Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Sportcomplex «Panhuis» krijgt al gestalte e« Ook voor de binnen-sporten zijn serieuze plannen op komst er Het Sportcomplex VEENENDALERS NAAR KONINGIN Goede Vrijdag Nachtelijke schietpartij op Duitse koopman Paas-Agenda WAAR IS DE VALLEI-RIKS? 3T «raf 2z:s6 ELST SCHERPENZEEL OVERBERG 36e jaargang VRIJDAG 20 APRIL 1962 Nr. 32 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoudc Scherpenzeel Volgende week „Ulo-Paasfestival" Sieraad voor de sport Wie worden gebruikers? Goede hoop D.S.-harmonie vult voetbalpauze WAARDE 7,50 3 RE 097170 PAASCONCERT ■51} wizt. Twee prijzen voor Chr. school Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Met een variant op het bekende gezegde: „Een nieuwe lente, een nieuw geluid", zou voor Veenendaal ook gezegd kunnen worden: „Een nieuwe lente, nieuwe SPORT ACCOMMODATIE". Immers het nieuwe sportcomplex „Panhuis" in het vlakke westen begint steeds meer vorm te krijgen en wat de binnensporten betreft - hiervoor zjjn ook SERIEUZE plannen in de maak. Veenendaal kan en mag prat gaan op vele voortreffe lijke eigenschappen, maar met de sportaccommodatie is het tot nog toe schamel gesteld. De voetbalclubs even buiten beschouwing latend, zitten de ATLETIEK, de KORFBAL en de TENNIS al jarenlang om een geschikt terrein te schreeuwen. En wat de binnensporten, zoals VOLLEYBALL, BADMINTON, TAFELTENNIS, GYM NASTIEK en JUDO betreft, kan Veenendaal beter het zwygen er toe doen. Maanden geleden werd met veel tam-tam een nieuwe sporthal gecreëerd - het werd zelfs over de radio wereldkundig gemaakt - doch het is bij plannen gebleven. De sporthal werd een fata-morgana en zelfs de in het leven geroepen sportraad heeft daar niets aan kunnen veranderen - tot op heden! Want mogen we de wethouder van Onderwijs, Sport en Cultuur, de heer C. N. van Kuyk, die zich altijd met ijver achter de sport kar heeft gespannen, geloven, dan zullen ook de binnen sporten eindelijk uit de impasse geraken! Het was de wethouder van Onder wijs, Sport en Cultuur die enkele jaren geleden kans zag gelden aan te trek ken voor de realisering van het sport complex aan het Panhuis. Er waren al lang plannen maar de benodigde fi nanciën ontbraken. Bovendien behoorde dit plan thuis onder de z.g. werkverschaffingsprojec ten, m.a.w. als er eens een werkloos- GROTE OPKOMST VERWACHT BIJ PAASMORGENZANG Onder he/ motto „Komt allen tesamen, de Heer is waarlijk opgestaan", wordt zondagmorgen le Paasdag op het SI. de Bruineplein in Veenendaal-zuid een in terkerkelijke Paasmorgenzang gehouden. Vanaf 's morgens kwart voor acht tot acht uur zal ter plaatse paasmuziek /en gehore gebracht worden. Om prec/es acht uur be gint de samenzang welke een half uur zal duren. Tussendoor zal een 5-minuten- toespraak worden gehouden. Jong en oud is van harte welkom. Liederenbladen zul len aan iedereen gratis uitgereikt worden. Het Paasfestival Driebergen 1962, uit sluitend voor leerlingen van de hoogste klassen van de Ulo-scliolcn In de pro vincie Utrecht, wordt volgende week donderdag tot en met zaterdag in het „Grote Bos" te Driebergen gehouden. Er is een bijzonder aantrekkelijk pro gramma opgesteld, met o.a. het Scapino Ballet, Toneelgroep Studio, het Neder lands Kamerkoor en The Dutch Jazz Quartet. Naast een Paasvuur, volksdansen en een speurtocht, is er ook ruimte ge laten voor groepsgesprekken met kunste naars. Het doel is leerlingen van het Voortgezet Onderwijs nader in kontakt te brengen met de kunstenaar en zijn werk. In totaal hebben 150 leerlingen voor het festival ingeschreven. Uit Veenendaal zal een groep van de Kon. Julianaschool het festival bijwonen. Eerder schreven wij deze school niet gereageerd had op de inschrijvingsaankondiging. Later echter bleek dat de Stichting WIKOR een admi nistratieve fout heeft gemaakt en de school in het geheel niet benaderd was. heid kwam, dan pas zou men aan dit project kunnen beginnen. Toen men eenmaal de geldbron had aangeboord - bestaande uit een ge vormd fonds van Patrimoniums Bouw vereniging ter grootte van bijna 400.000 gulden - werd zo snel mogelijk met de werkzaamheden begonnen. De Ned. Heide Mij. dirigeerde bulldozers naar de weilanden bij het Panhuis en het begin van een 13 ha groot complex was een feit. Het „Panhuis" wordt een sieraad voor de Veenendaalse buitensport. Twee velden zijn er nu al ingezaaid en achter de stevige omheining, om zoomd door beplanting, komen de gras sprietjes al uit de grond. Wanneer het gehele complex kant en klaar is (als streefdatum van de opening wordt midden 1963 genoemd) zullen er aan de westkant van Veenen daal 4 voetbalvelden, 2 korfbalvelden, 3 tennisvelden, 1 atletiekbaan en 3 oefenstroken, op de sport liggen te wachten. Dit hele „grapje" kost bijna zeven ton en wordt uitsluitend gefinan cierd door de gemeente. De oorspronkelijke plannen zijn iets gewijzigd. Aan de zuidkant bijvoor beeld waren ook enkele voetbalvelden gepland, doch dit kon geen doorgang vinden vanwege hoogspanningka bels waarvoor aparte voorschriften gel den. Zo degelijk de plannen zijn qua aan leg, zo vaag zijn in feite de plannen met betrekking tot de toekomstige ge bruikers van dit complex. Over tennis, korfbal en athletiek kan men kort zijn omdat hiervoor van verenigingszijde voldoende belangstelling is, maar die vier grote voetbalvelden? Eén club zal er zo wie zo gebruik van maken en dat is D.O.V.O., om dat deze hun huidige terrein ver spelen aan het uitbreidingsplan. Resteren er nog drie en het zou best eens kunnen dat hier het aanbod de vraag overtreft. Immers er is nu al vastgesteld dat de bedrijfsverenigingen in principe geen gebruik van de velden mogen maken, zodat alleen de algeme ne verenigingen overblijven. En juist zij zijn het die liever blijven spelen in hun tegenwoordige omgeving, temeer daar de meesten specifieke „buurt- clubs" zijn. Het zou echter te ver voeren zich daar nu al zorgen over te maken, al hoewel een benadering van het pro bleem stellig op zijn plaats is. Waarom wij niet? In kringen van de binnen-sporten is het complex „Panhuis" niet direct met gejuich begroet. Gezien vanuit het oog punt van urgentie, zou men veel liever deze 6 a 700.000 gulden besteed hebben aan bijvoorbeeld de bouw van de zo veel besproken sporthal. Een feit is dat de zaal-sporten er ten opzichte van de buitensporten slecht, zeer slecht voorstaan! De gemeente voert echter het argu ment aan dat de gezamenlijke buiten sporten in Veenendaal, méér leden en méér aanhang heeft dan de zaalsporten en uit dat oogpunt is eerst het sport complex aangepakt. Inmiddels is er (weer) goede hoop voor de binnensport. Een officiële ver klaring luidt: Er wordt serieus gewerkt om op korte termijn ook voorzieningen te treffen voor de zaalsporten. Zeer waarschijnlijk zullen in de loop van dit jaar nadere gegevens verstrekt worden. Men kan bij deze zaken alleen maar geduld hebben. Vrijwel nie mand weet hoeveel werk er ach ter de schermen verzet moet wor den, alvorens een bepaald plan is uitgewerkt, laat staan goedgekeurd. Laat sportminnend Veenendaal zich verheugen om de pogingen die er gedaan worden de SPORT te helpen. Er wordt hard aan gewerkt en wie dat niet geloofd - hem ra den we aan eens een kijkje te gaan nemen aan het Panhuis, waar de kiem wordt gelegd van een moder ne en GEOUTILLEERDE Veenen daalse sport! Op zaterdag 5 mei a.s. zal de Koninklijke Familie, in het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van het Zilveren Huwelijksfeest, een bezoek aan de provincie Utrecht brengen. Het programma bevat o.m. een rondvaart van het Koninklijk Gezin door de Oude Gracht te Utrecht. Uit iedere gemeente dezer provincie zal een delegatie vanaf gereserveerde staanplaatsen deze boottocht kun nen gadeslaan. De delegatie van de gemeente Veenendaal zal 80 per sonen groot zijn. Voor hen is een staanplaats gereserveerd. Zij zullen kosteloos per autobus naar en van Utrecht worden vervoerd. Vertrek uit Veenendaal ongeveer 18.00 uur. Het ligt in de bedoeling van de burgemeester de Veenendaalse bevolking te doen vertegenwoordigen door nabestaanden van gesneuvelde militai ren, militaire oorlogsinvaliden, slachtoffers van het verzet, personen, die wegens verzetsdaden in concentratiekampen en gevangenissen hebben verbleven of hun nabestaanden. Voorts door andere personen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap. Zij die krachtens het vorenstaande in aanmerking menen en wensen te komen voor deelneming worden verzocht zich uiterlijk 27 april 1962 mondeling of telefonisch op te geven ter secretarie. Telefoon 2441, toe stel 08 (W. van Offeren). Indien onverhoopt teveel aanmeldingen bin nenkomen, zal daaruit een keuze worden gemaakt. De strijd werd in Gethsemané gestreden, daar werd het bitterst zieleleed geleden, tot aan de zucht: „niét Mijn, maar Uwe wil Dan daalde vrede in 't hart en werd het stil Maar tot de vrienden weergekeerd, die met Hem zouden waken, trof Hij hen allen slapend aan. Geen die deez' bange stonde, die Hem ten dode wondde ten volle met Hem delen kon. Geen die Hem kon verlichten of Hem terzijde staan. „Kunt gij niet één uur met mij wakëfvG Zo slaapt dan voort, de ure is nabij, De Zoon des Mensen zal geoordeeld worden. Komt, volgt Mij dan en gaat met Mij, want ziet, reeds nadert hij die mij verraadt, opdat vervuld word' wat geschreven staat". Doch zij, door schrik bevangen, vloden heen, en lieten Hem, in het verraad, alleen. Maar Jezus ging, gesterkt door het gebed, de vijand tegemoet met vaste tred. A. H. Schietende agenten en een in razende vaart verdwijnende automobilist, dat was het fafreel waardoor bewoners van de Dorpsstraat in Scherpen zeel in de nacht van maandag op dinsdag werden opgeschrikt. Het bleek dat een bewoner van de Dorpsstraat de politie had opgebeld dat een auto verdacht heen en weer reed en van tijd tot tijd stopte. Twee politieman nen trokk enin allerijl hun uniform over de pyama en spoedden zich naar de op gegeven plaats. Zich verdekt opstellend zagen zij inderdaad de vreemde gedra gingen van de bestuurder. Toen de auto weer in hun richting kwam aanrijden sprong één van hen op de weg en gaf met een rode lamp het stopteken. In plaats van te stoppen, draaide de PRINS BERNHARD IN DORDRECHT. Z.K.H. Pfrins Bernhard heeft woens dag tijdens het werkbezoek aan Dor drecht ondermeer een excursie gemaakt naar een Biscuit- en Chocoladefabriek. De prins droeg tijdens de rondgang, evenals andere genodigden, een witte jas en een petje. Voor de prinsessen kreeg de prins vier enorme paaseieren ten geschenke, die elk 15 kg. wegen. Foto: Zijn die eieren werkelijk voor mijn dochters? schijnt de prins hier te zeggen. auto vliegensvlug en ging er van door. De politiemannen hadden echter kans gezien het nummer te noteren en direct werd enalle omliggende politieposten ge beld met het verzoek om aanhouding. De Arnhemse politie wist de man te pakken. Het bleek een kippenkoopman te zijn ujt Duitsland die een Scherpenzeelse koopman zocht. Bij nader onderzoek bleek dat hem in zijn Heimat het besturen van auto's was ontzegd en hier dus ook geen geldig rijbewijs bezat. De politie had waarschuwingsschoten gelost om hem tot stoppen te dwingen. VEENENDAAL Zondag: Interkerkelijke „Paasmorgen zang" op het Slot. de Bruine plein in Veenendaal-zuid, van 8.00-8.30 uur. Liederenbladen zullen gratis worden uitgereikt. Maandag: Paasconcert in de Chr. Ger. Kerk, Hoofdstraat, door Jan Bonefaas. Aanvang 20.00 uur. St. Jorisdag padvinderij. Vlag- hijsing om 7.00 uur v.m. bij Troepenlokaal aan de Cunera- weg. Internationale motorcross op Wielingsheuvel. Aanvang om 2.30 uur precies. Het circuit mag vanaf 's morgens 10 uur betreden worden. RHENEN Zondag: Openluehtzangdienst op het plein van de Bergschool aan de Larikslaan van de Jeugdkerk in Rhenen. Aanvang 9.00 uur tot 9.30 uur. v.m. Medewerking wordt verleend door een trom pettist. Bij slechte weersom standigheden zal gebruik ge maakt worden van de hal van de school. AMERONGEN Zondag: Interkerkelijke Paaszangdienst in de Herv. kerk, m.m.v. Asaf's Kinderkoor. Aanvang 19.00 uur. ZEIST Zaterdag en maandag: Circus Boltini. Voorstellingen om 2.30 en 8.00 uur. Voor de op 30 april a.s. te houden voetbalwedstrijd Blauw Wit - Ensche- dese Boys op het voetbalveld aan de Bergweg, blijkt nu al grote belang stelling te bestaan. Als speciale attrac tie zal in de pauze de D.S. Harmonie optreden. Inmiddels is de kaartverkoop ook van start gegaan. Voorverkoop vindt plaats bij de volgende sigarenmaga zijnen: Van Walsum, Dr. SI. de Bruine plein; Van de Loosdrecht, Patrimoni umlaan 36; H. de Koning, Kerkewijk 72; J. v. d. Weerd Nieuweweg 180; P. v. Barneveld, Prins Bernhardlaan 199. De prijzen der plaatsen bedragen: zit plaatsen 2,staanplaatsen 1,25; jeugd tot 14 jaar 0,50, bij voorver koop plus 0,10 en programma der feesten 0,25. GELUIDSWAGEN VOOR PUZZELRIT Omtrent de volgende week zaterdag te houden Puzzelrit voor kinderen, deelt het bestuur van Oranjedag het volgende mee: Mocht door het slechte weer de rit niet kunnen doorgaan, dan zal dit door middel van een geluids wagen bekend gemaakt worden. De vorige week bij Slagerij Oosterbeek, Nieuweweg, Veenen daal uitgegeven Valleiriks, is niet gevonden. De nieuw uit te geven riks met het nummer is dus weer 7,50 waard. Bjj in levering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uitbetaald. Op 2e Paasdag geeft de organist Jan Bonefaas een concert in de Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat. De heer Bonefaas is in 1926 te Rotterdam geboren. Op 15-jarige leeftijd bespeelde hij reeds in een Jeugd kerk het harmonium. In de oorlog vertrok hij naar Sleeuwijk N.-Br. waar hij meer geconfronteerd werd met het kerkorgel. Zijn eerste lessen ont ving hij van een onderwijzer in Rotter dam. Tijdens zijn Sleeuwijkse periode kreeg hij orgel- en pianolessen van wij len Theodorus Bruijs, in leven organist der R.K. Kerk te Gorinchem. In 1943 kwam Jan Bonefaas in contact met Feike Asma, en besloot zijn orgelstu die bij hem voort te zetten. De start was snel, maar in 1944 moest de studie onder broken worden, omdat het reizen per trein te gevaarlijk was. Na de oorlog wer den de reismogelijkheden beter en kwam de studie weer op dreef. Per 1 januari 1955 werd hij organist van de Grote Kerk te Gorinchem. E.H.B.O.-NIEUWS Op de district-juniorenwedstrijd in Vleuten wist de afd. Eist de tweede plaats te behalen. Ook gezien het aantal deelne mers is dit een prachtig resultaat. Op de wedstrijd voor pag-gediplomeerden was het resultaat minder. Niettemin een leer zame middag en ook de EHBO-aanhou- der wint. BESPREKING BEJAARDENTOCHT Het Bejaarden-comité houdt dinsdag 24 april haar jaarvergadering in hotel De Hertog van Gelre, waar o.a. de datum en de route van de jaarlijks te houden tocht besproken zal worden. Vóór de vergade ring is er in de Holevoetschool gelegen heid zich aan te melden voor deelname aan die tocht. Hiervoor komen in aan merking personen boven de leeftijd van 65 jaar. Voor een echtpaar is het vol doende als één lid de 65-jarige leeftijd heeft bereikt. -i— fóetzoruwiale WEKKERS VA. hï'SO voor betere uurwerken H0QFDSTR, 91 VEENENDAAL 11 llll tu Op de Goede Vrijdag herdenken wij hoe Jezus Christus eenmaal ter dood ver oordeeld werd. Gesleept voor het Joodse sanhedrin, oordeelt dit hoog college eenparig: Hij is des doods schuldig. (Matth. 26 66b). Zelden zal er in de wereldgeschiedenis goddelozer en gemener vonnis zijn ge veld dan hier. n tegelijk: Zelden zal er goddelijker en heiliger vonnis zijn ge veld dan hier. En tegelijk: Zelden zal er goddelijker en heiliger vonnis zijn ge- Van de menselijke kant bezien is het alles het grofste onrecht wat hier ge beurt. Er wordt vonnis geveld, waarbij de uitslag al van te voren vast stond. De beklaagde moest hangen. Men wilde dat niet anders. Van een onpartijdig onderzoek is geen sprake. Jezus moest uit de weg geruimd. Daarom vindt er ook dat onverkivikkelijke spel plaats met de valse getuigen. Nadat men een hele tijd mislukte pogingen heeft aangewend, voert men tenslotte een schijn van recht op. Handig wordt één van Jezus woorden verdraaid. Hij heeft een maal gezegd: Breek deze tempel af en Ik zal hem in drie dagen doen her rijzen. Voor de Joodse raad maakt men er van: Ik zal deze tempel afbreken en in drie dagen doen herrijzen. Een klein verschil. Handig bedacht. Niemand merkt er iets van. En de reactie is eenstemmig. Hij is des doods schuldig. Dat hele proces is toch wel een zeer vreemde vertoning geiveest. Daar staan tegenover elkaar: Christus en Kajafas. Hogepriester tegenover ho gepriester. De eigenlijke hogepriester is Jezus Christus. De Kerk zal later van Hem belijden dat Hij de enige hogepriester is. was er immers geen kruis en geen offer geweest, dan was er voor u en mij geen redding geweest. Dan waren wij nog aan ons zelf overgelaten. Hij is des doods schuldig. Zo oordelen de mensen. En zij oordelen vals, smeedden het grofste onrecht, begaan een verfoei lijke moord. Zij handelen in blinde god deloosheid. Maar in datzelfde menselijke handelen handelt ook onze God. En God handelt in onbegrijpelijke liefde. Wat de mensen ten kwade hebben gedacht, datzelfde heeft onze God ten goede gedacht. De mensen vellen een pervers vonnis. Zij veroordelen de enige onschuldige die er op deze aarde was. Maar God oordeelt ook. En God oordeelt recht. Paulus zal later zeggen: God heeft Hem voor ons tot zonde gemaakt. Hij buigt het hoofd onder het oordeel dat wij hadden moeten dra gen. Christus ondergaat ons doodvonnis opdat wij zouden leven. Hij laat zich als beklaagde voor Gods rechterstoel veroor delen opdat wij vrijuit zouden gaan. De dingen liggen hier wonderlijk door een. De mensen draaien de zaken om. Luguber, pervers, vals, gemeen. God draait echter de zaken ook om. En God doet het heilig, liefdevol, barmhartig, wonderlijk. Wij kunnen het haast niet uitzeggen. Wij kunnen er vandaag slechts stil en eerbie dig bij neerzitten. En met Paulus meesta- melen: O, diepte van rijkdom, van wijs heid en kennis Gods, hoe ondoorgrondelijk zijn zijn beschikkingen en hoe onnaspeur lijk zijn wegen. W. G. Onlangs heeft de hoogste klas van de Chr. School te Overberg een bezoek gebracht aan de beroepententoonstel- ling in Rhenen. Aan deze interessante tentoonstelling was ook een opstellenwedstrijd voor de kinderen verbonden. Een groot aantal scholen deed hieraan mee, maar dat verhinderde niet dat zowel de eerste als de tweede prijs in Overberg te recht kwamen! Bertha van Gent sleepte de eerste prijs in de wacht, terwijl Jan v. d. Leeden met de tweede prijs ging strij ken. Dinsdagavond mochten zij de prij zen, bestaande uit waardevolle boeken- bonnen, uit handen van de Rhenense burgemeester in ontvangst nemen. Kajafas is de aardse hogepriester. Hij is beslist niet de enige. Naar de orde der Wet is hij de zoveelste in een lange reeks. Hij is niet meer dan een schaduw, een teken van Jezus Christus. Als de ware hogepriester verschijnt, was het recht ge weest als de hogepriester der schaduwen zijn plaats had geruimd. Maar Kajafas ruimt zijn plaats niet. Hij laat Jezus ge vangen nemen. Kan het vreemder en er ger? Het zal niet de laatste keer in de geschiedenis van Gods Kerk zijn, dat de dienaren tegen hun werkelijke Heer in gaan. Maar gruwelijker dan hier is het nooit gebeurd. Daar staat Jezus voor het sanhedrin. Je zus, de Heer, voor de rechterstoel der mensen. De zaken zijn hier toch wel op een lugubere wijze vrdraaid. Jezus Chris tus is toch de Zoon van God. Hem komt alle macht toe in hemel en op aarde. Hij regeert. Hij heeft het recht om te oorde len over levenden en doden. Wij moeten eenmaal voor zijn rechterstoel verschij nen. Hij is de Rechter en wij zijn de be klaagden. Maar de mensen keren het om. Zij slepen Christus voor hun rechter stoel. Wij spelen voor rechter. En de Heer doet dienst als beklaagde. Ach, het is niet de laatste maal in de geschiedenis der mensen dat de Rechter als beklaagde voor de rechterstoel der mensen wordt gedaagd. Hoe menig maal hebben wij mensen God niet ter verantwoording ge roepen. De zonde is zo fataal dat ze ner gens voor staat. Maar erger dan hier is het nooit gebeurd. En het grootste wonder van alles is, dat Jezus het laat gebeuren. Hij laat het over zich gaan, al dat onrecht der mensen. Hij zwijgt. Hij duldt. Terwijl het voor Hem een kleine moeite geweest zou zijn om met één machtwoord dit hele lugubere spel der mensen te verstoren. Eén woord en de ware stand van zaken zou duidelijk geweest zijn. In de hof van Gethsemane stelt Jezus een vraag: Wie zoekt gij? en de soldaten deinzen achteruit en vallen ter aarde. Jezus had niet veel behoeven te doen, en van Kajafas was er niets over gebleven dan een zielige figuur. Maar Jezus zwijgt. Hij duldt. En nog wonderlijker. Als het gevaarlijk wordt om te spreken, dan zwijgt Jezus niet. Dan spreekt Hij en velt zelf zijn vonnis. Ik bezweer U, bij de levende God dat Gij ons zegt, of Gij zijt de Christus, de Zoon van God. Dan zwijgt Jezus niet. Dan antwoordt Jezus: Gij hebt het gezegd. Doch Ik zeg U, van nu af aan zult gij de Zoon des mensen zien, gezeten aan de rechterhand der Macht en komende op de wolken des hemels. Jezus zwijgt als Hij spreken moet en Hij spreekt als Hij be ter had kunnen zwijgen. Zo zouden wij oordélen. En menselijk oordelen wij dan juist. Maar van God uit gezien niet. Want stelt u een ogenblik voor, dat Ka jafas werkelijk plaats had geruimd voor Jezus Christus. Stel u eens een ogenblik voor, dat Jezus werkelijk had gesproken toen het naar onze mening daarvoor de tijd was en had gezwegen toen Kajafas Hem vroeg of Hij de Christus was, dan Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1962 | | pagina 1