Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Grote Paasdrukte langs Utrechtse Heuvelrug Lee^t mum ovnm Ernstige verkeersongevallen bleven gelukkig uit MULDER naar de Terug Heimat Loon-aktie voor Nationaal Huldeblijk Nieuws uit de omgeving Auto sloeg over de kop DIAMANTEN HUWELIJKSPAAR ELST AMERONGEN .SCHERPENZEEL RENSWOUDE Oranjefeest gaat niet door Wat nu weer 36e jaargang WOENSDAG 25 APRIL 1962 Nr. 33 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar - Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Scholieren deden verkeers- examen Grote Paasvuren Nog geen bloesem Bermtoerisme Accent op Grebbeberg Ouderavond Openb. Kleuter school-zuid Zes lgsten bij gemeenteraads verkiezing Ergerlijke vernieling ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: \V. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VA ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4.50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Van de ongekende toeristen-invasie, zowel uit binnen- als buitenland, heeft ook onze omgeving met de paasdagen haar portie gehad. De twee doorstroom-aders waren de rijksweg Arnhem- Utrecht via Amerongen en vanzelfsprekend het Hazenpad, waar soms urenlang de auto's vrijwel bumper aan bumper oost- of westwaarts reden. Vergeleken bij vorige jaren kreeg de zuid-oosthoek van de provincie ook veel meer toeristen te ver werken. Langs de Utrechtse Heuvelrug bijvoor beeld vierde het zogenaamde bermtoerisme hoogtij en ook in de bossen was het een drukte van be lang. De grote trekpleister op 2e paasdag was on- getwijfeld de motorcross op Wielingsheuvel, waar naar schatting een kleine twintigduizend bezoe kers zijn geweest. Vooral de trek vanaf de Veluwe (bromfietsers en fietsers!) viel hierbij op, maar dank zij een vlotte regeling van de politie deden zich gelukkig nergens ernstige verkeersongevallen voor. Opvallend, of liever gezegd vanzelfsprekend, was het grote aantal Duitsers, dat hier verpozing kwam zoeken. Vrijwel alle hotels waren met de paasdagen bezet, temeer daar de grote steden in het westen de toeristen naar midden-Nederland verwees. Eerste paasdag begon in VEENEN DAAL met een interkerkelijke Paas- morgenzang op het Slot. de Bruïne- plein, waarvoor grote belangstelling bestond. Naast het samen zingen van een aantal paasliederen, hield de ka- piteine van het Leger des Heils en ds. Ongeveer vierhonderdvjjftig leerlingen van alle lagere scholen hebben aan het begin van vorige week practisch ver- keersexamen gedaan. Het plaatselijk Verbond van Veilig Verkeer o.l.v. brigadier C. A. Visser had, in samenwerking met de gemeentepolitie, een route uitgestippeld waar de kinderen met diverse verkeers-kneepjes geconfron teerd werden. Op diverse punten vond controle plaats. Omstreeks half mei zal de diploma-uit reiking plaats hebben. Op 7 april j.l. is een team van de Herv. Ulo dat de districtswedstrijden ge wonnen had, naar Hilversum geweest om aan de landelijke competitie mee te doen. In totaal waren er 16 deelnemende scho len, waarvan elk team 15 vragen te beantwoorden kreeg. Een school uit Slie- drecht legde met 424 punten beslag op de beker. Het Veenendaalse team behaalde met 317 punten (er waren tien scholen wier puntenaantal varieerden van 310 tot 350) een dertiende plaats. Vorige week dinsdag hebben bijna 300 leerlingen van de Herv. Ulo, Chr. Huis houdschool en het Chr. Lyceum, een voortgezet verkeersexamen afgelegd. Bij zonder jammer was het dat slechts de drie genoemde scholen gehoor hadden ge geven aan de oproep om aan dit examen deel te nemen. Ds. van Enk een korte toespraak, waar bij beiden iedereen opriepen het paas- evangelie in de kerken te gaan be luisteren. Tegen half negen was deze zangdienst ten einde. 's Middags kwart voor vier kwam op Rijksweg 12 een ontijdig einde aan de reis van de Duitse motorrijder F. uit Witten. Met een snelheid van onge veer 120 km' per uur wilde hij een voor hem rijdende Volkswagen passe ren, doch de bestuurder hiervan (ook een Duitser!) kon dat waarschijnlijk niet goed zetten en ging opzettelijk links rijden. De motorrijder kwam hierdoor in de middenberm terecht en viel. Zowel h(j als zjjn duopassagiere klaagden over hoofdpijn, maar zij wilden zich persé niet door een arts laten behandelen. De motor bleek nog berijdbaar te zijn en zij besloten naar de Heimat terug te keren. De bestuurder van de Volkswagen Icon niet achterhaald wor den. Later op de middag moest de politie in aktie komen toen de chauffeuse mej. H. uit Veenendaal op de hoek van de Tuinstraat-Sandbrinkstraat geen voor rang verleende aan een personenauto, bestuurd door haar plaatsgenoot v. B. Er was alleen materiële schade. Op 2e paasdag begon 's morgens even voor tienen de brandweersirene te loeien. Met vuur spelende jongetjes hadden aan de Bergweg een brandje veroorzaakt, dat door de brandweer echter snel bedwongen was. Nadat om half elf op de Prins Bern- hardlaan twee bromfietsers met elkaar in botsing waren gekomen, werd op de Partimoniumlaan bijna een 3-jarig meisje geschept. Het kind stak geheel onverwacht de weg over, maar door de snelle reactie van de autobestuurder A. kon het kind nog net ontweken wor- Grebbeberg. De vele buitenlanders, o. w. zeer veel Duitsers, zorgden er daaren boven eveneens voor dat praktisch alle hotelbedden waren beslapen. Deze gas ten werden veelal „bemiddeld" door de V.V.V.-kantoren van Arnhem en Utrecht. Het feit dat er ernstige verkeers ongevallen achterwege zijn geble ven, schreef de politie toe aan de zeer grote drukte waardoor er niet „gejakkerd" kon worden. Het bleef bij een paar kettingbotsin gen van overigens geringe omvang. Op de Grebbeberg botste een personen auto achterop een afremmende bus en op het zebrapad op het Fred. v. d. Paltshof gebeurde hetzelfde met een personenauto en een motorrijder. In beide gevallen was er materiële schade met lichte verwondingen. De toeristen schijnen overal rond Rhenen de mooiste plekjes te kunnen vinden, want in steeds grotere mate treft men in de uitgestrekte bossen de vreemdelingen aan die daar hun lig stoelen uitzetten om er te genieten van de (nog aanwezige) serene rust. Op de avond van tweede paasdag werden traditiegetrouw paasvuren ont stoken. Aan de Kastanjelaan waren zelfs drie brandstapels naast elkaar op gericht. Er bestond zoals gebruikelijk ook nu weer veel belangstelling toen bij het schemer worden de vuren wer den ontstoken. Tot ver in de omtrek waren de brandstapels te ruiken en weerkaatste de gloed van het vuur tegen de hemel. Vanaf de hoogste punten in Rhenen kon men tot ver in de Betuwe ook déér de vuren zien branden. Het late voorjaarsweer is er de oorzaak van dat de Betuwe pas over enkele we ken in volle bloei zal staan. Om die re den lieten de meeste touristen de Betuwe links liggen en was het bij de pont in ELST een normale drukte. Op de hoofdweg daarentegen is het geen ogenblik rustig geweest. De jeugdherberg die in alle stilte haar poorten heeft geopend, herbergde ruim driehonderd jongelui waarvan velen op 2de paasdag naar de cross togen. De politie rapporteerde geen enkel verkeers ongeval. In AMERONGEN werd gesproken over „gloeiend druk" op de hoofdweg. De trek naar het westen begon vrijdagavond al en zette zich de rest van het weekend onverminderd voort. De hotels en de uit spanningen hebben goede zaken gedaan. In het dorp zelf was het vrij rustig. De bossen daarentegen oefenden een grote aantrekkingskracht uit op talrijke automo bilisten, die zich het liefst uit de wind en in de zon tussen de bomen nestelden. Dit bermtourisme kwam vooral veel voor langs de Bergweg. Behalve een kleine aanrijding en een bosbrandje boven op de berg, behoefde de politie niet uit te rukken. RENSWOUDE en EDERVEEN tenslotte hebben veel verkeer op de hoofdwegen te verwerken gekregen. Vooral in Eder veen was het in verband met de cross in de middaguren bijzonder druk met door gaand verkeer. Het plaatselijk comité Nationaal Huldeblijk voor het Zilveren Huwelijksfeest van Koningin en Prins der Nederlanden is bezig met de laatste acties ter verkrijging van gelden voor het aan Ie bieden geschenk. Er is momenteel een koliektie by de Mid denstand aan de gang, terwyi als sluitstuk van de aktie medewerking is gevraagd aan de werknemers in de plaatseiyke industrie. Na gehouden besprekingen hebben de vakcentralen eenstemmig alle werknemers geadviseerd uiteraard op basis van vrij willigheid een gift van 1,(onder de 18 jaar 0,50) op hun loon te laten inhou den. MISVERSTAND Volgens een schrijven van het comité blijken er met betrekking tot het aan te bieden geschenk nogal misverstanden te De motorcross op Wle- lingsheuvel tweede paas dag was voor deze omge ving dé grote trekpleister Een kleine 20.000 mensen waren getuige van deze sensationele motorsport. bestaan. Sommigen schijnen te denken, dat Koningin en Prins van de bijeen te brengen gelden twee terreinen zullen ko pen, waarop in de toekomst jeugdcentra zullen worden gesticht. Een andere ge dachte is dat de jeugdcentra welke het Koningspaar willen stichten, alleen tot stand kunnen komen wanneer het Ne derlandse volk een belangrijk kapitaal bijeen brengen. Het comité zegt hierover: „Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid hebben de wens te kennen ge geven dat Zij geen persoonlijk geschenk willen aanvaarden, maar dat Zij zelf een herinneringsgeschenk willen geven. Nie mand breke zich het hoofd over de vraag op welke wijze dit plan verwezenlijkt zal worden. Wij mogen niet treden in de ge dachten van Koningin en Prins over hun eigen geschenk. Het doel van de actie is: een nationaal geschenk, bestaande uit een kapitaal, dat het Nederlandse volk heeft bijeengebracht om daarmede blijk te geven van zijn ver bondenheid met het Huis van Oranje. Aan dit kapitaal zal het Zilveren Bruidspaar zelf een bestemming geven." KESTEREN: De „bloesemdeskundigen" in de Betuwe en Maas en Waal ver wachten vóór 1 mei geen bloei van de vruchtbomen. Na 1 mei zal de bloesem vermoedelijk snel in volle luister prijken. Het hoogtepunt der bloesemperiode kan tegen 10-15 mei tegemoet worden gezien. Tengevolge van het winterse weer van de afge lopen weken is de bloesem ruim drie weken later dan vorig jaar. EDE: Evenals andere jaren houdt de Edese Jeugdraad ook dit jaar weer enkele jeugdkampen voor jongeren uit de gemeente Ede in de leeftijd van 8-14 jaar, welke anders niet in de gelegenheid zijn deel te nemen aan een kamp. De kampen worden gehouden in Noord-Brabant, terwijl de kosten 18,50 per persoon be dragen. Alle inlichtingen worden verstrekt door de Edese Jeugdraad. RENKUM: De raad van Renkum heeft 300,beschikbaar gesteld voor het houden van een verkeerstelling in zake de route, welke het doorgaande vreemdelingenverkeer naar het wes ten van Arnhem uit volgt. Deze tel ling geschiedt in samenwerking met Wageningen. BENNEKOM: Deze week is een begin gemaakt met de herstelwerkzaam heden aan de spoorlijn tussen Ede en Bennekom. Het werk zal vermoede lijk zes weken duren. den. Zij kwam wel ten val maar haar verwondingen bleken later mee te val len. Intussen werd het op de Kerke wijk steeds drukker met een on afgebroken stroom van bezoekers van de cross. Door het mooie weer met een iets te koude bries namen velen al vroegtijdig hun plaats in langs het circuit. De po litie, met extra versterking, kreeg han den vol werk. Door de drukte, óók op het rijwielpad langs de Kerkewijk, kwamen twee bromfietsers te vallen. De enige schade bestond uit twee ka potte pantalons. De enige avond-activiteiten waren het paasconcert in de Chr. Ger. Kerk door J. Bonefaas en het ontsteken van verschil lende paasvuren. Wat dat laatste be treft: vele mensen dachten, door de vuurgloed, dat er ergens brand was uitgebroken en zij spoedden zich dan ook naar de „plaats des onheils Reeds op Goede Vrijdag werd het duidelijk dat ook voor RHENEN de paasdagen gekenmerkt zouden worden als zéér druk. Goed merkbaar was het ook, dat het gemotoriseerd verkeer steeds in om vang toeneemt en dat instellingen zo als het Dierenpark over enorme par keerruimten moeten beschikken. Uiteraard lag het accent van het be zoek aan de stad ook nu weer op de De openbare kleuterschool in Veenen- daal-zuid hield woensdagavond de eerste officiële ouderavond. Tydens deze zeer geanimeerde bijeenkomst werden tot le den van de oudercommissie gekozen de dames Jansen, v. d. Poel en de heer v. d. Gaast. De kleuterleidster, mej. H. van Wijk, gaf een uiteenzetting over de nieuw te bouwen kleuterschool, waarmee binnen kort een aanvang zal worden gemaakt. Alle aanwezige ouders waren bijzonder ingenomen met het ontwerp van deze school, die zal verrijzen op de hoek Jan Steenlaan-Frans Halslaan. Een goede ontvangst bij de aanwezigen had ook de vertoning van een aantal kleurendia's. Tijdens een gezellig besluit was er gelegenheid een oogje te wagen aan het geen de kleuters hadden gepresteerd. VERZOEK AAN AUTOMOBILISTEN In verband met de te verwachten drukte op Koninginnedag bij de voet balmatch „Blauw Wit - Enschedese Boys" richt het bestuur van Oranje dag zich met een speciaal verzoek tot de bewoners van de Bergweg en een gedeelte Westersingel. Genoemde be woners worden namelijk verzocht op die dag hun wagens tussen 1 en 5 uur niet op de Bergweg en het gedeelte Westersingel vanaf de Herv. Ulo tot aan de Bergweg, te doen parkeren. LEDENVERGADERING SKF Woensdag 9 mei a.s. houdt de korf balclub S.K.F. haar ledenvergadering. Deze zal ditmaal niet plaats hebben bij de S.K.F. doch in de bovenzaal van hotel De Korenbeurs. Op rijksweg 12 is verleden week de grote personenauto van de echtge note van de Rotterdamse burge meester in de middenberm geraakt en over de kop geslagen. De Cadillac werd bestuurd door de particuliere chauffeur, de heer K. uit Rotterdam, met als mede-inzittende mevrouw Van Walsum-Quispel. De echtgenote van de burgemeester had in Arnhem een vergadering bijgewoond en was op de terugweg naar Rotter dam. Ter hoogte van de oprit wilde de chauffeur een voor hem rijdende vrachtwagen passeren, waarbij hij werd gedwongen naar links uit te wij ken. De personenauto kwam in de mid denberm terecht en sloeg over de kop. Zowel de chauffeur als mevrouw Van Walsum werden naar het Juliana-zie- kenhuis overgebracht. Later is de echt genote van de burgemeester per taxi naar haar woning te Rotterdam over gebracht. HEITJE VOOR KARWEITJE Morgen 26 april en vrijdag 27 april houdt de padvindersbeweging de be kende actie „'n heitje voor 'n kar weitje". De actie wordt uitgevoerd door geüniformeerde kabouters, wel pen, gidsen, padvindsters en verken ners. Voor elk verricht karweitje wordt een bonnetje afgegeven. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan de eigen beweging, doch dit jaar is 10 bestemd voor de actie „10 x 10". 't Was in de stille, prille morgen, Maria haastte zich naar 't graf waarheen de vrienden Jezus brachten. Hoe wentelden haar smart gedachten, zij wiste stil haar tranen af. 't Verwoede volk had Hem geslagen, en Hem gedood, haar grote Vriend, F die haar de hand had toegestoken, met mild gebaar zo onverdiend. Toen z'in de hof was aangekomen en over 't graf zich nederboog, vond zij het ledig en verlaten. De schrik sprong in haar hart omhoog. Daar treedt haar een gestalte nader, ontsteld wendt zij zich om en vraagt: „O, zeg, waar is mijn Heer gebleven?" Zjj houdt de handen opgeheven. ,,Zeg mij, waar hebt ge Hem gelegd?" Vol liefde kijkt Hij op haar neer, Hij ziet haar angst, haar zorgen, en spreekt met zachte, stille stem: Maria Dan herkent zij Hem. „Rabbouni, Meester, o, mijn Heer!" Bewogen knielt zij voor Hem neer, en weende blijde tranen. Zo'n groot gelukl Haar Meester leeftl Hoe kan dat zijn? Haar harte beeft. Hij leeft! De Meester leeft! A. H Op 26 april a.s. zal het precies 60 jaar geleden zijn dat het echtpaar G. van Dijk- v. d. Haar, Muldersl. 67 te Veenendaal in het huwelijksboot je stapte. De bruidegom is 83 jaar en heeft bijna zes tig jaar op de Kon. Scheepj es wolf abrieken gewerkt. Hij is nu al geruime tijd gepen sioneerd en mag zich nog in een redelijke gezondheid verheugen. Zo gaat hij zon dags nog tweemaal naar de kerk en als het goed weer is, behoort een wandeling tot zijn liefste bezigheden. De bruid is deze maand 78 geworden en is, evenals haar man, Veenendaalse van geboorte. Ze zijn beiden nog bijzonder kras. Uit dit huwelijk werden 13 kinderen geboren, waarvan 9 nog in leven zijn, 13 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Het feest zal in familiekring worden ge vierd en bij de ongetwijfeld vele geluk wensen welke het paar die dag zal ont vangen, voegen wij gaarne de onze. Vorige week dinsdag vond de kandidaat stelling plaats voor de verkiezing van de gemeenteraad op 30 mei a.s. Ingeleverd werden zes lijsten, uitslui tend door de partijen die op dit moment ook zitting hebben in de Veenendaalse gemeenteraad. In volgorde van inlevering van de kandidatenlijsten waren dat de V.V.D. met een lijst met 6 kandidiaten (lijst aanvoerster: mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch), de S.G.P. met 9 kandidaten (lijstaanvoerder G. J. van Deelen), de P.v.d.A. met 16 kandidaten (lijstaanvoer der R. Koppenberg), de C.H.U. met 20 kandidaten (lijstaanvoerder Ant. de Rui ter), de A.R. met 18 kandidaten (lijst aanvoerder C. N. van Kuijk), en de K.V.P. met 3 kandidaten (lijstaanvoerder A. J. M. Haggenburg). In een dinsdag j.l. om vijf uur gehouden zitting constateerde het hoofdstembureau, dat de lijsten onderzocht, geen verzuimen. Zaterdagmorgen om 10 uur zal het hoofdstembureau beslissen over de gel digheid van de lijsten. INA ROMIJN UITGESCHAKELD Bij de voorselectie op de Euromast te Rotterdam voor de verkiezing van Miss Bril 1962, is de Veenendaalse Ina Romijn uitgeschakeld. Zoals bekend behoorde zij bij de pro vinciale voorronde tot de uitverkorenen. In Rotterdam zijn tien metejes uitgekozen die volgende maand zullen dingen naar de titel Miss Bril 1962. GEVONDEN EN VERLOREN Bij de Rijkspolitie in Eist zijn als gevonden aangegeven twee huissleu tels. Verloren is een plastic portefeuille met een inhoud van 65,een doublé dameshorloge en een Swiss-dames- horloge. Ingekomen personen: F. F. van Gelder van Manokwari Nw.-Guinea; A. Sleute- laar-Behrends van Haren; H. J. Ursinus van Maurik; G. R. Wammes van Doorn W. F. M. Berends van Leersum; L. Las- mani van Leersum; C. Niedenzu van Haarlem; B. van Boordt-Emmerik van Amsterdam. Vertrokken: G. J. Muilwijk-Sas naar Zwijndrecht; B. B. Bos naar Veenendaal; N. J. F. Bax naar Hilversum; J. Welker (gez.) naar Apeldoorn. BEGIN TRAINING Onder leiding van mej. Ada Reedijk zijn de leden van de wandelclub „De Holevoetjes" woensdagavond begonnen met de trainingmarsen. Het ligt in de bedoeling om iedere woensdagavond een dergelijke marsoefening te houden. AANRIJDING OP RIJWIELPAD Op het rijwielpad over het Oosteinde te Scherpenzeel is maandagavond mej. B. uit Renswoude door een bromfietser aan gereden. Zij week met haar fiets Iets naar links uit voor een plas water en werd toen geraakt door een inhalende bromfietser, de heer H. uit Renswoude. Zij kwam te vallen en liep een hersen schudding op. SPORTCOMPLEX PANHUIS: Vorige week vrijdag schreven wij dat het sportcomplex Panhuis al gestalte krijgt. Voor onze tekenaar was dat aanleiding om eens een kijkje te gaan nemen en hierboven ziet u het resul taat. De inzet: wethouder C. N. v. Kuyk. JONGETJE LIEP TEGEN BROMMER Het driejarige jongetje R. Versteeg liep woensdag j.l. tegen de bromfiets van de heer Vr. van de Cuneraweg. Met een taxi werd het slachtoffertje naar het Ju- liana-ziekenhuis vervoerd. Het liep een diepe snijwond in het hoofd en een her senschudding op. De bromfietser kwam er zonder letsel af. India heeft bijna 3000 slaven vrij gekocht van stamhoofden in het noord-oostelijk grensgebied. - HELAAS - Ondanks het verheugende be richt van j.l. woensdag dat er toch nog een kans was dat de Rens- woudse kinderen een Oranjefeest zouden krijgen, staat nu wel defi nitief vast dat deze plannen niet doorgaan. R Er is een spoedvergadering gehouden, waar men tot de conclusie kwam dat er toch nog mogelijkheden waren om een feestmiddag voor de jeugd te or ganiseren. Men zette alles op alles om de plannen te verwezenlijken, doch hierbij stuitte men op zoveel moeilijk heden dat het onmogelijk bleek door te gaan. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan het feit dat de termijn van voorbe reiding tekort was. Hopenlijk worden de plannen nu niet helemaal van de baan geschoven en slaagt men er in om van de zomer de kinderen alsnog een groots feest te kunnen aanbieden. In Renswoude is het de laatste paar weken herhaaldelijk voorgekomen dat ruiten van de N.H. kerk en consistorie kamer zijn ingegooid. Er zijn zelfs grote stenen in de kerk gevonden! Afgezien van de schade en de kosten van reparatie is het betreurenswaar dig, dat de jeugd meent op dergelijke wijze zich te moeten uitleven. Er is inmiddels overwogen om de doorgang langs de kerk volledig af te sluiten. Het kerkbestuur doet een dringend beroep op de jeugd om geen moedwil lige beschadigingen aan eigendommen van een ander toe te brengen. Men hoopt dat de ouders er aan meewerken en er op toezien dat de kinderen van het kerkplein geen speeltuin maken. -ö- In Leningrad is een machine in be drijf genomen die per etmaal 550 kilo buitengewoon sterk koord ver vaardigt. ■fr Hongaarse ingenieurs hebben voor het riviertransport motorschepen ontworpen met onderwatervleugels. Tijdens een voetbalwedstrijd is een 27-jarige Engelse voetballer in een stukje kauwgom gestikt. ■fr Amsterdam heeft zijn 125.000ste te lefoonaansluiting gekregen. Er zijn nog ruim 5000 aanvragen. De Sjah van Perzië heeft verklaard dat „het koningsgedoe" hem niets dan hoofdpijn bezorgd. •ö- Russische arbeiders hebben een methode ontdekt om zilver uit de afval van foto-papier te halen. ■B- In de Oekraïne is een walsmachine in bedrijf gesteld van 1 km lengte en met 2000 motoren, speciaal voor het walsen van T-balken. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL ASSURANTIEKANTOOR KEBKEWUK 167 •Ttl.JOOO'VEENfNDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1