Buitenlandse rijders kregen geen schijn van kans HISTOR DE CROSS OP WIELINGSHEUVEL Fa. v. d. POL 9 Show van moderne „Coiffures" Kris-Kras door de cross ENGELSE MILITAIREN MET AUTO OVER DE KOP II CHIEVBOLOT demonstratie schoonheidsverzorging TAPIJTEN-SHOW werkster Veenendaal en H.M.S. leverden traag Paasvoetbal ARAM „Doping" bij de start 1 ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN Tcxtielhuis Jonker opende showroom 'De juniores De 500 seniores De Intern, senioren Bloemen Soldaat kwam zwaar gewond in diepe sloot terecht Interessante avond over Palestina Geluk opende uiterst modern winkelpand MARKTBERICHTEN Officiële bekendmaking (R)eklame (R)henense V.A.B. KIRPESTEIN 2 mei a.s. in de grote zaal van hotel „De Korenbeurs" ROTTERDAMSCHE BANK N.V. VRAAG EN AANBOD Te koop Gevraagd Woningruil Aangeboden Diversen Jac. van Schuppen bekwame banketbakkers bediende nette jongeman VEENENDAAL MISTE BOVENDIEN PENALTY De Heer der slangen Twee Ambonese aanvallers van Advendo voerden NSVS naar nederlaag AMERONGEN Op de internationale motorcross op het landgoed de Dikkenberg hebben de buitenlanders tweede paas dag geen schijn van kans gehad. Zowel de Deense als Noorse kampioenen, de Duitse cracks en de Engel se toprijders, moesten het in de Int. Sen. 250 cc. afleggen tegen de moed, het uithoudingsvermogen en de grote vakkundigheid van een Frits Selling en een Simon Schram. De best geplaatste buitenlander in deze klasse was de koele en gereserveerde Engelsman Sedgley die zijn land vertegenwoordigde met een Greeves en in de eindklassering de derde plaats bereikte. Bij de Juniores 250 cc. werd het een duidelijke overwin ning voor K. Bolman uit Den Haag, eveneens op een Greeves. De grote strijd bij de Seniores 500 werd uitgevochten door Benny Hartelman, Pietje Dirkx en Griekspoor. cc. Aan het begin van een stijle afdaling in het rulle zand. Het gebeurde bij de start van de 250 c.c. Sen. Internationaal. Met van spanning vertrokken gezichten stonden de renners o.w. de jeugdige Engelsman, op het moment te wachten dat zij hun gashandle ge heel open konden draaien, toen een Duitse renner om een dokter vroeg. Hij had blijkbaar last van zijn knie. Dit brak even de spanning en te gelijkertijd vroeg één van de ren ners schertsend of er ook een dok ter was die iets aan zijn droge keel kon doen. Wout Waayenberg van de wed strijdleiding dook in één van zijn zakken en haalde er triomfantelijk een doosje Potters uit. Toen hij alle renners een paar dropjes had gegeven, merkte een andere offi cial op: „Kijk uit man, morgen schrijven de kranten dat er do ping was bij de start De spectaculaire springschans heeft het niet lang volgehouden. De op gehoogde grond werd al gauw weg gespoten, zodat het verwachte ef fect lang niet aan de verwachtingen voldeed. Opvallend was, dat het jeugdige publiek hoofdzakelijk langs het bos- circuit te vinden was. Of ze daar de cross met alle aandacht gevolgd hebben, valt sterk te betwijfelen, want ze hadden vaak meer oog voor elkaar dan voor de brullende moto ren Een aantal schrandere jongetjes heeft het betaalde entreegeld dubbel en dwars terugverdiend. Zij verzamelden namelijk alle lege weggegooide limo nadeflesjes (dat waren er heel wat!) en inden later flinke bedragen aan statie geld. Bij de afzetting van het terrein hebben de honden weer nuttig werk verricht. Tientallen clandestiene toeschouwers werden opgespoord en naar de kassa verwezen. Twee jon gelui dachten erg slim te zijn en vluchtten bij ontdekking tussen het publiek. De hond haalde ze er tus senuit! Tussen de starts door concerteerde de Kon. Tielse Harmonie in de mu ziektent vlak bij de start. De muzi kale klanken werden echter door de wind de kop ingedrukt, zodat een microfoon in de tent wellicht goede diensten had kunnen Bewij zen. Min of meer nadelig was ook het feit dat er slechts vanuit de om- roepwagen aan de start een ver slag van de race werd gegeven. Een telefoonpost in het boscircuit zou het publiek een nog grotere service hebben kunnen geven. Voor de eerste maal werd in de kuil gestart met lichten. Blijkbaar werkt dit veel efficiënter, want er deed zich geen enkele valse start voor. Dat er altijd mensen zijn die zich van de voorgeschreven regels niets aantrekken bleek na de pauze weer eens overduidelijk. Op een gevaar lijk punt langs het circuit lagen twee balen stro die enkele bezoekers zonder blikken of blozen weghaal den om er een gemakkelijke zit plaats van te maken. Dat op die zelfde plaats enkele minuten later een renner van zijn motor sloeg, interesseerde hen minder, 't Is maar hoe je het bekijkt KERKEWIJK17 VEENENDAAL TEL.3313 Ook Oocfi 2iekenfcmds(kd&i ff Textielhuis H. Jonker aan de Adr. van Ostadelaan in Veenendaal-zuid heeft don derdagmiddag een geheel nieuwe show room geopend aan het achterpad van de Jan Steenlaan, op enkele meters afstand van de textielwinkel. In recordtijd (de bouwers deden er slechts negen dagen over) is er een show room opgebouwd van 8 meter breed en bijna 17 meter lang. Niettegenstaande deze korte bouwperiode is het resultaat ver bluffend. In de enorme ruimte staan slaapkamer-ameublementen, kinderwa gens, wandelwagens, vloerbedekking enz. overzichtelijk opgesteld zodat de bezoeker een volledig overzicht heeft van de ge showde artikelen. Bfj de bouw is reke ning gehouden met een eventuele toe komstige uitbreiding. Op de dag van de opening kreeg de firmant enorm veel gelukwensen in ont vangst te nemen, w.o. de gebruikelijke taarten, bloemstukken en fruitbakken. De noordzijde van de showroom bestaat vol ledig uit glas, zodat er licht in overvloed is. Ook de verlichting is een apart woord van vermelding waard. De steeds uitbrei dende. winkelstand in Veenendaal-zuid heeft met deze showroom een zeer belang rijke aanwinst gekregen. Kees Bolman, in aktie. Precies half twee sprong het startlicht op groen en ging de eerste serie van de Junio res 250 cc van start. De drif tige bromvliegen stoven over het schitterende circuit dat door bijna twintigduizend toe schouwers werd omzoomd. In de eerste serie van acht ronden behield Kees Bolman (28) steeds de kop, gevolgd door Nikkels (81). Koploper van de tweede serie was Wendelgest (48) met op de tweede plaats Willemse (92) en als derde Hiemstra (26). De beslissing bracht vier rondes en wederom bleek de superioriteit van Kees Bol man. Hij slaagde er in als eerste uit de kluwen bij de start te komen en hield onbedreigd vier ronden lang de kop. Hoewel Wen delgest alles in het werk stelde zijn voorganger in te halen lukte hem dit niet. De einduitslag luidde dan ook: 1 Bol man, 2 Wendelgest, 3 Willemse. De Veenendaler Jan Jansen eindigde als tiende. De 500 cc klasse heeft bij dergelijke motorsport-evenementen altijd de naam de meest interessante en spec taculaire te zijn. Dat zulks niet altijd het geval is, is maandagmiddag over duidelijk bewezen. De twee manches met cracks als Pietje Dirkx, v. Heukelom, Jantje Dirkx en een Griekspoor, hadden een mat verloop. Er zat ook weinig spanning in en men kreeg af en toe het gevoel dat de renners zich niet voor de volle honderd procent gaven. Het meest spectaculaire aan deze klassen waren de starts, waarbij ieder een zich steeds weer afvroeg hoe dat allemaal goed kon gaan. In ieder ge val: Benny Hartelman (H22) was ver uit de sterkste man. In perfecte stijl draaide hij ronde na ronde en bleef alle vijftien rondes aan kop. De tweede en derde plaats leverde nog even ge vecht op tussen Griekspoor en Pietje Dirkx. De eindklassering was als volgt: 1 winnaar van de Juniores 250 cc, Hartelman (H22), 2 Pietje Dirkx (H5), 3 Griekspoor (H15) en 4 v. Heukelom (59Z). Véél spannender, aantrekke lijker en daardoor interessan ter waren de verrichtingen van de Internationale Senio ren 250 cc. Met recht was deze klasse door de organisatoren als de hoofdschotel aangekondigd en het is ongetwijfeld deze klasse geweest die de cross volledig heeft doen slagen. De Nederlander Frits Sel ling op zijn Greeves was hier de grote man, evenals zijn broer Rob die in de eerste manche in de kopgroep zat, doch later met pech kreeg te kampen en afzakte tot de ze vende plaats. De twee Sellings en hun landgenoot Simon Schram lapten alle buitenlandse cracks aan hun laars, zelfs de Deense en Noorse kampioe nen alsmede de Nederlandse kampioen Rudie Boom die op papier de beste kansen mee gekregen had. Vooral Frits Selling en Si mon Schram werden door het publiek bewonderd om hun gedurfd doch tegelijkertijd verantwoord rijden. Alle kui len en gaten, de springschans en de centimeters dikke zand laag werden op weergaloze wijze „genomen". Geen ogen blik is hun positie in gevaar geweest. Veel waardering oogstte ook de Noorse kampioen Tore Lundby (43) die het presteerde van de zesde plaats op te klimmen naar de tweede doch die later, evenals zijn Deense collega, moest opgeven omdat hun motoren niet aan al dat zand gewend waren en vast liepen. Ook Rudie Boom had geen beste middag en kon niet erg meekomen. De einduitslag luidde: 1 F. Selling, 2 S. Schram, 3 K. J. Sedgley (Enge land), 4 J. Hoek, 5 R. Selling. De winnaar van elke klasse werd direct bij aankomst op het startterrein gehuldigd. Natuurlijk ontbraken de overwinningskus van een charmante jongedame en de bloemen niet. Na afloop van de cross vond de prijs uitreiking plaats bij hotel La Montagne waar nog menig uurtje over de cross gesproken is. Mede door het prachtige weer is het een evenement geweest dat grote beloften inhoudt voor de toe komst. Onbetwist winnaar bij de Intern. Sen. 250 cc werd Frits Selling. Direct na aankomst werd hij gelukgewenst door zijn vrouw en kinderen. U ziet hem hier met zijn kroost voor op de tank. Zijn gezicht gaat grotendeels schuil achter de bossen tulpen. In een vrij dichte mist is zaterdagmorgen op Rijksweg 12 een Volks wagen in volle vaart over de kop geslagen en aan de andere kant van de rijbaan de weg afgevlogen. De inzittenden waren twee Engelse mi litairen, waarvan de 22-jarige soldaat B. zwaar gewond werd en de bestuurder, de 23-jarige luitenant C. wonder boven wonder geen letsel opliep. Ten tijde van het ongeval was het vrij mistig. Vanuit de richting Utrecht na derde met hoge snelheid een persongp- auto, bestuurd door de luitenant. Naast hem zat de soldaat B. Door tot nog toe onbekende oorzaak - men vermoedt dat de auto moest uitwij ken voor een andere wagen die vanaf de oprit zonder meer de autobaan opreed - schoot de Volkswagen de middenberm De herv. Jeugdverenigingen van Veen- cndaal houden op zaterdag 28 april a.s. een Palestina-avond in het OCB-gebouw. Hiervoor z(jn uitgenodigd de bekende Pa- lestina-reizigers T. Dirksen uit Maars- bergen en Joh. v. Lakenveld uit Utrecht. Beide heren hebben vele reizen gemaakt en bezochten ook Israël, Jordanië en Egypte. In deze landen maakten zij ook prachtige kleurendia's en kleurenfilms, welke zij door het gehele land belangeloos vertonen. Men heeft hen ook bereid ge vonden hun reiservaringen in Veenendaal te komen vertellen en te laten zien. Het gehele Bijbelse land zal voorbijtrekken, w.o. Jeruzalem, Bethlehem, Samaria, Na zareth, alsmede de heilige plaatsenGolgo- tha, Olijfberg, Hof van Getsemané en het meer van Galilea. Gezien de vele enthou siaste verslagen in de pers over het optreden van genoemde heren, zal het ongetwijfeld een interessante avond wor den. in, kruiste de andere rijbaan en sloeg toen over de kop. De soldaat werd uit de auto geslingerd en kwam elf meter verder in de diepe bermsloot terecht. Hij verdween geheel onder water en dankt ongetwijfeld zijn leven aan het feit, dat de luitenant niets mankeerde en de soldaat er onmiddellijk uit haalde. Beiden zijn later naar het ziekenhuis overgebracht. Kies uit 50 mooie kleuren. Een moeilijke keuze Vraag onsadvies. Gebruik- Histor om 't zelf goed te doen. kleurlak maakt 't mooier! VERF - GLAS - BEHANG Gortstraat 49 - Veenendaal - Tel. 3126 De sinds twaalf jaar aan de Markt ge vestigde juwelier-horloger Geluk heeft woensdagmiddag een uiterst modern win kelpand geopend - wederom aan de Markt doch nu op een meer centraal gelegen punt. De belangstelling hiervoor was enorm en op het laatst kon men in de winkel geen plaats meer vinden voor de stroom bloemstukken die als felicita tie aan geboden werden. Architectenbureau Nieuwenhuis en me dewerkers komt een woord van lof toe voor de wijze waarop men er in is ge slaagd van een oud woonhuis een derge lijk winkelpand te maken. Het exterieur valt onmiddellijk op door het kunstig aangebrachte portiek met de drie uit stalkasten. Met opzet is er naar gestreefd de uitvoering van het pand niet al te „stads" te houden enmen is hierin volledig geslaagd. Een kunststuk is ook de gevonden oplossing voor „drempel vrees". De toeschouwer staat als het ware binnen voordat hij het in de gaten heeft. Met dit systeem is ook bereikt dat por tiek en winkel in feite één geheel vor men. Ook het interieur verdient alle lof. Door een vakkundige opstelling van de sierlijke toonbanken en wandkasten, is een aparte sfeer geschapen, geheel in overeenstemming zijnde met deze bran che. Dit alles is zeer zeker mede te danken aan de perfecte plafond-verlich ting waardoor een verantwoord en stijlvol geheel verkregen is. Voor de winkelstand in het centrum van Veenendaal betekent dit nieuwe pand één van de grootste aanwinsten van de laatste tijd. VEENENDAAL Eierenmarkt: aanvoer 120.000 stuks. Prij zen van 11.75 tot 12.50 per 100 stuks. Handel redelijk. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 4 mei 1962 nó des voormiddags 10 uur verhin derd is spreekuur te houden. Rhenen, 24 april 1962. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. HERDENKING GEVALLENEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat op 4 mei 1962 wederom de grote Nationale herdenking zal plaats hebben van de militairen, zee lieden, verzetstrijders en geallieerden, die tijdens de laatste wereldoorlog voor de bevrijding van ons Vaderland zijn ge vallen. Daartoe wordt op ae avond van deze dag een stille omgang naar het Grebbe- kerkhof gemaakt. De ingezetenen worden opgewekt aan deze stille omgang deel te nemen. Het zal op prijs worden gesteld mede op grond van het advies aan de leden van de Federatie van Ondernemersorganisaties in het Horecabedrijf te 's-Gravenhage en de Nederlandse Bond van Horeca- en aan verwante bedrijven te Amsterdam, wan neer in de avond van 4 mei a.s. van 19.00 uur tot 21.00 uur vooral het café bedrijf of de café-afdeling tot de kleinst mogelijke omvang wordt beperkt. Van 19.00 uur tot 21.00 uur ware de buiten verlichting, zoals neons en lichtbakken te doven en eveneens tot 21.00 uur in de inrichting geen andere muziek ten gehore tetb rengen, dan die van de officiële Ne derlandse radioprogramma's. Er wordt op gerekend, daat vermake lijkheden op deze avond niet plrrits zullen hebben. Van des avonds 18.00 uur af zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen half stok worden uitgehangen. De ingezetenen worden verzocht dit voorbeeld te volgen. Het in acht nemen van twee minuten stilte van 20.00 uur tot 20.02 uur wordt voor de gehele bevolking en ook voor het Verkeer op de weg aangeduid door ont steking van de straatverlichting. Zodra dus de lampen gaan branden wordt erop gerekend, dat allen, die zich op de open bare weg bevinden er aan mee werken, dat ook inderdaad gedurende die twee minuten volslagen stilte in acht wordt genomen. Rhenen, 25 april 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willik. Dat er tussen de organisatoren van de motorcrossen in RHENEN en VEENENDAAL nogal wat ri- valieit bestaat, mak wel als be kend verondersteld worden. Vandaar ook dat de Rhenenaren dé kans benutten en maandag middag boven het Veense cir cuit een vliegtuig lieten rond cirkelen met de luchtreklame dat er op Hemelvaartsdag in de Grebbestad een cross wordt ge houden. Letterlijk stond op op het sleep net: MOTOCROSS RHENEN en het viel iedereen onmiddellijk op dat de letter R ontbrak. Onder de echte Veense aanhang ont stond hierover grote hilariteit en er werden allerlei toespelingen op de talenkennis van de Greb- be-buren gemaakt. Commentaar van Rhenen: „In het Engels is het MOTOCROSS en wie het laatst lacht, die lacht het best VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE en DOOR DE FIRMA YARDLEY Georganiseerd door de Vèenendaalse kappers (leden van de technische club Wageningen en omstreken). SALON DES COIFFURES Van de Kraats, Kerkhove, Konings, Van Eden, Van Ilal en Visser. Medewerking verlenen alle leden van bovengenoemde technische club. AANVANG 8 UUR PRECIES. Kaarten verkrijgbaar bij bovenstaande firma's en bij de sieraden- specialist Van Hal, Zandstraat 51 en bij Huize „Chic", Patrimoniumlaan 13 Donderdag 26 april in Dansinstituut Wim Spaan van 10-7 uur Zoals vanouds meer dan 100 tapijten. Halve prijzen, en garantie. Een geheel nieuwe kollektie. Entree vrij. Komt kijken s.v.p. Kantoor VEENENDAAL heeft plaats voor een (ongehuwd). Maandag 5.306.30 uur. Donderdag en vrijdag 5.308.00 uur. Uitbreiding van het aantal werkuren is mogelijk. Aanmelden: HOOFDSTRAAT 1 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 cent Te koop Ford Fairlane. Lage prijs, geen olieverbruik. Adres: Sav. Lohmanstraat 2, Veenendaal. Te koop 200 hennen R.C.P.I. 8 weken. N. Veenendaal. Nieuweweg 294, Veenendaal. Te koop Goggomobil b.j. 1957. Munnikenweg 8. Veenendaal. Te koop 3 beste melkgeiten met jongen. C. v. Holland. Ruisseveen 8, Veenendaal. Te koop een goed onderhou den 2-pers. ledikant met spi raal. Brieven onder nr. 2090 aan het .bur. van dit blad. Kinderwagen te koop J. v. d. Brink, v. d. Pollstraat 14. Veenendaal. Gevraagd net meisje voor winkel en huishouding. Bak kerij Marius Bos, Hoofd straat 48, Veenendaal. Tel. 2286. Gevraagd een werkster voor 2 halve dagen of meisje voor halve dagen. Mevr. Lokhorst. Leinweberstraat 27, Veenen daal. Gevraagd voor direkt een flink meisje voor 3 morgens in de week. Horlogerie Ge luk, Markt 19. Veenendaal. Hulp in de huishouding ge vraagd voor halve of hele dagen. Mevr. Harting. Ka- naalweg 14, Veenendaal. Wij zoeken voor 3 morgens per week een flinke werk ster. Goed loon. Brieven on der nr. 2092 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een statenbijbel. Brieven onder nr. 2091 aan het bur. van dit blad. Aangeboden woning in Rhe nen. Gevraagd woning te Veenendaal. Inl. Parallelweg 10. Veenendaal. Tel. 08385- 2022. Aangeboden eengezinswoning in Ede (AKU-woning). Ge gadigde dient werkzaam te zijn bij de AKU. Gevraagd woning omg. Pr. Bernhard- laan, Veenendaal. Inl. Poort laan 39. Ede. B.z.a. een aankomend boe renknecht, goed kunnende melken. Brieven onder nr. 2093 aan het bur. van dit bl. Uw kleding kopen bij Van Beek. getuigd van goede smaak. Maatkleding en kon- fektie. Pr. Bernhardlaan 14. Veenendaal. Spiegels, in elke gewenste vorm en afmeting, in 3 diktes en twee kwaliteiten, als pas- wand- en gangspiegels, levert u direkt uit voorraad de glas slijperij van de fa. Zimmer man Zn., Sandbrinkstraat 1 Veenendaal. Tennisrackets met prima ny» lonbespanning voor de re clameprijs van 15.95 Haags man. Hoogstraat 43. Wage ningen en Grotestraat 93. Ede. Nog enkele gebruikte en nieuwe kampeertenten, voor half geld. Van Ingen. Flui tersstraat 52. Veenendaal. 4.98 Plastic regenjassen, alles gelast met zakken 4.98. Voor dames met kap je en plastic zakje. Ook voor heren met plastic zakje. Van Ingen, Fluitersstraat 52. Vee nendaal. Plunjezakken vanaf 2.98. Van Ingen. Fluitersstraat 52. Veenendaal. Grondzeilen voor kampeer- tent. 150 x 200 - 7.50. 200 x 200 - 8,—, 200 x 300 - 12.—. 300 x 400 - f 25,— 400 x 500 - 50,—. 400 x 600 - f 60,—. IJzersterk en waterdicht. Van Ingen, Fluitersstraat 52. Veenendaal. Fietscapen of Poncho's ge noemd vanaf 2.98. Van In gen, Fluitersstraat 52, Vee nendaal. Regenbroeken, waterdicht en ijzersterk vanaf 2,98. (Geen plastic) Van Ingen, Fluiters straat 52, Veenendaal. 3U regenjassen, kleur blauw en gevoerd, 14,75. Van In gen, Fluitersstraat 52. Vee nendaal. Pasfoto's in 10 sekondeu klaar. Artifoto. Hoofdstraat 84, Veenendaal. Lichtdrukken en fotocopiëren Artifoto, Hoofdstraat 84. Vee nendaal. Hebt U de Eskimo adverten tie gelezen op pagina 3? Laat nu uw oude bed weer als nieuw maken door een vakman NA AFSPRAAK 'S MOR GENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS Gortstraat 39 - Telef. 2321 Veenendaal Voor direct gevraagd en een ter opleiding in de banketbakkerij. HUIZE SCHUURING Hoofdstraat 87, Tel. 2961. Dc voetbalwedstrijd tussen Veenendaal en II.M.S. op Tweede Paasdag muntte niet uit door verrassend voetbal. Veeleer werden alle aanvallen in een vertraagd tempo uitgevoerd. Of de spelers voorjaarsmoeheid in de (voetbal)benen hadden blijft een open vraag, feit is dat men van beide zijden langzaam speelde en het doel met korte passes probeerde te bereiken. De einduitslag 1-1 kon ieder bevredigen, want een win naar was niet aan te wijzen. Wel kreeg Veenendaal daar de kans voor toen men een strafschop mocht nemen. Rechtsbuiten C. Henscn schoot echter te zacht en langs de paal naast het doel. Al direct was te merken dat de teams niet tot snel voetbal zouden komen. HMS speelde met korte passes op hun mid- voor de Jong en dat breiwerk was een kolfje naar de hand voor de opruimende spil Diepeveen. Veenendaal bediende zich aanvankelijk wel van lange passes, maar hier bleek dat de vleugelspelers hun dag niet hadden. Van rechtsbuiten Hensen ging niet het minste gevaar uit en de an dere vleugelman Gaasbeek loste wel enkele harde schoten, maar die vlogen over of naast. Het binnentrio deed het beter. Kees Gerritsen zwenkte na 13 mi nuten naar rechts, lanceerde zijn bin- (28) Aram wankelt achterwaarts tegen een der zuilen van de ridderzaal. Maar dadelijk heeft hij zich hersteld en springt met opgeheven vuist blik semsnel op zijn aanvaller toe. Samson wankelt on der de vuistslag, die hem tegen de schouder treft. Dan, nog voor een der anderen van zijn verrassing bekomen is, storm de krachtpatser naar de uitgang van de zaal. De lansknecht, die daar op post staat, krijgt een kaakslag, die hem duizelend tegen de grond doet slaan. „Hem na", schreeuwt Aram woe dend en ver voor de anderen stormt ook hij het vertrek uit, nog juist op tijd om Samson een trap op te zien rennen naar de torentransen van Bar ranca. (Wordt vervolgd) nenspeler Konings, die de bal vol effect naar de hoek zond. 1-0. HMS kwam ook met aanvallen, die door Klaassen werden onderschept. Wer kelijk gevaar ontstond toen de Jong in schoot en back Gerritsen de bal van de doellijn haalde. Veenendaal paste toen al de taktiek toe om zich terug te trekken op het middenveld, want als men ten aan val trok was dat meestal met een of twee spelers. De overigen kwamen in de rug van de aanval pas mee. Twee minuten voor de rust kreeg HMS een verrassend tegenpunt toen linksbinnen Diemei een ver schot loste waarop Klaassen zich vol komen vergiste en de bal nog met de voet wilde stoppen. De misgreep van de Veenendaalse doelman betekende de ge lijkmaker 1-1. Na rust was het spel niet sneller. Het was teveel een individueel gedribbel. Een vrije trap op het Veenendaaldoel werd door Klaassen gestopt en ook aan de an dere zijde leverde een vrije trap niets op. Na 25 minuten sloeg rechtshalf Spall van HMS de bal met de hand weg. Rechtsbuiten Hensen miste de penalty zoals in de aanhef reeds gemeld. Een teleurstelling voor Veenendaal dat er nog wel eens heftig tussenuit trok, maar geen verband in de aanvalslinie kon aanbrengen. Kees Gerritsen miste nog eens voor een open Utrechts doel en zo gleed de wedstrijd zonder fantasie naar haar einde. Met de 1-1 uitslag kregen zo wel Veenendaal als HMS de juiste waar debepaling voor het deze middag niet bij zonder imponerend aanvalsspel. NSVS heeft zaterdagmiddag de strijd legen het Ederveense Advendo niet in winst omgezet. Integendeel, de Neveda- ploeg verloor met 3-4 van dc Ederve- ners, die de overwinning voornamelijk te danken hadden aan het vlugge aanvals spel van de Ambonezen Manyputty en Akihary. Manyputty was daarenboven nog zeer produktief want met drie doelpun ten van zijn voet scoorde hij zijn hat trick. Het scheen in het begin goed te gaan met NSVS. Reeds na drie minuten zond A. Keyman een schot in dat te machtig was voor de deze middag goed spelende keeper van Wakeren. 1-0. Na een kwartier was het echter rechts buiten Manyputty, die een voorzet van linksbinnen Akihary inkopte en de stand was gelijk. 1-1. Vijf minuten later was keeper Limbeek voor de tweede maal geslagen weer door een treffer van Henk Manyputty. 1-2. Het zou zelfs nog 1-3 worden voor de rust want de produktieve Manyputty boog een voorzet van Lam in de goede richting om. NSVS schoot nog eens tegen de paal en hetzelfde deed Advendo. Na rust liep Advendo zelfs naar 1-4. N.S.V.S. kwam nu pas opzetten. De halfspelers stuwden goed en door van Manen kwam er een tegenpunt 2-4. Ad vendo had blijkbaar teveel van haar krachten gevergd want men was minder gevaarlijk dan voor de rust. Van deze kleine verslapping kon van Ommeren pro fiteren om NSVS naar 3-4 te brengen. INTERESSANTE NUTSAVOND Hedenavond (woensdag) komt de heer dr. G. H. Klamer, adjunct directeur van de afdeling weerdienst en luchtvaartme teorologie van het K.N.M.I. te De Bilt opreken over het onderwerp „Hoe komt het weerbericht tot stand. Van de zijde van het bestuur wordt er speciaal op ge wezen. integenstelling tot vorige berich ten, dat deze avond in hotel Buitenlust zal worden gehouden. Tevens wordt nu al vast medegedeeld dat er plannen be staan om in mei een excursie te gaan maken naar het K.N.M.I. te De Bilt.

De Vallei | 1962 | | pagina 2