7 PAUK Moeder «AArSroii MAANDAG DE GROTE WEDSTRIJD II Groene Kruis zag ledental stijgen ARAM Burgerlijke stand KERKDIENSTEN HISTOR tempo 0.55 3 25 V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE P. VAN DIJK Gevonden en verloren Officiële bekendmaking "Ir.J.van Ettinger prl|s" De Heer der slangen OVERBERG Ingekomen en vertrokken SCHERPENZEEL babydermky; ZONDAGDIENST MARKTBERICHTEN We zitte zoo'n bietj ie tusse de feest- dage in. Net hebbe we de Pase achter de rug en de kommende maandag be- leeve we al weer een Koninginnedag. Een bezondere Koninginnedag van 't jaar, want in één ruk zal ok et feit wurde gevierd, dat onze Koningin en Prins vijfentwintig jaar getrauwd zijn. Ik veur mijn vin et een bietjie karig om dat in één feest op te losse. Het klinkt misschien een bietjie raar, dat ik praat van oplosse, mar ik ken et heus niet anderst zien. Hadde we dat heuglike feit nou niet ampart kenne viere. We bin toch mar een wonderlik volkie. De vrije zaterdag hebbe we mit man en macht uit et vuur gesleupt en as dur een bezondere dag is, die ge vierd mot wurde dan ken dat wel same valle mit een andere feestdag. Terwille van onze ekenemie. We motte preduk- sie hale, anderst komme we achterop bij andere lande. Wel wat te uitgereekend, naar mijn smaak. Dat is te gemaakt feestviere. Zoo echt van: et mot gebeure, mar et mag niet te veul koste. Nee, beste minse, we hadde dat bee- ter wat spuntaner kenne doen. Op de trouwdag van ons Vorstepaar feest. Allemaal een dag vrij en feestviere! Echt zo as et hoort. We zijn allemaal zoo blij en we zijn dur mar bar trots op, dat wij één van de weinige lande zijn waar ze nog een Koning of een Koningin hebbe. Mar an de purteme- nee mot dur niet te veul gekomme wurde. Die eene dag ware we ok wel weer te boove gekomme. Allemaal een scheppie dur boovenop en et peil had niet hoeve te zakke. We motte niet al- leenig blij zijn op zoo'n dag, mar dur ok eerbied veur hebbe. Ik heb et nog niet zoo heel veul jare geleeje meegemaakt, dat dur op Ko ninginnedag winkels oope ware. Nee, niet allemaal zake die iets verkochte dat juust op Koninginnedag van pas kwam, mar gewoon zake, die best had de kenne sluite. Ze zelle gedocht heb be: een hoop minse op de been en je weet nooit en te nimmer wat dur an de strijkstok blijft hange. Ik ken me leevendig veurstelle, dat winkeliers van een bepaalde negoosie op Koninginnedag oope motte zijn. Niet alleenig veur dur eige, mar Ko ninginnedag zou Koninginnedag niet zijn as ie op die dag gien petjie, een feesttuutertjie, een rolmopsie en een ijsie kos koope. En zoo zijn dur nog wel meer artikele die dur bijhoore, mar as iedereen ze zaak oope gaat doen dan ken ik et niet anderst zien as geld- makerij. Dur wurdt ok wel es geklaagd, dat de Koninginnedag niet meer et feest van vrogger is. Et zou nou allemaal veul te veul gereegeld zijn en et aar dige, et hartelike, zou dur af zijn. Ik geloof, minse, dat die riddenee- ring niet heelegaar opgaat. Om te be ginne zei dat afhange van de grootte van de plaats en ten twidde geloof ik dat et veur de jeugd nog zeeker net zoo veul te beteekene heb as veur ons vrogger. In kleine plaatsies is et heus nog wel net zoo en gaat et er op Koningin nedag net zoo an toe as bij ons in vrogger jare. Volksspeule, kinderspul- letjies, ringrijje en weet ik wat al niet meer. Mar dat gaat dur vandaag den dag niet meer in. Ik heb nog wel staan geniete van een fillum op de feestwai. Dat was iets dat kreeg ie niet elkes jaar te zien. Daar zou ie nou es mee motte komme. De minse lache je toch zeeker uit mit dur tillevisie. De bies- koop is ze zelfs nog te gewoon. Nee, de tij je bin veranderd en da's 't heele eiere-eete. Teugeswoordig mot te we profspeulders zien voetballe en teenazer-meziek hoore. Da's niet erg, as de minse dur mar echt Koninginne dag mee hebbe. Late we blij zijn minse, dat zooiets veur ons nog bestaat. Et is veul meer dan goud weerd en dat motte we hoog in eere hauwe en dur asjeblief niet an gaan legge trekke en zeure. Echte nasjonale feestdage mag ie niet ver- kwansele. Ok niet al zou ie dat een paar cente koste. Wout Blauwkous. VERGADERING OVER RECHTSPOSITIE Zoals bekend hebben „Unitas" en „De Eendracht" een openbare vergadering uit geschreven, teneinde voorlichting te ge ven omtrent de stand van zaken betref fende de rechtspositieregeling van de leidinggevende en administratieve funk- tionarissen in de textielindustrie. Omdat in de vorige berichtgeving verzuimd was de juiste datum te noemen, wordt hierbij nogmaals op deze vergadering, die op 12 mei a.s. wordt gehouden, geattendeerd. Maar ook tijdens week-end voetbal Hoewel als hoofdschotel van het voetbalmenu dc voor maandag geprojecteerde profwedstrijd wordt geserveerd, (waarover elders In dit blad een uitvoerige beschou wing) is er toch ook voor zaterdag en zondag een, zy het sober voctbalprogram. De competitie 1961-1962 is in haar laatste stadium getreden en de nog resterende wed- strijden zyn meest alleen belangryk voor de statistiek al zullen enkele clubs nog moeten stryden voor gunstige (promotie) of ongunstige (degradatie) beslissingen. Voor Veenendaal is zondag een wed strijd ingelast. Men ontvangt thuis aan de Bergweg bezoek van de Zebra's uit Hil versum. Deze club bracht destijds Vee nendaal uit haar balans na een over winningreeks door in de radiostad met 3-2 te winnen. Nu hoopt Veenendaal na tuurlijk op revanche en dat is zeer wel mogelijk, maar dan met snelle aanvallen, gepaard aan een grote dosis enthousias me. De Zebra's kennende, die doorsjou wen tot de laatste minuut, zal Veenen daal ongetwijfeld het wapen van de snel heid proberen te hanteren. -* DOVO gaat zaterdag in Vriezenveen tegen Deeto spelen. Deze club is nog niet in veiligheid dus zal men daar in het verre Twente proberen om DOVO de voet dwars te zetten en zo de veilige haven te bereiken. DOVO zal haar sportieve plicht VEENENDAAL „DE BOHEMIëNS" IN LUXOR THEATER In het Luxor Theater aan de Ven- delseweg wordt donderdag 3 mei a.s. een radio- en t.v. show gege ven door de Bohémiens, o.l.v. Su zanne Beumer. Naast Suzanne Beumer werken verder mee Cobi v. d. Linden, Martin Kafig, Will Habets, John Prins en Arnold Klinge. Hoogtepunten uit deze show zijn My Fair Lady, Rose-Marie en Oklahoma. Con ferencier is Jaques Verdy. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Anki Bak ker en haar ensemble. Vanaf heden be staat er al gelegenheid plaats te bespre ken. OP ZWERFTOCHT Op onze zwerftocht rondom Vee nendaal heeft het zetfoutenduiveltje ons danig gekweld. Hier volgen enige ver beteringen. Het citaat uit de latijnse oorkonde moet luiden: Agilmari in pago Velue in comitatu Lin- geri comitis. De kleur van de wol ken is niet somber, maar omber, don kerbruin. Voor bossages leze men bos schages en voor Floertse beek: Fliertse beek. No. 1 in de tekening van N. V. v. d. Monde is niet de Karpoort, maar de voorpoort. Onze republiek hielp niet de vorsten met geld, maar de vorstin Ma ria Theresia. Wij wezen niet op de grootheid van ons landschap - niet landbouwschap! - maar op zijn groots heid. Ph. BROMFIETSERS BOTSTEN Vrijdagmorgen zijn op de Kerkewijk ter hoogte van de Gasfabriek twee brom fietsers met elkaar in botsing gekomen. Het waren v. W. uit Veenendaal en v. H. uit Amerongen. Laatstgenoemde liep een hersenschudding op en is'naar het zieken huis overgebracht. Maak 't mooi - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! Patrimoniurolaan 50 - Tel. 2777 Veenendaal VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in het tijdvak van 18 april tot 26 april 1962. ruiterspoor; groen en grijs gebreid wol len wantje; kinderdeken in plastic ver pakking; doublé polshorloge; bruine por- temonnaie met inhoud; kinderportemon- naie met inhoud; 2 flessen melk; een paar groene dameshandschoenen; plastic popje; lipssleutel gemarkt F 47 S; zon- opschuiver om op gewone bril te klem men. In hetzelfde tijdvak zijn als verloren aangegeven: doublé slavenarmband; Siamese poes; bruin kinderpantoffeltje; geel-zwarte au toped; bruine heren portemonnaie met inh.; paarse portemonnaie met inh.; klan tenboekje; grijze rechter heren glacé, merk „Laamboch"; wit rijwielpompje; gouden broche met 3 ingewerkte pra- naatjes; 2 muntbiljetten; grijze herenglacé (rechter); paar rubberlaarzen; plastic kin- derpoctemonnaie met inhoud; ;groene ac- tetas met boeken; huissleutel; bruine portemonnaie met ritssluiting en inhoud. vervullen en ook deze ontmoeting in winst pogen om te zetten. Qua spel is DOVO favoriet, maar gezien het grote be lang dat er voor Deeto inzit, is het een open strijd. ■H- VRC speelt dan zaterdag tegen Nuns- peet, ook een wedstrijd van groot belang Men heeft de beschikking weer over Cor- nelissen en zo kon VRC de laatste kans wel eens benutten. Wint VRC dan is er in het laatste duel tegen DOS volop kans de dans te ontspringen. Verliest VRC on verhoopt dan is de slag gevallen en de gradeert de dappere Racing ploeg. Suc ces VRC-ers in dit moeilijke duel tegen de oud rivaal Nunspeet. Velen zullen VRC aan de Brinkersteeg willen aan moedigen in dit alles of niets duel. ■tt Een volgende wedstrijd omgeven door grote belangen is de wedstrijd van Kulan tegen Sportclub Rhenen op Candia al daar. Hier geldt dal Kulan dit streek- duel niet mag verliezen, want daarvan profiteert concurrent DEV en dan worden Kulan's kansen aanmerkelijk kleiner. Met nog drie wedstrijden voor de boeg mag Kulan niet struikelen. Sportclub Rhenen zal een geinspireerd team van Kulan te genover zich vinden en hoogstwaarschijn lijk het onderspit delven. NSVS kan zich zaterdag verrijken met twee winstpunten als het zwakke Bunnik op bezoek komt. Geheel onderschatten mag NSVS de tegenstander niet, maar normaal bezien is winst voor het Neveda- team waarschijnlijk. Musketiers krijgt bezoek in Eist van koploper NSC die bijna kampioen is. De Nijkerkers zullen waarschijnlijk met gro te aanhang komen en ook alles op alles zetten om te winnen. Waarschijnlijk ge lukt dat ook en blijft Musketiers deze zaterdag zonder winstpunten. ■H- Renswoude kan zondag twee punten uit Austerlitz meebrengen als men daar in de Oude Kamp tegen de club van die naam speelt. Scherpenzeel komt steviger op de twee de plaats wanneer men er zondag in slaagt om DVSA eronder te houden. Daar de Scherpenzelers op eigen veld spelen lijkt ons de overwinning zeer waarschijn lijk. ■fr De zaterdagclub van Scherpenzeel, die nog in gevaar verkeert kan dit afwenden door het niet zo sterke Hoogerheide te verslaan. ■fr Tenslotte zegeviert Valleivogels op de Veluwe van Terschuurse Boys. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 4 mei 1962 nó des voormiddags 10 uur verhin derd is spreekuur te houden. Rhenen, 24 april 1962. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. HERDENKING GEVALLENEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen maken bekend, dat op 4 mei 1962 wederom de grote Nationale herdenking zal plaats hebben van de militairen, zee lieden, verzetstrijders en geallieerden, die tijdens de laatste wereldoorlog voor de bevrijding van ons Vaderland zijn ge vallen. Daartoe wordt op de avond van deze dag een stille omgang naar het Grebbe- kerkhof gemaakt. De ingezetenen worden opgewekt aan deze stille omgang deel te nemen. Het zal op prijs worden gesteld mede op grond van het advies aan de leden van de Federatie van Ondernemersorganisaties in het Horecabedrijf te 's-Gravenhage en de Nederlandse Bond van Horeca- en aan verwante bedrijven te Amsterdam, wan neer in de avond van 4 mei a.s. van 19.00 uur tot 21.00 uur vooral het café bedrijf of de café-afdeling tot de kleinst mogelijke omvang wordt beperkt. Van 19.00 uur tot 21.00 uur ware de buiten verlichting, zoals neons en lichtbakken te doven en eveneens tot 21.00 uur in de inrichting geen andere muziek ten gehore tetb rengen, dan die van de officiële Ne derlandse radioprogramma's. Er wordt op gerekend, daat vermake lijkheden op deze avond niet plaats zullen hebben. Van des avonds 18.00 uur af zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen half stok worden uitgehangen. De ingezetenen worden verzocht dit voorbeeld te volgen. Het in acht nemen van twee minuten stilte van 20.00 uur tot 20.02 uur wordt voor de gehele bevolking en ook voor het verkeer op de weg aangeduid door ont steking van de straatverlichting. Zodra dus de lampen gaan branden wordt erop gerekend, dat allen, die zich op de open bare weg bevinden er aan mee werken, dat ook inderdaad gedurende die twee minuten volslagen stilte in acht wordt genomen. Rhenen, 25 april 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willik. met de oorkonde van de verkrijgbaar bij: Het Veense Handelshuis H. v. HUNNIK Herenstraat 21 Rhenen Kousenhuls Zandstraat 84 VEENENDAAL Textielhuis JOHAN DITEWIG Franseweg 3 - Eist 20 EN 30 DENIER - MET NAAD X.A. 1,75 - NAADLOOS V.A. 1.48 Bestuur overweegt verhoging contributie Tijdens de woensdagavond gehouden algemene vergadering van het Groene Kruis Veenendaal, waarvoor zoals vanouds van de zijde van de leden vrijwel geen-belangstelling bestond, is tijdens de rondvraag een toekomstige verhoging van de contributie aan de orde geweest. Het bestuur deelde mee dat gezien de •exploitatie-tekorten aan een verhoging van de contributie niet valt te ontkomen. Men zal dit punt nader in overweging nemen en in het najaar op een nieuwe algemene vergadering wederom aan de orde stellen. Voorts werd het aftredende bestuur in zijn geheel herkozen. Het leden-aantal dat op 31 dec. 1960, 5274 bedroeg is met 106 personen ge stegen, zodat dit op 31 dec. 1961 5380 leden bedroeg. Het bestuur vergaderde in 1961 6 maal. Het aantal wijkverpleegsters be droeg in 1961 4, op 1 dec. 1961 vertrok zuster Pronk, terwijl haar functie in febr. 1962 werd vervuld. De specificatie van de verrichtte j werkzaamheden zijn als volgt: De i wijkverpleegsters brachten voor de i Wijkverpleging in 1961 totaal 259 be zoeken aan 7601 patiënten. Verder werden nog bezocht, 71 bejaarden met 163 bezoeken, 20 patiënten lichamelijk j gehandicapten met 57 bezoeken, 8 pa- tiënten met 20 bezoeken voor de gees- telijke Volksgezondheid, terwijl voor rheumabestrijding 37 patiënten wer den bezocht, waarvoor 205 bezoeken nodig waren. De laatste hulp na over lijden werd 72 maal ingeroepen, even als vorig jaar. In het gebouw aan de Eikenlaan werden wederom diverse patiënten be straald met de hoogtezon. Het aantal behandelingen der 4 wijkverpleegsters op het spreekuur bedroeg 212. Ook waren de zusters nog voor de Emma- bloemcollecte 52 uur, voor Administra tie 371 uur en voor besprekingen met de Districtverpleegsters 55 uur bezet, terwijl Zuster Anbeek nog 87 uur in dienst was met werkzaamheden als ge volg van leiding geven en 121/* uur voor het bijwonen van een Kleuter cursus. Uit het verplegingsartikelen- magazijn werden 27 verschillende soor ten uitgeleend met totaal 2380 uitle ningen. Minder Op het Consultatie der Provinciale Utrechtse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose is het aantal bezoe kers dalende, dientengevolge werden minder patiënten bezocht met minder (29) Samson, bovenaan de trap gekomen, vlucht een der zijkamers in en juist als Aram naar binnen stormt werkt de krachtpatser zich omhoog in een vensternis en springt zonder aarzelen naar beneden. Langs de wallen van het kasteel, over wenteltrap pen en door torenkamers heen begint een wilde jacht. Steeds weer slaagt Samson er in met hals brekende klimtoeren zijn achtervolger af te schud den, maar elke keer haalt Aram zijn achterstand weer in. E»e andere kasteelbewoners zijn het spoor reeds lang bijster en buiten de twee mannen is er niemand Ue beketinen op de door koud maanlicht beschenen walleu van het kasteel. Eindelijk slaagt Aram er in Samaon een doodlopend gedeelte van de wallen op 'te driJK»en. In wanhoop springt Samson bovenop de vesttngmpur, maar ontzet deinst hij terug bij de aanblik van de schuimende branding, die ver beneden hem tegen de kasteelmuur beukt. Naar beneden springen betekent een wisse dood en reeds komt Aram, hijgend naar adem, toege- stormd „Geef je gewonnen,Samson", schreeuwt hij, „het spel is uit!" Maar met de enorme vuisten krampachtig gebald wendt de vluchteling zich om „Kom me maar halen, vrind", snauwt hij dreigend, „nog nooit eerder heeft iemand een gevecht van Samson gewonnen!" (Wordt vervolgd) DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES Compóteschaaltjes Helder glas voor uw pudding, vruchtenijs enz. Jubileumkoopje, 3 voor Kunstfruit Een grote zak met gesort. vruchten in plastic uitv. kleurhoudend en onbreekb. Extra jubileumkoopje l.OV Gekleurde borden Maak er uw tafel gezellig mee. Aardewerk van keiharde kwaliteit. Randen in 6 verschillende kleuren, diepe of platte 'J QU fi ctnlru borden, 6 stuks Desert of ontbijt, 6 stuks Alleen dinsdag 1 mei Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 bezoeken. Deze bedroegen 71 patiënten met 390 bezoeken. Uitgezonden wer den 4 patiënten naar sanatoria en wel 2 naar Stads- en Acad. Ziekenhuis te Utrecht, één naar Zonnegloren en één naar „Zon en Schild". De verpleging werd voortgezet voor 8 patiënten en wel één in 't Goois Kinderziekenhuis, één in „Zonnegloren", één in Militair Sanatorium, drie in Oranje-Nassau oord en twee in het St. Anthonius Ziekenhuis te Utrecht. De Emmabloem- cpllecte bracht in 1961 2403,96 op, Voorwaar een mooi bedrag, doch al mindert de TBC er is nog steeds veel nodig. Zuigelingen Het Consultatiebureau voor zuige lingen werd zoals al zovele jaren ge houden door dr. Frijlink. Hier werden 830 zuigelingen ingeënt tegen kink hoest, diftherie en tetanus, terwijl de wijkverpleegsters 712 zuigelingen be zochten, waarvoor 2501 bezoeken no dig waren. Ook assisteerden de 4 wijk verpleegsters 201 maal op het Consul tatiebureau. Op het consultatiebureau voor kleu ters werden 290 kleuters ingeënt te gen D.K.T., terwijl voor dit bureau 809 kleuters werden bezocht met 1039 bezoeken, voorts werd 108 maal op het bureau geassisteerd. Rest nog te ver melden dat twee wijkverpleegsters ge durende 26 weekends waarnamen voor het Kraamcentrum. Wijkkraamverzorging Evenals in 1960 werd in 1961 met drie wijkkraamverzorgsters gewerkt. Deze 3 wijkkraamverzorgsters, verleen den hulp bij 211 kraamvrouwen, waar voor 3346 werkbezoeken werden ge bracht, alsmede 543 prenatale bezoe ken, terwijl gedurende 543 nachturen werd gewerkt. Zij waren bij 201 be vallingen aanwezig. Invallende voor de Stichting Kraamcentrum werden door de 3 wijkkraamverzorgsters hulp verleend bij 72 bevallingen met 57 werkbezoeken, terwijl hiervoor 1461/» nachtwerkuren werden opgeofferd. Bij de Stichting Kraamcentrum Z.O.- hoek Utrecht, welke Stichting nauw verbonden is aan het Groene Kruis, werkten onder leiding van zuster Mul der, op 31 dec. 1961, 10 kraamverzorg sters, alsmede 2 leerlingen. Mej. H. Hazeleger heeft het Centrum per 1 mei 1961 wegens huwelijk verlaten. In totaal werd verzorgd 238 kraam bedden met 2283 verzorgingsdagen, waarvoor 14 kraambedden met 134 verzorgingsdagen werden waargeno men door leerlingen. Bovendien werd 35 maal een kraamverzorgster geleend voor 297 verzorgingsdagen, waartegen over 5 maal werd uitgeleend aan an dere centra, met 45 verzorgingsdagen. Zoals bij de Wijkkraamverzorgsters ge meld werd ook door deze verschillende dagen voor Het Centrum gewerkt. De kraambedden resp. verzorgings dagen laten zich als volgt per gemeen te specificeren: Veenendaal 151 kraambedden met 1491 verz.dagen Rhenen 35 kraambedden met 343 verz.dagen Leersum 36 kraambedden met 351 verz.dagen Amerongen 32 kraambedden met 319 verz.dagen Renswoude 6 kraambedden met 59 verz.dagen Uitleengemeenten 5 kraambedden met 45 verz.dagen Gezinsverzorging Evenals vorig jaar kwam de Gezins verzorging nog steeds krachten te kort. Per 31 dec. 1961 werkten er 3 gediplo meerde gezinsverzorgsters en 5 gezins helpsters, terwijl 3 losse helpsters ge durende enkele dagen per week be schikbaar waren. In totaal werden in 1961, 58 gezinnen geholpen met 3949 halve dagen, waarvan 1614 door de ge diplomeerde verzorgsters en 2335 door de helpsters. Door deze helpsters wer den 832 halve dagen besteed aan be jaardenzorg en 277 halve dagen voor chronische zieken. In 1961 verlieten 2 gediplomeerde verzorgsters de dienst, één wegens huwelijk en één wegens haar gezondheid, terwijl in 1961 2 helpsters in dienst traden. HOOIBERG TOTAAL UITGEBRAND By boerdery v. D. aan de Bergweg is dinsdagavond een met stro gevulde hooi berg geheel uitgebrand. Het 5-jarig zoontje van de fam. L. was met lucifers aan het spelen toen hij op een gegeven moment te dicht bij de hooi berg van zijn buurman v. D. kwam. Het kurkdroge stro vatte direct vlam en de Amerongse brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon uitbranding niet meer voorkomen. Dank zij de gunstige wind richting slaagde men er wel in schuren en woonhuis te behouden. De eigenaar was niet verzekerd. De dader is na zijn daad het bos ingevlucht en werd geruime tijd later pas weer gevonden. VEENENDAAL Geboren: Eduard z. v. C. Bos en R. Boonzaaijer; Jacob Cornelis z. v. W. van den Brink en A. Zijderveld; Peter z. v. K. Diepeveen en T. H. Henzen; Marinus Jan z. v. N. G. van Doorn en W. Zand- steeg; Klaas z. v. H. Dekker en E. van Veldhuizen; Laszlo z. v. I. Végó en K. Bendli; Cornelis z. v. P. van Ojik en E. C. J. Onderstal; Johan z. v. D. van de Pest en H. Verwoert. Ondertrouwd: G. A. van Leur en A. M. Hannisse; J. Snijders en K. G. J. Eps- kamp. Gehuwd: J. Beukhof en W. van Ame rongen; A. Aalberts en M. Breukels; E. C. Wijnands en J. Kroesbergen. Overleden: Geertruida Cornelia Keij- man, oud 52 jaar, echtg. van: G. Ver meer; Maria Anna de Leur, oud 95 jaar, wed van: J. Plaatsman; Marinus Jansen, oud 59 jaar, echtg. van: A. Aalbers; Jo hanna Cornelia Konings, oud 62 jaar, echtg. van: D. Blankespoor. (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Hendrika d. v. J. Krielaart en J. Smits; Jan z. v. C. van Walsem en C. J. Looijen; Frederik Albertus Hendrik z. v. E. C. van den Broek en G. S. van Manen, Veenendaal; Wilma d. v. W. Hen- driksen en C. H. Halm; Gerritje d. v. C. van Laar en T. van Ommeren; Hein z. v. J. Slotboom en J. W. van Hensbergen; Barend z. v. C. van Dam en A. Jansen. Geboren te Culemborg: Alma d. v. M. A. J. Schoemaker en E. Ocsterhof. Ondertrouwd: H. Deijs, Kesteren en G. W. van Willigen; K. van Burken en C. W. Aartse; J. F. van Ingen, Amerongen en S. C. van Walsem. Gehuwd: G. J. Stam, Wagenirigen en N. H. Bartelings. Overelden: Johan Dirk Diepeveen, 76 jaar geh. gew. m.: J. Vink, Veenendaal; Jansje van Leeuwen, 80 jaar geh. gew. m.: H. van Soest, Amerongen; Johanna Cor nelia Konings, 62 jaar geh. met D. Blan kespoor, Veenendaal. BRIXON Kostuums die representatief zijn voor de europese heren mode. Slank gesneden uit de allerfijnste merino kamgarens in bleu caravelle, teak-bruin en veel fijne grijze nuances. Voor u meneer die up-to-date wil 134.- 198.- RHENEN Ingekomen personen: W. J. van der Heijden van Zeist; A. ter Haar van Rhe- den; J. W. Meijer wed v. J. K. H. Keil van Rheden; J. de Jong gez. van Sneek; M. van Wijk gez. van 's-Gravenhage; A. Kelderman van Arnhem. Vertrokken personen: M. Cecchi naar Monsummano (Italië); N. H. Bartelings e.v. van der Stam naar Wageningen. BEJAARDEN GAAN EIND MEI UIT Dinsdagavond vergaderde het Scher- penzeelse bejaardencomité in de Hertog van Gelre om rekening en verantwoor ding af te leggen van de vorig jaar on dernomen autotocht. Nadat door de voorzitter, de heer W. Schimmel, vertegenwoordigers van de VVS, schietvereniging, Caecilia, varkens- fokvereniging en het CNV welkom waren geheten en hij dank had gebracht aan de heer J. Veer voor het ophalen van oud papier ten bate van de bejaardentocht, de heren v. d. Wetering en Groeneveld met het organiseren van het schutjasconcours en de voetbalvereniging voor het houden van een wedstrijd, bracht de heer Ver kerk verslag uit van de het vorige jaar gehouden tocht. Vóór de vergadering had den zich reeds 43 bejaarden en invaliden opgegeven voor deelname aan de tocht. De tocht zal gehouden worden op dinsdag 29 mei en zal ditmaal nog gereden wor den met particuliere auto's. Het ligt wel in de bedoeling, mede in verband met het toenemende verkeer, om het in het ver volg met een paar autobussen te doen. Evenals vorige jaren zal weer in dc namiddag worden vertrokken en de op stelling is weer in de Eikenlaan. Via de Rhenerbrug gaat de tocht door de Be tuwe en zal de omgeving van Nijmegen bezichtigd worden. Te Berg en Dal in hotel Tivoli is gelegenheid om wat ont spanning te genieten. Het af te leggen traject is ongeveer 160 km. De kascom- missieleden, bestaande uit de heren J. Vermeulen en W. van Ede brachten een alleszins gunstig verslag uit. PAARDENKEURING Door de Vereniging tot bevordering der landbouwtuig-paardenfokkerij, afd. Gel derland, werd donderdagmiddag bij café Marktzicht een Stamboekkeuring gehou den. Drie paarden werden ter keuring voorgeleid. Het paard van G. Pater van de Glashorsterdijk werd goedgekeurd voor opname in het Stamboek en dat van R. J. Silfhout in de Dorpsstraat werd in het hulp-Stamboek opgenomen. VEENENDAAL Eltheto: 9 en 10.30 uur ds. Vroeginde- wey; 5 uur ds. Vermaas. Julianakerk: 9.30 uur ds. de Jong; 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Ver maas; 5 uur ds. Vroegindewey. Sionskerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur ds. de Jong. Veeneind: 3 uur dhr. Meyer van Vee nendaal; woensdag 2 mei ds. Middel koop van Zwolle. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Vroegindewey. Elem (Kade): donderdag 3 mei 7.30 uur ds. Wisgerhof. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Kouwenhoven van Wageningen; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Slingenberg van Ede. Geref. Kerk, geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur leesdienst; 4 uur prof. Hovius van Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk: 3 uur leesdienst. Ger. Gem. Syn., geb. O.C.B.10.40 en 5 uur dhr. Verhoef van Capelle a.d. IJsel; donderdag 3 mei 7.30 uur ds. v. Geelst van Lisse. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. mr. Hoevers van Den Haag. Leger des Heils: 10 u. heiligingsdienst; 12 u. zondagsschool; 6.45 u. open luchtsamenkomst; 7.30 u. verlossings- samenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrim.laan: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur dr. Thoomes; 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Ned. Herv Kerk: 10 uur ds. Dijkstra (H.D.); 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur ds. Monster van Barneveld; 4.30 uur ds. Schipper van Ederveen. Prot. Bond: geen dienst. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. v. Enk van Veenendaal. Ger. Gem. Syn.: 10 en 6 uur leesdienst; dinsdag 1 mei 7.30 uur ds. v. d. Bijl van Genemuiden. Ger. Gem.. Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; donderdag 3 mei 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel. ,R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Breugem. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur ds. v. Dijk van Rijssen. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. de Jager. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: ds. Beukman van Bennekom. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 1Q.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv.: 10.15 uur, De Schans, ds. Monné. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Roosjen van Utrecht. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Zondag 29 april: Dr. Engel, tel. 2529 en maandag 30 april: Dr. Bisschop, tel. 2776. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Wychers, tel. 328. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Zondag 29 april: Dr. Hey, De Klomp tel. 08387-200 en op maandag 30 april: Dr. ter Velde, Renswoude tel. 08387-450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars en v. Ommeren: dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Buining, Rijnten en Endert: Dr. Endert te Doorn, tel. 03430-2397. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, telef. 03497-220. SCHERPENZEEL Aanvoer 900.000 stuks, eieren. Prijs 12,35 tot 12,65 per 100 stuks. Handel matig.

De Vallei | 1962 | | pagina 2