G0UDREEP 98 ct m AFWASBORSTEL GRATIS VOOROORDELEN moeten uit de weg geruimd worden „Wat doen we met door MAARTJE ZELDENRLJK. MOEDER JAC. VAN SCHUPPEN DE GRUYTER DE GRUYTER DE GRUYTER Ouderavond St. Willibrordusschool SCHERPENZEEL AARDAPPELEN Dierenbescherming houdt voet bij stuk aktieve kracht tempo IftUYTI GRATIS MARGARINE SLAOLIE J51 I.J.C. schrijft aan plaatselijke kerkeraden: HET WAAROM Plaatselijke situatie De buitenkerkelijke EEN „DUUR"VOEDSEL GESCHIEDENIS Kwaliteit J. VAN HIERDEN De Aarde AUTO-DROP OPSLAGPLAATS Jac. van Schuppen zorg! voor uw figuur de elegante, werkelijk duurzame kous met drievoudige zekerheid De complete collèctie bij: H. v. HUNNIK JOHAN DITEWIG Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Oók bij de weekreclames. Elke derde Elk derde pakje TWEE FLESSEN ©iUWI BIJ KNIJPGRITOL HUW! Op initiatief van het Interkerkelijk Jeugdcontact zijn onlangs in Vecnendaal twee gesprekskringen opgericht over de publicatie van 18 Hervormde en Gereformeerde predikanten, getiteld „Van Kerken tot Kerk". Aan deze kringen nemen deel Ned. Herv. jongeren op G.G., Gereformeerde en Chr. Gereformeerde jongeren en jeugd van de Ned. Herv. Evangelisaticvereniging „Sola Fide". De jongeren hebben beslo ten de verslagen van deze besprekingen regelmatig aan de vier kerke raden toe te zenden en in een begeleidend schrijven verklaren zij het zeer op prijs te stellen als de kerkeraden eventuele reacties kenbaar zouden willen maken. Inmiddels heeft een gesprekskring van het I.J.C. een beipreking gehou den waarbij de vraag aan de orde was, waarom zij tot het vormen van deze gesprekskring zijn overgegaan. In het kort samenvattend zegt de gesprekskring van mening te zijn, dat ook op de jeugd van de kerken een be langrijke taak rust wanneer het gaat om de samenwerking van de kerken en hun uiteindelijke eenwording, al is deze eenwording naar de mening van de jongelui nu nog niet mogelijk. „Samenwerking is thans meer dan ooit geboden, nu de verschillende kerken in verhevigde mate samen in en tegenover een steeds on christelijker wereld komen te staan", aldus concludeert het ver- Belangrijker dan de omstandigheden is evenwel het getuigenis dat de Bij bel hierover geeft. „Het is zondermeer duidelijk dat de verscheurdheid van hen, die volgens de Schriften in Jezus Christus geloven, tegen de wil Gods is en dus onduldbaar genoemd moet worden". Het Int. Jeugdcontact heeft zich ook beraden over de vraag waaraan in on ze plaatselijke situatie meer aandacht zal moeten worden besteed. Hierbij zijn voornamelijk drie punten naar voren gekomen welke wij letterlijk citeren: a) „Wederzijds dienen door verantwoor de voorlichting vooroordelen en waan denkbeelden uit de weg geruimd te worden. Als voorbeeld zouden we hier misschien mogen noemen het initiatief dat het I.J.C. onlangs genomen heeft, waarbij de jeugd van een bepaalde kerk de overige jeugd uitnodigt voor een normale kerkdienst met na afloop preekbespreking. b) Predikanten en ouderlingen zullen de gemeente voortdurend moeten wij zen op de verantwoordelijkheid die wij als reformatorische Christenen tegen over elkander hebben. Wy mogen niet vervallen in de houding van Kaïn, die zei: ..Ben ik mijn broeders hoeder?" c) Sterke nadruk zal gelegd moeten worden op de onderlinge liefde. In tal rijke families zijn de verhoudingen ern stig gestoord, enkel en alleen omdat men tot verschillende kerkgenoot schappen behoort. Op deze manier zon digen wij tegen het woord van de Heere Jezus: „Een nieuw gebod geef Ik u, dat gij elkander liefhebt". Tenslotte heeft de gesprekskring haar standpunt bepaald ten opzichte van de buitenkerkelijke naaste. Het verslag zegt hierover: „In een gesprek met een buitenker kelijk iemand zouden wij er samen van kunnen getuigen wat Christus voor ons persoonlijk betekent. Op deze manier zou blijken dat wij, waar het de diep ste vragen betreft, één zijn in Christus. Tevens moeten wij door met de daad Voor de ouderavond, gehouden in het met lentebloemen versierde vergader lokaal van de school, dat een metamorfose heeft ondergaan en door de jeugd club „De Doortrekkers" in frisse behaaglijke kleuren is geschilderd, bestond grote belangstelling. De voorzitster, mevr. Schimmel-Striks sprak een welkomst woord, waarin zij gewaagde van de eindelijk gekomen lente, die gedachten aan vernieuwing en herontwaken wekt. Daarop gaf zij het woord aan de heer D. Philips, die een causerie hield over „ervaringen met jonge kinderen". Wat er ook ver moge zijn, aldus spre ker, het kind is hetzelfde gebleven. In grote lijnen schetste hij de kleuterpe riode van het kind, dat „nog bij moe der" is. Het is dan als een plantje, dat zich vrij moet kunnen ontwikkelen en niet te zeer besnoeid moet worden. De kleu ter ontdekt de wereld, al spelend on derzoekt hij zijn leef-wereldje, be speurt voortdurend nieuwe problemen, raakt in nieuwe situaties, ontdekt nieuwe mogelijkheden. Zijn aktiviteit moet hij vrij kunnen botvieren. Onbelemmerd moet hij vrij kunnen experimenteren, ongestoord zijn ont dekkingen doen. Vrije expressie is voor hem even noodzakelijk als frisse lucht. Na zijn kleuterfase gaat hij naar de lagere school, gewapend met twee in strumenten: zijn handen en zijn spreekorgaan. Beiden worden vaak di rect op non-activiteit gesteld. De les moet hem echter het zich be dienen van zijn verworvenheden niet beletten, maar het gebruik stimuleren. Evenals vroeger thuis moet hij ook hier tot vrije ontplooiing kunnen komen. De vrije expressie van zijn belevenissen in de school moet worden bevorderd en geleid door zang en dans, sport en spel, handenarbeid, tekenen, een oer- techniek, waarvan de holenmens zich reeds bediende toen hij met gekleurde aarde op hoogst suggestieve wijze de vormen van mammoet en oeros op de grotwanden schilderde. Als wij het kind de vrijheid gunnen, aan zijn indrukken vrije expressie te geven, ontwikkelen wij zijn gehele per soonlijkheid, en vervallen wij niet tot een uitsluitend intelectualistische op voeding en ontwikkeling. De mens is immers een eenheid van ziel en li chaam. Voortgaande besprak de heer Philips het spel. Het ludieke- of spelelement, moet in de school een voorname plaats innemen. Als er een wezen is dat „ho- mo-ludens" - de spelende mens - ge noemd kan worden, is het wel het kind. Spreker wekte tenslotte de ouders op, de ouderwetse spelen als ganze- bord, domino, kienen, weer met hun kinderen te gaan spelen. Een warm ap plaus beloonde de heer Philips voor zijn betoog, dat gevolgd werd door in teressante discussies. Na de pauze, waarin de genodigden op koffie, gebak en rookartikelen wa ren onthaald, volgde het huishoudelijk gedeelte van de agenda: vakantietijden, schoolreisje, waardering rapporten etc. werden besproken. Met een dankwoord van mevr. Schimmel, werd deze ge animeerde bijeenkomst besloten. te getuigen blijk geven van ons Chris ten-zijn. Waar dit mogelijk is dienen wij ook op dit punt samen te werken". Het I.J.C. heeft tot op heden nog geen reactie van de kerkeraden op deze standpunten gekregen. Een naschrift van het verslag is ook gezonden naar de Oecumenische Jeugdraad en naar het Hervormd-Gereformeerd Gesprek (De Achttien). ZWEMBAD HALF MEI OPEN Hoewel de temperatuur lang niet noodt tot het nemen van een bad in de openlucht, zijn deze week alle beschik bare gemeente-arbeiders, onder toe zicht van de technisch ambtenaar van de gemeente en de badmeester R. van Keulen, begonnen met het klaarmaken van het gemeentelijk zwembad aan de Willaerlaan. Het ligt in de bedoeling om het bad omstreeks midden mei a.s. voor het publiek open te stellen. GESPAARD Gedurende de maand april werd bij de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd 20.824,86 en terugbetaald 10.913,14. Als gevolg van gunstige exportmogeiykheden, zijn de aardappelen in ons land byna eens zo duur als het vorige jaar. In 1961 is in bqna geheel Eu ropa het aardappelareaal ingekrompen, terwyl door het slechte weer de vroege aardappels tot in Zuid-Europa toe laat zyn. Tocht heeft onze export tot nu toe een gunstig verloop gehad. In oktober gingen 41.000 ton con sumptie aardappelen ons land uit, in november 37.000 ton, in januari 29.000 ton en in februari en maart om en naby de 25.000 ton. In de laatste tien jaren heeft onze export gemiddeld ussen de 250.000 en 275.000 ton per jaar gelegen. De zeer lage prezen van vorig jaar hebben geleid tot de areaal inkrimping in Nederland met zeventien procent, in Duitsland, Bel gië en Frankryk met in de buurt van het onze liggende percentages en in Denemarken zelfs met een derde. Verder hebben ook bewaarverliezers hun rol gespeeld bij de vermindering van het aanbod. De laatste aardappel oogst was wat ziekten betreft beter dan in voorgaande jaren. Hoewel de aardappel een echt Hol lands voedsel is, hoort deze toch eigen lijk thuis in het rijk der Inca's de be woners van het fabelachtige rijk aan de westkust van Zuid-Amerika. Hier in Europa hoort men voor het eerst van de aardappel in 1664, toen Garcilaso de la Vega, die jarenlang in ver van de kust verwijderde streken van Peru leefde, in een boek melding maakte van aardvruchten, die gekookt of gebakken werden gegeten. Juist omdat de aard appel in rauwe staat oneetbaar en zelfs ten dele vergiftigd is, heeft het lang geduurd, voor hij hier in Europa als voedsel werd aanvaard. In de oude wereld kende men de aardappelplant slechts als plantkundig curiosum en la ter als sierplant. Tegen het einde van de zeventiende eeuw werd de aardappel in onze stre ken wel gegeten, echter meer om het bijzondere, dan omdat men hem zo Mevr. Polak van de Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren die na haar ak- tie te Nfjverdal tegen hondenhandelaren en de Duitse inkoper Herr Heinz Vieten tien-duizenden sympathiebetuigingen ont vangen heeft, zette woensdag j.l. haar ak- tie voort op de z.g. „dierenmarkt" te Til burg. Het gezelschap dat het nu weer voor de dieren opnam bestond deze keer uit enkele Inspckteurs van de Nederl. Vereniging en uit enkele bekende leden van deze Vereniging, o.a. uit „De Stich ting voor zwerfdieren" „De Hazenberg" te Amerongen, t.w. mevrouw Von Ilse- man-Bcntinck en de beheerder van De Hazenberg, de heer Heere. De dieren-handelaren die ook op de markt te Tilburg honden leveren voor de Duitse vive-sektie, ontvingen het ge zelschap dierenbeschermers niet erg pret tig en de Tilburgse politie had de han den vol om de orde te handhaven, voor al toen de Inspekteurs van de Dierenbe scherming hun kontrole gingen uitoefenen op de gezondheid, de ligging en het ver voer der honden en enkele dieren af keurden en in beslag namen. Op dit ogenblik kan de politie nog niet strenger tegen deze dierenzwendel op treden, want de nieuwe wet op de dieren bescherming is wel aangenomen door bei de Kamers der Staten-Generaal, doch heeft nog geen rechtskracht. Uit de aanwezigheid van Duitse auto- feiten en van leden van „de Wereld federatie Dierenbescherming", menen wij de konklusie te kunnen trekken dat Duits land voornemens is op korte termijn een einde te maken aan dit dieren-leed. Deze keer kreeg mevr. Polak de klap pen, zij liep trappen tegen haar benen op en moest zich onder medische behande ling stellen. lokker vond. Het is in Vlaanderen ge weest dat de aardappel zich tot volks- voedsel is gaan ontwikkelen. De plant werd hier geïntroduceerd door een Engelse monnik, Robert Clarke, die zich omstreeks 1620 in Vlaanderen ves tigde. Hij legde zich toe op het kweken van aardappelen in Vlaanderen toen aardperen genoemd maar de belang stelling bleef gering. Pas honderd jaren later is het de Vlaming Verhulst ge weest, die het gebruik van de aardap pel als voedsel min of meer ingang heeft kunnen doen vinden. Verhulst was lid van een broeder schap voor hoveniers en door zijn pro- dukt gratis uit te delen onder de leden van de broederschap, wist hij aanzien lijk terrein te winnen en in 1740 wer den voor het eerst aardappels aan de markt te Brugge aangevoerd. Van Vlaanderen uit vond de aardap pel zijn weg als voedsel naar de noor delijke Nederlanden en zo kon men in Nederland in 1761 de eerste aardappel velden in Friesland vinden. In 1780 kondigde een groentehandelaar in de Amsterdamse Reguliersbreestraat aan, dat hij in het vervolg alleen maar aardappels zou verkopen, waaruit blijkt, dat het minder dan twee eeuwen ge leden is, dat de aardappel voor het eerst op de Nederlandse tafels prijkte. De aardappeloogst valt eigenlijk in het najaar. De nieuwe aardappels die vroeg in het jaar worden aangeboden, komen daarom ook niet uit Nederland, maar van de landen om de Middel landse zee (Malta en Egypte voorname lijk). In ons land worden wel zoge naamde vroege rassen gekweekt, die tegen eind mei aan de markt komen. Een ieder weet uit ervaring, dat tus sen aardappelen en aardappelen een groot verschil bestaat. Vandaar dat on langs de Stichting Aardappel Kwali- teits Merk in het leven werd geroepen, ter controle van de kwaliteit. Dit is een opname van „De Hazenberg" te Amerongen, welk beeld wel een tegenstelling vormt met de „dieren markt in Tilburg. WIJ ZOEKEN VOOR ONZE SHOW-ROOM Woninginrichting Ederveen Tel. 204 is aan de equator enigs zins uitgezakt. Men bevindt zich aan de evenaar 22 km verder van het middelpunt dan aan de polen. Dat is zo weinig, dat een biljarter op een naar dit model ver vaardigde bal niets aan te merken zou hebben. In een rol AUTO-DROP, vindt U op elke tabletver pakking een interessant verhaal. Vraag naar Per rol 25 ct. VS-dropfa- briek, Leeuwarden. te koop of te huur gevraagd, minstens 100 m* oppervl. Al of niet mèt woning. Aanbiedingen onder nr. 2101 aan het bur. van dit blad. Laat nu uw oude bed weer als nieuw maken door een vakman NA AFSPRAAK 'S MOR GENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS Gortstraat 39 - Telef. 2321 Veenendaal Bij vonnis d.d. 12 april 1962 van de Arrondissements- Rechtbank te Arnhem is in staat van failissement ver klaard ALBERTUS VAN KESTEREN, banketbakker, wonende te Veenendaal aan de Prins Bernhardlaan no. 60, zulks met benoe ming van de E.A. Heer Mr. C. S. de Jong tot Rechter commissaris en van de on dergetekende tot curator. De Curator: Mr. W. Holleman, Edeseweg 52, Benne- kom. tel 08379-2250. PRETTYFORM-Beha 1301. Een leuk model met voorgevormde cups. Rijk met kant be werkt. Leverbaar in A- en B-cup. RONDA-Korset 762 is een model dat U een bijzonder slank figuur geeft. De soepele RONDA-balein voelt U niet en geeft U toch een behoorlijke steun. GORTSTRAAT 39 - VEENENDAAL Het Veense Handelshuis Herenstraat 21 Rhenen Kousenhuis Zandstraat 84 VEENENDAAL Textielhuis Franseweg 3 - Eist 20 EN 30 DENIER - MET NAAD VA. 1,75 - NAADLOOS V.A. 1,48 Deze aanbiedingen zijn geldig van 2 t/m 8 mei 1962. zware reep: melk, puur, melk-mokka, hazelnoot (super- of tafelmargarine) Grote fles Roodmerk- van 176 voor slechts 25 smakelijke koele familiedranken Wie van alle aan biedingen profiteert, verdient elke week ruim f 1,30 w (15) Dan had hij zijn mond maar moe ten houden met z'n fatsoensgrenzen. Jij hebt je carrière misgelopen, broer, Je hadoch, laat ik m'n mond maar hou den. Maar één ding wil ik je nog zeggen: Ik laat me door jou niet de wet voorle zen, begrepen? En hoepel nu alsjeblieft op, want ik moet de kamer nog zuigen..". *s Middags deed mevrouw Dinkla een middagdutje en Aaltje zat buiten bonen af te halen voor de weck, toen Tonnie ineens de hoek omkwam. Haar blik verhelderde. „Ha, Tonnie 1". „Hay, Aal! Voor de inmaak?". Ze knikte, ,,'t Zijn de eerste. Maar een paar flesjes krijg ik wel vol. Leuk, dat je er bent. Ik zet even thee". „Blijf maar zitten. Ik zet wel even een ketel water op. Even later had ze een stoel uit de keu ken genomen en naast Aaltje geplant. Ze stak een sigaret op en keek voor zich uit. „Dirk bracht vanmorgen boodschap pen bij me...." begon ze. Aaltje liet het mes rusten en keek haar schoonzusje aan. Toen knikte ze. „En heeft hij zijn gal bij jou uitgespuwt: Dat is me wat moois met die Aal van ons.... gaat uit met zo'n vent van de riolering. Drinkt koffie bij hem in z'n woonwagen en gaat met hem mee in zijn auto naar Amsterdam. Die meid gaat haar ongeluk tegemoet. Is het niet zo?". Tonnie glimlachte. „Daar kwam het zo ongeveer op neer, ja". „En toen werd Tonnie Dinkla-Van Rijn nieuwsgierig en dacht: ik ga vanmiddag eens even naar het Zuiderpad. Ik moet daar het mijne van hebben". De jonge vrouw trok aan haar sigaret en keek nog steeds voor zich uit - „Aal tje, je bent wantrouwend en je denkt natuurlijk: Tonnie is overgewipt om me te waarschuwen of te bepraten. Maak je maar geen zorgen. Ik ken Dirk al zo'n beetje en ik begrijp best, dat hij het stevig aangedikt heeft. Als jij een jongen ont moet, die je aardig vind, dan is dat jouw zaak en geen Dirk of Tonnie heeft zich daarmee te bemoeien". Aaltje keek op en begon te glimlachen. „Gek", zei ze zacht, „een vrouw bekijkt dat heel anders dan een man, he?". „Natuurlijk meid. En houd je van hem?" „Ach, dat is allemaal zo voorbarig. Ze doen net, alsof ik plotseling zwaar verkering heb en klaar sta om met hem naar het stadhuis te gaan. En er is eigenlijk helemaal niets aan de hand. Hij heet Arie Schilders en is opzichter bij die riolering in de stad. Hij bracht laatst dat geld van die beloning bij ons thuis. En toen vond moeder hem ook aardig. Een dag later ontmoette ik hem 's middags in de stad en toen nodigde hij me uit bij hem thee te drinken. Ze hebben zo'n salonwagen staan aan de Kanaalkade. Half kantoor en half wo ning. Van maandag tot vrijdag woont en slaapt hij daar. Goed, ik dronk thee bij hem en verder niets. Een week later ben ik 's avonds een paar uurtjes bij hem geweest, We draaiden wat platen, dronken koffie en babbelden wat. Moe der vond het ongepast, hij en ik samen in die kamer, in die wagen zal ik maar zeggen. Goed, ik ging gisteravond naar hem toe en vertelde dat. Toen stelde hij voor een toertje te maken met zijn auto. We reden naar Amsterdam, zaten een uurtje op een terras bij het station en dronken koffie. Daarna heeft hij me weer hierheen gebracht en dat is alles. Heel gewoon. Hij heeft me nog nooit aangeraakt, behalve dan een hand ge geven. En daar maken ze nu zo'n druk te over. Zeg jij nou, als vrouw zijnde, wat steekt daar nou voor kwaad in?" „Niks natuurlijk. Maar ja, zo zijn de mensen nu eenmaal. Ze zoeken overal wat achter. Dat was bij ons thuis ook zo, toen ik voor het eerst eens een avondje met een jongen uit was. Feest- avondje van de toneelvereniging. Goed, het was over twaalven, toen ik thuis kwam en ik was net achttien. Vader mopperde de volgende morgen, maar daar was de kous ook mee af. Er was evenwel geen enkele reden om te mop peren, want hij had me zelfs niet eens gezoend, dat jong. Daar was-ie veel te verlegen voor. Maar jijje bent een- en twintig en als die Arie een nette vent is - en naar wat jij me van hem vertelt, moet het wel een nette vent zijn - kan niemand het jou verbieden met hem om te gaan. Of willen ze soms, dat jij je hele leventje gaat op offeren voor je moeder?" „Weet ik niet. Maar Dirk doet altijd zo verschrikkelijk eigenwijs. Hij weet het en hij alleen. Hij bedisselt alles en hij waant zich het hoofd van de familie omdat hij de oudste van de broers en zussen is. Hij heeft toch altijd een vin ger in de pap willen hebben, als een van ons met een meisje of een jongen op de proppen kwam." „O, het water!" Tonnie sprong ver schrikt overeind. „Kookt natuurlijk als een zee." Vijf minuten later dronken ze de thee buiten. Mevrouw Dinkla sliep nog. „Het beste is, je er niets van aan te trekken, Aaltje. Als jij een pleziertje wilt hebben, dan kan niemand je dat verbieden. Zoveel heb je ook niet in je leven." Enkele dagen later kwam Dirk met opgestoken zijl 's morgens het huisje binnen. „Nou, zus, ik heb laten infor meren naar die mooie vrijer van je. Je hebt wel iets fraais uitgezocht, dat moet ik zeggen. Meneer Schilders is uitvoerder van de firma Huurdeman uit Woerden en woont zelf daar ook. Maar het is een eerste klas boemelaar, heeft zowat overal in het land gewerkt en overal waar hij was, bracht hij de jongevrouwen het hoofd op hol. Komt zo'n paar keer in de week stomdronken thuis en slaapt dan tot laat in de mor gen zijn roes uit. Dat hij met zijn auto nog nooit ernstige ongelukken gemaakt heeft, mag wel een wonder heten. Heeft al eens een bekeuring gehad wegens openbare dronkenschap. Kortom, het is een berucht type, die je maar zo ver mogelijk uit de buurt moet blijven." Aaltje had rustig geluisterd en toen de jongeman uitgesproken was en zijn zuster aankeek met een blik van: Nou, wat zeg je me daar wel van? antwoord de ze: „Dank je wel voor je mededelin gen. Hoeveel onkosten heb je moeten maken voor je inlichtingen?" Hij wuifde met zijn hand. „O, daar praat ik niet over. Ik achtte het mijn plicht om eens te onderzoeken, wat voor een heerschap het was. Dat kost niets. Dat heb ik graag voor mijn jongste zus over, dat weet je. Nou, je zult nu wel zo verstandig zijn om hem voortaan links te laten liggen." Wat ik doen of laten zal, is uiteinde lijk mijn eigen zaak. Nogmaals be dankt." En ze draaide zich om en ging naar de keuken. In de kamer keken moeder en zoon elkaar aan. „Ik hew altijd wel docht, zuk vreemd volkbegon de oude vrouw. Maar Dirk zuchtte en snapte allang, dat zijn woorden weinig effect hadden gesorteerd. „Nou, ik heb haar gewaarschuwd, moeder. Ze moet het nu zelf maar weten. De verdere ver antwoording ligt nu geheel op haar eigen schouders." Die avond zette ze om half acht een kop koffie voor haar moeder neer. „Tot vanavond. Ik ga er nog even een paar uurtjes uit. Tonnie en Wim komen straks nog even buurten en Tonnie helpt u wel naar bed. Misschien wordt het laat. Ik weet het niet." „Waar ga je dan heen, me kind?" „Ik ga ook eens inlichtingen inwin nen over Arie. Maar dan op mijn ma nier. Twee komen meer te weten dan één. En maak je over mij maar geen zorgen. Mij brengt niemand het hoofd op hol." Tien minuten later zette ze haar fiets achter de salonwagen en besteeg het trapje. De deur was niet op slot, dus was hij thuis. Ze wist onhoorbaar tot de deur van de salon te komen en toen ze die onverwacht opende, zag ze hem zitten lezen in een boek. Hij keek verbaasd op, maar toen hij het meisje in de deuropening zag staan, sprong hij verheugd op, (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1962 | | pagina 4