utrecht. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL Zondagmiddag wilde G. R. uit Over berg met zyn verloofde een plezierritje maken met een Volkswagen. Bij de kruising Groeperweg-Hopensedijk verloor hij de macht over het stuur en vloog uit de bocht. Het tweetal belandde met hun auto in de diepe sloot naast de weg. Hoewel zij met de schrik vrij kwa men, werd de auto flink beschadigd en is later met een takelwagen op het droge gebracht. Op Rijksweg 12 onder Renswoude is maandagmorgen een Volkswagen over de kop geslagen en totaal vernield. De auto werd bestuurd door v. N. uit Den Haag, die met flinke snelheid in de richting Arnhem reed. Toen de auto een klapband kreeg, verloor de be stuurder de macht over het stuur en sloeg over de kop. Wonder boven won der liepen geen der vier inzittenden verwondingen op. Een soortgelijk ongeval overkwam woensdagmorgen de heer K. uit Was senaar met zijn Opel. Bij het inhalen kwam hij op de sneeuwrand terecht, waardoor de wagen slipte en met de wielen omhoog op de andere rijbaan terecht kwam. Gelukkig was deze op dat moment vrij, zodat de chauffeur er af kwam met pijn in zijn schouder. ■H- Met dagelijks 50.000 voertuigen is het stuk tussen Leverkussen en Keulen de drukste autobaan van Duitsland. De vrouwelijke militairen van Zweden gaan staken, als zij op korte termijn geen eleganter uniformen krijgen. Bij een duivenliefhebber in Venray is een duif, na acht jaar afwezigheid, op zijn hok teruggekeerd. >1- Omdat hij sprekend op een beruchte smokkelaar leek, is een Spaanse onder wijzer al vier keer gearresteerd. ■ö- Een New-Yorkse firma heeft schoenen in de handel gebracht met ingebouw de lampen die met een grote teen in- en uitgeschakeld worden. ■tt- Op het Engelse eiland Sercq bepaalt men aan de hand van de kleding die mendraagt, hoeveel belasting er be taald moet worden. KERKE WIJK 16? - TC 1.5000-VEENENDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1