Energiek Enschedese Boys brak weerstand van verzwakte Blauw-Wit formatie 68 Stopper De Vries belette Bleyenberg te om scoren rol VéGé BESCHUIT voor HALVE PRIJS dus I6ct KOFFIEMELK si»/. V? liter c* VERRASSINGSPAKKET MOSTERD SOEPGROENTE ^TOILETPAPIER WRIJFWAS div.U.cn SCH0ENCREME div. kleuren SOct Veenendaal startte overrompelend tegen De Zebra's VCV-dames nu op de rand der degradatie V.R.C. kan dans ontspringen na overwinning op Nunspeet ARAM Nr 35 De Erewedstrijd op Koninginnedag bracht een verrassingwant De Heer der slangen 2O°/0 KORTING 2O°/0 KORTING HOLLANDSE FRANSE WEEKEND TRACTATIE EXTRA VOORDEEL C0C0SMACR00NTJES JA FF AST N G ELS 1 pak MACARONI voor PICKNICKMAND Voordeel Garantie TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 2 MEI 1962 Niet de Eredivisieclub Blauw Wit, maar de lager ge klasseerde Ensch. Boys waren de triomfators in de voet balwedstrijd van Koninginnedag, die in het kader van de festiviteiten aan de Bergweg te Veenendaal werd ge speeld. Met 5-2 won het oostelijke team tegen een Blauw Wit dat wel erg verzwakt aantrad, met invallers voor de prominente spelers Sparendam, Petterson, Koeman en y\lthoff. Hierdoor was de gehele aanvalslinie van de Amster dammers gekortwiekt en daarvan profiteerden cïfc Boys, die in maestro Lenstra de sterkste troef bezaten. Niet dat Abe zich geweldig inspande om de bal te bereiken, maar de fijnproevers hebben een viertal malen intens kunnen genieten van die geniale trekjes die Abc kenmerken. In drie van de vijf Enschedese doelpunten had hij boven dien een werkzaam aandeel. Naast Abe waren ook rechts buiten Weydijk, spil De Vries en middenvoor Nijsink uit blinkers in het Boys team. Rechtsback Ten Thije verraste het publiek tweemaal door een wat circusachtige kopshow weg te geven. Bleyenberg had een moeilijke middag. Hy miste kenne lijk de steun van zijn prominente confraters Koeman en Sparendam. Hij kon eenvoudig zyn medespelers niet be reiken omdat zij geen verband in de aanval legden. Indi viduele kopduels van Blyenberg waren echter als vanouds. Spil De Vries weerhield Wim ervan om in zijn geboorte plaats een doelpuntje te maken. AFTRAP ,Na de muzikale show van de Kon. Scheepjeswolharmonie kwam het moment van de aftrap, waarnaar 6500 toeschou wers verlangden omdat het bekend was dat de twee trekpleisters Bleyenberg en Kanttekeningen bij Blauwwit-Ensch. Boys De geruchten gingen dat Spa rendam afwezig was omdat hij met zijn jonge vrouw, waarmee hij vorige week in het huwelijk trad op huwelijksreis was. De werkelijke oorzaak was dat hij en de overige drie Blauw Wit ters dinsdag moesten spelen voor een selectiewedstrijd voor het nationale elftal. Scheidsrechter Martens uit Zeist was ook afwezig. Wel was er een Martens als Blauw Wit-of- ficial, maar deze mat wel 30 cm minder dan de boomlange Zeister arbiter. De werkelijke scheidsrechter was de heer van Oostrom, die meest wedstrijden leidt in de eerste divisie betaald voetbal. Abe Lenstra vertelde ons dat hij de versierselen behorende bij de onderscheiding die hij ont ving van H.M. de Koningin don derdagavond kreeg van Loco burgemeester Horsman van En schede. Boys-officials hoopten vurig te eindigen bij de bovenste zes in hun afdeling, maar zagen sterk op tegen de wedstrijd van zon dag a.s. in Wageningen. De Boys jeugd die getraind wordt door Abe, werd vorige week voor de vierde achtereen volgende maal kampioen in hun afdeling. Blauw Wit zou volgende maand een trip maken naar het zonni ge Mallorca, maar zal daar niet komen omdat men op 27 mei moet beginnen aan de wedstrij den in de intertotocompetitie, waarin Blauw Wit aantreedt te gen Hildesheim (Duitsland); Petsch (Hongarije) en Villisch Mascha (Zuid-Slavië). Dus niet naar het warme Mallorca, maar naar de veel koelere Balkan. Abe, trok na afloop direct af naar de kleedkamer omdat hij de jeugd al zag aanstormen en Abe dan waarschijnlijk een uur bezig zou geweest zijn met handtekeningen plaatsen. Nu was doelman Conrad van Blauw Wit de man, die de jeugd aan trok Hij plaatste 88 hand tekeningen Lenstra aanwezig waren. Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg verrichte die af trap als een volleerd middenvoor en daar na rolde het bruine monster verder. Bleyenberg probeerde in de eerste mi nuut midvoor Perrie Hughes te bereiken, maar deze struikelde. Hughes, die altijd spil staat bij de Zebra's wilde op eigen verzoek nu eens gaan aanvallen. Nu, dat werd geen succes voor de Engelsman want hij bleek al spoedig een rem in de Amsterdamse aanval, zodat hij na rust dan ook weer op zijn oude stopperspil- plaats stond. Bleyenberg wilde snel doorstoten, maar spil de Vries bleef als een terrier bij hem. Op een pass van linkshalf Euwes liep Bleyenberg door. maar nu stond doelman Bijl paraat. Inmiddels was Abe begonnen met passjes uit te delen, meest naar de energieke doorzettermidvoor Nijsink. Na dat Hughes nog eens een vergeefse po ging deed in het doelgebied van de Boys door te dringen schoot Ensch. Boys na negen minuten ineens raak. Een voorzet van rechtshalf Ter Mors werd door mid denvoor Nijsink onhoudbaar ingeknald, 1-0 voor de Boys. Abe, achter zijn voorhoede opererend, zette de vleugels aan het werk. Ensch. Boys trok met echt Oostelijk enthousias me naar voren. Een voorzet van Abe naar de linkervleugel, juist over twee Amster damse hoofden heen, trok de aandacht. Een listige trekbal van Nijsink vlak voor het doel vloog naast. Blauw Wit's geha vende aanval liep zich inmiddels voort durend vast in de trechter voor het Boys- doel. Bleyenberg ging het nu op uiterst links proberen. Een geweldige kogel van Wim vanaf de linkervleugel werd door de moe dige keeper Bijl gestopt. Clement en Bleyenberg bouwden aan een solide aan val, weer op links, maar nu schoot Cle ment recht tegen doelman Bijl op. Doel man Conrad joeg de bal ver weg toen hij Nijsink zag aanstormen. Blauw Wit, veel pratend, trok naar voren, waarbij Bley enberg na een hoekschop een krachtige kopbal losliet, die weer door Bijl onscha delijk werd gemaakt. Neen, Blauw Wit bleef maar zoeken naar openingen, maar de groenwitten ga ven niets, cadeau. Die Amsterdamse aan val kon de Enschedese muur niet door breken. Het bleef 1-0 voor de Boys in die eerste helft. Nog meer invallers bij Blauw Wit Blauw Wit kwam na rust nog gehaven- der op de grasmat. Doelman Conrad was vervangen door de jeugdige doelman de Boer, die enkele jaren geleden het Ned. Handbalelftal als doelverdediger diende. Bovendien was Clement afwezig, zodat nu trainer Jack Mensonn in de voorhoede stond. Reeds na twee minuten bleek dat kee per ,de Boer wellicht beter met zijn han den dan met zijn voeten uit de weg kon. Hij trapte volkomen nonchalant uit, een kolfje naar de hand voor de attente Nij sink die de bal retourneerde in de rich ting van de netten 2-0 voor de Boys. Ensch. Boys trok er enthousiast aan en reeds in de zesde minuut kon rechtsbin nen Roordink de bal langs Koers en ook langs keeper de Boer werken, 3-0. Blauw Wit, even wakker geschud, kwam niet verder dan een knal van Dekker in het zijnet. Abe lanceerde weer enkele listige pass jes naar links en rechts. Prachtig stuurde hij de bal naar rechtsbuiten Weydijk, een gave voorzet en een schot op maat van Roordink volgde, juist in de hoek waar keeper de Boer niet stond, zodat hij ver geefs naar de verkeerde hoek dook, 4-0. Zou Blauw Wit dan door de Boys naar een debacle worden gedreven? Deze vraag hield velen bezig, omdat nu niet alleen de aanval, maar ook en dan in het bij zonder de invaller keeper de Boer zich niet van hun sterkste zijde lieten zien. Neen, Blauw Wit ging even voetballen. Koers de back trok naar voren en deze blonde Blauw Witter slaagde erin twee Boys verdedigers te passeren en keeper Bijl kansloos te verslaan, 4-1. De strijd werd even levendiger, omdat Abe zich nu zowaar ook snel naar voren stortte. Eenmaal schoot hij juist naast. Na 28 mi nuten kwam Blauw Wit op 4-2 na fraai aangeven van Bleyenberg aan A. v. d. Veenendaal toonde zich in de eerste tien minuten van de wedstrijd tegen De Zebras uit Hilversum uitermate produktief. Driemaal trilde het net achter doel man Mandemaker. Toen liet Veenendaal de teugels vieren. Zebra's doelpuntte nog voor rust tweemaal waardoor de stand op 3-2 werd gebracht en ook na rust slaagden geen der ploegen er meer in het doel te vinden, zodat Veenendaal dus dank zij deze verrassende schotvaardigheid van de eerste minuten met 3-2 zege vierde. D.O.V.O. klopte Deeto met 3-1 D.O.V.O. heeft de verre reis naar Vrie- zenveen zaterdag bekroond gezien door een 3-1 zege op Deeto. Nadat Deeto de leiding had genomen zorgde P. van Ojik voor de gelijkmaker. Nog voor rust wist Mol de rood-witten aan de leiding te brengen. Na rust was D.O.V.O. de sterk ste ploeg en andermaal was het Mol, die D.O.V.O. naar de 3-1 overwinning schoot. Berg, die met een strak schot het net liet trillen. De Engelse trainer van Blauw Wit ko gelde de bal nog eens het koude lucht ruim in en toen kwam na 33 minuten de mooiste aanval van de wedstrijd. Abe als linksbinnen centerde de bal op de mili- meter zuiver naar rechtsbuiten Weydijk, een snelle en scherpe voorzet, waarop linksbuiten Leusink de bal doorstootte naar de touwen. Een voortreffelijke af ronding van een snelle, goede aanval, voorbereid door de ruim 40 jarige tech- niker Lenstra, die niet opkijkt maar zijn medespelers soms een dot van een pass als geschenk aanbiedt. Dat betekende 5-2 voor de groen-witte Oostelijke ploeg, die nog wel even aan de noodrem moest trekken en zelfs mid voor Nijssink voor eigen doel terugtrok, maar ook in het verdedigen stand hield. Bleyenberg wilde nog enkele persoonlijke acties ondernemen, maar drie Ensche- deërs wemelden dan als bijen om hem heen Die 5-2 zege kwam wel als een verras sing, maar was volkomen verdiend, om dat Ensch. Boys sneller en enthousiaster was, de bal direct speelde en in meastro Lenstra de opbouwer van formaat in de gelederen telde. De opstellingen waren: Blauw Wit, doel: Conrad (na rust De Boer); achter: Koers, Rosendaal en Roye; midden: Mul en Euwes; voor: De Vries (na rust v. d. Berg), Bleyenberg, Hughes, Dekker en Clement (na rust Menson). Esch. Boys, doel: Bijl; achter: Ten Thij, De Vries en Kornet; midden: Ter Mors en Ter Horst; voor: Weydijk, Roordink, Nijsink. Lenstra en Leusink. Arbiter was de heer G. van Oostrom uit Den Haag. JEUGDCRIMINALITEIT Vorige week dinsdag hield voor de Ned. Christ. Vr. Bond afdeling Veenen daal mevr. H. van Beest- van Nijland, pres. gewest Gelderland, een lezing over Jeugdcriminaliteit. Spreekster be gon na de gebruikelijke opening, te vertellen dat het kind het in deze tijd buitengewoon goed heeft, alles staat het ten dienste, aan alle kanten is ex- hulp. Vroeger kreeg het dezelfde straf als een volwassene, nu wordt er gelet op zijn achtergrond en capaciteiten. Diefstal wordt wel erg in de hand ge werkt door de moderne etalages, wa ren huizen, rampen zijn de automaten. In de grote steden is dit het ergst, de boerenbveolking heeft de minste puz zels op dit gebied. God schiep de mens, 't wonder van Zijn schepping. God heeft het kind ge geven, die beide ouders nodig heeft om tot een normaal mens te ontwikkelen. We moeten onze kinderen besef bij brengen van verantwoordelijkheid, een voorbeeld geven. De opvoeding is niet gemakkelijk, maar gesteund door ge loof,, hoop en liefde is het een mooie taak. De lezing werd tot het einde toe met grote aandacht gevolgd. OP TRANSPORT Enkele honderden automobilisten moesten vrijdag enige tijd wachten bij een brug over het Harinxmakanaal te Leeuwarden om een ongewoon transport gelegenheid te geven te passeren: Op twee schuiten werd n.l. een bijna complete molen van de oude standplaats in het industriegebied van de Friese hoofdstad naar de nieuwe standplaats in het recreatiegebied „Froskepolle" vervoerd. De uit 1898 daterende rieten bovenkruier zal geheel gerestaureerd worden en daarna weer normaal in bedryf worden gesteld. Slecht volleyball, slechte leiding bij Reva-VC Veenendaal 1-3 a De VCV-sters hebben in Amsterdam kansloos van een cp halve kracht spe lend Reva verloren, in een wedstrijd die met hoofdklassepeil niets te maken had. Triest was het gebrek aan mentale hardheid bij enkele VCV-sters. Vooral To Wouda speelde zo ongeïnteresseerd, dat men zich afvroeg, of er dan geen degradatie dreigde. Scheidsrechter Kasteel deelde in de malaise. Eerst liet hij de wedstrijd be ginnen zender 2e referee en teller, ter wijl hij daarna de meest vreemde ac ties liet passeren. Tegen dit beslist niet op winst spe lende Reva heeft VC Veenendaal een fraaie kans op behoud laten voorbij gaan. In de le set verzuimde VCV konse- kwent te blokkeren. Daarbij werd de opbouw van de aanval volledig ver waarloosd en zo kon het gebeuren dat VRC heeft de laatste kans tegen Nunspeet gegrepen. Met 3-1 werd gewonnen van deze oude tegenstander, die echter deze middag in tegenstelling tot hun ge woonte lusteloos speelden. VRC had Cornelissen in het doel opgesteld, maar deze kreeg weinig werk. By VRC speelden back L. Rebergen en rechtshalf Hasselaar een zeer goede wed strijd. V.R.C. startte met een offensief. Een schot van Hartog vloog naast het doel van Nunspeet. Na 12 minuten werd het 1-0 toen B. Keuken op de grens van bui tenspel de bal in het doel knalde. Zeven minuten later stond V.R.C. op 2-0 na een goede actie van doorzetter Hartog. Over het schot van Hartog viel de kleine kee per Hendriksen heen en zo al duikelend moest hij de bal achter zich laten gaan. Reeds in de eerste minuut was het raak. Rechtsbinnen A. Muller kreeg de bal, liep langs twee Zebra's en schoot in volle actie in het Hilversumse doel. Zebra's stond vertwijfeld te kijken en de achter hoede was aan het wankelen gebracht. Want in de tweede minuut volgde de tweede voltreffer. De Zebra-defensie bleef staan voor ver meend buitenspel toen C. Gerritsen de bal oppikte. Hij omspeelde de uitgelopen doelman en kogelde in een leeg doel, 2-0. In de derde minuut kreeg Konings een kans weer door weifelen bij Zebra's. Ger ritsen had Konings in schietpositie ge bracht, maar de Veenendaalse linksbin nen mikte over het doel. Na tien minuten 3-0, want toen spil Roekamp van Zebra's de bal kalm naar zijn keeper wilde spelen stond daar Ger ritsen die weer snel doorgaf naar C. Hensen en de wankelende afweer van Zebra's was weer geslagen door het schot van de rechtsbuiten Hensen. Eindelijk kwam Zebra's ook met een aanval. En het werd meteen een tegen doelpunt. Een voorzet van rechts werd door linksbinnen van Kommer afgebogen en langs Klaassen geschoten, 3-1. In de 28ste minuut maakte spil Roe kamp hands in het beruchte gebied. Mid denvoor Gerritsen mikte vanaf de stip, maar het iets te zachte schot werd door de keeper van de Zebra's onschadelijk gemaakt. Geen 4-1 dus, maar wel 3-2, toen de Veenendaalse achterhoede miste en de bal niet naar voren dirigeerde, waardoor Van Kommer van dichtbij zijn tweede treffer liet aantekenen. Na rust spanden beide ploegen zich in cm nog meer succes te boeken. Veenen daal verlegde het spel wat naar de de fensieve kant en Zebra's kwam even op zetten. Gerritsen en Gaasbeek schoten de bal nog wel tegen de netten, maar dat waren geen geldige goals wegens buiten spel. De Zebra linksbinnen probeerde het nog eens met een fel schot dat over Klaassen en over de lat vloog. Een vrije trap van Zebra's leverde ook niets op en naarmate de tijd verstreek werd duide lijk dat Veenendaal de overwinning vast in handen hield. A. Muller knalde nog eens hard tegen keeper Mandemaker op, maar het was en bleef 3-2. &8MC- Na een half uur spelen kwam V.R.C. zelfs op 3-0 zonder dat Nunspeet ook maar een moment gevaarlijk was. De gehele ach terhoede van Nunspeet bleef staan toen Schoeman zich vrijmaakte. De V.R.C. rechtsbinnen kon rustig richten en schoot raak, hoewel ook over dit doelpunt de meningen verdeeld waren omdat Nun speet geheel bleef staan voor offside. De arbiter Leguit keurde de goal geldig en was zeer gedecideerd. De 3-0 stand voor V.R.C. betekende een ruime en verdiende voorsprong al kwam men wel goedkoop aan de doelpunten. Na rust was het spel gezakt tot laag gehalte. Weer viel V.R.C. aan, maar nu konden spil de Vlieger en zijn mannen stand houden. Nunspeet zelf kon aanvallend niets presteren en de goal waarmee mid voor Dekker drie minuten voor het einde de eer van zijn club redde was dan dan ook niet het gevolg van een mooie aan val. Keeper Cornelissen moest dit schot echter wel laten gaan en zo kwam het einde met 3-1 voor V.R.C. De situatie werd nu zo dat V.R.C. moet afwachten wat de K.N.V.B. beslist over de destijds gestaakte wedstrijd wegens duisternis tegen D.O.S. uit Vriezenveen. Er waren toen nog tien minuten te spelen met een 0-1 voorsprong voor D.O.S. De K.N.V.B. zal nu beslissen of de wedstrijd in zijn geheel of slechts de laatste tien minuten worden overgespeeld. Onderaan de ranglijst ziet het er als volgt uit: D.O.S. '37 17 13 C.S.V. '28 18 13 V.R.C17 12 KULAN NAAR HERCULESTOURNOOI Kulan uit Veenendaal neemt zaterdag a.s. deel aan een door de Utrechtse voet balver. Hercules georganiseerd toernooi ter gelegenheid van het 80 jarige bestaan van deze vereniging. Deelnemende clubs zijn de Utrechtse zaterdagclubs E.D.O., U.H.S.V. en Hei-cules. Er wordt een halve competitie gespeeld zodat alle elftallen elkaar eenmaal ont moeten. Behalve de beschikbare prijzen zullen alle spelers en officials een aan denken aan dit toernooi ontvangen. (30) Met langzame passen nadert de jonge ridder zijn tegenstander. „Dwaas", zegt hij kalm, „wat kun je nog doen? Mijn lansknechten kunnen elk ogen blik naar boven komen!" „Dit kan ik doen", schreeuwt de ander woedend. Met enkele sprongen over de vestingmuur staat hij hoog boven Aram en met gebalde vuisten werpt hij zich op zijn belager! Maar bliksemsnel duikt Aram ineen onder de toe schietende vuist van Samson, grijpt deze bij de pols en di-ukt de arm van zijn tegenstander met alle kracht omlaag. Samsons lichaam beschrijft een halve boog en slaat dan met een doffe klap op de stenen„Dat was wel een bijzonder kort gevecht", mompelt Aram, terwijl hij zich over de roerloos uitgestrekte worstelaar heenbuigt. Bezorgd legt hij zijn hand op de hax-tstreek van de overwonnene. Dan klinken achter hem naderende voetstappen en de stem van hertog Crimo roept luid: „Bi'avo, heer Aram, dat hebt ge netjes opgeknapt! De kerel is dood, naar ik hoop?" (Wordt vervolgd) Reva een alleszeggende 15-6 set-winst boekte. Ook in de 2e set was alle verband in het team zoek en moeiteloos bouwden de matig spelende Amsterdamsen een 9-2 voorsprong op. Op de service van de hardwerkende en uitblinkende Minke Dijkstra bleef Reva tienmaal achtereen het antwoord schuldig, zodat een 9-12 VCV-voor- sprong werd bereikt. De laatste drie punten kwamen er ook en zo was bij een 1-1 stand weer veel mogelijk. Een in haar slechte en ook ongeïnte resseerd spel volhardend VCV heeft echter verzuimd de bereikbai-e winst te grijpen. Iedere nonchalance kon Re va zich veroorloven tegen deze tegen stander. Via 8-1 en 13-9 werd het 15-9 en 2-1, terwijl in de 4e set bleek dat de ver vanging van Wil Vink door Miep Weyers vooral in de defensie de paniek nog groter maakte: 15-8. VC Veenendaal zal nu in een beslis singswedstrijd tegen TOG moeten pro beren vrijstelling van het spelen van degradatiewedstrijden te krijgen. Kan sen te over, doch dan moet er gevoch ten worden voor iedere punt. Van deze instelling was bij enkele VCV-sters deze avond niets te bespeuren. Reva VC Veenendaal: 31 (15-6, 10-15, 15-9, 15-8). Kulan behaalde benauwde zege in Rhenen 0-1 Kulan heeft zaterdag in de wedstrijd tegen Sportclub Rhenen geen fout be gaan en de kostbare winstpunten meege bracht. Gemakkelijk ging dat niet want met het kleinst mogelijke verschil won de S.K.F. club en nam nu weer de lei ding in de afdeling. Gezien het grote gewicht dat de uit slag van deze wedstrijd voor Kulan had speelden de zenuwen het elftal danig parten. Vooral de voorhoede kwam niet in haar normale spel. Ondanks een voort durend veldoverwicht duurde het tot zes minuten voor het eindsignaal voor J. v. d. Haar de winnende treffer scoorde. De wedstrijd begon al direct met span ning. De Rhenense keeper die Vlaande ren het scoren wilde beletten raakte ge blesseerd en moest worden opgeknapt. Nauwelijks was hij weer onder de lat te rug of aan de andere zijde gebeurde iets dergelijks, maar nu moest de Kulan- keeper Veldhuizen het veld ruimen en kwam C. Slotboom tussen de palen. Bij Kulan hield men niet voldoende re kening met de wind waardoor de bal te hard naar voren werd gespeeld. Boven dien waren de verdedigingen het sterkste deel bij beide ploegen. Bij Rhenen blonk Baars uit, bij Kulan J. Slotboom. Ook na rust deed Sportclub Rhenen haar sportieve plicht en verdedigde, zich met man en macht tegen het opdringende Kulan. Wel kroop men soms door het oog van de naald. Eerst kopte Vlaanderen een voorzet van Henzen over en schoot Beckerman uit een vrije trap naast. In de 20ste minuut scoorde Beckerman, maar arbiter Marwijk had een overtre ding geconstateerd. Even later begon Ku lan nu toch serieus te schieten op het Rhenen doel. Zes minuten voor het einde kwam echter pas de voor Kulan verlos sende winnende goal. Van Hall gaf een pass naar Hensen, een voorzet volgde en de toegelopen linkshalf J. v. d. Haar de poneerde de bal in het doel van de gast heren, 0-1. Kulan kreeg nog een kans via van Hall inaar het schot ging juist over. Door de ze overwinning staat Kulan weer aan de kop met nog twee wedstrijden te spelen een punt voorsprong op D.E.V., die men echter in Doorn nog moet ontmoeten. De stand bovenaan: Kulan 16 29 D.E.V16 28 Verzwakt N.S.V.S. niet opgewassen tegen Bunnik N.S.V.S. heeft het tegen het toch niet zo sterke Bunnik niet kunnen bolwerken. De N.S.V.S. ploeg was behoorlijk gewij zigd en met invallers verzwakt. Bunnik profiteerde van de soms zwakke afweer van N.S.V.S. en schoot vijfmaal raak. De middenvoor en rechtsbinnen van Bunnik zorgden er voor dat de gasten met de rust al een 2-0 voorsprong beza ten. N.S.V.S. kreeg nog een kans toen Keyman ging schieten, maar de bal ket ste tegen de lat. Bunnik ging door vooral door het, cen trum waar spil Veenhuis niet altijd was opgewassen tegen de aanvallen van Bun nik en ook keeper Limbeek wel eens een steekje liet vallen. Zo kon Bunnik nog drie treffers aan het totaal toevoegen en een wel wat overdreven 5-0 overwinning behalen. VERKEERSBORDEN VAN RUBBER Een Britse banden- en rubberfabriek maakt thans rubber verkeersborden, die schade elimineren wanneer ze door een snel bewegend voertuig worden geraakt. De borden zijn in alle talen te leveren. Twee van deze verkeersborden zullen op de British Trade Fair in Stockholm (ope ning 18 mei) te zien zijn. NIEUWE MACHINE MAAKT 2000 BLIKKEN PER MINUUT Door de American Can Company in de Verenigde Staten is een machine ontwikkeld, die uit aluminiumplaat of blik 2000 blikken per minuut of 120.000 per uur kan maken. De machines die thans in gebruik zijn maken maximaal 600 blikken per minuut. Aan de nieuwe machine wordt een strip metaalplaat zonder eind toege voerd, de machine snijdt de gewenste maat af, buigt het afgesneden stuk tot een cylinder en flenst de kanten aan een. NACHTELIJKE FOTO VAN SATELLIET Met een aan een telescoop verbon den camera op de top van de berg Haleakala op Hawai is een foto ge maakt van een satelliet tijdens het nachtelijk duister. Het maken van deze foto's was mo- gelijk door de elektrische verlichting, die aan de Amerikaanse Discoverer satellieten was aangebracht en die vanaf de aarde kon worden ontstoken en gedoofd. Op deze wijze kon de Dis coverer nog op een afstand van 1600 km worden gefotografeerd. Tevoren konden alleen foto's van satellieten worden gemaakt wanneer deze zich in het zonlicht bevonden. bij elk pak VéGé chocolade-korrels 250 gram» melk of puur met 3 geldzegek mei 38 geldzegelsl pudding in colaglas blikje per pak 4 rol 75 ct mei 30 geldzegels 65 ct mei 26 geldzegels 70 ct mei 28 geldzegels 27ct met 10 geldzegels lOOct mei 40 geldzegels 58 ct met 24 geldzegels mei 12 geldzegels 15 ct 13 ct I4ct 5c. 20ct 12 ct 250 gram mei 16 geldzegels aeet 150 gram mei 14 geldzegels mei 3 geldzegels bij aankoop van een groot blik gestoomd GEHAKT 120 ct. mei 24 geldzegels. Hebt u reeds uw spaarkaart opgezonden? Vraag inlichtingen bij uw kruidenier

De Vallei | 1962 | | pagina 3