Veertien dagen «Paardenraces in Veenendaal Extra attractie: Gratis reis naar het buitenland DE LEZER SCHRIJFT Uitslag kinderspelen zaterdag 28 april 4 MEI: Herdenking gevallenen Agenda 11 ClflfYHOWIT Doublé dameshorloges met doüblé band DERDE AUTO VOOR DE POLITIE Voor chemisch reinigen VAN HOFWEGEN Met adverteren ELST AMERONGEN Brandweerauto krijgt nieuwe banden In liet nieuw(s) Duitse knapen aangehouden O V.A.B. KIRPESTEIN Mannenkoor ,De Veenzangers' voor betere uurwerken (ÏM.U.UM-TBi'ijj.'HIliNI BOSLAANPLEIN WÈÉgjÊmmm Deze tele-opname toont de Koninklijke familie in de gouden sloep tijdens de yarende receptie op de Amstel in Amsterdam. MORGENAVOND RAADSVERGADERING EIERHAL ZWAAIPLEIN SLOT. DE BRUINEPLEIN MARKTBERICHTEN ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN. OPTICIEN Ook Oocrt JUekenfimds62den,!f Veenendaal Rhenen Amerongen Renswoude van uw garderobe werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten (R)henense (R)eklame UIT DE RAAD VAN SCHERPENZEEL Een „non-stop paardenracezo wordt de nieuwste voorjaarsactie van de Vee- nendaalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid" genoemd, die maandag 7 mei a.s. van start gaat en zaterdag 19 mei sluit. Het is een hijzonder interes sante mei-éttraktie met een kans voor vele honderden winnaars en waarbij nie mand kan verliezen. Gedurende de twaalf koopdagen krijgt het kopend publiek bij alle deelnemende winkeliers (herkenbaar aan raambiljetten) voor iedere bestede gulden een bon, als- Wie Koninginnedag in Veenen daal rondgekeken heeft, zal het ongetwijfeld opgevallen zijn dat het naast de verjaardag van H.M. de Koningin, óók DE dag was van de nieuwe uniformen. Om te beginnen kwam de po litie in gloednieuw uniform op straat. De meningen over het nieuwe „pakkie" waren verdeeld. De een vond dat het veel cor recter en „charmanter" stond, terwijl weer anderen van por tiers-uniformen spraken. Nummero twee waren de mu zikanten van „Caecilia". Zij kre gen langs de route diverse keren een applausje in ontvangst te nemen, een bewijs dat de nieuwe uitmonstering unaniem op prijs gesteld werd. Last but not laest het Tam boers- en Pijperkorps „Prins Bernhard" dat voor de twee anderen geenszins onder behoef de te doen. Met een variant op het bekende gezegde zou ook hier gesteld kunnen worden: kleren maken het korps. Tenslotte verdienen eveneens de Ederveense muzikanten apar te vermelding. Ook zij versche nen voor het eerst in een ander tenue. Vandaar al dat NIEUW in het NIEUWS De politie heeft maandagmorgen om vüf uur twee 18-jarige Duitse jongens aangehouden die doelloos in het centrum liepen te zwerven. Bij nadering van de politie sloegen zij op de vlucht, doch werden al spoedig achterhaald. Bij fouillering bleek een van hen in het bezit te zijn van een pistool met talrijke patronen. Zij zijn overgege ven aan de justitie in Arnhem. OP HETERDAAD BETRAPT In één van dé Veenendaalse winkels werd zaterdag een jongeman op heter daad betrapt bij winkeldiefstal door de eigenaar van de zaak. Het was de 17- jarige W. R. uit Amerongen die later aan de politie overgeleverd is. OVERHEMDEN VERDWENEN Zaterdagavond laat zijn bij mevr. K. in de Hoofdstraat vijf overhemden die aan de waslijn hingen, verdwenen. Er is nog een speurhond aan te pas gekomen, het geen echter niet het gewenste resultaat opleverde. Een nader onderzoek wordt ingesteld. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de hoek Kerkewijk - Patrimonium laan verleende de automobilist H. uit Til burg zondagmorgen geen voorrang aan de bromfietser v. d. S. uit Veenendaal. De materiële schade werd onderling ge regeld. KANDIDATENLIJSTEN RAADSVERKIEZINGEN GENUMMERD In een gisterenmiddag gehouden zit ting van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de ge meenteraad van Veenendaal zijn aan de zes ingeleverde kandidatenlijsten de nummers toegekend. Deze nummering is alsvolgt: C.H.U. ijst 1, P.v.d.A. lijst 2, A.R. lijst 3, S.G.P. ijst 4, V.V.D. lijst 5, K.V.P. lijst 6. VEENENDAAL Woensdag: Kapsel- en make-upshow in hotel „De Korenbeurs", 8 uur. Donderdag: Raadsvergadering in „De Ko renbeurs", 7.30 uur. Vergadering CPB in Eltheto, 7.30 uur. Cabaret-avond in Luxor Thea ter, 8 uur. ELST Donderdag: Jaarvergadering EHBO in Wijkgebouw, 8 uur. mede deelname-enveloppes, waarop alles duidelijk staat aangegeven en die ge makkelijk zijn in te vullen. Het winnende paard is, dat waarop het gemiddelde aantal bonnen is gezet of dat aantal het dichtst daaronder liggend. De aktie bestaat uit twee races. Het winnende paard van de eerste race wordt óp dinsdag 15 mei bekend gemaakt. De bonnen, gezet op het winnende paard worden gehonoreerd met een kwartje voor elke bon, te besteden voor gratis aankopen. De inlevering van de enveloppen dient als vanouds te geschie den in de bekende rode bussen. Inmiddels wordt er een speciale winke- VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE lierskrant verspreid in een oplage van 30.000 stuks. Een aantal van deze kranten heeft een speciale verrassing in petto, n.l. een gratis reis op een zaterdag in juni naar het buitenland. Men doet er dus goed aan de krant zorgvuldig te be waren. Vrijdag komen wij hierop uitvoe riger t^rug. Traditiegetrouw bracht het mannen koor wederom een bezoek aan het Sa natorium „Zonnegloren" te Soest. Aan het te brengen programma werk ten mede de drie Happy's en het koor lid Bossinie met zijn goocheltoeren. Dit wr.s het 15e bezoek van „De Veenzangers" aan ,Zonnegeloren' waar van 12 onder leiding van dirigent van Zanten. De ontspanningszaal was voor deze gelegenheid geheel gevuld met perso neel en patiënten. Door het applaus dat de uitvoerenden ten deel viel bleek wel dat elk onderdeel van het pro gramma zeer in de smaak viel. Micro- fonisch werd het programma naar di verse zalen en paviljoens gebracht, zo dat ook daar van het gebrachte kon worden genoten. Na afloop werd, zoals gebruikelijk, in tegenwoordigheid van de adj. directrice Zr. Pruys in een ge zellig samenzijn de koffie gebruikt. Aan deze koffiedis werd nogmaals dank gebracht voor de goed verzorgde ontspanningsavond waarbij de wens werd uitgesproken het koor met mede werkenden nog meerdere malen in „Zonnegloren" te mogen ontvangen. TIJDENS DE WINKELWEEK eerste kwaliteit doublé met 4 jaar garantie. Uurwerk 17 steens en schokvrij. Speciale pryé: 50- Vereniging „Oranjedag" COLLECTE In de komende weken zal van u een gave worden gevraagd voor dekking van de kosten voor de reeds plaats gehad hebbende traktatie van de schoolkinderen en voor de eind augustus a.s. te houden autotocht met de ouden van dagen. Het behoeft o.i. geen betoog, dat voor deze beide zaken veel geld nodig is. Op 30 april j.l. hebben niet minder dan vierduizend tweehonderd schoolkinderen een traktatie ontvangen, terwijl de tocht met onze oudjes is uitgegroeid tot een tocht met zevenhonderd mensen. Wij vertrouwen, dat de gehele gemeen te, evenals vorige jaren, hiervoor graag zal willen bijdragen. Vooral de tocht met de ouden van dagen is, dank zij aller medewerking, ieder jaar een succes geweest. Mogen wij ook dit jaar weer van u een gaven, een offer,.vragen? U kunt er van verzekerd zijn, dat alle oudjes en ook wij er u hartelijk dankbaar voor zijn. Het bestuur. Geachte Mynheer de Redacteur, Graag even een reactie op uw artikel in de Vallei van 25 april j.l. getiteld (R)eklame (R)henense. De rivaliteit waar u over schrijft be staat echt, hiertegen is geen enkel be zwaar zolang deze maar gezond is. Jammer is het daarom dat de ervaring anders geleerd heeft. Hilariteit over het woord Moto Cross, deze is zeker niet ontstaan bij bestuur en of leden van de MAC Veenendaal, wij hebben hierin n.l. zelf het voor- Evenwichtsbalk. Klas 1: Lieda Kieviet, Jeantje v. Ravens- waaij', Reiny Dillen. Klas 2: Henriette v. Remmerden, Peter Heikamp, Thea v. d. Brink. Klas 3: Ada v. d. Bovenkamp, Mar jan van Dijk, Dikkie Heikamp. Klas 4: Margriet v. d. Heuvél, Greetje v. 't Veer, Jeanette Hey. Blikken stelten. Klas 1: Coby v. d. Bovenkamp, Hanny Berkhof, Joke de Fluiter. Klas 2: Hermien v. Alfen, Ansje v. d. Broek, Frans Dave- laar. Klas 3: Aartje v. Kruistum, Rosetta Boogaard, Janny Haèselaar. Klas 4: Erna v. Muyden, Toosje Spies, Rinus v. d. Neut. Kegelen. Klas 1: Dini van Beek, Theo v. Kranen burg, Albert Budding. Klas 2: Gerbert Cobi Blankestijn, Jaapje v. Manen. Klas 3: Kees van Wijk, Jaap Dillen, Jop Dorpema. Klas 4: Ria v. d. Horst, Guus v. Hunnik, se ~X- Op de niet .omvangryke agenda voor de gemeenteraadsvergadering van morgenavond komt o.m. een voorstel van b. en w. voor tot het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van een politie-auto met toebehoren. Gaat de raad tot verlening van dit krediet over dan beschikt de Veenendaalse politie binnen kort over het vierde motorvoertuig, n.l. drie auto's en één motor met zyspan. Evenwichtsbalk. Klas 1: Jacob v. d. Kolk, Peter van Setten, Louis van Beek. Klas 2: Betty Hardeman, Ari Muller, Henk Vink. Klas 3: H. ter Haar, Annemarie Hui- bers, Jack van Beek. Klas 4: Gerrie ter Haar, Joh. v. d. Burg, Henk Prummel. Blikken stelten. Klas 1: Ina Klumpenaar, Willie v. d. Pol, Geurt Alberti. Klas 2: C. ter Haar, Keesje v. d. Laar, Ria van Beek. Klas 3: Hendrik Pater, Daniël van Viegen, Carien Maas. Klas 4: Eefje Bouman, Ina Huibers, I. van de Wee. Miel v. d. Heuvel. Balanceerrace. Klas 1: Mieke Krouwel, Gijsbert Leppers, Gertje Harn. Klas 2: Gert Leppers, Ankie Diepeveen, Bertje v. Viegen. Klas 3: War ner ten Kate, Bennie v.Remmerden, Ton- ny Dévilee. Klas 4: Geurt v. d. Kraats, Ad. van Beek, Gerda v. Ravenswaay. Evenwichtsbalk. Klas 1. Jos v. d. Brink, Bartje Nieboer, Henrieke v. d. Weerd. Klas 2.Lia van der Poel, Jan Budding, Rijk van Rot terdam. Klas 3. Jan de Gooyer, Greetje de Kruiff, Ina van Asselt. Klas 4. Bart de Nooy, Francien Elenbaas, Hennie Ditewig. Blikken stelten. Klas 1. Gerrit Heikamp, Joke Blanke stijn, Jan van Manen. Klas 2. Ria Gaasbeek, Al Achterberg, Geurt Jan van Kooten. Klas 3. Elly van Wagens- veld, Wim Wisselo, Wim Boers. Klas 4. Adrie Diepeveen, Jan Brinkhuis, Hen nie v. d. Scheur. Kegelen. Klas 1 Eef van Wagensveld, Gerda van de Berg, Bertie Stuart. Klas 2. Kees Bos, Betsy van Doorn, Bertha v. d. Bosch. Klas 3. Kees van Dijk, Lily van Schagen, Klaat Stoter. Klas 4. Gert van Riessen. Gertje Mulder, Gerda v. Hens- bergen. Balanceerrace. Klas 1. Lottie Wels, Arie v. d. Kraats, Bob. v. d. Pol. Klas 2. Wouter Brouwer, Jaap Bouman, Jan Diepeveen. Klas 3. Corrie van Hasselaar, Wouter Brouwer, Norman Kemper. Klas 4. Willie Bou man, Emmy Rebergen, Agatha Prins. Evenwichtsbalk. Klas 1: Anne Marie Blad, Gert Woer- dekom, Heieen Verburg. Klas 2: Stella Cornelissen, E. Diepeveen, C. Loonstra. Klas 3: Hein van Leeuwen, Jopie Heu velman, Berta Maler. Klas 3: Coby van Gorkum, Jan Bos, Rien Hardeman. Blikken stelten. Klas 1Rudy van Kooten, Ineke Ooms, Melis Lansing. Klas 2: Jaap ter Napel, Ronald v. d. Wilk, Ina Harde man. Klas 3: Willie Diergaarde, Gerrie VEENENDAAL Eierenmarkt: aapvoer 122.000 stuks. Prijzen van 11,tot 11,75 per 100 stuks. Handel traag. KERKEWIJK 17 VEENENDAAL TEL.3313 De overwegingen, die bij b. en w. tot dit voorstel hebben geleid luiden, dat het niet meer doenlijk en economisch verantwoord is om in de buitenwijken dergemeente per rijwiel te surveilleren. Daarnaast hebben nog enkele voor delen gewicht in de schaal gelegd, n,l, de politie kan meerdere uren achter een op straat zijn, eenzelfde wijk of straat kan meerdere malen per dag worden bezocht en door de mobilofoon verbinding kan de bemanning elk ogen blik naar een plaats worden gediri geerd. waar dat nodig is. Zes wagens zijn onder de loep geno men en de keus is gevallen op een Pan- hard-automobiel van 5350,Het aan brengen van een mobilofoon-installatie, zwaailicht en sirene vraagt echter nog een uitgaaf van 3650,in totaal dus 9000,—. V rouwenad viescommissie krijgt subsidie In Veenendaal is reeds enige tijd een vrouwenadviescommissie aan het werk, welke samenwerkt met de Landelijke Organisatie van Vrouwenadviescommis sies en de Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Deze commissie geeft advies bij bouwplannen, o.m. over de indeling van woningen en in het verleden zijn reeds verschillende gebreken en tekortko mingen geconstateerd. Het bezoeken van contactvergaderin gen, het volgen van cursussen en het maken van excursies kost geld. Gezien het belang van deze commissie en ook gelet op het algemeen belang waar voor de commissie werkzaam is stel len b. en w. voor een jaarlijks subsidie van honderd gulden uit de gemeente kas te verlenen. Bijenmarkt krijgt gemeentelijke steun De sterk folkloristische Veenendaalse bijenmarkt loopt de laatste jaren te rug. Dit is een, gevolg van de stijging van de kosten en de teruggang in de aangevoerde bijenvolken. Zonder steun zou het betekenen dat de Veenendaalse bijenmarkt op den duur zou moeten verdwijnen, 'omdat men de marktgel- den niet kan verhogen. Hierdoor zou de aanvoer nog verder teruglopen. Het bestuur van de-markt heeft daarom het Veenendaalse gemeentebestuur om een subsidie gevraagd van 200, B. en w. stellen de raad voor hier toe over te gaan, gezien de historische waarde van de markt en het daarmee samenhangende bijzondere belang voor Veenendaal. Weer drie blokken woningen in Schrijverswijk B. en w. stellen de gemeenteraad voor voorschotten te verlenen voor de bouw van drie blokken van elk vijf tien woningen in de Schrijverswijk. De heer H. Nieuwenhuijs is architect en de bouw zal onderhands worden opge dragen aan de N.V. Bouwmij. Van Eist te Veenendaal. Elk blok bestaat uit een onderbouw met bergruimte en zes garages. Op de eerste verdieping komen drie etagewo ningen aan een galerij, daarboven zes maisonettes aan een galerij en daarbo ven weer zes maisonettes aan een ga lerij. Een maisonette is een galerij wo ning in twee bouwlagen, verbonden door een trap binnenshuis. Elke woning bevat 4 slaapkamers en biedt plaats aan zèven'persbn'en. De gèrrfiddelde huur zal komen op 17,75 en 0,50 voor het gemeenschap pelijk tuinonderhoud. De garages gaan aan huur 3,per week doen,. Openbare kleuterschool wordt binnenkort gebouwd Binnenkort zal worden begonnen met de bouw van een openbare kleuter school in Veenendaal-Zuid. De aanbe steding heeft reeds plaats gehad en hierbij kwamen uit de bus als hoogste de fa. C. Bouwmeester te Veenendaal met 104.500,en als laagste inschrij ver de gebr. A. en J. Nagel te Vee nendaal met 95.620, B. en w. vragen de raad een krediet van rond 140.000,voor grond- en bouwkosten en kosten van eerste in richting. In Frankrijk heeft zich een hevige aardbeving voorgedaan die veertig seconden duurde. Een 19-jarige Parijse schone is ge kozen tot koningin van de Hallen. Vrijdag 4 mei-a.s. zal in ons land de grote Nationale herdenking plaats hebben van de militairen, zeelieden verzetstrijders en geallieerden, die tijdens de laatste wereldoorlog voor de bevrijding van ons Vaderland zijn gevallen. Ook in onze omgeving wordt in een aantal plaatsen een Stille Omgang gehouden, waarbij alle ingezetenen worden opgewekt aan deze Stille Omgang deel te nemen. Bovendien zal het op prijs worden gesteld wanneer van 19.00-21.00 uur het cafébedrijf tot de kleinst mogelijke om vang wordt beperkt. Bovendien wordt er op gerekend dat vermakelijk heden op deze'avond niet plaats zullen hebben. De aanvang eA het einde van de twee minuten stilte wordt aangegeven door sirenes. Óm 7.30 uur komen voor de garage De Haas aan de Kerke wijk de nabestaanden van de gevallenen en verdere genodigden bijeen. Om 7.45 uur zal de plechtigheid bij het monument worden geopend door het mannenkoor „De Veenzangers". Daarna is er gelegenheid tot het leg gen van bloenien en kransen. De inwoners worden verzocht zoveel mo gelijk bij het njonument aanwezig te zijn. Voorts wordt dringend verzocht die avond om ;6.00 uur de vlaggen ZONDER ORANJEWIMPEL halfstok uit te steken. Men doet een beroep op iedereen dat het die avond bij het monument volkomen rustig en stil is. Op de militai 11.00 uur de t Koninklijke gewijde muzf door ontsteki 7.00 uur 's av> begraafplaats op de Grebbeberg wordt 's morgens om ditionele militaire herdenkingsplechtigheid gehouden. De litaire Kapel o.l.v. Majoor Rocus van Ieperen speelt hier De twee minuten stilte worden in Rhenen aangegeven van de straatverlichting. De Stille Omgang begint om ds. Namens het gemeentebestuur zal de burgerrieester een krans leggen, terwijl schoolkinderen dat voorbeeld zullen volgen. Het ligt opnieuw iri het voornemen de stille plechtigheid te besluiten met een rondgang langs de graven. Hier begint de Stille Tocht op het Hofplein naar de graven op de Nieuwe Algemene Begraafplaats om 19.40 uur. De stilte om acht uur wordt aan gegeven door sirenes. Tijdens de Stille Tocht worden geen toespraken gehouden. Op de begraafplaats bestaat gelegenheid tot het strooien van bloemen. Om precies acht uur wordt een samenkomst gehouden bij het monument aan de Barneveldsestraat. Hier bestaat gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. Dr. Slo^. de Bruïneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN, ZATERDAGS TERUG Na ook reinigen van suède Jasjes! van Schaik, Gerda Huibers. Klas 4: Martha Krüger, Wim de Haan, Herman Klop. Kegelen. Klas 1: Bert v. d. Weyden, Karei Sukkel, Bert Stuit. Klas 2: Coby van Schaik, Henk Roor, Ria van Leeuwen. Klas 3: Geurt v. d. Haar, Hennie van Nieuw-Amerongen, Ida Anbeek. Klas 4: Maarten Bosgaart, F.lly van Dijk, Marion v. d. Brandhof. Balanceerrace. Klas 1: Joop de Kievid, Wilma Hen driks, Janneke Diepeveen. Klas 2: F. Willemsen, Tiny W. van Beveren. Klas 3: Johan Harmsen, Anton Bakker, Kees Jansen. Klas 4: René van Haar lem, Gerard Pas, Jaap Kramer. Kegelen. Klas 1: Mense van Zwetselaar, Bep- pie v. d. Laar, Gerda Diepeveen. Klas 2: Karei Huibers, A. Biesbergen, Jacob Aartse. Klas 3: Rita van Schuppen, Henk Verkuyl, Tineke Merlijn. Klas 4: G. van Voskuilen, J. Hardeman, Corrie Valkenburg. Balanceerrace. Klas 1: Dirk Koudijs, Kato Demoet, Heintje Krikke. Klas 2: Ria van Neer bos, Willie Zoeten, Anneke Septer. Klas 3: Gert Schoonderbeek, Dieny Hamel horst, Bepje Koudijs. Klas 4: R. Zwet selaar, Corrie Kuipers, Dirk Gobel. JAARVERGADERING E.H.B.O. In het Wijkgebouw te Eist wordt don derdag 3 mei a.s. de jaarvergadering ge houden van de E.H.B.O. De agenda ver meldt o.a. bestuursverkiezing, aftredend zijn J. v. d. Berg en B. v. Kooten, als mede bespreking van de taakverdeling. LICHTWEEK GAAT NU DEFINITIEF DOOR Van bevoegde zijde vernamen wij dat het nu definitief vaststaat dat de licht- week dit jaar wederom zal plaatsvin den. Deze zal worden gehouden van 11 augustus tot en met 18 augustus a.s. Particulieren die met hun gevels en/of tuinen willen meedoen, kunnen zich opgeven bij het bestuur. WOUDENBERG: Onder auspiciën van de Stichts Gooise Wandelsportbond houdt de wandelsportver. „Wouden berg" op zaterdag 5 mei a.s. een mooie wandeltocht door de natuur. Er zijn in totaal drie afstanden, t.w. 12, 18 en 25 km. Ten behoeve van de jeugdige tippelaars in de leeftijd van 5/ tm 8 jaar zal een speciale route van 5 km uitgeschreven worden. De uit -te reiken herinnering bestaat uit een medaille. beeld gegeven op onze affiches van vorige jaar. Dé kans om reklamc te maken, zeer zeker als Rhenen dit niet had gedaan had een ieder zich afgevraagd waarom hebben ze daar nu geen tam-tam ge maakt, (dat het met een vliegtuig ge beurde is een kwestie van goed voor gaan doet goed volgen.) Rhenen weet n.l. wel dat in Veenendaal veel (pl.m. 20.000) en echte motorsportliefhebbers komen. Tot slot, wat het commentaar van Rhenen betekent: wie het laatst lacht, lacht het best, is voor mij een grot!ë vraag. Is het misschien het feit dat renners die in Rhenen wat bereikt heb ben zich in grote getalen laten over schrijven naar de KNMV? b.v. de Gebr. Van Heugten, K. Bolman, Karsmakers en anderen. Hierom kan ik niet lachen, doch dit geeft wel te denken. U mijnheer de redakteur dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, A. D. lid MAC Veenendaal Naar aanleiding van onder boven staand opschrift in uw blad van 25 april j.l. geplaatste artikel, waarvoor ondertussen onze hartelijke dank, gaarne een enkele opmerking. Het is juist, dat (met opzet) de tekst MOTOCROSS werd gebezigd; niet uit taalkundig opzicht, want zo gezien is de enige goede benaming MOTOR- TERREINWEDSTRIJD, maar omdat het gebruikte vliegtuig een tekst kon trekken van 22 letters, waarbij de spa- cie voor 1 letter wordt gerekend. Het woord MOTOCROSS, dat „ingebur gerd" is, is noch een Engels noch een Nederlands woord. Taalkundig gezien zouden we dus al leen van de aanduiding MOTOCROSS gebruik mogen maken, wanneer we ons persé van een anglicisme willen be dienen. Overigens doet het ons goed dat de luchtreklame, die behalve boven Vee nendaal ook boven 17 andere gemeen ten is gevoerd, juist in Veenendaal zo goed is ingeslagen. De vele zetfouten in het artikel en het feit dat de schrijver de tekst ach ter het vliegtuig niet goed heeft gele zen willen we gaarne vergeven, want tenslotte schrik je wel even als een „rivaal" zo'n onverwachtse zet doet Bestuur MACRO RHENEN (De wetenschap dat het woord MOTO CROSS van Engelse origine zou zijn, hebben wij echt vanuit Rhenen ge kregen. Overigens kunt u de schrijver niet verwijten dat hij de tekst niet goed gelezen zou hebben. De vele zet fouten wijzen uit dat hier helaas niet tijdig de correctie is aangebracht. Ten slotte: zei Shakespaere niet reeds „What's a name?" Redaktie.) Mijnheer de Redacteur, Als bewoner van de onvolprezen Rembrandtlaan, te weten Jac. v. Ruis- daalstraat 2, het is daar mooi wonen, te meer nu de narcissen en we hopen straks de rozen bloeien, vind ik 't jam mer dat bewoners en voorbijgangers niet meewerken. Voortdurend is er rommel van papier enz., ook wordt er veel op de gazons gelopen, het is of we in boeren land zijn, men neemt overal doorheen de naaste weg. De Jan Steenlaan is nog veel erger, daar zijn paden over het gras gemaakt door aanhoudend lopen, de vernieling is ergerlijk en wat er aan oud papier ligt kan de gemeentelijke papierprikker niet bergen. Achter de mooie flats is een terrein wat men m.i. voor vuilnisbelt gebruikt, met het gezicht op de mooie hokken achter de Patrimoniumlaan. Dit alles is toch in strijd met natuurschoon en „opgeruimd staat netjes". Zou hier nu werkelijk niets aan te doen zijn? Hoogachtend. W. van Overhagen In de openbare vergadering van donderdagavond heeft de gemeenteraad goedkeuring verleend aan diverse voorstellen van B en W met betrekking tot het verlenen van medewerking de subsidieverlening van melkvoorziening op de scholen, garantieverlening hypothecaire geldlening voor de bouw van een woon huis aan de Oranjewijk door mevr. T. Seydell-Valkenburg, medewerking voor aanschaf van een rywielstalling by de ULO, uitbreiding leermiddelen en twee lokalen, bouwrijp maken van gronden aan de Doorboomskamp, aankoop van een grasmachine en aankoop van het gebouwtje Fortissimo aan de Beukenlaan. Sommige voorstellen gingen soms met van 5750 aangenomen. Na voorlichting vrij langdurige discussies gepaard. Aan vankelijk was het bestuur van de ULO- school tegen de melkvoorziening geweest, vanwege het tijdverlies onder de lesuren, maar ook nu wordt daar melk gedronken. Tegen de aankoop van het gewezen ver enigingsgebouw van de accordeon-ver eniging Fortissimo kantte zich de heer H. J. Blanken. De gemeente wil n.l. dit gebouwtje exploiteren als vergaderzaaltje van de vrijwillige brandweer, B.B. en re- serve-politie. Het gebouwtje werd al ge bruikt als tekenlokaal door de avondnij verheidsschool en er bestaat goede kans, dat het op de marktdag dienst kan doen voor de boerenleenbank en eventueel voor de ambtenaar van de landbouwvoorlich- tingsdienst. Bij hoog en laag beweerde de heer Blanken (VVD) dat het gebouwtje diende te worden aangeboden aan de heer Veer, eigenaar van 't aangrenzende café Markt- zicht, omdat het midden op zijn erf stond, wat echter door de voorzitter en de ande re raadsleden weersproken werd. Met de stem van de heer Blanken tegen werd het voorstel tot koop voor de prijs BEER VOOR BENFICA Benfica zal woensdagavond in 't Olym pisch stadion te Amsterdam berekracht kunnen ontplooien! Dat zei maandag avond aanvoerder Costa Perreira toen hem werd medegedeeld dat de direktie van Ouwehands Dierenpark het elftal een levende mascotte had aangeboden in de vorm van een op 14 januari van dit jaar geboren bruin beertje. Het dier werd de ploeg dinsdagochtend in hotel „De Wage- ningse Berg", gelegen op de „buur-berg" van de Grebbeberg, met enig ceremonieel overhandigd. De beer gaat in een speciale wagen van „Ouwehands Dierenpark" woensdag mee naar Amsterdam. Wan neer de Europabeker-finale eenmaal ach ter de rug is, zal de levende mascotte naar Lissabon worden gezonden. Daar zal het diertje in de plaatselijke dieren tuin een plaats krijgen. De direktie van „Ouwehand" zal een oorkonde aan Benfica meegeven, waarin wordt vermeld dat de beer geschonken is t.g.v. het spelen van de eindstrijd om de Europa-cup in ons land. door de Nederlandse Sportfederatie en diverse andere instanties werd besloten tot de aanschaf van een Ransomes Sport- cutter-maaimachine. De heren Harthoorn en v. d. Weert zagen bezwaar in het feit, dat de machine door een jeep getrokken moest worden en het gras onder de ban den niet te maaien zou zijn. Zij zagen meer heil in een machine met zelfaandrij- ving. De heren Osnabrugge (SGP) en J. v. d. Weert (PvdA) brachten de noodzakelijk heid tot wijziging van de verordening, die het bouwpeil boven A.P. aangeeft, dit diende tot minstens 45 cm. te worden verhoogd, zulks om klachten over natte vloeren en kelders te voorkomen. Een en ander kwam ter sprake naar aanleiding van het plan voor de aanleg van een weg tussen de Eikenlaan en Glashorsterdijk. Eveneens ging de raad accoord met de beschikbaar stelling van een crediet groot 5.625.- voor de aanschaf van nieuwe banden ten behoeve van de brandweer auto en nieuwe slangen. Voor het opstel len van een plan voor het bouwrijp ma ken van een stuk grond achter de Doorn boomskamp waar het Bouwfonds Ned. Gemeenten te Zutphen grond wil kopen voor de bouw van 29 bungalows, ver leende de raad een credit van 7500.- Tot slot deelde de voorzitter mede, dat het rioleringsplan achter de eierhal zo gauw mogelijk zal worden uitge voerd. Eerst wordt het hoofdriool gelegd vanaf de Glashorsterdijk naar Lambalgen, waarbij gepoogd zal worden om het riool door de Schreiheuvel er bij te trekken. De Heidemij. maakt plannen om de boch ten uit de Vlieterweg recht te trekken en een nieuwe brug over de beek bij de boerderij 't Vliet aan te leggen. De heer J. v. d. Weert stelde bij de rondvraag enkele vragen met betrekking over de nieuwe begraafplaats, de in verband met de aanleg van de riolering vernielde tuin tjes en de slordige werkwijze van de vuilnisophaaldienst. De heer P. de Jonge (PvdA) vroeg of er geen oplossing te vinden was voor de verwijdering van de kippen- en varkensstallen, gelegen op het stukje weiland tussen de kleuter- en openbare school in verband met het toe nemende aantal ratten.

De Vallei | 1962 | | pagina 2