Wordt volgend jaar Grand-Prix op Wielingsheuvel verreden? STOP!! Philadelphia hield leerzame voorlichtingsavond Tandtechniek werd SNAVELTECHNIEK Amsterdams Volkstoneel bracht „Rooie Sien" Plantien Oranjevereniging Scherpenzeel RHENEN EDERVEEN AMERONGEN VERDEELDHEID (de 18) SCHERPENZEEL Zelden wachten zo weinigen op zovelen... voorrang RENSWOUDE Belangrijke verbeteringen voor School met de Bijbel in zicht Uho-team won verkeers- competitie Prijsverlaging Horloges voor betere uurwerken Kon. onderscheiding voor L. P. van Voorthuisen Valleivogels-Stroe 8-3 Resultaat stierenkeuring Obij rood knipperlicht Wie wordt „Mister Os" of „Miss Rund" 1962? Wanneer de a.s. motorcross op 2e Paasdag op de Wielingsheuvel een succes wordt, bestaat er een kans dat volgend jaar op hetzelfde circuit de Grand-Prix van Neder land verreden wordt. Dit belang rijke plan is al aan de orde ge weest bij de MAC „Veenendaal" in wiens banden zich ook de orga nisatie van de cross bevindt. De Grand Prix, oftewel Grote Prijs, is het hoogste evenement op motor sportgebied en er komt qua organisa tie ook heel wat voor kijken. Vanzelfsprekend moet men als or ganiserende vereniging aan diverse Een team van de Herv. Ulo uit Vee nendaal, o.l.v. de heer C. A. Visser, be stuurslid van het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Veenendaal, heeft op de districtscompetitie in Zeist kans ge zien als eerste te eindigen. Deze over winning houdt tevens in dat het team a.s. zaterdag gaat deelnemen aan de landelijke competitie in Hilversum. Het team van de Herv. Ulo werd enige tijd geleden winnaar van de verkeerscompetitie van de plaatselijke scholen. Hierna prepareerde men zich op de districtscompetitie die j.l. zater dag in Zeist werd gehouden. Er namen drie scholen aan deel t.w. de Ulo-school uit Rhenen. de Ulo-school uit Maars- sen en de Herv. Ulo uit Veenendaal. In totaal waren er 150 punten te be halen en de Veenendaalse scholieren zagen kans aan 137 te komen. Het team van Maarssen verzamelde 125 punten, terwijl de Grebbestad een off day had en slechts aan 95 punten kwam. Komende zaterdag gaan de Veenen- dalers proberen de landelijke titel in de wacht te slepen. Ongetwijfeld zullen zij zich ook in Hilversum weer duch tig weren, zodat er misschien een lan delijke titel uit de bus komt. JEUGD-APPEL-BEATRIXSTRAAT Door het comité Jeugd-samenkomsten, uitgaande van de verenigingen van de beide Chr. Geref. Kerken wordt a.s. za terdagavond weer een jeugdappel gehou den. Spreker is ds. Langbroek. Onder werp: „Je moet maar zien wat er van komt". Een koperkwartet zorgt voor de muzi kale omlijsting en een bekende tenor zal zingen. De toegang is vrij. eisen voldoen, doch daarover hoeft de M.A.C. „Veenendaal" die thans een internationale cross „onder handen" heeft, zich geen zorgen om te maken. Veeleer gaat het om de toestemming van de K.N.M.V. en wanneer deze ver leend zou worden, ligt het in de be doeling de Grand Prix op zaterdag te laten verrijden. In interne kring is hierover reeds gesproken en het ziet er wel naar uit dat op korte termijn met verwezenlijking van de plannen begonnen zal worden. DE CROSS Wat de komende cross betreft, op enkele kleine dingen na, is alles op papier kant en klaar. Het circuit, dat 2480 meter lang is, is vorige week za terdag door de K.N.M.V. goedgekeurd. Een dezer dagen zal begonnen worden met de afzetting er van. In totaal verschijnen er een hon derd renners aan de start, o.w. top figuren uit België - Engeland - Duitsland - Denemarken - Zwe den en niet te vergeten de cracks uit ons eigen land. Zo zullen weer de bekende namen als Simon Schram, Rudi Boom, Frits Zelling, de gebroeders Dirkx, Kees Griekspoor en Benny Hartelman van de partij zijn. Er zijn in totaal zeven starts. Het circuit is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar, met dien verstande dat er nu wat meer steile afdelingen in ge maakt zijn, alsmede een grote spring- schans. Het ligt in de bedoeling om over en kele weken een persconferentie te houden, waarbij het gehele program ma bekend gemaakt zal worden. Vast staat reeds dat diezelfde avond de cross ook uitgezonden zal worden op de t.v. in de rubriek Sport in Beeld. Al onze horloges, die door de opheffing van de weel debelasting, in prijs zullen worden verlaagd, zijn nu reeds aangepast aan de la gere omzetbelasting, die over enige tijd kan worden verwacht. l!r,T.ld.UMU«'JHIN!M:NI De dinsdagavond gehouden voorlich tingsavond van Philadelphia werd door een groot aantal mensen bezocht, zodat de zaal van 't Trefpunt geheel gevuld was. De voorziter, de heer Bulsink, opende deze vergadering. „Het stemt ons tot grote dankbaarheid", aldus de voorzitter, „dat er zoveel belangstelling voor ons werk is. Wat wordt er tegenwoordig al veel gedaan voor de vroeger geheel ver geten en achteruitgeschoven groep van geesteszwakken." Na samenzang van Ps. 25 2 volgde een schriftlezing van een ge deelte uit het lijdensevangelie en gebed. Het woord werd nu gegeven aan de heer De Jong uit Ede van de Ver. tot Chr. opvoeding van geesteszwakken, die in een lezing het werk op de diverse stichtingen toelichtte. Spreker merkte op dat er mensen zijn die vinden dat er vroeger toch niet zoveel afwijkende kin deren waren. Dit is toch niet juist. Het percentage is gelijk, maar het verschil met nu is: de ouders die zo'n kind had den, schaamden zich hiervoor en verstop- Het is héél wonderlijk, maar in Ou wehands Dierenpark op de Grebbe- berg hebben dierenarts G. H. Gouda Quint, zijn vriend tandarts H. C. Ver- haaf, beiden wonende te Heelsum, met inschakeling van het tandtechnisch la boratorium P. Backes te Bergen op Zoom het klaar gespeeld een helm- casuaris te voorzien van een kunst snavel. Zij hebben daarmee het leven gered van deze zwaar gehandicapte vogel, die zienderogen vermagerde omdat hij zijn graantje nog maar erg moeizaam kon meepikken. Het idee kwam van de heer Ouwehand. Met lede ogen moest hij toezien hoe de casuaris, die geboren was met een misvormde bo vensnavel en aanvankelijk normaal op groeide, plotseling achterbleef bij zijn soortgenoten. Het kleine stompje bo vensnavel deed bijna geen dienst meer en onze gevederde vriend - familie van de struisvogel - moest tenslotte letterlijk op zijn kop gaan staan om Op 1 april - en het was wis en ze ker geen mop - was de heer L. P. van Voorthuisen te Rhenen veertig jaar onafgebroken in dienst van de N.V. Nederlandse Buurtvervoer Maatschap pij. Maandagochtend om elf uur deed Rhenen's burgemeester ten gemeente huize mededeling van het heuglijke feit, dat het Hare Majesteit de Konin gin had behaagd de jubilaris te on derscheiden met de bronzen ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In het bijzijn van de directie van zijn maatschappij speldde de burge meester de heer Van Voorthuisen de medaille op de revers. Daarbij prees hij de grote werklust van de gedeco reerde wanneer het ging om de be hartiging van verenigingsbelangen. De directeur van de N.B.M., de heer E. D. Klinkert, sprak zeer waarderend over de loopbaan van de heer Van Voorthuisen, die op 1 april 1922 ver meldde: leerling timmerman en thans adjunct-commies. De jubilaris zwaaide van de technische kant over naar de administratieve. Als herinnering aan deze dag bood hij de heer Van Voorthuisen de draag- medaille aan, terwijl hij bovendien de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Wij tekenen hierbij nog aan, dat de jubilaris dertig jaar geleden de chr. gemengde zangvereniging „Eben Hae- zer" oprichtte, daarvan al die jaren al directeur is en de laatste jaren tevens voorzitter. Hij was mede-oprichter en jarenlang secretaris van de afdeling Rhenen van de Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Al der tig jaar fungeert de gedecoreerde als organist in de Hervormde Kerk van de buurtschap Achterberg. De heer Van Voorthuisen is een be kende, maar ook actieve figuur in Rhenen, die altijd klaar staat wanneer een beroep op hem wordt gedaan. De korte plechtigheid ten gemeente huize werd besloten met een kop kof fie en een rokertje. heel gebrekkig nog wat voer naar bin nen te kunnen werken. De heer Ouwehand opperde de mo gelijkheid de casuaris een kunstsnavel aan te meten. Zijn parkarts dr. Gouda Quint dacht lang na over dit idee. Hij sprak er eens over met zijn vriend de tandarts en al spoedig stonden beiden bij de ren van de ten dode opgeschre ven vogel. Beiden waren begaan met zijn lot en toen moet de tandarts plot seling gedacht hebben: wanneer ik mijn eigen patiënten met een kunstge bit kan helpen, waarom zou ik deze vogel dan geen kunstsnavel kunnen bezorgen. Het bleef natuurlijk een experiment, maar de wijze waarop „het geval" werd aangepakt wekte vertrouwen dat het zou slagen. De gehandicapte ca suaris werd overgebracht naar het die- renziekenhuis „De Wagerenk" te Wa- geningen, waar de vogel om te begin nen moest „happen". Dat was gemak kelijker gezegd dan gedaan, want het stomme dier begreep niet dat het om zijn bestwil ging en het spartelde ui teraard flink tegen. Maar de mens was sterker en het model van de prothese kon worden verkregen. Het tandtechnisch labora torium van de heer Backes in Bergen op Zoom werd ingeschakeld, waar men in de weinige vrije tijd de prothese aan de hand van het genomen snavel model uit metaal vervaardigde. De vo gel werd nu opnieuw naar „De Wa gerenk" overgebracht, waar de prothe se werd bevestigd. Alles bleek naar wens te verlopen. De kunstsnavel paste precies, werd met twee schroefjes boven op de helm van de casuaris bevestigd, „afgemon teerd" met kunsthars en toen kwam de grootste spanning: zou de vogel weer kunnen pikken. Terug in de ren bij zijn soortgenoten bleek het expe riment zó goed geslaagd te zijn, dat de vogel even normaal als de anderen zijn maaltijden verwerkte. De kunstsnavel is zo natuurgetrouw nagebootst, dat iemand die het niet weet eraan voorbij gaat. Het is een buitengewoon knap stukje werk ge worden van mensen die begaan waren met het lot van een dier, dat door de speling van de natuur ten dode was opgeschreven. Hier werd tandtechniek snaveltechniek. ten het. Men wist niet wat men er mee aan moest. Omstreeks 1880 wees Prof. Mr. v. d. Berg de kerken op hun taak in deze, die tot dat ogenblik helaas zeer verwaar loosd was. Aan de hand van praktijkgevallen ver telde de heer De Jong over de stichtingen. Aandachtig werd er geluisterd. Hierna volgde de pauze waarin koffie geschonken werd, terwijl er druk van de gelegenheid gebruik gemaakt werd met elkaar te spreken. Opvallend was de zeer goede sfeer die er deze avond heerste. Na de pauze werd door een muziek groep het lied „Heer, wees mijn Gids" gespeeld en gezongen. Deze groep maakt vooral gebruik van een betrekkelijk nieuw instrument n.l. de melodica. Verrassend is het resultaat hiervan. De film: „Je gaat van ze houden" sprak voor zichzelf. Een goed beeld werd ge geven van het leven en werken op 's Hee- ren Loo Lozenoord. Ontroerende momen ten. De voorzitter dankte in zijn slotwoord de heer De Jong voor zijn komst. Ook de kerkeraad van de Ger. Kerk die het ge bouw gratis ter beschikking had gesteld Ook in dat opzicht hebben we van de kerken in Veenendaal al veel medewer king ondervonden, volgens de voorzitter, waarvoor we zeer dankbaar zijn. Hierna sloot de heer De Jong de ver gadering met dankgebed. ERNSTIG GEWONDE BIJ ONGELUK OP LUNTERSEKADE Op de Luntersekade te Ederveen botste zondagavond een personenauto bestuurd door de heer van de S. uit Deventer tegen een links van de weg staande telefoonpaal. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de naast hem zittende com pagnon de heer van D. uit Leeuwar den moest met een schedelbasisfrac- tuur naar het Julianaziekenhuis te Ede worden overgebracht. Van de S. ver klaarde dat een rukwind hem de macht over het stuur had doen verliezen. De auto werd aan de voorzijde flink be schadigd. AFDELING AMERONGEN DER V.V.D. VERGADERDE Op de j.l. vrijda gehouden ledenver gadering v. d. Volk: partij voor Vrijheid en Democratie afdeli g Amerongen werd door de leden he volgende definitieve bestuur gekozen': \|oorzitter: J. de Vries; Secretaresse: mevr, Kop; Penningmees R. Kist; G. J. G. voor de komende zingen, waaruit op J. J. van de Pol-v. de ,er: Sol; Leden: mej. an Schaik. Voorts werd eeó groslijst opgemaakt gemeenteraadsverkie- dinsdag 10 paril a.s. de definitieve kantjidatenlijst zal worden samengesteld. FILMMIDDAG 10 x 10 ACTIE Zaterdagmiddag j.l. had het comité voor de 10 x 10 actie voor de jeugd een filmmiddag georganiseerd, waar voor grote belangstelling bestond, 's- Avonds stond een filmprogramma voor de ouderen op het programma, maar hiervoor was de belangstelling zeer matig. Van de zijde van het gemeente bestuur waren aanwezig de wethouder G. v. Barneveld er» de heer F. C. Ma- gedans. Vertoond werden de films: „Een wonderlijke zomer", in kleuren en de lachfilm „De Hondsdagen". De films werden geheel belangeloos vertoond door de heer N. Smilde. Verder werd deze avond nog een flinke verloting gehouden. GEMEENTERAADSVERGADERING Maandag 9 april a.s. hoopt de Ame- rongse raad in openbare zitting bijeen te komen ten gemeentehuize. Uit de 12 punten bestaande agenda zijn de voor naamste: 1 Verzoek P.U.E.M. te Utrecht tot het leggen en onderhouden van een hoogspanningskabel langs de zuide lijke verbindingsweg tussen Koene straat en Holleweg. 2 Aansluiting riolering Vissersweg op gemeente riolering Rhenen. 3 Verkopen van weduwenhuisjes aan de heer W. A. v. Bijlert te Delft. 4 Vaststelling begroting met bedrijfs- begrotingen voor 1962. ZONDAGVOETBAL DVSA 1 speelde j.l. zondag met een aan tal invallers tegen Maluka Muda in Bar neveld. Tegen de harde wind in 'had DVSA het vooral in de eerste helft moei lijk. Vlak voor de rust was de stand 2-0, doch de ruststand werd onverwacht nog 4-0. In de tweede helft had DVSA het windvoordeel en was nu meest in de aanval. Het einde kwam met een 5-1 ne derlaag. ZATERDAG A.S. E.H.B.O.- DISTRICTS WEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag 7 april a.s. organiseert de afd. Amerongen van de Kon. Ned. ver. voor E.H.B.O. in het Clubhuis de dis trictswedstrijd. De plaatsen Breukelen, Maarn, Soest, Utrecht en IJsselstein zul len ieder één goed getrainde ploeg van drie personen naar deze wedstrijd afvaar digen. De winnende ploeg zal straks de provincie Utrecht moeten vertegenwoor digen op de landelijke wedstrijd. Vorig jaar was het de Amerongse ploeg die mee streed om het landskampioenschap. De wedstrijd, is voor diegenen die be lang stelt in het E,H.B.O.-werk vrij toe gankelijk. Dat juist Amerongen de eer mag hebben deze wedstrijd te organise ren is nog een laatste uitvloeisel van het 25-jarig bestaan dat einde 1961 werd ge vierd. NUTSLEDEN BEZOCHTEN CABARET TINGEL-TANGEL Maandagavond hebben 65 Nutsleden in de Utrechtse Stadsschouwburg een voor stelling bijgewoond van het cabaret Tin- gel-Tangel. Deze avond was door de Nuts- departementen uit de provincie gezamen lijk georganiseerd. De mening over het optreden van Marijke en Sieto Hoving, Conny Stuart en Paul Deen, liepen nogal uiteen. Algemeen was men echter tevre den over deze uitgaansavond, die de laatste jaren een vaste gewoonte gewor den is. De reis werd gemaakt met vijf tien luxe wagens, beschikbaar gesteld door de verschillende Nutsleden. De kennismaking met het Amsterdams Volkstoneel en met het door dit gezel schap gebrachte toneelstuk Rooie Sien, moet het gros van de vrijdagavond. in het Clubhuis aanwezige belangstellenden, wel genoegen hebben gedaan. Dat kon men namelijk gevoeglijk aannemen uit de re acties tijdens en na het optreden van het beroepsgezelschap. Het was zoals men dat aankondigd „een fel realistisch drama in zes bedrijven", betiteling die op zichzelf al een halve zaal vol publiek heeft getrokken. Kleding, gebaren en woorden hebben er dan ook niet om gelogen, het was een realistisch toneelspel. Het stuk werd gespeeld op een wijze die bekend is van het Amsterdams Volkstoneel, dit genre stukken ligt het gezelschap bijzonder goed. Wie via de te levisie de stukken Op hoop van zegen en De Jantjes zag, herkende in Rooie Sien direct de verschillende creaties. Beppie Nooy was met haar vertolking van Rooie Sien de centrale figuur op het toneel. Vaart ert routine kenmerkten het spel van deze hoofdrolspeelster. Ook de ande re speelsters en spelers deden het voor treffelijk, hoewel de ene uitbeelding meer bevredigde dan de andere. Over de in houd van het toneelspel zullen de me ningen wel verschild hebben, het was een verhaal met een lach en een traan en met het gebruikelijke happy end. Het verhaal is zoals dat heet „midden uit het leven gegrepen". Het applaus bevestigde de waardering van het publiek. De belangstelling voor deze avond was vrij behoorlijk, vooral uit omliggende plaatsen waren velen naar het Clubhuis gekomen. KORFBALNIEUWS Nog steeds moeten we nederlagen ver melden. Zowel het eerste twaalftal als de adspiranten kwam zonder winst thuis. De adspiranten brachten het er nog het bes te af, met vier nul werd in Utrecht ver loren van Samos. Het zal niet zo lang meer duren of het zullen de adspiranten zijn die de eerst winstpunten zullen bin nenbrengen. Zaterdag a.s. kunnen ze het proberen, om kwart over vier krijgen zij Samos uit Utrecht op de Burgwal op bezoek. He- mur-Enge 1 blijft thuis en speelt om half drie tegen RDZ 2 uit Zeist. Iioe zoeken wij allen de waarheid, de een denkt Haar hier, d'ander daar we spreken diep ernstige ivoorden, Of vechten verwoed met elkaar. De een houdt het bij de Hervorming de ander is Rooms-Katholiek, Zij hebben het beiden gevonden, Men is overtuigd fanatiek. Dan is er nog de Reformatie verdeeld in pa»tijen, wel tien, en tientallen kerkjes verrijzen, want elk heeft iets beters te biên. Hoe kan hier, in vrede, het mensdom een keus doen uit al dat gerucht. Zij jagen met al hun gebeier het zoekende schaap op de vlucht. De waarheid is Jezus, niets anders De weg en het leven is Hij, geen vragen, geen twisten, geen scheiding, er is slechts één Kerk; dat is Hij. Want met die verdeeldheid verliezen we 't allervoornaamste uit 't oog; wij kijken te veel naar eikander, en veel, veel te weinig omhoog. A. H. Het met 3 invallers spelende Vogels team heeft zaterdagmiddag in de wed strijd tegen Stroe een waar schutters feest gehouden. In de eerste 13 minuten wisten de vo gels met goed voetbal door doelpunten van Eikelkamp, Vlaanderen en Gijsbert- sen 2 x een 4-0 voorsprong te nemen. Men ging het hierna wat kalmer aan doen waardoor Stroe nog voor rust door 2 doelpunten van hun middenvoor op 4-2 wisten te komen. Na de thee geloofden de Vogels het wel totdat de gasten door hun linksbinnen de stand op 4-3 wisten te brengen. Dit doelpunt inspireerde de vogels om er een schepje op te doen en met de re gelmaat van een klok kwamen er doel punten. Eerst wist Vlaanderen de stand naar '5-3 te schieten en spoedig hierop bracht ten Ham het halve dozijn op het scorebord. 6-3. Door 2 goede doelpunten van midden voor Overeem kwam met 8-3 het einde van dit schuttersfestijn. „Never in the field of human conflict was so much owed bij so many to so few, nimmer tevoren hadden zo velen zoveel te danken aan het werk van zo weinigen", heeft Winston Churchill in de oorlog eens gezegd. Met een variant op deze gevleugelde woorden zou men bij de AHOB's (automatische halve-overweg- bomen) nu kunnen zeggen: „Zelden wachten zo weinigen zo'n korte tijd op het passeren van zo velen." Immers, slechts enkele seconden wachten hooguit enkele tientallen weggebruikers op het passeren van enige honderden treinpassagiers. Het is een onmiskenbaar feit dat aan j> de ingebruikstelling van de AHOB's voor het wegverkeer talloze voordelen verbonden zijn: namelijk besparing aan tijd en dus aan geld. Deskundigen van de Spoorwegen hebben berekend dat bij een gelijkmatige verdeling van het verkeer op een bepaalde weg, waarin een AHOB is geïnstalleerd, een bespa ring van de wachttijd van 75 pet op- treedt. Hierdoor is het aantal voertui gen dat vroeger voor een overweg werd opgehouden sterk verminderd. Deze besparing voor het wegverkeer brengt geen verminderde veiligheid met zich. Integendeel zelfs! Nog tè weinig is bekend dat als het mechanisme van een AHOB weigert of er bijv. een lei ding is beschadigd, de halve bomen vanzelf naar beneden vallen en dus het wegverkeer de spoorwegovergang ge sloten vindt. Wanneer er dus ongelukken bij een AHOB plaatsvinden, zal de oorzaak daarvan in eerste - en meestal ook in laatste - instantie bij de weggebruiker zelf moeten worden gezocht. Daarom vestigt het verbond voor Veilig Verkeer er deze maand vooral de aandacht op, dat de AHOB van de weggebruiker een veel groter verantwoordelijkheidsbesef vraagt dan de traditionele overweg bomen. Het lijkt zo gevaarloos om bij een AHOB nog éven om de bomen heen te rijden, om nog net even door te rij den ook al branden de rode knipper lichten al, en om - wat nog veel vaker Vrijdagmiddag 30 maart j.l. werd door de Provinciale Bond van Fokver- enigingen de jaarlijkse stierenkeuring gehouden aan de Koetslaan. In totaal werden 12 stieren aangevoerd waar van er slechts drie werden afgewezen voor het Ned. Rundvee Stamboek. De keuringscommissie werd gevormd door de heren v. Eek uit Utrecht, Zelden- rijk uit Eemnes. Verder waren van het N.R.S. aan wezig de heren J. de Goot, inspecteur; Ir. de Boer en D. de Kruif. De navol gende negen stieren werden goedge keurd. Ingeschreven werden dan ook in het Ned. Rundvee Stamboek als 2- jarige stieren: Elsje's Adema b. 79, eig. J. W. Breedijk en Piet 4 b. 78, eig. A. van Ginkel. De 1-jarige: Dirk Jan b., eig. fam. A. N. v. Deelen; Boukje's Sibbele b„ eig. D. A. Verbeek; Klara's Sibbele b., eig. D. A. Verbeek; Marie's Geale b. eig. H. v. Maanen; Evert Friso bc eig. J. Lagerwey; Nollie's Anke 2 - bc eig. R. v. d. Brandhof. Aangewezen voor de Provinciale Stierenkeuring te Utrecht de 6-jarige stier Maurits Adelbert van de heer J. Lagerwey b 83 R.P.S. Eveneens aan gewezen werden Boukje's Sibbele en Dirk Jan. De keuring te Utrecht zal gehouden worden a.s. vrijdag 4 mei. Het aangevoerde te Renswoude was van goede kwaliteit. In de school met de BUbel aan de Oude Holleweg werd donderdag j.l. een ouder avond gehouden. Het heeft wel enige t(jd geduurd voor weer zo'n avond tot stand kwam. Wel echter werd er geregeld gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen en zich met het onderwijzend personeel te onderhouden. voorzitter inhaakte wat er met het geld uit collecte's en contributie van de school vereniging geschiedde. Hiermede zal men in de komende 5 jaren aanmerkelijke verbeteringen aan brengen waar reeds een begin mee ge maakt is. In beginsel besloot men de lo kalen een extra beurt te geven. Hiertoe heeft men reeds in vier lokalen de ban ken vernieuwd. Dit brengt een kosten met zich mee van 30,per stuk. Verder bestaan er plannen voor het aanbrengen van vloer bedekking en opfrissing van de wanden. Tevens zal het speelplein verder wor den betegeld met name rondom de fiet senbergplaats. Bij nader onderhoud met de voorzitter vernamen we nog dat de school een semi permanent gebouw is dat steeds verschillende verbeteringen vraagt. Zo is reeds het dak vernieuwd en dit jaar zal de buitenkant worden geschil derd. Verder is men reeds in het bezit van een schoolhuis. Deze avond stond onder leiding van de bestuursvoorzitter ds. v. d.'Peut. Na een kort inleidingswoord bracht het hoofd der school de heer Grundlehner in zijn onder werp „Van pantoffel tot pijp" duidelijk naar voren de grote verandering van vroeger en nu in het onderwijs. De schooltandarts Okker lichtte de aan wezigen in over de tandverzorging op school. Men is in de eerste klas begonnen en zo werkt men verder op tot de zesde klas. De pauze gaf gelegenheid tot be zichtiging van het werk en voor een con sumptie. Na de pauze werden door de tandarts nog verschillende vragen beantwoord. De heer Stuiver, onderwijzer van de vierde klas, gaf op boeiende wijze het onder werp „De rust in gezin en school" ten beste. Duidelijk zette spreker uiteen hoe belangrijk het is als ouders kind te zijn met de kinderen. Aan het slot werd een collecte gehouden waarop de bestuurs- voorkomt - op te trekken vóórdat de rode knipperlichten zijn gedoofd. Om de als gevolg van deze onbedachtzaamheid optredende ongevallen te helpen voor komen, roept het Verbond de wegge bruikers deze maand toe: „Rood knip perlicht betekent altijd, bij alle over wegen, onmiddellijk STOP!" SCHIETEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scherpen- zeel geschoten onderlinge competitie. C. Valkenburg jr. 48; M. Berendse 47; J. ten Broek 46; H. Pater 45; A. van Dusschoten 44; J.Koudijs, J. van Eist en E. v. d. Werk 43; R. van Eist 42; H. Berendse 41 en P. Engelenburg 40 punten. UITSLAG ORIENTATIERIT Vierendertig deelnemers meldden zich dinsdagavond aan de start bij café Markt- zicht voor de tweede van dit seizoen door de auto-, motor- en bromfietsenclub PIOS uitgeschreven oriënteringsrit. De rit was uitgezet door de heren A. Lager wey en J. Harthoorn en de prijzen be stonden uit bekers en gebruiksartikelen naar keuze. De uitslag was als volgt: Auto's: 1 H. van Dijk, Veenendaal, 72 strafp.; 2 C. v. d. Wind, Woudenberg, 98 strafpnt.; 3 H. v. d. Wetering, Wouden berg, 99 strafpnt.; 4 D. van Bentum, Wou denberg, 166 strafpnt. Motoren: 1 J. Bebingh, Woudenberg, 2 strafpnt. Bromfietsen: 1 H. v. Eden en G. ten Broek, beiden uit Scherpenzeel en ieder 26 strafpunten. JONGERENDAG Op 23 april wordt in de gemeente lijke eierhal een provinciale Jongeren dag gehouden. Onder leiding van de heer G. A. de Ridder wordt er een gevarieerd programma gegeven zoals volksdansen, volksspelen en een spe ciaal voor die dag gemaakt opdrach- tenspel. Verder verlenen medewer king: ds. Joh. Langstraat, Flip de Ko ning met het elektrisch orgel, Elly en Franny Faassen met zang en cither en solozang door de heer Faassen. Tot slot een rally, waar alle belangstellen den uit Scherpenzeel en omgeving wel kom zijn. GESPAARD Gedurende de maand maart werd bij de Rijkspostspaarbank alhier in gelegd 19.061,53 en terugbetaald 17.415,34. BENOEMD Onze oud plaatsgenoot Dirk Blan ken Dzn., kolonel bij het Garde Re giment Prinses Irene, is bij K.B. be noemd tot Brigade-generaal b.d. Maandagavond vergaderde de Scher- penzeelse Oranjevereniging in café Marktzicht. Het programma voor de viering van het huwelijks feest om vat voor de leerlingen van de kleuter school en die van de eerste tot en met de derde klasse van de lagere scholen, een poppenkast voorstelling en gooche laar en voor de groteren een filmvoor stelling. Er werden verschillende sug gesties gedaan die het bestuur nader zullen bekijken. Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. Cozijnsen, E. v. d. Dikken- Op donderdag 12 april zal de vraag: „Wie wordt Mister Os of Miss Rund '62?" weer actueel zijn, daar de 30 ste grote nationale Paasveetentoonstelling - ove rigens ter ere van het lustrum feestelijk aangekleed - weer op de terreinen van de Amsterdamse veemarkt georganiseerd zal worden. Om 8 uur 's morgens starten een 60-tal keurmeesters met hun werkzaam heden om plm. 600 stuks vee te beoordelen en de kampioenen aan te wijzen. Dit aan tal is voorgeselecteerd uit 10 regionale Paasveetentoonstellingen en onderge bracht in 39 groepen, op hun beurt weer gerubriceerd in 8 klassen. Dit wil dus zeggen, dat het in Amsterdam aangevoer de vee - elders reeds bekroond of voor zien van eervolle vermeldingen - tot de allerhoogste kwaliteit van de Nederlandse veestapel behoort. Na de inleidende werkzaamheden wordt om 10 uur het publiek op de terreinen aan de Cruquiusweg toegelaten, doch dan zullen de kampioens- en selectiekeuringen nog moeten plaatshebben. Omstreeks het middaguur zal men wel zover zijn, dat de algemene kampioen, alsmede de reserve kampioen, kan worden aangewezen. Vermelding verdient, dat ook dit jaar het motto „Meer vlees en minder vet" opgeld zal doen, zodat de „slanke lijn" de oude opvatting van het kolossaalste, vetste en zwaarste dier gaat verdringen. Om twee uur 's middags wordt de prijs uitreiking gehouden, waarbij vele voor aanstaande figuren uit de vee- en vlees wereld aanwezig zullen zijn. EEN AUTOMATISCHE SCOOTER Een firma uit Coventry heeft een nieuwe vol-automatisch scooter op de markt ge bracht. De licht scooter met een cylinder- inhoud van 100 cc. „Tina" genaamd, heeft een vol-automatische transmissie die de bestuurder in staat stelt zich geheel op het wegverkeer te concentreren zonder zijn aandacht aan het schakelen te hoe ven geven. Wanneer de motor looptwerkt de vol-automatische transmissie. De „Ti- na" kan een snelheid halen van 64 kilo meter per uur. Het brandstofverbruik be draagt ongeveer 160 kilometer op de 4,5 liter. De basisprijs in Engeland bedraagt ca. 800,—. berg en L. Mes herkozen. De vereni ging telt thans 360 leden van wie er slechts 10 ter vergadering aanwezig waren. STEEKVLAM VERWONDDE MAN Toen de heer S. wonende aan de Oude Barneveldseweg, bezig was met een snijbrander wrakken van auto's stuk te snijden en hierbij een band van een trekker doorbrandde, gaf dit een klap die ver in de omtrek was te ho ren. Tegelijkertijd veroorzaakte dit een steekvlam van enkele meters lengte. Van S. werdén de kleren van zijn li chaam gerukt en in zijn gezicht kreeg hij zodanige brandwonden dat hij op medisch advies naar het S. en A. zie kenhuis te Utrecht is over gebracht. V.V.V.-VERG ADERDE Maandagavond vergaderde de V.V.D. afdeling Scherpenzeel, onder voorzit terschap van de heer H. J. Blanken in de Sociëteit waarbij de candidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraadsver kiezingen werd samengesteld. De heer D. J. A. van der Vliet, gemeenteraads lid te Nijmegen en propagandist van de V.V.D. in Gelderland, hield een in leiding over de gemeentepolitiek. Een forum, bestaande uit de volgen de V.V.D.-raadsleden: mevr. H. Bud- dingh-de Vries Lentsch uit Veenen daal; de heer G. W. Bos, uit Ede en de heer H. J. Blanken uit Scherpen zeel, beantwoordden diverse vragen. De kandidatenlijst kwam er als volgt uit te zien: 1 H. J. Blanken; 2 mevr. A. Zwaan-den Hertog; 3 drs. H. Ant- velink; 4 W. J. Cramer; 5 D. Schuur; 6 J. H. Nieuwenhuizen; 7 W. Langen- bach; 8 S. Vlastuin; 9 J. de Kreuger en ID G. J. van Eist. TWEE DUIZEND NEDERLANDSE BEDDEN VOOR CHILI Met het M.S. „Achilles" van de K.N. S.M., dezer dagen uit Amsterdam ver trokken, is een grote lading Neder landse bedden onderweg naar Zuid- Amerika. Van de organisatoren van het We reldkampioenschap Voetbal, dat deze zomer in Chili wordt verspeeld, ont ving de Dico-Meubelfabriek te Uden de opdracht tot vervaardiging van 2000 bedden, bestemd voor de officials en de deelnemers aan het tournooi. Het gaat hier om de z.g. Eurostylbedden, eenvoudig en sterk van constructie, met een fraaie, tevens doelmatige vormgeving en een uitstekend slaap comfort. Vermeldenswaard is nog dat in Zuid- Amerika de spiraaldraadmatras tot dusverre onbekend was en door deze Nederlandse leverantie dus zijn intre de in dit werelddeel doet. Op deze wijze levert Nederland, zelf geen deelnemer aan het tournooi om het Wereldkampioenschap, toch een belangrijke bijdragen aan dit interna- tionade evenement.

De Vallei | 1962 | | pagina 4