PAUK Eschenbach feAArSwH Enkele belangrijke duels voor Veenendaalse clubs O PRUMMEL BRUIDSJAPONNEN S.G.P.-raadslid Vos bedankt Mannenkoor „De Veenzangers" geeft concert D.V.O. organiseert voor eerste maal „T.B.C.-mars" LEO GERBEN Burgerlijke stand CKIV liOLUT KERKDIENSTEN als de dag zelf HEIN VAN SCHUPPEN Veenendaal tegen koploper Zeist G.V.V.V. - C.J.V.V. DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES 1.69 KRISTAL BIERGLAS KOEKJES TROMMEL PLANTEN- TAFELTJE ZEER GEVARIEERD PROGRAMMA last van hoogtevrees? Kom nou V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE ZONDAGDIENST OPTICIEN OVERBERG Van den Bosch Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren KERKEWIJK 17 TEL 3313 VEENENDAAL Mijne heere, uit de grond van m'n hart bedankt. Bedankt veur et prachtige park. Op pampier dan, want dur staat nog gien sprietjie van. Daar bedoel ik nou es niks hateliks mee, want ik ken mit mijn verstand nog wel begrijpe, dat alles in warkelikheid z'n beslag nog mot krijge. Mar et heb me nou al bezonders goed gedaan, dat dur es een keer an een park gedocht is. Dat komt in de En geleburg te legge. Prachtig hebbe we dat op de teekening kenne bekijke en ik hoop dur ok nog van te geniete as et dur leit. In de eerste plaats hoop ik dat de Veense minse, beeter ken ik zegge alle Veense minse, begrip krijge veur al dat leevendige schoon. Ik zou nou al de vinger waarschouwend omhoog wille steeke en zegge: Wis dur zuinig op. An de andere kant heb ik daar goeie hoop op. Et lekt mijn zoo piekfijn te wurde dat iedere Veense dat park wel as zijn eige park mot gaan beschouwe. Ten twidde - en nou hoop ik dat gien mins mijn een zeurneus gaat vin- de - mar is dur gedocht an de jeugd bij al dat moois? Komt dur ok een stuk waar de blage kenne rossebosse zonder wat te verniele? Speulveldjies mit een paar koolpale dur op en zoo? Dur zelle dur wel zijn die zegge: nou mot je alles niet tegelijk in eens wille, want dat ken niet. Mar dan zou ik dur toch wel effe op wille wijze, dat dat dan toch wel mot, wil ie et park mooi houwe. De jeugd mot dur als et ware heelegaar niet naar toegetrokke wurde. Netuurlik, onze jonges en meisies mag- ge dur vanzelf ok naar hartelust van geniete, mar ze motte weete dat ze veur rauspertije erges anderst terecht kenne. Niettemin, ik hoop van alles et beste en ik wens iedereen dur geluk mee. Gelukwense kenne we moeilijk die zakeman die hier een winkel ooverge- noome heb van een heele fraaie me neer, die mit ennige duuzende guldes schuld gevlooge is. De plas oover. Die zakeman zit dur mar mee en ik hoop van harte, dat ie op den een of den an dere manier geholpe wurdt. Zooiets ken gien mins veur zijn. Ja, we kenne nou wel zegge: dan had ie mar uit motte kijke, mar hij is de eenige niet die dur veur een fikse duit in zit. Weet jie wat ik niet begrijp? Hoe zoo'n verduisteraar ons land mar zoo de rug toe ken keere, zodat iedereen naar em ken gaan zitte fluite. Hoe is zooiets in vreedesnaam meugelik? Onderlest is Teus den Kneuter, jelui weete wel de boer waar ik en Bram nog wel es over et arf komme, nou Teus is een poosie geleeje naar één van z'n jonges in de vremde gevlooge. Mit de vliegmachien. Die jong zit daar al weer heel wat jaartjies en hij boert goed. En angezien et Teus ok niet slecht vergaat hebbe ze bot jie bij bot jie geleid en Teus is de oceaan overge- fladderd. Mar wat Teus allemaal in heb motte vuile en waar die overal heb motte verschijne, veurdat z'em liete gaan. Heele meraakels. Van alles wier dur achter em gezocht, op polletiek gebied, op et gebied van de belastinge, de fineciële toestand van em en ga zoo mar deur. Et was zoo arg, dat ie zee, dat ie alleenig hierom een twidde keer niet meer ging. En hier pakt mar zoo een persoon mit fikse en kwalike schulde z'n bieze en iedereen laat em schiete. Ik vin et vremd. Wout Blauwkous. P.S. Ik heb een opmarking gehad van een persoon mit een onleesbare hand van teekene, dus ik weet niet percies wie et is. Hij schreef dat ik de eige- ste ouwe Wout niet meer was en dat ie in z'n verbeelding in plaats van de potkachel en de praatstoel een bank stel en een oliestook zag staan. Nou, mit die opmarking over dat bankstel heb ie me niet veul plezier gedaan. Driek wil dur zoo greeg eentjie hebbe, mar ik vin die ouwe kluppies en de leunstoel nog best en ik ken dur niet van schei je. Mar Driek zee: dat ik greeg een bankstel heb is tot daar an toe, mar dat de minse denke dat we dur op zitte te troone en ik krijg et niet, dat vin ik heelegaar fraai. Dat ik de echte, ouwe, onvervalste Veense Wout niet meer zou zijn, ja, ik mot een bietjie schippere. Dur woone teugeswoordig ok een hoop minse bij ons. die uit andere oorde komme. En daar mot ik ok mee reekene. Mar dat ik gaai schrijve as een schoolmeester, daar hoef u niet bang veur te zijn. Want dat leer ik niet meer an. Wout. veenendaal SPORTPROGRAMMA Werd vorige week weer geen enkele voetbalwedstrijd in ons rayon ge speeld, dit weekend ziet het er naar uit dat er wel een voetbaloogst zal komen. Voor enkele clubs staan belangrijke wedstrijden gepland. Veenendaal krijgt aan de Bergweg be zoek van de ex-semiprofclub Zeist, die thans de leiding heeft in de afdeling. Zo als bekend won Veenendaal door enthou siast spel in de uitwedstrijd, maar nu de strijd zich gaat toespitsen wordt iedere wedstrijd moeilijker. Zeist zal het nu ze ker niet cadeau geven. De paarswitten spelen een technisch hoogstaand spelletje en zijn op papier de favorieten. Van Vee nendaal is echter altijd bekend dat men tegen sterke tegenstanders zich goed weert. Een aantrekkelijke wedstrijd staat zon dag aan de Bergweg te wachten. GVVV is de enige KNVB club die za terdag thuis speelt. Aan de Buurtlaan komt CJVV uit Amersfoort op bezoek, een club die er weinig rooskleurig voorstaat. Door te winnen is GVVV definitief in vei lige haven maar voor de gasten geldt dat men beslist moet winnen om degradatie te ontlopen. Men zie slechts de stand, waarbij we opmerken dat er twee clubs degraderen. Huizen 14 23 Spakenburg 13 21 IJsselmeervogels13 20 GVVV 15 14 SDC(P) 14 12 Zuidvogels 15 12 VVOG 14 11 NDSM 14 10 CJVV 15 10 Vmuiden 15 9 ■a DOVO gaat naar Twente om tegen En ter Vooruit te spelen. De roodwitten staan nu vier punten op Genemuiden achter en dus nog niet geheel uitgeschakeld. Of En ter Vooruit dat nog geenszins veilig is een gewillig slachtoffer zal blijken wa gen we te betwijfelen. Door een sterk en vlot aanvalsspel zou DOVO tot winst kun nen komen, maar een verdeling der pun ten ligt meer in de lijn. ■a En dan VRC. In vier zeer belangrijke duels zal het lot van de Racing Club wor den beslist. Derde klasser blijven of naar de vierde degraderen. Door allerlei moei lijkheden is VRC bovendien niet in staat het sterkste elftal op te stellen, zodat dit de moeilijkheden nog vergroot. Zaterdag gaat VRC de laatste uitwedstrijd spelen tegen ON in Almelo. Deze club is reeds gedoodverfd naar de vierde klasse te ver huizen. Tweemaal degradatie achtereen voor dit ON. Alhoewel het lot van ON dus al is beslecht zal men toch niet van plan zijn om VRC nu maar twee punten ca deau te geven. Toch zullen deze kostbare punten uit Almelo moeten komen. Moedig volhouden VRC-ers dan is de redding uit de precaire positie mogelijk. Merino's dat zich zo kranig omhoog heeft gewerkt moet nog even volhouden. Als er zaterdag uit het duel tegen VVJ in Utrecht slechts een gelijk spel komt is Merino's er al zeer mee gebaat. Een over winning is natuurlijk nog beter dan is Merino's feitelijk geheel zonder zorg meer. •fr Voor sportver. Panter staat een uit wedstrijd tegen Hoogerheide in Hilversum op het programma. Deze wedstrijd is van ondergeschikt belang, maar misschien wil Panter haar positie wat verbeteren door een overwinning, hetgeeai mogelijk moet zijn. De derby tussen Kulan en NSVS is van groot belang voor de SKF-club. NSVS zal zich waarschijnlijk zo> goed mogelijk we ren, maar ontkomt o.i. niet aan een klei ne nederlaag, waardoor Kulan weer een stapje dichter bij de titel komt. Advendo te Ederveen kan Kulan daarbij een handje helpen als het er in slaagt om het bezoekende Rubo te verslaan. Adven do is een wisSelvallig elftal en best in staat om tegen Rubo voor een verrassing te zorgen. De wedstrijd die Musketiers in Amers foort tegen Sova speelt is niet belangrijk meer. Toch komt de ploeg uit Eist steeds hoger op de lijst te staan en een zege in de Keistad betekent weer een trapje ho ger. -li- Oranje Wit moet zondag in Barneveld tegen het Ambonezenteam Maluka Muda aantreden. De roem van dit team is wat verbleekt, maar toch is de thuisclub heel wat mans wat Oranje Wit waarschijnlijk wel zal ondervinden. -tl De zaterdagclub van DVSA krijgt het sterke SDVB uit Barneveld op bezoek. Weinig kansen voor de Amerongers zich uit de benarde positie te bevrijden of men schiet opeens geweldig uit de slof. Ook het zaterdagelftal van Scherpen- zeel heeft in Harderwijk tegen runner-up Veslaco weinig perspectief. Een overwin ning voor Veslaco ligt in de lijn der ver wachting. ■fr Valleivogels kan in Scherpenzeel het leidende Rood Wit de voet dwars zetten. De Vogels zijn daartoe beslist in staat en plaatsen zich dan weer in de kopgroep. •fr Sportclub Rhenen kan in Bunnik ze gevieren over de club van die naam die tot nu toe weinig presteerde. Onderschat ting zou echter een verkeerde reactie zijn. We rekenen op twee punten voor de Sportclub. Renswoude moet in staat zijn om het bezoekende Achterveld met grote cijfers te verslaan, hetgeen wij dan ook zien ge beuren. ■ft Tenslotte is het duel in Scherpenzeel zondag tegen Dorestad zeer belangrijk voor de thuisclub. Door te winnen loopt men op Rhenus in en dan bedraagt het verschil slechts 1 puntje. Maar Dorestad won al eens meer van sterkere teams dus is het oppassen voor de Scherpenzeelse blauwwitten. ■ft Rhenus en DVSA hebben een vrije voet baldag. A.s. zaterdag, 4 uur Terrein Buurtlaan Een unieke jubileum aanbieding. Dit grote kristal bierglas met zware voet, facet geslepen, nu 3 stuks voor Van flink formaat, fraai gedecoreerd met mooie dekselplaat. Een gezellig sieraad op uw tafel. 1 QQ Koopjesprijs Moderne met plastic beklede plantentafel, afneembaar. Vlot ovaal model, lang 40 cm, hoog O OC 30 cm Alleen dinsdag 27 maart Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3163 De heer G. Vos, die zitting heeft in de gemeenteraad voor de Staat kundig Gereformeerde Partij, zal zich niet meer herkiesbaar stellen voor de nieuwe raad. Enkele weken geleden werd de voorlo pige candidatenlijst voor de SGP bekend gemaakt. Hierop kwam de heer Vos we derom voor op de tweede plaats. Later heeft hij echter om niet nader genoemde redenen voor het candidaatschap bedankt. Het bestuur van de SGP-kiesvereniging zal donderdagavond bijeen komen om de definitieve lijst samen te stellen. Ter gelegenheid van haar 35-jarig be staan geeft het Mannenkoor „De Veen- zangers" zaterdag 31 maart a.s. een con cert in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Solistische medewerking ver leent Gerard Honig, tenor en Thera de Tera de Marez-OyenS De nog jonge Veenendaalse wandelsportvereniging Door Vriendschap Opgericht (DVO) is al geruime tijd intensief bezig met de organisatie van de op 2 juni van dit jaar te houden TBC-mars in Veenendaal. Hoewel het de eerste maal is dat deze ver eniging zo'n grote tocht op stapel gaat zetten, ziet het er nu al wel uit dat er qua organisatie weinig of niets mis zal lopen. Dank zij de medewerking van particu liere zijde is het bestuur in staat gesteld naast een aantal fraaie groepsprijzen (be kers) ook een groot aantal medailles te laten aanmaken. Deze draagmedaille is ontworpen door Adr. P. de Kleuver en symboliseert voor treffelijk de doelstelling van deze wandel tocht. Het is nameiyk de bedoeling de gehele opbrengst van de mars ten goede te laten komen aan het sanatorium Son- nevanck in Harderwijk en vandaar ook de naam TBC-mars. Dat een dergelijk evenement een gron dige voorbereiding vergt, behoeft geen nadere uitleg. Er dienen wandelprogram ma's te worden samengesteld, er moet propaganda worden gevoerd, kortom er moet aan duizend en één dingen worden gedacht. DE MARS Zoals gezegd, de mars wordt op zaterdag 2 juni gehouden. Als startplaats is het OCB-gebouw uitgekozen, temeer omdat het centraal gelegen is en er voldoende ruimte is voor de groepen om zich op te stellen. Er zijn vier afstanden: 5-10-15 en 20 km. Met de routeuitzetting hebben de or ganisatoren rekening gehouden met de bevolking in Veenendaal-west die zelden of nooit deelnemers van een wandelgroep te zien krijgen. DVb heeft dan ook be slist dat het parcours door een groot ge deelte van West loopt, terwijl de grote rust in kamp Overberg gehouden zal wor den. Men heeft zich al verzekerd van de medewerking van een Scherpenzeels mu ziekkorps en er zijn zelfs plannen om een défilé te houden, mits hiervoor toestem ming wordt verleend. De tocht wordt gehouden onder auspi ciën van de KBLO en wanneer alles vol gens plan verloopt, zal getracht worden er een traditie van te maken. Gezien het doel én de toegezegde me dewerking van de Wandelfederatie Veenendaal wat deelneming betreft, zullen er ongetwijfeld honderden tip pelaars aan de start verschijnen. Inschrijving is nu al mogelijk bij het secretariaat van DVO, Fluitersstraat 28 en in Ederveen, Schras 16. De TBC-mars is tevens de eerste grote mars van dit seizoen in Veenendaal. Marez-Oyens, piano. Het geheel staat o.l.v. Gljsbert van Zanten. Het programma vermeldt voor de pau ze composities voor a-capella-koor, o.a. van Palestrina en Clemens non Papa, verder enkele grotere werken voor man nenkoor en tenorsolo van Schubert en Debussy. Vooral het op het programma nemen van „Invocation" van Debussy geeft blijk van de vooruitstrevendheid van dit koor. Ook bij vorige concerten bleek reeds dat „De Veenzangers" een lans wil len breken voor muziek van eigentijd se componisten. Trouwens in de gehele mannenkoor-wereld is een streven merk baar niet stil te blijven staan bij de oude meesters. In verband met het feestelijk karakter van deze avond, wordt na de pauze mu ziek gebracht van wat lichter genre. De tenor-solist zingt enkele bekende opera aria's, terwijl het koor o.a. de bekende wals „Rosen aus dem Süden" van Joh. Straus brengt. Een en ander begeleid door de pianiste Tera de Marez-Oyens. Gerard Honig UITSLAG MAC-RIT Aan de woensdagavond gehouden orien- tatierit van de MAC-Veenendaal hebben ongeveer veertig auto's, motoren en brom- fieten deelgenomen. De uitslag was: Auto's: 1 G. v. Ee, De Klomp 61 straf- punten, 2 H. v. Dijk, Veenendaal 106, 3 H. v. d. Wetering, Woudenberg 154, 4 G. de Ruiter, Veenendaal 157 en 5 G. v. d. La- gemaat, Woudenberg 161. Motoren: J. v. Beek, Veenendaal 114; 2 Dorrestein, De Klomp 114; 3 Van Eden, Veenendaal 115. Bromfietsen: 1 J. W. Drost, Veenendaal 55; 2 R. van Hal, Veenendaal 56; 3 Van Ruiswijk, Ederveen 138 en 4 G. van Ruis- wijk, Ederveen 138. ONTSPANNINGSMIDDAG VOOR BEJAARDE DAMES Dinsdagmiddag 27 maart a.s. wordt in het OCB-gebouw een ontspanningsmiddag voor dames gehouden. Mevrouw Overduin hoopt dan verschillende dia's te veri nen. Alle dames boven de 65 jaar zijn v harte welkom. woord i& aan LATEN we vandaag beginnen met u een vraag to stellen, waarop u nou eens een eerlijk antwoord moet geven: Zoudt u het lef hebben om via de klimhaken een fabrieks schoorsteen te beklimmen héle maal, tot aan he4; bovenste randje? We zitten er ongetwijfeld niet ver naast, als we vei.-onderstellen dat er weinig, héél wcrinig serieuze kan didaten voor zijn. In feite is dat helemaal geen teken van zwakte of zo, want wie eenmaal belast is met de eigenschap „hoogtevrees", die komt daar nooit of te nimmer vanaf! Van wie wij deze wijsheid heb ben? - Van een jonge, rasechte Am sterdammer, di< al een paar weken lang rondom één van de Veenen daalse fabriek sschoorstenen balan ceert. Vanaf d e begane (en veilige!) grond gezien, is het net een levend poppetje dat daar met de regelmaat van de klok zijn werkzaamheden verricht. TaJ van mensen hebben hem daar t assen hemel en aarde aan het wrerk gezien en vanzelf komt dan cj-e vraag op: hoe durft ie? In de kantine van de Hollandia Wol hebben we Leo gevraagd waar hij de durf v andaan haalt &m op een hoogte van d.ertig meter op een grie zelig steigertje van nog geen 50 cen timeter breecl, zijn werk te doen. 't Is een rusti.ge knaap, die met een zwaar Amsterdams accent spreekt. Dat we van de krant waren, ver wonderde hem helemaal niet: „ze hebben me al veel vaker onder vuur genomen", zegt hij lachend. Of hij daar speciaal voor geleerd heeft - zo vragen we. „Nee, ik ben van de lagere school naar de am bachtsschool gegaan. Automonteur moest ik worden, maar dat wou niet, hédat lag me niet. Affijn ik had een kennis die zat in de schoorsteen- bouw en die zegt: kom bij mij, joh!" En zo kwam Leo in de schoor stenen. Zestien jaar was hij, toen hij in Geldermalsen voor het eerst in een schoorsteen klom. Vijfen zeventig meter hoog! Als een mier kroop hij langs de klimijzers die in de schoorsteen gemetseld zijn, om hoog. Bovenin voelde hij de schoor steen zuiver bewegen, maar: „mach tig zo'n uitzicht, man! ....in 't be gin stond ik uren te kijken en dan ging ik met de trein naar huis - dan zat je naar buiten te kijken - en dan dacht je: hé dat heb ik meer gezien. Of ik bang was? - welnee, of ik nou bovenin op dat steigertje sta, of zo als jullie op de grond dat maakt me niks uit." XXX In die vijf jaar dat Leo dit werk doet, heeft hij al in geheel Neder land rondgezworven. Hij bouwde nieuwe schoorstenen of - zoals nu in Veenendaal - hij revideerde de uit laatkleppen van de bedrijven. De ijzeren banden om de schoorsteen moeten van tijd tot tijd ontroest en geverfd worden en ook het voegen is van groot belang. Een ernstig on geluk is hem nog niet overkomen. ,,'k Ben wel eens gevallen, ja van 1.50 meter dan en toen heb ik het nog heel effe in m'n rug gehad. Jaik heb het wel eens mis zien gaan met kollega's. We moeten eigenlijk een veiligheidsgordel dra gen, maar ik vind het lastige appa raten. Met dat geval toen, had die knaap er wél een om Ja, hij bleef wél aan het touw hangen, maar hij sloeg met zijn hoofd tegen de schoorsteen hij hing dood in het touw." XXX De enorme risico's van zijn vak, neemt deze jonge schoorsteenbouwer heel lakoniek op. Hij wéét dat hij gevaarlijk werk doet - hij hoeft maar één stap mis te zetten en het be tekent in vrijwel alle gevallen het einde van zijn leven. Zich tegen deze gevaren verzekeren, is hem te duur. „Er zijn maar een paar ver zekeringen die het doen en dan nog kost het je bijna duizend gulden per jaar", legt hij uit. Toch houdt hij er niet mee op. Integendeel, hij riskeerde er zelfs ongenoegen mee met' zijn ouders, die hem pertinent verboden dit werk te gaan doen. Natuurlijk komt het gesprek ook op het punt: hoogtevrees. Leo zegt hierover: „Iedereen kan tegen zo'n schoorsteen opklimmen, al is ie hon derd meter hoog. Zolang als je maar met het gezicht naar de muur kijkt, gebeurt er niks. Maar jaals ze boven komen. Dan kijken ze om zich heen, of naar beneden en dan zijn ze volkomen weerloos. Ze vallen ook gegarandeerd te pletter daar doe je niks tegen." Volgens Leo is er geen enkel mid del tegen hoogtevrees. „Nee, als je dat hebt, dan kun je daar niks aan veranderen. Als je het niet hebt, kun je het wél totaal onverwacht krijgen", - en als hij ziet dat we hem min of meer ongelovig aankijken, gaat hij verder: „Ik heb dat meege maakt met een andere schoorsteen bouwer. Jarenlang zat die man ai in het vak. Weet ik veel hoeveel schoorstenen of ie al onder handen had gehaden geen kleintjes hoor! Nou, op een dag komt ie zoals gewoonlijk naar beneden om koffie te drinken. Een poosje later staat ie op en toen zei ie: Ik hou er mee op, want als ik boven kom dan val ik. Zo maarineens en na die tijd was hij al bang als hij drie meter hoog stond. Wat het is, dat weet ik ook niet, maar .het is nou eenmaal zo." Wij hebben het van dichtbij ge zien en gelooft u ons, het is een levensgevaarlijk werk. Wie daar niet van overtuigd is, moet maar eens op een meter afstand van zo'n schoorsteen gaan staan en dan naar boven kijken. Leo Gerben vindt dit alles heel gewoon. „Gevaarlijk? ach ja, maar zijn jullie op de weg veiliger dan ik?" Je kunt er beter geen antwoord op geven, want zolang alles goed blijft gaan, zullen ze Leo nog wel jaren lang in de schoorstenen moeten zoe ken. Alleen en op een steigertje van precies 45 centimeter breed VEENENDAAL Geboren: Hans z. v. L. van Harten en W. C. Janse; Dirk Jan z. v. D. van den Berg en M. Groen; Willem z. v. W. van de Bovenkamp en W. van Hoeflaken; Gijsbertus z. v. G. G. van de Haar en S. Schoeman; Hendrik z. v. H. Vlug en M. Ceelen; Jan Johannes z. v. C. van Dee en G. van de Weerd; Edwin z. v. J. D. de Roever en A. C. Bosman; Evert z. v. J. C. Bleijenberg en C. Kampert; Willem z. v. J. van de Kolk en G. C. Scholtus. Geboren in Rhenen: Huibertje Jacoba d. v. H. C. van Dalen en W. G. Geurtsen; Eva Anneke Jenny d. v. S. Buddingh en J. G. van Gelderen; Anna Maria d. v. A. v. Rotterdam en G. G. van Erven; Martha Helena d. v. C. Visser en E. Hendriks; Willem Gijsbertus z. v. H. van der Burg en A. A. van de Logt. Ondertrouwd: A. Roelofsen en E. A. Schoeman; Th. G. Harmsen en J. Bakke- nes; G. C. van Manen en R. Broertjes. Gehuwd: J. van Daalen en H. Veenen daal; D. G. Hardeman en H. Kampert; H. J. van Gelder en G. J. Stuivenberg. Overleden: Nicolaas van Ravenswaaij, oud 73 jaar, echtg. van: P. van Dijk (overl. te Rhenen); Johanna Vink, oud 74 jaar, echtg. van: J. D. Diepeveen (overl. te Rhenen); Hendrik Blankespoor, oud 79 jaar, wed.naar van: C. Vervat (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Eva Anneke Jenny d. v. S. Buddingh en J. G. van Gelderen, Veenen daal; Mechelina d. v. G. Versteeg en W. Vogelaar; Antoinette Frangoise Jacqueline d. v. F. J. Mijnssen en C. Olland; Hui bertje Jacoba d. v. H. C. van Dalen en W. G. Geurtsen, Veenendaal; Johannes Adrianus z. v. N. J. Tollenaar en E. A. W. van Barneveld; Carolina Everdina Ma ria Jeannetta d. v. G. C. Bergefurt en Th. W. E. Gebbink; Anna Maria d. v. A. van Rotterdam en G. G. van Erven, Veenen daal; Martha Helena d. v. C. Visser en E. Hendriks, Veenendaal; Erwin René Es- pérance z. v. E. A. T. van Noort en R. H. Bogaardt; Arie z. v. C. Gerritsen en E. H. van Oort; Evert Gijsbertus z. v. J. Hijne- kamp en C. Jansen; Diena Gerritje d. v. J. van Laar en H. van Kooten Veenendaal. Johannes Theodorus Maria z. v. J. G. Kuipers en E. C. W. Krechting (geb. te Wageningen). Ondertrouwd: K. de Kruijf en L. van Amerongen, Ede. Overleden: Dirk Jan van Silfhout, 70 jr., echtg. van: E. J. v. d. Brandhof, V'daal; Carolina Johanna Dirkje Stip, 63 jaar, echtg. van: E. P. Steffers, Veenendaal; Jans Volkerts, 24 jaar, ongeh. Enschede; Nicolaas van Ravenswaaij, 73 jaar, echtg. van: P. van Dijk, Veenendaal; Klaas van Setten, 87 jr., echtg. van: C. C. v. Zanten; Adriaantje Willemina Schouten, 25 jaar, echtg. van: A. A. Vermij, Enschede; Al- bertus Antonius Vermij, 32 jaar geh. m.: A. W. Schouten, Enschede; Antonia Jaco ba van Dijk, 88 jaar, geh. gew. m.: C. Henzen; Hendrik Blankespoor, 79 jaar, geh. gew. m.: C. Vervat, Veenendaal; Johanna Vink, 74 jaar echtg. van: J. D. Diepeveen, Veenendaal. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Gradus z. v. J. G. Schreuder en H. van Hunen. Ondertrouwd: J. A. Degenaar en D. Top. AMERONGEN Geboren: Everdina Adriana d. v. H. de Groot en G. W. van Arkel; Wilhelmina Marretje Hendrika Hermana d. v. A. Bou- man en E. van Driel; Jan Marinus, z. v. A. van Dam en W. E. van Vendeloo. Overleden: Maria Puijk, wed. van: J. Seegers, 85 jr. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: H. Helms en J. van der Breggen. Gehuwd: M. Seijdell en T. Valkenburg; B. van Kooten en W. D. H. Rauw. Overleden: D. den Hartog e.v. C. La- gerweij. VEENENDAAL DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAALdr. E. A. C. Reydon, tel 2134 Apotheek vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuidcr Apotheek, Dr. Slot de Bruïne- plein 7, Tel. 3714. RHENEN: Dr. T. Almekinders, tel. 432. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387- 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken: Kars, Bakker, v. Ommeren: Dr. Bakker, Leersum, tel. 03434-495. Praktijken Endert, Buining en Rijnten: Dr. Endert te Doorn, tel. 03430-347 SCHERPENZEEL: dr. Renken, tel. 03497- 250. OUDERAVOND „SCHOOL MET DE BIJBEL" Donderdag 29 maart a.s. zal de jaarlijkse ouderavond van de School met de Bijbel worden gehouden. Hiervoor is een pro gramma opgesteld, dat o.m. gelegenheid biedt tot het bezichtigen van het ten toongestelde werk van de leerlingen. Verder zal het hoofd van de school, de heer Wijnand een causerie houden over stotteren, terwijl er na dien gelegenheid bestaat vragen te stellen. Op deze avond kan men ook nieuwe leerlingen opgeven voor het nieuwe schooljaar dat op dinsdag 21 augustus 1962 aanvangt. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. D. v. d. Berg. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg (bev. van lidmaten), 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur dhr J. Gaasbeek. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Groeneboer van Zeist, jeugddienst, 10.30 uur ds. Goedhart, 7 uur ds. Bos, open deurdienst. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Metz van Arnhem. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Van Hoeven van Benthuizen. Prot. Bond (Wapen van Hardenbroek) 10.30 uur ds. De Pree van Veenendaal Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. v. d. Brink van Renkum. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 28 maart 2.30 uur (H.D.) en 7.30 uur biddag, ds. Dorrestijn van Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst, maandag 26 maart 7 uur ds. Miras van Krimpen a/d IJssel. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Dorrestijn van Opheusden. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Baas van Leersum, 10.30 uur Jeugdkapeldienst, 7 uur Jeugddienst ds. Groeneberg van Utrecht. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 7.30 uur ds. Werner van Huizen. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Vrijz. Evang. Gem. maandag 8 uur ds. Hamers. Ver. Vrijz. Herv. 10 uur (Boszicht) ds. Spelberg. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, donderdag 29 maart 2.30 en 7.30 uur ds. Aangeenbrug van Rijsen (Bidst.) Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Meu- len van Ede. Alleenverkoop voor Veenendaal en Omstreken Hoogstraat 9-11 Telefoon 2292 RHENEN In gekomen personen: P. J. van Dam (gez.) van Wageningen; E. Damwijk van Schiedam. Vertrokken personen: Z. J. Muller (gez.) naar Veenendaal; M. P. A. Sparreboom naar Nieuwerkerk a.d. IJssel. AMERONGEN Gevonden: 1 paar glacé handschoenen.

De Vallei | 1962 | | pagina 2